Setari Cookie-uri

Il urasc pe fratele lui!!!!!!!!!!!!!!!

Am tot auzit de chestia ca dom'le sa nu ii vb iubitului/ei de familia de rau....Dar eu nu ma mai pot abtine sa nu ma cert cu el din cauza fratelui sau . Il urasc cat se poate de mult,...ala are afacerea lui deci si bani...si la 30 de ani nu are nici macar masina proprie...e si el se poarta urat cu prietenul meu chiar daca ii e frate. Se baga in relatia noastra, un bun exemplu fiind ca atunci cand a trebuit sa plece de la ai lui frati-su vroia sa il ia sa stea in buftea....eu am facut crize de nervi atunci fiindca nu as fi putut rezista sa stam in orase diferite asta dupa 2 ani impreuna in care ne-am vazut zi de zi...Eu i-am zis sa stea la mine cu ai mei...cu mari eforturi am reusit sa il conving.Am avut mari probleme cu bani FOARTE mari si probleme si cu locurile de munca. Acum ne-am revenit cat de cat dar frati-su a inceput sa il sune din ce in ce mai des sa se vada cu el...bineinteles fara mine ca nu ma suporta...desi el cand era impreuna cu logodnica lui nu o lasa pe aia ca sa vina sa se vada cu el...dar prietenul meu e mai ...."bleg" si ii iarta mereu greselile. Acum l-a sunat a doua oara ca sa ii ceara bani ca vrea sa vina pana in bucuresti...2 milioane nu sunt chiar o suma mica...prima data a cerut 3 milioane ...si el i-a dat...dar chestia asta ma enerveaza la culme fiindca avem si noi problemele noastre iar daca bou de frac'su nu a fost in stare sa se descurce tinand cont de cati bani a avut pe mana nu e vina mea ....Si il cheama duminica sa se intalneasca, il suna cand il apuca ..nu se gandeste ca mai exist si eu e nesimtit la culme ...ca sa nu mai zic ca atunci cand se vad se plange non stop de parca el ar fi cel mai important si al' amarat...Si din cauza ca i-a zis de cateva ori chestii legate de noi nu mai suport ideea sa se intalneasca doar ei...i-a zis ca sa aiba grija si i-a bagat in cap faze cum ca eu il pun s a stea aici ca sa il fac sa se simta obligat fata de mine ca l-am ajutat si chestii de genu....oribil....iar el...trece peste toate astea si desi il injura initial dupa o ia cu " da ma da e fratim-miu si ce vrei sa fac ca nu pot sa il dau naibii"etc...si desi stie ca am dreptate mereu ii sare tandara cand zic ceva de ala, nu pot discuta cu el ca o tine pe a lui ...ca e frati-su...nu stiu ce naiba sa mai fac???????CUm sa mai pun problema???In rest avem o relatie as putea spune aproape perfecta..din toate punctele de vedere. In 4 ani am ajuns sa il cunosc super bine dar la faza asta tot nu stiu cum sa pun problema si sa il fac sa inteleaga ca ala nu merita atata atentie si ca ma face sa ma simt neglijata cand se vede cu el...poate sunt egoista...nu stiu...dar asta nu ii da aluia dreptul sa ii dea sfaturi legate de noi nu?????
BERBEACA
Postat pe 24 Februarie 2009 16:59
Si scuzati greselile gramaticale sau de orice fel dar acu vreo ora tocmai m-a sunat sa imi zica sa scot si eu d p cardul lui niste bani pentru frac-su si inca am super nervi deci...
BERBEACA
Postat pe 24 Februarie 2009 17:01
In primul rand e frasu , si asta e foarte important , ca la chemat sa stea la el , ca il suna ca ii cere bani , ti se pare aiurea ?, dar cum vrei sa se poarte sa il ignore complet pentru ca tu nu il suporti ? , asta e greseala ta daca te deranjeaza ,
acuma greseala lu frasu e ca te vorbeste de rau pe la spate , si se pare ca nici el nu te sufera , s-ar putea sa fie din cauza faptului ca si-a dat seama de sentimenetele tale fata de el si sa fi inflorit o chestie similara fata de tine , gandestete cum ar fi fost daca erai tu in locul lui , si sora ta ar fi focut la fel , sau maicata , sau taicatu .... , inceraca sa te impaci cu fratele lui , ca precis nici unul dintre voi nu e nevinovat , iar daca nu merge spunei prietenului tau si asta o sa il faca sa vb cu frasu sa incerce si el sa rezolve problema .....
SweetDadyD
Postat pe 24 Februarie 2009 19:38
De la: SweetDadyD, la data 2009-02-24 19:38:26In primul rand e frasu , si asta e foarte important , ca la chemat sa stea la el , ca il suna ca ii cere bani , ti se pare aiurea ?, dar cum vrei sa se poarte sa il ignore complet pentru ca tu nu il suporti ? , asta e greseala ta daca te deranjeaza ,
acuma greseala lu frasu e ca te vorbeste de rau pe la spate , si se pare ca nici el nu te sufera , s-ar putea sa fie din cauza faptului ca si-a dat seama de sentimenetele tale fata de el si sa fi inflorit o chestie similara fata de tine , gandestete cum ar fi fost daca erai tu in locul lui , si sora ta ar fi focut la fel , sau maicata , sau taicatu .... , inceraca sa te impaci cu fratele lui , ca precis nici unul dintre voi nu e nevinovat , iar daca nu merge spunei prietenului tau si asta o sa il faca sa vb cu frasu sa incerce si el sa rezolve problema .....


