Setari Cookie-uri

Concurs: Cum ai petrecut Ziua Indragostitilor?

am "sarbautorit "mai multe cupluri la o cabana.....P.S.: eu mi-am si rupt mana:)
cipriandrei
Postat pe 17 Februarie 2009 09:57
De la: concursKudika, la data 2009-02-15 18:22:01A trecut si Ziua Indragostitilor... daca a fost bine sau nu... noua nu ne pasa! Noi vrem sa premiem acum cea mai interesanta (nu neaparat fericita!) poveste despre cum ati petrecut Ziua Indragostitilor!

Ce-i de facut?

Povestiti-ne in acest topic de forum ce ati facut in sambata de 14 februarie.

Ce-i de castigat?

Un voucher de 150 lei care poate fi folosit pentru achizitionarea de produse www.magielle.ro.

Concursul se desfasoara in perioada 16 feb - 2 martie 2009.



anul acesta de Ziua Indragostitilor am hotarat sa ma casatoresc pentru o zi . Easy to say........ daca ai cu cine:P:P:P. Imi venise si o nebunie in cap: sa agat de pe strada sau de prin mall un necumoscut si sa il intreba daca "ma vrea" pentru o zi dar............

Asa ca m-am gandit la prietenii mei.........am facut o lista am luat telefonul sau pe mess si spre suprinderea mea din 10 nici unul nu a zis nu.Dar replica de dupa acel"DA" m-a lasat masca: " Consumam si noaptea nuntii, nu?....."Luna de miere unde o facem?".........."Daca te iau esti a mea, iti asumi riscul?".........
Asa k.................am ramas nemaritata..............poate la anu........
katy_sot
Postat pe 17 Februarie 2009 10:08
eu am petrecut ziua indragostitilor in pat ...toata ziua si am fost o rasfata pt. ca am primit 2 cadouri unul de la el si unul de la mama lui care ne-a facut placinta si tort in cinstea zilei cu pricina pt. ca era ziua noastra, a indragostitilor ...in rest ne-am uitat la filme si am fost impreuna...nu am facut ceva in mod deosebit si nu ne-am bucurat mai mult sau mai putin... a fost doar inca o zi frumoasa
2dream4
Postat pe 17 Februarie 2009 10:21
ne-am zis ca ce-ar fi sa devenim cliseici.O goana neintrerupta dupa o lenjerie...ceva provocator..din partea mea..iar el...urmeaza sa nu cred.Din nou.
In situatia in care de 10 luni ne tachinam si ne jucam cu boxeri din dantela..ciorapi cu adeziv, sticle de vin, cine spontane pe baza unor reactii venite natural..planificarea Serii m-a derutat..in sensul bun. Si ne am apucat sa gatim..impreuna..haos general.portii prea mari si loc prea mic.Din camera..apare cu prima floare p care am primit-o de la el ; nu hartiute sau capace p care le botezam sub numele de "floare". Cu trandafirul rosu ultra catifelat sa spunem ca am dat tonul. Am savurat pe rand, cand cina, cand vinul si-apoi unul pe celalalt.
Ca si culoare.. rosu aprins..brodat cu pensula pe tot ce ma infofolea: din nou...furoul transparent, ciorapii cu adeziv.
O exaltare neasteptata din partea lui dupa o etalare aproape arhi-cunoscuta..
si ne-am propus sa fim defapt doar noi..ca la-nceput...cu totul..A mia inclestare simtita acum ca prima.
O bulversare asemanatoare cu primii fluturi in stomac pe care ii avem cand vine vorba de primul lucru facut cu fiecare primul.
O zi in care s-a redistribuit in mod echilibrat un sentiment pe care el il ocolea,pe care eu il ignoram.. Un sincer "Te iubesc!", simtit, nu spus.
Inexplicabil si neinteresant probabil..implinitor ca stare si completarea piesei lipsa pentru noi..doi pusti,pana la urma, care se bat, se-alearga, se cearta ..si apoi se-mpaca din placerea de a simti neintrerupt senzatia de inceput...un inceput extins pana la 10 si nu numai..
