Setari Cookie-uri

Concurs: Cum ai petrecut Ziua Indragostitilor?

Eu si sotul meu petrecem de fiecare data Sf. Valentin mergand la restaurant si de aceasta data am ales un restaurant cu un nume specific " Romantic " unde atmosfera a fost deosebita iar sala a fost amenajata special pentru aceasta zi. Nu ne facem cadouri in aceasta zi pentru ca noi ne facem cadouri tot timpul anului deci nu ar fi ceva iesit din comun iar flori mie imi plac doar in mediul lor natural, insa ne place sa ne aratam dragostea mai mult ca de obicei si facem tot posibilul sa petrecem cat mai mult timp impreuna pentru a marca aceasta zi speciala si am reusit finalizand totul cu o noapte romantica.
laura_feelings
Postat pe 16 Februarie 2009 18:25
eu si iubitul meu nu sarbatorim v. day. la fel nici prietenii nostri asa k ziua a fost o zi k orikare alta iar seara am dat un party cu toata gashka prin kare am vrut s ironizam valentine`s day.. a fost super katerinka, am facut karaoke p melodii siropoase "specifice" si p urma am jukat mima pana in zori... a fost un super partyyyy, am ras toata noaptea
vom sarbatori si noi ziua indragostitilor d dragobete, doar suntem romani!!!!

SARBATORITI ROMANESTE!!!!!!
va pup!
onlyangelscanfly
Postat pe 16 Februarie 2009 18:28
Multi ani am fost singura de ziua indragostitilor. Eram un pic trista sa nu primesc o floare sau un te iubesc dar aveam in naivitatea si optimismul meu speranta ca va veni o zi cand voi fii cea mai draga pt cineva si ma voi simti iubita cu adevarat si voi iubii din plin de sfantul valentin si nu numai. De ceva timp incoace nu mai sunt singura, iubesc si sunt iubita. Dar de sfantul valentin am oferit un cadou si nu am primit nimic iar anul acesta am stat imi pat cobza de racita iar el muncea. Cred ca capacitatea oamenilor de a iubi e diferita. Niciodata doi oameni nu iubesc la fel. Iubiti cu adevarat si aratati asta din tot sufletul .
ioa_m
Postat pe 16 Februarie 2009 18:34
Buna seara, numele meu este alina si am 28 de ani. Anul acesta se implinesc 6 ani de cand am alaturi de mine pe cel mai minunat om pe care viata mi l-ar fi putut darui vreodata. Povestea noastra de iubire e lunga, tot ce pot sa spun este ca am luptat mult pentru iubirea noastra, toti erau impotriva, prieteni, parinti, rude, etc., dar iubirea, in cele din urma a invins si cum am spus anul acesta implinim 6 ani de la casatorie. Desi, de fiecare data este foarte atent si mai ales cu ocazia unor evenimente speciale (Craciun, 8 martie, de ziua mea, de Sfintele Pasti, Sf. Valentin), anul acesta de Sf. Valentin, mi-a creat la inceput senzatia ca a uitat ce zi este. Am iesit la cumparaturi, caci luasem salariile, nu ne putem permite prea multe, dar suntem fericiti ca ne iubim ca la inceput, ba chiar mai mult. Am mers in Mall. Fiind concert am zabovit si noi putin pe acolo, la un moment dat a disparut de langa mine, realizasem destul de tarziu, cand... deodata aud o voce ce rasuna in Mall spunand: imi pare rau ca anul acesta nu ti-am putut cumpara nimic, insa in schimb iti pot spune ca "azi te iubesc mai mult ca ieri si mai putin ca maine", am tresarit caci vocea imi era cunoscuta..,. da... era sotul meu pe scena cu un trandafir rosu in mana. va dati seama ca toata lumea a inceput sa aplaude, iar mie ....bineinteles.... ca mi s-au impainjenit ochii de lacrimi de atatea emotii.