Pai problema e ca il chema nu ca sa stea cu el ci ca sa stea cu el in alt oras...asta era...Si nu zic sa il ignore da nici asa sa ii ierte toate greselile pentru ca ala se poarta urat cu el cand are chef si el in schimb se poarta mult prea frumos ...nu imi place ca isi bate asa joc de el ca na din pozitia mea...oricine ii vorbeste urat prietenului va deveni un mic "dusman" ca sa zic asa ca na...nu pot sa fiu indiferenta, chiar daca e frati-su sau maica-sa etc. Frac-su e foaarte ingamfat se crede cel mai destept etc...si vb aiurea de mine pentru ca degeaba are el impresia ca ma cunoaste fiindca nu are cum tinand cont ca n-am vazut de maxim...6 sau 7 ori...Oricum ms de raspuns...:)
BERBEACA
Postat pe 26 Februarie 2009 08:14
dap...................cu adevarat o realtzie perfecta
donttouch
Postat pe 26 Februarie 2009 08:38
De la: BERBEACA, la data 2009-02-26 08:14:23
De la: SweetDadyD, la data 2009-02-24 19:38:26In primul rand e frasu , si asta e foarte important , ca la chemat sa stea la el , ca il suna ca ii cere bani , ti se pare aiurea ?, dar cum vrei sa se poarte sa il ignore complet pentru ca tu nu il suporti ? , asta e greseala ta daca te deranjeaza ,
acuma greseala lu frasu e ca te vorbeste de rau pe la spate , si se pare ca nici el nu te sufera , s-ar putea sa fie din cauza faptului ca si-a dat seama de sentimenetele tale fata de el si sa fi inflorit o chestie similara fata de tine , gandestete cum ar fi fost daca erai tu in locul lui , si sora ta ar fi focut la fel , sau maicata , sau taicatu .... , inceraca sa te impaci cu fratele lui , ca precis nici unul dintre voi nu e nevinovat , iar daca nu merge spunei prietenului tau si asta o sa il faca sa vb cu frasu sa incerce si el sa rezolve problema .....


Pai problema e ca il chema nu ca sa stea cu el ci ca sa stea cu el in alt oras...asta era...Si nu zic sa il ignore da nici asa sa ii ierte toate greselile pentru ca ala se poarta urat cu el cand are chef si el in schimb se poarta mult prea frumos ...nu imi place ca isi bate asa joc de el ca na din pozitia mea...oricine ii vorbeste urat prietenului va deveni un mic "dusman" ca sa zic asa ca na...nu pot sa fiu indiferenta, chiar daca e frati-su sau maica-sa etc. Frac-su e foaarte ingamfat se crede cel mai destept etc...si vb aiurea de mine pentru ca degeaba are el impresia ca ma cunoaste fiindca nu are cum tinand cont ca n-am vazut de maxim...6 sau 7 ori...Oricum ms de raspuns...:)

pai atunci vad ca problema e la prietenul tau ca se lasa asa abuzat ..., incearca sa ii arai asta (fara cearta si alte chesti din astea ) caci nu este bine pentru el , asta daca chiar ti se pare ca abuzeaza de el , caci nu stiu care este imaginea per total a situatiei voastre ... , ca perspective pot fi o groaza...
SweetDadyD
Postat pe 26 Februarie 2009 08:48
De la: donttouch, la data 2009-02-26 08:38:28dap...................cu adevarat o realtzie perfecta

