Setari Cookie-uri

ELENA GHEORGHE -ARE SANSE MARI SA CASTIGE EUROVISIONUL 2009 -SUSTINETI PIESA "THE BALKAN GIRLS"

Hai ca trebuie sa luam ultimul loc :))))

Postat pe 17 Mai 2009 00:36
Unde sunteti aia toti care o ridicati in slavi pe Elena? A iesit penibil in concurs! Si prestatia scenica a fost foarte foarte foarte slaba!!! Moldova au fost mult mai buni. Mie Norvegia nu mi-a placut in mod special, si mi se pare chiar batator la ochi punctajul cu care a castigat.
In schimb, cea mai penibila faza a concursului? Cand Romania si Moldova s-au cadorisit reciproc cu cate 12 puncte!
Laura_cute
Postat pe 17 Mai 2009 01:29
De la: nattalya, la data 2009-05-17 01:29:28 Unde sunteti aia toti care o ridicati in slavi pe Elena? A iesit penibil in concurs! Si prestatia scenica a fost foarte foarte foarte slaba!!! Moldova au fost mult mai buni. Mie Norvegia nu mi-a placut in mod special, si mi se pare chiar batator la ochi punctajul cu care a castigat.
In schimb, cea mai penibila faza a concursului? Cand Romania si Moldova s-au cadorisit reciproc cu cate 12 puncte!



Cine o ridica in slavi pe Elena ?
Piesa banala...show zero barat !
Pai cine sa voteze ? Nici macar romanii din strainatate nu au votat-o !
Noroc cu Moldova !


Postat pe 17 Mai 2009 01:31
Concurs muzical slab, dar cu organizare si efecte super, cam prea grandioase pentru asemenea concurs.
Melodii moi.
Elena: voce prea incet auzita, costume slabe (mai bune erau alea vechi), coregrafie de 2 bani, melodia moale, decoruri (alea digitale) slab alese.
Moldova: foarte buni dansatorii, dar si decorurile traditionaliste

Postat pe 17 Mai 2009 01:35
Daca te uiti la inceputul topicului, vei vedea numai fraze de genul ''elena e cea mai tareeeee! O sa castige Eurovisioooooon!!''
Laura_cute
Postat pe 17 Mai 2009 01:38
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-17 01:31:31
De la: nattalya, la data 2009-05-17 01:29:28 Unde sunteti aia toti care o ridicati in slavi pe Elena? A iesit penibil in concurs! Si prestatia scenica a fost foarte foarte foarte slaba!!! Moldova au fost mult mai buni. Mie Norvegia nu mi-a placut in mod special, si mi se pare chiar batator la ochi punctajul cu care a castigat.
In schimb, cea mai penibila faza a concursului? Cand Romania si Moldova s-au cadorisit reciproc cu cate 12 puncte!



Cine o ridica in slavi pe Elena ?
Piesa banala...show zero barat !
Pai cine sa voteze ? Nici macar romanii din strainatate nu au votat-o !
Noroc cu Moldova !



Eeeee...daca mergi cu cateva pagini bune in spate....o sa dai si de un scandal pe tema asta
andreea1976
Postat pe 17 Mai 2009 01:38
De la: andreea1976, la data 2009-05-17 01:38:25
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-17 01:31:31
De la: nattalya, la data 2009-05-17 01:29:28 Unde sunteti aia toti care o ridicati in slavi pe Elena? A iesit penibil in concurs! Si prestatia scenica a fost foarte foarte foarte slaba!!! Moldova au fost mult mai buni. Mie Norvegia nu mi-a placut in mod special, si mi se pare chiar batator la ochi punctajul cu care a castigat.
In schimb, cea mai penibila faza a concursului? Cand Romania si Moldova s-au cadorisit reciproc cu cate 12 puncte!



Cine o ridica in slavi pe Elena ?
Piesa banala...show zero barat !
Pai cine sa voteze ? Nici macar romanii din strainatate nu au votat-o !
Noroc cu Moldova !



