Setari Cookie-uri

Despre prietene

De la: portitza_, la data 2009-03-06 11:11:02
De la: lacrasar, la data 2009-03-06 11:06:08
De la: portitza_, la data 2009-03-06 10:57:38ma rog................tine bn de a ta (parere)
nici nu ai cum sa iti dai seama ...acelasi mediu ai crescut si tu
si asta faci si tu........................

vezi k incepi sa jicnesti dar dak stii sa citesti vezi k e vorba de mici atentii felicitari chiar facute de mana copilului e vorba de creatie ,doar nu te astepti sa-ti dea bani,ceva orice un balon,o caldarusa cu nisip dar nu cu mana goala,o floare ofilita.dak tu ai atata minte sa zici k aici e vorba de materialism...

cu ce te-am jignit?
minte am............dar nu de dat
inca nu a fatat


peste cativa ani te si vad in postura asta, o sa mergi la o familie cu un copil sa se joace copilul tau cu al lor si (sa zicem k ai fetita)isi ia papusik barbie pe care o iubeste cel mai mult cu ea sa se joace cu cealalta fetita.Ajungeti la intalnire fetele se joaca ,fata ta ofera papusa si asteapta in schimb un inorog aruncat in coltul camerei pe care nu-l primeste.Cand ajungeti acasa te intreaba"mami dar eu i-am dat papusa cu toata dragostea mea ,mie de ce nu mi-a dat inorogul?"si tu ai sa-i spui:"lasa ka-ti cumpara mami inorogul "si a doua zi nu scapi sa-i cumperi si inorogul si papusa k ai promis.si n-o sa te mai duci la familia aia sa se mai joace impreuna.
lacrasar
Postat pe 6 Martie 2009 11:25
De la: lacrasar, la data 2009-03-06 11:25:28
De la: portitza_, la data 2009-03-06 11:11:02
De la: lacrasar, la data 2009-03-06 11:06:08
De la: portitza_, la data 2009-03-06 10:57:38ma rog................tine bn de a ta (parere)
nici nu ai cum sa iti dai seama ...acelasi mediu ai crescut si tu
si asta faci si tu........................

vezi k incepi sa jicnesti dar dak stii sa citesti vezi k e vorba de mici atentii felicitari chiar facute de mana copilului e vorba de creatie ,doar nu te astepti sa-ti dea bani,ceva orice un balon,o caldarusa cu nisip dar nu cu mana goala,o floare ofilita.dak tu ai atata minte sa zici k aici e vorba de materialism...

cu ce te-am jignit?
minte am............dar nu de dat
inca nu a fatat


peste cativa ani te si vad in postura asta, o sa mergi la o familie cu un copil sa se joace copilul tau cu al lor si (sa zicem k ai fetita)isi ia papusik barbie pe care o iubeste cel mai mult cu ea sa se joace cu cealalta fetita.Ajungeti la intalnire fetele se joaca ,fata ta ofera papusa si asteapta in schimb un inorog aruncat in coltul camerei pe care nu-l primeste.Cand ajungeti acasa te intreaba"mami dar eu i-am dat papusa cu toata dragostea mea ,mie de ce nu mi-a dat inorogul?"si tu ai sa-i spui:"lasa ka-ti cumpara mami inorogul "si a doua zi nu scapi sa-i cumperi si inorogul si papusa k ai promis.si n-o sa te mai duci la familia aia sa se mai joace impreuna.



dap cum spuneam ...................................deja suntem
donttouch
Postat pe 6 Martie 2009 11:27
hai sa fim sinceri cu totzii pt cateva secunde
clar,nu asteptam ca oricine deschide usa casei noastre sa aduca ceva copiilor nostri....insa nu-i asa ca te simtzi bine cand vezi ca sunt oameni care tzin cont ca mai sunt niste mici suflete in casa aia,care tzopaie de fericire doar pt simplul fapt ca le-ai adus o acadea?????
cat face zambetul unui copil????
matracucu
Postat pe 6 Martie 2009 11:28
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 11:28:00hai sa fim sinceri cu totzii pt cateva secunde
clar,nu asteptam ca oricine deschide usa casei noastre sa aduca ceva copiilor nostri....insa nu-i asa ca te simtzi bine cand vezi ca sunt oameni care tzin cont ca mai sunt niste mici suflete in casa aia,care tzopaie de fericire doar pt simplul fapt ca le-ai adus o acadea?????
cat face zambetul unui copil????



