Setari Cookie-uri

s-o fac, sa n-o fac?

sunt casatorita de 7 ani,avem un copil minunat de aproape 4 ani. desi ne-am casatorit din dragoste (cred eu),acum lucrurile s-au m schimbat.de-a lungul timpului sotul meu s-a dovedit a fi tot baiatul mamei si orice decizie trebuia sa o luam noi, era de fapt cu ai lui.acum imi dau seama ca nu s-a maturizat deloc.aceste lucruri si altele nu m-au macinat pana acum, dar........de cateva luni lipseste noptile de acasa si spune ca e cu prietenii. acestia , normal, ii tin partea.si-a neglijat total familia, inclusiv pe cea mica.i-am cerut sa divortam, pt. ca asa nu m pot continua.pana acum era de acord cu divortul,(crezand ca nu vb serios). cand i-am spus sa mergem la un avocat, a inceput sa-mi spuna sa m m gandesc. acum o amana, ca vine craciunul , ca vine revelionul, si ce surpriza neplacuta o sa le facem alor nostri! eu sincer ma gandesc la copil, ca va fi ca o minge de fotbal, de la mama ,la tata.nu stiu cum sa procedez sa nu gresesc fata de copil. oricum cand 2 divorteaza , ea e de vina mereu, in viziunea socrilor, nu? vreau un sfat, o vb buna . multumesc, si sper sa nu m treaca nimeni prin ce trec eu. ma intereseaza o procedura de divort m rapida si m ieftina.
daniela_kudica
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:37
Daca s-a ajuns deja la divort... eu nu mai am nici o putere.
Dar voi... nu mai folositi impaciuitorul ?
alegro6543
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:40
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 21:40:08Daca s-a ajuns deja la divort... eu nu mai am nici o putere.
Dar voi... nu mai folositi impaciuitorul ?


cine-i ala?
Ame_li
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:43
De la: Ame_li, la data 2011-12-08 21:43:37
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 21:40:08Daca s-a ajuns deja la divort... eu nu mai am nici o putere.
Dar voi... nu mai folositi impaciuitorul ?


cine-i ala?

nu exista
PICCKARD
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:45
De la: Ame_li, la data 2011-12-08 21:43:37
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 21:40:08Daca s-a ajuns deja la divort... eu nu mai am nici o putere.
Dar voi... nu mai folositi impaciuitorul ?


cine-i ala?



Cel ce sta falnic intre ei doi ,noaptea !! El nu are scoala, nu stie de divort......
GHEISA_
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:46
De la: Ame_li, la data 2011-12-08 21:43:37
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 21:40:08Daca s-a ajuns deja la divort... eu nu mai am nici o putere.
Dar voi... nu mai folositi impaciuitorul ?


cine-i ala?

Ce varsta ai tu, draguta ? N-ai vazut niciodata ... impaciuitorul ? M-as mira
alegro6543
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:46
De la: LADY_IN_RED__, la data 2011-12-08 21:46:36
De la: Ame_li, la data 2011-12-08 21:43:37
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 21:40:08Daca s-a ajuns deja la divort... eu nu mai am nici o putere.
Dar voi... nu mai folositi impaciuitorul ?


cine-i ala?



Cel ce sta falnic intre ei doi ,noaptea !! El nu are scoala, nu stie de divort......

Iaca-ta !!! Cine stie, cunoaste...
alegro6543
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:47
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 21:47:26
De la: LADY_IN_RED__, la data 2011-12-08 21:46:36
De la: Ame_li, la data 2011-12-08 21:43:37
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 21:40:08Daca s-a ajuns deja la divort... eu nu mai am nici o putere.
Dar voi... nu mai folositi impaciuitorul ?


cine-i ala?



Cel ce sta falnic intre ei doi ,noaptea !! El nu are scoala, nu stie de divort......

Iaca-ta !!! Cine stie, cunoaste...


nu mi-a picat fisa
ps;sunt blonda
Ame_li
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:50
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 21:46:49
De la: Ame_li, la data 2011-12-08 21:43:37
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 21:40:08Daca s-a ajuns deja la divort... eu nu mai am nici o putere.
Dar voi... nu mai folositi impaciuitorul ?


cine-i ala?

