Setari Cookie-uri

Ne intalnim pe ascuns...pt ca...:(

De la: cocutza11, la data 2009-03-01 13:03:05Am si eu o curiozitate:cati ani ai ??


eu?uita-te la profil!
peste trei luni se mai adauga unul...

iar daca intrebai de elena(cea care a deschis topicul) ...15 ,din cate stiu!
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 13:04
De la: ella_c, la data 2009-03-01 13:01:53Sa sti ca sunt cuminte! Inca...

Dar daca nu seamana cu mine...???


Stiu... inca daca nu seamana cu tine? va pleca cu unul? il iubeste si nu poate trai fara el?
metal
Postat pe 1 Martie 2009 13:06
Mare e gradina ta Doamne.
Si multi i-au sarit gardul!
Trezeste-te fetito!
credendovides
Postat pe 1 Martie 2009 13:07
cati ani ai?
daca nu te superi.....
aura_kovacs
Postat pe 1 Martie 2009 13:09
De la: metal, la data 2009-03-01 13:06:57
De la: ella_c, la data 2009-03-01 13:01:53Sa sti ca sunt cuminte! Inca...

Dar daca nu seamana cu mine...???


Stiu... inca daca nu seamana cu tine? va pleca cu unul?


Of ..Metal,de unde sti??

Si la a doua intrebare ,nu cred ca va pleca,dar va avea un mare esec si un gust amar..Incerc sa o feresc cat pot..
Lasa asta ...ia spune ,cum "sparg" parola?/
Nu-mi spune ca trebuie sa vi la mine..
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 13:10
De la: aura_kovacs, la data 2009-03-01 13:09:08cati ani ai?
daca nu te superi.....


pe cine intrebi?
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 13:12
De la: ella_c, la data 2009-03-01 13:10:57Lasa asta ...ia spune ,cum "sparg" parola?/
Nu-mi spune ca trebuie sa vi la mine..


Trebuie sa vin la tine ca vreau sa incep cu parola ta
metal
Postat pe 1 Martie 2009 13:14
De la: eugenia19832003, la data 2009-03-01 13:03:37 imi zice voluntar ca arat f bine si il atrag foarte mult(animalic vorbind)!!!!

Menajerie fericita!

Postat pe 1 Martie 2009 13:17
De la: metal, la data 2009-03-01 13:14:39
De la: ella_c, la data 2009-03-01 13:10:57Lasa asta ...ia spune ,cum "sparg" parola?/
Nu-mi spune ca trebuie sa vi la mine..


Trebuie sa vin la tine ca vreau sa incep cu parola ta


Vorbim de calculatoare?

Parola mea e...dificil de aflat!Daca nu chiar imposibil..
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 13:18
era so0per
cinealtcineva
Postat pe 1 Martie 2009 13:20
De la: ella_c, la data 2009-03-01 13:18:07Parola mea e...dificil de aflat!Daca nu chiar imposibil..


Acum... daca esti asa de... imposibila nici nu stiu ce sa mai fac
metal
Postat pe 1 Martie 2009 13:22
De la: cinealtcineva, la data 2009-03-01 13:20:30era so0per


???
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 13:23
De la: metal, la data 2009-03-01 13:22:28
De la: ella_c, la data 2009-03-01 13:18:07Parola mea e...dificil de aflat!Daca nu chiar imposibil..


Acum... daca esti asa de... imposibila nici nu stiu ce sa mai fac


fiecare sac isi are peticul!ne atrage doar ce nu putem avea...

nu ma intreba ce scriu...nici eu nu stiu.!ma apuc de treaba ca la mine zici ca a fost razboi!
revin si dezbatem..
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 13:26
scumpa mea, cand un barbat se vede pe ascuns cu tine, inseamna ca nu e de bine, tu ce crezi?, si respectul nu se dobsndeste ca esti slaba sau grasa,, crede-ma asta nu tine deloc la tine, te foloseste, ca va iubiti doar cand sunteti doar voi doi, si te vrajeste... ia gandeste-te!
daca prietenii lui rad de tine, el iti ia vreodata apararea? nu fi naiva, vezi realitatea, la un astfel de omnici nu merita macar sa ridici privirea, nici macar un scuipat! e un idiot care profita de pe cineva!
faci cum vrei, dar ti-as recomanda sa-l dai dracului!
scuze de limbaj, dar esti naiva!

