Setari Cookie-uri

Ne intalnim pe ascuns...pt ca...:(

complicata e dragostea asta !!!!
__LL__
Postat pe 1 Martie 2009 15:24
tare rau..
alina_dino
Postat pe 1 Martie 2009 15:47
Draga mea tebuie sa te simti bine in pielea ta si nu mai crede ca esti plinuta pt ca nu e asa iar el daca te iubeste cu adevarat ar face relatia publica asa ca nu te mai intrista nu plinge dupa el ca nu se merita. Gaseste pe altcineva care sa te iubeasca asa cum esti si sa te respecte.
manuelastef
Postat pe 1 Martie 2009 15:48
Eu cred ca te duce cu zaharelul doar ca sa isi satisfaca el nevoile... oricum chiar daca nu ar fi asa nu ar avea rost sa ramai cu el pentru ca trebuie sa te placa asa cum esti
Binchen
Postat pe 1 Martie 2009 16:08
doamne:|...am citit mai sus ca ai 15 ani...sper sa nu fie adevarat!pt k aceasta varsta o am shi eu...shi chiar nu am nici un gand sa imi incep viatza sexuala de la o varsta asa de frageda...in fine,ma la urma nu asta e important:-j tuh chiar crezi ca un timp te poate iubi daca nici macar nu vrea sa te prezinte oficial ca iubita lui prieteniilor?gandeste-te logik,in primul rand nu merita sa-tzi pierzi timpul cu o asemeanea persoana!shi ink cva...chiar dak ai fi "grasutza"dc sa te subestimezi??cui nu-i place sa nu se uite!!o sa-tzi gasesti tuh pe cnv sa te placa asa cum esti...crede-ma sa gandesti asa nu ai nevoie de o facultate...nu-tzi mai pierde timpul!astfel de gunoaie nu merita nici macar sa le privesti!
aleks_baby_blue
Postat pe 1 Martie 2009 16:18
Iubita tot ce pot sa-ti spun e sa te gandesti foarte bine la ceea ce vrei sa faci .... ai totusi 15 ani ! ... mai sunt baieti care te-ar putea aprecia pentru ceea ce esti si nu s-ar feri sa iasa in '' lume'' cu tine. Un astfel de comportament (din partea unui baiat) ridica mereu semne de intrebare iar daca vei sta sa te gandesti la relatia pe care o ai cu obiectivitate ai sa constati ca toti cei care ti-ai scris pana acum au prezentat cate o farama de adevar. Decizia aste insa numai a ta... Succes
alyce_nataly
Postat pe 1 Martie 2009 16:32
Nu stiu de ce toti ii spuneti ca nu-i plinuta nu-i plinuta...pai daca o lasati asa la 15 ani...ajunge sa fie intradevar plina si sa n-o intereseze sau sa nu mai aiba ce face..eu am 1,63 si 48 de kg si credeti-ma pe cuvant ca nu sunt slaba deloc si in privinta povestii, am oroare de ea....LA 15 ANI SA FI SALTEAUA UNUIA? mi-ar fi rusine sa mai ies din casa fetita...imi pare rau, nu te respecti si daca tu n-o faci...asta ai sa ramai intotdeauna ;)
emptysoul
Postat pe 1 Martie 2009 16:36
De la: Spirydusa, la data 2009-03-01 16:36:30Nu stiu de ce toti ii spuneti ca nu-i plinuta nu-i plinuta...pai daca o lasati asa la 15 ani...ajunge sa fie intradevar plina si sa n-o intereseze sau sa nu mai aiba ce face..eu am 1,63 si 48 de kg si credeti-ma pe cuvant ca nu sunt slaba deloc si in privinta povestii, am oroare de ea....LA 15 ANI SA FI SALTEAUA UNUIA? mi-ar fi rusine sa mai ies din casa fetita...imi pare rau, nu te respecti si daca tu n-o faci...asta ai sa ramai intotdeauna ;)


Am si eu o curiozitate ...tu esti in poza de la avatar ??? Daca nu vrei sa raspunzi nu insist ...eram curioasa...stiu ...e treaba cu pisica ..da ma risc ..imi place adrenalina
__LL__
Postat pe 1 Martie 2009 16:43
da, eu sunt
emptysoul
Postat pe 1 Martie 2009 16:47
daca nu te iubeste asa cum esti si ii e rusine de faptul ca e cu tine,crede-ma ca nu ai ce cauta cu el.Nu te merita,ar trebui sa iubesti un om pt ceea ce e,pt felul lui de-a fi si nu dupa nr de kg,mai ales ca tu arati normal,nici pe departe de mare tonaj.Esti inca mica,ai sa intelegi cand o sa mai cresti,acum asculta sfatul meu si cauta pe altcineva
stefan_ionelia
Postat pe 1 Martie 2009 18:11

