Setari Cookie-uri

TOPIC PENTRU OBSEDATII DE ZODII !!!!!

Sigur, pai vor sa scrie acolo, la titlu: io's vaca (anul boului de!) si el e porc (mistretzu' adica) ... O sa avem plozi? Si ce-or sa faca? Or sa impunga sau or sa guitze?






Foate tare!
raluca_sarbu
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:57
:
eugenia19832003
Postat pe 20 Aprilie 2009 17:37
Sa iti planifici viata in fuctie de ceea ce iti spune horoscopul ....e dovada de prostie curata
Doar oamnenii slabi la caracter sunt capabili sa creada in toate magariile astea
andreea1976
Postat pe 14 Iulie 2009 11:52
eu daca nu ma ghidez dupa zodii ma simt pierduta!
iar de pierd horoscopul intr-o zi am tendinta de a ma sinucide!
deci lasati horoscopul a live! pls
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 11:58
De la: redline, la data 2009-07-14 11:58:33eu daca nu ma ghidez dupa zodii ma simt pierduta!
iar de pierd horoscopul intr-o zi am tendinta de a ma sinucide!
deci lasati horoscopul a live! pls



oooook......dar numai de data asta
andreea1976
Postat pe 14 Iulie 2009 12:00
De la: andreea1976, la data 2009-07-14 12:00:59
De la: redline, la data 2009-07-14 11:58:33eu daca nu ma ghidez dupa zodii ma simt pierduta!
iar de pierd horoscopul intr-o zi am tendinta de a ma sinucide!
deci lasati horoscopul a live! pls



oooook......dar numai de data asta

stii cum este o zi fara zodiac...este ca o zi fara soare!
o zi fara soare este o zi fara fotosinteza!
o zi fara fotosinteza este o zi fara oxigen!

multumesc
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 12:05
Atunci ....o zi minunata sa ai
andreea1976
Postat pe 14 Iulie 2009 12:14
De la: andreea1976, la data 2009-07-14 12:14:22Atunci ....o zi minunata sa ai

multumesc din inima partidului
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 12:25
aveti dreptate deja ne-au intoxicat cu atatea topicuri despre zodii.nu zice nimeni sa nu crezi dar nici chiar asa sa devina un mod de viata o obsesie sa te ghidezi dupa ele.ajungeeeee.
eu_pisika
Postat pe 30 Iulie 2009 10:38
Subscriu. Pardon: SUBSCRIU!!!
daniella_s
Postat pe 25 August 2009 14:17
De la: andreea1976, la data 2009-02-23 15:19:07Aici v-a puteti desfasura in voie fara a mai deschide mii de topicuri pe aceeasi tema!!!!!



BBFluturas
Postat pe 25 August 2009 14:21
De la: daniella_s, la data 2009-08-25 14:17:38Subscriu. Pardon: SUBSCRIU!!!