laura nu toata lumea e la fel
daca eu vin in vizzita la tine si aduc mici atentii tie si copilului tau asta nu inseamna ca ma astept sa imi returnez atentiile............chiar si mici cadouri
deseori am fost in casa la prietenii mei....unde sunt toti casat cu copiii
normal ca duc cv dulce sau jucarioare celor mici..............dar ...........daca ei nu imi ofera nimik asta nu inseamna ca ma apuc sa ii reprosez .........si sa rup legatura cu ei
eu am dedus ca e materialista ......................
asta e.................
portitza_Maria
Postat pe 6 Martie 2009 11:31
corect geo
portitza_Maria
Postat pe 6 Martie 2009 11:33
De la: donttouch, la data 2009-03-06 10:59:50
De la: lacrasar, la data 2009-03-06 10:55:07
De la: portitza_, la data 2009-03-06 10:49:05AUZI DACA NU AI COPII NU POTI SA ITI DAI CU PAREREA ?
AM FINII...NEPOT....VERISORI..............DAR ASTA NU INSEAMNA CA DACA EU DARUIESC TREBUIE SA AM PRETENTIA SA SI PRIMESC
UN EX CEL MAI BUN E NEPOTUL MEU...NU ACCEPTA NIMIK DE LA NIMENI DECAT DACA VARA MEA II DA VOIE
ASA A FOST CRESCUT .........
TOTUL TINE DE EDUCATIE...............SCUMPO


nu e vorba de cum e crescut e vorba k un copil se pregateste pentru o intalnire cu copilul x face felicitari mici prostioare de mana,intreaba mama de 30 ori oare o sa-i plak si e logic k asteapta de la marea intalnire ceva in schimb raportat la cata atentie a dat el personal la confectionarea respectivei atentii.de asta zic k nu ai cum sa intelegi decat dupa ce ai copii.Cu nepotii si verii nu stai tu sa faci asa ceva.


uite ca eu stau si stiu ce inseamna si facem asta din placere pentru a le arata ce simtzim celor carora le daruim iar pentru ca sunt asa eu ca mama stiu cum sa-mi recompensez copilashi pentru a nu fi dezamagitzi


imi inchipui k stii dak ai copii normal sa stii eu si imposibil macar o data sa nu fie dezamagiti oricat le explici k nu toata lumea da atentie la chestii din astea si k mai important e k ai daruit tu ceva din suflet decat sa primesti in schimb ,copilul tot asteapta..eu ma certam cu cealalta care din punctul meu de vedere nu pricepe nimic din discutia asta si mai si jicneste.
lacrasar
Postat pe 6 Martie 2009 11:34
De la: blacksea, la data 2009-03-06 10:07:24Buna, mi-am facut special cont aici pentru a va impartasi mica mea problema (dilema) si pentru a va cere parerea.
Pe scurt: m-am imprietenit cu o tipa din Bucuresti, pe un forum. Ne-am scris mailuri, am trimis poze si am vorbit (rar) la telefon timp de aproape 2 ani. NU ne-am intalnit absolut deloc. Avem amandoua cate o fetita, de varste apropiate. Ne-am trimis prin posta mici atentii, flecustete ale copilelor sau... hmmm... hainute ramase mici. Pentru 2 zile, la sfarsitul verii, ne-am intalnit la mare, pentru prima data. NU ne-au vizitat acasa, ci doar am mers la plaja o data si apoi le-am condus la tren. Atat. Ei bine, dupa acea intalnire am ramas cu un gust amar nu atat eu, cat fiica-mea, deoarece prietenele ei din Bucuresti au venit CU MANA GOALA! nu a primit din partea lor nici macar o prostioara! Eu am avut inspiratie si le-am oferit ceva facut de mine acasa, bun, apreciat.
Cat de delicat posibil am atacat subiectul ulterior, in mail, DAR rezultatul a fost RUPTURA! Adica am gresit grav asteptandu-ma sa primeasca ceva copila mea de la prietenele ei din Bucuresti! ... ca doar ne-am intalnit pe plaja, nu au venit la mine acasa!
Ce ziceti? asa se procedeaza? eu nu sunt de acord cu asta! Indiferent unde te intalnesti cu un amic pe care nu l-ai vazut niciodata, vii cu ceva in mana, nu? mai ales cand e la mijloc o copila!
Am gresit atragandu-i atentia?

