Setari Cookie-uri

Concurs: Cum ai petrecut Ziua Indragostitilor?

Buna,
De Sf. Valentin lucruruile nu au fost tocmai asa de roz pentru noi doi, cel putin prima parte a zilei. Pentru prima oara sotul meu s-a hotarat sa il viziteze pe tatal sau la spital care face dializa (probleme mari cu rinichiul) si sa se impace oarecum cu el. De acolo am fost la bunica lui la tara sa vada ce face, eu crezand ca gata, s-a dus ziua indragostitilor. Dar, sotul meu atat de iubitor m-a dus la restaurantul unde am facut nunta, era un party foarte frumos aranjat, cu baloane cu tombola, cu formatie, exact ce imi doream dupa o zi atat de plina. Ce sa zic, ne-am distrat minunat, am dansat, am ras, ne-am sarutat si ne-am iubit asa cum numai noi doi stim. Dar cel mai important lucu a fost faptul ca suntem impreuna si ca NE IUBIM.
Sper ca nu v-am plictisit cu povestioara mea.
Va pup dragele mele.
alina_eugenia
Postat pe 16 Februarie 2009 14:31
aaaa, si am uitat sa zic ca nu am omis nici micile cadouri, adik un parfumel pentru mine si casca de telefon pentru el.
alina_eugenia
Postat pe 16 Februarie 2009 14:33
... am avut parte de cea mai "superba zi " din viata mea...sa va sp cum am petrecut yo Sf.V...cu cateva zile inainte am inceput sa caut cadou pt ubitul meu...pt k vroiam ceva special si am zis sa am timp...zis si facut am cautat si am gasit cadoul...toate bune si frumoase...a trecut timpul si iata k a venit si Sf.V ...abia asteptam sa il imbratisez sa il sarut...si sa ii dau cadoul...dar stop... am primit mai intai yo cadoul....unul "superb" si anume DESPARTIREA...dupa 5 ani si jumatate de iubire am primit acest cadou...mia sp k a ajuns la o varsta la kr "nu.l mai multumeste doar dragostea si sentimentele si k are alte planuri in viata"...uite asa am avut parte in loc de o zi superba plina de iubire de una plina de lacrimi si durere...am primit cel mai "superb cadou"...un cadou kr a reusit sa ma distruga...nu cadou memorabil...la multi ani mie...
cyoryk
Postat pe 16 Februarie 2009 14:34
hello! eu am fost la munte cu al meu si inca 2 cupluri... a fost ok, pana cand mie mi s-a facut pofta de... iar el era prea obosit pt ca skiase si seara mai si bause ceva si cand ne-am bagat in pat....i-am zis ca daca nu face fatza... o sa fac eu si n-a regretat deloc...a fost ca un make-up sex a trebuit sa nu scoatem niciun sunet,ca ne auzeau ceilalti din cealalta camera it was an amazing orgasmic silent sex ever!!!
JuliaJoy
Postat pe 16 Februarie 2009 14:40
si de ce tipi la noi? mesaj pentru gina nush cat 87....
crissa_909
Postat pe 16 Februarie 2009 14:44
De la: JuliaJoy, la data 2009-02-16 14:40:55hello! eu am fost la munte cu al meu si inca 2 cupluri... a fost ok, pana cand mie mi s-a facut pofta de... iar el era prea obosit pt ca skiase si seara mai si bause ceva si cand ne-am bagat in pat....i-am zis ca daca nu face fatza... o sa fac eu si n-a regretat deloc...a fost ca un make-up sex a trebuit sa nu scoatem niciun sunet,ca ne auzeau ceilalti din cealalta camera it was an amazing orgasmic silent sex ever!!!


