Setari Cookie-uri

Cum se transforma dragostea in ura??

Salut,

Sunt nou pe aici si asta e primul meu post.
Am o singura intrebare,dc se transforma drgostea in ura?
Adika am avut o relatie cu o fata care a durat 2 ani si ceva...ne-am despartit akum 9 luni,dupa ce am fost inselat de 3 ori,...Nu am mai cautat-o...desi ea a incercat sa se bage in seama cu mn,dar am refuzat sa ii raspund...am tinut la ea mai mult k la orice pe lumea asta (sa zikem k a fost my first love)...si poate dasta i-am acceptat toate prostiile,m-am schimbat si am iertat-o de atatea ori...dar dupa ce totul sa rup intre noi,am inceput sa o urasc imens de mult...dc oare?pt k ma inselat?sau k si-a batut jok de mn?
Astept parerile voastre,sau puteti sa cititi toata povestea pe blog.,sa va faceti o parere mai buna :P
BogdanPaul
Postat pe 6 Februarie 2009 15:36
ura..... un sentiment ata de urat....
n-am habar...

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 15:45
Salut si tie!
Si eu sunt noua pe aici. Ca sa-ti raspund la intrebare, trebuie sa-ti reamintesc ca limita dintre iubire si ura e aproape invizibila. Eu cred ca iubirea se transforma in ura doar atunci cand am fost inselati, tradati, batjocoriti intr-un fel sau altul, ceea ce a fost si cazul tau. Dar sa stii ca si invers este posibil, adica din ura sa se nasca dragostea, lucru insa ceva mai rar si putin mai complicat/complex, dar nu imposibil. Pt tine prima iubire - cum spuneai tu ca a fost - s-a dovedit a fi un esec sentimental, o dezamagire, si nu o amintire placuta/nostalgica. Dar, cred ca ai depasit deja problema, iar daca nu, o vei depasi si o vei putea "contabiliza" in timp ca pe o experienta, daca nu frumoasa, cel putin necesara, din care ai invatat ceva.
LunaPlina
Postat pe 6 Februarie 2009 15:50
De la: LunaPlina, la data 2009-02-06 15:50:15Salut si tie!
Si eu sunt noua pe aici. Ca sa-ti raspund la intrebare, trebuie sa-ti reamintesc ca limita dintre iubire si ura e aproape invizibila. Eu cred ca iubirea se transforma in ura doar atunci cand am fost inselati, tradati, batjocoriti intr-un fel sau altul, ceea ce a fost si cazul tau. Dar sa stii ca si invers este posibil, adica din ura sa se nasca dragostea, lucru insa ceva mai rar si putin mai complicat/complex, dar nu imposibil. Pt tine prima iubire - cum spuneai tu ca a fost - s-a dovedit a fi un esec sentimental, o dezamagire, si nu o amintire placuta/nostalgica. Dar, cred ca ai depasit deja problema, iar daca nu, o vei depasi si o vei putea "contabiliza" in timp ca pe o experienta, daca nu frumoasa, cel putin necesara, din care ai invatat ceva.


