Setari Cookie-uri

Rugaciunea unui copil nenascut Sarut mana, mamicuta mea, Sunt eu, cel din pantecele tau care-ti soptesc la ureche cat sunt de speriat, de trist si de indurerat pentru ca vrei sa ma omori, crezand ca-ti sunt o grea povara... Tu nici nu stii cat e de greu

Rugaciunea unui copil nenascut

Sarut mana, mamicuta mea,
Sunt eu, cel din pantecele tau care-ti soptesc la ureche cat sunt de speriat, de trist si de indurerat pentru ca vrei sa ma omori, crezand ca-ti sunt o grea povara...
Tu nici nu stii cat e de greu sa nu-ti aud cantecul de leagan, sa nu ma bucur de mangaierile tale, sa nu iti vad chipul, maicuta draga! Cat as vrea sa ma cuibaresc la pieptul tau izvorator de tihna, liniste si dragoste! Ce puternici am putea fi impreuna, cum am invinge toate necazurile si, mai ales, ce frumoasa ar fi viata alaturi de tine! Dar tu vrei sa ma ucizi...
As vrea si eu sa ma pot bucura de frumusetea cerului senin, sa alerg pe campul inflorit si sa-ti impletesc mandra cununita. Nu te gandi ca sunt mic si neputincios pentru ca, primindu-ma pe mine in viata ta, mamico, pe Pruncul Hristos il primesti.
Mamico, trebuie sa-ti marturisesc ce frica-mi este de lama taioasa a chiuretei care ma va sfasia curand si ma va transforma in bucatele fara viata care vor ajunge la gunoi...!
Oare tu nu auzi cum imi bate inimioara si cum tremur de frica? Eu iti aud foarte bine inima de aici, din burtica ta.
Mama, as vrea sa ma pot uita in ochii tai si sa te rog sa ai mila de mine, sa-ti zambesc dragalas - cum numai eu stiu - si sa te strang in brate cu manutele mele grasune. Vreau sa-ti dau forta si curaj, incredere si convingerea ca NU omorandu-ma pe mine vei scapa de necazuri, ci abia atunci vei da de greutati, pentru ca-l vei mania pe Bunul Dumnezeu.
Imagineaza-ti ce inseamna pentru mine sa port povara nedreptatii tale, cand ma dai nu numai mortii pamantesti, care e atat de grea si de dureroasa, dar ma lipsesti si de lumina lui Hristos.
Acum, in ultimul ceas, ma rog Maicii Domnului sa te lumineze si sa-ti dea putere, intelepciune si un pic de dragoste si mila pentru mine, cel ce sunt trup din trupul tau, suflet din sufletul tau, copilul tau nevinovat si nenascut.
Amin!
lourdess
Postat pe 5 Mai 2009 22:18
Wow,nu stiu de unde ai luat textul asta,dar ar misca si pietrele.
Pacat ca inca multi tineri in ziua de astazi,cand exista suficient acces la informatie si mijloace de contraceptie,nu se protejeaza si ajung sa faca astfel de crime.Este,intr-adevar,foarte trist!
heaven2007
Postat pe 6 Mai 2009 13:23
iar??
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 13:25
anka_eda
Postat pe 6 Mai 2009 13:27
dumnezeule !!!!

matracucu
Postat pe 6 Mai 2009 13:34
fetica !!!!!!!!!!!!!!!! tu suferi de obsesie excesiva! fugi la psihiatru!!!!!!!!!!
FRANNNCE
Postat pe 6 Mai 2009 14:19
chiar asa.....itzi vine sa stai pe intuneric cu muzica de la Tokio hoteeeeeel
fata asta chiar are o problema.......
matracucu
Postat pe 6 Mai 2009 14:37
Ufffffff................not again
andreea1976
Postat pe 6 Mai 2009 14:43
ma doare capu'
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 14:45
Cei care nu vad avortul ca pe o crima nu pot sa inteleaga mesajul.E destul de siropos, dar asta nu inseamna ca nu e adevarat!
Unde ajungem sa diferentiem crimele?Cine ne da dreptul?
Crima este si avortul, cat si un copil omorat de un criminal.
Iar in zilele noastre nu mai exista scuza pt cele care avoteaza... poate doar prostia, dc o putem numi scuza...
kudikaroxi
Postat pe 6 Mai 2009 14:45
si tu cine esti ca sa judeci pe cele care avorteaza?? esti Dumnezeu cumva??
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 14:47
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-06 14:45:43Cei care nu vad avortul ca pe o crima nu pot sa inteleaga mesajul.E destul de siropos, dar asta nu inseamna ca nu e adevarat!
Unde ajungem sa diferentiem crimele?Cine ne da dreptul?
Crima este si avortul, cat si un copil omorat de un criminal.
Iar in zilele noastre nu mai exista scuza pt cele care avoteaza... poate doar prostia, dc o putem numi scuza...


