Setari Cookie-uri

merita sai mai dau o sansa?

buna! sunt intro mare dilema!va rog ajutatima si pe mine cu un sfat: iubesc un baiat de 5 ani de zile si suntem impreuna de 4ani jumate,totul a fost frumos pana cand el a intrat intrun anturaj misterios!timp de un an jumate sa drogat ,eu aflasem intre timp dar ma tot mintea ca se lasa timp de un an jumate ma mintiti intruna ,pana cand intro zi cand ia luat unui baiat un telefon si la prins politia,de 8 luni de zile este la puscarie si mai are de stat 10 luni.in tot acest timp am vb cu el si mia zis ca sa schimbat ca atunci cand va iesi totul va fi ca acum 2 ani si ca ma va face cea mai fericita! va org spunetimi sai mai dau o sansa ?eu il iubesc mult si nu stiu ce sa fac, cu altcineva nu pot sa stau , am incercat dar nu am putut sal uit .
va org datimi un sfat !
madalinacraciun
Postat pe 5 Februarie 2009 23:32
Daca zici ca il iubesti asa mult ce sfaturi crezi ca ti-am putea da??? totusi eu nu as sta cu una care se drogheaza si mai face si puscarie...

Acum tu nu te lua dupa mine...
metal
Postat pe 5 Februarie 2009 23:35
nu...te-a mintit...tot timpul vei trai cu teama ca te va minti din nou...nu va merge fara incredere...parerea mea
ionelena20092010
Postat pe 20 Februarie 2009 00:50
Lupul isi schimba parul dar naravul ba.Credema nu sunt vorbe mari.Ai grija de tn,si cauta pe cnv sa te pretuiasca ..
butterfly_sound_of_love
Postat pe 3 Martie 2009 12:15
tu chiar il mai iubesti pe omu asta???chiar mai ai puterea sa-l ierti???hmmm...eu zic sa-l lasi in treaba lui si sa nu-ti pierzi tineretea langa un ratat....
bruneagra25
Postat pe 4 Martie 2009 12:52
imi pare rau k am vzt atatea vb grele la adresa unui om care efectiv shi-a ratat viatza din cauza drogurilor. toti cei care au comentat aici l-au blamat pe tanarul "ratat".
nu fac pe avocatul diavolului. departe de mine acest gand.
dar, zau asha... inimii nu-i poti coamnda: iubeste! sau nu mai iubi!
daca voi ii denigrabi persoana iubita, asta nu inseaman ca ea va inceta brusc sa mai simta ceva pt el. nu asa se face, dragelor.
zice ca el a mintit-o spunandu-i ca s-a lasat de drooguri. pai bine, madalina, cum de ai putut sa crezi o asemenea ineptie? ce varsta ai? 15? de crezi asa ceva? ca sa renunti la droguri si sa nu mai fii dependent tb sa urmezi o terapie, un tratament de dezintoxicare... el a urmat ceva in perioada in care afirma ca e "clean"? ma indoiesc ca ai verificat sau k ti ai dat interesul. nu te-a mintit, draga mea, tu te-ai mintit singura.
shi faptul ca e la inchisoare.... tot lipsa de interes din partea ta a fost. hei, nu dau vina pe tine ca shi-a ratat viatza, doar sa evidentiez faptul ca nici tu nu ai facut ceva ca el sa renunte cu adevarat la droguri.
il iubesti in continuare?
crezi ca se va schimba? sau ca s-a schimbat? sau vrei sa-l crezi cand iti spune asta?
si mai exact ce vrei de la noi? un sut in fund cat mai departe de acest "ratat"? sau sa iti ofere cineva o scuza sa mergi mai departe alaturi de el? k dc e sa mergi mai departe alaturi de el... fara sa faci nimik... atunci te intorci de unde ai plecat, dupa parerea mea...
nu cred ca esti constienta ca nu e de joaca cu drogurile si cu dependenta. pana shi unul care a renuntat pe bune cu tratamente si terapii poate recidiva din diverse motive.... asa ca rationalizeaza!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 4 Martie 2009 13:21
cand o pers te minte in mod constient si repetat nu mai e vb de dragoste...cand mai apar si drogurile la mijloc si puscaria deja nu-ti mai asculti inima ci ratiunea...norocul ei k e o pers relativ puternik si nu sa bagat si ea in asa ceva...cand vb de droguri nu vb de alt viciu fumat baut etc...e ceva mult mai grav de atat...
bruneagra25
Postat pe 4 Martie 2009 15:09
Daga Madalina, nu stiu cati ani ai tu, dar trebuie sa stii ca este f.greu sa te lasi de fumat, iti trebuie multa vointa, este extrem de greu sa te lasi de alcool (prea putini reusesc pt. ca este nevoie de o extraordinara vointa si f.putini o au), dar sa te lasi de droguri este aproape imposibil, pt. ca si cei cu care ai fost in amicitie te vor cauta, te vor convinge in mod repetat sa consumi, nu pierd ei asa usor un client... tu gandeste-te bine la ce viata ai putea sa ai alaturi de asa un om... asta dragoste iti doresti tu ?
Nu crezi ca trebuie sa ai respect pt.tine si iubindu-te pe tine iti poti face viata cum meriti?
Daca iei o decizie gresita, te asociezi la drum cu cine nu e potrivit, poti sa mai zici apoi ca asa ti-a fost soarta? Ai grija ce soarta iti cladesti pt. ca vei culege ce ai semanat in viata ta. Iubirea daca o daruiesti cui nu merita, e o mare greseala sa astepti sa ti se intoarca ceva bun.
Mult noroc !
Cer_instelat
Postat pe 5 Aprilie 2009 11:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat? 16 De la: rain75 15 Octombrie 2009 14:47
ce parere avetzi de relatia TAUR-GEMENI????? 13 De la: Valy90 3 Mai 2011 23:10
Eu -sagetator- ;el-taur.. 7 De la: pissyk87 19 Mai 2009 20:47
dragoste in 3 16 De la: kudika_15802 4 August 2013 18:32
Farmasi 11 De la: mandyyy 18 Ianuarie 2011 16:26