Setari Cookie-uri

oare ma iubeste

buna eu sunt ramona din arad am 16 ani si as vrea sa va cer si eu un sfat care poate sa ma ajute .........................umblu cu un baiat de o sap si nu stiu eu am mai fost cu baiatu ala la 11 ani jumate pana la 15 si akuma neam impakat si se comporta rece cu mn si nu stiu ce sa cred nu e sever nu ma injura da nu imi acorda atentia de car am nevoie si el mai umbla pana ieri cu una care am plect dinkolo a sunato de la mn si ia zis k umbla cu mn si k nu mai vrea sa fie cu ea k ma iubeste da il sun ca nebuna da nu ras el are 24 de ani da il iubesc ka nebuna ........at ne vedem kand el are chef de ....( sex)si nu pot sal refuz k ma doar k se supara si il iubesc
ramonika_papusica
Postat pe 19 Martie 2009 18:05
Cu siguranta nu te iubeste.
Si este si prost pe de-asupra ca se incurca cu minore!Cu care mai intretine si relatii sexuale.. .

Pierzi etape importante din viata ta pentru ca te-ai bagat in probleme amoroase de foarte mica.Acum ar trebui sa te gandesti la scoala ,la prietenii cu colegi de liceu..
ella_c
Postat pe 19 Martie 2009 18:39
prea mare lucru nu am inteles din mesajul tau.....ca umbla cu alta , ca nu umbla.....cred ca ar fi mai bn sa vb q el deschis si sa il intrebi ce simte q adevarat pt tn....pana la urma urmei (nu vreau sa te descurajez), dar mai sunt multi baieti in lumea asta care ar vrea sa stea q tn ......
nu stiu dak e iubire ceea ce simte pt tn , dar dupa cum tam mai zs...comunicarea rezolva totul ....bafta si ai grija de tn....
crysha_oana
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:02
Tu la 11 ani aveai iubit? Eu la varsta aia ma jucam de-a "v-ati ascunselea" cu prietenii si ne era groaza de ora de matematica. De fapt am vrut sa spun ca ai intrat "in paine" prea devreme si iti ocupi timpul cu prostii...faci sex de la 16 ani (poate chiar mai devreme) cu un tip mult mai mare ca tine, te macina gandul daca te iubeste sau nu...mai bine ia o pauza si bucura-te de varsta pe care o ai...unde ti-e inocenta? Foarte trist...
mrskattousa
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:28
bestiutza_relouded
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:37
nu vreau sa te critic,mi se pare ca ti-ai inceput viata sexuala prea devreme...si de la varsta de 11 ani ai avut prt....cam micutza mi se pare....st de acord cu ceea ce zice mrskattousa.....Mare pacat...am obs ca din ce in ce mai multe fete de varsta frageda dp parerea mea prefera sa renunte la inocenta pt ce??sincer de iubitii o sa tot aveti parte(si cand zic iubitii ma refer la multe lucruri care te macina,indoieli...suferinte..si momente fericite...)..insa de perioada cea mai frum adik de copilarie nu o sa mai aveti parte(acea perioada in care nu ai nici o grija!!!trece din pacate si nu te poti intoarce la ea )...pt ca odata ce cresti, problemele apar...
fiecare perioada isi are rostul ei(copilaria,adolescenta,sfatul meu e sa nu treci peste ele...pt ca te ajuta sa te maturizezi incet incet...si sa te bucuri de diferite momente ale vietii!!)
no_name27
Postat pe 12 Aprilie 2009 12:45
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:31
vera_4ever
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:33
gut..also...
tu ai 16 ani, el are 24.v-ati impacat dupa ce ati fost despartiti vreo jumate de an.
la 11 ani aveai un prieten care la momentul respectiv avea 19 ani
ah, foarte important: el nu e tocmai ce-ti doresti, dar tu te culci cu el ca sa nu se supere.
FATA DRAGA!!!!!!!!!!!
1.revino-ti! esti o copila fraiera,iar el isi bate joc de tine
2.sa-ti intre bine in cap..NU TE IUBESTE! se culca cu tine si atat,cum probabil se mai culca si cu alte "tz" fete.
3.vezi-ti de scoala si nu-ti mai bate joc de tine umbland aiurea si culcandu-te cu x si y
MissMe2
Postat pe 14 Aprilie 2009 16:55
auzi ce-o freaca pe fata....daca o mai iubeste.........
fugi fata si pune mana pe carteeeeee,sa se aleaga ceva de capul tau,asa...ca sa nu iti mai pui intrebari de genul asta.....
matracucu
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:22
nu stiu ce sa zic nu pare prea interesat, dar si eu cand eram de varsta ta la fel faceam...acum am 24 si zic nu mersi celor care nu ma vor ! ai grija uneori nu merita sa te obosesti