sorozi?si cum ai facut?da-ne detalii
portitza_Maria
Postat pe 16 Februarie 2009 14:45
Buna la toata lumea ! pentru mine si prietenul meu , cu care sunt impreuna de 5 ani , a fost o zi minunata ! Avand in vedere ca noi de obicei , in perioada asta eram in sesiune , faptul ca in acea zi nu am avut nici unul dintre noi examen a fost grozav . Eu oricum imi planuisem cadoul cu o saptamana inainte , asa ca s-a nimerit la fix. Am uitat sa mentionez ca locuim impreuna si cu ai lui , deci nici intimitate mare nu avem...
In fine , in ziua asta a mers totul perfect ! Ai lui au fost plecati toata ziua deci am avut casa pentru noi . Dimineata a fost extrem de placuta... pentru amandoi ( frumos mod de a fi trezit ) ... Apoi cadourile . El pe-al meu l-a primit seara. Iar eu , dimineata . pot sa zic ca au fost 2 , pentru ca surpriza mai era inca una : un tort in forma de inima cu frisca si fructe , o sticla de vin , si un buchet de trandafiri ...roz .. .. IMI dadusera lacrimile ..Seara am iesit la plimbare in parc si a primit si cadoul meu , o poza cu noi doi in rama.. Acum ii dadusera lacrimile lui .. suna ca o poveste dar ma consider foarte norocoasa ca il am alaturi si ca inca ne iubim ca la inceput , poate chiar mai mult !
sweetally_love85
Postat pe 16 Februarie 2009 14:57
Nu a fost ceva planificat...dupa ce a terminat serviciul, a venit la mine si am plecat spre litoral...(bucuresteni fiind)...
Ne-am oprit pe malul marii in 2 Mai...cateva lebede pluteau in deriva in micul golf de acolo...
Afara ningea...si am stat impreuna pe malul marii sa dam de mancare lebedelor...dupa care am ramas asa imbratisati...si ne uitam la gaturile luuungi ale lebedelor cum se indoaie in forma de inimioara ca in powerpoint-urile care vin pe mail...
Cred ca nu atat actiunile pe care le-am facut concret, ci starea de spirit pe care am a avut-o in ziua respectiva, starea aceea in care se asterne linistea dincolo de cuvinte...stiti voi...pescarusii tipand...valurile care se sparg la mal...gratioasele lebede plutind...nisipul trosnind sub cizme...zapada fulguind peste toate astea...si nu in ultimul rand, inima celuilalt care bate acolo si o simti langa tine...bratele lui care te cuprind si simti caldura...sentimentul ca tu si fiinta iubita sunteti unul singur...acea stare este esenta unei zile "reusite" a indragostitilor...Si cam asa a fost a mea.
parvati
Postat pe 16 Februarie 2009 15:25
Buna,,,hai sa povestesc si eu cum am sarbatorit the Valentine's. so pt mine a fost cea mai minunata zi,,, ne-am logodit kiar simbata la ora 16 a fost super,,,apoi am facut o groaza de poze , iubitul meu mi-a daruit multe cadouri si eu la rindul meu i-am daruit ceva ce i-a placut foarte mult.Ne-am distrat impreuna ne.-am facut planuri de viitor si totul a fost mai mult decit superb,deci pt mine 14 februarie anu asta va ramane mereu cu o semnificatie dubla.
Multa dragoste la toti:)
danina20
Postat pe 16 Februarie 2009 15:46
nu sunt o fana a sf. valentin insa am profitat de bunatatae prietenului si-am mers la munte. am urcat cu atv-ul pe varful unui munte pana in cel mai accesibil punct; apoi ne-am catarat pe pietre pana am ajuns la o pestera. am privit impreuna peisajul. am coborat la cabana si-am facut dragoste la lumina unui fel de semineu. a fost o experienta simpla, placuta si plina de tandrete.
stolnyforever
Postat pe 16 Februarie 2009 15:49
Eu cu prietenul suntem impreuna de 2 ani si anul acesta de Valentine's day,l-am sarbatorit intr-un alt fel si anume:
Intr-o dupa masa de 14 februarie a venit la mine acasa si m-a uimit cu un buchet de trandafiri rosii, o perna mare in forma de inima si o lenjerie intima rosie.
Dupa cateva ore ne-am dus in centrul orasului si am trecut si pe la mall , si acolo se oficializa casatorii pentru 24 de ore in stil hawaian si asa ca am decis sa ne casatorim, ne-am dus pe scena si intre timp toata lumea ne admira si ne fotografia si defapt prietenul meu mi-a oferit si un inel de logodna si mi-a spus ca vom face o nunta reala si adevarata pentru tot restul vietii, nu doar pentru 24 de ore. Pur si simplu am ramas uimita si eram plina de emotii si nespus de fericita.
Seara ne-am dus intr-un club de fite si ne-am distrat pana spre zorii zilei ,iar apoi ne-am dus la el acasa unde ne astepta un dormitor plin cu petale de trandafiri si lumanari parfumate, si am cionit o cupa de sampanie , iar apoi a urmat o atmosfera fierbinte cu final fericit si cu o amintire de neuitat !!!!!
Iar la anul de Valentine's day v-a avea loc o nunta reala, nu doar pentru 24 de ore !!!!
papusica2008
Postat pe 16 Februarie 2009 16:09
Anul acesta a fost special: NE-AM CASATORIT (dovada Certificatul de Casatorie). Pana acum nu prea puneam pret pe aceasta data, dar de acum, cu siguranta se va sarbatori 14 februarie in familia noasta.
adina_popa
Postat pe 16 Februarie 2009 16:18
Pai...ziua indragostitilor la mine s-a petrecut si romantic,si normal k sa zic asa...iubitul meu a lucrat..asa k m am dus la el la servici cu cadoul:o inima maaare si o pereche de boxeri..funny cu inimioare el lucrand la intercontinental,mi-a facut cadou o zi akl...la piscina,sauna,jacuzzi...va dati seama k am fost destul de rasfatat atat de el cat si de colegele sale..kre au fost f dragute si atente cu mn..desi el trebuia sa fie atent la clienti...mai venea pe la mn si imi mai dadea un sarut...mai stateam 2 min...apoi seara dupa ce a iesit de la munca,a trecut pe la mn pe aks..si mi a mai adus si un buchet f frumos de trandafiri am petrecut frumos ziua,dar mai ales m am bucurat ca am putut fi cu el desi a fost la servici.. V`am poopat !
nebunicizapaciti
Postat pe 16 Februarie 2009 16:30
eu una m'am trezit dimineata somnoroasa si cand m'am uitat pe geam am vazut un ditamai cearsaful pus frumos pe gardul meu pe care scria foarte foarte mare ci citet... " TE IUBESC! ACUM SE VEDE?"
A fost tare ingenios...mie una mi'a placut tare mult;;)
andreea_x
Postat pe 16 Februarie 2009 16:37
Am stat acasa singura..........................pentru ca sunt despartita de 2 saptamani si a trebuit sa mint parintii ca noua ne merge bine si ca suntem impreuna, sarbatorim..... Despartirea a venit dupa 1 an jumate, si dupa un inel de logodna, acum in primavara urma sa facem starea civila.......... din pacate nu o sa mai fie. Parintii inca nustiu ca suntem despartiti, ii las sa=si dea seama singuri si a trebuit sa mint ca sunt la el acasa si ca e bine. Cel mai penibil cand stai singura de 14 februarie si te mai suna mama care stii totul despre tine si te intreaba "ce cadou ai primit?" iar inventeaza si ai grija sa nu=si dea seama de minciuna.............. URAT 14 FEBRUARIE..............................
dor_naty02
Postat pe 16 Februarie 2009 16:44
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2009-02-15 19:16:43
De la: angel_ale, la data 2009-02-15 19:04:22am petrecut in cafeneaua lui Roberta

