Setari Cookie-uri

Ce faci dak iti prinzi prietenul/sotul in pat cu alta sau prietena/sotia cu altul?

hmm...cred ca as pleca din camera fara nici un cuvant...si ma-si gandi sa ii fac la fel
danutza25
Postat pe 17 Mai 2009 11:28
Haideti sa va povestesc o faza tare pe care am auzit-o si eu legata de acest subiect...Doi oameni casatoriti de ceva timp...el plecat in delegatie ...ea cu amantul...Intr-o buna zi vine sotul mai devreme acasa si o gaseste pe sotie cu amantul in pat...Sotul,om calm de felul lui,ii spune amantului ca toate placerile se platesc...amantul speriat ii da toti banii care ii avea din buzunar sotului si pleaca fericit ca a scapat...Sotul se poarta normal cu sotia lui...ii spune sa-i pregateasca mancarea,stau la masa impreuna ...se comporta ca si cum nimik nu s-ar fi intamplat...A doua zi inrameaza banii si scrie mare ca sa se vada..."primii bani castigati de sotia mea"...Apoi pune respectiva rama in locul cel mai vizibil din casa si toata lumea care venea la ei in casa o intreba ce e cu banii aia,cum i-a castigat etc...Vreau sa va spun ca respectiva a innebunit si a fost internata la un spital de specialitate...Cam asta a fost povestioara...
camelusha83
Postat pe 17 Mai 2009 11:28
depinde de caracterul fiecaruia,intri in stare de soc, incepi sa plangi, sa tipi sau pur si simplu pleci.Si daca intradevar il/o iubesti IERTI,asa se intampla in majoritatea cazurilor. Il/o parasesti numai in momentul cand nu mai poti suporta atitudinea lui/ei.La un moment dat devine frustrant, pur si simplu nu mai rezisti.
minunata_de_maria
Postat pe 17 Mai 2009 11:50
De la: ScorpiutsA, la data 2009-03-12 16:52:55 Buna tuturor....sunt noua pe-aici asa k va rog fiti indulgenta cu mine .Dupa cum zice si titlul topicului....ce ati face daca vati prinde prietenul sau sotul facand sex cu altcineva, ma gandesc k in patul vostru sau mai stiu eu pe unde, dar sa-i prindeti in actiune? Nu am patit asa ceva dar sunt curioasa ce reactie ar putea cineva intro astfel de situatie. Eu una as vedea rosu in fata ochilor si as fi mai rau k un taur
Deci...ce ziceti?


EU, DACA S-AR FI INTAMPLAT "FIGURA" LA NOI IN CASA, CU CEL PUTIN 20 - 30 DE ANI IN URMA, I-AS FI LASAT IN DUMNEZEUL LOR SA-SI URMEZE "INSTINCTELE" - DACA AR MAIFI PUTUT VAZANDU-MA PE MINE - SI, INCET, INCET I-AS FI FACUT OMULUI VALIZA, ASTFEL CA, IN FINAL, AR FI FOST CEL PUTIN DOI OAMENI FERICITI ....EU, CA AM SCAPAT DE UN OM NESERIOS SI INCORECT, SI EL CA, CEL PUTIN PENTRU O VREME, AR FI AVUT O "NOUA JUCARIE" ! TOATE CELE BUNE, TUTUROR !
DRAGOBETE
Postat pe 17 Mai 2009 12:40
De la: geo_x, la data 2009-05-17 09:11:28
De la: arhanghel, la data 2009-05-17 09:05:36sa zicem ca u as folosi chiar cele mai sadice meotde de a-l chinui dar de omorat sigur il omor !!


l-ai strange de oo!?


daaa...eventual i-as reprosa de ce nu m-a chemat si pe mine
arhanghel
Postat pe 17 Mai 2009 13:30
De la: minunata_de_maria, la data 2009-05-17 11:50:54depinde de caracterul fiecaruia,intri in stare de soc, incepi sa plangi, sa tipi sau pur si simplu pleci.Si daca intradevar il/o iubesti IERTI,asa se intampla in majoritatea cazurilor. Il/o parasesti numai in momentul cand nu mai poti suporta atitudinea lui/ei.La un moment dat devine frustrant, pur si simplu nu mai rezisti.


eu nu cred ca exista "iertare" intr-o situatie ca asta. eu cel putin nu am obiceiul sa iert
arhanghel
Postat pe 17 Mai 2009 13:34
De la: camelusha83, la data 2009-03-12 16:58:17Cred ca o dau pe aia in fundul gol afara pe usa si-i arunc hainele pe geam...iar pe urma discut cu sotul meu... ....sa vad daca mai are ce zice.Oricum ar fi aiurea de tot.Sper sa nu mi se intample niciodata asa ceva!!!!


Am intodeauna o canistra de benzina si o bricheta la indemana...just in case! You never know when it is useful!
cristinarudi
Postat pe 17 Mai 2009 13:35
Benzina si bricheta nu au sentimente.De aceea cand ard, s-ar putea sa dea foc la tot.
kudika023770
Postat pe 17 Mai 2009 13:42
De la: cristinarudi, la data 2009-05-17 13:35:20
De la: camelusha83, la data 2009-03-12 16:58:17Cred ca o dau pe aia in fundul gol afara pe usa si-i arunc hainele pe geam...iar pe urma discut cu sotul meu... ....sa vad daca mai are ce zice.Oricum ar fi aiurea de tot.Sper sa nu mi se intample niciodata asa ceva!!!!


