Setari Cookie-uri

Concurs: Cum ai petrecut Ziua Indragostitilor?

la mine a fost prima data knd am sarbatorit 14 febr... si imi pare bine k am petrecut cu persoana pe care o iubesc si ma iubeste.nu am iesit in oras am stat acasa ,la caldurik,cu niste pizza comandata care am savurat o in fata unui film romantic la PC.cu mici atentii,si declaratii de dragoste... sa fiti iubite...
buburuza87
Postat pe 19 Februarie 2009 13:20
Ma numesc Cosmina si ...ziua indragostitilor a fost ceva mai ...diferita ptr mine anul acesta.

My Mister mi-a dat intalnire in fata la universitatea buc. sa mergem la un film mai matinal. zis si facut!
Ma aranjez tocuri, decolteu, gecuta...doar vroiam sa fiu frumoasa ptr el ca de obicei dar si ptr mine ,,,k doar sunt femeie ..imi place sa ma aranjez.
cobor din autobuz si il vad pe el aranjat cu camasa proaspat tuns k imi intinde mana...m-am reindragostit pe loc...
Si ne indreptam noi frumos spre cinema si cand scoate biletele sa le rupa respectivul si dupa ce i le intinde se intoarce la mine si imi zice:
Te iubesc si vreau sa te casatoresti cu mine peste 3 ani!
Eu ramasesem km socata nu stiam dak e de bn de rau ...de fapt 20 plus 3 . Apoi dintr-o smucitura smulge biletele tipului de la cinema din mana ma ia in brate si zice:
- vrei sa mergem acum la munte?
am bajbait eu acolo dar am tocuri de 12 cm dar puloverul e decoltat are gaurele dar tu esti cu camasa..
El hotarat: Vreau sa imi petrec cu tine restul vietii si nu mai am nevoie de alta. Vreau ca tu sa fii cea care imi face cafeaua in fiecare dimineata. Hai la munte acum k sa ramanem impreuna ptr totdeauna!
si uite asa am plecat fugind pe tocuri la metrou..unde dupa cum se stie la universitate e podea noua si aluneca si lumea linistita de akolo putea observa o imagine de comedie...
Un tip nebun care tipa cat il tine gura Te iubeeeesc carand in spate o tipa -adik pe mine- intr-o postura inedita cu tocurile in sus si cu capul in jos...cazandu-mi tot ce aveam prin buzunare...
si asa fara bilet mergand cu nasul fara sa anuntam pe nimeni...spontan si de nicaieri am aterizat la munte unde ningea de zor...ne-am cazat in busteni spre gura diham a o pensiune de 4 stele.. Privelistea era uimitoare catre crucea Caraiman.
Eu ca sa ma recompensez fata de surpriza lui cobor pana la un magazin si cumpar lumanarele in forma de inimioara...si le-am pus pe pat knd iesim din baie amandoi sa vada surpriza...
A fost foarte incantat adevarat...doar ca se cam topisera si in timp ce ne sarutam de zor...zicem: _
ce abur iese din baie...dar...cand ne intoarcem...asternutul pe care le intinsesem luase foc...s-a declansat alarma de incendiu si uite asa noi doar in prosop am ajuns sa declaram jos ce si cum unui tip de la politie chemat de managerul locului unde ne cazasem...:
- Domnisoara sunteti acuzata de incendiere a domeniului privat cu premeditare voit si intentionat..
Pana la urma am scapat de amenda dupa ce au aflat si ai nostrii si au inceput sa dea telefoane in stanga si in dreapta cum ca odraslele lor care nu se mai intorsesera de la film erau la munte si dadusera si foc...
Si ca escapada sa fie mai palpitanta de atat ne-am hotarat sa mergem pe sus la 2000...dar stupoare fir-ar ca nu urca din busteni nimic ca erau stricate...
Misterul meu: Nici o probl scumpa mea mergem cu nasul.
Am mers cu trenul pana in sinaia, ne-am suit in telecabina...nu mai puteam de incantare...pe langa frig dar eram entuziasmata nevoie mare..
Pana la urma am urcat doar pana la 1400 si nu ne-am uitat cand coboara ultima telecabina...care era cam in urmatoarea ora...ne batem cu bulgari ne distram...si dintr-o data se intuneca...nu mai cobora nimic...