Culmea...noi doi romantici :)
mlaurik
Postat pe 17 Februarie 2009 10:28
VALENTINE'S DAY... SA VA POVESTESC CUM MI-AM PETRECUT EU ACEASTA ZI! INTREAGA POVESTE INCEPE DE FAPT CU UN AN INAINTE, CAND IUBITUL MEU S-A GANDIT SA FACA O REZERVARE LA UN RESTAURANT UNDE AM FOST CU VREO CATIVA PRIETENI. DEZAMAGITA CA NU S-A GANDIT SA PETRECEM NUMAI NOI DOI I-AM PROMIS CA IN ANUL CARE V-A URMA VOI ORGANIZA EU ACEASTA ZI. ZIS SI FACUT! ASA CA ANUL ACESTA M-AM GANDIT EU LA TOATE DIN TIMP. ASTFEL ZIUA CU PRICINA AM INCEPUT-O TRIMITANDU-I UN SIROPOS MESAJ DE LA PRIMA ORA A ZILEI. SEARA, DUPA O CINA ROMANTICA LA UN RESTAURANT, NE-AM RETRAS ACASA LA EL UNDE I-AM DAT INDICATII CLARE: SA PREGATEASCA O FELIE DIN TORTUL PE CARE IL CUMPARASEM, ACELA CU INIMIOARE PE EL, PRECUM SI NELIPSITA SAMPANIE TIMP IN CARE EU IL ASTEPTAM IN DORMITOR, SAU ASTA STIA EL. CEEA CE NU STIA EL ERA CA II PREGATEAM O MARE SURPRIZA. IN DOI TIMPI SI TREI MISCARI AM INTINS O PATURA IN MIJLOCUL CAMEREI, AM APRINS LUMANARELE DE JUR IMPREJUR, AM IMPRASTIAT PETALE DE TRANDAFIR SI CA TOTUL SA FIE PERFECT M-AM IMBRACAT CU NISTE PORTJARTIERE SEXI. A, SI SA NU UIT SI DE MUZICA CARE SE AUZEA PE FUNDAL, STITI VOI.. CUM ERA DE ASTEPTAT CAND A INTRAT A RAMAS CU GURA CASCATA SI ERA SA SCAPE SI PAHARELE DE SAMPANIE. CEEA CE EU NU STIAM ERA CA SI EL IMI PREGATEA CEVA: INELUL. DA, M-A CERUT DE SOTIE! CEEA CE A URMAT VA DA-TI VOI SEAMA SINGURE. MI-A MARTURISIT CA A FOST CEA MAI FRUMOASA SEARA DIN VIATA LUI. CU SIGURANTA A FOST CEA MAI REUSITA ZI A INDRAGOSTITILOR DE PANA ACUM, DAR CEA MAI NEREUSITA DIN SIRUL CELOR CARE VOR URMA. IUBITI-VA IN FIECARE ZI CA SI CUM AR FI ULTIMA!
ionyy88
Postat pe 17 Februarie 2009 10:37
ne-am zis ca ce-ar fi sa devenim cliseici.O goana neintrerupta dupa o lenjerie...ceva provocator..din partea mea..iar el...urmeaza sa nu cred.Din nou.
In situatia in care de 10 luni ne tachinam si ne jucam cu boxeri din dantela..ciorapi cu adeziv, sticle de vin, cine spontane pe baza unor reactii venite natural..planificarea Serii m-a derutat..in sensul bun. Si ne am apucat sa gatim..impreuna..haos general.portii prea mari si loc prea mic.Din camera..apare cu prima floare p care am primit-o de la el ; nu hartiute sau capace p care le botezam sub numele de "floare". Cu trandafirul rosu ultra catifelat sa spunem ca am dat tonul. Am savurat pe rand, cand cina, cand vinul si-apoi unul pe celalalt.
Ca si culoare.. rosu aprins..brodat cu pensula pe tot ce ma infofolea: din nou...furoul transparent, ciorapii cu adeziv.
