Setari Cookie-uri

Sa ? sau Sa nu???what do i do??

hello.am o dilema..MAAARE de tot.
anul trecut m-am maritat...am fost cu el aproximativ 6 ani inainte de a ma marita..am crezut ca este barbatul "vietii" mele.toate au fost ok..bine..nu e el cel mai abil in a-si arata sentimentele sau chestii de genul, dar nu are importanta.totul era ok-de aceea m-am hotarat sa fac pasul acesta-de a ma marita.
de curand am aflat ca m-a inselat-de cateva ori...nu l-am prins, dar stiu sigur ca a facut-o.il iubesc ..mult..enorm...si pe cat de mult il iubesc pe atat de mult ma doare.nu l-am confruntat, stiu ca nu ar avea nici un rost m-ar minti cu zambetul pe buze sau ar recunoaste ca afacut-o si as fi pusa in fata faptului implinit.
habar nu am ce sa fac..il parasesc?...vorbesc cu el.?.sa vad de ce a facut lucrul asta..raman in situatia in care sunt si ma macin?? un sfat fetelor..orice...chiar nu-mi imaginam ca voi ajunge vreodata in situatia aceasta.
MissMe2
Postat pe 23 Martie 2009 17:44
da el te`a inselat inainte de a va casatori sau te`a inselat si dupa?
Diavolyta_
Postat pe 23 Martie 2009 17:46
poi nu stiu ce sa zic chiar ar trebui sa vb cu el fata in fata dak nu tine angajeaza detectivi particulari vb serios nu aveam de ce sa te mint mult succes bafta
dearty_dance
Postat pe 23 Martie 2009 17:48
ce detectivi visezi??
daca a inselat`o inainte de casatorie asta e.. daca ea il iubeste asa de mult incat sa`l ierte treaba ei...
dar daca a inselat`o dupa ce s`au casatorit atunci e mai nasol...
cel mai important e sa vorbeasca deschis cu el...
Diavolyta_
Postat pe 23 Martie 2009 17:51
..parerea mea este sa il infrunti, sa ceri o explicatie pentru comportamentul lui. Din experienta iti pot spune ca am avut o relatie de 5 ani, timp in care am fost inselata si am tacut si trecut peste toate aceste "aventuri" ale lui, iar acum imi pare rau ca am renuntat la mine , la fericirea mea, doar ca sa fie bine...ceea ce a insemnat sa fac pasul de a ma muta si de a incepe sa ma gandesc si la mine nu doar la el.
Gandeste-te daca situatia ar fi invers, si anume tu l-ai insela...el te-ar ierta??
Te pup, gandeste-te ce e mai bine pt tine ! poti trece peste acest moment? gandeste-te ca o data ce te-a inselat e doar prima data, nu si ultima !
kudika003863
Postat pe 23 Martie 2009 17:56
da sa vb fata in fata amandoi si sa ajunga la un finel merg mai departe sau se opresc nu-i as?diavolita
dearty_dance
Postat pe 23 Martie 2009 17:59
De la: dearty_dance, la data 2009-03-23 17:59:41da sa vb fata in fata amandoi si sa ajunga la un finel merg mai departe sau se opresc nu-i as?diavolita


te`ai prins
Diavolyta_
Postat pe 23 Martie 2009 18:43
De la: dearty_dance, la data 2009-03-23 17:59:41da sa vb fata in fata amandoi si sa ajunga la un finel merg mai departe sau se opresc nu-i as?diavolita


te`ai prins
Diavolyta_
Postat pe 23 Martie 2009 18:43
Am citit ceva de detectivi ..da suna bine...suna asa cool chiar , bine angajezi detectiv si il prinzi in fapt si ce ai rezolvat ..crezi ca asa nu mai doare dezamagirea, tradarea ?Doare in mod sigur si ca-ti spune el cu gura lui si ca-ti zice un detectiv caruia ii mai dai si o gramada de bani...detectivul e bun daca vrei sa ai proba de divort ...ca sa nu o bagi pe-aia cu nepotrivirea de caracter
Daca a fost de mai multe ori si ai aflat mai tarziu ...da-i de veste ca stii si pune-l sa aleaga ...daca nu poate sa-si tina ''creierul ''in pantaloni...stii tu mai bine ce ai de facut ...ori il accepti cu infidelitatile lui cu tot ori ... !
Tu stii mai bine ....
__LL__
Postat pe 23 Martie 2009 19:29
inainte.stiu sigur.si stiu ca s-a intamplat de 2 ori(cu persoane diferite-si numai 1 night stand)de cand ne-am casatorit nu s-a intamplat.
off.mersi mult pentru sfaturi tuturor.legat de detectivi..sincer nu stiu..ce sa spun. nu cred ca as face lucrul asta.probabil cel mai bun lucru ar fi sa-l confrunt si sa-i spun ca stiu.habar nu am ce sa fac.mi-e al naibii de greu..si eu care imi imaginam...atatea.. proasta mai sunt !
MissMe2
Postat pe 24 Martie 2009 13:21
De la: MissMe2, la data 2009-03-23 17:44:55hello.am o dilema..MAAARE de tot.
anul trecut m-am maritat...am fost cu el aproximativ 6 ani inainte de a ma marita..am crezut ca este barbatul "vietii" mele.toate au fost ok..bine..nu e el cel mai abil in a-si arata sentimentele sau chestii de genul, dar nu are importanta.totul era ok-de aceea m-am hotarat sa fac pasul acesta-de a ma marita.
de curand am aflat ca m-a inselat-de cateva ori...nu l-am prins, dar stiu sigur ca a facut-o.il iubesc ..mult..enorm...si pe cat de mult il iubesc pe atat de mult ma doare.nu l-am confruntat, stiu ca nu ar avea nici un rost m-ar minti cu zambetul pe buze sau ar recunoaste ca afacut-o si as fi pusa in fata faptului implinit.
habar nu am ce sa fac..il parasesc?...vorbesc cu el.?.sa vad de ce a facut lucrul asta..raman in situatia in care sunt si ma macin?? un sfat fetelor..orice...chiar nu-mi imaginam ca voi ajunge vreodata in situatia aceasta.