:- Lasa dragostea mea ca stiu eu o scurtatura si coboram pe jos...
_da iubitul meu am incredere in tine...
Mergem noi ce mergem era bezna nu vedeai nici drumul calumea...la un mom zice el hai pe drumul veki kare nefiind atenti se bifurca....si la un moment dat:
- auzi iubitul meu esti sigur ca asta e drumul?
- da iubita mea...coboram intr-o juma de ora am ajuns:
- daca coboram asa cum zice tu..tie nu ti se pare dubios ca drumul asta urca si nu coboara?!!!
mda evident ne-am intors akolo unde o luasem aiurea k noi urcam la loc pe alta parte...
si ca sa fie tacamul complet la 15 m de noi zarim si o ursoaica cu 3 pui......frig era intuneric da ursoaica se misca am inghetat amandoi...
dupa vreo jumatate de ora de nemiscare inghetasem inkat parul meu lung ud de tavaleala prin zapada inghetase si era tun...ii vine totusi ideea Misterului meu ca stai stie pe un tip in sinaia sa vina cu masina ...si a venit respectivul...trecand pe langa ursoaica care isi vedea de treaba ei..
Si uite asa au petrecut doi destepti nebuni si spontani ziua indragostitilor...
A ...ca ne-am plimbat cu atvul si am mancat la restaurant si ca al meu Mister a spart 5 mil deoadata n-are rost sa va spunem ce consecinte am tras acasa mai ales k nu anuntasem pe nimeni ...
mememe13
Postat pe 19 Februarie 2009 13:24
Buna! Ma numesc Carla si sunt din Constanta...Nu cred ca am sarbatoriut vreodata Ziua Indragostitilor deoarece mai ales de cand avem copiii este mult mai greu sa avem timp liber pentru noi doi,cu toate acestea asta nu inseamna ca ne-am plictisit unul de celalalt,ca nu mai exista iubire intre noi.
Dupa ce am terminat treburile casei am plecat cu sotul meu, Adrian Florin la cumparaturi. Pe drum a inceput sa se apese pe inima si sa se strambe de parca ar fi avut vreun atac de cord.
"El:-Sa stii ca pe mine ma doare pieptul!
Eu:-Cred ca este de la cafea...
Eu:-Trage pe dreapta pana te mai linistesti!" Dupe ce opri masina isi duse mana catre inima si scoase din buzunarul jachetei o cutiuta bleo(unde erau o pereche de cercei de argint si un pandantiv) si spuse:
El:-Te iubesc si iti multumesc din tot sufletul ca esti alaturi de mine si ca mi-ai daruit 2 copii frumosi"
Era pentru prima data cand mi-a daruit un lucru, de Ziua Indragostitilor,in afara de dragostea pe care mi-o arata in fiecare zi si care este mult mai importanta decat orice cadou...
Multi si-ar dori sa se iubeasca atat de mult ...cum o facem noi.
aanalis
Postat pe 19 Februarie 2009 14:30
De Ziua Indragostitilor am fost la munte.Am plecat seara de acasa si ne-am intors a doua zi.Ne-am facut cadouri unul celuilalt si am facut dragoste toata noaptea la lumina lumanarilor.A fost cea mai romantica noapte din viata mea.Poate nu e cea mai interesanta dar eu am fost cea mai fericita si doresc, ca macar o parte din oameni sa aiba o asa noapte romantica!
calin2
Postat pe 19 Februarie 2009 14:48
Acasa, cu cei doi cei mai iubiti dintre pamanteni, de care voi fi vesnic indragostita, sotul si baietelul meu de numai 4 luni.
veronicadrobota
Postat pe 19 Februarie 2009 18:57
An primit un cadou pe placul meu ....am fost pe transfagarasan ...a fost minunat ,...fara cuvinte, nu o sa regretati daca mergeti
jeni04
Postat pe 19 Februarie 2009 20:20
De la: dana_hurmuz, la data 2009-02-16 13:01:12Buna. De Ziua Indragostitilor am fost la munte cu iubitul meu si cu prietenii nostri unde ne-am distrat, am fost la patinoar, pe partie, ne-am plimbat cu ATV-ul, etc. A fost un weekend pe cinste. Acesta a fost cadoul oferit de prietenul meu. pupici, dana.