Sper sa-i pot darui un copil, pentru ca stiu ca isi doreste foarte mult. Suntem foarte fericiti, insa stiu ca daca va veni un copil pe lume vom fi cu adevarat realizati, vom sti pentru ce traim, voi avea cui sa impartasesc emotiile.
cristal
Postat pe 16 Februarie 2009 19:08
de ziua indragostitilor asteptam sa ma sune prietenul...cu care m-am certat acum 3 saptamani.....si in schimb,am aflat ca e cu alta...a fost groaznic...fete au venit sa ma incurajeze,m-au convins sa merg cu ele in club..am mers....s-a luat curentul si am plecat,am colindat tot orasul,era peste tot plin de indragostiti,nu aveai loc sa bei un suc...si am revenit acasa,sa plang................
Roxana_C20
Postat pe 16 Februarie 2009 19:27
ei bine,la mine a fost un v.day amuzant..........initial trebuia sa il petrec acasa in pat vizionand anime-uri :p.......si prietena mea trebuia sa isi petreaca ziua cu iubitul(ceea ce era si normal)......sambata dim ma suna ca sa mergem la cumparaturi,sa ii ia un cadou lu iubi ei cu care urma sa se intalneasca.....iesim...cumparam cadoul...si am inceput sa radem si sa facem panarama si sa ne distram foatre tare pe seama sarbatorii.....si logic....de acu cine sa ne mai desparta .....in concluzie ne-am petrecut ziua impreuna....desi o suna prietenul din ora in ora dar ea il tot amana ca mai are treaba......si am ajuns sa ne plimbam prin magazine,sa facem cumparaturi,am mers l o inghetata,ne-am cumparat baloane in forma de inimioare,ne-am plimbat prin oras si prin parc(si lumea se uita la noi ca la circ...2 fete imreuna de V.day cu balonase si inimioare ).....am facut o mare colectie de prezervative de prin oras(acu toti gasesc motiv sa le imparta pe strada.......noi deja faceam concurs care strange mai multe ),am facut poze....chiar am facut o poza langa o inima uriasa plina cu prezervative si am participat la concursuri pe care le-am castigat si am primit lumanarele si inimioare si iar prezervative :)))))........ne-am uitat la film...si multe altele.....am ajuns la 1noaptea acasa si ne-am distrat grozav......si prietenul e nu s a suparat deloc :P. cine a zis ca v.day e numai pt cupluri si nu poate fi si pt best friends :d
denyss_m
Postat pe 16 Februarie 2009 19:30
pai sa fiu sincera,nu am prieten dar oricum nu mi-am imaginat ca o sa o fiu la cimitir...dar uite ca s-a intamplat...s-a implinit un an de cand a murit unchiul mamei mele si matusa mea deci am fost la parastas si apoi acasa ca normal nu puteam sa ies in ziua aia :(
anne89
Postat pe 16 Februarie 2009 19:30
De ziua indragostitilor..am petrecut alaturi de iubytul meu si de amici intr-un club..si l-am privit cu ardoare pe fostul meu iubyt..km atat..
ella_dark
Postat pe 16 Februarie 2009 19:43
la inceput am crezut ca o sa fie doar in doi dar mai pe seara ne-am gandit sa facem o plimbare......prin mall...unde am dat peste un concurs al indragostitilor....bineinteles ca am vrut sa particip...dar am ramas cu dorinta pt ca prietenul meu nu a vrut sa faca asta.de regula nu sunt o fata curajoasa tupeista care se baga in seama sunt mai timida, insa de data asta simteam ca trebuia sa particip....mai aveam putin si incepeam sa plang pt ca iubi nu vroia sa mearga.....insa pana la urma am acceptat si m-am ales doar cu privitul perechilor mai curajoase decat noi...
