Setari Cookie-uri

oare ma mai iubeste???

sunt cu prietenul meu de 3 ani..am stat zi de zi impreuna..nu ne certam prea des..rareori k in orice cuplu..ne intelegeam chiar bine..ne faceam planuri de viitor impreuna..si acum..eu am ramas fara servici..de ceva timp el era rece cu mine..si am decis sa ii zic..sa il inreb ce are..mi-a zis ca e suparat din cauza problemelor cotidiene..dar sa il las ca isi revine...ca nu vrea sa ne despartim ca ma iubest..bla..bla...si acum aseara..m-am intalnit cu el si mi-a zis ca are nevoie de o pauza (timp in care nu ne vedem nu ne sunam) ca nu stie daca mai tine la mn...ce simte..asta cu toate ca in urma cu 3 zile imi spusese ca ma iubeste...si eu nu mai rezist deja...imi vine sa ma urc pe pereti..ce ziceti sa il caut...vreau un sfat va rog...duminica e si ziua lui...oare chiar nu vrea sa ii fiu alaturi dupa 3 ani???
corine
Postat pe 25 Februarie 2009 23:16
Mai bine il lasi in pace daca asta vrea, sa te caute el dupa ce termina pauza aia. De ziua lui macar poti sa il suni... daca nu vrea sa auda de tine e dubioasa treaba

metal
Postat pe 25 Februarie 2009 23:36
De la: corina_pandele, la data 2009-02-25 23:16:16sunt cu prietenul meu de 3 ani..am stat zi de zi impreuna..nu ne certam prea des..rareori k in orice cuplu..ne intelegeam chiar bine..ne faceam planuri de viitor impreuna..si acum..eu am ramas fara servici..de ceva timp el era rece cu mine..si am decis sa ii zic..sa il inreb ce are..mi-a zis ca e suparat din cauza problemelor cotidiene..dar sa il las ca isi revine...ca nu vrea sa ne despartim ca ma iubest..bla..bla...si acum aseara..m-am intalnit cu el si mi-a zis ca are nevoie de o pauza (timp in care nu ne vedem nu ne sunam) ca nu stie daca mai tine la mn...ce simte..asta cu toate ca in urma cu 3 zile imi spusese ca ma iubeste...si eu nu mai rezist deja...imi vine sa ma urc pe pereti..ce ziceti sa il caut...vreau un sfat va rog...duminica e si ziua lui...oare chiar nu vrea sa ii fiu alaturi dupa 3 ani???



dai timp...lasa l sa isi revina...sa se linisteasca..fiecare dintre noi avem nevoie de o astfel de perioada mai ales k ati stat impreuna zi de zi...knd o sa si revina te va cauta el
SweetHappyButterfly
Postat pe 25 Februarie 2009 23:36
ma cert uneori cu prietenul meu si ii zic ca nu vreau sa-l mai vad niciodata; nu vreau sa ma mai caute sau sune... nimic. stau o zi, stau doua si intr-un final, ofensata de asa zisa lui ignoranta, ma intorc si ne reluam firul la care impletim impreuna de mai bine de 2 ani jumate. pe ici pe colo mai apar si noduri, ca doar nimic nu-i perfect. asa si voi... poate v-ati "incalcit" putin printre fire

nu-l cauta. lasa-l sa i se faca dor de tine, sa te vrea singur inapoi. insistentele intotdeauna obliga, iar tu nu vrei sa-l tii din obligatie langa tine. daca nu i se face dor de tine, atunci nu merita osteneala.

viata e ca o floare de cires: frumoasa, dar se scutura repede. admira-i frumusetea pana nu se ofileste

Postat pe 25 Februarie 2009 23:57
Nu ,nu vrea!
Nu ti-e clar?Offff ...Nu va inteleg..
Nu am inteles niciodata care e faza cu pauza aia..Bai frate,nu ma vrei zi-mi!Nu ma lua cu pauze si cu chestii de-astea expirate..Cred ca face teste in alta parte.Daca ii ies te pupa din mers....daca nu s-ar putea sa se intoarca inapoi la tine.
De tine depinde ,eu l-as lasa in pauza definitiv..De ziua lui, ca o fata educata ce esti,suna-l si ureaza-i de bine,...rece ,distant ,cordial.
Eu ,una atunci i-as da si "cadoul" ,la telefon i-as spune ca pauza a intrat in starea de permanenta.
Tu nu o sa faci asta,pentru ca indiferent cum , il vrei inapoi,nu?

ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 01:09
De la: ella_c, la data 2009-02-26 01:09:46Nu ,nu vrea!
Nu ti-e clar?Offff ...Nu va inteleg..
Nu am inteles niciodata care e faza cu pauza aia..Bai frate,nu ma vrei zi-mi!Nu ma lua cu pauze si cu chestii de-astea expirate..Cred ca face teste in alta parte.Daca ii ies te pupa din mers....daca nu s-ar putea sa se intoarca inapoi la tine.
De tine depinde ,eu l-as lasa in pauza definitiv..De ziua lui, ca o fata educata ce esti,suna-l si ureaza-i de bine,...rece ,distant ,cordial.
Eu ,una atunci i-as da si "cadoul" ,la telefon i-as spune ca pauza a intrat in starea de permanenta.
Tu nu o sa faci asta,pentru ca indiferent cum , il vrei inapoi,nu?



Asynia
Postat pe 26 Februarie 2009 01:13
SI EU SNT CU PRIETENU DE 3 ANI SI AM MAI TRECUT PRIN PAUZE...STAI LINISTITA O SA TE CAUTE!BARBATII AU MOM IN CARE NUMAI STIU CE SIMT...AU NEV DE TP CA SA LI SE FACA DOR DE PERS IUBITA!POATE ATI INTRAT INTRO FAZA DE PLATOU SAU PUR SI SIMPLU VREA SA FIE O PER SG...E GREU DE INTELES STIU K SI EU MAM CONFRUNTAT CU PAUZE DASTEA STUPIDE DAR NAU DURAT MAI MULT DE 1 SAPT...CREDEMA!NOI LUAM PAUZE DE 3-4 LUNI SI NE VEDEAM DP NICI O SAPT K NI SE FACEA DOR UNUL DE ALTUL!NU E CAZUL SA DISPERI!BARBATII SNT NISTE COPII CU CARE TREB SA AI RABDARE!