si eu
yumy
Postat pe 25 August 2009 14:25
Oooo ce bine....chiar mi-am amintit ca vroiam sa scriu ceva de zodii....
Cica acum e problema mareeeee ca a mai aparut inca o zodie de parca nu ar fi ajuns alea 12 care erau.....
Deci.....in curand vom vedea topice de genul....."eu sunt din zodia ofticus.....ma potrivesc cu un alt ofticat? daca da...cine ne poate spune cat de ofticati vom fi?? "
Bleah...
andreea1976
Postat pe 25 August 2009 14:36
hai sa fim serioase toata lumea o sa citeasca in continuare horoscopul mai ales pe cel din reviste,si nu e neaparat sa creada tot ce spun astrologii acolo ci pur si simplu din curiozitate asa ca orice ati spune nu are rost
cuddles
Postat pe 25 August 2009 23:10
Nu cred ca este o idee buna sa generalizezi si sa clasezi oamenii pentru ca sunt interesati de zodii. E cam mult spus, chiar si in spatiul virtual, cuvinte ca si "specimene", de ex, sau, si mai grav, sa sustii ca oamenii care isi citesc horoscopul sunt slabi de caracter, etc...sunt convinsa ca foare multa lume de aici s-a simtit luata la misto, s-a simtit lezata, jignita, si pe buna dreptate. Unde mai este respectul pentru semenul tau? Cum era aia cu liberatea cuvantului si dreptul la pareri personale, cum era cu jos cenzura? Deci sa inteleg ca de fapt nu exista libertate de exprimare nici macar virtual. Ok, si atunci unde sa mearga lumea sa spuna ce are chef? Poate ca vor scoate astia bilete cu destinatia Luna si poate ca acolo nu or sa va mai deranjeze.
Iertata sa imi fie intrarea, nu as fi facut-o daca nu as fi citit ca cei care cred in zodii inseamna ca sunt oameni slabi de caracter. Este cea mai mare eroare care poate fi spusa, este cea mai negandita afirmatie care poate fi facuta vreodata. Si eu imi citesc horoscopul, arar, e adevarat, nu idolatrizez zodiacele, doar mi se par interesante ca si lipsa de ocupatie, tin cont de ele in proportie destul de mica, dar crede-ma, slaba de caracter nu sunt, si nici specimen. Sunt un om normal, cu un loc in spatiul asta, ca fiecare, stapana pe mine si ghidata dupa cu totul alte reguli decat cele virtuale, si pentru ca sunt om, nu pot sa tolerez in vocabular apelative gen "specimen". Respect rasa umana prea mult pentru asta!
Nu totul este permis in virtual, este adevarat, dar cu atat mai putin ar trebui permise, sau iscate, mistourile, categorisirile si clasarile oamenilor in functie de cativa pixeli pe care ii foloseste, prin dreptul pe care il are fiecare, dupa bunul lui plac.
Si sunt convinsa ca multi imi vor da dreptate, chiar daca m-am exprimat in numele meu.
Toate cele bune!
No offence!
cori26g
Postat pe 26 August 2009 17:26
De la: cori26g, la data 2009-08-26 17:26:09Nu cred ca este o idee buna sa generalizezi si sa clasezi oamenii pentru ca sunt interesati de zodii. E cam mult spus, chiar si in spatiul virtual, cuvinte ca si "specimene", de ex, sau, si mai grav, sa sustii ca oamenii care isi citesc horoscopul sunt slabi de caracter, etc...sunt convinsa ca foare multa lume de aici s-a simtit luata la misto, s-a simtit lezata, jignita, si pe buna dreptate. Unde mai este respectul pentru semenul tau? Cum era aia cu liberatea cuvantului si dreptul la pareri personale, cum era cu jos cenzura? Deci sa inteleg ca de fapt nu exista libertate de exprimare nici macar virtual. Ok, si atunci unde sa mearga lumea sa spuna ce are chef? Poate ca vor scoate astia bilete cu destinatia Luna si poate ca acolo nu or sa va mai deranjeze.
Iertata sa imi fie intrarea, nu as fi facut-o daca nu as fi citit ca cei care cred in zodii inseamna ca sunt oameni slabi de caracter. Este cea mai mare eroare care poate fi spusa, este cea mai negandita afirmatie care poate fi facuta vreodata. Si eu imi citesc horoscopul, arar, e adevarat, nu idolatrizez zodiacele, doar mi se par interesante ca si lipsa de ocupatie, tin cont de ele in proportie destul de mica, dar crede-ma, slaba de caracter nu sunt, si nici specimen. Sunt un om normal, cu un loc in spatiul asta, ca fiecare, stapana pe mine si ghidata dupa cu totul alte reguli decat cele virtuale, si pentru ca sunt om, nu pot sa tolerez in vocabular apelative gen "specimen". Respect rasa umana prea mult pentru asta!
Nu totul este permis in virtual, este adevarat, dar cu atat mai putin ar trebui permise, sau iscate, mistourile, categorisirile si clasarile oamenilor in functie de cativa pixeli pe care ii foloseste, prin dreptul pe care il are fiecare, dupa bunul lui plac.
Si sunt convinsa ca multi imi vor da dreptate, chiar daca m-am exprimat in numele meu.
Toate cele bune!
No offence!