O exaltare neasteptata din partea lui dupa o etalare aproape arhi-cunoscuta..
si ne-am propus sa fim defapt doar noi..ca la-nceput...cu totul..A mia inclestare simtita acum ca prima.
O bulversare asemanatoare cu primii fluturi in stomac pe care ii avem cand vine vorba de primul lucru facut cu fiecare primul.
O zi in care s-a redistribuit in mod echilibrat un sentiment pe care el il ocolea,pe care eu il ignoram.. Un sincer "Te iubesc!", simtit, nu spus.
Inexplicabil si neinteresant probabil..implinitor ca stare si completarea piesei lipsa pentru noi..doi pusti,pana la urma, care se bat, se-alearga, se cearta ..si apoi se-mpaca din placerea de a simti neintrerupt senzatia de inceput...un inceput extins pana la 10 si nu numai..
Culmea...noi doi romantici :)
mlaurik
Postat pe 17 Februarie 2009 10:38
Stiti cum e cand vrei sa pregatesti ceva special pentru persoana iubita?
Ei bine, trebuia sa fie o zi perfecta!
Dar vineri dupa-masa am luat gripa!!!
Asa ca am petrecut Ziua Indragostitilor in pat, cu febra
Dar puiul meu a avut grija de mine, mi-a facut ceai si s-a dus la farmacie sa imi cumpere pastile
...
cceecciilliiaa_1983
Postat pe 17 Februarie 2009 11:43
M-am distrat cu prietenul meu si gasca...totul a inceput monoton mergand toti la o pizza , apoi am mers la club si am luat-o cu alcolele ...ne-am zbenguit prin dans si ne-a trecut seara ...apoi am mers acasa cu iubitul meu unde ....ghiciti voi mai departe
micki23
Postat pe 17 Februarie 2009 13:17
NOI SUNTEM IMPREUNA DE 7 ANI SI CASATORITI DE 6 ANI.NICIODATA NU AM FOST DESPARTITI MAI MULT DE O ZI,ADICA NU CA NE-AM CERTAT...EI ACUM DE SF.VALENTIN AM RAMAS SINGURA.EL SA DUS INAINTE CU O SAPTAMANA DE SF VALENTIN IN ANGLIA PT O PERIOADA DE 4 LUNI.DECI PT MINE POT SA ZIC CA A FOST CEA MAI REA ZI DIN VIATA MEA PT SIMPLUL FAPT CA NU AM FOST IMPREUNA IN ACEA ZI.NE-AM TRIMIS UNUL ALTUIA EMAILURI SI AM VB LA TELEFON .
mujcarmen
Postat pe 17 Februarie 2009 14:18
Anul acesta am petrecut cea mai fericita zi de Valentine alaturi de iubitul meu care a devenit pentru 24 de ore sotul meu. Dupa ce ne-am unit destinele ,ne-am plimbat cu limuzina prin oras si seara a urmat petrecerea la un restaurant dragutz. Am fost vedete pentru o zi ca sa zic asa ,totzi prietenii ne-au urmarit la televizor cand am spus da,ne-au sunat si ne-au felicitat. Amandoi ne-am simtit excelent, toata ziua nu am facut decat sa ne pupam si sa ne facem declaratii de iubire . Numai bine pentru toti si multa iubire
bebellusha22
Postat pe 17 Februarie 2009 15:16
am invatat pentru examenul de a doua zi...pe care l-a luat
denysuca
Postat pe 17 Februarie 2009 16:12
Buna!
Anul acesta, ziua de 14 februarie,Valentine's Day a fost cea mai asteptata zi din an pana acum si cea mai asteptata de 7 ani incoace.Am banuit ca se va intampla ceva special ,ca voi primi ceva si eram foarte curioasa.Inainte de 14 februarie am discutat mai mult despre relatia noastra, despre casatorie si am hotarat ca in vara aceasta sa ne casatorim.El a fost intr-o zi foarte atent la cutia cu bijuterii,ceea ce nu s-a mai intamplat.De Valentine's Day am primit de la el un buchet de flori si verigheta.Este cea mai frumoasa bijuterie pe care o am si cea mai ravnita.Am petrecut acasa, am pregatit pentru prima data impreuna o cina, am facut repetitii de dans pentru ca nu suntem prea priceputi, am ascultat cele mai romantice melodii.De atunci ii spun "sotiorul".Ne-am jurat iubire inca o data si suntem alaturi unul de celalalt pentru orice.Aceasta zi de Valentine's Day m-a facut sa ma simt femeie, apreciata, importanta in viata cuiva.Am realizat ca m-am maturizat cu adevarat.
