Setari Cookie-uri

sunt insarcinata cu un minor...


nush c sa fac, sunt insarcinata cu un baiat d 17 ani.....logic k stiu k tre sa intrerup sarcina,dar am mai intrerupt una acum 3 ani....mi-e teama sa nu aiba consecinte...va rog....un sfat....o parere...c ati face in locul meu???
crissstynna
Postat pe 16 Martie 2009 20:47
In primul rand....cati ani ai?
In al doilea rand,ziceai ca ai mai facut o intrerupere de sarcina........intrebare......ai auzit de metode de contraceptie? hmm? anticonceptionale,prezervative?
Si daca ai intrebari referitor la consecinte.......de ce nu intrebi un medic?
andreea1976
Postat pe 16 Martie 2009 20:58
am 21 de ani...am auzit de metode de contraceptie si in general folosesc prezervativul, in afara de cateva zile dupa menstruatie.nush c naiba s-a intamplat...dar rezultatul ma sperie.in legatura cu medicii,aseara mi-am facut testul si singurul lucru c mi-a venit in minte a fost sa scriu p forum.azi am fost la gineco si am deja 9 sapt de sarcina...
partea proasta e k sunt in spania la sora mea de putin timp...si un avort costa mult aici...cu partea financiara acum nu stau bn.....chiar nush...
crissstynna
Postat pe 17 Martie 2009 14:07
draguta mamii corupsesi minorul si nu te protajasi........in toate tarile europene e plin de prezervative la tonomate...........dar de cam greu ca nu conteaza daca avem sida si alte lucruri ca de vorba aluia :sa am acu cind nu are toata lumea! ajungind la sarcina fa pe dracu in patru si scapa ...........nu nenorocii psihologic si pe amaritul ala de copil ca numai copil nu ii trebuie unui pustulica care nici apa la toaleta nu stie sa o traga! cind ma gindesc ca fiul meu are virsta asta mi se ridica parul in cap............tata la 17 ani!
FRANNNCE
Postat pe 17 Martie 2009 14:21
De la: crissstynna, la data 2009-03-17 14:07:23am 21 de ani...am auzit de metode de contraceptie si in general folosesc prezervativul, in afara de cateva zile dupa menstruatie.nush c naiba s-a intamplat...dar rezultatul ma sperie.in legatura cu medicii,aseara mi-am facut testul si singurul lucru c mi-a venit in minte a fost sa scriu p forum.azi am fost la gineco si am deja 9 sapt de sarcina...
partea proasta e k sunt in spania la sora mea de putin timp...si un avort costa mult aici...cu partea financiara acum nu stau bn.....chiar nush...


Asaa... si tu crezi ca sa cresti un copil te costa mai putin decat un avort? Nu stiu, intreb si eu...
Dor_a
Postat pe 17 Martie 2009 14:44

nu am nevoie sa ma judece nimeni si nici sa fiu jignita.inainte d aceasta relatie am avut o relatie d 3 ani...cu baiatul d 17 sunt d 6 luni(asta pt cn a inteles k mi-o pun cu oricine p oriunde!)
nu nenorocesc p nimeni, nu stie nici baiatul nici altcineva,tocmai din acest motiv am intrat p forum sperand sa gasesc persoane care sa-mi spuna o parere, cu care sa pot discuta! probabil cautam un ajutor moral pt ca oricum avort voi face.azi am stat 3 ore in spital pt tot felul de teste. nu implica nici un risc. sunt constienta ca nu este bn pt mine, dar s-a intamplat. ce mai pot face acum?
crissstynna
Postat pe 17 Martie 2009 16:10
Nimic! Imi pare bine ca ai luat decizia corecta.
Iti doresc o viata frumoasa si ... ai grija data viitoare.
Dor_a
Postat pe 17 Martie 2009 16:16
De la: crissstynna, la data 2009-03-17 16:10:05
nu am nevoie sa ma judece nimeni si nici sa fiu jignita.inainte d aceasta relatie am avut o relatie d 3 ani...cu baiatul d 17 sunt d 6 luni(asta pt cn a inteles k mi-o pun cu oricine p oriunde!)
nu nenorocesc p nimeni, nu stie nici baiatul nici altcineva,tocmai din acest motiv am intrat p forum sperand sa gasesc persoane care sa-mi spuna o parere, cu care sa pot discuta! probabil cautam un ajutor moral pt ca oricum avort voi face.azi am stat 3 ore in spital pt tot felul de teste. nu implica nici un risc. sunt constienta ca nu este bn pt mine, dar s-a intamplat. ce mai pot face acum?