that was a good line!!!
eugenia19832003
Postat pe 1 Martie 2009 18:15
Roco

1037 mesaje
Membru din: 15/11/2008
Oras: BUCURESTI

hey there mate....good answer!!!
eugenia19832003
Postat pe 1 Martie 2009 18:16
La 15 anishori ai tai mami ....daca de akum incepi asa ...pai la 30 ce te mai faci ?
__LL__
Postat pe 1 Martie 2009 18:26
Fata tu kiar nu`ti dai seama care e situatia??? nu crezi k meriti ceva mai bun d atata?? ala e un distrus dak asculta d c zic prietenii lui in legatura cu relatiile p care trebuie sa le aiba, e atat d slab...si`n plus...dak spune k nu tine la tn e o javra d om,avand in vedere k iti cere sa fii asa cum vrea el si numai pt el! doamne!!! treziti`va, fetelor!!! meritati sa fiti iubite in adevaratul sens al cuvantului!!
crissttina
Postat pe 1 Martie 2009 18:47
salut gagica, in primul rand trebuie sa te maturizezi, lasa-l in pace nu-l inhiba cu telefoane, certuri si eu mai stiu ce, ca nici tie nu ti-ar place sa fi cautata atunci cand nu ai chef etc.. lasa-l asa un timp si vezi ce se mai intampla, stai linistita si nu te gandi nu stiu unde, timpul rezolva multe, nu te grabii, daca e ceva sa fie intre voi va fii daca nu, in nici un caz nu trebuye fortat. Ai grija de tine si enjoy the silence.
larisa_sofia25
Postat pe 1 Martie 2009 19:35
cred ca este un tip prea plin de el..ori nu vad de ce ti ai pierde timpul cu un asemenea om? nu crezi ca meriti mai mult, de ce te limitezi la atat de putin?scuza ma ca sunt rautacioasa poate, dar daca de la 15 ani deja ai probleme d astea.. tu contezi mai, nu ce crede el, ce crede lumea.. tu te schimbi ptr tine sau ptr el? peste cativa ani ai sa razi de situatia in care esti acum si iti vei da seama ca erai chiar un copil..gandeste te bine daca el este cel care te va implini ca persoana din toate punctele de vedere..
Kyoko
Postat pe 1 Martie 2009 20:01
Esti tanara, esti frumoasa, esti la inceput de drum. Daca tu nu te respecti, nimeni nu o va face. Si sincer din tot ce ai povestit acolo tu nu te respecti pe tine. Opreste-te o secunda din drumul tau si intreaba-te daca asta vrei sa faci in viata, daca asta iti doresti cu adevarat, adica sa alergi dupa cineva care nu se va uita niciodata la tine. De ce nu schimbi foaia? Pur si simplu definste-ti prioritatile, schimba modul de gandire, Daca tu alergi dupa el si vrei dragostea lui el va continua sa fuga si sa ascunda relatia voastra de ochii lumii. Ar trebui sa iti schimbi comportamentul, sa il ignori si atunci va alerga el dupa tine. Nu mai accepta sa ai o relatie sexuala cu el atata tp cat el nu isi asuma responsabilitatea unei relatii serioase si in vazul lumii. Cu alte cuvinte el isi bate joc de tine pe fata si te foloseste doar pt pat. Eu ma intreb...asta vrei sa fii? Deci, scumpa mea, ai mare grija de tine, k altcineva nu are cine sa aibe. Mai multe nu stiu sincer ce sa iti spun...intreaba-ma si iti voi raspunde.
monik_nik22
Postat pe 1 Martie 2009 20:03
eu cred ca vrea sa isi dea daca simte sau nu pt tine..poate daca nu te'ar mai vedea o perioada ar putea sa realizeze ce simte...in alta ordine de idei, nu mai fii asa bleguta si nu mai accepta de fiecare data cand are el chef sa fugi spre el imediat....pune'l pe jar..lasa'l sa te astepte..arata'i ca tu esti fata si ca el trebuie sa lupte pt tine.. e cel mai bine;)
crede'ma..da'mi un mesaj privat cu id'ul tau...si mai vb >:D
yoyo_l0ov3
Postat pe 1 Martie 2009 20:24
Din ce ai povestit tu am inteles un singur lukru....ca te umilesti crezand k asa te vei face rspectata si acel baiat te va baga mai mult in seama,dar faci cea mai mare prostie pt k sunt sigura k acel baiat nu te merita!!! Gandeste-te la tine mai mult si la viitorul tau si lasa-l pe acel baiat in pace si gaseste-ti pe cineva care sa te trateze k pe o printesa nu k pe o femeie de joasa speta.
jaisse_23
Postat pe 1 Martie 2009 20:31
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-01 18:26:01La 15 anishori ai tai mami ....daca de akum incepi asa ...pai la 30 ce te mai faci ?