Postat pe 8 Martie 2009 12:51
Eu cred ca ar trebuie sa-l lasi in pace, sa nu-l mai cauti.Suna-l doar de ziua lui oficial si ureaza-i toate cele bune si vezi de treaba ta.Am patit si eu asa si nu-ti recomand sa stai sa-l astepti pe print pentru ca s-ar putea sa nu se mai intoarca.Barbatii cand i-au pauze mai au 2-3 pe linia cealalta si vor sa vada dc le iese vreo combinatie sa fie cu alta noua, pt ca se satura de ce au si daca nu gasesc ce vor atunci se intorc in bratele vechii iubiri si raman acolo pana la urmatoarea tentatie.
sonia1986
Postat pe 9 Martie 2009 12:12
bravo, ella, esti de-a mea...
crystinika2007
Postat pe 27 Martie 2009 19:19
e greu sa iei o decizie,,insa faptul ca nu va mai auziti deloc e nasol...pare a fi o despartire nu o pauza......poate el nu are curaj sa-ti spuna sperand ca tu o sa intelegi....pleaca in vacanta si relaxeazate,gandestete o perioada doar la tine,,si daca intre timp nu te cauta cauta-ti tu un altul..nu are rost sa suferi.....din pacate de multe ori chiar si iubirea se termina...succes
cris007
Postat pe 27 Martie 2009 19:42
imi pare rau, dar sunt de acord cu ella.Acelasi sfat ti/l dau si eu./O relatie nu e un joc, in care dupa un timp, unul din doi isi ia jucariile si pleaca acasa, sau poate merge sa se joace cu altcineva, sa/i arate si altcuiva jucariile, ca dupa un timp sa isi dea seama ca tot mai bine se joaca cu cel pe care il cunoaste de atat de mult timp si pot sa se joce linisiti.Ce o sa te faci cand o sa deveniti o familie, o sa aveti si un copil?Si atunci o sa isi ia traistuta si o sa plece motivand ca are nevoie de o pauza?.Inteleg, ca pleci pentru ca v/ati certat, si sunteti suparati unul pe celalalt, dar asa fara nici un motiv, vrea sa ia o pauza?Dubios lucru.Pe mine m/ar pune pe ganduri.Toate cele bune si sper sa iei decizia corecta pentru tine!
mirelamuresan
Postat pe 27 Martie 2009 21:45
De la: ella_c, la data 2009-02-26 01:09:46Nu ,nu vrea!
Nu ti-e clar?Offff ...Nu va inteleg..
Nu am inteles niciodata care e faza cu pauza aia..Bai frate,nu ma vrei zi-mi!Nu ma lua cu pauze si cu chestii de-astea expirate..Cred ca face teste in alta parte.Daca ii ies te pupa din mers....daca nu s-ar putea sa se intoarca inapoi la tine.
De tine depinde ,eu l-as lasa in pauza definitiv..De ziua lui, ca o fata educata ce esti,suna-l si ureaza-i de bine,...rece ,distant ,cordial.
Eu ,una atunci i-as da si "cadoul" ,la telefon i-as spune ca pauza a intrat in starea de permanenta.
Tu nu o sa faci asta,pentru ca indiferent cum , il vrei inapoi,nu?



Exact asa este!

Te mai iubeste - DA! Nu-ti face griji - ha, ha, ha ACUMA imi vine sa rad, dar ce-am mai suferit si eu, ca orice alta proasta ce iubeste. SCUZE, dar asta suntem!!!

Vrei sa fi si tu la fel, n-ai decat - asteapta-l
Vrei sa fii DESTEAPTA? Atunci sa faci exact ce ti-a spus ''ella c'': Taie-l din sufletul tau!!!

Nu iti imagina ca am ceva cu barbati, si doresc vre-o razbunare ... NU !

Insa am trait asa cum o s-o faci si tu, acest episod. O data, insa de ajuns. Am stiut de la inceput motivul, chiar daca nu-mi venea sa cred, asta era
Cand ti se cere ''O PAUZA'' este cu o alta. Iar acest gen de Domni, se vor a fi ''corecti''

Ramai si plangi, inneaca-ti amarul o vreme, si ia-o din loc incotro vezi cu ochii.
Un barbat care nu te apreciaza de la bun inceput, nu o va face nici o data - orice i-ai face.

Iar o fetiscana cu mofturi o sa-l joace pe degetele, de nu-ti va veni sa crezi, dar deh - PROSTIA OMENEASCA ........

I-ati inimioara in dinti, si fii fericita ca s-a intamplat mai devreme decat cinestie cand. Amicul tau nu era inca ''copt'' pentru o relatie serioasa.

Lasa-l deci. sa fie LIBER, si daca are sa se mai intoarca, ai grija si fa-l sa se mai rumeneasca - DACA VREI SA TE IUBEASCA!!! Daca vrei sa ramai si pe mai departe ca acuma, fa-i pe plac si in continuare, tot la fel.