sab628
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:49
...tu vb pe bune? la 11 ani aveai prieten? Eu la varsta aia ma jucam inca cu papusile . Si el...la 19 ani avea "prietena" de 11? Da ce? Is he a retard? Ma fata da tu chiar ai crezut ca in chestia asta poate fi dragoste?..imi vine sa plang cand vad cum unele dintre voi va stricati vietile asa numa de dragul de a "fi mari".
teolaladora
Postat pe 15 Aprilie 2009 09:39
OOOOFFF... ce e in capul tau? Cum poti sa crezi aberatiile pe care ti le indruga? Si dupa o saptamana(daca am inteles eu bine) ii spune alteia, de care tocmai s-a despartit, ca te iubeste pe tine? Revino-ti si vezi-ti de ceea ce ar trebui sa-ti vezi... prietene, taifasuri cu ele, planuri de viitor, SCOALA, glume, bucuria de a trai... la varsta ta, baietii erau pentru mine doar animalute de la Zoo, pe care le analizam de la distanta... Si, apropos, ce ar putea vb un baiat de 19 ani cu una de 11? Despre "Spioanele"? Sexul nu e o gluma... Nici joaca... Poate ti se pare interesant, dar o vei face toata viata... Alege sa o faci atunci cand poti tu alege... si nu esti pe post de "sexual object".... TREZESTE-TE!!!!!!
Kathhy
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:20
nu sunt eu in masura sa iti dau sfaturi dar.........nu este bine deloc ce faci.tu l 11 ani aveai prieten, eu pana la varsta de 14 m-am jukt cu papusile,iar acum la 15 ani nu am avut decat un prieten mai mare decat mn cu 2 ani si nici nu am de gand sa imi fac altul pentru ca imi place viata mea asa cum este simpla si frumoasa........ar trebui si tu sa iti traiesti viata si sa te gandesti mai tarziu la sex ca acum nu este momentul app poate chiar te iubeste,iar dak u il iubesti si nu vrei sa te desparti de el ar trebiu sa ii spui k nu vrei sa mai faci sex cu el dar ca vrei sa ramaneti impreuna,iar dak el accepta inseamna k simte ceva pt u......succes
adela003
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:10
ce vorbiti mah?
la 11 ani si eu aveam prieten...
il chema jose armando si era cam invizibil
deelisha
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:14
app...dar eu sunt sigura ca ma iubea
deelisha
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:14
Doamne cind ma gindesc ca la 11 ani credeam ca mama ma nascut pe la subtioara............si acu fetele au prieteni............. maica vezi-ti de copilarie si lasa instrumentul ca nu te mai intilnesti vreodata cu anii astia! sint curioasa ce o sa povestiti voi nepotilor vostrii mai tirziu?
FRANNNCE
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:21
Diavolyta_
Postat pe 15 Aprilie 2009 21:39
Off.. 16 -20 de ani perioada critica.. la varsta ta ar trebui sa te axezi mai mult pe invatat decat sa te gandesti la prietenul tau de 24 de ani.. si el la ani lui daca ar fi putin inteligent nu si-ar pierde timpul cu tine decat daca ar avea un alt scop.. Mai asteapta.. cu trecerea timpul vei vedea lucrurile cu alti ochii.. si poate iti vei da seama ca nu l-ai iubit niciodata.. :) Succes !!
zuzy_k
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:41
Draga mea,
Iubirea e un termen greu de definit. Esti inca o adolescenta ai 16 ani si ar trebui sa te bucuri cu adevarat de varsta ta pentru ca nu se mai intoarce niciodata. Prietenul tau are 24 de o varsta complexa matura la care nevoile sale te depasesc intru totu. Are o varsta lipsita de inhibitii si legaminte. El a trait deja varsta ta s-a bucurat de primul sarut, de prima prietenie, de primii fiori pe care ii ai cand un baiat te ia de mana, de emotiile primului sarut.
"Prietenul" tau profita de tine, naivitatea si puritatea ta. Se culca cu tine pentru ca ai un corp inca tanar, pur. El nu te iubeste si nu numai ca nu te iubeste se foloseste de tine. Pentru el esti un fel de alta, este inconstient de varsta ta si nu te respecta, nu-ti respecta sentimentele.
Trebuie sa te maturizezi desi "prietenia" cu el a schimbat cu mult cursul vietii faci deja gesturi mature in lipsa maturitatii si asta poate avea urmari foarte grave de care desi e tarziu trebuie sa devii constienta.
cred ca ar fi timpul sa ma abtin de la alte comentarii....