ai perfecta dreptate in ceea ce spui tu! totusi... daca nu reusesti sa treci peste, ramai cu un sentiment amar si cu o ura care o sa te macine toata viata!
am avut si eu o experienta asemanatoare, dar, cred, ca am trecut peste... cel putin asa sper... ma mai apuca cateodata melancoliile, dar viata merge mai departe! trebuie sa inveti ceva din toate astea si sa nu mai repeti graselile si alta data. mult succes si nu uita: o sa gasesti (dupa multe cautari) persoana potrivita tie!
missalexandra
Postat pe 6 Februarie 2009 16:05
Faza e ca am trecut peste ea...adika orice s-ar intampla nu va mai exista prietenie/amici intre noi niciodata (din partea mea) pt k eu o urasc si o voi dispretui mereu pt ce mi-a facut!Nu am plans si nici nu am stat inchis in casa dupa ce ne-am despartit,am avut 2 prieteni kre m-au ajutat si au fost langa mn,dupa ce eu am fost un nesimtit (adika pt fosta mandra am renuntat la prieteni si iesiri afara k ei)...Si pot zike k am invatat ceva din chestia asta,doar k o sa fie greu sa mai am incredere intr-o fata (asta nu inseamna niciodata)
BogdanPaul
Postat pe 7 Februarie 2009 06:14
"dragoste fara ura nu exista" l-am citat aici pe prietenul meu...nu l-am crezut pana cand nu mi s-a intamplat...
Ad3laa
Postat pe 8 Martie 2009 15:04
asa zic si eu din prea multa dragoste pentru un barbat se poate ajunge si la ura dar nu e indicat
ilyescorina
Postat pe 8 Martie 2009 15:32
Nu se poate!
Dragostea nu se poate transforma in ura! Daca despre dragoste vorbim si nu despre atasamente conditionate de anumiti factori...
Nu poti sa urasti o persoana pe care ai iubit-o cu adevarat si pentru care ti-a vibrat sufletul. Ea va avea mereu un loc aparte in inima ta, chiar daca despartirea a fost dureroasa si pe moment ti s-a parut mai simplu sa-ti spui c-o urasti. Dragostea nu-ti da garantii, ci doar clipe frumoase traite la intensitate maxima.
Inima nu are decat 4 camere, asa ca umple-le cu iubire, nu cu ura!
misstiqque
Postat pe 9 Martie 2009 22:59
Se poate..de la dragoste la ura e doar un pas foarte mic, o iubire imensa se poate transforma in ura daca e batjocorita, neapreciata si calcata in picioare. Dar mi se pare normal, de ce unul din parteneri sa sufere toata viata dupa cineva care nu merita? Care nu vede ce are langa el, care nu il apreciaza pe cel care il iubeste, nu il respecta si etc.
Deci da, mie mi s-a intamplat deja de cateva ori sa trec de la o iubire mare la o ura mare, dar ura a durat doar o perioada, dupa care s-a transformat in indiferenta.
DeeaCatalina
Postat pe 11 Martie 2009 09:56
Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea ,nu pizmuieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire,Te poti simti singur,trist,dar niciodata invins.Poti pierde ,poti gresi,poti suferi,dar nu te gandi sa abandonezi.Privesti viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa.... Nu sunt compuse de mn.....dar citeste si vezi esenta lor.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 11 Martie 2009 15:44
De la: DeeaCatalina, la data 2009-03-11 09:56:08Se poate..de la dragoste la ura e doar un pas foarte mic, o iubire imensa se poate transforma in ura daca e batjocorita, neapreciata si calcata in picioare. Dar mi se pare normal, de ce unul din parteneri sa sufere toata viata dupa cineva care nu merita? Care nu vede ce are langa el, care nu il apreciaza pe cel care il iubeste, nu il respecta si etc.
Deci da, mie mi s-a intamplat deja de cateva ori sa trec de la o iubire mare la o ura mare, dar ura a durat doar o perioada, dupa care s-a transformat in indiferenta.


Eu inca o urasc, pt tot ce mi-a facut,pt toate clipele frumoase in care ma ademenit,pt toate zilele in care si-a batut joc de mn si ma mintit...dar am zis ca viata merge inainte cu sau fara ea...singurul lucru de care imi pare rau e ca mi-am daruit toata dragostea si atentia,ei...si nu am pastrato pt cineva care sa merite cu adevarat...
BogdanPaul
Postat pe 12 Martie 2009 05:35
De la: BogdanPaul, la data 2009-03-12 05:35:50
De la: DeeaCatalina, la data 2009-03-11 09:56:08Se poate..de la dragoste la ura e doar un pas foarte mic, o iubire imensa se poate transforma in ura daca e batjocorita, neapreciata si calcata in picioare. Dar mi se pare normal, de ce unul din parteneri sa sufere toata viata dupa cineva care nu merita? Care nu vede ce are langa el, care nu il apreciaza pe cel care il iubeste, nu il respecta si etc.
Deci da, mie mi s-a intamplat deja de cateva ori sa trec de la o iubire mare la o ura mare, dar ura a durat doar o perioada, dupa care s-a transformat in indiferenta.


Eu inca o urasc, pt tot ce mi-a facut,pt toate clipele frumoase in care ma ademenit,pt toate zilele in care si-a batut joc de mn si ma mintit...dar am zis ca viata merge inainte cu sau fara ea...singurul lucru de care imi pare rau e ca mi-am daruit toata dragostea si atentia,ei...si nu am pastrato pt cineva care sa merite cu adevarat...