da, ai gresit....
prietenia voastra se bazeaza pe cadouri sau pe sentimente???
daca pentru tine e mai important ca nu ti-a adus nimic, decat ca v-ati vazut in sfarsit, a avut dreptate sa rupa legatura.... si eu as fi facut la fel
kitty_krieger
Postat pe 6 Martie 2009 11:34
De la: donttouch, la data 2009-03-06 11:27:29
De la: lacrasar, la data 2009-03-06 11:25:28
De la: portitza_, la data 2009-03-06 11:11:02
De la: lacrasar, la data 2009-03-06 11:06:08
De la: portitza_, la data 2009-03-06 10:57:38ma rog................tine bn de a ta (parere)
nici nu ai cum sa iti dai seama ...acelasi mediu ai crescut si tu
si asta faci si tu........................

vezi k incepi sa jicnesti dar dak stii sa citesti vezi k e vorba de mici atentii felicitari chiar facute de mana copilului e vorba de creatie ,doar nu te astepti sa-ti dea bani,ceva orice un balon,o caldarusa cu nisip dar nu cu mana goala,o floare ofilita.dak tu ai atata minte sa zici k aici e vorba de materialism...

cu ce te-am jignit?
minte am............dar nu de dat
inca nu a fatat


peste cativa ani te si vad in postura asta, o sa mergi la o familie cu un copil sa se joace copilul tau cu al lor si (sa zicem k ai fetita)isi ia papusik barbie pe care o iubeste cel mai mult cu ea sa se joace cu cealalta fetita.Ajungeti la intalnire fetele se joaca ,fata ta ofera papusa si asteapta in schimb un inorog aruncat in coltul camerei pe care nu-l primeste.Cand ajungeti acasa te intreaba"mami dar eu i-am dat papusa cu toata dragostea mea ,mie de ce nu mi-a dat inorogul?"si tu ai sa-i spui:"lasa ka-ti cumpara mami inorogul "si a doua zi nu scapi sa-i cumperi si inorogul si papusa k ai promis.si n-o sa te mai duci la familia aia sa se mai joace impreuna.



dap cum spuneam ...................................deja suntem


era pt portiza nu pt tine
lacrasar
Postat pe 6 Martie 2009 11:35
De la: lacrasar, la data 2009-03-06 11:34:21
De la: donttouch, la data 2009-03-06 10:59:50
De la: lacrasar, la data 2009-03-06 10:55:07
De la: portitza_, la data 2009-03-06 10:49:05AUZI DACA NU AI COPII NU POTI SA ITI DAI CU PAREREA ?
AM FINII...NEPOT....VERISORI..............DAR ASTA NU INSEAMNA CA DACA EU DARUIESC TREBUIE SA AM PRETENTIA SA SI PRIMESC
UN EX CEL MAI BUN E NEPOTUL MEU...NU ACCEPTA NIMIK DE LA NIMENI DECAT DACA VARA MEA II DA VOIE
ASA A FOST CRESCUT .........
TOTUL TINE DE EDUCATIE...............SCUMPO


nu e vorba de cum e crescut e vorba k un copil se pregateste pentru o intalnire cu copilul x face felicitari mici prostioare de mana,intreaba mama de 30 ori oare o sa-i plak si e logic k asteapta de la marea intalnire ceva in schimb raportat la cata atentie a dat el personal la confectionarea respectivei atentii.de asta zic k nu ai cum sa intelegi decat dupa ce ai copii.Cu nepotii si verii nu stai tu sa faci asa ceva.


uite ca eu stau si stiu ce inseamna si facem asta din placere pentru a le arata ce simtzim celor carora le daruim iar pentru ca sunt asa eu ca mama stiu cum sa-mi recompensez copilashi pentru a nu fi dezamagitzi


imi inchipui k stii dak ai copii normal sa stii eu si imposibil macar o data sa nu fie dezamagiti oricat le explici k nu toata lumea da atentie la chestii din astea si k mai important e k ai daruit tu ceva din suflet decat sa primesti in schimb ,copilul tot asteapta..eu ma certam cu cealalta care din punctul meu de vedere nu pricepe nimic din discutia asta si mai si jicneste.