eu nu te judec e treaba ta ce faci cu viata ta ,s-a intamplat astae.dak te-ai hotarat in privinta avortului calculeaza ce-i mai rentabil ,sa vii in romania sau sa faci acolo.Eu ti-as sugera acolo k sist sanitar e mult mai evoluat si in cazul tau sa implice mai putine riscuri pt o viitoare sarcina.
lacrasar
Postat pe 17 Martie 2009 16:47
revin dupa ce`mi revin din soc
daca imi mai revin !!!!....
Diavolyta_
Postat pe 17 Martie 2009 16:52
avortul implica foarte multe riscuri, atat psihic cat si fizic...cine te-a asigurat k e ok...a facut-o probabil pt disperarea ta...
oricum in situatia data nu ai alternativa, cu toate astea se presupune k la varsta asta ar trebui sa gandesti mult mai bine...nu zice nimeni sa nu te culci cu cine vrei cand vrei, dar totusi trebuie sa o faci cu cap.eu nu ma dau inlaturi de la nimik cand vine vb de o partida, cu toate astea nu am ramas niciodata insarcinata si nici nu am contactat vreo boala...
gandeste-te de 3 ori inainte sa faci ceva in viitor...
makr a meritat???
_eu_si_cu_mine
Postat pe 17 Martie 2009 16:55

nush dc e groaznic k m-am culcat cu un minor(apropo,sunt cu el in continuare)...il plac, ma place, ne intelegem f bn, ne distram minunat! singurul lucru groaznic e k s-a intamplat sa raman insarcinata, desi d fiecare data folosim prezervativ. cd am postat subiectul abia facusem testul d sarcina si eram speriata. in fine, nu-i inteleg p cei c ma judeca atat! voi nu ati gresit niciodata???
crissstynna
Postat pe 17 Martie 2009 17:27
pe bune, voi nu ati gresit niciodata!?ia uitati-va mai bine in gradina voastra si nu-i mai judecati atat pe altii. iar tu crissstynna, ai mai multa grija pe viitor, iar acum sa ai multa tarie psihica pentru ca deja faptul este consumat. nu te lasa coplesita de parerile altora, ca ei poate au facut lucruri mai grave, dar avantajul e ca le stiu doar ei.
je_baby
Postat pe 18 Martie 2009 11:42
De la: je_baby, la data 2009-03-18 11:42:40pe bune, voi nu ati gresit niciodata!?ia uitati-va mai bine in gradina voastra si nu-i mai judecati atat pe altii. iar tu crissstynna, ai mai multa grija pe viitor, iar acum sa ai multa tarie psihica pentru ca deja faptul este consumat. nu te lasa coplesita de parerile altora, ca ei poate au facut lucruri mai grave, dar avantajul e ca le stiu doar ei.


si uite asa cu asemenea conceptii si idei in cap ..dai inainte si apuca-te la 13..14...15..ani si fa copii..ca dehhh mai si gresim nu?!si apoi va treziti ca voi nu puteti avea grija de voi dar de un copil...
si apropo nimeni nu judeca pe nimeni..doar ca sunt ingroziti de ceea ce debitati voi astia tineri si foarte destepti....care le stiti pe toate...
a si poate nu am gresit la asta te-ai gandit?!
coffeeta
Postat pe 18 Martie 2009 11:50
Cu toti gresim la un momentdat ,nu este o tragedie inca mai poti face intrerupere de sarcina ,desii eu nu sunt deacord cu avorturile dar banuiesc ca nu esti pregatita sa ai un copil asa ca .... avorteaza.: ai grije de u
PUYUT_85
Postat pe 18 Martie 2009 12:02
De la: coffeeta, la data 2009-03-18 11:50:46
De la: je_baby, la data 2009-03-18 11:42:40pe bune, voi nu ati gresit niciodata!?ia uitati-va mai bine in gradina voastra si nu-i mai judecati atat pe altii. iar tu crissstynna, ai mai multa grija pe viitor, iar acum sa ai multa tarie psihica pentru ca deja faptul este consumat. nu te lasa coplesita de parerile altora, ca ei poate au facut lucruri mai grave, dar avantajul e ca le stiu doar ei.


si uite asa cu asemenea conceptii si idei in cap ..dai inainte si apuca-te la 13..14...15..ani si fa copii..ca dehhh mai si gresim nu?!si apoi va treziti ca voi nu puteti avea grija de voi dar de un copil...
si apropo nimeni nu judeca pe nimeni..doar ca sunt ingroziti de ceea ce debitati voi astia tineri si foarte destepti....care le stiti pe toate...
a si poate nu am gresit la asta te-ai gandit?!


in primul rand nu am 13.14.15 ani....,in al doilea rand mi se pare normal sa am o viata sexuala la aproape 22 de ani...intamplarea a facut sa raman insarcinata.greseala mea a fost k nu am avut mai multa grija.
crissstynna
Postat pe 18 Martie 2009 14:52
De la: je_baby, la data 2009-03-18 11:42:40pe bune, voi nu ati gresit niciodata!?ia uitati-va mai bine in gradina voastra si nu-i mai judecati atat pe altii. iar tu crissstynna, ai mai multa grija pe viitor, iar acum sa ai multa tarie psihica pentru ca deja faptul este consumat. nu te lasa coplesita de parerile altora, ca ei poate au facut lucruri mai grave, dar avantajul e ca le stiu doar ei.


