Setari Cookie-uri

Ne intalnim pe ascuns...pt ca...:(

Eu m-am intalnit 2 ani si jumatate pe ascuns cu fostul meu prieten si nu a meritat deloc auzeam mereu aceleasi motive ca prieteni lui faceau misto de el, ca parintii lui nu erau de acord ptr ca eram prea grasa si prea urata ptr el si inca ceva el imi spunea ca ma iubeste, imi aducea flori, imi cumpara cadouri pana cand anul trecut ne-am despartit. Am aflat ca de un an se mai intalnea cu o fata tot pe ascuns si culmea fata respectiva arata mult mai rau decat mine(am cunoscut-o intamplator). Vreau doar sa iti spun ceva, nu te chinui, nu merita cel mai bn e sa iti gasesti un baiat care sa te respecte si sa te placa asa cum esti care sa iti spuna cat esti de frumoasa care sa te aprecieze ptr ceea ce esti nu sa iti faca mereu reprosuri ptr felul in care arati.
alinutaflorinuta
Postat pe 3 Martie 2009 12:41
Esti putin cam pe dinafara......cu ce inseamna viata asta
Dar...inainte de toate invata sa scrii corect sa inteleaga omu ce scriii
deiutza82
Postat pe 3 Martie 2009 14:21
De la: alinutaflorinuta, la data 2009-03-03 12:41:26Eu m-am intalnit 2 ani si jumatate pe ascuns cu fostul meu prieten si nu a meritat deloc auzeam mereu aceleasi motive ca prieteni lui faceau misto de el, ca parintii lui nu erau de acord ptr ca eram prea grasa si prea urata ptr el si inca ceva el imi spunea ca ma iubeste, imi aducea flori, imi cumpara cadouri pana cand anul trecut ne-am despartit. Am aflat ca de un an se mai intalnea cu o fata tot pe ascuns si culmea fata respectiva arata mult mai rau decat mine(am cunoscut-o intamplator). Vreau doar sa iti spun ceva, nu te chinui, nu merita cel mai bn e sa iti gasesti un baiat care sa te respecte si sa te placa asa cum esti care sa iti spuna cat esti de frumoasa care sa te aprecieze ptr ceea ce esti nu sa iti faca mereu reprosuri ptr felul in care arati.


Eu simt nevoia sa-mi iau o vacanta permanenta !!!
__LL__
Postat pe 3 Martie 2009 16:52
De la: alinutaflorinuta, la data 2009-03-03 12:41:26Eu m-am intalnit 2 ani si jumatate pe ascuns cu fostul meu prieten si nu a meritat deloc auzeam mereu aceleasi motive ca prieteni lui faceau misto de el, ca parintii lui nu erau de acord ptr ca eram prea grasa si prea urata ptr el si inca ceva el imi spunea ca ma iubeste, imi aducea flori, imi cumpara cadouri pana cand anul trecut ne-am despartit. Am aflat ca de un an se mai intalnea cu o fata tot pe ascuns si culmea fata respectiva arata mult mai rau decat mine(am cunoscut-o intamplator). Vreau doar sa iti spun ceva, nu te chinui, nu merita cel mai bn e sa iti gasesti un baiat care sa te respecte si sa te placa asa cum esti care sa iti spuna cat esti de frumoasa care sa te aprecieze ptr ceea ce esti nu sa iti faca mereu reprosuri ptr felul in care arati.