Meriti mai mult!
Inyo
Postat pe 16 Aprilie 2009 10:49
am citit comentariile fetelor ... si fara suparare ...au dreptate ....ti-am mai zs in comentariul celalalt lasat de mn , comunicarea bla bla bla .....
ajuta-te pe tn , nu il mai ajuta pe el ...de ce iti zic asta ???? pt k are 24 de ani si e normal sa vrea SEX.... si stai putin !!!! ...doar knd are el chef ???? dar esti papusa lui???? nu draga mea .... respecta-te pe tn si apoi lasa pe altii sa te respecte !!!! poooop
crysha_oana
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:16
_oktober_
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:19
deci eu poate nu mam exprimat corect eu nu am avut o reletie cu acest baiat la 11 ani 'sexoala'nu la 14 ani jumate mam culcat prima oara cu un baiat.Eu mis o fire care isi ia viata in piept k nu prea a avut cn sa ma invete ce e iubirea ,dragostea si chestile astea intelegeti asa k am decis sa inteleg eu rostu lor
ramonika_papusica
Postat pe 6 Mai 2009 16:31
invata intai sa scrii si sa te exprimi daca vrei sfaturi....
Diavolyta_
Postat pe 6 Mai 2009 16:34
De la: ramona_tole16, la data 2009-05-06 16:31:30deci eu poate nu mam exprimat corect eu nu am avut o reletie cu acest baiat la 11 ani 'sexoala'nu la 14 ani jumate mam culcat prima oara cu un baiat.Eu mis o fire care isi ia viata in piept k nu prea a avut cn sa ma invete ce e iubirea ,dragostea si chestile astea intelegeti asa k am decis sa inteleg eu rostu lor

pacat nu ai inteles nimic
yumy
Postat pe 6 Mai 2009 17:04
De la: ramona_tole16, la data 2009-05-06 16:31:30deci eu poate nu mam exprimat corect eu nu am avut o reletie cu acest baiat la 11 ani 'sexoala'nu la 14 ani jumate mam culcat prima oara cu un baiat.Eu mis o fire care isi ia viata in piept k nu prea a avut cn sa ma invete ce e iubirea ,dragostea si chestile astea intelegeti asa k am decis sa inteleg eu rostu lor




o my good lord!!!!
la 11 ani?
ce dracu faci la 11 ani, atunci ma jucam cu papusile...
nu-mi vine sa cred!!!
au innebunit fetele?!!
si daca ar fi la 14 tot devreme e!!!!!!!!!!!!!!!!!
de aceea nu stii sa scrii, ca erai ocupata, in loc sa mergi ;la scoala te distrai cu baietii sau ei cu tine...ma rog
Doamne fato, daca ai fi fost a mea, maturam cu tine pe jos, atunci nu te mira ca se poarta cu tine ca si cu o panarama...
ce iubire la varsta asta?!

Postat pe 7 Mai 2009 19:01
cum au mai spus si celelalte fete eu la 11 ani ma jucam cu papusile si eram in razboi cu baietii,nu-mi dau seama cum tu la 14 ani ti-ai inceput viata sexuala,eu atunci ma roseam toata daca se uita insistent un baiat la mine .Sper ca o sa pricepi si tu ca cel mai bine pt tine e sa ii dai papucii si sa te ocupi de scoala,sa inveti mai bine framatica si sa lasi limbajul acesta de tip "mess"....pune mana pe carte sa reusesti in viata .
dalma
Postat pe 7 Mai 2009 21:29
oare o sa'i vina odata mintile in cap ??
Diavolyta_
Postat pe 7 Mai 2009 21:35
nu cred, deoarece a-ti incepe viata sexuala la o varsta atat de frageda...te afecteaza, cu toate, si cu scoala,cu relatiile intre copii de aceeasi varsta, nu mai ai gandirea lor, eu ii recomand sa consulte un psiholo.
nu cea mai importanta e scula ci scoala...asta e rezultatul parintilor, din pacate...

Postat pe 7 Mai 2009 21:37
aceasta persoana nu te iubeste deloc...degeaba te chinui atat... el nu vrea decat sex de la tine
_dulcik_
Postat pe 7 Mai 2009 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Blugi talie inalta..heeelp !!! 9 De la: monica166407 18 Aprilie 2010 23:53
Implor ajutor! are cineva "Mana de mort" scrisa de Dumas? Va rog! 1 De la: andreealivia 5 August 2009 22:23
Ce parere aveti despre fenomenul emo? 112 De la: greierash_is_back 8 Ianuarie 2010 21:42
Relatie imposibila 6 De la: Bondoo 5 Decembrie 2008 18:33
confuza.. 5 De la: luna_alba 12 August 2008 09:12