Eu una iti doresc sa intalnesti cat mai curand un barbat COPT si ai sa vezi ce repede ai sa-l uiti. Nu-i proverbul cu vulpea ce n-ajungea la struguri in acest caz, NU iti face nici un fel de reprosuri tie insati!!! Singurul este doar EL de vina! Lasa-l !!! Cand si daca se va intoarce vre-o data, oricum va fi prea tarziu. Si culmea sti care este? Toti barbatii se intorc
Insa aicea intervine SERIOZITATEA FEMEII, zic eu.
O poama o sa se grabeasca sa-l reprimeasca, si uite asa se intampla de nenumarate relatii se duc pe apa sambetei, si o multime de oameni au fel de fel de preconceptii intr-o noua relatie ... Si problemele se vor tine lant.

Oameni buni, trebuie sa intelegem doar ca fiecare trebuie sa isi urmeze cursul vietii - nimic mai mult!

Lasa-l, fii fericita pentru el, si fii inca si mai fericita pentru tine - chiar daca ai vre-un copil !!!
Asta este! FII FERICITA caci ai sa gasesti oricand un alt OM, iar de Nu, singuratatea poate fi inmiit mai frumoasa decat alaturi de un IMATUR, sau de un om nepotrivit !?!

Concluzia? Sa iti fie CLAR, sa nu te amagesti caci ESTE cu O ALTA.
Iarta-l! Si uita-l!

agoldfish
Postat pe 28 Martie 2009 01:42
Ce mai vrei ca sa intelegi ca gata, asta e??? Sa-ti deseneze o harta ???? ???
Treci peste, nu se termina lumea cu un barbat ..asta sa fie problema............
__LL__
Postat pe 28 Martie 2009 04:12
El are nevoie de pauza... dar tu ai? Tu il iubesti si nu ai nevoie de o pauza.... vrei sa fie cu tine si langa tine.Daca dupa trei ani se manifesta asa , ce garantie ai ca nu te lasa cu ochii in soare cand iti e lumea mai draga . Mai mult de atat ,data viitoare dispare pur si simplu. I-ati inima in dinti si intreaba-l de unde nevoaia de pauza.Poate a gasit pe alta si nu stie pe care sa aleaga.
Capul sus ...si bafta multa !!!
ionia
Postat pe 28 Martie 2009 09:57
asteapta sa se termine pauza si vei vedea dupa aceea ce se va intampla.. sa stii ca de multe ori pauzele sunt chiar folositoare...
_dulcik_
Postat pe 28 Martie 2009 11:07
Sincera sa fiu, nu pot sa-ti zic ce sa faci, cum sa reactionezi pt. ca si eu am trecut prin aceeasi situatie eram de doi ani si eu am plecat din tara pentru 6 luni sa muncesc tot pentru noi, iar cand m-am intors sora mea mi-a zis ca in ultima luna inainte sa ma intorc l-a vazut cu alta. Si inainte sa ma intorc acasa cu doua zile a fost ziua mea si m-a sunat sa-mi zica ca ma iubeste foarte mult si eu nu i-am zis ca ma intorc atunci ca sa-i fac o surpriza, si de fapt surpriza a fost din partea lui sa-mi zica ca vrea o pauza desi nu mi-a recunoscut ca ar fi cu alta. Deci cu o zi inainte ma iubeste foarte mult iar dupa imi da o pauza. Nici acum nu stiu daca am procedat corect dar raspuunsul meu a fost, sa-si ia pauza pentru toata viata. Pentru ca eu am considerat ca nu stia pe cine sa aleaga si vroia sa ne joace pe amandoua pana se hotara care-i mai potrivita pentru el. Au trecut 4 ani si inca mai am semne de intrebare daca am procedat corect. Oricum i-am demonstrat ca pot merge mai departe chiar daca a fost mai mult vorba de orgoliu si m-am casatorit la 4 luni de la despartire, doar aveam nevoie si eu de o gura de aer . Imi vad in continuare de viata si stiu ca acum lui ii pare rau...
Cu ce te pot ajuta eu? Cu nimik doar sa inveti si din greselile mele si din exemplul meu. Un sfat ar fi totusi sa nu te arunci in bratele primului venit doar din orgoliu...