Dar cat esti mai de grasa de erai asa ''persona non grata'' ?? ?De spui ca nu te vroia nimeini si radeau de tine ca esti prea nu stiu cum ? Si de ce spui de fata cealalta ca arata mai rau ..tu faci akum ce fac , ma rog ce au facut, ceilalti cu tine ...arunci cu pietre .... ,IN VIATA FIZICUL NU FIZICUL AR TREBUI SA FIE UN CRITERIU DE DISCRIMINARE ,BASHKA FAPTUL CA INTR-UN STAT CE SE VREA DEMOCRATIC DISCRIMINAREA NU-SI ARE LOCUL ...vise tata ... ....cat despre sfat sunt de acord cu tine
__LL__
Postat pe 3 Martie 2009 16:59
..buna..cu riscul de a repeta ce au spus si alte fete vreau sa-ti spun ca la inaltimea ta greutatea este super si cred ca arati super bine.,prietenii lui ori sunt gelosi,sti faza cu strugurii sunt acrii,ori sunt prosti iid-ul meu este maryutza75@yahoo.com....vb oricand cu placere,poop
maryutza75
Postat pe 4 Martie 2009 08:26
vai de mine...cand vei mai creste o sa spui "ce-a fost in capul meu?"dar asa suntem noi fetele punem suflet in tot..nu asculta de nimeni fa cum vrei tu si ce simti tu...inca esti mica..din tot ce traiesti acum vei ramane cu un zambet peste ani cand iti vei aminti..de 15(17)ani..
daisys
Postat pe 4 Martie 2009 20:53
esti inca prea micutza pt asta... mai bine cauta altceva de facut... sau poate o alta relatie
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 18:53
ella esti o disperata
skumpy_1
Postat pe 5 Martie 2009 21:09
e kam simplu ,,, nul intereseaza persoana ta
vyctor
Postat pe 6 Martie 2009 05:19

De la: skumpy_1, la data 2009-03-01 09:54:07

ELLA_C KIAR NU INTELEG DC ESTI ASA RAUTACIOASA!! VAI D SARAKA FIIKATA KREK TRAIESTE UN KOSMAR ALATURI D TINE... NU-TI MAI DA KU PAREREA DAK N-AI NICIO TB KU TOPIKUL ASTA...C DAK FATA ARE 15 ANI??SE MAI INTAMPLA SA AI SI PB DIN ASTEA...DRAGA EU T SFATUIESK SA-L LASI P BAIATUL ALA K SIGUR T FOLOSESTE.POOP


Bai skumpy (asta e nume de catzel? )
Unu - nu se scrie cu majuscule, ca nu ti-a cumparat mamica forum.
Doi - fiecare scrie unde are chef. Cei care se pun "out there" sunt cei care trebuie sa-si asume riscurile sa asculte ORICE FEL de parere. Nu te osteni sa intelegi expresia in engleza, tu erai prea ocupata sa stai cu picioarele in V cand ar fi trebuit sa inveti... Ceea ce e jenant... E jenant pentru fata care a postat, pentru ca - impotriva bunelor tale intentii - sa primeasca un sfat de la tine e "suicidal" ... Si la sfarsit ii mai trimiti si c a c a... Pentru ca ai mai pierdut ceva din engleza (ca multe altele, dealtfel. Si anume traducerea cuvantului "poop" )

auzi mai krek stiu mai multa engleza dekat tn , ella sau alta idioata dp aici kre nu are nicio tb ku topiku da din lipsa d okupatie sau d....altceva se baga in seama :)))
skumpy_1
Postat pe 6 Martie 2009 18:25
si app nume de katel are maikta idioato
skumpy_1
Postat pe 6 Martie 2009 18:26
Draga mea sincer sa-ti spun cea mai mare greseala este sa faci ce vrea el si cum vrea el ,nu cred ca te iubeste dar din ce spuneai tu nici indiferenta nu-i esti . Imporatant e sa te simti tu bine in pielea ta nu conteaza ce vrea el sau ce vor prietenii lui, sa va vedeti pe ascuns? cea mai mare greseala pt ca e clar ca atunci cand tu ii zici ca asta e ok el o sa inceapa sa te vada gresit,dupa parerea mea arati foate bine si nu trebuie sa lasi pe nimeni sa te injoseasca din cauza ca esti frumoasa asa cum esti tu.Cel mai bine e sa o lasi balta cu el sigur nu te merita probabil e mai bine sa nu-ti mai faci sperante aiurea. Iti urez mult succes in orice ai vrea sa faci totul tine de tine acum!
madalina_doux
Postat pe 8 Martie 2009 17:41
Pentru fata de 1,63 si 57 de kg ! Narcisism 100% !