sweet_valy06
Postat pe 16 Februarie 2009 16:45
aveam atatea planuri pt valentine'day..mai ales ca sotul meu se numeste valentin(sa mergem sa mai spunem "da" si sa beneficiem de certificatul de casatorie valabil 24 de ore,apoi la patinuar si spre seara la concert)...dar din nefericire am ajuns la urgente cu o intoxicatie de acid clorhidric...am petrecut ziua indragostitilor la spital cu masca de oxigen si perfuzii...a fost o zi pe care nu o vom uita cu siguranta...in concluzie nu e bine sa iti faci inainte planurile...trebuie sa fii spontan...
cosminuta84
Postat pe 16 Februarie 2009 16:50
Eu de sf. Valentin am avut o discutie foarte urata la telefon cu amanta sotului meu,mai mica cu 18 ani ca noi.Si mi-a vorbit cu atata nesimtire si obraznicie de parca eu i-am dat ei viata peste cap si nu invers.
gaby_2006_ela
Postat pe 16 Februarie 2009 16:52
de ziua indragostitilor am fost in oras cu iubitul meu,ne-am plimbat,am petrecut foarte frumos impreuna,am primit cadou o rochita rosie de la el. Seara am pregatit eu cina intr-o atmosfera romantica cu lumanari aprinse si a fost foarte frumos,ne-am simtit foarte bine.
sweet_valy06
Postat pe 16 Februarie 2009 16:54
pai,de ziua indragostitilora fost ziua fiului meu si am petrecut jumatate de zi akasa,apoi a venit si iubitul meu si cu o seara inainte i-am dat intr-o cutiuta frumoasa o pereche de cercei superbi ca sa mii-i dea a doua zi(mentionez ca el nu sta cu mine),deci ,concluzia???????????sa-i dau eu cadoul pt.mine???????????halal,asta e............in schimb eu i-am luat un cadou destul de frumos.......dar spre seara am fost la mall si am baut cate un ceai fierbinte intr-un cadru romantic,macar atat......nu,ce ziceti?voi v-ati face singuri cadou de sf.valentin???