lucky, stiu eu daca o avea chiar 15 anishori? La profil e 39.......si acum vb ta , daca incepe de pe acum.....puncte .....sa am grija la pisica :)
rox_rbz
Postat pe 1 Martie 2009 20:36
Sunt curioasa sa vad cum "evolueaza" relatia voastra. Am fost si eu in situatia ta,la mine era faza ca eram prea mica pt el si din cauza asta ne feream de ceilalti.Pana la urma mi-am luat inima in dinti si l-am lasat desi mi-a fost greu,am plans mult,parca nu ma mai regaseam fara el.Acum,dupa atata timp stiu ca lucrurile se vad altfel dar crede-ma ca te inteleg perfect.Imi amintesc ce simteam in momntele acelea si ca il credeam si cautam sa ii gasesc orice scuza.Te pup si te astept! ( alinaenache21 e idul meu)
alinaenache21
Postat pe 1 Martie 2009 21:05
plinuta??asta-i buna...astea-s mofturi.Daca e sa tina la tine, tine nu pentru aspect.Si in plus cred ca atunci cand faceti dragoste nu faceti cu pernele pe fata.
Ar trebui sa se mai maturizeze , sa nu mai ia in seama chiar tot ce zic Prietenii...
Sper sa fie ok in viitor si sa ajungeti sa aveti o relatie normala...fara ascunzisuri...si sa inveti sa ai si tu mai multa incredere in el...
giana_84
Postat pe 1 Martie 2009 21:07
Cand aveam 18 ani si eu credeam ca sunt plinuta la 58Kg, am 1.65m. Acum imi dau seama ca era doar lipsa de incredere in mine, asa ca...ceea ce spui referitor la aspectul tau exterior este doar impresia ta. Incearca sa te analizezi in primul rand tu pe tine insati si sa-ti cauti frumusetea in interior. Nu esti grasa, esti OK. Trebuie insa sa realizezi si tu chestia asta. Apoi ai sa-ti dai seama, tot singura, ca nu exista nici un motiv logic pentru care baiatul de care vorbesti sa ascunda relatia voastra prietenilor. Dupa ce vei intelege chestia asta, nu vei mai putea sa fii cu el. Foarte simplu! Gaseste-ti singurica adevaratele valori spirituale si invata sa le apreciezi. Toate vine in timp de la sine! Spor la treaba!
silviacris_andrei
Postat pe 1 Martie 2009 21:09
De la: rox_rbz, la data 2009-03-01 20:36:16
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-01 18:26:01La 15 anishori ai tai mami ....daca de akum incepi asa ...pai la 30 ce te mai faci ?



lucky, stiu eu daca o avea chiar 15 anishori? La profil e 39.......si acum vb ta , daca incepe de pe acum.....puncte .....sa am grija la pisica :)