bambucia
Postat pe 17 Februarie 2009 18:00
Hello!Valentine's day a fost.Si e de bine!
Ne-am intalnit la orele pranzului sa cumparam ceva sa gatim impreuna ,fiecare pentru celalalt.Gnocchi ai mei erau sfrijiti si prea zemosi si aveam amandoi nervii intinsi la maxim.El a ridicat tonul,m-am imbracat si am plecat.Inainte sa ies si-a cerut scuze,nu mai face ,etc si ne vedem pe seara."Iesim cu prietenii mei!","Super,sa stai cu ei de Ziua Indragostititlor!Ca pe ei ii iubesti!"
Ne vedem pe seara.Mi-am aruncat o rochie pe mine,ca na,iesim!
Nu am iesit,dar am mancat cele mai bune bomboane belgiene,am baut cel mai bun vin si,va marturisesc ceva din intimitate,am avut primul mare O.(Stiti voi fetelor la ce ma refer).
Am fost foarte incantata si mi-am dat seama ca ne certasem peste zi pentru ca eram stresati,prea stresati.
Ne iubim si nu putea sa fie decat foarte bine!
V-am pupat!
ancasobo
Postat pe 17 Februarie 2009 18:01
14 septembrie.. hmmm m-am trezit mai tarziu ca de obicei.. dupa o saptamana de trezit de dimineata. Am facut cafeluta pt iubitelu meu.. ( eu nu beau cafea) . El nu se da jos din pat pana nu ii vine mirosuld e cafea la nas. Apoi ne-am jucat pe calculator, ne-am giugiulit.. ne-am jucat cu baietelul nostru ( un pinker de 8 ani). Poate va intrebati ce cadou i-am dat .. sau ce mi-a adus ? EI bine ... nimic. Pentru ca nu ne trebuie o zi imprumutata de la americani ca sa ne aratam dragostea .. ca sa ne facem cadouri. Poate parea monoton dar cand esi cu persoana iubita, cand impartiti si ziua si noaptea si coltul de paine .. si tot .. ce iti mai trebuie altceva.. .. seara s-a terminat: adormind in brate la el si cutunelul langa noi.
desyre
Postat pe 17 Februarie 2009 18:48
eu cred ca in dragoste trebuie sa dai,dar sa si primesti.tu te-ai dat jos din pat dupa o saptamana de trezit dimineata,iai facut cafeaua,frumos.ai facut ceva pt el.el ce a facut pt tine?in timp lucrurile astea nesemnificative acum,pot ajunge sa dauneze.oricum e treaba ta,era asa doar o parere.