Am uitat sa va mai spun .....ca anul acesta nu am facut cine stie ce de Ziua Indragostitilor, ne-am distrat, dar.......... anul trecut a fost mult mai frumos. Sa va povestesc (atunci chiar am fost cu adevarat fericita si acum sunt). Cu o zi inainte de ziaua Indragostitilor, iubitul meu mi-a spus sa nu-mi fac nici un plan in privinta acestei zile pentru ca vrea sa iesim doar noi doi. Am refuzat toti prietenii si am iesit doar noi doi. A fost cea mai frumoasa zi din viata mea. Am fost intru-un restaurant eu si el acolo erau peste tot inimioare, o atmosfera foarte placuta iar dupa ce am mancat, ne-am simtit bine ............. mi-a dat cadoul (era o cutiuta rosie in care era un inel) si mi-a spus: "acesta este cadoul tau.Vrei sa fii sotia mea?". M-a impresionat tare mult si evident ca i-am spus Da, iar acum suntem sot si sotie. va pup si va doresc sa va iubiti.
dana_baz
Postat pe 20 Februarie 2009 16:06
pai, sa vedem... noi am sarbatorit ziua indragostitilor pe 18feb. mai intai, am fost in mall la KFC, ca ne era foamee dupa care am fost la film datorita KUDICA , castigand o invitatie la filmul Pantera Roz 2. si asa fost asa tare comedia merita vazuta... a fost super. multumim KUDICA si sper sa am noroc si de aceasta data. in rest, iubiti-va chiar daca nu e Sf. Valentin.
ioanaslabu
Postat pe 20 Februarie 2009 16:28
A fost o zi superba. Mi-a facut o surpriza si m-a dus la munte, la Busteni la o pensiune superba. El nu prea obisnuieste sa faca surprize dar de data asta a reusit.....
Ne-am dat cu saniuta, ne-am plimbat cu telecabina, am facut ingerasi in zapada. Seara mi-a pregatit o cina romantica, toata camera era plina de petale de trandafir si lumanari parfumate, ca in filme, nu mi-a venit sa cred... Dupa cina a urmat un masaj super cu uleiuri parfumate si la sfarsit mi-am primit si cadoul: un buchet mare de trandafiri, o cutie de bomboane personalizata: (pe fiecare bomboana din cutie era pictata cate o poza cu noi) si un set de lenjerie intima de la jolidon roz cu ursuleti.
A fost o zi magica si am fost rasfatata tot timpul, m-a impresionat pana la lacrimi. A fost ceva ce nu poate fi descris in cuvinte....
Va pupic dulce kudicutzelor si sper ca ati avut un Valentine's day cel putin la fel de frumos ca al meu.
Jocellyn
Postat pe 20 Februarie 2009 19:45
Seara de sambata am petecut-o cu scumpul meu, la restaurant, intr-o atmosfera feerica, cu un meniu "dulce" , special pentru ziua indragostitilor, am dansat, am ascultat multe melodii minunate, "de suflet". A fost de departe cea mai frumoasa zi de mult timp. Am fost numai noi si iubirea noastra.
carmengabi62
Postat pe 20 Februarie 2009 22:29
am fost amandoi pentru prima oara in statiunea Semenic. Zapada era foarte mare asa ca am petrecut seara pe partie. A fost un vis
ade23ade
Postat pe 21 Februarie 2009 13:26
eu pot spune ca am avut anul acesta cel mai urat de ziua andragostitilor.Iubitul meu a patit ceva nasol,a fost diagnosticat cu gaura an plamani si a trebuit sa stau singura.Asa a fost soarta,dar la anul sigur am sa sarbatoresc si o sa fiu super fericita binenteles alaturi de el
eu123
Postat pe 23 Februarie 2009 14:29
De la: mememe13, la data 2009-02-19 13:24:19Ma numesc Cosmina si ...ziua indragostitilor a fost ceva mai ...diferita ptr mine anul acesta.