vero_adryana
Postat pe 16 Februarie 2009 19:47
pt mine a fost una dintre cele mai speciale zile , a avut loc nunta mea , mica frumoasa si discreta , exact cum vroiam ,
tohaneanualina
Postat pe 16 Februarie 2009 19:52
De ziua indragostitilor am petrecut alaturi de Roberta , sirenutza , bestiutza , dana , si multi alti invitati...intr-o cafenea super...si ne am distrat de minune

Postat pe 16 Februarie 2009 19:54
De la: tohaneanualina, la data 2009-02-16 19:52:25pt mine a fost una dintre cele mai speciale zile , a avut loc nunta mea , mica frumoasa si discreta , exact cum vroiam ,

te ai nenorocit

Postat pe 16 Februarie 2009 19:55
De "Ziua Indragostitilor"am plekt din-de-dimineatza la Busteni cu un alt cuplu noi fiind din Bucuresti!Am luat primul tren,ajungand akolo cautam de nebuni o gazda....knd in sfarsit o gasim ramanem pana pe la 2 in camera,apoi plekm la un restaurant,pe o partie Klinderu,ne jukm in zapada k doi indragostiti,poze la greu,si ce credeti?ce planuri aveam noi pt seara?sa dam o mik petrecere in camera!Am fost in supermarket si luam 3 sticle de "sange de taur" si alte porcarii....am ajuns la vila...mai stam noi ce mai stam si pe urma ne organizam in kmera mea si a iubitului meu pt petrecere...baietii se duc la o pizzerie sa ia de mankre,knd se intorc eu si Iulia(o prietena)desfacusem deja o sticla de vin...in fine petrecer in 4,pe mn m-a luat durerea de kp si am adormit vreo juma de ora...knd ma trezesc nebunii k au mai fost la supermarket(pe la 10 noaptea)sa mai ia kteva sticle de "sange de taur"si sa mai bem!(Eu m-am luat la cearta cu iubitul k l-a sunat fosta sa-i spuna"happy valentine's day" si mi-a venit nervii si i-am luat pe toti la goana din kmera sa continue petrecerea la Gaby si Iulia in kmera!Am ramas singura...si plictisita si la rugamintile lor kre imi bateau in usa(ma incuiasem in kmera)m-am dus la ei Suparata fiind am baut pana m-am imbatat...si iubitul meu m-a luat in brate(mai puteam merge dar asa a vrut el)si ne-am dus in kmera so facem si noi lata k toti in seara aia!Ce credeti?in momentul in kre am ajuns intr-un anumit punct si-a dat seama k nu aveam nicio metoda de contraceptie la noi si farmaciile inchise si nu am mai facut nmc...... am adormit imbratisati si atat(el nu a vrut sa riste k a mai riscat o data si n ua iesit bine....si noi nu suntem pregatiti)asta a fost ziua cea mai astptata de mine(crezand k la distanta ne va fi mai bine fara telefoane,prieteni etc etc...)
misterrrr
Postat pe 16 Februarie 2009 20:17
Pe data de 14 februarie am fost in oras cu sotul si ne-am plimbat prin parc, ca 2 indragostiti, pentru ca a fost vremea insorita si nici nu mai facusem de mult timp acest lucru.Seara am fost la un restaurant, pentru o cina romantica in 2 si am dansat, pentru ca acolo canta o formatie, si numai melodii de dragoste.A fost frumos!Acum astept Dragobetele cu nerabdare!
ramonagrig
Postat pe 16 Februarie 2009 20:22
In 14 februarie, desi nu mi se pare decat o sarbatoare comerciala, i-am pegatit iubitului meu o surpriza. L-am tinut in stres cam 1 ora in care a tot incercat sa ghiceasca unde il duc, mai ceva ca un copil mic, ca apoi sa fie f surprins. Am avut programare la un salon unde am facut 40 de min masaj cu pietre jad si apoi reflexoterapie. A fost ceva nou pt amandoi, dar ne-a placut. Apoi am fost la cofetarie si am mancat prajitura si am baut un suc (mai mult nu ne-am permis din cauza crizei ). Pupici
oanasioli
Postat pe 16 Februarie 2009 20:23
Nu am facut nimic specific acestei ...sarbatori, daca se poate numi asa...
Am iesit la cofetarie cu cel mic, am fost pe la niste prieteni, care erau si ei la fel de "entuziasmati" ca si noi de aceasta zi...si am jucat Rummy.
Seara, dupa ce a adormit cel mic....noi ....ne-am ....
...ne-am uitat la TV , am mancat alune si am baut bere...

