Setari Cookie-uri

Ce faci dak iti prinzi prietenul/sotul in pat cu alta sau prietena/sotia cu altul?

Buna tuturor....sunt noua pe-aici asa k va rog fiti indulgenta cu mine .Dupa cum zice si titlul topicului....ce ati face daca vati prinde prietenul sau sotul facand sex cu altcineva, ma gandesc k in patul vostru sau mai stiu eu pe unde, dar sa-i prindeti in actiune? Nu am patit asa ceva dar sunt curioasa ce reactie ar putea cineva intro astfel de situatie. Eu una as vedea rosu in fata ochilor si as fi mai rau k un taur
Deci...ce ziceti?
ScorpiutsA
Postat pe 12 Martie 2009 16:52
Stii, in viata mai exista si nuante de gri, nu e totul in alb negru. Asa ca nu te astepta sa primesti raspunsuri de genul: "l-as ierta" sau "l-as strange de gat". E mult mai complicat decat pare la prima vedere...
Lucia1971
Postat pe 12 Martie 2009 16:56
Cred ca o dau pe aia in fundul gol afara pe usa si-i arunc hainele pe geam...iar pe urma discut cu sotul meu... ....sa vad daca mai are ce zice.Oricum ar fi aiurea de tot.Sper sa nu mi se intample niciodata asa ceva!!!!
camelusha83
Postat pe 12 Martie 2009 16:58
De la: Lucia1971, la data 2009-03-12 16:56:10Stii, in viata mai exista si nuante de gri, nu e totul in alb negru. Asa ca nu te astepta sa primesti raspunsuri de genul: "l-as ierta" sau "l-as strange de gat". E mult mai complicat decat pare la prima vedere...


Normal k e mult mai complicat....dar am pus asa o intrebare de curiozitate cum ar reactiona oricine la o astfel de faza desi cum spune carmelusha nu vreau sa mi se intample asa ceva si nici nu doresc la nimeni.....sau daca a patito cineva si vrea sa povesteasca desi cred k ar fi prea dureros
ScorpiutsA
Postat pe 12 Martie 2009 17:04
buna sint icepatore pe aici ;dar app la intrebarea nu stiu cred ca asi inebuni de gelozie si nu cred ca ma mai controlez dau in cine apuc
muhamed_suliman
Postat pe 12 Martie 2009 17:05
Daca s-ar intampla o data,de doua ori sau de trei ori as ierta-o si as trece cu vederea..... dar daca insa acesta este un obicei si nu vrea sa renunte la el atunci cred ca asi lasa-o....
daca as avea un copil sau doi cu ea insa,atunci as trece intotdeauna cu vederea si as face-o doar de dragul copilului....... nu cred ca exista pedeapsa mai mare pe lumea asta decat sa creasca un copil fara unul din parinti.....
Baiat_Rezervat
Postat pe 12 Martie 2009 17:15
De la: Lucia1971, la data 2009-03-12 16:56:10Stii, in viata mai exista si nuante de gri, nu e totul in alb negru. Asa ca nu te astepta sa primesti raspunsuri de genul: "l-as ierta" sau "l-as strange de gat". E mult mai complicat decat pare la prima vedere...



Sunt de acord cu Lucia. Ce faci, daca ii omori sau omori unul din ei? Te duci in puscarie. Si aici te intreb; merita? Deasemeni, nu stiu daca poti sa ierti. Nu am fost pus in situatia asta, dar cred ca in clipa respectiva, trebuie sa fii foarte tare si sa nu incerci sa reactionezi violent. Trebuie sa gandim la "rece"
Miticutza
Postat pe 12 Martie 2009 17:18
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-03-12 17:15:26Daca s-ar intampla o data,de doua ori sau de trei ori as ierta-o si as trece cu vederea..... dar daca insa acesta este un obicei si nu vrea sa renunte la el atunci cred ca asi lasa-o....
daca as avea un copil sau doi cu ea insa,atunci as trece intotdeauna cu vederea si as face-o doar de dragul copilului....... nu cred ca exista pedeapsa mai mare pe lumea asta decat sa creasca un copil fara unul din parinti.....