Eeeee...daca mergi cu cateva pagini bune in spate....o sa dai si de un scandal pe tema asta


Mai bine ca nu m-am implicat in acele discutii !

Postat pe 17 Mai 2009 01:42
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-17 01:42:05
De la: andreea1976, la data 2009-05-17 01:38:25
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-17 01:31:31
De la: nattalya, la data 2009-05-17 01:29:28 Unde sunteti aia toti care o ridicati in slavi pe Elena? A iesit penibil in concurs! Si prestatia scenica a fost foarte foarte foarte slaba!!! Moldova au fost mult mai buni. Mie Norvegia nu mi-a placut in mod special, si mi se pare chiar batator la ochi punctajul cu care a castigat.
In schimb, cea mai penibila faza a concursului? Cand Romania si Moldova s-au cadorisit reciproc cu cate 12 puncte!



Cine o ridica in slavi pe Elena ?
Piesa banala...show zero barat !
Pai cine sa voteze ? Nici macar romanii din strainatate nu au votat-o !
Noroc cu Moldova !



Eeeee...daca mergi cu cateva pagini bune in spate....o sa dai si de un scandal pe tema asta


Mai bine ca nu m-am implicat in acele discutii !


Chiar ca bine ai facut
andreea1976
Postat pe 17 Mai 2009 01:43
Aveai si tu o oda acum, daca intrai acolo!
Laura_cute
Postat pe 17 Mai 2009 01:45
De la: nattalya, la data 2009-05-17 01:45:15 Aveai si tu o oda acum, daca intrai acolo!


Lasa ca eu am primit-o
andreea1976
Postat pe 17 Mai 2009 01:48
Oricum, muzical sunt moliceanu rau de tot si asa au fost mereu...

Postat pe 17 Mai 2009 01:54
Da? Am citit cam tot dar deja nu mai imi dadeam seama care pentru care a compus. Oricum, am ras copios dar m-au si dezgustat aceleasi persoane care m-au amuzat .
Laura_cute
Postat pe 17 Mai 2009 01:55
Mie imi place Elena Gheorghe, are o voce foarte buna, dar piesa nu era pentru Eurovision.Am stat si am urmarit Eurovision-ul cap-coada si nu mi-a placut prestatia ei, a fost super slabuta, nu stiu parca a avut emotii mari.Mi-a placut in schimb tipa din Estonia, iar la castigator din piesa lui mai mult partea cu viorile.Sper ca macar pe viitor sa alegem si noi o varianta castigatoare....
isa25bel
Postat pe 17 Mai 2009 11:39
haaaaaaa ba nene eram in norvegia cand sa lansat melodia castigatoare la eurovizion,,si o ascultam mereu in masina ca imi placea ,,si eram sigur ca o sa fie campioana la ceva
thadoog
Postat pe 17 Mai 2009 11:45
Nu avea fata "The Balkan Girls" sa castige Eurovisionul...dar nici sa iasa unde a iesit...Sincer am impresia ca Europa iar a innebunit..nu stiu cine si cum voteaza...dar au fost melodii mult mai bune decat schelalaiala Norvegiei...Din nou o piesa "seaca" castiga la Eurovision dupa Lordi si Dima Bilan..Aseara piesele din Grecia , Turcia, Islanda sau Azerbaidjan au sunat mult mai bine din orice pozitie...dar asta e...daca la lume place schelalaiala si romantismul....amin !
cosminhd83
Postat pe 17 Mai 2009 12:14
mie sincer mi-a placum mult melodia norvegiei, a bosniei, a islandei. turcia??? afona! ritmul? frumos! si plus la asta, milioane de turci peste hotare.Elena chiar a fost jalnica, nu cred ca ar mai trebui de adaugat ceva. Nelly Ciobanu, reprezentanta Moldovei imi place mult!
Lulli
Postat pe 17 Mai 2009 12:29
eu nu stiu cum naibii traiti pe lumea asta c ochii inchisi...chiar nu ati vazut aseara cum toate jocurile sunt politice chiar si la Eurovision? cea mai buna piesa a fost a grecilor si a iesit vax...apoi desi piesa azerilor era bunicica au fost intens sprijiniti doar coridoarele paneuropene privitoare la oleoductele de petrol pleaca de acolo
iar Norvegia....well...Norvegia e plina de eurosceptici
si ei incearca atragerea ei in UE cu orice pret, nu de alta, dar s-a cam incarcat UE cu tari slab performante ca Romania si Bulgaria si ii tragem in jos. asa ca iubitele mele, nu va mai certati degeaba, Eurovision era un concurs corect acum 40 de ani nu acum
cine n-a vazut magariile politice pe fata aseara, inseamna ca e fraier! apropo...Italia de ce n-a mai participat?
cristinarudi
Postat pe 17 Mai 2009 13:30
De la: cristinarudi, la data 2009-05-17 13:30:26eu nu stiu cum naibii traiti pe lumea asta c ochii inchisi...chiar nu ati vazut aseara cum toate jocurile sunt politice chiar si la Eurovision? cea mai buna piesa a fost a grecilor si a iesit vax...apoi desi piesa azerilor era bunicica au fost intens sprijiniti doar coridoarele paneuropene privitoare la oleoductele de petrol pleaca de acolo
iar Norvegia....well...Norvegia e plina de eurosceptici
si ei incearca atragerea ei in UE cu orice pret, nu de alta, dar s-a cam incarcat UE cu tari slab performante ca Romania si Bulgaria si ii tragem in jos. asa ca iubitele mele, nu va mai certati degeaba, Eurovision era un concurs corect acum 40 de ani nu acum
cine n-a vazut magariile politice pe fata aseara, inseamna ca e fraier! apropo...Italia de ce n-a mai participat?