My Mister mi-a dat intalnire in fata la universitatea buc. sa mergem la un film mai matinal. zis si facut!
Ma aranjez tocuri, decolteu, gecuta...doar vroiam sa fiu frumoasa ptr el ca de obicei dar si ptr mine ,,,k doar sunt femeie ..imi place sa ma aranjez.
cobor din autobuz si il vad pe el aranjat cu camasa proaspat tuns k imi intinde mana...m-am reindragostit pe loc...
Si ne indreptam noi frumos spre cinema si cand scoate biletele sa le rupa respectivul si dupa ce i le intinde se intoarce la mine si imi zice:
Te iubesc si vreau sa te casatoresti cu mine peste 3 ani!
Eu ramasesem km socata nu stiam dak e de bn de rau ...de fapt 20 plus 3 . Apoi dintr-o smucitura smulge biletele tipului de la cinema din mana ma ia in brate si zice:
- vrei sa mergem acum la munte?
am bajbait eu acolo dar am tocuri de 12 cm dar puloverul e decoltat are gaurele dar tu esti cu camasa..
El hotarat: Vreau sa imi petrec cu tine restul vietii si nu mai am nevoie de alta. Vreau ca tu sa fii cea care imi face cafeaua in fiecare dimineata. Hai la munte acum k sa ramanem impreuna ptr totdeauna!
si uite asa am plecat fugind pe tocuri la metrou..unde dupa cum se stie la universitate e podea noua si aluneca si lumea linistita de akolo putea observa o imagine de comedie...
Un tip nebun care tipa cat il tine gura Te iubeeeesc carand in spate o tipa -adik pe mine- intr-o postura inedita cu tocurile in sus si cu capul in jos...cazandu-mi tot ce aveam prin buzunare...
si asa fara bilet mergand cu nasul fara sa anuntam pe nimeni...spontan si de nicaieri am aterizat la munte unde ningea de zor...ne-am cazat in busteni spre gura diham a o pensiune de 4 stele.. Privelistea era uimitoare catre crucea Caraiman.
Eu ca sa ma recompensez fata de surpriza lui cobor pana la un magazin si cumpar lumanarele in forma de inimioara...si le-am pus pe pat knd iesim din baie amandoi sa vada surpriza...
A fost foarte incantat adevarat...doar ca se cam topisera si in timp ce ne sarutam de zor...zicem: _
ce abur iese din baie...dar...cand ne intoarcem...asternutul pe care le intinsesem luase foc...s-a declansat alarma de incendiu si uite asa noi doar in prosop am ajuns sa declaram jos ce si cum unui tip de la politie chemat de managerul locului unde ne cazasem...:
- Domnisoara sunteti acuzata de incendiere a domeniului privat cu premeditare voit si intentionat..
Pana la urma am scapat de amenda dupa ce au aflat si ai nostrii si au inceput sa dea telefoane in stanga si in dreapta cum ca odraslele lor care nu se mai intorsesera de la film erau la munte si dadusera si foc...
Si ca escapada sa fie mai palpitanta de atat ne-am hotarat sa mergem pe sus la 2000...dar stupoare fir-ar ca nu urca din busteni nimic ca erau stricate...
Misterul meu: Nici o probl scumpa mea mergem cu nasul.
Am mers cu trenul pana in sinaia, ne-am suit in telecabina...nu mai puteam de incantare...pe langa frig dar eram entuziasmata nevoie mare..
Pana la urma am urcat doar pana la 1400 si nu ne-am uitat cand coboara ultima telecabina...care era cam in urmatoarea ora...ne batem cu bulgari ne distram...si dintr-o data se intuneca...nu mai cobora nimic...
:- Lasa dragostea mea ca stiu eu o scurtatura si coboram pe jos...
_da iubitul meu am incredere in tine...
Mergem noi ce mergem era bezna nu vedeai nici drumul calumea...la un mom zice el hai pe drumul veki kare nefiind atenti se bifurca....si la un moment dat:
- auzi iubitul meu esti sigur ca asta e drumul?
- da iubita mea...coboram intr-o juma de ora am ajuns:
- daca coboram asa cum zice tu..tie nu ti se pare dubios ca drumul asta urca si nu coboara?!!!
mda evident ne-am intors akolo unde o luasem aiurea k noi urcam la loc pe alta parte...
si ca sa fie tacamul complet la 15 m de noi zarim si o ursoaica cu 3 pui......frig era intuneric da ursoaica se misca am inghetat amandoi...
dupa vreo jumatate de ora de nemiscare inghetasem inkat parul meu lung ud de tavaleala prin zapada inghetase si era tun...ii vine totusi ideea Misterului meu ca stai stie pe un tip in sinaia sa vina cu masina ...si a venit respectivul...trecand pe langa ursoaica care isi vedea de treaba ei..
Si uite asa au petrecut doi destepti nebuni si spontani ziua indragostitilor...
A ...ca ne-am plimbat cu atvul si am mancat la restaurant si ca al meu Mister a spart 5 mil deoadata n-are rost sa va spunem ce consecinte am tras acasa mai ales k nu anuntasem pe nimeni ...


