Setari Cookie-uri

Ce-ti sta pe nasuc?

Ca tot vine primavara, ce preferati in materie de ochelari de soare? Ieftini dar sezonieri, sau dai un ban si stii ca face? Eu personal cred ca nu e nimic mai urat ca o femeie sa poarte imitatii grosolane de D&G, Dior, Bvlgari...CHANEL si alte branduri mari...Ochelarii, ceasul si geanta...NEVER FAKE!
O zi insorita va doresc!
mrskattousa
Postat pe 23 Februarie 2009 06:22
vogue imi sta pe nasuc anul asta , iar la cati bani am dat pe ei nu cred ca se pot numi imitatie grosolana
donttouch
Postat pe 23 Februarie 2009 08:44
Nu dragutza,clar nu... Ma refeream la cu totul altceva, stii si tu si vezi in jur ce poarta lumea...Buna alegere
mrskattousa
Postat pe 23 Februarie 2009 08:48
Ray Ban
Full_Metal_Jacket
Postat pe 23 Februarie 2009 08:49
De la: mrskattousa, la data 2009-02-23 08:48:59Nu dragutza,clar nu... Ma refeream la cu totulaltceva, stii si tu si vezi in jur ce poarta lumea...Buna alegere


sincer intotdeauna aleg ceea ce-mi sta mie bine si nu ce se poarta

eu una personal sunt de parare ca mai bine sa-mi stea bine decat sa fiu ridicola dar deh la moda
donttouch
Postat pe 23 Februarie 2009 08:52
De la: mrskattousa, la data 2009-02-23 06:22:36Ca tot vine primavara, ce preferati in materie de ochelari de soare? Ieftini dar sezonieri, sau dai un ban si stii ca face? Eu personal cred ca nu e nimic mai urat ca o femeie sa poarte imitatii grosolane de D&G, Dior, Bvlgari...CHANEL si alte branduri mari...Ochelarii, ceasul si geanta...NEVER FAKE!
O zi insorita va doresc!


Subscriu! Never-ever!
In afara de asta, ochelarii trebuie sa aiba protectie UV completa, ceea ce o "facatura" nu-ti poate promite... Adica daca minte scriind D&G, nu poate minti si cand pune eticheta UV 400?
Dor_a
Postat pe 23 Februarie 2009 10:20
De la: donttouch, la data 2009-02-23 08:44:12vogue imi sta pe nasuc anul asta , iar la cati bani am dat pe ei nu cred ca se pot numi imitatie grosolana


La mine Versace.. I-am cumparat anul trecut, la inceput... sau acum 2 ani? Nu mai stiu...
Treaba e alta... Anul trecut m-a pus naiba sa intru intr-un magazin care "zicea" in... vitrina mare ca ar avea 70% discount... Nenorocire! Am gasit o pereche de Prada superbi! Su-perbi! M-am indragostit de ei... Cand am intrebat, evident! Erau colectie noua, deci nici vorba de discount... Ma rog, dupa tziganeli, nenea imi spune ca mi-ar face un discount de 15%... Ma rog, plec in ziua aia din magazin fara a-i cumpara, in speranta ca o sa rup "farmecele"... Asi! A doua zi m-am intors si i-am cumparat! Doamne, ce frumosi sunt! De ce va spun povestea asta? Pai stati, ce? Va grabiti?
O spun pentru ca dupa ce am venit de-a berbeleacul de frumusetea lor, cand am inceput sa ii port, mi-am dat seama ca se sprijina pe pometi (eu am pometii inalti), si imi lasa doua linii... ... Bleah! Acum ii port doar in ocaziile in care accesoriile sunt aurii, pentru ca au auriu... In rest, tot bunii mei Versace duc greu'...
Dor_a
Postat pe 23 Februarie 2009 10:30
M-am "impodobit" recent cu Bvlgari...cu cristale si tot tacamu'...numai ca mi se rupe inima sa-i iau la plaja, la ulei si nisip...Nu-i mai bine sa lasam fitzele cand e vb de plaja? Ma uitam la pitzi de pe hi5 zilele trecute...la plaja cu toata gama de accesorii pe ele, cercei lungi, lanturi peste lanturi, cordelushe bling-bling-oase, pana si curelushe peste costumul de baie...e normal? Sau sunt eu comunista?
mrskattousa
Postat pe 24 Februarie 2009 17:54
Hmmm eu nu prea am d-astea de firma... dar imi plac foarte mult ochelarii stil aviator sau politist. Am niste ochelari de la VS care arata super bine.