dana_mv
Postat pe 17 Februarie 2009 18:53
pentru mine ziua de sf valentin a fost de neuitat ... pe zi am stat la taclale si cafele pe la vecinele din blocul meu, dupa care seara am fost invitata iimpreuna cu sora mea(si ea neavand prieten) in oras de medicul meu stomatolog (care este si vecinul meu de cartier) acesta fiind insotit de mai multi amici....imi facusem sperante ca poate imi fac si eu un "valentin" pentru ca nu ii cunosteam amicii ....cand am ajuns in barul respectiv si ne-am pus la masa am inceput sa facem cunostinta si bineinteles am si inceput sa ma apropii de un baiat de la masa, am discutat , am cochetat dupa care toti au cazut de acord sa mergem in club, bineinteles eu fiind foarte incantata ca o sa reusesc sa ma apropii mai mult de el si sa fim impreuna....ajungand in club am inceput sa dansam si pt cateva minute am dansat cu o amica urmand ca aceasta sa-mi arate cu mirare ca deja sora mea se saruta cu unul ,si ce credeti ? cand am intors capul sa-l vad tocmai pe baiatul meu sarutandu-se cu sora mea ...baiatul de care imi placea foarte mult ....mi s-a innegrit in fata ochilor si nu imi venea sa cred ... bineinteles ca toata seara nu am mai avut chef de nimik, doar am dansat si nu mai mi-a trebuit nici un baiat ...am ajuns acasa pe la 3 si fiind foarte suparata am sunat un baiat care stiam ca ii place de mine de mult timp dar il refuzasem si a venit la mine , am stat de vorba, am ras si ne-am sarutat pana la 7 dimineata in masina la el ...iar acum sunt prietena lui..deci mi-am gasit "valentinul" intr-un final...si sora mea l-a gasit numai ca "valentinul" ei era al meu ..dar asta e ...se mai intampla, ce sa fac daca avem aceleasi gusturi
oti_octavia
Postat pe 17 Februarie 2009 19:33
eeh...uite k m'am hotarat shi particip shi eu pt prima oara la un concursc kudika poi...Valentine`s Day nu a ieshit tocmai cum ma asteptam...avem planuri de mers in mall shi de a ne "casatori" pt o zi, insa iubitul meu nu trecea printr`una din cele mai bune zile ale sale(din cauza unor probleme) shi odata ajunsa la el...nu m`am suparat deloc shtiind k nu ne vom petrece ziua conform planurilor...el cerandu'si scuze k pt asta intr'un final...aceasta zi mai mult sau mai putin speciala s'a terminat frumos...am reusit sa aduc zambetul p fatza persoanei iubite ieshind la o plimbare destul de romantica in kre sub "dansul" fulgilor de nea, am povestit o gramada de chestii amuzante si odata intorshi aksa am continuat seara intr'o atmosfera f placuta nimic nu e mai frumos decat sa reusheshti sa shtergi tristetea makr de pe chipul persoanei iubite...
candi_bar
Postat pe 17 Februarie 2009 19:56
Ziua Îndragostitilor a debutat la Urgenta, unde mã aflam cu socrul meu care facuse un accident vascular(probabil ii trimisese soacra mea o telegramã cã ea e moartã sãraca de mai bine de 4 ani).
Apoi am sunat pe fiica cea micã sã ii spun multi ani(am adus-o în dar soþului în urma cu 20 de ani)
Frumos început de 14 februarie, nu?
lucia44
Postat pe 17 Februarie 2009 20:07
am plecat de dimineata sa ma intalnesc cu un client iar prietenul meu m-a anuntat ca si el va pleca deoarece parintii lui venisera in Bucuresti la o nunta...si erau la Marriotte..asa ca m-a rugat cand termin sa-l anunt sa vin sa-l iau si pe el...asa ca de indata ce am terminat l-am sunat. M-a chemat acolo, cum ca ai lui ar vrea sa-i insotim la masa si m-a rugat sa-i dau apel pentru a cobora sa ma ia. asa am si facut.A venit m-a luat si vand am urcat in camera nu intelegeam de ce era lumina stinsa..si chiar ma gandeam c-am nimerit intr-un moment prost. Insa cand am inaintat in incapere am descoperit, petale de trandafiri, sampanie la rece....asa ca spiritele sau mai incins..sampania s-a dus...iar seara am iesit la un restaurant sa mai luam o gura de aer:)...pentru ca si seara era organizata...putina distractie in club si rentoarcerea la hotel, unde am primitmicul dejun la pat.....
dpricop
Postat pe 17 Februarie 2009 20:13
Aceasta mediatizata zi preluata de la americani desi avem si noi una la fel de frumoasa am petrect o cu iubitul meu sot la ski in Straja unde soarele a stralucit pentru toti indragostitii.