ACUM EU AM O DILEMA....IN TEMA ASTA SE PRESUPUNE CA AR TREBUI SA POVESTIM PE BUNE CUM AM PETRECUT....NU ? SCUZE.... DAR EU VAD AICI UN MINI-SCENARIU :(
a1a1a1a1
Postat pe 23 Februarie 2009 16:36
noi l-am inceput din seara de 13 cu o cina pregatita de mine si lumanari aprinse de ea.......in dimineata de 14 am baut cafeaua impreuna in bucatarie.......de data asta am facut-o impreuna, de obicei eu pregatesc filtrul sau espressorul seara iar ea dimineata doar apasa pe buton......a fost o zi linistita......am iesit la restaurant impreuna......ea si-a primit cadoul pe care si-l dorea......eu......ca de obicei cadoul la care ma asteptam cel mai putin.......nu ne doream altceva sa facem, oricum.....am cheltuit mare parte din economii pe renovarea apartamentului si pe reparatia ambelor masini( lovite de ea).........dar a fost super.....
zuzuzuza
Postat pe 23 Februarie 2009 16:50
Buna,

Noi( Catalina &Mircea) am inceput aniversarea de pe 11 februarie 2009.....cand am aniversat o luna de logodna....cu cadouri picante si dulci......dupa am aniversat pe 14 februarie, mergand la munte respectiv...."Lacul Rosu"....care era inghetat....o minunatie de zapada combinata cu verdele brazilor impodobiti natural.....iar Cheile Bicazului ingreunate de albul mirific al iernii....un peisaj minunat care merita vazut.....a fost o zi de vis.....cu dans prin zapada ce acoperea lacul, cu o cana de vin fiert indulcita cu miere de albini si o masa copioasa....sincer a fost frumos, sa iesim din aglomeratia orasului Bacau, sau din invalmaseala de la Mall.
Periada 23-24 februarie 2009 am aniversat-o impreuna la "cabana plapiumoara" dulce....iara astazi 24 februarie 2009 vom iesi in oras.

Doresc multa dragoste curata tuturor!
27catalina
Postat pe 24 Februarie 2009 10:02
Pt mine a fost o zi de neuitat....am luat cina in oras, intr-un loc foarte romantic, cu lumanari aprinse, pianul canta langa noi....meniuri sofisticate, sampanie scumpa, tot tam-tam-ul...a fost foarte romantic si in acelasi timp foarte distractiv cand priveam meniul foarte diversificat, cu elemente culinare de care nici nu auzisem dar sa mai mancam...am uitat sa mentionez k sunt in italia...ne intrebam razand oare cu ce se mananca...am ras si ne-am simtit bine...
magdonek
Postat pe 26 Februarie 2009 14:59
Nu sunt de acord cu Valentine's day...mai degraba am sarbatorit Dragobetele,si totusi sambata de 14 februarie am petrcecut-o alaturi de iubitul meu,ca fiecare sambata de altfel am stat la mine acasa inarmati cu floricele suc si buna voie ne-am uitat la filme si ne-am alintat...ce poate fi mai frumos de atat?!
KiddUtza
Postat pe 1 Martie 2009 11:52
Castigatoarea concursului nostru este danina20 pentru postul de mai jos.

Felicitari pentru logodna! Vei fi contactata pentru a ti se explica cum poti intra in posesia premiului.

De la: danina20, la data 2009-02-16 15:46:53Buna,,,hai sa povestesc si eu cum am sarbatorit the Valentine's. so pt mine a fost cea mai minunata zi,,, ne-am logodit kiar simbata la ora 16 a fost super,,,apoi am facut o groaza de poze , iubitul meu mi-a daruit multe cadouri si eu la rindul meu i-am daruit ceva ce i-a placut foarte mult.Ne-am distrat impreuna ne.-am facut planuri de viitor si totul a fost mai mult decit superb,deci pt mine 14 februarie anu asta va ramane mereu cu o semnificatie dubla.
Multa dragoste la toti:)
concursKudika
Postat pe 2 Martie 2009 16:22
Felicitari,, castigatorilor! Fiecare,ar fi dorit sa fie ,castigator,,dar,, acestia au fost ,norocosii! Depinde cum, s-a facut,, alegerea ,castigatorilor! Sa fie fericiti ,,mereu!!! Cum suntem noi de ,37ani!Impreuna!,Maria-Ghita,
Rodri
Postat pe 4 Martie 2009 15:35
De la: blueeyesdiamant, la data 2009-02-16 13:28:00Eu mi-am petrecut ziua alone.Prietenul meu m-a sunat si mi-a zis ca vrea o pauza.Misto, nu? Asa ca ne-am certat toata ziulica si intr-un final am hotarat sa terminam cu toata relatia noastra.


