Setari Cookie-uri

Ajutor...?

Am avut o relatie cu un baiat timp de 6 luni. El era la facultate in alt oras, asa ca ne vedeam destul de rar. Cu 10 zile inainte de despartire incepuse sa fie distant, apoi cand l-am luat la rost mi-a zis ca ar vrea o pauza, ba ca vrea sa o lasam balta, ba ca e prea nervos ca sa imi dea un raspuns pe moment. L-am presat sa imi dea un raspuns pe loc si a zis ca da, vrea sa ne despartim. L-am intrebat daca e sigur si a raspuns afirmativ. A spus ca totul e din cauza ca am fost indiferenta pe parcursul relatiei, ca mi-a mai reprosat de n ori ca eu nu dau niciodata un semn de viata, ca fac pe indiferenta mereu, ca nu i-am zis la multi ani de ziua lui decat seara (eram certati si atunci, deci de aia), plus inca o faza aiurea care nu mai are rost sa fie spusa.
Am plecat cu coada intre picioare cu TOATA vina asupra mea, ca doar el a facut mereu relatia sa mearga, nu eu. Dupa o saptamana am vorbit din nou cu el, l-am intrebat daca vrea sa il las in pace definitiv, si a raspuns ca nu. Ca ii mai trebuie timp, ca nu stie daca mai vrea sa fim impreuna si bla bla-uri. M-am lasat din nou calcata in picioare.
Dupa 2 zile ma invita sa merg cu el la o petrecere, de valentine's day. Ma calcase in picioare si apoi ma invita cu el? Banuiam ca nu i-a venit mintea la cap, ca vrea doar sa aibe companie, sa nu mearga cocosul neinsotit. Si am acceptat, evident, ca sa nu cheme pe alta in locul meu, nu puteam concepe sa il stiu in preajma alteia. Am ramas ca "vorbim a doua zi", si uite ca au trecut multe zile de-atunci. Acolo ne-am comportat ca si un cuplu "perfect", amorezat pana peste cap. Si acum? Ok, mi-am dat seama ca s-a folosit de mine. Ce sa fac...? Il vreau inapoi, pentru ca tin la el prea mult, desi stiu ca NU merita. Pe mess nu vorbeste cu mine, nu face nimic. Cum sa ii atrag atentia? Sa ma pun intr-o relatie cu altcineva pe facebook? Sau atunci chiar nu ma va mai vrea inapoi? Sa il fac gelos? Cum sa il "ating"? El pleaca in curand inapoi la facultate, asa ca n-am prea mult timp. Sa fiu indiferenta? Sa "dispar" o vreme, sau asa ma va uita si mai usor?
Stiu ca e o prostie ce vreau sa fac, dar... sufletul nu imi da pace.
asdfgh
Postat pe 19 Februarie 2012 11:29
De la: asdfgh, la data 2012-02-19 11:29:56Am avut o relatie cu un baiat timp de 6 luni. El era la facultate in alt oras, asa ca ne vedeam destul de rar. Cu 10 zile inainte de despartire incepuse sa fie distant, apoi cand l-am luat la rost mi-a zis ca ar vrea o pauza, ba ca vrea sa o lasam balta, ba ca e prea nervos ca sa imi dea un raspuns pe moment. L-am presat sa imi dea un raspuns pe loc si a zis ca da, vrea sa ne despartim. L-am intrebat daca e sigur si a raspuns afirmativ. A spus ca totul e din cauza ca am fost indiferenta pe parcursul relatiei, ca mi-a mai reprosat de n ori ca eu nu dau niciodata un semn de viata, ca fac pe indiferenta mereu, ca nu i-am zis la multi ani de ziua lui decat seara (eram certati si atunci, deci de aia), plus inca o faza aiurea care nu mai are rost sa fie spusa.
Am plecat cu coada intre picioare cu TOATA vina asupra mea, ca doar el a facut mereu relatia sa mearga, nu eu. Dupa o saptamana am vorbit din nou cu el, l-am intrebat daca vrea sa il las in pace definitiv, si a raspuns ca nu. Ca ii mai trebuie timp, ca nu stie daca mai vrea sa fim impreuna si bla bla-uri. M-am lasat din nou calcata in picioare.
Dupa 2 zile ma invita sa merg cu el la o petrecere, de valentine's day. Ma calcase in picioare si apoi ma invita cu el? Banuiam ca nu i-a venit mintea la cap, ca vrea doar sa aibe companie, sa nu mearga cocosul neinsotit. Si am acceptat, evident, ca sa nu cheme pe alta in locul meu, nu puteam concepe sa il stiu in preajma alteia. Am ramas ca "vorbim a doua zi", si uite ca au trecut multe zile de-atunci. Acolo ne-am comportat ca si un cuplu "perfect", amorezat pana peste cap. Si acum? Ok, mi-am dat seama ca s-a folosit de mine. Ce sa fac...? Il vreau inapoi, pentru ca tin la el prea mult, desi stiu ca NU merita. Pe mess nu vorbeste cu mine, nu face nimic. Cum sa ii atrag atentia? Sa ma pun intr-o relatie cu altcineva pe facebook? Sau atunci chiar nu ma va mai vrea inapoi? Sa il fac gelos? Cum sa il "ating"? El pleaca in curand inapoi la facultate, asa ca n-am prea mult timp. Sa fiu indiferenta? Sa "dispar" o vreme, sau asa ma va uita si mai usor?
Stiu ca e o prostie ce vreau sa fac, dar... sufletul nu imi da pace.