tzatzo..............cealalta?
i rpimul rand nu te-am jignit
mi-am dat cu parerea................si uite cum se naste materialismul.............de mic ,copil
portitza_Maria
Postat pe 6 Martie 2009 11:36
adevarat,prietenia nu se bazeaza pe cadouri ori alte nimicuri,insa cand sunt niste micutzi la mijloc,chiar trebuie tzinut cont de ei....
e doar parerea mea,nu saritzi la gatul meu.
matracucu
Postat pe 6 Martie 2009 11:37
si io generalizam.

apropo, ce-i aduci lu' alex??

Postat pe 6 Martie 2009 11:38
laura ce e mai important pentru tine: sa-ti vezi prietenii sau sa primesti atentii de la ei?

pai daca ar fi sa extrapolez, ar trebui sa fac schimb de cadouri mereu cu prietenele mele, nu?
kitty_krieger
Postat pe 6 Martie 2009 11:38
De la: geo_sh, la data 2009-03-06 11:38:05si io generalizam.

apropo, ce-i aduci lu' alex??


nu stiu,o mashinuta ori un action man de la baiatul meu,ca si asa are o gramada...ceva ce il va face fericit cu sigurantza....si il va tzine ocupat pana io o sa te tzuc pe tine
matracucu
Postat pe 6 Martie 2009 11:39
De la: portitza_, la data 2009-03-06 11:31:37
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 11:28:00hai sa fim sinceri cu totzii pt cateva secunde
clar,nu asteptam ca oricine deschide usa casei noastre sa aduca ceva copiilor nostri....insa nu-i asa ca te simtzi bine cand vezi ca sunt oameni care tzin cont ca mai sunt niste mici suflete in casa aia,care tzopaie de fericire doar pt simplul fapt ca le-ai adus o acadea?????
cat face zambetul unui copil????



laura nu toata lumea e la fel
daca eu vin in vizzita la tine si aduc mici atentii tie si copilului tau asta nu inseamna ca ma astept sa imi returnez atentiile............chiar si mici cadouri
deseori am fost in casa la prietenii mei....unde sunt toti casat cu copiii
normal ca duc cv dulce sau jucarioare celor mici..............dar ...........daca ei nu imi ofera nimik asta nu inseamna ca ma apuc sa ii reprosez .........si sa rup legatura cu ei
eu am dedus ca e materialista ......................
asta e.................



nu e vorba de tine aici e vorba de copil.ai fi chiar absurda sa astepti pt tine.nu esti la egalitate k nu ai copil.si in topic era vb k nu a adus la copil nu ei personal.
lacrasar
Postat pe 6 Martie 2009 11:40
uite alt ex..............
eu si cu sora mea ne facem diverse cadouri
anul trecut de ziua mea a stat prost cu bugetul.......si din putinul ei a vrut sa imi faca un cadou
eu am refuzat ...stiam situatia ...........
acu ce era sa fac ...........sa ii spun mie imi faci ,cadou ....sau sa ii spun de azi nu mai esti sora mea.........

alt ex am o prietena din generala.............tinem legatura ...vine pe la mine in concedii.............nu imi aduce mereu cadou..............
sa rup legatura cu ea pt asta?
portitza_Maria
Postat pe 6 Martie 2009 11:42
De la: lacrasar, la data 2009-03-06 11:40:54
De la: portitza_, la data 2009-03-06 11:31:37
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 11:28:00hai sa fim sinceri cu totzii pt cateva secunde
clar,nu asteptam ca oricine deschide usa casei noastre sa aduca ceva copiilor nostri....insa nu-i asa ca te simtzi bine cand vezi ca sunt oameni care tzin cont ca mai sunt niste mici suflete in casa aia,care tzopaie de fericire doar pt simplul fapt ca le-ai adus o acadea?????
cat face zambetul unui copil????