vrei sa fii sotia mea?tu esti singura, eu mi-am revenit dupa fosta relatie, eu vreau sa ma intorc inapoi la cluj si tu vrei sa fii iubita.....chiar daca o sa stam cu parintii pina e gata casa, eu imi doresc sa ne iubim mult.....!!!!!
zuzuzuza
Postat pe 6 Martie 2009 09:07
nu am petrecut... nu sunt de acord cu 14 februarie... in schimb am perecut de dragobete
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 09:10
De la: concursKudika, la data 2009-02-15 18:22:01A trecut si Ziua Indragostitilor... daca a fost bine sau nu... noua nu ne pasa! Noi vrem sa premiem acum cea mai interesanta (nu neaparat fericita!) poveste despre cum ati petrecut Ziua Indragostitilor!

Ce-i de facut?

Povestiti-ne in acest topic de forum ce ati facut in sambata de 14 februarie.

Ce-i de castigat?

Un voucher de 150 lei care poate fi folosit pentru achizitionarea de produse www.magielle.ro.

Concursul se desfasoara in perioada 16 feb - 2 martie 2009.


Cine a castigat?
micki23
Postat pe 8 Martie 2009 13:34
eu am castigat
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 21:38
De la: mememe13, la data 2009-02-19 13:24:19Ma numesc Cosmina si ...ziua indragostitilor a fost ceva mai ...diferita ptr mine anul acesta.

My Mister mi-a dat intalnire in fata la universitatea buc. sa mergem la un film mai matinal. zis si facut!
Ma aranjez tocuri, decolteu, gecuta...doar vroiam sa fiu frumoasa ptr el ca de obicei dar si ptr mine ,,,k doar sunt femeie ..imi place sa ma aranjez.
cobor din autobuz si il vad pe el aranjat cu camasa proaspat tuns k imi intinde mana...m-am reindragostit pe loc...
Si ne indreptam noi frumos spre cinema si cand scoate biletele sa le rupa respectivul si dupa ce i le intinde se intoarce la mine si imi zice:
Te iubesc si vreau sa te casatoresti cu mine peste 3 ani!
Eu ramasesem km socata nu stiam dak e de bn de rau ...de fapt 20 plus 3 . Apoi dintr-o smucitura smulge biletele tipului de la cinema din mana ma ia in brate si zice:
- vrei sa mergem acum la munte?
am bajbait eu acolo dar am tocuri de 12 cm dar puloverul e decoltat are gaurele dar tu esti cu camasa..
El hotarat: Vreau sa imi petrec cu tine restul vietii si nu mai am nevoie de alta. Vreau ca tu sa fii cea care imi face cafeaua in fiecare dimineata. Hai la munte acum k sa ramanem impreuna ptr totdeauna!
si uite asa am plecat fugind pe tocuri la metrou..unde dupa cum se stie la universitate e podea noua si aluneca si lumea linistita de akolo putea observa o imagine de comedie...
Un tip nebun care tipa cat il tine gura Te iubeeeesc carand in spate o tipa -adik pe mine- intr-o postura inedita cu tocurile in sus si cu capul in jos...cazandu-mi tot ce aveam prin buzunare...
si asa fara bilet mergand cu nasul fara sa anuntam pe nimeni...spontan si de nicaieri am aterizat la munte unde ningea de zor...ne-am cazat in busteni spre gura diham a o pensiune de 4 stele.. Privelistea era uimitoare catre crucea Caraiman.
Eu ca sa ma recompensez fata de surpriza lui cobor pana la un magazin si cumpar lumanarele in forma de inimioara...si le-am pus pe pat knd iesim din baie amandoi sa vada surpriza...
A fost foarte incantat adevarat...doar ca se cam topisera si in timp ce ne sarutam de zor...zicem: _
ce abur iese din baie...dar...cand ne intoarcem...asternutul pe care le intinsesem luase foc...s-a declansat alarma de incendiu si uite asa noi doar in prosop am ajuns sa declaram jos ce si cum unui tip de la politie chemat de managerul locului unde ne cazasem...:
- Domnisoara sunteti acuzata de incendiere a domeniului privat cu premeditare voit si intentionat..
Pana la urma am scapat de amenda dupa ce au aflat si ai nostrii si au inceput sa dea telefoane in stanga si in dreapta cum ca odraslele lor care nu se mai intorsesera de la film erau la munte si dadusera si foc...
Si ca escapada sa fie mai palpitanta de atat ne-am hotarat sa mergem pe sus la 2000...dar stupoare fir-ar ca nu urca din busteni nimic ca erau stricate...
Misterul meu: Nici o probl scumpa mea mergem cu nasul.
Am mers cu trenul pana in sinaia, ne-am suit in telecabina...nu mai puteam de incantare...pe langa frig dar eram entuziasmata nevoie mare..
Pana la urma am urcat doar pana la 1400 si nu ne-am uitat cand coboara ultima telecabina...care era cam in urmatoarea ora...ne batem cu bulgari ne distram...si dintr-o data se intuneca...nu mai cobora nimic...
:- Lasa dragostea mea ca stiu eu o scurtatura si coboram pe jos...
_da iubitul meu am incredere in tine...
Mergem noi ce mergem era bezna nu vedeai nici drumul calumea...la un mom zice el hai pe drumul veki kare nefiind atenti se bifurca....si la un moment dat:
- auzi iubitul meu esti sigur ca asta e drumul?
- da iubita mea...coboram intr-o juma de ora am ajuns:
- daca coboram asa cum zice tu..tie nu ti se pare dubios ca drumul asta urca si nu coboara?!!!
mda evident ne-am intors akolo unde o luasem aiurea k noi urcam la loc pe alta parte...
si ca sa fie tacamul complet la 15 m de noi zarim si o ursoaica cu 3 pui......frig era intuneric da ursoaica se misca am inghetat amandoi...
dupa vreo jumatate de ora de nemiscare inghetasem inkat parul meu lung ud de tavaleala prin zapada inghetase si era tun...ii vine totusi ideea Misterului meu ca stai stie pe un tip in sinaia sa vina cu masina ...si a venit respectivul...trecand pe langa ursoaica care isi vedea de treaba ei..
Si uite asa au petrecut doi destepti nebuni si spontani ziua indragostitilor...
A ...ca ne-am plimbat cu atvul si am mancat la restaurant si ca al meu Mister a spart 5 mil deoadata n-are rost sa va spunem ce consecinte am tras acasa mai ales k nu anuntasem pe nimeni ...