E zic sa "il atingi" cu o pereche de papuci si cu indiferenta!Din felul in care se comporta rezulta ca nu te iubeste!Tu vrei dragoste cu sila??? Nu te mai umili in fata lui ca sunt destui baieti care merita atentia ta!
kudika1993
Postat pe 19 Februarie 2012 11:34
Este foarte simplu daca partenerul te face sa fii mai mult suparata de cat fericita,atunci nu mai conteaza cat il iubesti,trebuie sa il lasi !
criszoe
Postat pe 19 Februarie 2012 11:37
De la: asdfgh, la data 2012-02-19 11:29:56Am avut o relatie cu un baiat timp de 6 luni. El era la facultate in alt oras, asa ca ne vedeam destul de rar. Cu 10 zile inainte de despartire incepuse sa fie distant, apoi cand l-am luat la rost mi-a zis ca ar vrea o pauza, ba ca vrea sa o lasam balta, ba ca e prea nervos ca sa imi dea un raspuns pe moment. L-am presat sa imi dea un raspuns pe loc si a zis ca da, vrea sa ne despartim. L-am intrebat daca e sigur si a raspuns afirmativ. A spus ca totul e din cauza ca am fost indiferenta pe parcursul relatiei, ca mi-a mai reprosat de n ori ca eu nu dau niciodata un semn de viata, ca fac pe indiferenta mereu, ca nu i-am zis la multi ani de ziua lui decat seara (eram certati si atunci, deci de aia), plus inca o faza aiurea care nu mai are rost sa fie spusa.
Am plecat cu coada intre picioare cu TOATA vina asupra mea, ca doar el a facut mereu relatia sa mearga, nu eu. Dupa o saptamana am vorbit din nou cu el, l-am intrebat daca vrea sa il las in pace definitiv, si a raspuns ca nu. Ca ii mai trebuie timp, ca nu stie daca mai vrea sa fim impreuna si bla bla-uri. M-am lasat din nou calcata in picioare.
Dupa 2 zile ma invita sa merg cu el la o petrecere, de valentine's day. Ma calcase in picioare si apoi ma invita cu el? Banuiam ca nu i-a venit mintea la cap, ca vrea doar sa aibe companie, sa nu mearga cocosul neinsotit. Si am acceptat, evident, ca sa nu cheme pe alta in locul meu, nu puteam concepe sa il stiu in preajma alteia. Am ramas ca "vorbim a doua zi", si uite ca au trecut multe zile de-atunci. Acolo ne-am comportat ca si un cuplu "perfect", amorezat pana peste cap. Si acum? Ok, mi-am dat seama ca s-a folosit de mine. Ce sa fac...? Il vreau inapoi, pentru ca tin la el prea mult, desi stiu ca NU merita. Pe mess nu vorbeste cu mine, nu face nimic. Cum sa ii atrag atentia? Sa ma pun intr-o relatie cu altcineva pe facebook? Sau atunci chiar nu ma va mai vrea inapoi? Sa il fac gelos? Cum sa il "ating"? El pleaca in curand inapoi la facultate, asa ca n-am prea mult timp. Sa fiu indiferenta? Sa "dispar" o vreme, sau asa ma va uita si mai usor?
Stiu ca e o prostie ce vreau sa fac, dar... sufletul nu imi da pace.