Nu crezi ca ai fi fost''mai sarac cu o experienta '' daca nu s-ar fi intamplat asa ? Poate ''ti s-a rezervat'' ceva mult mai bun ...ia din toate lucrurile ce ti se intampla partea frumoasa, experienta ta de viata este cea mai importanta ..pentru ca este A TA !!!!
__LL__
Postat pe 12 Martie 2009 05:54
De la: BogdanPaul, la data 2009-02-07 06:14:18Faza e ca am trecut peste ea...adika orice s-ar intampla nu va mai exista prietenie/amici intre noi niciodata (din partea mea) pt k eu o urasc si o voi dispretui mereu pt ce mi-a facut!Nu am plans si nici nu am stat inchis in casa dupa ce ne-am despartit,am avut 2 prieteni kre m-au ajutat si au fost langa mn,dupa ce eu am fost un nesimtit (adika pt fosta mandra am renuntat la prieteni si iesiri afara k ei)...Si pot zike k am invatat ceva din chestia asta,doar k o sa fie greu sa mai am incredere intr-o fata (asta nu inseamna niciodata)


iubirea nu inseamna sa renuntzi la tine, ntzelegi? sa renuntzi la tot ceea ce ai fost inainte, asta e ideea si cred k aici e cel mai greu sa faci fatza, ai dat totul pt ea si ea a comis-o. asta e lucru peste care , cred, ca nu prea reusim sa trecem. ne-am negat pe noi pt altcineva si am ajuns la dezastru.
cristi_nne
Postat pe 12 Martie 2009 09:47
Ms pt sfaturi sunteti niste dragute ca intotdeauna...eu unul nu voi mai putea fi ca inainte...experienta pe care am avuto cu ea ma schimbat foarte mult si ma mai maturizat...numai sunt naivul ce am fost odata...numai am incredere usor in oameni...numai sunt bun...pt ca sunt luat de prost...dar nu o voi uita niciodata pt tot ce mi-a facut...tot raul care la insamantat in inima mea...stiu ca nu sunt toate fetele la fel...dar data viitoare voi fii de 2 ori mai atent...si voi judeca de 1000 de ori inainte de a face un pas...oricum va multumesc ca ati ascultat o frimitura din viata mea...nu e genu meu sa plang dupa fete...dar cateodata dragostea chiar te face sa fii orb...
BogdanPaul
Postat pe 12 Martie 2009 14:26
De la: BogdanPaul, la data 2009-03-12 05:35:50
De la: DeeaCatalina, la data 2009-03-11 09:56:08Se poate..de la dragoste la ura e doar un pas foarte mic, o iubire imensa se poate transforma in ura daca e batjocorita, neapreciata si calcata in picioare. Dar mi se pare normal, de ce unul din parteneri sa sufere toata viata dupa cineva care nu merita? Care nu vede ce are langa el, care nu il apreciaza pe cel care il iubeste, nu il respecta si etc.
Deci da, mie mi s-a intamplat deja de cateva ori sa trec de la o iubire mare la o ura mare, dar ura a durat doar o perioada, dupa care s-a transformat in indiferenta.


Eu inca o urasc, pt tot ce mi-a facut,pt toate clipele frumoase in care ma ademenit,pt toate zilele in care si-a batut joc de mn si ma mintit...dar am zis ca viata merge inainte cu sau fara ea...singurul lucru de care imi pare rau e ca mi-am daruit toata dragostea si atentia,ei...si nu am pastrato pt cineva care sa merite cu adevarat...