Sti ce te rog?....sa-mi citezi unde m-am referit eu la vreo persoana spunand specimen...
Alta chestie.....in februarie... sectiunea horoscop avea 75 de pagini,iar pe fiecare pagina in jur de 10 subiecte......nu conta ca existau subiecte pe aceeasi tema....se deschideau altele noi....probabil din lenea de a cauta...in fine...
Nu m-am luat de cei care isi citesc horoscopul ocazional....ci de cei sau cele care iau in considerare zodia viitorului partener.....
intrebari de genul....."am intalnit un baiat din zodia cutare...oare ne potrivim?"
Ma supara ca multe pun accent pe zodie si nu pe caracterul unei persoane....
Aaa......daca citesti in 3 reviste diferite...3 feluri de horoscoape......in care crezi?
andreea1976
Postat pe 26 August 2009 18:11
De la: andreea1976, la data 2009-08-26 18:11:40
De la: cori26g, la data 2009-08-26 17:26:09Nu cred ca este o idee buna sa generalizezi si sa clasezi oamenii pentru ca sunt interesati de zodii. E cam mult spus, chiar si in spatiul virtual, cuvinte ca si "specimene", de ex, sau, si mai grav, sa sustii ca oamenii care isi citesc horoscopul sunt slabi de caracter, etc...sunt convinsa ca foare multa lume de aici s-a simtit luata la misto, s-a simtit lezata, jignita, si pe buna dreptate. Unde mai este respectul pentru semenul tau? Cum era aia cu liberatea cuvantului si dreptul la pareri personale, cum era cu jos cenzura? Deci sa inteleg ca de fapt nu exista libertate de exprimare nici macar virtual. Ok, si atunci unde sa mearga lumea sa spuna ce are chef? Poate ca vor scoate astia bilete cu destinatia Luna si poate ca acolo nu or sa va mai deranjeze.
Iertata sa imi fie intrarea, nu as fi facut-o daca nu as fi citit ca cei care cred in zodii inseamna ca sunt oameni slabi de caracter. Este cea mai mare eroare care poate fi spusa, este cea mai negandita afirmatie care poate fi facuta vreodata. Si eu imi citesc horoscopul, arar, e adevarat, nu idolatrizez zodiacele, doar mi se par interesante ca si lipsa de ocupatie, tin cont de ele in proportie destul de mica, dar crede-ma, slaba de caracter nu sunt, si nici specimen. Sunt un om normal, cu un loc in spatiul asta, ca fiecare, stapana pe mine si ghidata dupa cu totul alte reguli decat cele virtuale, si pentru ca sunt om, nu pot sa tolerez in vocabular apelative gen "specimen". Respect rasa umana prea mult pentru asta!
Nu totul este permis in virtual, este adevarat, dar cu atat mai putin ar trebui permise, sau iscate, mistourile, categorisirile si clasarile oamenilor in functie de cativa pixeli pe care ii foloseste, prin dreptul pe care il are fiecare, dupa bunul lui plac.
Si sunt convinsa ca multi imi vor da dreptate, chiar daca m-am exprimat in numele meu.
Toate cele bune!
No offence!


Sti ce te rog?....sa-mi citezi unde m-am referit eu la vreo persoana spunand specimen...
Alta chestie.....in februarie... sectiunea horoscop avea 75 de pagini,iar pe fiecare pagina in jur de 10 subiecte......nu conta ca existau subiecte pe aceeasi tema....se deschideau altele noi....probabil din lenea de a cauta...in fine...
Nu m-am luat de cei care isi citesc horoscopul ocazional....ci de cei sau cele care iau in considerare zodia viitorului partener.....
intrebari de genul....."am intalnit un baiat din zodia cutare...oare ne potrivim?"
Ma supara ca multe pun accent pe zodie si nu pe caracterul unei persoane....
Aaa......daca citesti in 3 reviste diferite...3 feluri de horoscoape......in care crezi?


Ok, hai sa ne intelegem atunci:)
tu nu ai spus nimanui "specimen", dar nici nu ai reactionat cand s-a spus si ai permis sa se spuna asa, dat fiind ca e topicul tau, pe care il moderezi cum vrei tu..deci..e cam tot aia...
Da, pentru povestea cu acelasi subiect deschis de mai multa lume, este intr-un fel deranjant; dar totusi uite, eu de exemplu, am deschis ieri un topic discutat si in alte parti, dar am facut-o pentru ca am vrut sa fiu eu stapan in casa mea, am vrut sa dau startul in nota pe care am dorit=o eu si poate ca am niste motive ca am facut asta...vreau sa moderez subiectul cum vreau eu, ca sa pot afla ce ma intereseaza...probabil ca fiecare face la fel ca mine, din aceleasi motive, nu stiu...
Da, este o mare idiotenie sa iti faci viitorul citind zodiacele, perfect adevarat, sunt de acord cu tine totalmente la faza asta...:)
mh, sa stii ca alea din ziare nici macar nu le citesc, ce sa vad in ele?! vorba ta, 3 ziare, 3 preziceri...fix baluba! Imi aduc aminte ca am nimerit odata vreo 4 ziare la indemana, si zic: hai sa vad si eu ce imi zic astia pe aici? In primul zicea ca voi avea o mare reusita la munca, in celalat ca e posibil sa vina bani, din mosteniri :)), in urmatorul sa am mare grija la locul de munca ca ma paste un mare scandal si in ultimul sa nu cheltuiesc nechibzuit..:))...vai Doamne! Nu. Eu mai citesc cele bine facute, bine studiate, generalitatile in liniile lor cele mai mari, dar ca sa imi mai treaca timpul...
Deci, daca e sa ma intrebi pe mine, nu cred decat in ce vad in si la cei din jur, nu voi gasi nicaieri scris cum e partenerul meu, clar, niciodata..si pana la urma, ce farmec ar mai avea sa gasesc scris undeva asta? Nu mai bine e oare sa il descopar eu, pas cu pas?
cori26g
Postat pe 26 August 2009 20:10
hmm.....apropo de moderat...numai administratoarea kudicii poate modera comentariile...eu nu am nici o putere....deci eu nu am ce face in cazul asta
andreea1976
Postat pe 27 August 2009 15:37
Am intrat din pura curiozitate, nu sunt o obsedata de zodii, dar cred ca se prinde si la mine virusul asta, al nabadaii el sa fie.
Am intrat aici pt Stimabila Doamna Andreea (deschizatoarea topicului), nu stiu unde vreti sa ajungeti cei care sunt mai tot timpul OFF topic de pe fiecare topic in parte........dar e un lucru tare deranjant.
In cele din urma, tin sa anunt ca ma intereseaza un TAUR(as). Sunt foarte curioasa cat de mult m-as putea asemana si cat de mult ar putea sa imi mearga o relatie alaturi de un tauras.