Te inteleg,in situatia ta sunt zeci de fete si femei,umilite de partenerii lor!Ca sfat,iti spun cat de poate de clar,,lasa-l in pace,iesi din viata lui,nu ai fost decat o alternativa,ca multe altele,manta buna la nevoie,in conditii de evitare a singuratatii si satisfacere a nevoilor personale,de complezenta sau nu!Deci,acorda-i libertatea ceruta,nu ma sta "agatata in cuierul lui",nu are rost,,DE CE SPUN TOATE ACESTEA?,,,pentru ca, in momentul in care un barbat place o femeie,cauta sa fie cat mai mult timp cu aceasta,comunica sub o forma sau alta si ,cel mai important lucru,,nu o umileste,desconsidera,minimalizeaza,ceea ce iubitul tau a facut-o cu prisosinta!Deci,cauta altceva!!!!!!
MissRainbow
Postat pe 19 Februarie 2012 11:39
De la: asdfgh, la data 2012-02-19 22:25:53Ma enerveaza ca A dat vina pe mine pentru ca ne-am despartit. Recunosc ca am gresit, dar un om matur nu arunca TOATA vina in carca cuiva, doar ca sa iasa el nesifonat, nu? Sau poate a avut dreptate, nici nu stiu. Oricum, nu vreau sa stau "agatata" de el, pentru ca nu cred ca l-as mai putea ierta pentru ca s-a folosit de mine. M-a facut sa sufar foarte mult cu toata "nesiguranta" lui. Eu eram pe principiul ala... "daca nu e sigur pe el, inseamna ca nu te vrea" si gata.

Nu mai vreau nimic de la el, ci poate sa simta si el putin cum e sa fii "atins" unde te doare mai tare. As fi vrut sa ii spun ca mi-am dat seama ca m-a folosit de valentine's day pe post de fraiera. Bine ca nu mi-am pus si tarif pe ora pentru ca m-a "inchiriat". Nu vreau sa creada ca inca mai astept pana se hotaraste el daca ma vrea sau nu. Voiam sa-i trimit un mesaj sau .. nu stiu, sa fac ceva, sa il doara putin. (chiar daca de fapt poate nici nu i-ar pasa, dar ceva ceva tot tre' sa il atinga!). Deci asta mai voiam, o ultima replica din partea mea, ca sa nu ma creada proasta si ca mi-am dat seama cat e de "smecher" ca a profitat de sentimentele mele.


Draga mea,o adevarata doamna nu se va razbuna pe fostul iubit,,,este cea mai nepotrivita decizie,,,fii inteleapta,"loveste-l" cu indiferenta,nepasare,sunt cele mai eficiente modalitati de "pedepsire" a unui babrbat!Nobletea sufletului unui om nu consta in aplicarea revansei,ci in sfidarea ei!Isi va primi rasplata,stai linistita,atunci cand se va astepta mai putin,nimic din aceasta viata ,nu ramane fara plata cuvenita,,dar tu vezi-ti de viata ta,sigur va fi mult mai frumoasa ,fara nulitatea,ce s-a perindat in viata ta,,,,si ca el,sunt multi!
MissRainbow
Postat pe 20 Februarie 2012 08:26
De la: MissRainbow, la data 2012-02-20 08:26:17
De la: asdfgh, la data 2012-02-19 22:25:53Ma enerveaza ca A dat vina pe mine pentru ca ne-am despartit. Recunosc ca am gresit, dar un om matur nu arunca TOATA vina in carca cuiva, doar ca sa iasa el nesifonat, nu? Sau poate a avut dreptate, nici nu stiu. Oricum, nu vreau sa stau "agatata" de el, pentru ca nu cred ca l-as mai putea ierta pentru ca s-a folosit de mine. M-a facut sa sufar foarte mult cu toata "nesiguranta" lui. Eu eram pe principiul ala... "daca nu e sigur pe el, inseamna ca nu te vrea" si gata.