Am intodeauna o canistra de benzina si o bricheta la indemana...just in case! You never know when it is useful!


foloseste kerose. arde mai mult
geo_x
Postat pe 17 Mai 2009 13:44
In primul rand...TU trebuie sa faci in asa fel incat sa nu trebuiasca sa fii pusa in situatia de care spuneai...daca sta cu tine...sta pt k ii place ce ii oferi...daca se duce la alta...ceva iti lipseste...!!
Deci...ai grija...partenerului de viata trebuie sa ii oferi totul...daca chiar il iubesti...si nu trebuie sa existe inhibitii sau alte chestii de genul...si atunci cand nu mai merge ceva...trebuie doar sa vorbiti...presupun k simti si tu atunci cand ceva se intampla..nu poate fii un actor asa de bun incat sa nu iti dai seama.
Sau poate...face asta pt a se simtii el implinit...nu pentru a te lasa....pt ca baietii....asa sunt ei...cu cat mai multe...cu atat mai bun!!
In cazul fetelor...pot sa spun doar ca un baiat...nu ii mai ofera ce vrea! si nu il lasa pana nu gaseste un alt partener...BUN!!
Asa ca...depinde doar de tine!
yubytzyk_05
Postat pe 17 Mai 2009 14:14
In general unei femei nu ii lipseste nimic.Toata problema este cum prezinta ea marfa ca sa o faca vandabila.
kudika023770
Postat pe 17 Mai 2009 14:26
buna
dupa cum vad nimeni nu a trecut prin asta.....eu da:-)acum pot zambi , atunci am fost o "lady" cum se zice :-)era dupa 7 ani de casnicie ......a mai durat pana la 15 (ani) casnicia ......cred ca am avut o viata extrem de interesanta ..........dupa 15 ani de casnicie am intalnit pe cineva cu 13 ani mai tanar......suntem impreuna de 14 ani iar relatia noastra e mai buna ca niciodata..........e jumatatea mea si sunt jumatatea lui
totusi , ce am invatat? ca cel sau cea cu care te inseala trebuiesc lasati in pace.......discutia trebuie sa o ai cu partenerul tau , el e cel ce va mai incerca , indiferent cu cine .......iar discutia trebuie sa fie: de ce??ce cauta? lucrurile nu sunt alb sau negru.....daca ai dat tot ce puteai intr-o relatie si nu ai primit inapoi in acelasi mod e clar ca nu esti la locul potrivit.........AZI STIU:-)
victoriapopescu
Postat pe 17 Mai 2009 19:07
eu cunosc pe cineva care si`a iertat sotul de foarte multe ori...i`a prins in pat de mai multe ori si l`a iertat, dar a intrecut foarte mult masura si aqm se despart.
Nu as vrea sa ajung in situatia asta niciodata.daca relatia este foarte serioasa poate l`as ierta, dar daca mi`ar face asta de cand suntem prieteni l`as lasa si nu as mai privi in urma.
kudika013235
Postat pe 17 Mai 2009 19:10
l-as lasa ..as renuta la relatie
kudika019532
Postat pe 17 Mai 2009 20:07
phhhh nasol..nici nu vreau sa ma gandesc cum as reactiona ....sper sa nu mi se intample caest lucru vreodata
andreea_21_nice
Postat pe 17 Mai 2009 20:16
nu as putea sa mai raman cu el.... cum sa mai fac dragoste cu el ???/ acea poza mi-ar ramane in minte ...surprinzandu-mi iubitul cu alta in"actiune"
andreea_21_nice
Postat pe 17 Mai 2009 20:19
De la: kudika023770, la data 2009-05-17 14:26:04In general unei femei nu ii lipseste nimic.Toata problema este cum prezinta ea marfa ca sa o faca vandabila.
femeia nu e o marfa vandabila.dar probabil ca tu nu vei intelege niciodata acest lucru.
dana_mv
Postat pe 17 Mai 2009 20:19
buna. ce faci cand iti prinzi sotul/iubitul cu alta? nu stiu pentru ca pana acum teoriile mele au fost anulate de "practica" (in mare parte). la capitolul teorie e bine dar "practica" e cea care omoara asa ca fiecare face ce mai poate in momentul respectiv.
am vazut destul de putine exemple reale asa ca ma bucur ca POATE nu sunt multi care insala
dar totusi cred ca l-as parasi fara nici o vorba, doar daca nu am avea un copil, moment in care as discuta cu el sa vedem unde e problema (la el sau la mine). o seara buna
vyrgy
Postat pe 17 Mai 2009 20:39
eu una sunt fericita deoarece stiu k iubitul meu nu ar face niciodata una ca asta,dar daca l-as prinde cu alta in pat,desi nu prea sunt sanse,m-as duce frumos la el,l-as bate pe umar si i-as zice stai linistit si termina-ti treaba! De astazi totul s-a terminat
diidy
Postat pe 17 Mai 2009 21:44
Sotul meu este foarte precaut, nu se lasa in voia simturilor asa usor, el trebuie sa fie 100% sigur ca nu se poate ivi nimic sa-i strice planurile.Poate i s-a intamplat si lui sa ma insele dar era plecat departe in delegatie...iar eu nu aveam cum sa-l prind.Din moment ce nu m-a facut sa simt ca ma inseala, e totul ok. Oricui i se poate intampla sa se potriveasca in pat cu alt parterner, decat sotul. Eu zic ca ceea ce faci in pat nu trebuie sa-ti afecteze relatia cu sotul, casa ramane casa, iar amantul este amant.
cotyca
Postat pe 18 Mai 2009 08:35
De la: cotyca, la data 2009-05-18 08:35:43Sotul meu este foarte precaut, nu se lasa in voia simturilor asa usor, el trebuie sa fie 100% sigur ca nu se poate ivi nimic sa-i strice planurile.Poate i s-a intamplat si lui sa ma insele dar era plecat departe in delegatie...iar eu nu aveam cum sa-l prind.Din moment ce nu m-a facut sa simt ca ma inseala, e totul ok. Oricui i se poate intampla sa se potriveasca in pat cu alt parterner, decat sotul. Eu zic ca ceea ce faci in pat nu trebuie sa-ti afecteze relatia cu sotul, casa ramane casa, iar amantul este amant.