Doi tauri, ce spuneti? cam imposibil, dar merita TOT efortul catre o posibila reusita..................

SO......... ANYBODY THERE????????

Salutarile mele,
Greenie
Postat pe 31 August 2009 13:35
fara suparare .......... ! daca te intereseaza zodia nu stiu cui, cauta bre pe google ........... ! valabil pt. toti impatimiti de astfel de chestii ! Cah........!
coldwind
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:11
Ma bucur ca a deschis cineva subiectul asta... Nu stiu daca au patit-o si altii, dar eu am fost intrebata DE MULTE ORI la interviurile de angajare in ce zodie sunt (inclusiv cand am aplicat pt un post serios de birou la Meli Melo); si partea mai frumoasa e ca si faceau comentarii pe tema asta Ce sa zic...uite cine ne angajeaza pe noi... Si am o prietena a carei sefa angajeaza STRICT pe criteriul asta (vanzatoare de pantofi); nu a angajat o fata, desi avea toate atuurile, pe motiv ca zodia ei nu se potriveste cu a celorlalte vanzatoare.
Acuma ce sa zic...cred ca un horoscop PERSONAL, BINE FACUT este adevarat (ala facut inclusiv dupa ora si locul nasterii) dar....sa fie facut de cineva care intr-adevar de pricepe (experienta e fff importanta aici) si...sa nu luati in serios cam tot ce scrie acolo pt ca exista si liberul arbitru, oameni buni! Am observat ca in horoscoape sunt multe chestii generale, care ar putea duce la lucruri diferite deeeci, vedeti-va de viata si mai bine munciti voi insiva la dezvoltarea personala in loc sa cautati confirmari in lucruri scrise de altii.
Mai e o chestie cu horoscopul: pentru unii e ceva pe care pot da vina si e fffffoarte placut sa dai vina pe altul cand ti se intampla ceva rau: "uite, scria si la horoscop ca n-o sa-mi iasa"
Dupa cum am zis, ii sfatuiesc pe obsedatii de zodii sa-si vada de viata si sa fie atenti mai mult la propria persoana decat la ce scriu altii la modul general; si, de asemenea, sa-si asume responsabilitatea pentru relatia esuata sau pentru nereusitele din viata.
Eu, personal, cred in zodii si in horoscoapele bine facute dar...cu masura. La urma urmei...avem intr-o oarecare masura, mai mare sau mai mica, posibilitatea de a ne schimba pe noi insine si de a face alegeri in viata.
Alexandra_Horecica
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:37
Eu sunt in zodia babuinului, si el e in zdoia sconcsuui, avem sansee impreuna?
Aphrodite
Postat pe 29 Septembrie 2009 17:44
Eu zic ca aveti ceva sanse... Babuinul impresioneaza vizual (a se avea in vedere posteriorul), iar sconcsul, olfactiv (raspandeste un parfum...ametitor). In mod sigur faceti o pereche reusita, va completati reciproc. Este posibil sa mai apara divergente in ceea ce priveste amplitudinea salturilor executate, insa sunt trecatoare...
Si gata cu analiza astrologica pe ziua de azi. Sa va iubiti si astrele sa fie de partea voastra
Alexandra_Horecica
Postat pe 30 Septembrie 2009 20:02
andreea1976
Postat pe 30 Septembrie 2009 20:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poezie ,poezie continua..Incearca-ti talentul 371 De la: doi_ochi_caprui 8 Decembrie 2011 16:52
ce puteti spune despre femeia leu? 89 De la: ioana_cristina 2 Iunie 2014 07:20
Eu Scorpion si el balanta!!! ce ziceti de asta? 19 De la: Andra_Debrah 12 August 2010 09:33
el scorpion ...eu pesti ..ar merge ?? 18 De la: paris_love 2 Iulie 2009 19:33
Cum poti cuceri un barbat timid? 6 De la: battleofwits 9 Martie 2011 23:01