Kattousa, nu esti comunista este de prost gust ce descrii tu acolo; si eu ma mai pitzipongesc cu o bratarica din cand in cand, dar este din scoici... ce naiba, intri in apa si te duci la fund ca bolovanu' ca te trag lanturile
kitty_krieger
Postat pe 24 Februarie 2009 18:01
NUUUUUUUUUUUU, stai ca n-ai inteles...ele de fapt nu se duc la plaja, se duc la defilare...si nici vorba de apa marii, ca nu-i de nasu' lor...fac baie in caviar acasa si cand trag apa la toaleta curge Evian!
mrskattousa
Postat pe 24 Februarie 2009 18:04
eu am unii gen paris hilton cu rama asa mai mare pe care i am luat de la optiplatza,au lentila polarizata imi plac foarte mult si am dat 100 ron pe ei!!! nu cred k as da foarte multi bani pe niste ochelari de soare,mai ales k eu ii sparg,stau pe ei si alte chestii... si mai am unii dragutzi de la meli melo... deci firma chiar nu conteaza asa mult...
SweetHappyButterfly
Postat pe 24 Februarie 2009 18:05
De la: mrskattousa, la data 2009-02-24 18:04:50 NUUUUUUUUUUUU, stai ca n-ai inteles...ele de fapt nu se duc la plaja, se duc la defilare...si nici vorba de apa marii, ca nu-i de nasu' lor...fac baie in caviar acasa si cand trag apa la toaleta curge Evian!

se duc la agatat cocalari
kitty_krieger
Postat pe 24 Februarie 2009 18:07
Ce-ti sta pe nasuc?

in mom asta imi sta pisica pe nas...
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Februarie 2009 20:14
Imi sta o alunita.
G_Bogdan
Postat pe 24 Februarie 2009 20:15
nashpa...macar sa ai grija sa nu-ti creasca si par pe ea...
mrskattousa
Postat pe 24 Februarie 2009 20:18
De la: mrskattousa, la data 2009-02-24 20:18:30nashpa...macar sa ai grija sa nu-ti creasca si par pe ea...


Daca te uiti atenta in poza,bineinteles fara ochelari pe ochi, se vad cateva fire lungi si delicate .
Uneori ma mai joc asa cu ele ,le fac carlionti cum fac unele persoane cu mustata.
G_Bogdan
Postat pe 24 Februarie 2009 20:30
fara ochelari refuz sa ma uit...poate imi intra in ochi
mrskattousa
Postat pe 24 Februarie 2009 20:33
De la: mrskattousa, la data 2009-02-24 20:33:54fara ochelari refuz sa ma uit...poate imi intra in ochi


Iti recomand ceva de la Jimmy Choo, restul nu au facut fata, prin urmare contactul agresiv, a avut ca rezultat ,craparea lentilei si evident orbirea persoanei...
Cel mai bine este sa pastrezi distanta pt orice eventualitate.
G_Bogdan
Postat pe 24 Februarie 2009 20:58
eu prefer ceva de calitate nu suport imitatiiile....
_dulcik_
Postat pe 24 Februarie 2009 21:46
Pentru mine e foarte important ce-mi sta pe nasuc intrucat sunt innebunita dupa ochelarii de soare si consider ca sunt niste accesorii must have.Am Dior , Prada , aviator sunglasses - clasicul brand Ray Ban , iar cea mai incantata sunt de perechea mea de ochelari foarte eleganti Gucci Acum am pus ochii pe niste Marc Jacobs superbiii .
Kittynelle
Postat pe 25 Februarie 2009 19:00
hmmmm...........mie imi stau pe nasuc ramele de la wotana..............cu lentilele heliomate de la zeiss.........ca imi sunt obligatorii ochelarii de vedere...........si avand in vedere ca tot la 5 luni nenorocesc o rama, ori ma pun cu fundul pe ea, ori adorm cu ei la ochi si o trag sub mine..........nu dau multi bani pe rame.......adica imi iau sa-mi placa si sa fie bune...dar nu firmate.....oricum lentilele conteaza.........