intrebarea era ce faci daca il surprinzi in toiul actiunii! gafaind si miscand din fund!
geo_x
Postat pe 18 Mai 2009 08:44
ma gandesc ca as avea un soc...ne iubim foarte mult,ma simt norocoasa pt ca mi-am intalnit iubirea vietii,dar nu cred ca as putea ierta asa ceva.spun "nu cred" pt ca pana nu esti pus in situatie...poate as actiona violent sau din contra,as pleca fara sa-i fac scandal...sunt sigura doar de un lucru,nimic nu va mai fi ca inainte.
AlyMary
Postat pe 18 Mai 2009 12:35
De la: AlyMary, la data 2009-05-18 12:35:11ma gandesc ca as avea un soc...ne iubim foarte mult,ma simt norocoasa pt ca mi-am intalnit iubirea vietii,dar nu cred ca as putea ierta asa ceva.spun "nu cred" pt ca pana nu esti pus in situatie...poate as actiona violent sau din contra,as pleca fara sa-i fac scandal...sunt sigura doar de un lucru,nimic nu va mai fi ca inainte.


pentru orice eventualitate, e bine sa tii in casa o lama folosita, niste lipci si niste banda izolatoare. plus kerosen!!


si sa nu uit, de un chibrit. foarte important!
geo_x
Postat pe 18 Mai 2009 12:46
Dana my, si mie imi place de tine. Ai perfecta dreptate. Recunosc ca sunt un tampit si nu inteleg unele lucruri.Dar atunci de ce exista expresia asta: "Se vinde pe bani?" Poti sa mi-o explici putin mai detaliat? Renunt la puncte, virgulite, semnul exclamarii si mirarii.
kudika023770
Postat pe 18 Mai 2009 13:34
Pentru geo! Asa ceva nu se poate intampla! Poate mie da, dar lui nu cu siguranta!
cotyca
Postat pe 18 Mai 2009 14:14
Scorpiuto, si eu zic ca este interesant.Sa ne arate si noua.
kudika023770
Postat pe 18 Mai 2009 18:44
De la: cotyca, la data 2009-05-18 14:14:35Pentru geo! Asa ceva nu se poate intampla! Poate mie da, dar lui nu cu siguranta!


in sensul ca mai degraba te-ar gasii el in pat cu un alt barbat decat sa-l descoperi pe el calarind o situatie buna!?
iti cunosti barbatul destul de bine! felicitari!
geo_x
Postat pe 18 Mai 2009 22:09
le-as zice asa.... daca va iubiti de ce nu va luati
lelia_zet
Postat pe 18 Mai 2009 22:11
De la: lelia_zet, la data 2009-05-18 22:11:21le-as zice asa.... daca va iubiti de ce nu va luati


pai d-aia s-au si culcat , ca se iubesc!
geo_x
Postat pe 18 Mai 2009 22:12
multa teorie putina practica aplicabila!!! pun pariu k 80% din cei care au postat aici nu ar putea intoarce spatele si sa plece....ar exista prea multe semne de intrebare....nu stiu cum as reactiona dar cred k as "innebunii" de durere....
bruneagra25
Postat pe 19 Mai 2009 08:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am o problema! va rog sa ma ajutati! 82 De la: aranaus 13 Februarie 2011 05:26
Vorbiti in timp ce faceti sex cu partenerul? 45 De la: dandanaua_reloaded 4 Octombrie 2009 13:24
Sexul oral (varsta,locul) ????? 52 De la: B_bitsa 25 Decembrie 2009 17:19
Marimea Penisului 3 De la: scarbelor 21 Iunie 2010 01:04
sa-l mai astept? 9 De la: Corina1205 1 Mai 2010 18:44