Setari Cookie-uri

Ce-ti sta pe nasuc?

De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-16 20:50:17
De la: mrskattousa, la data 2009-03-06 17:55:29 ...Eu la 20 de ani eram mai preocupata de studii decat de internet, sincera sa fiu...



Sincera sa fiu , daca te duce capul asa...cat de cat, stii cat de bine poti sa faci si facultate, sa intri pe net, sa te distrezi etc...pff, nu ai idee !!!


mda...cat de cat...acolo, sa fie. mersi oricum! apreciez gestul , metoda pur prieteneasca de a arunca cu noroi in cineva despre care nu ai habar nici cat negrul de pe ochelarii vintage din targ. hai...la mai mare!
mrskattousa
Postat pe 27 Aprilie 2009 10:39
Sunt oameni care isi permit cu adevarat sa dea 500 de Euro sau mai mult pe o pereche de ochelari de marca!
Si ei se cunosc si se diferentiaza de "facaturi".
Una e sa porti Gucii, D&G, Prada, Dior, Chanel, etc din piata sau imitatii in general. Aici nu arati decat faptul ca ti ai dori foarte mult o asemenea bijuterie, dar nu ti o poti permite! Si dai dovada de "taran". Poti foarte bine sa ti cumperi ochelari ieftini fara nici uni fel de marca inscriptionata, simpli. Eu cred ca e muult mai de bun gust! Si nu atragi atentia atat de tare intr un mod negativ.
Si alta e sa porti cu adevarat toate marcile de mai sus, pe bune, adica originali. Nu am nimic cu astfel de oameni, foarte bine ca si permit. O asemenea pereche de ochelari sunt o bijuterie pe nasuc.
Am si eu 2 perechi achizitionate vara trecuta din afara, Dior si Chanel deocamdata. Va spun ca sunt superbi si foarte rezistenti. Acestia chiar au toate filtrele necesare pentru a proteja ochiul.
Dar am si perechi fara nume, sunt frumosi dar atat, nu scrie nimic pe ei!
pisi08
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:55
Ei bine preferatii mei sunt niste ochelarii Polaroid pe care i-am luat vara trecuta au niste lentile polarizante care sunt extraordinare si mai am o pereche Ray Ban care ii port mai rar iar acum mi-am achizitinat unii Police la doar 30 eur bine stiu k sunt facaturi dar imi plac.
Rareshutzu
Postat pe 1 Mai 2009 09:04
Mie imi plac foarte mult aia retro si police...mi-am luat ieri o pereche carrera...am dat multicel dar se merita zic eu
AlexaW
Postat pe 1 Mai 2009 16:26
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 17:02
De la: copacelul, la data 2009-05-02 17:02:36http://multsoare-stuff.blogspot.com/


sincer chiar nu imi place ce ai pe blog
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 01:33
in concluzie, fetelor daca nu aveti pe nasuc o pereche de ochelari f scumpi si de firma Dior sau Prada nu aveti nici o valoare.....fac referire la cineva care sufera de snobism!!!
alb_bastru
Postat pe 8 Mai 2009 18:57
valentino si dior...nu k as avea o problema cu ochelarii *facatura*dar am purtat odata si mi-am stricat vederea.......fetelor dak va cumparati ceva ,macar luati ceva ca lumea ca daca nu,o sa aveti probleme mai tarziu cu vederea asa cum am patit-o si eu...aa si cel mai multumita sunt de cei de la valentino...sunt ff fini la vedere si nici macar nu simt ca ii port....
aliona_larisa
Postat pe 9 Mai 2009 20:51
De la: alb_bastru, la data 2009-05-08 18:57:55in concluzie, fetelor daca nu aveti pe nasuc o pereche de ochelari f scumpi si de firma Dior sau Prada nu aveti nici o valoare.....fac referire la cineva care sufera de snobism!!!



Eventual sa fie brandul la vedere si pretul atarnat de ei :))


Postat pe 9 Mai 2009 20:58
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-09 20:58:18
De la: alb_bastru, la data 2009-05-08 18:57:55in concluzie, fetelor daca nu aveti pe nasuc o pereche de ochelari f scumpi si de firma Dior sau Prada nu aveti nici o valoare.....fac referire la cineva care sufera de snobism!!!