Nu mai vreau nimic de la el, ci poate sa simta si el putin cum e sa fii "atins" unde te doare mai tare. As fi vrut sa ii spun ca mi-am dat seama ca m-a folosit de valentine's day pe post de fraiera. Bine ca nu mi-am pus si tarif pe ora pentru ca m-a "inchiriat". Nu vreau sa creada ca inca mai astept pana se hotaraste el daca ma vrea sau nu. Voiam sa-i trimit un mesaj sau .. nu stiu, sa fac ceva, sa il doara putin. (chiar daca de fapt poate nici nu i-ar pasa, dar ceva ceva tot tre' sa il atinga!). Deci asta mai voiam, o ultima replica din partea mea, ca sa nu ma creada proasta si ca mi-am dat seama cat e de "smecher" ca a profitat de sentimentele mele.


Draga mea,o adevarata doamna nu se va razbuna pe fostul iubit,,,este cea mai nepotrivita decizie,,,fii inteleapta,"loveste-l" cu indiferenta,nepasare,sunt cele mai eficiente modalitati de "pedepsire" a unui babrbat!Nobletea sufletului unui om nu consta in aplicarea revansei,ci in sfidarea ei!Isi va primi rasplata,stai linistita,atunci cand se va astepta mai putin,nimic din aceasta viata ,nu ramane fara plata cuvenita,,dar tu vezi-ti de viata ta,sigur va fi mult mai frumoasa ,fara nulitatea,ce s-a perindat in viata ta,,,,si ca el,sunt multi!


barbat*
MissRainbow
Postat pe 20 Februarie 2012 08:26
De la: asdfgh, la data 2012-02-19 11:29:56Am avut o relatie cu un baiat timp de 6 luni. El era la facultate in alt oras, asa ca ne vedeam destul de rar. Cu 10 zile inainte de despartire incepuse sa fie distant, apoi cand l-am luat la rost mi-a zis ca ar vrea o pauza, ba ca vrea sa o lasam balta, ba ca e prea nervos ca sa imi dea un raspuns pe moment. L-am presat sa imi dea un raspuns pe loc si a zis ca da, vrea sa ne despartim. L-am intrebat daca e sigur si a raspuns afirmativ. A spus ca totul e din cauza ca am fost indiferenta pe parcursul relatiei, ca mi-a mai reprosat de n ori ca eu nu dau niciodata un semn de viata, ca fac pe indiferenta mereu, ca nu i-am zis la multi ani de ziua lui decat seara (eram certati si atunci, deci de aia), plus inca o faza aiurea care nu mai are rost sa fie spusa.
Am plecat cu coada intre picioare cu TOATA vina asupra mea, ca doar el a facut mereu relatia sa mearga, nu eu. Dupa o saptamana am vorbit din nou cu el, l-am intrebat daca vrea sa il las in pace definitiv, si a raspuns ca nu. Ca ii mai trebuie timp, ca nu stie daca mai vrea sa fim impreuna si bla bla-uri. M-am lasat din nou calcata in picioare.
Dupa 2 zile ma invita sa merg cu el la o petrecere, de valentine's day. Ma calcase in picioare si apoi ma invita cu el? Banuiam ca nu i-a venit mintea la cap, ca vrea doar sa aibe companie, sa nu mearga cocosul neinsotit. Si am acceptat, evident, ca sa nu cheme pe alta in locul meu, nu puteam concepe sa il stiu in preajma alteia. Am ramas ca "vorbim a doua zi", si uite ca au trecut multe zile de-atunci. Acolo ne-am comportat ca si un cuplu "perfect", amorezat pana peste cap. Si acum? Ok, mi-am dat seama ca s-a folosit de mine. Ce sa fac...? Il vreau inapoi, pentru ca tin la el prea mult, desi stiu ca NU merita. Pe mess nu vorbeste cu mine, nu face nimic. Cum sa ii atrag atentia? Sa ma pun intr-o relatie cu altcineva pe facebook? Sau atunci chiar nu ma va mai vrea inapoi? Sa il fac gelos? Cum sa il "ating"? El pleaca in curand inapoi la facultate, asa ca n-am prea mult timp. Sa fiu indiferenta? Sa "dispar" o vreme, sau asa ma va uita si mai usor?
Stiu ca e o prostie ce vreau sa fac, dar... sufletul nu imi da pace.