Na ....ca te-ai gasit si tu sa dai cu batul in balta
andreea1976
Postat pe 6 Mai 2009 14:49
doamnelor, doamnelor...va rog...nu va certati...

roxy...avortul este o crima, dar cred ca femeile au dreptul sa decida asupra corpului lor

desigur, ideal ar fii sa nu ajunga la avort, ca nu mai traim in evul mediu...exista contraceptive destule
prometeus_wife
Postat pe 6 Mai 2009 14:51
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-06 14:45:43Cei care nu vad avortul ca pe o crima nu pot sa inteleaga mesajul.E destul de siropos, dar asta nu inseamna ca nu e adevarat!
Unde ajungem sa diferentiem crimele?Cine ne da dreptul?
Crima este si avortul, cat si un copil omorat de un criminal.
Iar in zilele noastre nu mai exista scuza pt cele care avoteaza... poate doar prostia, dc o putem numi scuza...


ce mesaj sa intzelegi?
asta e mesaj?
mai apasator ca si constiintza nu e nici un mesaj din lumea asta.........asa ca ar trebui sa nu mai apelam la tot felul de tertipuri de gradinitza.......
matracucu
Postat pe 6 Mai 2009 14:52
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-06 14:45:43Cei care nu vad avortul ca pe o crima nu pot sa inteleaga mesajul.E destul de siropos, dar asta nu inseamna ca nu e adevarat!
Unde ajungem sa diferentiem crimele?Cine ne da dreptul?
Crima este si avortul, cat si un copil omorat de un criminal.
Iar in zilele noastre nu mai exista scuza pt cele care avoteaza... poate doar prostia, dc o putem numi scuza...
draguta .........;fiecare are dreptrul la opinie! de acord ca este o crima...........dar cine puii mei va credeti voi sa judecati pe cele care au facut? va credeti vreun demiurg?vreun justitiar ceresc?????????,,, stati linistite ca nu e timpul pierdut nici pentru voi! sint curioasa daca ai de ales intre viata ta si a copilului la nastere ce alegi????????????? o sa zici ca alegi sa dai viata si sa mori...................dar mintiiiiiiiiiiii! te vei gindii in primul rind la tine si la fundul tau! sint curioasa daca descoperi o anomalie in timpul sarcinii .......un handicap al copilului ceva il mai nasti??????? sa se chinuie cirte zile are?????? atunci esti o criminala.....ca dai nastere sa nenorocesti un suflet s-au sa il abandonezi intr-un camin!...................si lista continua
FRANNNCE
Postat pe 6 Mai 2009 14:54
De la: lourdess, la data 2009-05-05 22:18:07Rugaciunea unui copil nenascut

Sarut mana, mamicuta mea,
Sunt eu, cel din pantecele tau care-ti soptesc la ureche cat sunt de speriat, de trist si de indurerat pentru ca vrei sa ma omori, crezand ca-ti sunt o grea povara...
Tu nici nu stii cat e de greu sa nu-ti aud cantecul de leagan, sa nu ma bucur de mangaierile tale, sa nu iti vad chipul, maicuta draga! Cat as vrea sa ma cuibaresc la pieptul tau izvorator de tihna, liniste si dragoste! Ce puternici am putea fi impreuna, cum am invinge toate necazurile si, mai ales, ce frumoasa ar fi viata alaturi de tine! Dar tu vrei sa ma ucizi...
As vrea si eu sa ma pot bucura de frumusetea cerului senin, sa alerg pe campul inflorit si sa-ti impletesc mandra cununita. Nu te gandi ca sunt mic si neputincios pentru ca, primindu-ma pe mine in viata ta, mamico, pe Pruncul Hristos il primesti.
Mamico, trebuie sa-ti marturisesc ce frica-mi este de lama taioasa a chiuretei care ma va sfasia curand si ma va transforma in bucatele fara viata care vor ajunge la gunoi...!
Oare tu nu auzi cum imi bate inimioara si cum tremur de frica? Eu iti aud foarte bine inima de aici, din burtica ta.
Mama, as vrea sa ma pot uita in ochii tai si sa te rog sa ai mila de mine, sa-ti zambesc dragalas - cum numai eu stiu - si sa te strang in brate cu manutele mele grasune. Vreau sa-ti dau forta si curaj, incredere si convingerea ca NU omorandu-ma pe mine vei scapa de necazuri, ci abia atunci vei da de greutati, pentru ca-l vei mania pe Bunul Dumnezeu.
Imagineaza-ti ce inseamna pentru mine sa port povara nedreptatii tale, cand ma dai nu numai mortii pamantesti, care e atat de grea si de dureroasa, dar ma lipsesti si de lumina lui Hristos.
Acum, in ultimul ceas, ma rog Maicii Domnului sa te lumineze si sa-ti dea putere, intelepciune si un pic de dragoste si mila pentru mine, cel ce sunt trup din trupul tau, suflet din sufletul tau, copilul tau nevinovat si nenascut.
Amin!