Postat pe 16 Februarie 2009 17:03
De ziua iubiteilor pe langa faptul ca am implinit un an si 5 luni de cand suntem imprena m-am distrat foarte bine cu puiutzul meu.Pe la ora 16,am mers intr`un supermarket sa facem cateva cumparaturi...printre care si un VIN ROSU super bun.Dupa ce am lasat cumparaturile la mine acasa (fara vin ) am mers la el...unde el era singurel.....ne`am uitat la un film romantic,desi lui nu ii plac asa mult,ne-am distrat copios..am desfacut vinul,mi-a dat cadoul [care consta intr-un plus in forma de buze cu 2 manutze ] ne-am simtit bine,si dupa ce ne-am distrat , am adormit pana dimineata.cand am fost trezita cu un sarut si un buchet de trandafiri rosii .



flufy
Postat pe 16 Februarie 2009 17:04
De la: petruta2007, la data 2009-02-16 07:34:47De sfantu Valentin,,,m-am iubit la maxim,,,:)


SINGURA?
a1a1a1a1
Postat pe 16 Februarie 2009 17:05
Surpriza a fost ca atunci cand m-am trezit de dimineata pe birou era un glob cu inimioare mici si rosii care zburau de colo colo si cu poza noastra pe ambele parti. In rest ce sa zic, o zi linistita de sambata, am iesit si la plimbare, am facut si curat prin casa, am si dormit vreo 2 ore, am si citit putin. Ca un rezumat pot sa zic ca a fost o zi plina, fara a fi stresanta. A si am avut si o noapte ....activa.
cescutza
Postat pe 16 Februarie 2009 17:11
Am fost la un botez si mi-a cam stricat toate planurile pe care le aveam cu iubitul dar macar am vazut un bebita frumos foc si nu mi-a mai parut asa de rau
didi_13
Postat pe 16 Februarie 2009 17:17
iubirea e ca o durere de masea...si cel mai bine iti este atunci knd iti trece...NU ESTE CAZUL MEU!!!
in cazul meu am fost invitati la cununia varului lui si am stat pana la 6 dim aja ca nu am avut parte de intimitate in ziua respectiva, dar duminica... hehe...haide ti k am deviat de la subiect ... la cununia respectiva am fost ceruta in casatorie si mi s a oferit inelul caruia ii voi face o poza pt a vi l arata...desi i m spus ca trebuie sa mai ajteptam un pic ma simt mica si nu sunt inca pregatita dar ca gest a fost minunat (suntem impreuna de 2 ani iar eu am 21 el 23) dar in viitorul apropiat ne vom muta impreuna love is in the air }{}{}{}{}{}{
e_l_l_y
Postat pe 16 Februarie 2009 17:27
eu am avut o zi proasta de ziua indragostitilor.
dana_mv
Postat pe 16 Februarie 2009 17:53
Salut ! Vorba aia ,mai bine sa nu iti faci planuri... dar poti ?