Nu-mi place felul de a fi al fostului tau iubit din cate il descrii, deoarece e imatur, nehotarat, se foloseste de oameni, chiar si de cei care tin la el, face pe gigi duru', ca mai apoi sa-ti spuna ca nu vrea sa renunte de tot la tine etc. Imi dau seama ca tii la el, dar imi pari cu mult mai responsabila si mai implicata in aceasta relatie decat el. Parerea mea este ca el nu mai tine la tine, dar nici sa te lase in pace nu vrea, deoarece a observat ca tu esti mai dispusa sa faci concesii in ceea ce-l priveste decat ar face el pentru tine si relatia voastra. Nu prevad un viitor roz pentru relatia voastra, avand in vedere ca el te culpabilizeaza pentru raceala de care el da dovada pana la urma, dar si pentru inconstanta lui in sentimente.

Stiu ca n-o sa-ti placa raspunsul meu, dar, sa fiu in locul tau, i-as inchide in nas orice usa de acces catre inima si sufletul meu. Daca nu m-a vrut atunci cand a avut momentul si ocazia, atunci sa se linga pe bot de sentimente din partea mea, de implicarea din partea mea etc. Nu-i mai da ocazia sa se foloseasca de tine si sa te joace pe degete.

Si mai am un lucru sa-ti spun si cu asta inchei: orice relatie care esueaza, se destrama din vina ambilor parteneri, deci nu-i mai inghiti gogoasa ca doar tu esti de vina, de faptul ca el nu se mai simte bine in aceasta relatie. Nu, si el poarta chiar o vina mai mare decat a ta in esecul relatiei voastre.
franziska_eu
Postat pe 20 Februarie 2012 11:25
De la: asdfgh, la data 2012-02-19 22:25:53Ma enerveaza ca A dat vina pe mine pentru ca ne-am despartit. Recunosc ca am gresit, dar un om matur nu arunca TOATA vina in carca cuiva, doar ca sa iasa el nesifonat, nu? Sau poate a avut dreptate, nici nu stiu. Oricum, nu vreau sa stau "agatata" de el, pentru ca nu cred ca l-as mai putea ierta pentru ca s-a folosit de mine. M-a facut sa sufar foarte mult cu toata "nesiguranta" lui. Eu eram pe principiul ala... "daca nu e sigur pe el, inseamna ca nu te vrea" si gata.

Nu mai vreau nimic de la el, ci poate sa simta si el putin cum e sa fii "atins" unde te doare mai tare. As fi vrut sa ii spun ca mi-am dat seama ca m-a folosit de valentine's day pe post de fraiera. Bine ca nu mi-am pus si tarif pe ora pentru ca m-a "inchiriat". Nu vreau sa creada ca inca mai astept pana se hotaraste el daca ma vrea sau nu. Voiam sa-i trimit un mesaj sau .. nu stiu, sa fac ceva, sa il doara putin. (chiar daca de fapt poate nici nu i-ar pasa, dar ceva ceva tot tre' sa il atinga!). Deci asta mai voiam, o ultima replica din partea mea, ca sa nu ma creada proasta si ca mi-am dat seama cat e de "smecher" ca a profitat de sentimentele mele.