La inaltimea ta, daca ai peste 50 esti grasuta, iar la 57 esti grasa.
opersoana
Postat pe 9 Martie 2009 15:37
Apropo, domnisoara cu problema ...

Nu stiu cati ani ai, dar pari de scoala/liceu.

Esti foarte tanara ! Te mananca de la varsta asta ? Sa iti vezi de scoala nu de relatii sexuale. Alea dupa 18 ani, de preferinta si dupa casatorie.

Si nu asculta obozele care iti dau sfaturi. Chiar iti sugerez sa mai dai minim 4 kg jos.
opersoana
Postat pe 9 Martie 2009 15:40
dar k nu te accepta asa cum esti si iti cere sa te schimbi cred k nu te iubeste.......si dak intr-adevar te iubea nu se intalnea cu tine pe ascuns....imi pare rau pentru tine ...stii cat de aiurea e sa tii la cineva si sa nu se comporte cu tine asa cum trebuie........eu in locul tau ori as vb cu el k sa se lamureasca odata lucrurile ori as renunta.....acum tu alegi ce sa faci....multa bafta si fa tot timpul ceea ce crezi tu k e mai bine pentru tine....
ivone
Postat pe 9 Martie 2009 16:47
De la: ivone, la data 2009-03-09 16:47:27dar k nu te accepta asa cum esti si iti cere sa te schimbi cred k nu te iubeste.......si dak intr-adevar te iubea nu se intalnea cu tine pe ascuns....imi pare rau pentru tine ...stii cat de aiurea e sa tii la cineva si sa nu se comporte cu tine asa cum trebuie........eu in locul tau ori as vb cu el k sa se lamureasca odata lucrurile ori as renunta.....acum tu alegi ce sa faci....multa bafta si fa tot timpul ceea ce crezi tu k e mai bine pentru tine....
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 21:22
cind iubesti cu adevarat..nu conteaza ca esti plinut...slab....sau altele....el vrea numai sex....sau poate chiar are pe altcineva....eu cred c trebuie sa fi iubita...deci asteapta jumatatea sa apara...ca el se pare c nu este jumatatea ta
mikela_my
Postat pe 10 Martie 2009 15:52
si eu aveam 1,66 si 56 kk...insa nu ma consideram grasa...si de 6 ani de cind suntem impreuna nu a spus sa slabesc sau sa ma jigneasca...sau prietenii lui sa comenteze..uh urit din partea lor.....si acum am 67 ca m-am ingrasat...si ma iubeste la fel....niciodata nu imi zice nimik...chiar eu mi-am luat pastile de slabit...regim ca vreau eu..si mereu imi zice sa nu ma inbolnavesc...deci...iubirea nu moare niciodata...nici dupa atitia ani..si sunt fericita....bafta
mikela_my
Postat pe 10 Martie 2009 15:56
sincer el nu are nci o tb cu tine... nu se merita sa te schimbii pt un baiat... daca te-ar iubi cu adevarat ar fi ceva dar el pur si simplu nu da nici 2 bani pe tine.... si referitor la prietenii lui... acele persoane nu se pot numi prietenii... eu nu-i consider asa
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 17:50
Elena,am vazut ca nu mi-ai dat add si atunci o sa-ti scriu pe forum cevoiam sa-ti zic.
Am aproximativ 19 ani,la 15 ani eram grasa,si totusi un tip matur s-a uitat la mine si am avut o relatie de 1 an si 6 luni.Am facut exact cum a zis el,la sfarsitul liceului ar fi aflat toata lumea de noi.Ma iubea,pentru ca eram desteapta si frumoasa.Dar nu a fost de ajuns.A plecat cu una proasta care arata bine.
Acum sunt slaba,si nu il mai vreau.Nu sunt mai desteapta ca acum 3 ani,dar am putina experienta de viata.Ce mi-a facut mie e josnic,dar nu sufar.Am pastrat momentele frumoase,iar cand actualul prieten a zis ca dupa ce voi termina eu liceul va fi altfel,i-am zis PA,cu toate ca il iubesc.
De ce am facut asta?Nu voi fi mai desteapta,mai apreciata,mai dorita peste 3 luni.Voi fi ca acum ,dar cu o diploma in plus.
Nu te lasa la 15 ani calcata in picioare.Daca-ti vei umple timpul cititnd carti,reviste,invatand il vei uita!
Sa ai o viata frumoasa!
ancasobo
Postat pe 10 Martie 2009 19:17
...si eu traiesc o poveste putin asemanatoare cu a Elenei:( stau cu el pe ascuns pentru ca mai are pe cineva...si tine mult la persoana respectiva...dar si la mine..numai ca...acum 2 ani cand am intrat la facultate l-am cunoscut...ne-am placut ..am inceput sa vorbim vrute si nevrute..sa ne cunoastem...pana cand el mi-a marturisit ca simte ceva pentru mine si ca nu se poate stapani...acelasi lucru i l-am spus si eu ca simt ceva pentru el..toate bune si frumoase..am zis sa fim impreuna..crede-ti-ma ca timp de o luna am fost cea mai fericita fata de pe planeta:D..pana cand:(..a aflat prietena lui..:(..in momentul ala simteam ca se prabusise cerul peste mine...ma durea sufletul...simteam o durere puternica in piept..respiram greu..plangeam intr-una..ma rog.. s-au certat dar pana la urma s-au impacat..pentru ca tin la relatia lor..sunt aproape de 4 ani impreuna...dupa ce a linistit-o pe prietena lui, m-a sunat sa-mi zica sa ne intalnim sa vorbim..ii parea rau ca aflase..incepuse chiar sa si planga...chiar tinea la mine..si stiu asta...o