Aa pai am zis ca este aproape perfecta in rest, asta fiind singura problema....asta si ca noaptea mai face vrum vrum prin somn...fiind pasionat de masini...da asta e macar nu e pasionat de femei....ca ai altora
BERBEACA
Postat pe 27 Februarie 2009 08:58
De la: BERBEACA, la data 2009-02-27 08:58:11
De la: donttouch, la data 2009-02-26 08:38:28dap...................cu adevarat o realtzie perfecta

Aa pai am zis ca este aproape perfecta in rest, asta fiind singura problema....asta si ca noaptea mai face vrum vrum prin somn...fiind pasionat de masini...da asta e macar nu e pasionat de femei....ca ai altora



norocul tau ca nu este pasionat de femei .................................si ghinionul tau ca este pasionat de fratele lui care din pacate nu prea te are la suflet si dupa cum sti este o vorba"sangele apa nu se face"
donttouch
Postat pe 27 Februarie 2009 09:04
Vrummmmmm....vruummmmm ce tare ...am inteles faza ca e fratele lui dar...eu zic ca el nu dreptul sa se bage intre voi sau sa te vorbeasca pe tn de rau...app daca ala are afacerea lui si atatia bani de ce mai va cere voua?
BogdanPaul
Postat pe 3 Martie 2009 08:20
De la: BogdanPaul, la data 2009-03-03 08:20:36Vrummmmmm....vruummmmm ce tare ...am inteles faza ca e fratele lui dar...eu zic ca el nu dreptul sa se bage intre voi sau sa te vorbeasca pe tn de rau...app daca ala are afacerea lui si atatia bani de ce mai va cere voua?



A reusit sa il scoata si pe ta-su din sarite la faza cu banii...ca ne-a cerut noua, fiindca el nu ii zisese dar prietenul meu a vb intr-o zi cu tasu si i-a spus faza si l-au apucat nervii si pe ala l-a facut prost etc...si are dreptate...banii cum am mai zis nu ii mai are fiindca asa l=a dus capu sa ii arunce in vant....oricum acu a plecat inapoi la el in oras si e ok totul...
BERBEACA
Postat pe 4 Martie 2009 07:36
De la: BERBEACA, la data 2009-02-24 16:59:30Am tot auzit de chestia ca dom'le sa nu ii vb iubitului/ei de familia de rau....Dar eu nu ma mai pot abtine sa nu ma cert cu el din cauza fratelui sau . Il urasc cat se poate de mult,...ala are afacerea lui deci si bani...si la 30 de ani nu are nici macar masina proprie...e si el se poarta urat cu prietenul meu chiar daca ii e frate. Se baga in relatia noastra, un bun exemplu fiind ca atunci cand a trebuit sa plece de la ai lui frati-su vroia sa il ia sa stea in buftea....eu am facut crize de nervi atunci fiindca nu as fi putut rezista sa stam in orase diferite asta dupa 2 ani impreuna in care ne-am vazut zi de zi...Eu i-am zis sa stea la mine cu ai mei...cu mari eforturi am reusit sa il conving.Am avut mari probleme cu bani FOARTE mari si probleme si cu locurile de munca. Acum ne-am revenit cat de cat dar frati-su a inceput sa il sune din ce in ce mai des sa se vada cu el...bineinteles fara mine ca nu ma suporta...desi el cand era impreuna cu logodnica lui nu o lasa pe aia ca sa vina sa se vada cu el...dar prietenul meu e mai ...."bleg" si ii iarta mereu greselile. Acum l-a sunat a doua oara ca sa ii ceara bani ca vrea sa vina pana in bucuresti...2 milioane nu sunt chiar o suma mica...prima data a cerut 3 milioane ...si el i-a dat...dar chestia asta ma enerveaza la culme fiindca avem si noi problemele noastre iar daca bou de frac'su nu a fost in stare sa se descurce tinand cont de cati bani a avut pe mana nu e vina mea ....Si il cheama duminica sa se intalneasca, il suna cand il apuca ..nu se gandeste ca mai exist si eu e nesimtit la culme ...ca sa nu mai zic ca atunci cand se vad se plange non stop de parca el ar fi cel mai important si al' amarat...Si din cauza ca i-a zis de cateva ori chestii legate de noi nu mai suport ideea sa se intalneasca doar ei...i-a zis ca sa aiba grija si i-a bagat in cap faze cum ca eu il pun s a stea aici ca sa il fac sa se simta obligat fata de mine ca l-am ajutat si chestii de genu....oribil....iar el...trece peste toate astea si desi il injura initial dupa o ia cu " da ma da e fratim-miu si ce vrei sa fac ca nu pot sa il dau naibii"etc...si desi stie ca am dreptate mereu ii sare tandara cand zic ceva de ala, nu pot discuta cu el ca o tine pe a lui ...ca e frati-su...nu stiu ce naiba sa mai fac???????CUm sa mai pun problema???In rest avem o relatie as putea spune aproape perfecta..din toate punctele de vedere. In 4 ani am ajuns sa il cunosc super bine dar la faza asta tot nu stiu cum sa pun problema si sa il fac sa inteleaga ca ala nu merita atata atentie si ca ma face sa ma simt neglijata cand se vede cu el...poate sunt egoista...nu stiu...dar asta nu ii da aluia dreptul sa ii dea sfaturi legate de noi nu?????