Niciodata nu poti sa oferi toata dragostea. Nu-i mancare sa se termine. probabil ai nevoie de timp mai mult sau mai putin, dar ai sa vezi ca te vei indragosti din nou... si din nou.. Pentru ca e atat de frumos sa fii indragostit!
Lucia1971
Postat pe 12 Martie 2009 14:30
salut!
si eu sunt noua aici,am gasit topic`ul tau si mi s`a parut interesant,mai ales ca si eu trec prin ceva asemanator in momentul de fata.
Intr`adevar ne doare sa vedem ca persoana in care aveam cea mai mare incredere ne`a tradat o data...dar cu toate astea trecem cu vederea si ii acordam inc`o sansa si`nco sansa si tot asa...pana sa realizam ca ajungem bataie de joc din vina unor sentimente frumoase calcate in picioare.
cel mai greu e sa incercam sa lasam in urma totul fara acest sentiment...de ura,fiindca persoana draga a distrus ce era mai frumos in noi din egoism.
e posibil sa se ajunga la asa ceva,din instinct,din nevoia interioara de a ne apara de ce urmeaza sa ne raneasca si de trecut. nu e cea mai buna solutie de auto-aparare,dar apelam la ea orbeste ca e cea mai la indemana.
si eu sunt foarte apropape de acest sentiment,am dat totul si am crezut orbeste intr`un baiat care o data tinea la mine si acum ma tine pe post de joaca.... eu am sa incerc sa fac tot posibilul sa nu las lucrurile sa devieze la acest sentiment,pt ca ramanem amici si avem acelasi anturaj,insa nu sunt sigura ca va merge...
lasa dragostea si asta la o parte... axeaza`te pe prietenii pana sa te refaci sufleteste.
bafta multa
Alesandra2909
Postat pe 12 Martie 2009 14:49
Mda. si eu trec prin aceasta perioada de o luna si jumatate...si inca stau si ma intreb: exista exceptii? am investit toata increderea intr o singura persoana...si a ajuns sa loveasca in mod ironic si las. Si totusi am zis sa ramanem amici. insa nu ne am mai vazut face 2 face...si am impresia k daca m ar vedea si ar dori sa se impace cu mine, dar el are egoismul lui si nu vrea sa se implineasca aceasta idee.
Incredere trebuie sa oferi persoanelor speciale...dar esential e sa nu o oferi pe toata k apoi ramai cu un nimic.
anit_
Postat pe 12 Martie 2009 14:57
am o admiratie mare fata de persoanele care au taria sa plece,sa lase totul in urma si sa nu se mai vada cu ex deloc... eu sunt de parere ca o prietenie intre fosti nu prea merge,decat in momentul in care deja te`ai atasat de altcineva si nu mai ai tendinta sa judeci tot ce face ex-ul.
eu nu am putut sa fac asta si suferinta mea s`a prelungit la 3 luni si continua (si cand ma gandesc ca aveam ocazia sa las totul in urma de la inceput si sa fiu acum foarte ok...)
asta e...prieteniile cu fostii dupa o despartire sunt pt persoanele care au curajul sa nu priveasca in urma indiferent ce ar fi...persoane dinastea mai rar... bv voua oricum
Alesandra2909
Postat pe 12 Martie 2009 15:09
De la: Alesandra2909, la data 2009-03-12 15:09:46am o admiratie mare fata de persoanele care au taria sa plece,sa lase totul in urma si sa nu se mai vada cu ex deloc... eu sunt de parere ca o prietenie intre fosti nu prea merge,decat in momentul in care deja te`ai atasat de altcineva si nu mai ai tendinta sa judeci tot ce face ex-ul.
eu nu am putut sa fac asta si suferinta mea s`a prelungit la 3 luni si continua (si cand ma gandesc ca aveam ocazia sa las totul in urma de la inceput si sa fiu acum foarte ok...)
asta e...prieteniile cu fostii dupa o despartire sunt pt persoanele care au curajul sa nu priveasca in urma indiferent ce ar fi...persoane dinastea mai rar... bv voua oricum



Eu nu vreau sa imi mai vad chipul de copil nevinovat niciodata...ca stiu ce se ascunde in spate ochilor ei albastri,stiu ce fel de persoana e...2 ani de zile am stat langa ea...fara sa ma imi pese de mine,fara sa mai am grija si de mn,fara sa mai ma vad cu prieteni...in 2 ani de zile am cunoscuto mai bine decat o cunosteau parinti ei....si totusi pe cat de bine o cunosteam,in aceasi masura ma inselam...ajunsesem sa o apar in fata tuturor cand imi spuneau diferse lucruri despre ea....renuntasem si la parintii mei pt ea... ii pastram toate secretele,ii ascultam toate offurile...pt ea devenisem parinte,iubit,prieten,amic ma schimbasem total pt ea...mereu incercam sa o invat ce e mai bine...mereu aveam grija de ea...si ce am primit in schimb?amaraciune,ura,dezgust,dispretuire...
Am iertato de atatea ori pt ce...? credeam ca se schimba....m-am inselat...oameni care te inseala si te mint,nu se vor schimba niciodata...pt ei asta e ca un drog,de care sunt dependenti...
Asa ca va sfatuiesc si pe voi sa aveti grija pe viitor...pt ca niciodata nu poti sa stii ce gandeste persoana de langa tn...oricat de bine o cunosti...Si nu are rost sa plangi dupa cineva care nu te merita si nu a apreciat niciodata tot ce ai facut pt el/ea...Dar viata merge inainte...
App nu cred intr-o prietenie dupa o relatie...
BogdanPaul
Postat pe 12 Martie 2009 16:20
Alesandra2909:
alexandra 3 luni si continua??? si eu sunt aproape k tine. Si stii ce sa faci? sa te uiti in jur si sa vezi k nu esti cantitate neglijabila...si sa te apreciezi pe tine insuti. ce ai simtit ramane in tine, si numai tu stii.