Refuz sa cred ca la 39 de ani mai pui astfel problema ...Doamne apara si pazeste ..mie imi suna a 15 ani :D, sa fie sanatoasa si sper sa si foloseasca toti neuronii :)
__LL__
Postat pe 1 Martie 2009 21:09
nu il iubesti....ti s-a pus tie pata pe el pentru k el nu simte nimic pentru tine....in momentul in care o sa il ai "la picioarele tale" o sa iti treaca toata dragostea asta.....poti sa il faci cu armele lui....indiferenta. :) ....arata-i k pentru tine nu inseamna mai mult altcv decat un partener de sex. ba mai mult poti sa iti gasesti p cineva si sa te asiguri ca te vede cu persoana respectiva...nu vorbi cu el despre asta fi cat se poate de indiferenta.... sa creada k tu intradevar tii la tipul asta "nou"....si cine stie poate chiar o sa tii ...;) multa bafta!
dyana91a
Postat pe 1 Martie 2009 22:08
Sincer te inteleg perfect pt k si io sunt intr-o situatie asemanatoare.parerea mea este k daca tot accepta de 1 an si ceva sa va intalniti sigur simte ceva pt tine;acum serios o poate face cu oricine dar totusi te prefera pe tine nu? poate nu e iubire,dar ceva tot simte.sincer io nu cred k o sa fiti vreodata impreuna si k o sa va intalniti fara sa va ascundeti,cred k va complaceti in situatia asta si dak nu ar mai fi asa cu siguranta ceva s-ar schimba,ceva care v-ar desparti mai mult decat sa va apropie.parerea mea este sa-ti traiesti fiecare clipa din plin alaturi de el "asta k ai zis k ai sentimente" si sa lasi lucrurile sa vina de la sine, cu siguranta va veni o zi knd vei pune capat acestei relatii.
sonyas
Postat pe 1 Martie 2009 22:41
ingeras scump, eu am 1,62 si 59kg, m-am cantarit astazi, dar arat soooper:))
pe bune ca nu te inteleg. aaa... inca ceva, daca tu te respecti e tine insuti, si cei din jurul tau o sa te respecte.
faza e ca baiatul ala tre sa-l lasi, nu e de tine, adica, cum poate sa-i fie rusine sa iasa cu tine?? tu accepti o astfel de jicnire??? eu nu as accepta asa ceva!!! cu tot respectul, nu te respecti!!
pirras_elena
Postat pe 1 Martie 2009 23:48
Draga mea,
am trecut prin exact aceleasi lucruri prin care treci si tu acum.A fost exact aceeasi situatie.Vreau din suflet sa te pot ajuta cu sfaturi, ca sa nu treci si tu prin ce am trecut eu...pentru tine nu-i timpul trecut.
Eram in clasa a 11-a(acum multi ani)amandoi;invatam la scoli diferite si ca si in cazul tau ne vedeam pe ascuns.Cred ca problema era aceeasi...prietenii lui si faptul ca si eu eram putin plinutza(1,60m si 53kg).Eu ma ofticam foarte tare ca nu vrea sa iasa cu mine in oras sa ne vada lumea impreuna.Si noi ne certam, insa eu de dragul lui treceam mai mult cu vederea.....pana cand,exact ca si tine, nu a putut sa se intalneasca cu mine pe motiv ca era racit.M-am suparat si am iesit cu o colega de clasa, prietenul ei si prietenul acestuia la un suc!Tipul, baiat cu bun simt, mi-a luat un trandafir.Unul din prietenii iubitului meu m-a vazut cand am primit trandafirul..si i-a spus.
Cand s-a facut bine ne-am intalnit din nousi mi-a reprosat..iar eu i-am spus ca daca nu vrea sa faca ceva in privinta relatiei noastre, iar eu sunt tinuta de fraiera(doar ca sa se culce cu mine), nu are dreptul sa-mi reproseze.Ce-i drept, el se purta frumos cu mine si venea la mine la fiecare sfarsit de saptamana(cand plecau parintii mei la tara), chiar ieseam la un barulet din cartier la un suc, iar asta ma facea sa trec peste faptul ca nu vrea sa ma prezinte prietenilor lui ca prietena oficiala.
A trecut ceva timp(trecusem in clasa a 12-a) si intr-o zi am hotarat ca trebuie sa pun punct.Imi doream si eu un prieten cu adevarat cu care sa ies fericita de mana prin centru orasului!Si ne-am certat,eu i-am spus ca nu ma mai culc cu el pana nu vad o schimbare, iar el mi-a spus ca fara relatii intime,nu vede ce rost ar avea sa fim impreuna!Eu aveam probleme si cu parintii in acea perioada.Am incercat sa-mi fac rau..si am inghitit un tub de distonocalm.noroc ca erau expirate si ca prietenele mele au venit la mine in timp util.Ajunsese si mama....M-au dus la spital si mi-au facut spalaturi..perfuzii..2 zile am dormit neintrerupt.Cand m-am trezit nici nu stiam ce zi este.Am vrut sa-l vad, insa intr-un final m-am razgandit,am hotarat ca-mi fac mai mult rau.Peste un timp,sa zic jumatate de an ne-am intalnit ....Mi-a spus ca aflase ce am patit si aflase si faptul ca la scurt timp dupa ce am luat pastilele, bunica mea(care ma crescuse)a decedat(in urma unei lungi suferinte).Spunea ca ar fi vrut sa ma sune sa vorbim,dar nu stia daca imi va face un bine sau nu.In seara aceea am facut din nou dragoste.Insa nu ne-am impacat.Venea bac-ul....Intre timp am cunoscut un tip de la noi din cartier, care arata bine, chiar f bine..si in pauzele dintre repetatul pentru bac, am iesit la plimbare el.Am aflat ca avea aceeasi varsta si culmea, invata in acelasi liceu cu fostul!...chiar in aceeasi clasa!