Eu am spus k daca prindem locul 15 suntem norocosi!Elena nu mi-a displacut,dar s-a auzit f incet si trebuia mai sacadat asa p ritm,pt k piesa o cerea.Mi-au placut Portugalia,Bosnia,dar spre deosebire de alti ani,a fost un concurs cu piese relativ lente.Imi pare rau pt Elena,dar echipa cu care a mers acolo nu a ajutat-o deloc!!!Cat despre votul geo-politic ,e real,voturile se dau p prietenii si interese...problema a fost ca pe noi nu prea ne-a bagat nimeni in seama ,dar daca totusi aveam si o piesa frumoasa(Blaxy-Dear mama,care a castigat de fapt la votul publicului),cred ca primeam multe voturi).Un exemplu e Sistem&Luminitza....locul 3 dk nu ma insel....si atunci Romania nu avea mai multi "prieteni" decat acum,dar a fost o super piesa,dance si lumea a votat-o.Asta e....!!!
luyyzz
Postat pe 17 Mai 2009 14:15
nu e asa reusita melodia ...am un amici turci si chiar au stiut sa isi promoveze artista ...tipa e frumoasa rau in viziune alor la ce tipe sunt pe acolo ii cred de piesa Romainiei nu prea au multe de spus sunt indiferenti chiar daca traiesc in aceasta tara(job)
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Mai 2009 14:16
De la: luyyzz, la data 2009-05-17 14:15:58
De la: cristinarudi, la data 2009-05-17 13:30:26eu nu stiu cum naibii traiti pe lumea asta c ochii inchisi...chiar nu ati vazut aseara cum toate jocurile sunt politice chiar si la Eurovision? cea mai buna piesa a fost a grecilor si a iesit vax...apoi desi piesa azerilor era bunicica au fost intens sprijiniti doar coridoarele paneuropene privitoare la oleoductele de petrol pleaca de acolo
iar Norvegia....well...Norvegia e plina de eurosceptici
si ei incearca atragerea ei in UE cu orice pret, nu de alta, dar s-a cam incarcat UE cu tari slab performante ca Romania si Bulgaria si ii tragem in jos. asa ca iubitele mele, nu va mai certati degeaba, Eurovision era un concurs corect acum 40 de ani nu acum
cine n-a vazut magariile politice pe fata aseara, inseamna ca e fraier! apropo...Italia de ce n-a mai participat?