noi punem caciuli la furtunel.................sa nu raceasca ,saracutzul.............
tu esti egoista ca l-ai lasat in frig
just_heaven
Postat pe 18 Martie 2009 14:54
Bine, gata, nu te mai enerva. Bafta amandurora si vezi - desi iti cam zapaceste flora interioara - spala-te si inauntru cand ai contact sexual neprotejat... prea multe chiuretaje n-au cum sa-ti faca bine.
Dor_a
Postat pe 18 Martie 2009 14:56
De la: crissstynna, la data 2009-03-17 17:27:35
nush dc e groaznic k m-am culcat cu un minor(apropo,sunt cu el in continuare)...il plac, ma place, ne intelegem f bn, ne distram minunat! singurul lucru groaznic e k s-a intamplat sa raman insarcinata, desi d fiecare data folosim prezervativ. cd am postat subiectul abia facusem testul d sarcina si eram speriata. in fine, nu-i inteleg p cei c ma judeca atat! voi nu ati gresit niciodata???


nu`i vorba ca te judeca lumea sau nush` ce...
dar tu cand stii ca ai mai facut un avort de ce nu ai avut mai mare grija? sau ce credeai gata raman gravida il avortez iar.. nu asa se face.. e si el un suflet... gandeste`te bine inainte de a mai face asa ceva...
si cine a mai zis ca "noi" nu am gresit niciodata.. nu cred ca exista in lumea asta om care sa nu fi gresit... orice om greseste cu sau fara voia lui
si nu conteaza cu cine iesi tu, nu conteaza ca e el mai mare sau mai mic.. nu cred ca intereseaza pe nimeni asta.. important e ca data viitoare sa ai mai multa grija
Diavolyta_
Postat pe 18 Martie 2009 15:07
ok, cred ca a inteles saraca de ea mesajele, lasati-o linistita ca numai cine nu a trecut prin asa ceva nu stie cat suferi, desi e doar un avort care se face zilnic in orice clinica, spital etc.
Eu o sustin ca de aia vroia sa vada ce cred ceilalti. fiti mai prietenosi oamnei buni.Atat insa sa fie mai atenta intr-adevar. Va pup, bafta tuturor.
azalis
Postat pe 18 Martie 2009 15:15


multumesc azalis pt cuvintele tale.simt k incet incet moare sufletul din mine.in momentul asta as vrea sa mor.nu sunt in stare sa merg sa-mi fac o programare pt intreruperea sarcinii, nu sunt in stare sa vb cu nimeni,nu pot sa mananc,nu pot sa ma ridic din pat.......as vrea sa mor pur si simplu.
nu cred k o sa pot trece peste, mi-e din ce in ce mai greu....
crissstynna
Postat pe 18 Martie 2009 19:35
De la: crissstynna, la data 2009-03-18 19:35:58

multumesc azalis pt cuvintele tale.simt k incet incet moare sufletul din mine.in momentul asta as vrea sa mor.nu sunt in stare sa merg sa-mi fac o programare pt intreruperea sarcinii, nu sunt in stare sa vb cu nimeni,nu pot sa mananc,nu pot sa ma ridic din pat.......as vrea sa mor pur si simplu.
nu cred k o sa pot trece peste, mi-e din ce in ce mai greu....


haiii ziii ce`ai facut
nu ne mai tine atat in suspansssssssss
Diavolyta_
Postat pe 30 Martie 2009 12:45
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-30 12:45:56
De la: crissstynna, la data 2009-03-18 19:35:58

multumesc azalis pt cuvintele tale.simt k incet incet moare sufletul din mine.in momentul asta as vrea sa mor.nu sunt in stare sa merg sa-mi fac o programare pt intreruperea sarcinii, nu sunt in stare sa vb cu nimeni,nu pot sa mananc,nu pot sa ma ridic din pat.......as vrea sa mor pur si simplu.
nu cred k o sa pot trece peste, mi-e din ce in ce mai greu....


haiii ziii ce`ai facut
nu ne mai tine atat in suspansssssssss

diavolitzo te roade curiozitatea?
coffeeta
Postat pe 30 Martie 2009 12:47
saraca fata, cine stie din ce sat o fi, de n-a auzit de corupere de minori sau de BTS-uri de cateva zile pe luna o face fara prezervativ... eh, uite, asa ai ramas insarcinata
te-ai dus la medic, nu? dar sa-ti dea si o metoda de contraceptie potrivita tie, nu te-ai gandit sa-i ceri? sa-l intrebi de riscuri, alea-alea? hop-top, topic pe pudika, ca primesti sfaturi mai bune decat cele de la medic, nu??

ce ma enerveaza astia, care habar n-au de viata lor si mai vin sa ne si povesteasca
kitty_krieger
Postat pe 30 Martie 2009 12:56
Ia nu o mai dati de garduri cu minorul ca acum ma nevrozez

Pana mea , fata are 22 de ani si si-a tras-o cu unul de 17 sau si-o trage in continuare , care-i baiul ?

