Setari Cookie-uri

Minciuni

De la: geo_sh, la data 2009-02-18 16:34:30indoaie vinu' cu apa si umfla chitanta la final!


Mare dreptate ai

andreea1976
Postat pe 18 Februarie 2009 16:52
Intradevar,incearca sa ti atraga atentia..sa i sp asa dar ......cati ani are individul?? Tre sa fi sincera cu el sa i exp minciuna si sa incerci sa i ceri o explicatie.In functie de raspuns poate afli exact motivul,nuj mi se pare copilaresc ce face,dar cum nu stiu ce varsta are ma limitez la atat. multa bafta in contiunuare.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 26 Februarie 2009 12:55
De la: nico_dana2006, la data 2009-02-26 12:55:49Intradevar,incearca sa ti atraga atentia..sa i sp asa dar ......cati ani are individul?? Tre sa fi sincera cu el sa i exp minciuna si sa incerci sa i ceri o explicatie.In functie de raspuns poate afli exact motivul,nuj mi se pare copilaresc ce face,dar cum nu stiu ce varsta are ma limitez la atat. multa bafta in contiunuare.


Are 21 de ani....
andreea_x
Postat pe 26 Februarie 2009 16:39
Vorba prietenului meu House : ,,Everybody lies !''

Postat pe 26 Februarie 2009 16:43
De la: geo_sh, la data 2009-02-18 16:34:30indoaie vinu' cu apa si umfla chitanta la final!



Sunt preocupati de sanatatea cclientului....
romdesimed
Postat pe 14 Martie 2009 09:58
Adica la 21 de ani se comporta asa?naspa.............daca face la fel si dupa ce vb tu cu el............ eu zic sa cauti pe alt cnv.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 14 Martie 2009 18:59
Minciuna in general otraveste o relatie, cel putin minciunile grave fac asta. Minciunile marunte, irelevante pentru stabilitatea unei relatii prezinta avantajul ca se pot trata fara a afecta relatia in sine.....

Postat pe 16 Martie 2009 12:06
De la: andreea_x, la data 2009-02-17 23:39:18Chiar asa aiurea... sincer nu inteleg de ce face asta..chiar nu inteleg...


imdaa...asta am vrut sa spun si eu! minte ca sa atraga atentia asupra lui si isi insuseste lucruri pe care si-ar dori sa le poata face ! are un simt al pozitivului intr-adevar, dar asta nu justifica minciuna! eu am intalnit si la 30 ani mincinosi din astia, tot asa inofensivi in aparenta, insa ideea era ca atrag astfel atentia in sens invers asupra lor! adiac te fac sa nu mai ai incredere! desi ei pot fi niste oameni super okay!
loveactually
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:16
De la: andreea_x, la data 2009-02-18 00:18:16
De la: lecabel, la data 2009-02-18 00:05:55
De la: andreea_x, la data 2009-02-18 00:01:01credeti ca o sa stea asa pur si simplu sa il iau de manuta siu sa'l duc la psiholog?1 ar zice ca eu am nevoie de unul..si in plus nu as vrea sa se ajunga la asta...vroiam sa stiu daca aveti voi vreo metoda de abordare...eu nu mai am


Incearca abordarea directa...acum serios vorbind (azi nu cred ca am postat o data macar ceva serios ) cred ca e cam infantil, vrea sa impresioneze si atunci , daca nu poate impresiona cu ceea ce a facut, inventeaza ca a facut


dar cum il "dezvat" de asta?


simplu. spune'i ca nu are nevoie sa inventeze lucruri ca sa'ti faca pe plac, ca tu stai cu el pentru ceea ce e, nu pentru ceea ce ar vrea sa te faca sa crezi ca e..
PurpleDreams
Postat pe 20 Mai 2009 15:11
De la: andreea_x, la data 2009-02-17 23:55:08pai sa va dau un exemplu..probabil ca o sa vi se para banal sau absurd exemplul numai ca sincer m'am saturat pana peste cap de lucruri de astea....: vb cu el la telefon intr'o seara si imi spunea cum fusese la piata si isi ajutase mama..apoi a facut el de mancare si i'a iesit foarte buna mancarea....ei....a2a zi am aflat ca nu facuse el piata ci doar mama lui..mancare nu era facuta de el ci doar de manutele bunicii lui...dupa cum am spus...pare un ex banal..dar nu e singurul de genul asta...si eu m'am saturat de ele...