Postat pe 1 Martie 2009 13:34
ce sa ne mai dam cu parerea?
tu chiar nu vezi?!

Postat pe 1 Martie 2009 13:37
OK. am cateva puncte de vedere. tu ai zis k el a zis k nu te iubeste atunci de ce te mai chinui degeaba? lumea nu se termina la el si nici nu incepe cu el. ceea ce cred este ca ar trebui sa iti cauti pe altcineva si sa fii linistita din cauza lui k mai mult k sigur k nu tine la tine si mai mult decat atat.. isi cam bate joc de sentimentele tale.

privirea inainte si nu incerca sa ii intri pe sub piele nici lui nici prietenilor lui pentru ca in fond si in final TU esti cea care trebuie sa fie fericita, dar nu alaturi de el pentru ca nu merita ci alaturi de un om care iti poate vedea frumusetea de dupa "sunculitze" k tot zici k esti plinutza.

tine minte: invata sa fii iubita atunci knd iubesti
alixa_m
Postat pe 1 Martie 2009 13:39
Nu crezi ca este un pic prea devreme sa iti faci astfel de probleme...peste cativa ani vei rade , si probabil vei spune,'ce prostuta eram" .
draga mea, mai degraba...decat sa desparti firul in patru si sa te gandesti la ce gandeste el, mai degraba fa-ti o auto analiza si vezi ce reprezinti tu pentru tine, ...cat valorezi in ochii tai...si atunci iti vei da seama cat valorezi si in ochii lui.
cat despre prietenii lui...prietenii vin si pleaca....nu ii ai toata viata, asa ca este putin relevant , ce cred ei despre tine
Fii isteata si si gandeste-te la tine in primul rand, restul nu mai conteaza.

peste ceva timp iti vei da seama de talcul acestor vorbe
dyana_mxm
Postat pe 1 Martie 2009 13:45
Eu cred ca in momentul in care o persoana, mai ales persoana iubita incearca sa te schimbe, inseamna ca nu te place asa cum esti si ca de fapt inca de la inceput nu i-a placut de tine. Cunosc si inteleg faptul ca fiecare dintre noi are tendinta de a schimba ceva la persoana de langa el/ea, pentru ca nu iti place cine stie ce tabieturi are. Insa intrebarea pe care vreau sa o lansez, la inceput cand ti-a placut de el/ea, ti-a placut pentru ce era atunci, asa ca de ce ai vrea sa schimbi ceva ce ti-a placut? Prin aceste tendinta de schimbare, de fapt nu ii renegi identitatea de care te-ai indragostit prima data.
Eu sincer, te-as sfatui sa il lasi in pace, chiar daca acum spui ca il iubesti, desi la 17 ani, nu prea cred eu ca intelegi u cu adevarat ce inseamna iubirea ( iubirea nu este conditionata si limitata de aspecte atat de materiale ). Nu o sa fie si nici nu este primul sau ultimul baiat din viata ta, sunt sigura ca o sa mai gasesti altii, care sa te aprecieze la adevarata ta valoare.
Dar inainte ca altcineva sa te iubesca, trebuie sa te cunosti si sa te iubesti u pe tine insuti. pentru ca daca u nu esti multumita de tine, ceilalti cum pot sa fie?
Cozmina_Corina
Postat pe 1 Martie 2009 14:02
am eu parfumuri de toate felurile de vanzare:D si la preturi rezonabile contact me on id: druga15 ptr mai multe detalii
druga15
Postat pe 1 Martie 2009 14:09