Eu am spus k daca prindem locul 15 suntem norocosi!Elena nu mi-a displacut,dar s-a auzit f incet si trebuia mai sacadat asa p ritm,pt k piesa o cerea.Mi-au placut Portugalia,Bosnia,dar spre deosebire de alti ani,a fost un concurs cu piese relativ lente.Imi pare rau pt Elena,dar echipa cu care a mers acolo nu a ajutat-o deloc!!!Cat despre votul geo-politic ,e real,voturile se dau p prietenii si interese...problema a fost ca pe noi nu prea ne-a bagat nimeni in seama ,dar daca totusi aveam si o piesa frumoasa(Blaxy-Dear mama,care a castigat de fapt la votul publicului),cred ca primeam multe voturi).Un exemplu e Sistem&Luminitza....locul 3 dk nu ma insel....si atunci Romania nu avea mai multi "prieteni" decat acum,dar a fost o super piesa,dance si lumea a votat-o.Asta e....!!!

Si ca sa-ti raspund de ce nu a mai participat Italia...pai ei de cand au fost nedreptatiti cu piesa lui Toto Cutugno-care a iesit p un loc 2..si apoi a devenit hitul Europei....si-au facut propriul Eurovision..care se num San Remo....si nu-i intereseaza pe ei lupta asta geo-politica.
luyyzz
Postat pe 17 Mai 2009 14:18
Deci, cum spuneam, titlul topicului a fost de la bun inceput aberant...
Dar am si eu o intrebare. Unde sunt romanii din Spania care ani la rand ne-au dat 12 puncte? Probabil ca s-au saturat si ei de piese romanesti de 2 bani...
Lucia1971
Postat pe 17 Mai 2009 14:18
De la: luyyzz, la data 2009-05-17 14:18:56
De la: luyyzz, la data 2009-05-17 14:15:58
De la: cristinarudi, la data 2009-05-17 13:30:26eu nu stiu cum naibii traiti pe lumea asta c ochii inchisi...chiar nu ati vazut aseara cum toate jocurile sunt politice chiar si la Eurovision? cea mai buna piesa a fost a grecilor si a iesit vax...apoi desi piesa azerilor era bunicica au fost intens sprijiniti doar coridoarele paneuropene privitoare la oleoductele de petrol pleaca de acolo
iar Norvegia....well...Norvegia e plina de eurosceptici
si ei incearca atragerea ei in UE cu orice pret, nu de alta, dar s-a cam incarcat UE cu tari slab performante ca Romania si Bulgaria si ii tragem in jos. asa ca iubitele mele, nu va mai certati degeaba, Eurovision era un concurs corect acum 40 de ani nu acum
cine n-a vazut magariile politice pe fata aseara, inseamna ca e fraier! apropo...Italia de ce n-a mai participat?

Eu am spus k daca prindem locul 15 suntem norocosi!Elena nu mi-a displacut,dar s-a auzit f incet si trebuia mai sacadat asa p ritm,pt k piesa o cerea.Mi-au placut Portugalia,Bosnia,dar spre deosebire de alti ani,a fost un concurs cu piese relativ lente.Imi pare rau pt Elena,dar echipa cu care a mers acolo nu a ajutat-o deloc!!!Cat despre votul geo-politic ,e real,voturile se dau p prietenii si interese...problema a fost ca pe noi nu prea ne-a bagat nimeni in seama ,dar daca totusi aveam si o piesa frumoasa(Blaxy-Dear mama,care a castigat de fapt la votul publicului),cred ca primeam multe voturi).Un exemplu e Sistem&Luminitza....locul 3 dk nu ma insel....si atunci Romania nu avea mai multi "prieteni" decat acum,dar a fost o super piesa,dance si lumea a votat-o.Asta e....!!!