P.S. Asteptam raspuns de la tine sa auzim ce s-a mai intamplat cu pauza.
dibsi
Postat pe 28 Martie 2009 11:31
eu zik k nu te merita si nu te iubeste atat de mult km zicea .poate te-a iubit dar cine stie ce sa intamplat .cum sa respingi pers iubita ...nu ai cum.nu al mai cauta eu una asa as face orkat de rau mi-ar fi fara el .
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 28 Martie 2009 14:09
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-03-28 14:09:10eu zik k nu te merita si nu te iubeste atat de mult km zicea .poate te-a iubit dar cine stie ce sa intamplat .cum sa respingi pers iubita ...nu ai cum.nu al mai cauta eu una asa as face orkat de rau mi-ar fi fara el .




Postat pe 28 Martie 2009 14:14
De la: ella_c, la data 2009-02-26 01:09:46Nu ,nu vrea!
Nu ti-e clar?Offff ...Nu va inteleg..
Nu am inteles niciodata care e faza cu pauza aia..Bai frate,nu ma vrei zi-mi!Nu ma lua cu pauze si cu chestii de-astea expirate..Cred ca face teste in alta parte.Daca ii ies te pupa din mers....daca nu s-ar putea sa se intoarca inapoi la tine.
De tine depinde ,eu l-as lasa in pauza definitiv..De ziua lui, ca o fata educata ce esti,suna-l si ureaza-i de bine,...rece ,distant ,cordial.
Eu ,una atunci i-as da si "cadoul" ,la telefon i-as spune ca pauza a intrat in starea de permanenta.
Tu nu o sa faci asta,pentru ca indiferent cum , il vrei inapoi,nu?



asa e
skumpy_1
Postat pe 14 Iunie 2009 16:48
De la: nebunadupael, la data 2009-02-25 23:16:16sunt cu prietenul meu de 3 ani..am stat zi de zi impreuna..nu ne certam prea des..rareori k in orice cuplu..ne intelegeam chiar bine..ne faceam planuri de viitor impreuna..si acum..eu am ramas fara servici..de ceva timp el era rece cu mine..si am decis sa ii zic..sa il inreb ce are..mi-a zis ca e suparat din cauza problemelor cotidiene..dar sa il las ca isi revine...ca nu vrea sa ne despartim ca ma iubest..bla..bla...si acum aseara..m-am intalnit cu el si mi-a zis ca are nevoie de o pauza (timp in care nu ne vedem nu ne sunam) ca nu stie daca mai tine la mn...ce simte..asta cu toate ca in urma cu 3 zile imi spusese ca ma iubeste...si eu nu mai rezist deja...imi vine sa ma urc pe pereti..ce ziceti sa il caut...vreau un sfat va rog...duminica e si ziua lui...oare chiar nu vrea sa ii fiu alaturi dupa 3 ani???
Eu nu am inteles niciodata faza asta...sa luam o pauza..pauza pt ce??dak nu mai vrea sa fie cu mn sa-mi zica nu ca luam pauza..ca luam nu stiu ce vrajeli....eu sunt cu un baiat de 5 ani aproape..dar nu am stat despartiti nici macar 1 zi knd ne certam..chiar dak eu eram aia cu gura mare si ai spuneam sa nu ma mai caute sau alte chesti..el dupa 2 ore venea la mn aksa..bineneteles si ne impacam..ne iubim si avem planuri,pt viitor...sfatul meu pt tine ar fi sa-l UITI....ciao
kudika017596
Postat pe 14 Iunie 2009 16:55
De la: nebunadupael, la data 2009-02-25 23:16:16sunt cu prietenul meu de 3 ani..am stat zi de zi impreuna..nu ne certam prea des..rareori k in orice cuplu..ne intelegeam chiar bine..ne faceam planuri de viitor impreuna..si acum..eu am ramas fara servici..de ceva timp el era rece cu mine..si am decis sa ii zic..sa il inreb ce are..mi-a zis ca e suparat din cauza problemelor cotidiene..dar sa il las ca isi revine...ca nu vrea sa ne despartim ca ma iubest..bla..bla...si acum aseara..m-am intalnit cu el si mi-a zis ca are nevoie de o pauza (timp in care nu ne vedem nu ne sunam) ca nu stie daca mai tine la mn...ce simte..asta cu toate ca in urma cu 3 zile imi spusese ca ma iubeste...si eu nu mai rezist deja...imi vine sa ma urc pe pereti..ce ziceti sa il caut...vreau un sfat va rog...duminica e si ziua lui...oare chiar nu vrea sa ii fiu alaturi dupa 3 ani???