Sal!
Eu una cred ca esti o mare tampita. Nu te cunosc dar deja nu te suport. Cand vad fete asa proaste, ma scarbeste. Habar n-ai ce vrei de la omul asta. Vrei doar sa te regulezi cu el si crezi ca ai o relatie? Te ascude de prietenii lui si crezi ca asta este o relatie? Esti tuta rau, mai fata, gandeste si tu putin , cu capul bineinteles , nu cu ce ai in chiloti.......................................offfffffff
CatalinaAndra
Postat pe 1 Martie 2009 14:41
nustiu c sa zic vorbba ceea ,cine te place te place si asa scuze dar nu cred ca te merita
ocupati timpul cu altele lasal sa traiasca in prostia lui
bafta
lili_yla
Postat pe 1 Martie 2009 14:50
In loc sa ai o asemenea reactie...mai bine ai da un sfat.Daca draga ta copila are aceasi "problema " sa zicem sau orice altceva..la fel reactionezi?Asta e marea problema a unui parinte."vai doamne...la 15 ani..wow.."adolescentii sunt altfel azi,comunicarea conteaza si pot fi f usor influentati,de ce sa nu influenteze pozitiv o persoana matura cum ai fi TU?........e cam greu.... mai bine te minunezi....
dovela
Postat pe 1 Martie 2009 14:52
hey...o primavara ffrumoasaaaaaaaa in primul rand ....
parerea mea...nu merita sa te zbati f mult ...intr-o relatie e nevoie de 2...tu ai spus c va vedea-ti sa face-ti "dragoste"....el iti spune k nu simte nimic pt tine....oare dragostea nu e doar din partea ta....???chiar nu cred ca nu exista nimeni care sa te accepte asa cum esti :) doar ca acum nu e momentul tau....ca il vrei pe el...asta am inteles...dar trebuie sa vrea si el..dragoste cu forta nu se poate...si singurul care va avea de suferit va fi cel care iubeste mai mult....incearca sa fii un pic egoista...sa te apreciezi mai mult..de ce trebuie sa accepti sa va vedeti pe ascuns?????No way...daca tu esti pregatita s aveti o relatie libera...(din cate spui tu reiese c el asta vrea)f tare baga-te...acumulezi experienta si de ce nu???Tte simti bine :).Ia lucrurile bune din relatia cu el...


Mult noroc...
amuraritei_alina
Postat pe 1 Martie 2009 14:53
buna, nu vreau sa iti tai aripile dar baiatul asta nu merita efortul.Iti spun din proprie experienta ca nu se va schimba, el este foarte constient de puterea ce o exercita asupra ta si face numai ce vrea el si asa va fii intodeauna, chiar daca vei pune piciorul in prag cu mintea, inima ta va ceda de fiecare data in fata lui.Relatia devine o placere numai in momentul cand amble persoane sunt implicate sentimental, nu e suficient sa iubesti numai tu, iar in ceea ce priveste aspectul tau esti frumoasa credema si numai daca te vei simti mandra de ceea ce esti sau cum arati vei reusi sa te impoui in fata prietenilor sai. Nu te desconsidera esti mai frumoasa ca toate prietenele lor esti mai desteapta si mai sexy.Si stii si de ce?Pentru ca nu esti superficiala , ca ai curajul sa spui Te iubesc, ca stii ce este umilinta si pentru ca in adancul sufletului tau esti constienta ca nu asta ai visat si ti-ai dorit pentru tine.Din acest motiv mergi mai departe nu privi in urma fii egoista ca nu merita nimic.

Sper ca ti-am fost de ajutor.Tu stii ce e cel mai bine pentru tine si daca esti nefericita e pentru ca asta vrei.
roxanaalexandra
Postat pe 1 Martie 2009 14:55
Multe i-ati spus ca daca nu te place asa cum esti, nu te merita.
Pai asa poate sa gandeasca si el, daca tu nu-l placi asa cum e el (betiv sau ciufut sau etc) inseamna ca nu-l meriti nici tu pe el. Ca doar vreti egalitate, nu ?