simteam..prin fiecare sarut si imbratisare pe care mi le oferea..am facut si dragoste cu el...dar dupa 2 luni se schimbase totul..asta din cauza mea...i-am zis ca mai bine sa ramanem prieteni si el sa si vada de viata alaturi de prietena lui...el..a fost de acord..cu toate ca ii parea rau pentru ce i-am zis..au trecut 8-9 luni pana cand am inceput facultatea din nou..si in tot acest timp vorbeam unul cu celalat..dar cand am inceput facultatea...a inceput din nou sa se dea la mine...sa se uite la mine...sa vorbeasca cu mine ...sa stea pe langa mine...pana acum 3 sptamani..a venit la mine si mi-a spus ca ii e dor de mine..si ca nu poate sa inceteze sa se mai gandeasca la mine..ii e dor de clipele pe care le-am petrecut impreuna..acelasi lucru i l-am spus si eu..pentru ca si eu simt aceasi chestie..numai ca dupa ce am vorbit mi-a spus ..pot sa te sarut de fiecare data cand simt , pot sa te iau in brate ca pe vremuri..eu i-am zis ca da...si..au trecut 3 saptamani de cand suntem din nou impreuna..numai ca...dupa astea 3 saptamani mi-a zis daca vreau sa merg pe la el...sa mai stam impreuna ..ma rog el se referea la a face dragoste cu mine..eu i-am zis sa o ia mai incet..si m-a inteles..dar...saptamana asta a fost aiurea rau de tot..eu am fost aiurea..pentru ca nu prea am vorbit cu el..cu toate ca ne vedem in fiecare zi la facultate...dar cand il vad simt ca amutesc...raman muta..nu stiu ce sa vorbesc cu el..nu stiu ce sa fac..acum a aparut si una la facultate care vorbeste mai tot timpul cu el..si ma simt cat de cat aiurea..ca eu stau ca proasta si tac..si aia il face sa rada si sa se simta bine..nu stiu ce sa fac..am si eu nevoie de un sfat sau un id ceva sa vb cu cineva...sunt confuza rau de tot...
lilone
Postat pe 11 Martie 2009 23:08
ma poate ajuta si pe mine cineva...cu un sfat...multumesc frumos...
lilone
Postat pe 11 Martie 2009 23:36
De la: lilone, la data 2009-03-11 23:08:25...si eu traiesc o poveste putin asemanatoare cu a Elenei:( stau cu el pe ascuns pentru ca mai are pe cineva...si tine mult la persoana respectiva...dar si la mine..numai ca...acum 2 ani cand am intrat la facultate l-am cunoscut...ne-am placut ..am inceput sa vorbim vrute si nevrute..sa ne cunoastem...pana cand el mi-a marturisit ca simte ceva pentru mine si ca nu se poate stapani...acelasi lucru i l-am spus si eu ca simt ceva pentru el..toate bune si frumoase..am zis sa fim impreuna..crede-ti-ma ca timp de o luna am fost cea mai fericita fata de pe planeta:D..pana cand:(..a aflat prietena lui..:(..in momentul ala simteam ca se prabusise cerul peste mine...ma durea sufletul...simteam o durere puternica in piept..respiram greu..plangeam intr-una..ma rog.. s-au certat dar pana la urma s-au impacat..pentru ca tin la relatia lor..sunt aproape de 4 ani impreuna...dupa ce a linistit-o pe prietena lui, m-a sunat sa-mi zica sa ne intalnim sa vorbim..ii parea rau ca aflase..incepuse chiar sa si planga...chiar tinea la mine..si stiu asta...o simteam..prin fiecare sarut si imbratisare pe care mi le oferea..am facut si dragoste cu el...dar dupa 2 luni se schimbase totul..asta din cauza mea...i-am zis ca mai bine sa ramanem prieteni si el sa si vada de viata alaturi de prietena lui...el..a fost de acord..cu toate ca ii parea rau pentru ce i-am zis..au trecut 8-9 luni pana cand am inceput facultatea din nou..si in tot acest timp vorbeam unul cu celalat..dar cand am inceput facultatea...a inceput din nou sa se dea la mine...sa se uite la mine...sa vorbeasca cu mine ...sa stea pe langa mine...pana acum 3 sptamani..a venit la mine si mi-a spus ca ii e dor de mine..si ca nu poate sa inceteze sa se mai gandeasca la mine..ii e dor de clipele pe care le-am petrecut impreuna..acelasi lucru i l-am spus si eu..pentru ca si eu simt aceasi chestie..numai ca dupa ce am vorbit mi-a spus ..pot sa te sarut de fiecare data cand simt , pot sa te iau in brate ca pe vremuri..eu i-am zis ca da...si..au trecut 3 saptamani de cand suntem din nou impreuna..numai ca...dupa astea 3 saptamani mi-a zis daca vreau sa merg pe la el...sa mai stam impreuna ..ma rog el se referea la a face dragoste cu mine..eu i-am zis sa o ia mai incet..si m-a inteles..dar...saptamana asta a fost aiurea rau de tot..eu am fost aiurea..pentru ca nu prea am vorbit cu el..cu toate ca ne vedem in fiecare zi la facultate...dar cand il vad simt ca amutesc...raman muta..nu stiu ce sa vorbesc cu el..nu stiu ce sa fac..acum a aparut si una la facultate care vorbeste mai tot timpul cu el..si ma simt cat de cat aiurea..ca eu stau ca proasta si tac..si aia il face sa rada si sa se simta bine..nu stiu ce sa fac..am si eu nevoie de un sfat sau un id ceva sa vb cu cineva...sunt confuza rau de tot...