incearca sa para un baiat potrivit si perfect pt tine.....din moment ce minte lucruri din astea

Postat pe 20 Mai 2009 16:25
De la: andreea_x, la data 2009-02-16 15:56:53Avem aproape un an de cand suntem impreuna...se poarta foarte fumos,ma face sa ma simt bine,ne este bine impreuna....eu sunt o persoana foarte sincera..ce nu'mi convine ii spun,ca data viitoare sa stie! O singura problema are si credeti'ma ca e de ajuns...MINTE,dar minciunile lui sunt "gratuite",adica nu'si au rostul...nu ma minte ca ar avea pe altcineva sau ca sta in casa cand el de fapt este in oras...sunt minciuni care pur si simplu nu'si au rostul care nu ma afecteaza cu nimic pe mine sau relatia in sine...si lucrul asta ma deranjaza..de ce nu poate fi sincer ca mine.... Astept pareri din partea voastra..voi ce ati face,cum ati proceda,aveti vreo metoda..ca eu nu mai am..am discutat de atatea ori cu el pe tema asta...:|


Scuza-ma ca iti spun, dar esti intr-un mare r...t. Am avut o relatie la fel, cu un mitoman si zilnic speram ca o sa-si revina. Am crezut chiar ca trebuie sa ma schimb eu, pentru ca el sa nu mai fie nevoit sa minta, sa fiu mai draguta cu el. Nicio sansa. Mai nou incepuse sa minta si sa plece de acasa fara vreun motiv anume. Nu merita. da-i viteza, pentru lucrurile se vor inrautati. Sunt cei mai alunecosi oameni, si tind sa cred ca au probleme psihice. LASA-L!!!!!!
lollitta
Postat pe 27 Mai 2009 10:20
dEGEABA TE CHINUI SA DISCUTI CU ALTFEL DE OAMENI, ORICUM NU AJUNGI LA NICIUN LIMAN. NU AI CUM, PENTRU CA NU TE ASCULTA. SUNT ATAT DE COMPLEXATI, INCAT PANA SI ATUNCI CAND LE VORBESTI, SE GANDESC CE SA MAI MINTA SA CREASCA IN OCHII ALTORA SI IN PROPRII LOR OCHI. E PIERDERE DE VREME. IMI PARE FOARTE RAU CA MI-AM PIERDUT SI EU TIMPUL CU ASA CEVA. DAR ASA SUNTEM NOI, SPERAM SI SPERAM CA PUTEM REZOLVA, PANA AJUNGEM LA CONCLUZIA CA NE PIERDEM TIMPUL, SI DEJA TE MIRI LA CATE PERSOANA DE TREABA AM DAT CU PICIORU.
lollitta
Postat pe 27 Mai 2009 10:22
De la: andreea_x, la data 2009-02-26 16:39:39
Are 21 de ani....


:) tocmai tu sa vorbesti de minciuni? :) mi-a placut aia cu "eu sunt o persoana sincera"
esti amuzanta tu....
bafta multa...
Andreea3
Postat pe 10 Iunie 2009 07:35
De la: Georgia99, la data 2009-02-26 16:43:44Vorba prietenului meu House : ,,Everybody lies !''


fabulos serial....totusi nu toata lumea il intelege :) deci...trebuie sa iei in calcul si nivelu' partenerului de discutie :)

si cum mai zicea un mare om...."daca toate au trecut de ce n-ar trece si astea?"
Toata lumea minte...majoritatea trec peste...treci si tu...

asta ca si completare la faptu' ca "barbatii mint" ...majoritatea meritati sa fiti mintite

"sa fii tradat de femeie fara nici un rost...si sa realizezi dup'aia cat de prost ai fost..."


DarkMan :)
Andreea3
Postat pe 10 Iunie 2009 10:06
oricum...un meci mult prea important azi in Craiova...ca sa mai aiba cineva timp de discutii stupide...
Bafta voua :)
Andreea3
Postat pe 10 Iunie 2009 10:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna! As avea o intrebare. help 4 De la: danamaria13 27 August 2009 12:58
barbatii mai curve decat femeile 19 De la: kudika_972942 28 August 2014 20:32
E chiar asa greu sa fii tu insuti?!? 18 De la: danamiha 22 Martie 2013 14:47
mi-e frica sa nasc 55 De la: geo_reincarcat_iara 29 Iunie 2010 17:35
Ghicit 2 De la: uliu 3 Iulie 2011 22:25