lilianautu
Postat pe 18 Februarie 2009 08:05
Anul acesta mi-am dorit din toata inima sa-i faco surpriza sotului meu si am reusit....am rezervat un pachet special pentru valentine's Day la o pensiune la munte si l-am anuntat ca vom pleca la munte exact in ziua de valentine's. Bineintels ca a fost foarte suprins cu atat mai mult cu cat ne aflam si noi in perioada de criza financiara...:)Cand am ajuns acolo a fost totul ca la carte:lumanari parfumate, sampanie, cina romantica, baie spumanta si ...multa pasiune...:)
elfi
Postat pe 18 Februarie 2009 11:28
dimineata zilei de sf. valentin am petrecut-o tinandu-i pumnii la examen prietenului meu, iar restul zilei invatand pt examenul ce il aveam eu a2a zi..romantic nu?? asta ziua..pt k noaptea a fost una romantica si plina de pasiune in concluzie a fost o zi minunata doar prin faptul k am fost langa iubitul meu, chiar dak nu ne-am facut cadouri! P.S. am luat amandoi 10 la examene
burburuza
Postat pe 18 Februarie 2009 14:07
ziua de 14 februarie am sarbatorito ca pe orcare alta din ultimi 3 ani.De cand suntem inpreuna in fiecare zi in fiecare clipa celebram dragostea.Cu bune si rele provocari si poti.Ne trezim dimineata si ne oferim cel mai frumos cadou,un sarut si un,te iubesc.Pe timpul zilei ne zambim si ne vorbim chiar si din priviri .Iar seara adormim unul in bratele celuilalt asteptand urmatoarea zi a Indragostitilor
gabriela_sexy_girl_84
Postat pe 18 Februarie 2009 15:52
avand in vedere k anu asta e primu an in care imi petrec ziua alaturi de fiinta iubita am hotarat sa fie de neuitat, ziua i-am gatit mancarurile lui preferate, iar seara am umplut cada cu apa si spuma pe masura, i-am spus sa se bage el in cada k eu mai intarzii un pik si am profitat de ocazie am aprins lumanarele in toata casa am pus ulei de aroma terapie in dormitor si m-am imbracat intr-o rochita de noapte rosie din dantela si am aparut usor in baie si m-am bagat in cada langa el sarutandu-ne aproximativ jumate de ora neintrerupti, urmand restu .......... ,a fost cea de vis. cred k ziua de 14 februarie 2009 nu o voi uita nici eu nici el...
fitzoasa_lu_mama
Postat pe 18 Februarie 2009 17:59
eu nu am tinut sa sarbatorim v.day asa ca...sambata dimineata eu il trimit pe logodnicul meu la piata ... el vine cu un buchet de giocei si zambile, intre timp eu am gatit mancarea lui preferata, ne am uitat la un film si am petrecut o zo obisnuita in 2!
de obicei, sarbatorim mai romantic de dragobete!

Postat pe 18 Februarie 2009 18:15
Sunt putin emotionata pentru ca nu sriu des, dar vreau sa va povestesc cum ne-am petrecut eu si iubitul meu ziua de valentine's day. Noua ne place sa ne oferim cadouri, cel putin mie imi place sa il vad cum e curios sau modul cum desface cu emotie cadoul. Trebuie sa recunosc ca nu prea ma pricep la partea asta cu cadourile, mie imi vin tot felul de ciudatenii in minte sau tot felul de lucruri marunte in minte, asta pentru ca mereu imi place sa fiu mai deosebita, asa mi se par mie mai interesante cadourile.
Consider ca nu este neaparat nevoie de un cadou ca sa arati persoanei dragi tie iubirea, dar si cadourile iti fac viata mai frumoasa poate, cel putin acea emotie si fericire si mai ales stiind ca e de la persoana ce o iubesti, pentru asta nu ne trebuie o zi speciala dar traind intr-o lume a vitezie e mai bine sa existe o zi speciala fie ea valentine's day fie dragobete.