Bogdan Paul:
Wow. nush daca tot ce spui tu acolo...e chiar adevarat. si nu ai avea de ce sa minti pana la urma urmei. dar stii k uneori tot ce faci tu pt celalalt nu conteaza in aceeasi egala masura ca si pt tine. si invers! poate k ea asteptat altceva de la tine asa cum si tu asteptai ceva de la ea. dar la cum descrii tu ( k fiecare face pe vinovatul si crede k el/ea insusi/insasi a suferit cel mai mult ) ma lasi asa putin pe ganduri. oare te a iubit? si daca da de ce trebuie sa minta si sa insele? se poate si fara minciuna si fara dezamagire, eu am reusit. si daca nu te a iubit, cand a realizat de ce nu a fost sincera si sa si spuna cam cum stau lucrurile in ea insasi?
si nush daca chiar nu are rost sa plangi pt aceea pers...si nush daca viata merge inainte chiar usor. desigur lumea este foarte efemera, si rade si calca inainte si cu trupul si cu sufletul si se perinda printe alte trupuri.
si da...majoritatea despartirilor se aleg cu rani. si se distruge orice respect sau orice legatura. si desigur ti se pare anormal sa mai tii o legatura cu aceea persoana. in cazul meu...sunt prea multe de spus, o poveste de viata. inainte de a aceasta poveste eram cu totul o alta persoana si credeam in viata, credeam k exista exceptii. Acum stau si ma intreb: oare exista??? Dar crede ma k poate exista amicitie si dupa despartire. Ft greu pt mine, si poate ( si sigur ) mai usor sau mai putin greu pt el. Nu ar avea rost sa spun si de ce alimentez atat eu cat si el aceasta amicitie, dar mai ales eu.

anit_
Postat pe 12 Martie 2009 19:25
Ura se naste din dragoste.sa nu uitam ca ura este un sentiment puternic.nu urasti o persoane pe care nu ai iubit-o.fata de ea esti indiferent.e o mare greseala sa urasti.din pacate multi oameni ajung la ura.
dana_mv
Postat pe 12 Martie 2009 19:30
De ce as minti?Am ceva de castigat daca mint?nu...nu prea cred...si nu stiu de ce a facut toate chestiile alea...poate nu ii placea binele,poate m-am purtat prea frumos si ma luat de fraier,poate ii placea sa aiba mai multi prieteni,chiar nu stiu ce era in mintea ei,pt ca niciodata nu poti sa cunosti cu adevarat pe cineva...acuma stiu doar ca e cu un dobitoc (ultimul dintre ei,ultimul cu care a ramas dupa ce ne-am despartit)...si intr-un fel ma bucur,pt ca il cunosc pe baiat...si e vai de capu lui,nu se va compara cu mine niciodata...totusi ea a vrut sa mai ma caute acum fro luna,dar numai sunt in tara...si nici nu ma intereseaza ce vrea sau de ce ma cautat...Treaba e ca acum ma simt bine,numai am golul ala in piept,numai tresar cand aud numele ei...si toate astea pt ca marea dragoste sa transformat in ura si indiferenta...
BogdanPaul
Postat pe 13 Martie 2009 06:56
De la: misstiqque, la data 2009-03-09 22:59:15Nu se poate!
Dragostea nu se poate transforma in ura! Daca despre dragoste vorbim si nu despre atasamente conditionate de anumiti factori...
Nu poti sa urasti o persoana pe care ai iubit-o cu adevarat si pentru care ti-a vibrat sufletul. Ea va avea mereu un loc aparte in inima ta, chiar daca despartirea a fost dureroasa si pe moment ti s-a parut mai simplu sa-ti spui c-o urasti. Dragostea nu-ti da garantii, ci doar clipe frumoase traite la intensitate maxima.
Inima nu are decat 4 camere, asa ca umple-le cu iubire, nu cu ura!


crezi tu ca nu se poate? sper sa nu ai parte de aceste trairi...

