Setari Cookie-uri

relatie in impas

Sunt si lucruri frumoase care ne leaga , dar si altele care imi da de gandit .restrictii peste restrictii .

Ce ma deranjeaza forte tare obsesia ei de faptul ca o insel.
neintemeiata de altfel.si in plus obsesiva reactie a ei lasama sa te las. nepasare si doar dorinta obsesiva de a face cumparaturi .
Am avut axperienta de a sta despartiti si se pare ca nu este usor nici pt. mine nici pt. ea.
Impacarea cel mai dulce moment. dupa o saptamana revine la normal.ma scoate din minti treaba asta .

nici pe mine nu ma inteleg cateodata de ce mai continui.

imi spune ca daca am so insel vreodata totul se va termina , parca asteapta acest lucru. cine sa mai inteleaga.
multumesc.
longy_73
Postat pe 27 Aprilie 2009 15:43
Din ce am scris mai sus credeti ca dau dovada de egoism ?
longy_73
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:12
Trista e viata ta si plina de "restrictii".!!! Te-ai gandit ca poate ea vrea sa-ti dea de inteles ca nu se mai poate merge inainte dar numai stie cum sa-ti dea de inteles? Pentru ca te obosesti mereu sa fiti impreuna, sa cauti solutii, si ea nu vrea nimic din ce propui tu, trebuie sa fie epuizant si pentru ea sa-ti dea de inteles ca relatia voastra e destramata deja si eforturile tale oricum sunt zadarnice, poate ea crede ca numai poate scapa de tine decat prin "restrictii" in speranta ca tu te vei indeparta de ea si in sfarsit va fi libera. La varianta asta te-ai gandit?
Nu cred ca esti egoist, parerea mea este ca tragi de o relatie demult apusa, tot incerci sa aduni cioburi, sa reconstitui ceva de ti-a placut odata. Sunteti amandoi intr-o relatie stinsa si din ce ai spus pana acum ea tot iti da de inteles ca sa terminat, problema e la tine ca nu vrei sa renunti si nu vrei sa o lasi sa-si traiasca viata asa cum si-o doreste, te lasa pe tine sa renunti. multi noroc in continuare
dani_lo
Postat pe 28 Aprilie 2009 14:29
Bun . In cazul asta de ce nu are puterea sa-mi spuna ca nu mai vrea .
E foarte simplu. Nu te mai vreau si gata.
Aseara am intrebato ce simte cand spune ca ma iubeste ,a stat un pic si mia spus ca nu intelege intrebarea, am intrebato din nou ce simti fizic cand spui ca ma iubesti.
raspuns: ma doare stomacul, la care eu am zambit ,ea ma intrebat ce simt eu, raspuns : eu simt fluturi in stomac si ma trec fiori doar cand ma gandesc la tine.....aaa pai la fel simt si eu( a raspuns ea ).
Asta mi-a dat de inteles ca defapt se forteaza sa mimeze dragostea si cred ca doar ce se intampla in pat este ok pt. ea.( sper sa fie macar asta )
am sperat sa ma insel si sa am un raspuns venit din suflet fara sa se gandeasca.
Naiba stie de ce o mai iubesc si ma complac in aceasta situatie .
longy_73
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:18
Eu cred ca se simte prost sa-ti spuna, e o situatie oarecum penibila, vede ca te agati de ea cu orice pret. am o prietena care nu stia cum sa se desparta de prietenul ei, el devenise obsedat de ea, de cate ori se desparteau el venea mereu dupa ea si numai scapa de el. numai stia cum sa procedeze, pana la urma sau despartit dar greu si asta a implicat ani irositi si sentimente neimpartasite.
Trebuia sa intelegi din raspunsul care ti la dat, nu stiu ce altceva ar mai putea sa-ti spuna, parerea mea e ca a fost un raspuns destul de elocvent
way
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:43
Dupa discutia de aseara a despachetat lucrurile pe care tocmai le facuse , si am ramas in continuare impreuna .
daca ar fi vrut sa plece avea tot timpul din lume.
De ce nu a facuto?
inseamna ca tine la mine si spera sa mearga pana la urma.
longy_73
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:53
Cred ca nu pleaca deoarece nu are inca pe cineva , nu are siguranta ca in locul tau este imediat altul, iar tu ai proceda la fel. Deocamdata sunteti singurul/a pentru celalalt, poate ar mai fi o sansa ......nimeni nu poate sti , doar se poate presupune.
cornelia_leia
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:15
Eu cred ca asteapta sa o insel sa aiba un motiv.
Mi-a spus ca daca o insel va renunta la mine.
longy_73
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:24
Nimeni nu asteapta sa fie inselat, nu cred ca isi doreste cineva asa ceva, rezolvarea e la tine, o discutie serioasa si evaluarea opiniilor amandorura e importanta si daca aveti aceleasi dorinte si vedeti acelas viitor impreuna ar mai fi o sansa, dar daca nu coincid atunci nu aveti nimic in comun si despartirea nu tine decat de timp.
dani_lo
Postat pe 30 Aprilie 2009 13:31
S-ar parea ca aveti un moment de impas , fiecare asteapta o "schimbare" de la celalalt. E lucru mare daca reusiti sa treceti peste asta, inseamna ca o veti duce multi ani inca de acum in colo . Incercati sa va purtati amandoi ca la inceputul relatiei voastre. S-ar putea sa aveti o surpriza cand veti constata ce mult v-ati schimbat comportamentul in acesti 13 ani. Discutati pe aceasta tema....daca reusiti!
cornelia_leia
Postat pe 4 Mai 2009 22:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu inteleg..... 27 De la: lilu_67 12 Iunie 2011 11:40
cum m-am indragostit de "amicul"meu 55 De la: kudika325077 20 Octombrie 2010 00:07
Eu. 82 De la: hystria1 2 Noiembrie 2010 00:44
Ce e de facut in nebunia asta? 30 De la: kudika_970879 16 Iulie 2014 01:56
Am renuntat la o relatie minunata ! 9 De la: alexutzab 24 Septembrie 2008 11:32