in alta ordine de idei............a primit tata o pereche foarte faini de ochelari de la police.......cu o rama metalica superba..........si cand si-a crapat o lentila.....i-am facut altele la optica, cu dioptriile pe care i le trebuia pt condus, cu filtru uv.................si de soare..........se pot face la comanda.....si eu personal consider ca sunt mai sanatoase.....mai ales daca aveti mici defcte la ochi....si nu sunt atat de scumpe...cred ca de la zeiss, care e firma buna sunt cam 150 de lei o pereche de lentile ....si culoarea e la alegere.au gama foarte variata si faina....si sunt foarte odihnitori...
_diana_
Postat pe 25 Februarie 2009 19:29
De la: _Jolie_, la data 2009-02-25 19:00:49Pentru mine e foarte important ce-mi sta pe nasuc intrucat sunt innebunita dupa ochelarii de soare si consider ca sunt niste accesorii must have.Am Dior , Prada , aviator sunglasses - clasicul brand Ray Ban , iar cea mai incantata sunt de perechea mea de ochelari foarte eleganti Gucci Acum am pus ochii pe niste Marc Jacobs superbiii .


ce sa-ti urez...? Sa-ti stea pe nasuc cat mai curand! Sunt total de acord cu tine,pt o femeie ochelarii sunt un Must Have.
mrskattousa
Postat pe 26 Februarie 2009 08:47
gucci, prada ,vs etc...asteas pe toate gardurile...YSL...cu heliomate..si din 1960..gen..clasici
...ce sesonier?i...:P...haide=ti fetelor..indrazniti..putina originalitate;)
haruka_obake
Postat pe 27 Februarie 2009 15:38
cand e vara la mare in rest nu prea port ochelari de soare
yumy
Postat pe 28 Februarie 2009 12:07
De la: haruka_obake, la data 2009-02-27 15:38:24gucci, prada ,vs etc...asteas pe toate gardurile...YSL...cu heliomate..si din 1960..gen..clasici
...ce sesonier?i...:P...haide=ti fetelor..indrazniti..putina originalitate;)


Fii tu originala si pt noi...asteptam propuneri Si imi permit o mica remarca: "haideti" nu se scrie deloc cu cratima, ca sa nu mai vbim de semnul egal din mijloc... In afara de faptul ca nu inteleg mare lucru din ce ai incercat sa emiti matale...poate ai incercat sa fii originala?! Si ai reusit!
mrskattousa
Postat pe 28 Februarie 2009 19:23
De la: mrskattousa, la data 2009-02-28 19:23:08
De la: haruka_obake, la data 2009-02-27 15:38:24gucci, prada ,vs etc...asteas pe toate gardurile...YSL...cu heliomate..si din 1960..gen..clasici
...ce sesonier?i...:P...haide=ti fetelor..indrazniti..putina originalitate;)


Fii tu originala si pt noi...asteptam propuneri Si imi permit o mica remarca: "haideti" nu se scrie deloc cu cratima, ca sa nu mai vbim de semnul egal din mijloc... In afara de faptul ca nu inteleg mare lucru din ce ai incercat sa emiti matale...poate ai incercat sa fii originala?! Si ai reusit!