Daca avea 50 de ani era alta treaba dar asa nu pricep de unde atata moralitate pe voi.


Pentru autoarea topicului : spune-i si baiatului ca esti insarcinata si luati amandoi o decizie favorabila pentru voi ca si cuplu.
Daca e minor nu inseamna ca nu e la curent cu faptul ca daca o faceti fara prezervativ exista riscul sa devina tata asa ca nu-l mai trata ca pe un copil.
Daca pana acum l-ai tratat ca pe un barbat nu e cazul sa te opresti tocmai in momentul asta cand ai mai mare nevoie de el.

Sunteti impreuna de 6 luni asa ca deja aveti o relatie amandoi si oricum , in functie de cum se comporta iti poti face si o parere vis a vis de barbatia lui.
iris_4_ever
Postat pe 30 Martie 2009 13:12
De la: iris_4_ever, la data 2009-03-30 13:12:50
Pana mea , fata are 22 de ani si si-a tras-o cu unul de 17 sau si-o trage in continuare , care-i baiul ?


e ilegal?
kitty_krieger
Postat pe 30 Martie 2009 13:21
Nu ca m-ar durea undeva de ce face fata sa si-o traga si cu unu de 12 ani din partea mea, dar ea a accentuat acest aspect si apoi sare-n sus ca lumea nu aproba

Ce cauti te cauta
kitty_krieger
Postat pe 30 Martie 2009 13:22
nici pe mine nu ma intereseaza cu cine si`o tra ge...
Diavolyta_
Postat pe 30 Martie 2009 13:26
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-30 13:21:21
De la: iris_4_ever, la data 2009-03-30 13:12:50
Pana mea , fata are 22 de ani si si-a tras-o cu unul de 17 sau si-o trage in continuare , care-i baiul ?


e ilegal?


Nu serios ?

Nu este ilegal sa te insori cu una de 21 de ani si tu ca barbat sa ai 60 ?

Sau sa fii casatorit cu 3 copii acasa si sa iti faci amanta de 18 ani pt ca sotia nu mai arata bine ?

Baiatul are 17 ani nu 11,12 anisori sa nu stie ce face ....barbatii in general isi incep viata sexuala la 15 - 18 ani ...pe astia de ce nu-i ia nimeni la puricat sa intrebe cu ce fata si-au inceput viata sexuala ca doar erau si ei minori

Daca as avea un baiat as prefera sa stiu ca si-a inceput viata sexuala alaturi de o partenera ca ea in loc sa mearga la c. u r v e cum se obisnuieste in general ca asa macar stiu ca baiatul meu a avut parte de o experienta frumoasa nu una rapida si gata a intrat in randul barbatilor
iris_4_ever
Postat pe 30 Martie 2009 13:29
iris, esti total pe langa cu ce am vrut eu sa zic
kitty_krieger
Postat pe 30 Martie 2009 13:33
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-30 13:22:37Nu ca m-ar durea undeva de ce face fata sa si-o traga si cu unu de 12 ani din partea mea, dar ea a accentuat acest aspect si apoi sare-n sus ca lumea nu aproba

Ce cauti te cauta


A accentuat acest aspect pentru ca este tuta , pentru ca in loc sa se gandeasca la ce are de facut acum isi face griji pentru faptul ca baiatul e minor.

Nu-i ajungea problema cu sarcina asa ca s-a gandit sa-si mai faca una daca tot a dat de greu

Nici pe mine nu ma intereseaza cu cine si-o trage si probabil ca as reactiona si eu cu voi daca nu m-as gandi inainte la ea .
Sa fii rautacios e usor dar tre sa stii si cand sa fii si cu cine .

Fata chiar are o problema acum , nu o putem ajuta cu nimic dar nici sa dam cu pietre in ea nu mi se pare corect.

Acum sincer , la cate alte povesti de groaza ati citit pe aici tocmai la asta v-ati oprit ?
iris_4_ever
Postat pe 30 Martie 2009 13:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrerupere de sarcina Bucuresti 1 De la: mylady1984 3 Martie 2011 18:24
AJUTATI-MA, chiar am nevoie ... 30 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:02
Ce putem face cu femeile care incearca sa ne strice relatia cu persoana iubita? 34 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:12
CAUT GRAVIBINON 7 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:08
O dilema ingrozitoare 25 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:39