mda...doar sa nu fie si mai mare pedeapsa pt copil sa-si vada parintii certandu-se mereu sau pur si simplu sa nu mai vada nici macar un strop de dragoste in familia lui....dar tu ai putea sa rezisti in halu ala, tu sati iubesti sotia dar sa sti k ea e cu altul, ai mai putea sa imparti patul cu ea?
ScorpiutsA
Postat pe 12 Martie 2009 17:20
Scorpiutsa, nu mai fii asa transanta. Ti-am mai spus. Motivele pentru care apare adulterul sunt mult prea multe, intre ele fiind si vina celui inselat.
Lucia1971
Postat pe 12 Martie 2009 17:24
le-as trage o bataie la amandoi si apoi as sta de vb cu ei sa vad de cat timp ma inseala si apoi ii bat iar si i-as da dracului pe usa afara despuiati . cred ca asa as reactiona sau poate mai rau,acum depinde.sper sa nu ajung la asa ceva
ETE_EU
Postat pe 12 Martie 2009 17:28
De la: Lucia1971, la data 2009-03-12 17:24:16Scorpiutsa, nu mai fii asa transanta. Ti-am mai spus. Motivele pentru care apare adulterul sunt mult prea multe, intre ele fiind si vina celui inselat.


Ai dreptate Lucia. Eu ink nu pot sa zic k am iubit pe nimeni.....de casatorie si copii nici nu mai vorbesc deci nu pot sami imaginez cum s-ar simti cel inselat sau ce ar face
ScorpiutsA
Postat pe 12 Martie 2009 17:29
De la: ScorpiutsA, la data 2009-03-12 17:20:45
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-03-12 17:15:26Daca s-ar intampla o data,de doua ori sau de trei ori as ierta-o si as trece cu vederea..... dar daca insa acesta este un obicei si nu vrea sa renunte la el atunci cred ca asi lasa-o....
daca as avea un copil sau doi cu ea insa,atunci as trece intotdeauna cu vederea si as face-o doar de dragul copilului....... nu cred ca exista pedeapsa mai mare pe lumea asta decat sa creasca un copil fara unul din parinti.....


mda...doar sa nu fie si mai mare pedeapsa pt copil sa-si vada parintii certandu-se mereu sau pur si simplu sa nu mai vada nici macar un strop de dragoste in familia lui....dar tu ai putea sa rezisti in halu ala, tu sati iubesti sotia dar sa sti k ea e cu altul, ai mai putea sa imparti patul cu ea?

iubirea si dragostea pe care trebuie sa o arati fata de sotie sau de sot nu consta numai in pupaturi si sex consta si in faptul de a reusi sa o faci sau sa-l faci sa-si dea seama ca greseste atunci cand merge si se culca cu altcineva....... cred ca in viata trebuie sa fii bland si iertator si trebuie sa treci multe lucruri cu vederea..... defapt asta inseamna dragoste adevarata.... nu as putea sa ma mai culc in pat cu ea o vreme dar dupa un timp oarecare as ierta-o iar apoi as relua totul de la capat..... uneori trebuie sa accepti niste compromisuri ca sa le mearga copiilor bine....... certuri in familie au fost si vor mai fi important este cum teci peste ele...... cu sau fara urmari.....
Baiat_Rezervat
Postat pe 12 Martie 2009 17:30
Domnule Rezervat, ma inclin in fata judecatii tale.
Lucia1971
Postat pe 12 Martie 2009 17:32
cred k faza asta cu aruncatu afara dezbracati cum zice ETE ar fi cea mai mare rusine pt ei sa umble dezbracati pana acasa sau undeva sasi puna ceva pe ei .....as si muri de ras sa vad pe care umbland dezbracat k la dat prietena afara din casa
ScorpiutsA
Postat pe 12 Martie 2009 17:34
De la: Lucia1971, la data 2009-03-12 17:32:44Domnule Rezervat, ma inclin in fata judecatii tale.

ma bucur de asta...... esti foarte draguta......
Baiat_Rezervat
Postat pe 12 Martie 2009 17:35
De la: ScorpiutsA, la data 2009-03-12 17:34:46cred k faza asta cu aruncatu afara dezbracati cum zice ETE ar fi cea mai mare rusine pt ei sa umble dezbracati pana acasa sau undeva sasi puna ceva pe ei .....as si muri de ras sa vad pe care umbland dezbracat k la dat prietena afara din casa