Eventual sa fie brandul la vedere si pretul atarnat de ei :))


upsssss si eu rupt si eticheta si pretul de unde fac rost de altele
yumy
Postat pe 10 Mai 2009 06:54
De la: alb_bastru, la data 2009-05-08 18:57:55in concluzie, fetelor daca nu aveti pe nasuc o pereche de ochelari f scumpi si de firma Dior sau Prada nu aveti nici o valoare.....fac referire la cineva care sufera de snobism!!!


Ei...nu neaparat Dior sau Prada...merg si niste Versace, Chanel...in concluzie nu suntem chiar atat de pretentioase. ;)
In alta ordine de idei, facand referire la acel "cineva care sufera de snobism", admiraþia nefireascã ºi fãrã discernãmânt pentru tot ceea ce este la modã nu ne/ma caracterizeaza deloc si am sa-ti argumentez de ce: prin faptul ca prefer marile branduri in locul ochelarilor ieftini din targ sau mai stiu eu unde, nu demonstrez ca sunt snoaba ci imi exprim punctul de vedere, motivul principal pentru care a fost creat acest site. Iar acest lucru nu inseamna ca persoanele care nu sunt de acord cu mine n-au nici o valoare. Eu cand declar ca admir creatiile unei anumite case de moda, o fac cu discernamant si in nici un caz nu ma ghidez dupa ceea ce este la moda. Pur si simplu imi place un lucru si atat. Nu trebuie sa apara in reviste sau pe podiumuri ca sa-l port. Atata timp cat porti ce-ti place si-ti sta bine, indiferent cat costa nu vad de ce ai fi catalogat drept snob. Parerea mea...

Ai sa spui ca m-am simtit cu musca pe caciula si de aceea te citez..se poate spune si asta, si sa zicem ca am simtit nevoia sa-ti dau o explicatie, atat a termenului folosit de tine cat si a preferintelor mele si nu numai.
mrskattousa
Postat pe 10 Mai 2009 17:12
De la: mrskattousa, la data 2009-05-10 17:12:39
De la: alb_bastru, la data 2009-05-08 18:57:55in concluzie, fetelor daca nu aveti pe nasuc o pereche de ochelari f scumpi si de firma Dior sau Prada nu aveti nici o valoare.....fac referire la cineva care sufera de snobism!!!


Ei...nu neaparat Dior sau Prada...merg si niste Versace, Chanel...in concluzie nu suntem chiar atat de pretentioase. ;)
In alta ordine de idei, facand referire la acel "cineva care sufera de snobism", admiraþia nefireascã ºi fãrã discernãmânt pentru tot ceea ce este la modã nu ne/ma caracterizeaza deloc si am sa-ti argumentez de ce: prin faptul ca prefer marile branduri in locul ochelarilor ieftini din targ sau mai stiu eu unde, nu demonstrez ca sunt snoaba ci imi exprim punctul de vedere, motivul principal pentru care a fost creat acest site. Iar acest lucru nu inseamna ca persoanele care nu sunt de acord cu mine n-au nici o valoare. Eu cand declar ca admir creatiile unei anumite case de moda, o fac cu discernamant si in nici un caz nu ma ghidez dupa ceea ce este la moda. Pur si simplu imi place un lucru si atat. Nu trebuie sa apara in reviste sau pe podiumuri ca sa-l port. Atata timp cat porti ce-ti place si-ti sta bine, indiferent cat costa nu vad de ce ai fi catalogat drept snob. Parerea mea...

Ai sa spui ca m-am simtit cu musca pe caciula si de aceea te citez..se poate spune si asta, si sa zicem ca am simtit nevoia sa-ti dau o explicatie, atat a termenului folosit de tine cat si a preferintelor mele si nu numai.

vreau si eu sa-mi zic parerea in legatura cu acest "snobism"

dupa cum spuneam, eu nu sunt genul care sa ma uit neaparat dupa firma, ci dupa calitate. Dar in nici un caz nu voi considera o persoana care prefera ochelari de firma, snoaba.