draga aceeasi problema am avuto si eu in urma cu un an si ceva..ne-am desp din cauza lui si nu am mai vb o sapt..ca si tine in aceea sapt asteptam sa ma caute sau macar sa ma sune..dar nimik!..si find mai naiva l-am sunat eu si ne-am inpacat..sti cat a mai durat?inca un an..si acum trec prin aceeasi problema doar k de datra asta ..am pus punct!asa ca te sfatuesc si pe tine sa faci ce crezi u ca e mai bine dar vezi sa nu patesti ca min..sa pierzi atata timp aiurea..si intr-un final sa fii u cea care vrea sa se termine totul..
rahella
Postat pe 14 Iunie 2009 17:16
De la: nebunadupael, la data 2009-02-25 23:16:16sunt cu prietenul meu de 3 ani..am stat zi de zi impreuna..nu ne certam prea des..rareori k in orice cuplu..ne intelegeam chiar bine..ne faceam planuri de viitor impreuna..si acum..eu am ramas fara servici..de ceva timp el era rece cu mine..si am decis sa ii zic..sa il inreb ce are..mi-a zis ca e suparat din cauza problemelor cotidiene..dar sa il las ca isi revine...ca nu vrea sa ne despartim ca ma iubest..bla..bla...si acum aseara..m-am intalnit cu el si mi-a zis ca are nevoie de o pauza (timp in care nu ne vedem nu ne sunam) ca nu stie daca mai tine la mn...ce simte..asta cu toate ca in urma cu 3 zile imi spusese ca ma iubeste...si eu nu mai rezist deja...imi vine sa ma urc pe pereti..ce ziceti sa il caut...vreau un sfat va rog...duminica e si ziua lui...oare chiar nu vrea sa ii fiu alaturi dupa 3 ani???
Eu zic sa il lasi in pace o perioada chiar dc ti-e dor de el si il iubesti mult. Daca te mai iubeste o sa te caute si se va intoarce la tine. Iar de ziua lui ii trimiti un mesaj sa -i zici La Multi Ani si atat.
Narcisa_Ana
Postat pe 14 Iunie 2009 17:44
nu vreau sa iti fac inima rea , dare eu consider ca odata ce partenerul imi cere o pauza deja asta inseamna ca nu mai are sentimentele profunde pentru mine, sau ca ar fi intalnit o persoana si ar cam vrea sa incerce cu ea, sa vada daca ii merge .... dar sper sa va impacati ... daca te iubeste asa cum ti-a zis se va intoarce la tine :*:*:* succes :*
o_alintata_micutsa
Postat pe 14 Iunie 2009 22:04
Eu ma gasesc in poveste ta am avut o relatie de 6ani si 7 luni si ceea ce ai patit tu am patit si eu,si cred-ma imi pun o mie de intrebari dar fara raspuns,el imi zice k vrea o pauza dar tot el ma suna si eu plang iar cand vad k ma suna imi da sperante,
OARE isi BATE JOC DE MINE?il iubesc dar nu stiu ce sa fac,trebuie sa fim puternici stiu k e usor sa dai un sfat dar e greu sa il pui in practica dar trebuia sa fim tari.Te pupik sper sa tinem legatura
adina22
Postat pe 3 Iulie 2009 09:52
De la: kudika047800, la data 2009-07-03 09:52:36Eu ma gasesc in poveste ta am avut o relatie de 6ani si 7 luni si ceea ce ai patit tu am patit si eu,si cred-ma imi pun o mie de intrebari dar fara raspuns,el imi zice k vrea o pauza dar tot el ma suna si eu plang iar cand vad k ma suna imi da sperante,
OARE isi BATE JOC DE MINE?il iubesc dar nu stiu ce sa fac,trebuie sa fim puternici stiu k e usor sa dai un sfat dar e greu sa il pui in practica dar trebuia sa fim tari.Te pupik sper sa tinem legatura