laura nu toata lumea e la fel
daca eu vin in vizzita la tine si aduc mici atentii tie si copilului tau asta nu inseamna ca ma astept sa imi returnez atentiile............chiar si mici cadouri
deseori am fost in casa la prietenii mei....unde sunt toti casat cu copiii
normal ca duc cv dulce sau jucarioare celor mici..............dar ...........daca ei nu imi ofera nimik asta nu inseamna ca ma apuc sa ii reprosez .........si sa rup legatura cu ei
eu am dedus ca e materialista ......................
asta e.................



nu e vorba de tine aici e vorba de copil.ai fi chiar absurda sa astepti pt tine.nu esti la egalitate k nu ai copil.si in topic era vb k nu a adus la copil nu ei personal.

adik sa inteleg ca faptul de a avea copii ii obliga pe prietenii si cunoscutii mei sa aduca cadouri de fiecare data cand ne vedem????
kitty_krieger
Postat pe 6 Martie 2009 11:42
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-06 11:38:51laura ce e mai important pentru tine: sa-ti vezi prietenii sau sa primesti atentii de la ei?

pai daca ar fi sa extrapolez, ar trebui sa fac schimb de cadouri mereu cu prietenele mele, nu?


eu nu am nevoie de absolut nimik de la prietenele mele,prietenia lor imi este suficient,
pisicutzo,aici e vorba de copil,acel sufletzel care nu poate trece neobservat pe langa tine....sigur asta nu inseamna ca de cate ori vii la mine ,vii cu bratzele pline,era vorba ca s-au intalnit pt prima oara......si eu,gresesc sau nu,stiu ca pe un copil il cumperi pe loc cu "ceva",acel ceva care il va face fericit....
matracucu
Postat pe 6 Martie 2009 11:42
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 11:39:43
De la: geo_sh, la data 2009-03-06 11:38:05si io generalizam.

apropo, ce-i aduci lu' alex??


nu stiu,o mashinuta ori un action man de la baiatul meu,ca si asa are o gramada...ceva ce il va face fericit cu sigurantza....si il va tzine ocupat pana io o sa te tzuc pe tine



ma mai gandesc sa accept sau nu!
da' tzucurile le primesc cu drag

Postat pe 6 Martie 2009 11:43
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 11:37:59adevarat,prietenia nu se bazeaza pe cadouri ori alte nimicuri,insa cand sunt niste micutzi la mijloc,chiar trebuie tzinut cont de ei....
e doar parerea mea,nu saritzi la gatul meu.
lacrasar
Postat pe 6 Martie 2009 11:43
De la: blacksea, la data 2009-03-06 10:07:24Buna, mi-am facut special cont aici pentru a va impartasi mica mea problema (dilema) si pentru a va cere parerea.
Pe scurt: m-am imprietenit cu o tipa din Bucuresti, pe un forum. Ne-am scris mailuri, am trimis poze si am vorbit (rar) la telefon timp de aproape 2 ani. NU ne-am intalnit absolut deloc. Avem amandoua cate o fetita, de varste apropiate. Ne-am trimis prin posta mici atentii, flecustete ale copilelor sau... hmmm... hainute ramase mici. Pentru 2 zile, la sfarsitul verii, ne-am intalnit la mare, pentru prima data. NU ne-au vizitat acasa, ci doar am mers la plaja o data si apoi le-am condus la tren. Atat. Ei bine, dupa acea intalnire am ramas cu un gust amar nu atat eu, cat fiica-mea, deoarece prietenele ei din Bucuresti au venit CU MANA GOALA! nu a primit din partea lor nici macar o prostioara! Eu am avut inspiratie si le-am oferit ceva facut de mine acasa, bun, apreciat.
Cat de delicat posibil am atacat subiectul ulterior, in mail, DAR rezultatul a fost RUPTURA! Adica am gresit grav asteptandu-ma sa primeasca ceva copila mea de la prietenele ei din Bucuresti! ... ca doar ne-am intalnit pe plaja, nu au venit la mine acasa!
Ce ziceti? asa se procedeaza? eu nu sunt de acord cu asta! Indiferent unde te intalnesti cu un amic pe care nu l-ai vazut niciodata, vii cu ceva in mana, nu? mai ales cand e la mijloc o copila!
Am gresit atragandu-i atentia?