Un snob/snoaba este cel/cea care face misto de mine ca ia uite ce are el/ea si nu am eu. Ceea ce nu este deloc cazul lui kattousa, ci mai debgraba al altei fete de pe acest topic.
kitty_krieger
Postat pe 11 Mai 2009 13:00
eu am facut referire strict la cele care prefera ochelarii de firma doar ptr ca este un obiect scump si de ce nu da si bine la cei din jur si astfel aratam ca avem bani si ne permitem, ca doar ce naiba la nivelul de trai din RO iti permiti orice si oricum.Dar situatia se schimba atunci cand vrei sa dai un ban dar si sa nu-ti strici si ochii,cum este in cazul lui mrskatoussa si nu,nu era vb de tine.
alb_bastru
Postat pe 12 Mai 2009 08:35
Eu am o pereche Versace,dar ii am de 2 ani,poate nu mai sunt in trend,dar eu ma simt asa bine cu ei,imi protejeaza vederea si nu i-as schimba cu altii deocamdata.Cineva ia- adus din Franta,arata bine si imi plac enorm!Firma nu se vede,adk nu scrie nicaieri numele firmei,deci nu atrag atentia!Cumparati ce va place,dar si ce va protejeaza ochisorii !
luyyzz
Postat pe 18 Mai 2009 10:50
De la: luyyzz, la data 2009-05-18 10:50:13Eu am o pereche Versace,dar ii am de 2 ani,poate nu mai sunt in trend,dar eu ma simt asa bine cu ei,imi protejeaza vederea si nu i-as schimba cu altii deocamdata.Cineva i-a adus din Franta,arata bine si imi plac enorm!Firma nu se vede,adk nu scrie nicaieri numele firmei,deci nu atrag atentia!Cumparati ce va place,dar si ce va protejeaza ochisorii !
luyyzz
Postat pe 18 Mai 2009 10:50
Police, si au o sigla destul de discreta.
Cassey
Postat pe 19 Mai 2009 10:35
De la: Cassey, la data 2009-05-19 10:35:51Police, si au o sigla destul de discreta.

ai zis ceva mai bine taceai filosoafa ajungeai o tampenie mai mare nu mai spuneai
yumy
Postat pe 21 Mai 2009 08:47
Desigur ca nu e bine sa porti fake'uri..imi sta ceva gen Aviator;
aleera
Postat pe 25 Mai 2009 22:04
Ce-ti sta pe nasuc?