mai fato tu esti zdravana?acum sincer chiar crezi ca cine face ceea ce face o face din"placerea" de a ucide niste prunci nevinovatzi ?asa cum ti s-a mai spus daca vrei sa faci ceva fa-o acolo unde trebuie mergi prin orfelinate ,fa ceva campanii de strangere fonduri pentru a ajuta copii ce se nasc cu diverse malformatzii si mai lasa-ne pe noi cu textele astea pe care sunt convinsa ca nici tu nu le crezi

bine asta in cazul in care nu suferi de vreo ................si atunci cat de cat esti scuzata,na ca fac eu apel acu la fetele de pe forum fetelor ramanetzi gravide si apoi pozatzi-va asa cum a facut doamna de aici si postati-le pe forum poate cine stie avetzi sansa de a fi alese viitoarea miss Playboy insarcinata da am aruncat o privire la profilul tau si la pozele de care esti asa de mandra si crede-ma esti demna de toata mila lund in considerare ca esti mama ,stau si ma intreb ce educatie va primi copilashul tau? niciun forumist nu a reusit pana acum sa ma scoata din pepeni asa cum ai facut tu abuzand de niste poze ale unor copilashi sau postand aceste texte care nu fac bine nimanui ......................aaaaaaaaaaaa si cand mergi sa te spovedesti sau sa discutzi cu un preot legat de credintza ta fa bine si ia si niste poze cu tine asa" sexoasa" vezi parintele ce parere are..........................imi cer scuze fatza de ceilaltzi utilizatori daca am fost rea dar se pare ca fata asta chiar nu intzelege ca ceea ce face ea este demn de tot dispretzul
donttouch
Postat pe 6 Mai 2009 14:56
decat sa l nasca si sa-l arunce la tomberon sau sa-l arunce la wc mai bine sa faca avort...
monaq
Postat pe 6 Mai 2009 14:56
good point frannnce...va amintiti de cazul fetei de 11 ani ? violata de unchi ? care a avortat in anglia ?

imi amintesc cum toata lumea sarise oparita de cour in sus, ca musai tre' sa faca copilul...da' nimeni nu se gandea daca e corect sa aduci pe lume un copil conceput dintr-un viol...

so...sunt cazuri si cazuri...
prometeus_wife
Postat pe 6 Mai 2009 14:57
De la: FRANNNCE, la data 2009-05-06 14:54:22
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-06 14:45:43Cei care nu vad avortul ca pe o crima nu pot sa inteleaga mesajul.E destul de siropos, dar asta nu inseamna ca nu e adevarat!
Unde ajungem sa diferentiem crimele?Cine ne da dreptul?
Crima este si avortul, cat si un copil omorat de un criminal.
Iar in zilele noastre nu mai exista scuza pt cele care avoteaza... poate doar prostia, dc o putem numi scuza...
draguta .........;fiecare are dreptrul la opinie! de acord ca este o crima...........dar cine puii mei va credeti voi sa judecati pe cele care au facut? va credeti vreun demiurg?vreun justitiar ceresc?????????,,, stati linistite ca nu e timpul pierdut nici pentru voi! sint curioasa daca ai de ales intre viata ta si a copilului la nastere ce alegi????????????? o sa zici ca alegi sa dai viata si sa mori...................dar mintiiiiiiiiiiii! te vei gindii in primul rind la tine si la fundul tau! sint curioasa daca descoperi o anomalie in timpul sarcinii .......un handicap al copilului ceva il mai nasti??????? sa se chinuie cirte zile are?????? atunci esti o criminala.....ca dai nastere sa nenorocesti un suflet s-au sa il abandonezi intr-un camin!...................si lista continua