Asta se intampla cand nu ai ce face. Stii,exista o vorba:"maimuta cand nu are ce face....se scarpina in c.r pana ii da sangele". Dar...vorba uneia,ce caut eu aici? Raspuns : Ma distrez enorm cand citesc bazaconiile expuse aici. Tu ,stimabila,nu ai probleme.....ti le creezi singura! Iar despre educatie si relationare ,nu mai vorbesc!!
rammstein
Postat pe 6 Martie 2009 11:43
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 11:42:53
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-06 11:38:51laura ce e mai important pentru tine: sa-ti vezi prietenii sau sa primesti atentii de la ei?

pai daca ar fi sa extrapolez, ar trebui sa fac schimb de cadouri mereu cu prietenele mele, nu?


eu nu am nevoie de absolut nimik de la prietenele mele,prietenia lor imi este suficient,
pisicutzo,aici e vorba de copil,acel sufletzel care nu poate trece neobservat pe langa tine....sigur asta nu inseamna ca de cate ori vii la mine ,vii cu bratzele pline,era vorba ca s-au intalnit pt prima oara......si eu,gresesc sau nu,stiu ca pe un copil il cumperi pe loc cu "ceva",acel ceva care il va face fericit....

ok, am inteles asta
dar daca pui mai presus de bucuria de a te vedea cu persoana respectiva, oferirea de atentii, ai o problema.....
kitty_krieger
Postat pe 6 Martie 2009 11:44
De la: portitza_, la data 2009-03-06 11:42:11uite alt ex..............
eu si cu sora mea ne facem diverse cadouri
anul trecut de ziua mea a stat prost cu bugetul.......si din putinul ei a vrut sa imi faca un cadou
eu am refuzat ...stiam situatia ...........
acu ce era sa fac ...........sa ii spun mie imi faci ,cadou ....sau sa ii spun de azi nu mai esti sora mea.........

alt ex am o prietena din generala.............tinem legatura ...vine pe la mine in concedii.............nu imi aduce mereu cadou..............
sa rup legatura cu ea pt asta?


dak te crezi persoana matura n-o mai dai cu tine si cadouri primite de tine ,e vorba de copii aici
lacrasar
Postat pe 6 Martie 2009 11:46
De la: rammstein, la data 2009-03-06 11:43:51
De la: blacksea, la data 2009-03-06 10:07:24Buna, mi-am facut special cont aici pentru a va impartasi mica mea problema (dilema) si pentru a va cere parerea.
Pe scurt: m-am imprietenit cu o tipa din Bucuresti, pe un forum. Ne-am scris mailuri, am trimis poze si am vorbit (rar) la telefon timp de aproape 2 ani. NU ne-am intalnit absolut deloc. Avem amandoua cate o fetita, de varste apropiate. Ne-am trimis prin posta mici atentii, flecustete ale copilelor sau... hmmm... hainute ramase mici. Pentru 2 zile, la sfarsitul verii, ne-am intalnit la mare, pentru prima data. NU ne-au vizitat acasa, ci doar am mers la plaja o data si apoi le-am condus la tren. Atat. Ei bine, dupa acea intalnire am ramas cu un gust amar nu atat eu, cat fiica-mea, deoarece prietenele ei din Bucuresti au venit CU MANA GOALA! nu a primit din partea lor nici macar o prostioara! Eu am avut inspiratie si le-am oferit ceva facut de mine acasa, bun, apreciat.
Cat de delicat posibil am atacat subiectul ulterior, in mail, DAR rezultatul a fost RUPTURA! Adica am gresit grav asteptandu-ma sa primeasca ceva copila mea de la prietenele ei din Bucuresti! ... ca doar ne-am intalnit pe plaja, nu au venit la mine acasa!
Ce ziceti? asa se procedeaza? eu nu sunt de acord cu asta! Indiferent unde te intalnesti cu un amic pe care nu l-ai vazut niciodata, vii cu ceva in mana, nu? mai ales cand e la mijloc o copila!
Am gresit atragandu-i atentia?