Indiferenta si raceala ta il vor durea mai tare decat orice alta replica usturatoare. Gandul ca nu te mai poate manipula si controla dupa bunul lui plac, o sa-l innebuneasca.
franziska_eu
Postat pe 20 Februarie 2012 11:28
De la: asdfgh, la data 2012-02-19 11:29:56Am avut o relatie cu un baiat timp de 6 luni. El era la facultate in alt oras, asa ca ne vedeam destul de rar. Cu 10 zile inainte de despartire incepuse sa fie distant, apoi cand l-am luat la rost mi-a zis ca ar vrea o pauza, ba ca vrea sa o lasam balta, ba ca e prea nervos ca sa imi dea un raspuns pe moment. L-am presat sa imi dea un raspuns pe loc si a zis ca da, vrea sa ne despartim. L-am intrebat daca e sigur si a raspuns afirmativ. A spus ca totul e din cauza ca am fost indiferenta pe parcursul relatiei, ca mi-a mai reprosat de n ori ca eu nu dau niciodata un semn de viata, ca fac pe indiferenta mereu, ca nu i-am zis la multi ani de ziua lui decat seara (eram certati si atunci, deci de aia), plus inca o faza aiurea care nu mai are rost sa fie spusa.
Am plecat cu coada intre picioare cu TOATA vina asupra mea, ca doar el a facut mereu relatia sa mearga, nu eu. Dupa o saptamana am vorbit din nou cu el, l-am intrebat daca vrea sa il las in pace definitiv, si a raspuns ca nu. Ca ii mai trebuie timp, ca nu stie daca mai vrea sa fim impreuna si bla bla-uri. M-am lasat din nou calcata in picioare.
Dupa 2 zile ma invita sa merg cu el la o petrecere, de valentine's day. Ma calcase in picioare si apoi ma invita cu el? Banuiam ca nu i-a venit mintea la cap, ca vrea doar sa aibe companie, sa nu mearga cocosul neinsotit. Si am acceptat, evident, ca sa nu cheme pe alta in locul meu, nu puteam concepe sa il stiu in preajma alteia. Am ramas ca "vorbim a doua zi", si uite ca au trecut multe zile de-atunci. Acolo ne-am comportat ca si un cuplu "perfect", amorezat pana peste cap. Si acum? Ok, mi-am dat seama ca s-a folosit de mine. Ce sa fac...? Il vreau inapoi, pentru ca tin la el prea mult, desi stiu ca NU merita. Pe mess nu vorbeste cu mine, nu face nimic. Cum sa ii atrag atentia? Sa ma pun intr-o relatie cu altcineva pe facebook? Sau atunci chiar nu ma va mai vrea inapoi? Sa il fac gelos? Cum sa il "ating"? El pleaca in curand inapoi la facultate, asa ca n-am prea mult timp. Sa fiu indiferenta? Sa "dispar" o vreme, sau asa ma va uita si mai usor?
Stiu ca e o prostie ce vreau sa fac, dar... sufletul nu imi da pace.


Unde dragoste nu e nimik nu e ....
kudika_nikole
Postat pe 20 Februarie 2012 19:16
Par prea disperata daca ii trimit un mesaj? E prea tarziu? Nici nu stiu...



....foarte disperata !!! Fara suparare, dar nu faci altceva decat sa ii dai apa la moara. Barbatiilor nu le plac femeile disperate, slabe, plingacioase. Afisand indiferenta, ii demonstrezi ca esti puternica si ca viata ta merge inainte, chiar si fara ,,domnia sa''. Capul sus !!
GHEISA_
Postat pe 20 Februarie 2012 21:45
aveti dreptate... nu stiu de ce imi bat capul atat. Poate pentru ca tin prea mult la el? Ma chinui sa ma abtin, sa il las in pace, ca poate se va trezi. Nu stiu ce m-a apucat... ma simt singura, ii simt foarte tare lupsa, si poate de aia gandesc "disperat". Mai citesc ce-mi mai scrieti voi, si imi mai trece din dor. E greu..
asdfgh
Postat pe 20 Februarie 2012 23:15
De la: asdfgh, la data 2012-02-20 23:15:13aveti dreptate... nu stiu de ce imi bat capul atat. Poate pentru ca tin prea mult la el? Ma chinui sa ma abtin, sa il las in pace, ca poate se va trezi. Nu stiu ce m-a apucat... ma simt singura, ii simt foarte tare lupsa, si poate de aia gandesc "disperat". Mai citesc ce-mi mai scrieti voi, si imi mai trece din dor. E greu..