Si ca sa-ti raspund de ce nu a mai participat Italia...pai ei de cand au fost nedreptatiti cu piesa lui Toto Cutugno-care a iesit p un loc 2..si apoi a devenit hitul Europei....si-au facut propriul Eurovision..care se num San Remo....si nu-i intereseaza pe ei lupta asta geo-politica.

Din cate stiu eu, "Insieme" a luat atunci locul I..
Lucia1971
Postat pe 17 Mai 2009 14:19
Cea mai frumoasa piesa a fost a cantaretei din Islanda (dintre cele lente),iar dintre cele mai ritmate mi-au placut azerii f mult.Turcia in schimb,lamentabil..ce naiba tot o ridicau astia in slavi ..era o copie nereusita a lui Beyonce,inclusiv miscarile le-a copiat(penibila)!!!
luyyzz
Postat pe 17 Mai 2009 14:23
De la: Lucia1971, la data 2009-05-17 14:19:44
De la: luyyzz, la data 2009-05-17 14:18:56
De la: luyyzz, la data 2009-05-17 14:15:58
De la: cristinarudi, la data 2009-05-17 13:30:26eu nu stiu cum naibii traiti pe lumea asta c ochii inchisi...chiar nu ati vazut aseara cum toate jocurile sunt politice chiar si la Eurovision? cea mai buna piesa a fost a grecilor si a iesit vax...apoi desi piesa azerilor era bunicica au fost intens sprijiniti doar coridoarele paneuropene privitoare la oleoductele de petrol pleaca de acolo
iar Norvegia....well...Norvegia e plina de eurosceptici
si ei incearca atragerea ei in UE cu orice pret, nu de alta, dar s-a cam incarcat UE cu tari slab performante ca Romania si Bulgaria si ii tragem in jos. asa ca iubitele mele, nu va mai certati degeaba, Eurovision era un concurs corect acum 40 de ani nu acum
cine n-a vazut magariile politice pe fata aseara, inseamna ca e fraier! apropo...Italia de ce n-a mai participat?

Eu am spus k daca prindem locul 15 suntem norocosi!Elena nu mi-a displacut,dar s-a auzit f incet si trebuia mai sacadat asa p ritm,pt k piesa o cerea.Mi-au placut Portugalia,Bosnia,dar spre deosebire de alti ani,a fost un concurs cu piese relativ lente.Imi pare rau pt Elena,dar echipa cu care a mers acolo nu a ajutat-o deloc!!!Cat despre votul geo-politic ,e real,voturile se dau p prietenii si interese...problema a fost ca pe noi nu prea ne-a bagat nimeni in seama ,dar daca totusi aveam si o piesa frumoasa(Blaxy-Dear mama,care a castigat de fapt la votul publicului),cred ca primeam multe
voturi).Un exemplu e Sistem&Luminitza....locul 3 dk nu ma insel....si atunci Romania nu avea mai multi "prieteni" decat acum,dar a fost o super piesa,dance si lumea a votat-o.Asta e....!!!

Si ca sa-ti raspund de ce nu a mai participat Italia...pai ei de cand au fost nedreptatiti cu piesa lui Toto Cutugno-care a iesit p un loc 2..si apoi a devenit hitul Europei....si-au facut propriul Eurovision..care se num San Remo....si nu-i intereseaza pe ei lupta asta geo-politica.

Din cate stiu eu, "Insieme" a luat atunci locul I..