France,scumpa....nu te enerva
Eu incerc sa raman calma
andreea1976
Postat pe 6 Mai 2009 14:57
sincer....esti PATETICA.... .te ai gasit tu marea "intzeleapta"..sa le dai la altii sfaturi....ma lasi...
monaq
Postat pe 6 Mai 2009 15:01
Ati extrapolat, si nu inteleg de ce! Pareti f atacate de ce am spus. De ce oare? Sunteti printre cel care au facut?
Eu inca nu am avortat si dc s-ar pune problema unui copil nu stiu cum as reactiona, dar stiu ca Iubesc fiintele astea mici care din pacate ajung si inpantece de .... , nu mai zic, pt a nu jigni. Si ,cu siguranta, as invata sa-l iubesc, asa cum incerc sa iubesc tot din jurul meu
kudikaroxi
Postat pe 6 Mai 2009 15:07
roxy...poate ca am extrapolat dar recunoaste ca mesajul asta e penibil si nu isi atinge scopul

e prea patetic, prea siropos...

si fii fericita ca nu a trebuit sa faci o asemenea alegere in viata...poate altele nu sunt atat de norocoase ca tine

cum am zis...chestie de alegere...tine de liberul arbitru
prometeus_wife
Postat pe 6 Mai 2009 15:11
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-06 15:07:00Ati extrapolat, si nu inteleg de ce! Pareti f atacate de ce am spus. De ce oare? Sunteti printre cel care au facut?
Eu inca nu am avortat si dc s-ar pune problema unui copil nu stiu cum as reactiona, dar stiu ca Iubesc fiintele astea mici care din pacate ajung si inpantece de .... , nu mai zic, pt a nu jigni. Si ,cu siguranta, as invata sa-l iubesc, asa cum incerc sa iubesc tot din jurul meu


mda.........................cum spuneai nu ai de unde sa sti sa te roGi si in culcare si in sculare ca atunci cand vei fi insarcinata si vei merge la ecograf sa-ti spuna doctorul ca este perfect normal si nu pe un ton grav sa-ti spuna" imi pare rau dar copilul d-voastra nu este tocmai sanatos"sau"daca vreti sa pastratzi sarcina o facetzi pe raspunderea d-voastra"atunci as vrea sa vad cat de mare va mai fi iubirea si iti doresc sa ai puterea de a lua hotararea cea mai justa
donttouch
Postat pe 6 Mai 2009 15:16

da. Ai dreptate, sunt una dintre fericitele care n-a avut probleme. Am rec ca mesajul e siropos, dar modul cum s-a rasp a fost penibil!
Doar n-o sa incurajam avortul,nu? Eu sunt de acord sa nu se introduca legea aceea cu interzicerea lui, tocmai pt ca suntem inzestrati cu liber arbitru, si putem decide, cum vom da si socoteala pt ce am ales.
Dar sa se rasp in felul acela atat de frustrat, nu-mi da de inteles decat ca lumea are musca pe caciula...
kudikaroxi
Postat pe 6 Mai 2009 15:18
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-06 15:07:00Ati extrapolat, si nu inteleg de ce! Pareti f atacate de ce am spus. De ce oare? Sunteti printre cel care au facut?
Eu inca nu am avortat si dc s-ar pune problema unui copil nu stiu cum as reactiona, dar stiu ca Iubesc fiintele astea mici care din pacate ajung si inpantece de .... , nu mai zic, pt a nu jigni. Si ,cu siguranta, as invata sa-l iubesc, asa cum incerc sa iubesc tot din jurul meu


Hai sa te lamuresc eu.......asa poate o sa intelegi......
Arunca o privire la comentariile lui madame lourdess, aici

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/18711/am-facut-un-avort-acum-cateva-saptamani-si-visez-copilul.html

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/17161/AJUTATI-MA-chiar-am-nevoie-.html

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/17135/avortul-care-ar-fi-decizia-ta-/avortul-care-ar-fi-decizia-ta--pagina-1.html

Fiecare are dreptul la opinie.......dar sa iti impui parerile in halul asta.....