Ce varsta ai tu, draguta ? N-ai vazut niciodata ... impaciuitorul ? M-as mira


Ame_li
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:52
Cand sunt minori implicati nu exista proceduri simple. intotdeauna se face ancheta sociala pt a se stabili cu cine e mai bine sa ramana(urmarindu-se doar interesul copilului). Si eu trec prin aceesi problema.am o sg intebare:esti dispusa sa faci pasul asta stiind ca instanta poate stabili ca e mai bine pt copil sa ramana la el?
hq
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:52
De la: daniela_kudica, la data 2011-12-08 21:37:30sunt casatorita de 7 ani,avem un copil minunat de aproape 4 ani. desi ne-am casatorit din dragoste (cred eu),acum lucrurile s-au m schimbat.de-a lungul timpului sotul meu s-a dovedit a fi tot baiatul mamei si orice decizie trebuia sa o luam noi, era de fapt cu ai lui.acum imi dau seama ca nu s-a maturizat deloc.aceste lucruri si altele nu m-au macinat pana acum, dar........de cateva luni lipseste noptile de acasa si spune ca e cu prietenii. acestia , normal, ii tin partea.si-a neglijat total familia, inclusiv pe cea mica.i-am cerut sa divortam, pt. ca asa nu m pot continua.pana acum era de acord cu divortul,(crezand ca nu vb serios). cand i-am spus sa mergem la un avocat, a inceput sa-mi spuna sa m m gandesc. acum o amana, ca vine craciunul , ca vine revelionul, si ce surpriza neplacuta o sa le facem alor nostri! eu sincer ma gandesc la copil, ca va fi ca o minge de fotbal, de la mama ,la tata.nu stiu cum sa procedez sa nu gresesc fata de copil. oricum cand 2 divorteaza , ea e de vina mereu, in viziunea socrilor, nu? vreau un sfat, o vb buna . multumesc, si sper sa nu m treaca nimeni prin ce trec eu. ma intereseaza o procedura de divort m rapida si m ieftina.
Imi pare rau ,dar gandestete exrem de mult la aceasta decizie,fiindca in cazul vostru este "Divort cu minori ".Acest divort este foarte costisitor si deloc rapid ,fiindca pentru minor va trebui constituita o Autoritate tutelara,adica o persoana neutra, concret va fi un asistent social din cadrul primariei unde santeti arondati.Aceasta persoana va fi imputernicita sa sustina interesele minorului ,si multe altele .Daca vei dori detaliez !
cristinxxx
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:56
Mai fetelor... divortul e ultimul lucru la care ar trebui sa va ganditi. E adevarat ca "femeia moderna" pune piciorul in prag si spune : "gata, pana aci', acu' plec. E egalitate, daca vreau pot sa te las, sa-mi gasesc pe altu'.... etc" Da' sa stiti ca lucrurile nu-s chiar asa simple cum par la prima vedere. Iar casnicia... nici ea nu e chiar cea mai simpla chestiune din lumea asta. Aceeasi "femeie moderna' , dupa "eroicul act" pe care il face.... dupa o perioada intra in impas. O vorba mai veche spune ca ..." e rau cu rau, da' mai rau fara rau".
Zic si 'io asa.... nu e musai sa ma bagati in seama.
alegro6543
Postat pe 8 Decembrie 2011 21:59
De la: daniela_kudica, la data 2011-12-08 21:37:30sunt casatorita de 7 ani,avem un copil minunat de aproape 4 ani. desi ne-am casatorit din dragoste (cred eu),acum lucrurile s-au m schimbat.de-a lungul timpului sotul meu s-a dovedit a fi tot baiatul mamei si orice decizie trebuia sa o luam noi, era de fapt cu ai lui.acum imi dau seama ca nu s-a maturizat deloc.aceste lucruri si altele nu m-au macinat pana acum, dar........de cateva luni lipseste noptile de acasa si spune ca e cu prietenii. acestia , normal, ii tin partea.si-a neglijat total familia, inclusiv pe cea mica.i-am cerut sa divortam, pt. ca asa nu m pot continua.pana acum era de acord cu divortul,(crezand ca nu vb serios). cand i-am spus sa mergem la un avocat, a inceput sa-mi spuna sa m m gandesc. acum o amana, ca vine craciunul , ca vine revelionul, si ce surpriza neplacuta o sa le facem alor nostri! eu sincer ma gandesc la copil, ca va fi ca o minge de fotbal, de la mama ,la tata.nu stiu cum sa procedez sa nu gresesc fata de copil. oricum cand 2 divorteaza , ea e de vina mereu, in viziunea socrilor, nu? vreau un sfat, o vb buna . multumesc, si sper sa nu m treaca nimeni prin ce trec eu. ma intereseaza o procedura de divort m rapida si m ieftina.