si cand te-ai trezit era dimineata?
cinealtcineva
Postat pe 8 Martie 2009 21:43
era 8 martie...stai ca vine next episod...popcorn servesti?
_oktober_
Postat pe 8 Martie 2009 22:25
De la: _oktober_, la data 2009-03-08 22:25:17era 8 martie...stai ca vine next episod...popcorn servesti?

abia astept
cinealtcineva
Postat pe 8 Martie 2009 22:30
asa,da-mi perina aia sa mi-o pun sub picioare...ia tu cola ca eu nu am voie...ooo,vreau fistic! fugi tu pana jos sa cumperi?
_oktober_
Postat pe 8 Martie 2009 22:36
No more secrets! www.ymdecoder.com helps you to discover you Yahoo Messenger invisible friends, decrypt theier conversations, steal theier avatars, find their pictures on the net and many other things. Check it now!
user20021
Postat pe 9 Martie 2009 14:25
De la: cinealtcineva, la data 2009-03-08 22:30:48
De la: _oktober_, la data 2009-03-08 22:25:17era 8 martie...stai ca vine next episod...popcorn servesti?

abia astept


me2
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 21:28
dulcik...eu trag un pui de somn pana apare...vezi sa deschizi usa daca suna cineva la interfon...am trimis dupa niste fistik...
_oktober_
Postat pe 9 Martie 2009 23:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Herbalife - 10-16 decembrie 172 De la: concursKudika 17 Decembrie 2012 14:37
Castiga una dintre cele doua rochii de zi oferite de Sense! 549 De la: concursKudika 24 Iulie 2014 18:17
Mistica.ro te premiaza! 41 De la: concursKudika 20 Mai 2014 13:43
Cum scapati de inestetica celulita? 156 De la: concursKudika 12 Mai 2009 17:01
Concurs "Sotia perfecta" - Hallmark 500 De la: Luluk_g 9 Martie 2010 10:28