eu in locul tau i-as da o pereche de papucei...practic se joaca cu tine
_dulcik_
Postat pe 4 Iulie 2009 10:23
Salut....am fost impreuna cu un baiat...o luna si ceva...tin la el foarte mult...din pacate..acum cateva zile ne'amdespartiti deoarece el s aflat anumite lucruri despre mine...de care mia spus ''stii foarte bine ce ai facut''./...si stiiu sigur ca nu am facut nimic deoarece tin mult la el...noi ne'am despartit intr'o duminica...iar sambata...inainte de asta...am fost cu prietenii la el acasa...am mers in camera alaturata singuri...si am stat doar noi doi...ne'am sarutat....mia zis ca ma iubeste....iar duminica dupa ce a aflat acele lucruri...era la ziua fostei lui prietene...si sa sarutat cu ea....sincer nu stiu daca a tinut la mine...sua daca ma tine...azi cand am iesit de la scoala...era si el in curtea scolii...nu ne'am salutat....l'am prins de cateva ori cu privirea la mine...dar nu stiu ce sa cred:)
Betty___
Postat pe 19 Martie 2010 13:50
De la: sonia1986, la data 2009-03-09 12:12:59Eu cred ca ar trebuie sa-l lasi in pace, sa nu-l mai cauti.Suna-l doar de ziua lui oficial si ureaza-i toate cele bune si vezi de treaba ta.Am patit si eu asa si nu-ti recomand sa stai sa-l astepti pe print pentru ca s-ar putea sa nu se mai intoarca.Barbatii cand i-au pauze mai au 2-3 pe linia cealalta si vor sa vada dc le iese vreo combinatie sa fie cu alta noua, pt ca se satura de ce au si daca nu gasesc ce vor atunci se intorc in bratele vechii iubiri si raman acolo pana la urmatoarea tentatie.
kudika314751
Postat pe 17 August 2010 01:32
De la: corine, la data 2009-02-25 23:16:16sunt cu prietenul meu de 3 ani..am stat zi de zi impreuna..nu ne certam prea des..rareori k in orice cuplu..ne intelegeam chiar bine..ne faceam planuri de viitor impreuna..si acum..eu am ramas fara servici..de ceva timp el era rece cu mine..si am decis sa ii zic..sa il inreb ce are..mi-a zis ca e suparat din cauza problemelor cotidiene..dar sa il las ca isi revine...ca nu vrea sa ne despartim ca ma iubest..bla..bla...si acum aseara..m-am intalnit cu el si mi-a zis ca are nevoie de o pauza (timp in care nu ne vedem nu ne sunam) ca nu stie daca mai tine la mn...ce simte..asta cu toate ca in urma cu 3 zile imi spusese ca ma iubeste...si eu nu mai rezist deja...imi vine sa ma urc pe pereti..ce ziceti sa il caut...vreau un sfat va rog...duminica e si ziua lui...oare chiar nu vrea sa ii fiu alaturi dupa 3 ani???