Tu credeai ca sotul tau va fi mereu cel pe care l-ai luat de barbat si pe care CREDEAI ca il iubesti?Trebuie sa te consideri fericita daca "sita" s-a mentinut MAI MULT DECAT ESTE IMPAMANTENITA TRADITIA!

Draga mea,stiai de la bun inceput cum este sotul tau,ca este mamos si ca nu iti ia opiniile in considerare,preferand sa se consulte cu ai lui parinti,insurat fiind,nu?Casatorindu-te cu el,ai sperat la renasterea lui,dar ti-a inselat asteptarile si in plus de asta ,ati conceput un copilas!El ce vina are in aceasta poveste?Plecarile cu prietenii ,ce motive au la baza?I-ai cerut vreo explicatie pentru lipsitul noptilor de acasa,altele decat cele mascate de amicii lui??Draga mea,in astfel de siuatii,nu se mai poate interveni prea mult,decat intr-un singur sens;divortul,dar acest pas trebuia sa-l faci dupa prima noapte lipsita de acasa,nu dupa ce totul a devenit obisnuinta!Este clar ca voi nu ati comunicat in niciun fel,decat certandu-va si aducandu-va obiectii!Nu este bine si ,eu una,tinand cont de faptul ca aveti un copil,iti spun sa te gandesti foarte bine la ceea ce vrei sa-i oferi pruncului tau!Tatal fetitei,pana in prezent,i-a oferit abandonul si lipsa de langa ea!Tu ,probabil,vei dori sa-i oferi o sarbatoare magica,dar falsa si plina de minciuni din partea sotului tau si tatalui ei!Parintii?Ce legatura au parintii cu problema voastra?A fost vreunul dintre ei,alaturi de tine,atunci cand dormeai singura?NU!Mai ales socrii,asa cum interveneau in familia ta,in momentul in care trebuia sa luati o decizie de comun acord,asa sa intervina si acum si sa -si ia fiul acasa,poate asa,lor o sa le explice unde si-a pierdut noptile,calm,ca de la fiu la mama iubitoare!
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:06
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 21:59:34Mai fetelor... divortul e ultimul lucru la care ar trebui sa va ganditi. E adevarat ca "femeia moderna" pune piciorul in prag si spune : "gata, pana aci', acu' plec. E egalitate, daca vreau pot sa te las, sa-mi gasesc pe altu'.... etc" Da' sa stiti ca lucrurile nu-s chiar asa simple cum par la prima vedere. Iar casnicia... nici ea nu e chiar cea mai simpla chestiune din lumea asta. Aceeasi "femeie moderna' , dupa "eroicul act" pe care il face.... dupa o perioada intra in impas. O vorba mai veche spune ca ..." e rau cu rau, da' mai rau fara rau".
Zic si 'io asa.... nu e musai sa ma bagati in seama.


Apai domnule tu crezi ca restul sunt "tu"...nu toate lumili gandeste ca tine.
faith742011
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:06
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 21:59:34Mai fetelor... divortul e ultimul lucru la care ar trebui sa va ganditi. E adevarat ca "femeia moderna" pune piciorul in prag si spune : "gata, pana aci', acu' plec. E egalitate, daca vreau pot sa te las, sa-mi gasesc pe altu'.... etc" Da' sa stiti ca lucrurile nu-s chiar asa simple cum par la prima vedere. Iar casnicia... nici ea nu e chiar cea mai simpla chestiune din lumea asta. Aceeasi "femeie moderna' , dupa "eroicul act" pe care il face.... dupa o perioada intra in impas. O vorba mai veche spune ca ..." e rau cu rau, da' mai rau fara rau".
Zic si 'io asa.... nu e musai sa ma bagati in seama.