E urata chestia dar pe de o parte ai si tu dreptate...poate nici la voi nu stau banii in pom...si la 30 de ani ai lui sa-si gaseasca o nevasta si sa nu mai bage minciuni in relatia altora...Dar nah...sa nu uitam k e fratesu.....dar chiar daca e fratesu asta nu inseamna ca trebuie sa profite...cand nu are bani...las' k are fratesu....parerea mea e ca trebuie sa vorbesti cu el serios...sau poate cu taica-su daca zici ca stie...sa rezolvati cumva problema..
Frumushica59
Postat pe 25 Iunie 2009 16:19
De la: SweetDadyD, la data 2009-02-24 19:38:26In primul rand e frasu , si asta e foarte important , ca la chemat sa stea la el , ca il suna ca ii cere bani , ti se pare aiurea ?, dar cum vrei sa se poarte sa il ignore complet pentru ca tu nu il suporti ? , asta e greseala ta daca te deranjeaza ,
acuma greseala lu frasu e ca te vorbeste de rau pe la spate , si se pare ca nici el nu te sufera , s-ar putea sa fie din cauza faptului ca si-a dat seama de sentimenetele tale fata de el si sa fi inflorit o chestie similara fata de tine , gandestete cum ar fi fost daca erai tu in locul lui , si sora ta ar fi focut la fel , sau maicata , sau taicatu .... , inceraca sa te impaci cu fratele lui , ca precis nici unul dintre voi nu e nevinovat , iar daca nu merge spunei prietenului tau si asta o sa il faca sa vb cu frasu sa incerce si el sa rezolve problema .....


Vrei sa zici frate-su, maica-ta, taica-tu.
rosebud
Postat pe 25 Iunie 2009 23:35
ai auzit expresia :singele, apa nu se face"?
vrei, nu vrei, e fratele lui si va fi forever!! tu, poate azi esti cu el, dar peste 1 an sau 10 , nu.
pe cind, el, fratele lui, va fi pentru totdeauna.incearca mai bine sa ti-l apropii, sa va intelegeti cumva.vorbindu-l de rau, facind scandal pe tema ca-i da bani fratelui lui, si altele, nu faci decit sa-ti "sapi" propria ta relatie.este clar ca iubitul tau nu va renunta la fratele lui pentru tine. accepta asta si incearca sa schimbi ceva pina nu e prea tirziu.
kudika040874
Postat pe 26 Iunie 2009 11:11
eu cred ca esiti geloasa pe fracsu :D
mirogow
Postat pe 27 Iunie 2009 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va puneti sufletul pe o tava imediat ce-i cunoasteti? 15 De la: al3andra 10 Septembrie 2009 19:45
site super tare 2 De la: iacinta 11 Ianuarie 2010 11:23
atitudinea corespunzatoare 29 De la: kudika052198 24 Mai 2010 18:12
Sunt foarte derutata 26 De la: r_girl 20 Mai 2009 14:36
Relatia cu vampirul narcisist. Pro si Contra. 35 De la: inna_1688 3 Decembrie 2010 18:37