Noi am petrecut aceasta zi impreuna am iesit si in oras, dar cel mai frumos a fost faptul ca am fost unul langa celalat si ca am adormit alaturi de el. A fost o zi frumoasa iar mie mi-a placut!
flory_tina18
Postat pe 18 Februarie 2009 19:07
Bine v-am gasit!Vreau sa va scriu si eu, cum ne-am petrecut;; Ziua Indragostitilor; noi, 2 pensionari! Iubirea adevarata, este ;;vesnica;; n-are varsta!! Suntem din orasul ;;Baia-Mare, MM. Dar,,, din decembrie, suntem;;in vacanta; la cele ;;2 nurori; in,,Spania unde plecam,cate un timp! De ;;Ziua Indragostitilor;; am avut anul acesta,,ceea m-ai frumoasa;;aniversare;; a iubirii, din viata noastra! Am sarbatorit,, 37ani de casnicie,, impreuna cu cei dragi, fii ,nurorile si nepotii! Sambata a fost, o zi ,,frumoasa, cu soare,, fiii mei, locuiesc, in Spania de 9ani,, asa ca , 8 aniversari le-am facut ,,singuri in,, Romania! Fiii ne-au facut,,, o surpriza,,, mare! Fiecare din ei,,avea probleme, la ;;;serviciu;;;(vorba vine) nu aveau timp de aniversarea, noastra, spunandu-ne, ca;; vom ,,,sarbatori,,cand ,,vor fi liberi! Dezamagita,, am pregatit de toate,,cu nora,, apoi fiul unde stam a plecat cu sotia in oras. Eram acasa numai eu si sotul meu(eu 59 ani, el, 65),,sotul vine si-mi daruieste, un frumos trandafir rosu,, cu parfum inglobat,apoi s-a pus in genunchi si mi-a:spus;;;;, _Iubita mea sotie......Ai aruncat,,tristetea-n abisul marii, mi-ai alungat ,,singuratatea, ;;boala,, chinul ;;deznadejdii! Ai transformat;imaginatia;intr-o dulce realitate,,trezindu-ma din visare, !! Mi-ai oferit,,calea nemuririi! Invatandu-ma melodia, iubirii si,,,i-mi esti;;alaturi zi si noapte;;!! - M-ai readus inapoi din ;;moarte; ,,de aceea iti marturisc,, Ca ,, din suflet te iubesc,,! (Sotul meu de ziua fiului m-ai mare pe ,2iulie 2000 a suferit primul infarct cerebral, era mort cand l-am dus la spital, m-am rugat Bunului din Cer sa nu-l ia exact de ziua fiului) ca , ( noi ;l-am inmormantat , pe socrul ,exact de ziua sotului meu ,,3martie, cand a-mplinit,,34ani), Dumnezeu, m-a ascultat, l-a readus la viata, a ramas cu sechele, a m-ai urmat prin 2005, inca ,un preinfarct,, de aceea mi doream,,,sa sarbatorim, impreuna,, aniversarile, ca ,, nu se stie,,niciodata! Ca face multe ;crize, epileptice)) ,,,,,, M-ai tarziu ,, cineva suna insistent la usa,, deschid si apar,, 2 buchete mari de ,,trandafiri rosii,, care;;;ascundeau,,, 2 fetisoare,, nepotii nostri, Vanesa 6ani si Raul,,3 ani,, care au venit,,100km, sa sarbatoreasca,,Ziua Indragostitilor,, si aniversarea ,,casniciei,!Niciodata,,n-am fost atat de ,,fericita si emotionata,, ca ,,in aceasta zi de ,,14februarie,,! Am sarbatorit,, iubirea, cu cele m-ai dragi fiinte noua!! N-aveam nevoie de nici un cadou!! Nici, un restaurant bun , s-au bijuterii, nu au putut compensa,, acest ,minunat cadou si aceasta zi minunata,, de ,;;;Ziua Indragostitilor;; Atunci cand;;oamenii, in familie,, se ;iubesc; cu adevarat, se respecta,, iubirea exista si dupa,,37ani de casnicie!! ,,,Iar noi sarbatorim ;;Ziua Indragostitilor;;in fiecare an.Dar asa speciala, cum a fost anul acesta,,n-a fost ,,niciodata!! Va doresc;, sa dainuie mereu,,iubirea-n sufletele voastre,,!! :sml-Maria,love0049:
Rodri
Postat pe 18 Februarie 2009 21:47
Trebuia sa stea mama-soacra cu copilul. Dar n-a mai putut.