Este greu, foarte adevarat, dar el nu te merita si de aceea trebuie in aceste momente sa te gandesti mai ales la tine si deloc la el.
franziska_eu
Postat pe 21 Februarie 2012 11:35
De la: GHEISA_, la data 2012-02-20 21:45:31Par prea disperata daca ii trimit un mesaj? E prea tarziu? Nici nu stiu...



....foarte disperata !!! Fara suparare, dar nu faci altceva decat sa ii dai apa la moara. Barbatiilor nu le plac femeile disperate, slabe, plingacioase. Afisand indiferenta, ii demonstrezi ca esti puternica si ca viata ta merge inainte, chiar si fara ,,domnia sa''. Capul sus !!

da da, le plac alea infumurate sa-i tina sa doarma pe pres la usa, oh daa =))
muza_ta
Postat pe 21 Februarie 2012 11:39
De la: muza_ta, la data 2012-02-21 11:39:18
De la: GHEISA_, la data 2012-02-20 21:45:31Par prea disperata daca ii trimit un mesaj? E prea tarziu? Nici nu stiu...



....foarte disperata !!! Fara suparare, dar nu faci altceva decat sa ii dai apa la moara. Barbatiilor nu le plac femeile disperate, slabe, plingacioase. Afisand indiferenta, ii demonstrezi ca esti puternica si ca viata ta merge inainte, chiar si fara ,,domnia sa''. Capul sus !!

da da, le plac alea infumurate sa-i tina sa doarma pe pres la usa, oh daa =))




Hai ca ai fost atat de dulce si simpatica cu replica asta!
franziska_eu
Postat pe 21 Februarie 2012 11:56
Si uite ca e marti, exact o saptamana de cand l-am vazut ultima oara. Mi-e asa de dor de el, ca uneori simt ca o sa innebunesc. E peste tot, ma gandesc mereu la el. Incerc mereu sa ma imbarbatez, sa ma "auto-educ", sa incerc sa fiu suparata si nervoasa pe el, asa cum ar fi normal. Si reusesc! Dar pentru 2 secunde, dupa care imi revin la starea de ... leguma. Plang mereu, nu pot sa zambesc, nu mai pot face nimic. Nu mai pot nici macar sa ascult muzica (daca dau de piese pe care le-am ascultat impreuna e vai si-amar de mine), sa ma distrez, NIMIC. Mi-e foarte greu fara el si as da orice sa stiu ce e in capul lui. As vrea sa pot sa vorbesc din nou cu el, dar e imposibil... Ma enervez si imi vine sa ma bat singura pentru ca sunt atat de naiva si ca il iubesc atat de mult... Simt ca nu mai suport si ma consum singura in suferinta asta blestemata... Daca nu ar fi atat de orgolios ma gandesc ca s-ar fi intors la mine. Dar asa... s-a folosit de mine... si nu pot sa il urasc, nu pot...
asdfgh
Postat pe 21 Februarie 2012 17:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat....va rog!! 0 De la: 23 Octombrie 2010 13:44
Simt ca nu mai rezist... 12 De la: rashela 30 Iunie 2010 04:15
nu stiu ce sa fac 13 De la: Roco 17 Noiembrie 2008 05:04
ce sa fac?..... 10 De la: emmely 21 August 2010 12:16
mi-e frica sa ma despart de el si mult timp m-am obisnuit cu ideea dar acum..a mai intervenit altcineva..ce sa fac? 25 De la: Barbie30 20 Septembrie 2010 20:58