Da, e bine ce zici tu, dar pina la un punct. Daca dintre cei doi dispare iubirea ,dar ramane Respectul, atunci pot merge inainte, invatand amandoi sa se accepte reciproc. Dar, cand a disparut respectul, iar unul din ei sufera jigniri, violenta casnica si batjocura, atunci divortul este necesar. Parerea mea.
GHEISA_
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:07
Gandeste-te ca mai rau i-ai face copilului stand langa un barbat alaturi de care nu esti fericita si fii sigura ca copilul va simti, parerea mea daca esti hotarat si ai puterea de a divorta fa-o.
Cat desprea cea mai simpla metoda si mai ieftina este cea pe cale notariala, mergi la un notar si discuta problema, stiu ca la notar divortul se pronunta in terment de 30 de zile printr-un act de desfacere a casatoriei si impartirea "bunurilor", pe care notarul va merge mai apoi si-l va depune la primarie, in cazul tau avand si copil va fi putin mai complicat, dar daca vei cadea de acord cu sotul tau cu privire la custodia copilului si impartirea bunurilor va fi ok dar daca nu din cate stiu cazul va fi transferat judecatorilor si tot la clasica metoda vei ajunge, cat despre tarif stiu ceva de 500 ron.
Consulta putin codul civil si cred ca vei gasi informatii ajutatoare si cred ca si pe net gasesti.
Multa bafta si putere sa treci peste toate.
kudika_alinutza
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:11
De la: LADY_IN_RED__, la data 2011-12-08 22:07:01
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 21:59:34Mai fetelor... divortul e ultimul lucru la care ar trebui sa va ganditi. E adevarat ca "femeia moderna" pune piciorul in prag si spune : "gata, pana aci', acu' plec. E egalitate, daca vreau pot sa te las, sa-mi gasesc pe altu'.... etc" Da' sa stiti ca lucrurile nu-s chiar asa simple cum par la prima vedere. Iar casnicia... nici ea nu e chiar cea mai simpla chestiune din lumea asta. Aceeasi "femeie moderna' , dupa "eroicul act" pe care il face.... dupa o perioada intra in impas. O vorba mai veche spune ca ..." e rau cu rau, da' mai rau fara rau".
Zic si 'io asa.... nu e musai sa ma bagati in seama.


Da, e bine ce zici tu, dar pina la un punct. Daca dintre cei doi dispare iubirea ,dar ramane Respectul, atunci pot merge inainte, invatand amandoi sa se accepte reciproc. Dar, cand a disparut respectul, iar unul din ei sufera jigniri, violenta casnica si batjocura, atunci divortul este necesar. Parerea mea.


Corect Lady, unde nu exista respect si incredere, indiferent ce altceva v-a exista, de fapt nu v-a mai exista nimic, deci adicalea "DIVORT"...si pentru copil indiferent ce v-a crede acum despre asta, ulterior v-a realiza ca a fost mai bine.
faith742011
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:12
Hai, ca daca ar fi numa' o singura dama cu care sa ma "contrez"... mai-mai ca m-as apuca, da' vaz' ca ... deja se isca un tandem. Gata, nimica' nu mai zic.
alegro6543
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:18
De la: kudika482080, la data 2011-12-08 22:11:56Gandeste-te ca mai rau i-ai face copilului stand langa un barbat alaturi de care nu esti fericita si fii sigura ca copilul va simti, parerea mea daca esti hotarat si ai puterea de a divorta fa-o.
Cat desprea cea mai simpla metoda si mai ieftina este cea pe cale notariala, mergi la un notar si discuta problema, stiu ca la notar divortul se pronunta in terment de 30 de zile printr-un act de desfacere a casatoriei si impartirea "bunurilor", pe care notarul va merge mai apoi si-l va depune la primarie, in cazul tau avand si copil va fi putin mai complicat, dar daca vei cadea de acord cu sotul tau cu privire la custodia copilului si impartirea bunurilor va fi ok dar daca nu din cate stiu cazul va fi transferat judecatorilor si tot la clasica metoda vei ajunge, cat despre tarif stiu ceva de 500 ron.
Consulta putin codul civil si cred ca vei gasi informatii ajutatoare si cred ca si pe net gasesti.
Multa bafta si putere sa treci peste toate.