Asta se intampla cand nu ai ce face. Stii,exista o vorba:"maimuta cand nu are ce face....se scarpina in c.r pana ii da sangele". Dar...vorba uneia,ce caut eu aici? Raspuns : Ma distrez enorm cand citesc bazaconiile expuse aici. Tu ,stimabila,nu ai probleme.....ti le creezi singura! Iar despre educatie si relationare ,nu mai vorbesc!!



ma hotarasem sa nu mai postez aici dar iote ca nu pot sa ma abtzin
donttouch
Postat pe 6 Martie 2009 11:46
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-06 11:44:49
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 11:42:53
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-06 11:38:51laura ce e mai important pentru tine: sa-ti vezi prietenii sau sa primesti atentii de la ei?

pai daca ar fi sa extrapolez, ar trebui sa fac schimb de cadouri mereu cu prietenele mele, nu?


eu nu am nevoie de absolut nimik de la prietenele mele,prietenia lor imi este suficient,
pisicutzo,aici e vorba de copil,acel sufletzel care nu poate trece neobservat pe langa tine....sigur asta nu inseamna ca de cate ori vii la mine ,vii cu bratzele pline,era vorba ca s-au intalnit pt prima oara......si eu,gresesc sau nu,stiu ca pe un copil il cumperi pe loc cu "ceva",acel ceva care il va face fericit....

ok, am inteles asta
dar daca pui mai presus de bucuria de a te vedea cu persoana respectiva, oferirea de atentii, ai o problema.....


mai presus de orice e copilul meu,asta e f clar.
daca am o problema,ce sa fac?asta sunt eu si poate ar trebui sa imi cer scuze pt sinceritatea mea???

eu cred ca aici s-au cam amestecat subiectele si nu s-a facut distinctzia aia clara......
dar cine sunt eu sa judec,mi-am dat cu parerea si cu asta basta.
matracucu
Postat pe 6 Martie 2009 11:47
De la: lacrasar, la data 2009-03-06 11:46:30
De la: portitza_, la data 2009-03-06 11:42:11uite alt ex..............
eu si cu sora mea ne facem diverse cadouri
anul trecut de ziua mea a stat prost cu bugetul.......si din putinul ei a vrut sa imi faca un cadou
eu am refuzat ...stiam situatia ...........
acu ce era sa fac ...........sa ii spun mie imi faci ,cadou ....sau sa ii spun de azi nu mai esti sora mea.........

alt ex am o prietena din generala.............tinem legatura ...vine pe la mine in concedii.............nu imi aduce mereu cadou..............
sa rup legatura cu ea pt asta?


dak te crezi persoana matura n-o mai dai cu tine si cadouri primite de tine ,e vorba de copii aici


educatia o ai de mik
nu conteaza daca e vb de copil sau tu ............................
dar esti grea de cap...........ti-ai facut un tomograf ?
poate ai cv localizat pe creier
portitza_Maria
Postat pe 6 Martie 2009 11:48
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 11:47:53
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-06 11:44:49
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 11:42:53
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-06 11:38:51laura ce e mai important pentru tine: sa-ti vezi prietenii sau sa primesti atentii de la ei?

pai daca ar fi sa extrapolez, ar trebui sa fac schimb de cadouri mereu cu prietenele mele, nu?


eu nu am nevoie de absolut nimik de la prietenele mele,prietenia lor imi este suficient,
pisicutzo,aici e vorba de copil,acel sufletzel care nu poate trece neobservat pe langa tine....sigur asta nu inseamna ca de cate ori vii la mine ,vii cu bratzele pline,era vorba ca s-au intalnit pt prima oara......si eu,gresesc sau nu,stiu ca pe un copil il cumperi pe loc cu "ceva",acel ceva care il va face fericit....

ok, am inteles asta
dar daca pui mai presus de bucuria de a te vedea cu persoana respectiva, oferirea de atentii, ai o problema.....


mai presus de orice e copilul meu,asta e f clar.
daca am o problema,ce sa fac?asta sunt eu si poate ar trebui sa imi cer scuze pt sinceritatea mea???

eu cred ca aici s-au cam amestecat subiectele si nu s-a facut distinctzia aia clara......
dar cine sunt eu sa judec,mi-am dat cu parerea si cu asta basta.