orienteazate catre altcineva, are prietena gandestete la ea cand o sa gasesti si tu pe cineva, daca ai pati la fel ca ea cum ar fi sunt atatia baieti simpatici mai cauta
smigal
Postat pe 12 Martie 2009 10:17
eu una cred k el are pe altcineva si pe u te tine de rezerva.intalnirile ascunse sunt din mai multe motive:ori ii e rusine cu u si vrea sa te tina pt k se simte ok knd o faceti,ori are pe altcineva,ori nu e matur sa recunoasca k ii place de u.ar tb sa fii mai rece mai dura si crede-ma iubirea se manifesta in miii de feluri.ai mare grija de u si incearca sa fi INDIFERENTA asta e ceva nasol pt ei
alina_860102
Postat pe 17 Martie 2009 16:12
buna:)
ms pentru sfat...acum am o mica problema...nu stiu cum sa-i spun , cum sa-l abordez..cum sa deschid subiectul asta..sa-i spun ca vreau sa ramane doar prieteni sa nu mai cotinuam relatia..pentru ca de cand suntem din nou impreuna....nu mi-a spus si mie ca i e dor de mine ..nici macar nu ma mai alinta cum ma alinta inainte..pur si simplu tot ce facem e doar sa ne sarutam si atat..a incercat mai multe chestii sa se dea la mine sa-mi spuna ca ma vrea..dar eu l-am refuzat pt ca ma ia prea repede..ma face sa cred ca ma vrea doar in pat si atat..parca nu mai e cum era la inceput .....nu stiu cum sa-l abordez nu vreau nici sa-l vad suparat..nu stiu cum sa-i zic...
lilone
Postat pe 18 Martie 2009 23:14
zi o data gata pur si simplu...vrea numai sex... tu meriti mai mult....deci nu te mai amagii....
pamela_1
Postat pe 25 Martie 2009 14:58
spunei odata ca s-a terminat si ca numai vrei... si gata... eu nu stiu dc te mai chinui atat... esti tanara...ce mai vrei... baietii gasestii non stop
_dulcik_
Postat pe 26 Martie 2009 14:36
ms dulcika si pamela pt sfaturi mai las putin timpul sa treaca..sa-i vad intentiile..oricum am inceput sa fiu cat de cat indiferenta..si sa nu mai pun atata sentiment cat puneam inainte in aceasta relatie...
lilone
Postat pe 27 Martie 2009 21:42
De la: lilone, la data 2009-03-27 21:42:30ms dulcika si pamela pt sfaturi mai las putin timpul sa treaca..sa-i vad intentiile..oricum am inceput sa fiu cat de cat indiferenta..si sa nu mai pun atata sentiment cat puneam inainte in aceasta relatie...