Draga mea,divortul la notar, este aplicabil pentru cei care sunt casatoriti doar de 1an de zile si care nu au copii rezultati din casatoria respectiva!
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:20
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 22:18:06Hai, ca daca ar fi numa' o singura dama cu care sa ma "contrez"... mai-mai ca m-as apuca, da' vaz' ca ... deja se isca un tandem. Gata, nimica' nu mai zic.


Adica cu una da, cand e tandem nu... ti-a fu frica, nu?
faith742011
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:23
De la: kudika421339, la data 2011-12-08 22:20:58
De la: kudika482080, la data 2011-12-08 22:11:56Gandeste-te ca mai rau i-ai face copilului stand langa un barbat alaturi de care nu esti fericita si fii sigura ca copilul va simti, parerea mea daca esti hotarat si ai puterea de a divorta fa-o.
Cat desprea cea mai simpla metoda si mai ieftina este cea pe cale notariala, mergi la un notar si discuta problema, stiu ca la notar divortul se pronunta in terment de 30 de zile printr-un act de desfacere a casatoriei si impartirea "bunurilor", pe care notarul va merge mai apoi si-l va depune la primarie, in cazul tau avand si copil va fi putin mai complicat, dar daca vei cadea de acord cu sotul tau cu privire la custodia copilului si impartirea bunurilor va fi ok dar daca nu din cate stiu cazul va fi transferat judecatorilor si tot la clasica metoda vei ajunge, cat despre tarif stiu ceva de 500 ron.
Consulta putin codul civil si cred ca vei gasi informatii ajutatoare si cred ca si pe net gasesti.
Multa bafta si putere sa treci peste toate.


Draga mea,divortul la notar, este aplicabil pentru cei care sunt casatoriti doar de 1an de zile si care nu au copii rezultati din casatoria respectiva!
Orice casatorie se poate desface la Notariat prin Mediator, daca nu sant copii minori iar sotii au ajuns in prealabil la o intelegere amiabila in privinta bunurilor dobandite in timpul casatoriei.
cristinxxx
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:29
Nu te contrazic, am spus-o pentru ca intamplarea face ca si eu vreau sa divortez si serviciul meu este foarte strans legat de activitatea notarilor si asa se face ca stiu alta, ce-i drept nu am aprofundat prea tare subiectul dar ...daca gresesc scuze pentru proasta informare :(
kudika_alinutza
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:29
Hai ca m-am informat :)
Sunt cu codul civil in fata si spune clar ca divortul poate fi acordat de catre notar sau ofiterul starii civile chiar daca exista copii minori din timpul casatoriei atata timp cat sotii se pun de comun acord cu exercitarea autoritatii parintesti, locuinta copiilor etc.
este art 375. conditii din cap.VII desfacerea casatoriei
Deci se poate.
kudika_alinutza
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:37
De la: kudika482080, la data 2011-12-08 22:29:30Nu te contrazic, am spus-o pentru ca intamplarea face ca si eu vreau sa divortez si serviciul meu este foarte strans legat de activitatea notarilor si asa se face ca stiu alta, ce-i drept nu am aprofundat prea tare subiectul dar ...daca gresesc scuze pentru proasta informare :(
Divort,Divort si partaj de bunuri si Divort cu minori !...trei spete diferite !
Tu ai facut referire la Divortul simplu....
cristinxxx
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:38
Da, acu' va inteleg. Uitasem ca exista intotdeauna unii care se bucura de pe urma unui divort : avocatii.
alegro6543
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:40
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 22:40:34Da, acu' va inteleg. Uitasem ca exista intotdeauna unii care se bucura de pe urma unui divort : avocatii.