Ce romantic, nu???
m3rlinetza
Postat pe 16 Februarie 2009 20:46
........de ziua indragostitilor am vrut sa ma marit pentru o zi .............dar cu cine? Cel mai mult mi-ar fi placut sa fac o nebunie, sa iau un necunoscut de pe strada, de printr-un mall, un frumusel kre sa imi sprijine nebunia , dar pentru asta aveam nevoie de o prietena kre sa ma insoteasca (toate au zis k am luat-o razna, or fi avut dreptate? ) Asa ca m-am gandit sa le propun unor prieteni .Zis si facut ; am facut o listuta , am luat telu sau pe mess si am intrebat: "Ma vrei de sotie azi?" Va vine sa credeti ca din zece baieti nici unul nu a zis nu? Dar si replicile m-au dat pe spate: "Consumam si noaptea nuntii? ...."Si luna de miere unde o facem?" sau........."Daca te iau esti doar a mea , iti asumi riscul?".....asa k am ramas nemaritata si anul acesta
Ce sa zik................poate o sa am mai mult noroc la anu
katy_sot
Postat pe 16 Februarie 2009 21:10
A fost a doua mea zi a indragostitilor cu acelasi prieten ceea ce pt cine ma cunoaste stie ca e ceva foarte special...ei bine, anul trecut, de ziua indragostitilor, chiar in data de 14 februarie, ne-am despartit...ne-am impacat ulterior, a mai trecut un an...intre timp noi ne-am mutat impreuna, am renovat apartamentul si stateam deja de 7 luni impreuna...
In data de 10 februarie ne-am certat atat de rau, needless to say ca din cauza lui, incat l-am dat afara, in data de 11 s-a si mutat....din data de 11 pana in data de 15 am baut fara pauza( inca mai beau, but that is not the point ), fara mancare, cu foarte putin somn, si f f f f f mult alcool...deci in data de 14 februarie eram atat de indragostita cum n-am mai fost niciodata...iubirea mea Jack....si cu amicul lui Johnny m-au facut nespus de fericita cu ei, fiecare zi e ca o sarbatoare
intre timp am stat si m-am gandit, probabil motivul certului a fost, precum anul trecut, ca fostul prieten este foarte zgarcit si nu vrea sa imi ia cadou nici de valentines, nici de 1 martie, nici de 8 martie...deci astept cu nerabdare luna aprilie sa vad daca mai incearca sa se impace?
claudia_stanescu
Postat pe 16 Februarie 2009 21:18
Ziua indragostitilor??....Nu prea tin cont de o zi anume ca sa imi manifest dragostea insa sarbatoarea de anul asta mi`a adus numai bucurii!!! Impreuna cu iubitul meu am hotarat ,inca de la inceput, sa nu sarbatorim ziua ci sa o petrecem k una normala! Bun...zis si facut...normal k nu i`am luat niciun cadou ; el a reusit ,insa, sa imi faca cea mai frumoasa surpriza....nu neaparat datorita cadoului (unul pe care mi`l dorea extrem de mult) ci datorita faptulul ca a fost o totala surpiza..chiar nu ma asteptam sa primesc nimic in ziua aceea...si normal..eu am primit cadou si el doar o ciocolata(i`am promis ca o sa ma revansez).
Insa surprizele nu s`au incheiat aici!!! (incepe sa semene cu Andeea Marin )mi`a demonstrat ca exista in el si o parte romantica, care spre rusinea mea sau a lui ,nu o cunosteam; mi`a pregatit o cina (el nu prea gateste!)bineinteles cu ce stia sa faca mai bine (fripturica la gratar cu cartofi prajiti).A fost incantator!!!
Seara s`a incheiat intr`un club ,unde de cele mai multe ori nu ma simteam prea bine,dar avand in vedere evenimentele petrecute in cursul zilei am avut o dispozitie asa de buna incat am dansat toata noaptea .Pt mine (si pt el) a fost o zi foarte reusita,nu zic sarbatoare deoarece a fost ca o zi obisnuita cand sarbatoresc si sunt recunoscatoarea pt toata dragostea ce o primesc conditionat de la sufletul meu pereche.
pixxy
Postat pe 16 Februarie 2009 21:47
daca chiar vreti sa sarbatoriti Ziua Indragostitilor, faceti-o de Dragobete, in stil romanesc., Eu nu sunt de acord cu Valentine's Day si mi se pare o prostie,cu atat mai mult cu cat se face atata reclama pe o sarbatoare de import, cand am putea sa sarbatorim conform traditiei romanesti. Pun pariu ca multi nici nu stiu istoria zilei de Valentine's. Dragostea este intr-adevar un sentiment frumos,dar nu se demonstreaza prin a promova o sarbatoare straina,in loc de una romaneasca.
si ca sa raspund la intrebare, pe data de 14 februarie m-am bucurat de victoria fetelor de la Rulmentul Brasov, am fost la un meci de handbal,dupa care m-am deplasat la serviciu. Friguroasa zi de sambata...dar placuta.