Asa e ai dreptate.a luat locul 1,dar motivul pt care Italia nu a mai participat a fost acelasi,ei nu au aceeptat votul geo-politic si doreau sa cante in lb italiana si nu in engleza ,au fost exasperati organizatorii atunci ca Toto nu stia engleza...LOL!!!
luyyzz
Postat pe 17 Mai 2009 14:31
personal consider ca Elena s-a comportat foarte bine. In caz ca nu ati observat, piesa Romaniei a fost sabotata. In semifinala s-a auzit super misto, in schimb acum a fost SINGURA piesa la care rusii au dat sonorul foarte incet. Nu se auzea muzica, basul, nimic. Cat despre spectacolul de lumini, cineva ar fi trebuit sa investeasca in asta. Nu sa investeasca banii in a isi aduca si amantele in Rusia sa vada Eurovizionul?? Sa fim sinceri, ce putea sa faca Elena maiL mult de atat? Io una zic BRAVO Elena, rusine rusilor ca lasa politica sa intervina intr-un concurs de muzica!
blondebutterfly
Postat pe 17 Mai 2009 14:45
Ca a fost sau nu sabotata, asta e discutabil. Totusi, au fost multe alte piese mai bune decat a noastra in concurs.
Lucia1971
Postat pe 17 Mai 2009 17:41
De la: blondebutterfly, la data 2009-05-17 14:45:41personal consider ca Elena s-a comportat foarte bine. In caz ca nu ati observat, piesa Romaniei a fost sabotata. In semifinala s-a auzit super misto, in schimb acum a fost SINGURA piesa la care rusii au dat sonorul foarte incet. Nu se auzea muzica, basul, nimic. Cat despre spectacolul de lumini, cineva ar fi trebuit sa investeasca in asta. Nu sa investeasca banii in a isi aduca si amantele in Rusia sa vada Eurovizionul?? Sa fim sinceri, ce putea sa faca Elena maiL mult de atat? Io una zic BRAVO Elena, rusine rusilor ca lasa politica sa intervina intr-un concurs de muzica!


Reactie tipic romaneasca! ''Nu am castigat deoarece am fost sabotati''. Heeeeiii, terminati cu prostiile astea!!!! Piesa e nasoala, prestatia a fost si mai nasoala iar costumele au fost cele mai nasoale! Ce sa-ti povestesc, rusii nu aveau altceva mai bun de facut decat sa dea sonorul incet la piesa Elenei care, daca nu primea de la sora noastra Moldova 12 pct, era probabil pe ultimul loc!
Laura_cute
Postat pe 17 Mai 2009 21:17
de acord cu tine, Natalia. ca de obicei, rusii sunt vinovati pentru tot, indiferent ce s-ar intampla. Daca era o privighetoare Elena, ar fi impresionat si fara acel sonor, dar nu-i asta baiul. se oftica unii ca nu s-au calificat romanii in primele locuri. normal daca trimitem o smiorcaita imbracata cu panglici! nu spun ca nu au fost costume si mai penibile decat ale fetelor noastre, dar chiar asta era ce avea mai bun Romania?!
si sincer, Norvegia a cantat foarte bine, a avut o prezenta placuta, dinamica, iar ceea ce am apreciat a fost decenta. de ce unii cred ca pe scena trebuie sa-ti arati fundul gol si sanii pe jumatate dezgoliti ca sa impresionezi? la capitolul asta germania a detinut recodul. alea parca erau prostituate!
normal, fiecare cu gusturile lui muzicale, dar trebuie sa avem si simtul ridicolului, nu de alta, dar rad ceilalti de noi!
Lulli
Postat pe 18 Mai 2009 00:17
Mie mi-a placut foarte mult piesa Islandei.
Kathara
Postat pe 19 Mai 2009 13:19
Mie nu mi'o placut deloc Elena..
Diavolyta_
Postat pe 19 Mai 2009 13:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs 1 De la: kudika056537 11 August 2009 14:09
Dragostea e pentru fraieri 98 De la: luyyzz 4 Iulie 2009 18:56
hei fetelor (studente) 1 De la: kudika030542 22 Iunie 2009 13:26
pls ajutati-ma! 164 De la: Flowers 8 Iulie 2011 21:05
Imbracaminte STEFANEL -Constanta 1 De la: kudika113537 2 Februarie 2010 09:47