vorbeam la modul general, sorry, trebuia sa specific
kitty_krieger
Postat pe 6 Martie 2009 11:49
adevarat ca zambetul unui copil valoreaza lumea intreaga, iar pt asta nu trebuie sa faci mereu cadouri, e de ajuns o bombonica, caci ei sunt usor de impresionat cu putin. Asta in cazul in care iti pasa de copii! iar despre placerea de a face atentii, e adevarat ca e frumos, dar nu-i asa ca vrei si tu din cand in cand sa fii cel care primeste ceva?o data macar sa vezi ca s-a gandit cineva la tine. E valabil si in cazul cand ai copil.parerea mea...
azalis
Postat pe 6 Martie 2009 11:50
oricum, mi se pare foarte egoist punctul de vedere cum ca, daca ai copii, asta ii obliga pe cei din jur sa le aduca atentii de fiecare data cand va intalniti....
ok, la ocazii speciale.... cand nu i-ai mai vazut de mult timp... sau pur si simplu ca asa simti tu... dar nu din obligatie...
kitty_krieger
Postat pe 6 Martie 2009 11:52
De la: lacrasar, la data 2009-03-06 11:11:40
De la: azalis, la data 2009-03-06 11:02:21fetelor nu va certati! fiecare procedeaza dupa bunul sau simt, iar dc nu a fost crescut intr-un anumit fel si obisnuit sa intoarca complimentele, micile atentii, nu ai ce-i face!!
nasii de botez ai fetitei mele, cand au venit in vizita cu ceva fructe la ea si ceva dulce, am zis " vaaai , nu era nevoie", iar ei raspund de am ramas cracanata "ei, ca voi ne-ati invatat cu cadourile la fiecare vizita". Deci mai oameni, nu este obligatoriu, daca nu-ti face palcere, multam, dar n-am nevoie!


da e logic dar totusi mi se pare absurd sa te duci cu mana goala intr-o casa cu copii.Si mai e si logic k decat sa primeask in sictir mai bine nu primeste nimic, ma regfer la a mea, dar eu nu m-as duce cu mana goala, orice in fct de posibilitati materiale ,sau ceva facut de mana copilului pt prietenele ei k astea nu costa bani
.....................................asa este eu am 6 copii si nu fac chefuri la zilele de nastere dar obisnuiesc cate un tort si ceva dulce an familie sunt multumiti de micile atentii iar daca merg la cineva care are copii sub 14 ani le cumpar pungi de bomboane ,biscuiti ,ciocolata sau fructe e o bucurie sa daruiesti mai ales ca esti rasplatit cu zambete de multumire
erikahd2008
Postat pe 6 Martie 2009 11:54
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 11:42:53
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-06 11:38:51laura ce e mai important pentru tine: sa-ti vezi prietenii sau sa primesti atentii de la ei?

pai daca ar fi sa extrapolez, ar trebui sa fac schimb de cadouri mereu cu prietenele mele, nu?


eu nu am nevoie de absolut nimik de la prietenele mele,prietenia lor imi este suficient,
pisicutzo,aici e vorba de copil,acel sufletzel care nu poate trece neobservat pe langa tine....sigur asta nu inseamna ca de cate ori vii la mine ,vii cu bratzele pline,era vorba ca s-au intalnit pt prima oara......si eu,gresesc sau nu,stiu ca pe un copil il cumperi pe loc cu "ceva",acel ceva care il va face fericit....

exact era vorba k s-au intalnit prima oara...nu cred k e nimeni absurd k in fiecare dimineata cand te intalnesti cu o prietene la cafea sa-ti aduca cadou pt copil...e o tampenie.e vorba de prima oara sau din in cand depinde de relatie cu persoana respectiva.dar nu cand te intalnesti prima data si te cunosti sa vina cu mana goala .referitor la topic nu trebuia sa-i spuna ,eu as fi lasat-o moarta, si e clar k nu e prietenie.
lacrasar
Postat pe 6 Martie 2009 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de niste sfaturi...:] 4 De la: kudika142598 15 Martie 2010 22:39
am si eu o... dilema :P 17 De la: ionelaela 10 Februarie 2010 18:29
Cred ca iubitul meu e gay dar nu vreau sa judec prea devreme 21 De la: kudika_929533 26 Octombrie 2013 18:32
Nu (prea)am prieteni! 75 De la: sweet_heart 3 Iulie 2010 00:22
ma simt singura 38 De la: pickard 7 Noiembrie 2010 20:22