npc... oricum si asa te chinui.. in timpul asta pe care il lasi sa treaca ai putea sa il folosesti in alt scop... de exemplu ai putea sa cauti alt baiat cu care sa fii fericita... nu are rost sa te chinui.. oricum e alegerea ta
_dulcik_
Postat pe 28 Martie 2009 22:15
Buna!
Parerea mea sincera e faptul sa te simtzi tuh bine...nu ce zik altzii
Daka tuh te simtzi bine in pielea tah si k kilogramele tale...dc sa te schimbi?! Normal, o fata intotdeauna trebuie sa se ingrijeaska , dar nu kum altzii isi dau parerea.
Apoi despre relatzia asta...mie mi se pare k skoate ce e mai rau din tine...si asta nu e bine. Daca akol se ajunge k va certatzi cine komanda in relatzie...e grav...Intr-o relatzie nu komanda niciunu...intr-o relatzie suntetzi egali si va simtzitzi la fel de bine...
Si faptul ca va intalnitzi pe askuns din kauza prietenilor lui....eu una am konstatat dealungul relatziilor mele: Daka ii e rushine sa se afiseze k tine, atunci nu merita!
Stiu k e greu sa pui punkt unei relatzii, mai ales k il iubesti, dar itzi spun din propria experientza k e mai bine s-o faci. Kand vei gasi un baiat klumea..o sa ajungi sa faci diferentza.
Id-u meu e: zee_imola, daca vrei sa diskutam .
Pusiq si sper sa iei o decizie kat mai buna pt tine si pt viitorul tau.
ingerash_dracushor
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help !!!!!!!!!!!! 3 De la: nico_dana2006 8 Iunie 2010 17:15
PARTY EN PIJAMA? SE POATE ASA CEVA AN RUMANIA?+ LIBERTAD 2 De la: dienuscha 20 Iunie 2010 08:40
surprize intr-un cuplu 25 De la: kudika328099 1 Noiembrie 2010 00:08
Am atras atentia diferit... 22 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 22:33
Sentiment de singuratate.... 35 De la: Eva32 2 Iulie 2011 01:06