Inainte de '89, intr-o dimineata, ma duceam la servici pe la ora 5. Pe strada, bezna, nici un bec aprins. Era iarna, dar fara zapada. Intr-un parc vad o silueta alba ce se deplasa foarte repede catre iesire. Eu, din nefericire, trebuia sa merg catre acea iesire din parc. Pe moment m-am speriat, dar apropiindu-se de mine am observat ca acea siluete, era un barbat imbracat doar in izmene si camasa de corp, fara papuci in picioare. A trecut pe langa mine fara sa-mi faca nimic. Se vedea pe fata lui ca era disperat si fu-se-se prins de vre-un sot venit mai devreme de la servici. Afara era un frig...de crapau pietrele.
Miticutza
Postat pe 12 Martie 2009 17:48
De la: Miticutza, la data 2009-03-12 17:48:59
De la: ScorpiutsA, la data 2009-03-12 17:34:46cred k faza asta cu aruncatu afara dezbracati cum zice ETE ar fi cea mai mare rusine pt ei sa umble dezbracati pana acasa sau undeva sasi puna ceva pe ei .....as si muri de ras sa vad pe care umbland dezbracat k la dat prietena afara din casa


Inainte de '89, intr-o dimineata, ma duceam la servici pe la ora 5. Pe strada, bezna, nici un bec aprins. Era iarna, dar fara zapada. Intr-un parc vad o silueta alba ce se deplasa foarte repede catre iesire. Eu, din nefericire, trebuia sa merg catre acea iesire din parc. Pe moment m-am speriat, dar apropiindu-se de mine am observat ca acea siluete, era un barbat imbracat doar in izmene si camasa de corp, fara papuci in picioare. A trecut pe langa mine fara sa-mi faca nimic. Se vedea pe fata lui ca era disperat si fu-se-se prins de vre-un sot venit mai devreme de la servici. Afara era un frig...de crapau pietrele.


Saracuuuu .......las k io fi prins bine....alta data sa nui mai trebuiasca sa se bage in casa altuia
ScorpiutsA
Postat pe 12 Martie 2009 18:03
L-as lasa pe loc fara nici o discutie! Intr-o relatie care se presupune ca se bazeaza pe dragoste nu e loc de asa ceva!
Dar intr-adevar cand esti casatorit si cu copii sta altfel situatia, deci nu stiu cum as reactiona in cazul asta.
my_melody
Postat pe 12 Martie 2009 18:15
sunt doua lucruri care pe mine ma pot darama: dezamagirea si neputinta...in situatia descrisa de tine cred ca ar da peste mine ambele...asta cred eu ca as simti in momentul respectiv...dar, ma ridic...cum...nu stiu...si nici macar nu vreau sa ma gandesc
_oktober_
Postat pe 12 Martie 2009 23:11
De la: _oktober_, la data 2009-03-12 23:11:23sunt doua lucruri care pe mine ma pot darama: dezamagirea si neputinta...in situatia descrisa de tine cred ca ar da peste mine ambele...asta cred eu ca as simti in momentul respectiv...dar, ma ridic...cum...nu stiu...si nici macar nu vreau sa ma gandesc


eu sincer nu as face nic doar ca as propune un trio ,,,,dar mai interesant daca ar fi a mea prietena sau soata cu alta in pat ,,,si mai tare m-as bucura
sarutama
Postat pe 12 Martie 2009 23:31
illlll strângggggg de gatttttttttttttttttttttttttttttttttt
fit`ar fata aia a lui atata ii trebuie
Diavolyta_
Postat pe 12 Martie 2009 23:36
De la: ScorpiutsA, la data 2009-03-12 16:52:55 Buna tuturor....sunt noua pe-aici asa k va rog fiti indulgenta cu mine .Dupa cum zice si titlul topicului....ce ati face daca vati prinde prietenul sau sotul facand sex cu altcineva, ma gandesc k in patul vostru sau mai stiu eu pe unde, dar sa-i prindeti in actiune? Nu am patit asa ceva dar sunt curioasa ce reactie ar putea cineva intro astfel de situatie. Eu una as vedea rosu in fata ochilor si as fi mai rau k un taur
Deci...ce ziceti?


Nu poti decat sa-ti imaginezi, sau iti doresti sa fii asa! Daca ai fi acolo ai avea cel putin 5 variante de a te manifesta:
1) sa pleci
2) sa il omori pe el
3) sa o omori pe ea
4) sa ii omori pe-amandoi
5) sa te omori
6) sa li te alaturi
7) sa le spui ca-ti place sa privesti "actiuea" si sa le spui

E greu de spus pana nu te confrunti cu situatia respectiva!