Astept Dragobetele dar intre timp il iubesc pe prietenul meu in fiecare zi. Asa sa faceti si voi ;)
a_nca
Postat pe 16 Februarie 2009 22:38
A trecut, dar a fost o zi aglomerata si cu un pic de ghinion( ideea e ca am ras mult la sfarsit). Sa incepem cu inceputul: de dimineata de la 8 la munca pana seara la 20:30. De pe la 21:00 m-am apucat sa-mi vopsesc parul, apoi am facut o baitza si am tot asteptat sa ma invite undeva sau macar sa ma sune:((. Intr-un final mi-am luat inima-n dinti si l-am sunat, ne-am intalnit(fara cadouri, fara nimic) si am plecat la un restaurant sa o luam pe prietena mea si sa mergem in club. Acolo nu am zabovit decat 10 minute si nici nu am apucat sa beau macar un suc, apoi am plecat in club( dupa minute in sir in care am incercat s-o conving pe acea prietena sa mearga). Am ajuns la destinatie, parcam cu greu(dupa n ture de cautat un loc de parcare) si cand sa intram in club...baietii nu aveau voie sa intre pentru ca erau imbracati prea sport,asa ca am plecat acasa. Am ramas singuri in masina si ne-am pus pe un ras cu lacrimi...Deci, nici tu cadou, nici tu stat la masa in restaurant, nici tu distractie in club...rupta de oboseala m-am intors acasa in patutz si am dormit linistita...sperand la ceva poate cev amai interesant.
alionkadana
Postat pe 16 Februarie 2009 22:50
pai ... a fost special :)
am fost la primarie si ne`am casatorit pt o zi .. evident k am stat la ditamai coada .. dar a meritat :X nu e vb ca un act valabil o zi te leaga mai mult , dar este un sentiment aparte :X:X
p seara ne`am dat cadourile .. eu i`am daruit un joc de dartz streptease :d si o felicitare [ pt k el nu e siropos .. mi`a zis din start fara inimioare , jucarii din plus ori pernutze imprimate :) ] ceea ce a urmat de la el m`a surprins f tare , in mod placut . Mi`a dat un plic .. in care erau mai multe coli unde el trecuse 100 de motive pt care ma iubeste Am ramas efectiv fara cuvinte si in timp ce citeam imi dadeau lacrimile de emotii . am mai primit un buchet cu 9 trandafiri ( pt k suntem impreuna de 9 luni ) , si inelul de logodna . Acest moment a fost f mult pt mine .. dovada ca am lesinat :)))
Mi`am revenit insa repede . el era f ingrijorat ..i`am rasp DA :X:X si la sf verii urmeaza sa ne unim pt totdeauna destinele :x IL IUBESC ATAT DE MULT PT K EU CRED CU TARIE CA NU MAI EXISTA IN LUME O ALTA PERSOANA PT CARE SA SIMT LA FEL :)
a_ndruzza
Postat pe 16 Februarie 2009 22:50
eu nu am vrut sa sarbatoresc sf valentin, dar eu cu 2 prietene ne-am propus sa iesim in oras singure(nu avem prieteni) dar stiam ca ne vom distra ca de obicei. cu o zi in urma, fostul meu prieten si cel pe care il iubeam atat de mult trecuse pe la mine si ma rugase sa ies cu el si cu 2 prieteni de=ai lui pe care ii cunosteam.iam zis sa ni se alature noua fetelor, a acceptat si totul era ok. eram f bucuroasa,dar totul urma sa fie putn dezamagitor. imi trimisese mesaj ca vine cu mult mai trz si asta mi-a stricat toata seara dar a aparut intr-un final, s-a scuzat si totul avea sa fie din nou bine..fetele mele singure s-au lasat si ele agatate si seara sa terminat excelent cu o impacare dulce :D nu credeam ca s-ar fi ajuns pana aici
livia_lpb
Postat pe 16 Februarie 2009 22:56
In data de 14 februarie m-am vazut cu iubitul meu la... un picnic in apartament.