Inca de la inceputul saptamanii ma tot gandeam ce cadouri sa ii iau viitorului meu sotz :D fiind foarte ocupati am hotarat k mergem impreuna sambata dimineatza la cumparaturi ,apoi urmand sa ne despartim k sa puteam sa luam cate un cadou,eu lui si el mie...
Insa iubitul meu are un program de lucru foarte nasol,lucrand la o firma americana lucreaza dupa ora Americii,pleaca la 18 la lucru si vine la 2 noaptea...si deci cu trezitul e mai greu .si de obicei cand am nevoie de el parca atunci i si mai greu sa se trezeasca.eu m`am trezit frumushel,am pregatit cafeaua,si am venit sa il trezesc si pe el f entuziasmata.numai k am dat de un somnoros raspuns.."mai 5 minute".Incapatanata fiind nu am mai insistat,m`am dus in alta camera si m`am pus de plans..frumos inceput de Valentine,nu ?
Intr`un final pe la ora 14 s`a trezit si iubitzelul meu,si`a dat el seama ca a cam dat`o cu batzul in balta,ma tot tinea in pupaturi si Te Iubesc ,.Deh il iertasem dar nu era ceea ce visasemeu.Plus k mai si lucra,pana la 00:00 .
Dezamagita foc l`am condus la lucru,toata ziua am stat in pat si am ascultat cele mai sad balade ever..
Insa la ora 00:00 cand mi`o venit iubitzelul de la lucru nu a venit cu mana goala,mi`a facut o surpriza super placuta! A venit cu flori,cu cioco in forma de inimioare si o felicitare scrisa din suflet! abia de aici incolo am inceput sa sarbatorim si noi Valentines`ul
allesandra
Postat pe 16 Februarie 2009 17:57
De Ziua indragostitilor iubitul meu a venit la mine cu un trandafir...:D (rosu), iar cadoul meu pentru el au fost 2 bilete la teatru, la 'mici crime conjugale', o piesa foarte tare despre casatorie si ce se intampla intre cupluri dupa multi ani de convietuire impreuna...care i'a plakut si lui foarte mult. Dupa teatru am fost sa mancam o pizza ... ne era cam foame...si chiar daca nu am facut ceva foarte special a fost dragutz k am fost impreuna...si oricum noi ne iubim k si cum ar fi ziua indragostitilor in fiecare zi...TE IUBESC, pitik!!! :X :X :X
Irenadaniela
Postat pe 16 Februarie 2009 18:07

Am mers impreuna cu iubitul meu si prietenii nostri intr-un restaurant unde a fost organizata o petrecere deosebita de Valentines's Day.Am luat cina romantica intr-o atmosfera exclusivista,unde am savurat meniul indragostitilor,gustarea cupidon .Am fost pe ringul de dans unde am cochetat cu valsul si muzica populara .A fost o seara de neuitat,care s-a terminat tarziu i nnoapte
elyna21
Postat pe 16 Februarie 2009 18:10
am dat examen la microeconomie... si pe urma am gatit.... si dormit si am avut si musafiri.... se pune????
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Februarie 2009 18:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga una dintre cele 7 biciclete oferite de Brillance 731 De la: concursKudika 27 Noiembrie 2009 17:53
Participa la concurs si poti castiga unul dintre cele 10 kit-uri #CAOFATA 17 De la: concursKudika 28 Septembrie 2015 15:50
Castiga unul dintre cele 3 premii oferite de ArtaCeaiului.ro: ceainice si ceaiuri delicioase, perfecte in zilele reci de iarna! 362 De la: concursKudika 9 Ianuarie 2016 00:26
Concurs! Cewe te premiaza! Castiga o super FotoCarte 55 De la: concursKudika 5 Februarie 2013 19:31
Castiga stickere decorative CreativeStore! 157 De la: concursKudika 9 Martie 2011 13:18