Motiv de razbunare!M-am pus pe bune cu tipul.era un dulce, se purta cu mine foarte frumos.de a doua zi m-a dus sa-i cunosc familia, prietenii...Ieseam in parc sa repetam la romana...si bineinteles ca intr-o zi am dat nas in nas cu fostul..care a ramas tablou....ca sa-i pun mai multa sare pe rana i-am aratat cat de bine ne intelegem.Il macina ciuda si atunci a incercat sa faca misto de prietenul meu..insa nu i-a iesit!A doua zi aveam proba la romana oral..intram la prima ora la exam...iar prietenul meu si fostul erau programati a doua zi...bineinteles ca a doua zi m-am dus sa-l sustin pe prietenul meu...sau mai bine zis sa-l vad pe fostul!mi se scurgeau ochii si in minte aveam ultima noastra noapte de dragoste!Il vedeam si pe el cum ma priveste..ar fi vrut sa ma poata saruta!
A trecut si bac-ul si m-am bucurat ca luasesem cam aceleasi note ca si el(invata f bine).prietenul meu luase note mai mici...............
A venit admiterea la facultate, eu am intrat acolo unde imi doream...fostul acolo unde isi dorea(departe de mine),insa prietenul meu nu reusise sa ia la facultste(vroia la armata si acolo se intra foarte greu).
Cand a inceput facultatea prietenul meu (cred ca si din orgoliu ca el nu reusise) a hotarat ca e cazul sa ne despartim!
Am suferit putin.Ma atasasem de el, de familia lui, de prietenii lui si imi era greu sa ma dezobisnuiesc de viata pe care o duceam......................................................................................................................................
Povestea continua si va devenii mult mai interesanta....insa parca restul as vrea sa ti-l povestesc doar tie,daca si tu vrei!Iti las id-ul meu:kkvela2003 ........
Te pup si sper sa treci usor peste aceasta relatie!
Un sfat: nu mai fi slaba in fata lui!nu-i mai spune ca-l iubesti!fi mai retinuta si chiar daca mori de dorul lui, nu-l cauta(vorbeste mai bine cu prietenele despre asta!).iar atunci cand te cauta nu alerga fuga sa ii sari in intampinare...fa-te ca esti ocupata! nu te certa cu el si nu ii reprosa nimic(barbatilor nu le plac femeile certarete si care reproseaza)trateaza-l cu putina indiferenta, spune-i ca esti obosita si nu ai vrea sa mai discuti iarasi pe tema faptului ca te cauta doar atunci cand vrea el..mai spune-i ca nu o sa-l stresezi....sper sa reusesti!
kkvela2003
Postat pe 2 Martie 2009 01:05
O iubire adevarata nu poate fi conditionata de nimic...ori e, ori nu nu e si cu asta basta. Uneori dam prea multa importanta barbatilor si de cele mai multe ori acestia nu o merita.Grasa, slaba, inalta sau scunda, cine te place la un momentdat cred ca te place pentru ceea ce esti atunci ci nu pentru ceea ce vei deveni.Mare atentie scumpo deoarece ai viitorul inainte si nu trebuie sa-ti schimbi complet viata pentru cineva necunoscut sau cineva care ai crezut ca este perfect pentru tine doar pentru ca ati avut o relatie sexuala.
54321
Postat pe 2 Martie 2009 07:15
ok...in legatura cu slabitul ... fa-o doar daca vrei tu, nu pentru el sau prietenii lui ( de ei ar trebuii sa te "doara" in dos!). Mi se pare o mare prostie sa te framanti atata pt un tip cu toate k te jigneste cu orice ocazie. Din ce ai scris nu cred ca ai mai mult de 17 ani max, dar si asa, nu e cazul sa iti faci probleme de genul asta de acum cu toate ca pare a fi la "moda" chiar nu e!!! o sa ai o viata intreaga sa te framanti pt unu sau pt altul (asta daca chiar vrei sa treaca viata pe langa tine fara a te bucura de ea). Sfatul meu e sa iti traiesti viata. Profita din plin de fiecare moment, nu te mai gandi la ce zice x sau y trebuie sa iti pese numai de tine! Si cauta fata unu mai cu capul pe umerii nu un smecheras de 2 bani.
dizzy_devilyn
Postat pe 2 Martie 2009 07:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum il faci sa te vrea!? 15 De la: kudika057107 24 Noiembrie 2009 20:45
Intalnire neasteptata! 1 De la: crissmann 11 Decembrie 2010 19:20
Curiozitate 19 De la: kudika_10910 9 Iulie 2012 11:48
Oare cer prea mult ? 13 De la: _PrInTzEs_ 8 Aprilie 2010 17:25
Casatorit doresc relatie d-na 22 De la: pasional1972 11 August 2015 21:33