Setari Cookie-uri

am mare nevoie de sfaturi ..

Daca nu vroia copil trebuia sa se protejeze! cum s-a intamplat?! Eu nu as fi stat niciodata la un iubit cu parintii lui sub nici o forma ! Si sa mai fac si un copil cand el poate abia poate sa-l creasca pe al lui!!!!!!!!!! Este doar decizia ta acum ! Analizeaza totul la rece din exterior ! Poate ca as face un avort si m-as desparti de el ! sau as face copilul si... tot m-as desparti ! Unde e mandria ta?!?!
kudika060122
Postat pe 26 August 2009 21:35
Un copil nu-i o jucarie. Fiecare e raspunzator pt fapta sa, dar sa nu faci altceva decat ce-ti dicteaza inimioara...Eu una nu as face avort, pt ca stiu din pacate ce inseamna si ce traume iti lasa, l-as pastra si as merge acasa la parintii mei. De obicei parintii te sustin si te sprijina, asa-s parintii, cel putin ai mei. O sa vezi ca atunci cand vei naste o sa vrea sa-l vada, dar nu numai el ci si familia. Te asigur de asta. Soacra surorii mele nu a vrut sa faca copilul si-i cerea sa faca avort. Nu a facut, s-au mutat cu chirie, le-a fost greu dar s-au descurcat. Acum e nepotul ei, ar vrea daca ar putea sa fie mama lui.
kudika075030
Postat pe 16 Octombrie 2009 15:57
deci pana la urma ce a facut ???a ai vb cineva ceva cu ea ?a renuntat sau nu la copil?:(
mikydutza0202
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:05
suspans......


deznodamantul, plssssssssssss

cat ai luat la proiect?
taiko_delia
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:20
Probabil, are inca de rezolvat "problemutele" pe care familia lui i le-a creat. Cum poate oare soacra sa se amestece in treburile copiilor? Dar si la noi soacra s-a amestecat, la nunta, , asa ca...ce mai vorbesc eu Dar pt copil i-as fi pe toti!
kudika075030
Postat pe 16 Octombrie 2009 19:58
muey, de ce dreaq se streseaza unii pt. una careia i se falfaie???????
greierash_is_back
Postat pe 16 Octombrie 2009 20:02
De la: ralu2323, la data 2009-02-11 15:33:21sunt insarcinata .. mi-am dorit mult copilul acesta,dar din pacate iubitul meu nu este de acord. of.. sa va prezint circumstantele. Am 22 de ani, la facultate am venit din alt oras,parintii mei nu ma ajuta financiar,locuiesc cu iubitul meu de 2 ani acasa la parintii lui. El are 28 de ani si mai are un copilas de 3 ani si jumatate dintr-o casatorie anterioara. M-am atasat mult de copil si el de mine,si cei 2 pentru mine inseamna toata fericirea mea. Problema este ca nici parintii lui nu se de acord sa tin copilul,iubitul meu spune ca nu este momentul, ca nu avem nimic stabil,si din contra avem datorii etc. si mai rau , faptul ca nu vrea sa i se intample ce i s-a intamplat cu fosta lui sotie,adica sa fie presat sa accepte un copil pe care atunci nu il vroia. Imi spune ca trebuie sa aleg, intre el si copilul acesta,si imi promite ca vom avea un copil atunci cand va fii cazul. Stiu ca ma iubeste si stiu ca nu mai vrea sa treaca prin ce a trecut..dar eu deja imi iubesc bebelul :( ..precizez faptul ca am mai trecut prin asta..am avut o sarcina toxica in urma cu un an, nici atunci nu l-a vrut, dar toata lumea inclusiv doctorii mi-au recomandat intreruperea.. Chiar si in conditiile astea,m-a durut si ma doare mult experienta aceea




... nu lasa din mina ceea ce ai ... ''sotul'' si stimabili lui parinti trebuiau sa se gindeasca si la asa ceva cind te-au acceptat in casa ... ai deja o experienta neplacuta nu trebuie sa iti asumi riscul de a pierde TOTUL ... fii pozitiva si mergi mai departe ... daca te iubeste o sa vezi acum ... mai bine acum decit sa realizezi ca ai fost folosita ...
marco918
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:04
De la: marco918, la data 2009-10-18 15:04:49
De la: ralu2323, la data 2009-02-11 15:33:21sunt insarcinata .. mi-am dorit mult copilul acesta,dar din pacate iubitul meu nu este de acord. of.. sa va prezint circumstantele. Am 22 de ani, la facultate am venit din alt oras,parintii mei nu ma ajuta financiar,locuiesc cu iubitul meu de 2 ani acasa la parintii lui. El are 28 de ani si mai are un copilas de 3 ani si jumatate dintr-o casatorie anterioara. M-am atasat mult de copil si el de mine,si cei 2 pentru mine inseamna toata fericirea mea. Problema este ca nici parintii lui nu se de acord sa tin copilul,iubitul meu spune ca nu este momentul, ca nu avem nimic stabil,si din contra avem datorii etc. si mai rau , faptul ca nu vrea sa i se intample ce i s-a intamplat cu fosta lui sotie,adica sa fie presat sa accepte un copil pe care atunci nu il vroia. Imi spune ca trebuie sa aleg, intre el si copilul acesta,si imi promite ca vom avea un copil atunci cand va fii cazul. Stiu ca ma iubeste si stiu ca nu mai vrea sa treaca prin ce a trecut..dar eu deja imi iubesc bebelul :( ..precizez faptul ca am mai trecut prin asta..am avut o sarcina toxica in urma cu un an, nici atunci nu l-a vrut, dar toata lumea inclusiv doctorii mi-au recomandat intreruperea.. Chiar si in conditiile astea,m-a durut si ma doare mult experienta aceea




... nu lasa din mina ceea ce ai ... ''sotul'' si stimabili lui parinti trebuiau sa se gindeasca si la asa ceva cind te-au acceptat in casa ... ai deja o experienta neplacuta nu trebuie sa iti asumi riscul de a pierde TOTUL ... fii pozitiva si mergi mai departe ... daca te iubeste o sa vezi acum ... mai bine acum decit sa realizezi ca ai fost folosita ...


e destul de vechi postul....ori a fost fata desteapta si are deja un bebe...............ori a facut avort.
....si nu stiu de ce.....dar mi se pare ca e a doua varianta
andreea1976
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cititi despre sarcina 1 De la: kudika066449 13 Septembrie 2009 13:42
Vreau sa fiu mamica! 12 De la: ema_rice 6 Ianuarie 2010 11:16
CAUT GRAVIBINON 3 De la: 2001iubi 17 August 2009 18:49
Sarcina si vitaminele 36 De la: kudika_973629 24 Noiembrie 2014 12:23
efecte postinor2 4 De la: LiveFromHell 6 Mai 2011 09:49