cred ca fiecare e original in felul lui atata timp cat nu sta cu ochii pe marile case de moda si le imita
yumy
Postat pe 2 Martie 2009 07:34
De la: mrskattousa, la data 2009-02-28 19:23:08
De la: haruka_obake, la data 2009-02-27 15:38:24gucci, prada ,vs etc...asteas pe toate gardurile...YSL...cu heliomate..si din 1960..gen..clasici
...ce sesonier?i...:P...haide=ti fetelor..indrazniti..putina originalitate;)


Fii tu originala si pt noi...asteptam propuneri Si imi permit o mica remarca: "haideti" nu se scrie deloc cu cratima, ca sa nu mai vbim de semnul egal din mijloc... In afara de faptul ca nu inteleg mare lucru din ce ai incercat sa emiti matale...poate ai incercat sa fii originala?! Si ai reusit!


ete nah..crezi ca de asta stau eu...nu-ti convine ce am scris...ignora...tu ce faci?dai meditatii online la garmatica pe forumuri?(eu am dat o propunere..ca nu am afisat-o cum fac toate cu ochelarii de "firma de pe toate gardurile " si ca nu stii ce inseaman YSL fara sa te uiti pe net e partea a 2-a)...get a life!
haruka_obake
Postat pe 3 Martie 2009 09:13
mai fato...iti permiti cam multe...ma abtin de la alte comentarii...nu-mi sta in caracter sa ma tiganesc cu "inteligenta forumului"...doamne unde erai cand aveam nevoie de tine, sa ma inveti si pe mine una alta, ca sa nu mai caut pe google...? Ma lasi...
mrskattousa
Postat pe 3 Martie 2009 12:01
De la: haruka_obake, la data 2009-03-03 09:13:43
De la: mrskattousa, la data 2009-02-28 19:23:08
De la: haruka_obake, la data 2009-02-27 15:38:24gucci, prada ,vs etc...asteas pe toate gardurile...YSL...cu heliomate..si din 1960..gen..clasici
...ce sesonier?i...:P...haide=ti fetelor..indrazniti..putina originalitate;)


Fii tu originala si pt noi...asteptam propuneri Si imi permit o mica remarca: "haideti" nu se scrie deloc cu cratima, ca sa nu mai vbim de semnul egal din mijloc... In afara de faptul ca nu inteleg mare lucru din ce ai incercat sa emiti matale...poate ai incercat sa fii originala?! Si ai reusit!


ete nah..crezi ca de asta stau eu...nu-ti convine ce am scris...ignora...tu ce faci?dai meditatii online la garmatica pe forumuri?(eu am dat o propunere..ca nu am afisat-o cum fac toate cu ochelarii de "firma de pe toate gardurile " si ca nu stii ce inseaman YSL fara sa te uiti pe net e partea a 2-a)...get a life!

ce te-ai ofuscat asa? crezi ca daca n-am ochelari YVES SAINT LAURENT... nu sunt originala??? trebuie neaparat ca ochelarii de soare sa fie peste 200$ ca sa fiu "true"???
Da' frate daca vad o pereche de ochelari in piata dupa care mor ca design si-si fac treaba bine, ce are? trebuie neaparat sa stie lumea ca nu-s de firma?
kitty_krieger
Postat pe 3 Martie 2009 12:03
eh eu am unii super misto care cred eu ca imi sta bine..si am dat 10 euro de la greci ....ieftini si imi sta bine....nu asi da mai mult de 15 euro pe unii...prefer...haine decit ochelari
mikela_my
Postat pe 3 Martie 2009 12:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce-ti sta pe nasuc 3 De la: mimi_ca29 11 Mai 2011 10:09
valul de pe ochi 5 De la: ad__83 3 Mai 2011 14:52
ce-ti sta pe nasuc ? 2 De la: cinciuandreea 23 Mai 2011 15:59
zodie 1 De la: kudika042021 29 Aprilie 2011 08:49
ce-ti sta pe nasuc 2 De la: kudika_pudika 29 Aprilie 2011 11:42