Da, oamenii astia trag profituri bune datorita divorturilor si deceselor .
GHEISA_
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:43
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 22:40:34Da, acu' va inteleg. Uitasem ca exista intotdeauna unii care se bucura de pe urma unui divort : avocatii.



mai nou mai sunt si Ofiterii de stare civila care te-au casatorit si notarii, sa ma manance su gura lor o painie.
eu nu inteleg n-ar trebui sa fie moca acest divort?? nu destul platim in timpul casniciei...makr cu ata sa ne alegem, cu un divort moca, dau bani sa ma leg mai dau bani sa ma si dezleg....uoffff
kudika_alinutza
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:46
De la: kudika482080, la data 2011-12-08 22:46:17
De la: alegro6543, la data 2011-12-08 22:40:34Da, acu' va inteleg. Uitasem ca exista intotdeauna unii care se bucura de pe urma unui divort : avocatii.



mai nou mai sunt si Ofiterii de stare civila care te-au casatorit si notarii, sa ma manance su gura lor o painie.
eu nu inteleg n-ar trebui sa fie moca acest divort?? nu destul platim in timpul casniciei...makr cu ata sa ne alegem, cu un divort moca, dau bani sa ma leg mai dau bani sa ma si dezleg....uoffff
Iar in cazul partajului, Taxa de Timbru este direct proportionala cu valoarea bunurilor!!!!
cristinxxx
Postat pe 8 Decembrie 2011 22:59
De la: kudika482080, la data 2011-12-08 22:37:31Hai ca m-am informat :)
Sunt cu codul civil in fata si spune clar ca divortul poate fi acordat de catre notar sau ofiterul starii civile chiar daca exista copii minori din timpul casatoriei atata timp cat sotii se pun de comun acord cu exercitarea autoritatii parintesti, locuinta copiilor etc.
este art 375. conditii din cap.VII desfacerea casatoriei
Deci se poate.
Doar atat scrie ...ce bine-ar fi !!!!
cristinxxx
Postat pe 8 Decembrie 2011 23:02
De la: daniela_kudica, la data 2011-12-08 21:37:30sunt casatorita de 7 ani,avem un copil minunat de aproape 4 ani. desi ne-am casatorit din dragoste (cred eu),acum lucrurile s-au m schimbat.de-a lungul timpului sotul meu s-a dovedit a fi tot baiatul mamei si orice decizie trebuia sa o luam noi, era de fapt cu ai lui.acum imi dau seama ca nu s-a maturizat deloc.aceste lucruri si altele nu m-au macinat pana acum, dar........de cateva luni lipseste noptile de acasa si spune ca e cu prietenii. acestia , normal, ii tin partea.si-a neglijat total familia, inclusiv pe cea mica.i-am cerut sa divortam, pt. ca asa nu m pot continua.pana acum era de acord cu divortul,(crezand ca nu vb serios). cand i-am spus sa mergem la un avocat, a inceput sa-mi spuna sa m m gandesc. acum o amana, ca vine craciunul , ca vine revelionul, si ce surpriza neplacuta o sa le facem alor nostri! eu sincer ma gandesc la copil, ca va fi ca o minge de fotbal, de la mama ,la tata.nu stiu cum sa procedez sa nu gresesc fata de copil. oricum cand 2 divorteaza , ea e de vina mereu, in viziunea socrilor, nu? vreau un sfat, o vb buna . multumesc, si sper sa nu m treaca nimeni prin ce trec eu. ma intereseaza o procedura de divort m rapida si m ieftina.




Eu zic sa stai de vorba cu socrii,dar dupa sarbatori....dar prima data cu el...
eu zic sa ai putina rabdare ca poate....are un moment de ratacire....s-a c-am saturat de ciorba de acasa....
ramaneti impreuna pt copil,gandeste-te bine inainte de sute de ori....
Titanika
Postat pe 8 Decembrie 2011 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog, un sfat va cer... !!!! 8 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:52
Trash The Dress- poezia asezata in rama 2 De la: Dor_a 18 Octombrie 2009 08:30
cum sa treci peste o iubire mare...? 378 De la: yumy 30 August 2010 09:54
Sa mai lupt pentru el sau.. sa o las balta? 29 De la: iulia069834 21 Decembrie 2009 10:21
firesc.....sau nefiresc?????????? 219 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:48