InDark
Postat pe 12 Martie 2009 23:38
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-12 23:36:41illlll strângggggg de gatttttttttttttttttttttttttttttttttt
fit`ar fata aia a lui atata ii trebuie


sa nu ii lasi urme ca te da in judecata
sarutama
Postat pe 12 Martie 2009 23:38
* actiunea

Scuze dar sunt obosit si am tendinta sa mananc litere (sunt intr-o plina cura de slabire)
InDark
Postat pe 12 Martie 2009 23:40
daca e atat de cretin incat sa nu gaseasca alt cuibusor de nebunii decat patul comun, e cazul sa iesi pe usa si sa nu te uiti in urma nici macar o data !!!!!!!!
googoodoll
Postat pe 12 Martie 2009 23:43
De la: InDark, la data 2009-03-12 23:38:37
De la: ScorpiutsA, la data 2009-03-12 16:52:55 Buna tuturor....sunt noua pe-aici asa k va rog fiti indulgenta cu mine .Dupa cum zice si titlul topicului....ce ati face daca vati prinde prietenul sau sotul facand sex cu altcineva, ma gandesc k in patul vostru sau mai stiu eu pe unde, dar sa-i prindeti in actiune? Nu am patit asa ceva dar sunt curioasa ce reactie ar putea cineva intro astfel de situatie. Eu una as vedea rosu in fata ochilor si as fi mai rau k un taur
Deci...ce ziceti?


Nu poti decat sa-ti imaginezi, sau iti doresti sa fii asa! Daca ai fi acolo ai avea cel putin 5 variante de a te manifesta:
1) sa pleci
2) sa il omori pe el
3) sa o omori pe ea
4) sa ii omori pe-amandoi
5) sa te omori
6) sa li te alaturi
7) sa le spui ca-ti place sa privesti "actiuea" si sa le spui

E greu de spus pana nu te confrunti cu situatia respectiva!



4 e cea mai buna varianta
Diavolyta_
Postat pe 12 Martie 2009 23:46
un raspuns la intrebarea ta ar fi cam greu de dat..excelent ar fi sa gandim la rece in momentele alea..discutam despre problema desi nu am vrea sa o traim cu adevarat .E dureros sa treci prin asa ceva..poate ca reusesti sa ierti dar nu uiti. Infidelitatea e o realitate din pacate si cei care fac asta o data..o sa o mai faca sau nu..cam aiurea sa traiesti toata viata cu indoiala..Eu nu visez la barbatul ideal si fidel dar sper sa fie destul de inteligent sa nu l prind..
gia_s
Postat pe 12 Martie 2009 23:50
in primul rand...te gandesti ca in ziua de azi nesimtirea si infidelitatea merg mana in mana...de cate ori crezi ca nu suntem inselati/inselate...dar inchidem practic ochii...zicem ca suntem noi prea posesivi atunci cand avem anumite banuieli...si in privinta intrebarii...probabil ar fi intelept sa plec si inainte sa ii zic ceva de genul ca asa va fi toata viata lui : un nimic..si pe langa as face in asa fel incat sa nu mai dea de mine...asta ii dor cel mai mult...daca as da in el probabil ar insemna ca dupa m-as mai gandi sau daca as pune pe careva sa ii bata...cu oamenii trebuie sa te lupti la un nivel mai superior ...cel psihic...daca vrei intr-adevar sa sufere...
Daniela_Ifteni
Postat pe 12 Martie 2009 23:54
zile diavolyta , desi si gia are mare dreptate...cat despre sotia in pat cu alta e o chestie destul de interesanta
ScorpiutsA
Postat pe 12 Martie 2009 23:55
De la: InDark, la data 2009-03-12 23:40:30* actiunea

Scuze dar sunt obosit si am tendinta sa mananc litere (sunt intr-o plina cura de slabire)


te iert dragule ....bafta la cura, fa o combinatie cu un pic de sala si totusi o alimentatie sanatoasa(k nu merge sa te infometezi k apoi te ingrasi la loc)...si poate poate iese ceva
ScorpiutsA
Postat pe 12 Martie 2009 23:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ata 19 De la: pissy 7 August 2009 16:29
Religia sau sexul? 211 De la: mkdisk 28 Mai 2009 09:43
Salutareee 8 De la: miss_darine 5 Aprilie 2011 22:14
Experientele unui tanar ,devenit inger acum.. 0 De la: 9 Martie 2012 15:54
Nu stiu... 15 De la: panduru88 1 Martie 2010 21:03