Spor la citit
andreea1976
Postat pe 6 Mai 2009 15:19
Buna Andreea!
Kathara
Postat pe 6 Mai 2009 15:20
De la: Kathara, la data 2009-05-06 15:20:33Buna Andreea!


Buna scumpa
andreea1976
Postat pe 6 Mai 2009 15:21
pastrarea copilului e ceva foarte personal...

si nimeni nu cred ca incurajeaza aici avortul...doar ca abordarea mi se pare gresita...

in momentul in care postezi siropuri de-astea e firesc sa te astepti la reactii dure...

eu sunt mama de fata...are 25 de ani...si din fericire nu m-am confruntat cu probleme de genul asta cu fiica-mea...dar stau si ma intreb cum as fii reactionat...

nu poti sa stii ce hotarare iei in momentul in care te afli in fata unei asemenea decizii
prometeus_wife
Postat pe 6 Mai 2009 15:24
De la: andreea1976, la data 2009-05-06 14:57:55
De la: FRANNNCE, la data 2009-05-06 14:54:22
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-06 14:45:43Cei care nu vad avortul ca pe o crima nu pot sa inteleaga mesajul.E destul de siropos, dar asta nu inseamna ca nu e adevarat!
Unde ajungem sa diferentiem crimele?Cine ne da dreptul?
Crima este si avortul, cat si un copil omorat de un criminal.
Iar in zilele noastre nu mai exista scuza pt cele care avoteaza... poate doar prostia, dc o putem numi scuza...
draguta .........;fiecare are dreptrul la opinie! de acord ca este o crima...........dar cine puii mei va credeti voi sa judecati pe cele care au facut? va credeti vreun demiurg?vreun justitiar ceresc?????????,,, stati linistite ca nu e timpul pierdut nici pentru voi! sint curioasa daca ai de ales intre viata ta si a copilului la nastere ce alegi????????????? o sa zici ca alegi sa dai viata si sa mori...................dar mintiiiiiiiiiiii! te vei gindii in primul rind la tine si la fundul tau! sint curioasa daca descoperi o anomalie in timpul sarcinii .......un handicap al copilului ceva il mai nasti??????? sa se chinuie cirte zile are?????? atunci esti o criminala.....ca dai nastere sa nenorocesti un suflet s-au sa il abandonezi intr-un camin!...................si lista continua


France,scumpa....nu te enerva
Eu incerc sa raman calma
uneori ma depaseste gindirea fetelor astora! nu si-au sters bine mucii de la nas si dau altora lectii de viata ! normal ca par altruiste dar roata e rotunda........pupici Andreea
FRANNNCE
Postat pe 6 Mai 2009 15:24
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-06 15:18:56
da. Ai dreptate, sunt una dintre fericitele care n-a avut probleme. Am rec ca mesajul e siropos, dar modul cum s-a rasp a fost penibil!
Doar n-o sa incurajam avortul,nu? Eu sunt de acord sa nu se introduca legea aceea cu interzicerea lui, tocmai pt ca suntem inzestrati cu liber arbitru, si putem decide, cum vom da si socoteala pt ce am ales.
Dar sa se rasp in felul acela atat de frustrat, nu-mi da de inteles decat ca lumea are musca pe caciula...
draga..........nu esti popa sa ne spovedim....s-au poate te crezi vreo mama omida si tu ...........Eu una am ales sa nasc un copil fara sa fiu pregatita pentru a fi mama! copilul asta e viata mea........;;dar tatal copilului si-a asumat la vremea aia responsabilitatea! dar ai idee cite din fete au norocul meu.......ai idee care sint motivele pentru care ele fac avort? s-au tu crezi ca se duc rizind ca la disco?................ai stipulat ca pe vremurile astea numai prostia duce la avort! nu este adevarat draguta..........anticonceptionalele nu au efect garantat % si nici steriletul............prezervativul se poate rupe si tot asa.......Asa ca e usor sa acuzi cind nu stii despre ce este vorba!
FRANNNCE
Postat pe 6 Mai 2009 15:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Urgenta avort! 16 De la: kutzy 5 Iulie 2012 23:54
de ce mie? 21 De la: kudika336626 21 Aprilie 2011 22:43
Povestea mea!!! 18 De la: kudika427927 15 Mai 2013 14:06
avort 2 De la: kudika_25462 9 Ianuarie 2013 09:57
Consecintele avortului 3 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 20:26