NISTE PISTRUI
just_heaven
Postat pe 27 Mai 2009 12:42
;)))) pistrui am si eu si mai am niste ochelari de soare de la mantaray, debenhams :) au un design fff dragut, rame liliacii...protectie uv totala, ce sa zic...ma simt bine cu ei
inna_1688
Postat pe 31 Mai 2009 19:34
pana acum am 3 perechi de ochelari , Versace, Marc Jacobs si ultima achizie Gucci, din urmatoarele motive : 1 ochelarii de firma chiar ofera protectie,nu au pur si simplu o eticheta lipita p care sa scrie protectie nu stiu cat....( de altfel nu stiu daca ati remarcat dar imediat se observa fake-urile.cei care le poarta desi au de exemplu ochelari cu lentila neagra, tot incruntati stau la soare...si cred ca e logic din moment ce lentila aia oricum nu filtreaza nimic ..e ca si cum n-ar purta nimic ) 2 mai bine strangi bani si cumperi un lucru de calitate decat 10 imitatii de rasu lumii...oricum nici o pereche nu a fost cumparata din romania , ci din strainatate de la reduceri, ptr ca acolo se fac reduceri care chiar se simt la buzunar ...marc jacobs din colectie noua erau redusi asta vara in cipru de la 475 euro la la 300....
sunshine24ro
Postat pe 1 Iunie 2009 10:21
sfatul meu........
cumparatzi tot ce va place chiar dak e de firma sau nu simtiti`va bine cu c avetzi fitzi senzuale si pasionale pentru voi sau pt cei de langa voi
and now
let`s summer&let`s shop
BrOsCuTzSa
Postat pe 14 Iunie 2009 14:52
De la: BrOsCuTzSa, la data 2009-06-14 14:52:15sfatul meu........
cumparatzi tot ce va place chiar dak e de firma sau nu simtiti`va bine cu c avetzi fitzi senzuale si pasionale pentru voi sau pt cei de langa voi
and now
let`s summer&let`s shop
yumy
Postat pe 14 Iunie 2009 18:43
Buna . eu am fata ovala si micuta..nu stiu cu ce pereche de ochelari mi-ar sta bine mai exact.cum nu prea am timp de cutreierat prin magazine as vrea sa stiu daca vreo alta fata este in situatia mea-ce tip de ochelari a ales.ma gandeam la un model aviator..
kudika025939
Postat pe 14 Iunie 2009 20:34
buuunn...subiectul meu preferat. ..am o pasiune pentru ochelarii de soare, dar nu-mi permite buzunarul sa dau prea multi bani pe ei, asa cum mi-ar placea:D nu cumpar decat ce imi place indiferent ca sunt de firma sau nu....am multe perechi dar cele mai drage raman 2 dintre ele: Pucci si D&G.
Acu nu va ganditi la aia tiganesti gen litere uriase D G cu strasuri...la ai mei de abia se vede firma, e scris mic mic, pe aia ii tin cand conduc mai mult....sunt perfecti iar cei de la Pucci sunt absolut minunati, au forma exclusiv creata de cei de la PUCCI si nici nu sunt tiganesti...
Bine acu si pretul e pe masura dar fac banii...419 E !!! am plans cand am dat banii din buzunar dar na. ...mi-am facut moftul si nu regret deloc.
In rest 25-35-45 etc, cam astea sunt preturile la celelate perechi pe care le am , nu fac figuri, mi-au placut , i-am luat, nu m-am uitat ca vezi doamne daca nu costa peste 10 mil nu sunt buni...
Daca voua va plac asta conteaza si sa fiti mandre de alegerea facuta
kittycrys
Postat pe 21 Iunie 2009 13:47
De la: pisi08, la data 2009-04-28 15:55:59 Sunt oameni care isi permit cu adevarat sa dea 500 de Euro sau mai mult pe o pereche de ochelari de marca!
Si ei se cunosc si se diferentiaza de "facaturi".
Una e sa porti Gucii, D&G, Prada, Dior, Chanel, etc din piata sau imitatii in general. Aici nu arati decat faptul ca ti ai dori foarte mult o asemenea bijuterie, dar nu ti o poti permite! Si dai dovada de "taran". Poti foarte bine sa ti cumperi ochelari ieftini fara nici uni fel de marca inscriptionata, simpli. Eu cred ca e muult mai de bun gust! Si nu atragi atentia atat de tare intr un mod negativ.
Si alta e sa porti cu adevarat toate marcile de mai sus, pe bune, adica originali. Nu am nimic cu astfel de oameni, foarte bine ca si permit. O asemenea pereche de ochelari sunt o bijuterie pe nasuc.
Am si eu 2 perechi achizitionate vara trecuta din afara, Dior si Chanel deocamdata. Va spun ca sunt superbi si foarte rezistenti. Acestia chiar au toate filtrele necesare pentru a proteja ochiul.
Dar am si perechi fara nume, sunt frumosi dar atat, nu scrie nimic pe ei!




bvbv...sunt total de acord cu tine...romanii au inceput sa se uite mai mult la calitate cand merg la cumparaturi si asta nu poate decat sa te bucure cu adevarat
kittycrys
Postat pe 21 Iunie 2009 13:53
Auziti, atat de bine se falsifica toate hainele si obiectele in ziua de azi ca, cu greu iti dai seama care e fake si care e adevarat.Si putini oameni au bani de haine vero.Niste ochelari adevarati sunt 400-500$ + haine care sunt foarte mult.Asa ca mai merge si fake dar nu fakeuri din piata ca logic ca se observa ca e fake.
therapsong2
Postat pe 8 Iulie 2009 22:05
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
kudika051526
Postat pe 13 Iulie 2009 11:22
...sa fim realisti pana la urma.....cine is permite fite foarte bine dar asta nu inseamna neaparat ca trebuie sa am ochelari de firma.......traim in romania si e clar :cine are ,are,cine nu.nu......in loc sa vb de fite mai bine am face ceva sa cultivam poporu`
yoannas
Postat pe 28 Iulie 2009 19:03
pe blogul ala zici ca sunt haine de la second.....cu mici exceptii
yoannas
Postat pe 28 Iulie 2009 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Trend 4 De la: ad__83 29 Aprilie 2011 09:07
ce-ti sta pe nasuc? 3 De la: pickard 3 Mai 2011 17:20
OCHELARI RAYBAN 5 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:30
ce-ti sta pe nasuc 1 De la: misusrl 29 Aprilie 2011 08:22
hello ! 3 De la: mimi_ca29 18 Mai 2011 17:52