nu cumva esti prea inpulsiva???
nucumva lasi impresia de lasa,,,de moale daca ma intelegi???
vezi si tu unde ai gresit????sau el????daca crezi ca tu faci ce poti,,,lasal si ai sa vezi cumo sa te caute,,,,nu il suna de ziua lui ,,,lasal sa planga ,,,te va cauta el....o femeie gaseste mai usor un mascul,,,asa ca gandestete bine
sarutama
Postat pe 17 August 2010 01:40
De la: corine, la data 2009-02-25 23:16:16sunt cu prietenul meu de 3 ani..am stat zi de zi impreuna..nu ne certam prea des..rareori k in orice cuplu..ne intelegeam chiar bine..ne faceam planuri de viitor impreuna..si acum..eu am ramas fara servici..de ceva timp el era rece cu mine..si am decis sa ii zic..sa il inreb ce are..mi-a zis ca e suparat din cauza problemelor cotidiene..dar sa il las ca isi revine...ca nu vrea sa ne despartim ca ma iubest..bla..bla...si acum aseara..m-am intalnit cu el si mi-a zis ca are nevoie de o pauza (timp in care nu ne vedem nu ne sunam) ca nu stie daca mai tine la mn...ce simte..asta cu toate ca in urma cu 3 zile imi spusese ca ma iubeste...si eu nu mai rezist deja...imi vine sa ma urc pe pereti..ce ziceti sa il caut...vreau un sfat va rog...duminica e si ziua lui...oare chiar nu vrea sa ii fiu alaturi dupa 3 ani???


Nu stiu ce sa iti spun. Si mie mi s-a dat o astfel de pauza si dupa aceea mi-a spus ca nu ma mai iubeste si vrea sa ne despartim.
Dar poate al tau are nevoie doar de liniste. Lasa-l o perioada...2 saptamani, zic eu, ar trebui sa ii ajunga. Iar in ceea ce priveste faptul ca e ziua lui in perioada asta...probabil ca el nici nu s-a gandit.
ploidevise
Postat pe 17 August 2010 08:10
frate da ce i apuca pe toti cu pauzele lor...al meu nu vroia pauze , cand nu i convenea ceva ne desparteam si dupa ...el astepta sa fie cautat ...am tinut o asa vreo 5 ani, ptr ca prinsese ideea, stia ca l iubesc si ca o sa ma impac mereu cu el...in final cred ca n a mai suportat el si s a bagat pe alta sa fie sigur ca nu ne mai impacam ... ...acum...cred ca face niste comparatii , l au apucat regretele dupa cate mi a zis dar....ura si la gara ...dupa un astfel de specimen nu are cum sa ti mearga ...decat bine:)....mentionez c a trecut o luna si putin de cand ne am despartit (sa nu mai amintesc felul in care s a despartit de mine) si vreau sa zic ca am fost in delir cateva saptamani si cand zic asta vorbesc serios, nu am mancat si nu am dormit , pur si simplu nu puteam , mergeam tinundu ma de pereti prin casa dar.........timpul intr adevar vindeca si cicatrizeaza ...depinde de persoana acum... si conteaza cat de repede vrei sa iesi tu din starea de suferinta ...acum vad viata altfel ... daca as fi ramas cu el ... cum mai vedeam tot ce vad acum....asa ca aveti grija ce fel de oameni aveti langa voi,,,viata i plina de problema ca sa ne o mai complicam si noi....o relatie nu se rezuma doar la cateva intalniri si niste partide de sex ...tre sa ai un om pe care sa te bazezi langa tine , sa ti fie alaturi , sa ti citeasca gandurile , sa fie sigur pe el, cu principii solide... in timp se mai duce din iubire iar sexul nu mai este ca la inceput si ce faci te desparti? ...nope, nu merge asa
bella28
Postat pe 17 August 2010 09:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat va rog 14 De la: steffy91 6 August 2011 13:58
Chiar absolut toti barbatii inseala?! 280 De la: Miss_Y 15 Martie 2014 02:03
Ajutor..am fost batuta.. 347 De la: mishellle 22 Iulie 2010 22:34
Dilema... 11 De la: Anhel_00 7 Septembrie 2014 14:18
Despre despartiri 1 De la: 15 August 2019 02:17