Postat pe 13 Martie 2009 07:02
de la iubire la ura nu e decat o mica distanta... de multe ori dupa o iubire nebuna sentimentele noastre se transforma in ura
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 20:20
am avut o realtie de 2 ani si ceva cu cineva.s-a terminat.m-a iubit mai mult decat orice pe lumea asta.asa afirma el si se straduia sa o arate cat putea si cum se pricepea.si eu l-am iubit.dar stiu sigur ca el m-a iubit mai mult decat am facut-o eu.ne-am despartit pentru ca nu ne mai intelegeam deloc.mereu ne certam, plus ca eu a tb sa ma mut la 500 km distanta.tb sa ne mutam impreuna.dar ne-am certat inainte asa ca am plecat singura.dupa cateva luni, vreo 6-7 cred, luni in care nu am mai vb deloc si nu mai stiam nimic unul de altul, ma cauta si-mi vb f urat din senin, zicandu-mi ca ma uraste si ca urmeaza sa se insoare cu cineva total diferit fata de mine ca si personalitate.ma gandesc ca sunt cazuri cand poate fi vb si de o ura mascata, o suparare peste care nu a putut trece, o incapacitate de a accepta un final, sunt multe.dar dupa o mare iubire, se pare ca poate veni o mare ura.
miamia79
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:28
sau poate ura asta sa fie doar o minciuna mascata cu ajutorul careia sa poata merge mai departe.se convinge pe sine ca a procedat corect, ca asa a tb sa se intample si ca el nu mai putea face nimic.oricum, din moment ce nu depasesti capitolul urii, e clar ca relatia respectiva nu este incheiata si nu poti lega o alta prietenie.pentru un nou inceput, tb sa existe rani inchise si asumate,or ura iti arata ca inca mai simte inima ceva acolo, chiar daca negativ...si nu-i pregatita pentru altcineva.altfel, cum poti in prag de nunta sa suni pe o ex sa-i zici ca o urasti si ca te insori...suna a ultim avertisment, de parca te-ai astepta sa faca ceva pt a te impiedica somehow.ciudat.
miamia79
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:32
Pai parerea mea este ca dragostea nu are cum sa se transforme in ura! Daca tu chiar ai iubit aceea persoana eu zic ca nu ai cum sa o urasti acum! Poate inca chiar ti la ea si ura aia defapt e gelozie sau mandrie sau nu ai tinut la ea niciodata asa ca mai gandestete bine la ceea ce simnti!
Editzi_X
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:40
e nasol de la ubire sa ajungi la ura:(:(:(
kudika004489
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:44

Eu inca o urasc, pt tot ce mi-a facut,pt toate clipele frumoase in care ma ademenit,pt toate zilele in care si-a batut joc de mn si ma mintit...dar am zis ca viata merge inainte cu sau fara ea...singurul lucru de care imi pare rau e ca mi-am daruit toata dragostea si atentia,ei...si nu am pastrato pt cineva care sa merite cu adevarat...[/quote]

Desi nu sunt de acord cu parerile unora, cum ca doar daca ai iubit o persoana poti sa o urasti (poti s-o urasti si fara sa o fi iubit+o in veci), in cazul tau totusi cred ca se aplica axa dragoste-ura. E firesc sa o urasti, te-ar fi chinuit si mai mult sa o iubesti si totusi sa stii ce ti-a facut, ar fi fost un continuu clivaj sentimental in sufletul tau. Urand-o, e mai usor-toate feelingurile merg in aceeasi directie. Peste multa vreme toate se vor estompa. Bafta!
annya_852004
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:47
cum se transforma dragostea in ura???? pai dureaza foarte putin.e nevoie de o greseala penibila dar urata...dureaza cateva ore... si gata trece dragostea
SweetHappyButterfly
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeile sunt scroafe..... 16 De la: micabis 15 August 2008 05:11
Cum sa rezist indiferentei? 11 De la: pufosica 16 Mai 2010 22:25
Fericirea se ascunde in mom nepremeditate! 3 De la: joana_rise 21 August 2008 03:27
injuratul la copii mici 19 De la: iris_4_ever 24 Iunie 2010 07:29
Relatie "fara obligatii". 39 De la: Barbie30_ 10 August 2011 20:43