Asa ca am trecut de la planul A, care prevedea mic dejun in pat si lenevire productiva toata ziua in bratele lui, la planul B: el sa dea cu aspiratorul si sa scuture - pt a pune sangele in miscare ( se stie ca o buna circulatie e importanta), iar eu am mesterit o minunatie de tort cu frisca si capsune, pentru a ne incadra in regulile zilei. Pe la pranz celui mic i s-a facut somn, iar noi am comasat in 3 ore ideea principala din planul A: el si eu intr-un desuu negru cu puf ( care-mi vine dumnezeieste, fara falsa modestie). rezultatul? o explozie de endorfine!
Trebuie sa va spun ca 24 feb se anunta o zi plina: copilul e la cresa, iar noi suntem liberi.
rodica_ro
Postat pe 18 Februarie 2009 22:34
buna..noi de ziua indragostitilor ..in premiera am zburat cu avionul si pentru prima data in viata noastra am sarit cu parasuta de la o inaltime medie...a fost perfect...nici ca se putea mai bine...sau cred ca nimic nu m ar fi facut sa ma simt mai bine..decat sa zbor in aer cu iubitul meu..LOVE IS IN THE AIR!:P
ioanalovely
Postat pe 18 Februarie 2009 22:58
De ziua indragostitilor am fost cu o prietena in club.Noi doua eram singurele fete,din grupul nostru de prietene,care nu aveam un iubit.Satule de ofurile celorlalte prietene,care nu gaseau un cadou pt iubitii lor am zis Ioana trebuie sa scapam cumva de 'cosmarul asta'!.
Zis si facut...ne-am facut frumoase,si am plecat spre club.Ajunse acolo am inceput sa dansam,in stilul nostru propriu si consacrat,baietii roind in jurul nostru ca albinele dupa miere.....dar noi nu si nu,in seara asta nu vorbim,nu dansam cu baietii.La un moment dat il calc pe un baiat pe picior.Draguta ca intotdeauna i-am cerut scuze.El mi-a raspuns n-ai pentru ce.M-am dus la bar sa-mi iau ceva de baut,si am zis sa mergem intr-un loc mai retras unde nu e atata lume.Dansand mi-am dat seama ca in spatele meu era baiatul pe care l-am calcat pe picior.El facea pe fotograful clubului in seara aceea.Soarta a facut sa-l calc pe picior si a doua oara.Si asa a inceput totul.
Am inceput cu discutia banala,unde studiem ,cu ce ne ocupam,etc...pana la un moment dat cand in timp ce vorbeam... si.... vorbeam m-a sarutat.M-am panicat putin...dar mi-a placut sarutul!IImediat dupa ce ne-am sarutat a plecat.Am zis inca un baiat 'voiajor'.Orele au trecut, pe el nu-l mai vedeam,la un moment dat trece iar pe langa mine si ma saruta.Dupa iar a plecat....joaca de copii....mi-am zis.Pana cand la un moment dat vine cu o inimioara de plus la mine....spunandu-mi 'scuza-ma, sunt cam timid!vrei sa fii iubita mea?'Am zis da.E primul iubit dupa o pauza de un an,in care nici macar amicii,(baieti),nu-i mai salutam.Poate e prea banal ceea ce spun,dar desi l-am cunoscut doar de 6 zile simt ca-l cunosc de o viata!
zgirie
Postat pe 19 Februarie 2009 01:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Charm! 1282 De la: concursKudika 5 Octombrie 2009 16:36
Reteta de ciocolata pentru destinatia ta de vis 52 De la: concursKudika 5 Septembrie 2012 19:56
Lenjerie sexy pentru Ziua Indragostitilor! 1153 De la: alexandra_princess 17 Februarie 2010 17:29
Oxette da ora exacta in moda! 401 De la: concursKudika 20 Iunie 2011 17:15
Concurs: Viata incepe vineri 107 De la: skyee 2 Februarie 2010 19:21