Postat pe 1 Martie 2009 15:03
uite eu propun o altfel de logica! gandeste un pic matematic: ce motiv ar putea avea el sa se ascunda??
adica tu te-ai mai gandit pana acum ca poate nu face acest lucru numai cu tine si nu vrea sa ii creezi probleme si cu vreo alta fata?? poate...ca tocmai asta e! si atunci tu iti faci un car de nervi si de probleme si el poate se simte bine de 2 sau chiar mia multe ori...nu stiu incearca sa descoperi...si multa bafta!
loveactually
Postat pe 1 Martie 2009 15:04
De la: raluca_d, la data 2009-03-01 15:04:42 gandeste un pic matematic:

Hai si cu matematica !

Postat pe 1 Martie 2009 15:08
offf cata suferinta pt baietii astia...si numai din cauza noastra, pt k deseori dovedim k suntem slabe knd vine vorba de sentimente, de dragoste... in primul rand ar trebui sa t gandesti la tine, pt k meriti sa fi fericita si sa te bucuri de viata si de tot ce ti se ofera. mai ales pt k esti tanara, nu ai dc sa t ascunzi si nici motive sa t schimbi pt un baiat...mai sunt destui baieti in lumea asta si sigur vei gasi unul care sa t iubeasca la randul lui, pt k o relatie nu poate fi mentinuta de o singura persoana, e nevoie de 2 pt k lucrurile sa mearga...si mai mult decat orice, trebuie sa inveti sa te iubesti tu insati si sa te respecti, pt k altfel nici restul lumii nu are d c sa t respecte. desigur k toti avem defecte, dar incearca sa iti gasesti si partile bune, pt k sunt sigura k esti o fata super ok, si ia atitudine, nu t mai lasa calcata in picioare de un nesimtit! traiesteti viata asa cum meriti! multa bafta
sweety13
Postat pe 1 Martie 2009 15:18
daca nu te accepta asa cum esti,inseamna ca nu e pt. tine..deci nu merita.asa ca mergi mai departe
LACRAMIOARALACRA10
Postat pe 1 Martie 2009 15:19
Chiar daca toata lumea te sfatuieste sa deschizi ochii si sa mergi mai departe, sa-l lasi in pace, ca nu te merita si ca nu are niciun rost sa accepti tot ce ti se intampla, sunt convinsa ca nu ai sa intelegi, de asta trebuie sa-ti dai seama tu singura (si o sa-ti dai, intr-o zi :) ), pt ca orice iti propui mintal nu merge intotdeauna, mai ales ca spui ca tu il iubesti.
Daca ti-a spus sa ca i-ar placea sa-ti simta lipsa, ar trebui sa te gandesti mai mult inainte sa-l cauti si chiar si atunci cand te cauta el. Sa-i arati (fara sa i-o spui) ca mai ai si alte prioritati (chiar daca nu ai, fa-ti!) si sa fii mai indisponibila. Sa va vedeti mai rar, pentru ca ASA VREI TU, pentru ca MAI AI SI ALTCEVA DE FACUT. Sa il lasi sa creada ca te poate pierde (repet, fara sa i-o spui tu! pentru ca daca i-ai spune-o, n-ar crede.. tre sa FACI ceva cu adevarat), ca nu se invarte totul in jurul lui. Fii mai ocupata, cu prietenele tale, cu scoala, cu orice altceva. Citeste o carte, uita-te la un film bun, mai fa si altceva, forteaza-te putin si o sa ai numai de castigat.
Bafta multa!
arteziana
Postat pe 1 Martie 2009 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce credeti? 13 De la: GABYTA13 17 August 2009 23:23
pustoaicele de 12-16 ani... 9 De la: goodbye_kitty 4 Iulie 2010 12:50
who wants yo be my girl ? 578 De la: Diavolyta_ 14 Mai 2009 17:29
Vreau si eu o fata 112 De la: bebe_lush_ul 28 Martie 2009 23:31
In cautarea unei relatii serioase 2 De la: Shhh 11 Aprilie 2010 22:38