Becurile au fost rosii, pentru a imita lumina apusului de soare. In mijlocul camerei am pus o patura si in centru o fata de masa din plastic (dar nu musama!) impaturita intr-un patrat mai mare. Am asezat fata in fata farfuriile, paharele si... betigasele. Ii pregatisem in cutiute pe care scria Happy Valentine's Day si I love you si Thinking of you mancare asiatica. A fost super incantat!

Pe melodiile noastre mai lente ne-am lasat hipnotizati unul de celalalt si dupa ce am papat am mutat fata de masa de pe paturica si ne-am iubit cum stim noi mai bine
Mariko21
Postat pe 16 Februarie 2009 22:59
Pi mess .. asta-i viata!
Kathara
Postat pe 16 Februarie 2009 23:11
De ziua indragostitilor am plecat la prietenul meu pentru a petrece impreuna. El sta in alt oras si de aproape un an de zile in fiecare sfarsit de saptamana plec sa il vad. Am de mers cam 600 de km dus intors dar sunt sigura ca merita efortul. Am pretuit fiecare clipa petrecuta impreuna , am mancat ciocolata si ne-am uitat la televizor. Au mai fost si alte lucruri.........Abia astept sa vina sfarsitul de saptamana.......va fi iar ziua indargostitilor pentru noi doi.
iuga_nicoleta
Postat pe 16 Februarie 2009 23:24
Am inchis ochii si am visat.

Postat pe 16 Februarie 2009 23:48
Eu si iubitul meu nu sarbatorim aceasta zi pentru ca este o sarbatoare comerciala.Pentru noi este o zi normala.Am vrut sa iesim in oras pentru ca de obicei iesim in oras sambata seara,dar ne-am amintit ca in acea seara toate localurile sunt ocupate,asa ca am stat acasa si ne-am uitat la televizor.In schimb,noi sarabatorim Dragobetele ,pe care,din pacate,nu-l serbeaza prea multa lume ,multi nici nu stiu in ce data este
alinaalboiu
Postat pe 17 Februarie 2009 00:11
De Ziua Indragostitilor a fost deajuns ca prietenul meu a fost langa mine, ca in orice alta zi in cei 7 ani de cand suntem impreuna. Fiecare zi are ceva special. Un simplu gest, o privire sau un zambet nu se pot compara cu nimic atunci cand iubesti. Nu avem o anumita zi sau un motiv pentru a ne face cadouri. Atunci cand vin sunt mereu din suflet, nu de "obligatia" vreunui eveniment.
roseberry
Postat pe 17 Februarie 2009 00:20
ZIUA INDRAGOSTITILOR?
CRED CA PANA LA URMA A FOST OK PENTRU MINE DAR PENTRU EL NU STIU!
SUNT INSARCINATA IN 5 LUNI SI AVEAM PROGRAMARE LA ECOGRAFIE CA SA VEDEM CE SEX ARE BEBE!
DECI DUPA O ZI SURPRINZATOARE CU FLORI SI BOMBONELE(HI HI FLORILE NU SUNT TOCMAI CE II PLACE LUI SA OFERE CADOU) AM AJUNS SI LA DOCTOOOOR!
LA ECOGRAFIE CE CREDETI IN LOC DE O PRELUNGIRE INTRE PICIORUSE AVEA O PIERSICUTAAAAAA! EU AM FOST SUPER FERICITA DAR ORGOLIUL LUI.....
ASTA E, ACUM S-A OBISNUIT CU IDEEA SI ESTE SI EL BUCUROS!
beautifulleyes
Postat pe 17 Februarie 2009 08:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Diva Universal 86 De la: concursKudika 2 Noiembrie 2010 17:22
Castiga una din cele doua rochii semnate Catalin Botezatu oferite de Quelle/Quick24 703 De la: nistorroxana 25 Noiembrie 2010 15:40
Concurs Pantene saptamana 4 335 De la: concursKudika 18 Octombrie 2010 11:46
Castiga unul din cele 6 seturi Normaderm pentru ingrijirea tenului cu probleme 663 De la: concursKudika 23 Aprilie 2012 23:47
Concurs Liberty Center 288 De la: concursKudika 21 Decembrie 2012 09:50