stai asa.. de unde ai aflat? si atat timp cat nu l-ai prins tu? daca recunoaste e un porc si lasa-l. daca il prinzi iarasi e la fel, dar nu te lua dupa una sau alta. inearca sa aflii daca e asa, asta pentru a nu te mai macina asa.astept sa imi spui care mai e situatzia. bafta.
cristi_nne
Postat pe 24 Martie 2009 14:10
De la: MissMe2, la data 2009-03-24 13:21:21inainte.stiu sigur.si stiu ca s-a intamplat de 2 ori(cu persoane diferite-si numai 1 night stand)de cand ne-am casatorit nu s-a intamplat.
off.mersi mult pentru sfaturi tuturor.legat de detectivi..sincer nu stiu..ce sa spun. nu cred ca as face lucrul asta.probabil cel mai bun lucru ar fi sa-l confrunt si sa-i spun ca stiu.habar nu am ce sa fac.mi-e al naibii de greu..si eu care imi imaginam...atatea.. proasta mai sunt !


eu zic, ca e un sfat bun cu detectiv. asa vezi si tu daca el continua cu asta, pt k odata ce a facut inainte, face si mai departe. asa k nu stiu..eu zic sa treci peste ani de chin si durere si vezi cum stai.
cristi_nne
Postat pe 24 Martie 2009 14:16
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-23 18:43:16
De la: dearty_dance, la data 2009-03-23 17:59:41da sa vb fata in fata amandoi si sa ajunga la un finel merg mai departe sau se opresc nu-i as?diavolita


te`ai prins



Ce 'ice - ce 'ice? Traduceti-mi si mie, lume!
Dor_a
Postat pe 24 Martie 2009 14:18
De la: MissMe2, la data 2009-03-24 13:21:21inainte.stiu sigur.si stiu ca s-a intamplat de 2 ori(cu persoane diferite-si numai 1 night stand)de cand ne-am casatorit nu s-a intamplat.
off.mersi mult pentru sfaturi tuturor.legat de detectivi..sincer nu stiu..ce sa spun. nu cred ca as face lucrul asta.probabil cel mai bun lucru ar fi sa-l confrunt si sa-i spun ca stiu.habar nu am ce sa fac.mi-e al naibii de greu..si eu care imi imaginam...atatea.. proasta mai sunt !


sfatul cu detectivul e super k, decat sa stai sa-tzi mananci unghiile, k poate da sau nu, eu zic da-i inainte. parerea mea este k daca a facut-o inainte o face si acum. asculta la mine. nu vreau sa te necajesc, dar stii aia cu lupul si naravul.
cristi_nne
Postat pe 24 Martie 2009 14:19
doamne...calculatorul meu a luat-o razna. nu stiu ce se intampla...ba imi posteaza, ba nu mi se posteaza mesajele. ce draq....
cristi_nne
Postat pe 24 Martie 2009 14:21
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-24 14:21:57doamne...calculatorul meu a luat-o razna. nu stiu ce se intampla...ba imi posteaza, ba nu mi se posteaza mesajele. ce draq....


nu te mai cunoaste
Diavolyta_
Postat pe 24 Martie 2009 14:25
da.multumesc pentru sfaturi.cel mai probabil varianta ok este sa-l intreb daca este asa sau nu...e putin probabil sa ma minta..si daca ma va minti o sa-mi dau seama. problema e ca nu stiu cum sa procedez....cred ca cel mai bine e pe stilul "leocoplast smuls"...intreb, fara nici un fel de ocolis si asta e..Dumnezeu cu mila....
MissMe2
Postat pe 24 Martie 2009 15:03
De la: MissMe2, la data 2009-03-23 17:44:55hello.am o dilema..MAAARE de tot.
anul trecut m-am maritat...am fost cu el aproximativ 6 ani inainte de a ma marita..am crezut ca este barbatul "vietii" mele.toate au fost ok..bine..nu e el cel mai abil in a-si arata sentimentele sau chestii de genul, dar nu are importanta.totul era ok-de aceea m-am hotarat sa fac pasul acesta-de a ma marita.
de curand am aflat ca m-a inselat-de cateva ori...nu l-am prins, dar stiu sigur ca a facut-o.il iubesc ..mult..enorm...si pe cat de mult il iubesc pe atat de mult ma doare.nu l-am confruntat, stiu ca nu ar avea nici un rost m-ar minti cu zambetul pe buze sau ar recunoaste ca afacut-o si as fi pusa in fata faptului implinit.
habar nu am ce sa fac..il parasesc?...vorbesc cu el.?.sa vad de ce a facut lucrul asta..raman in situatia in care sunt si ma macin?? un sfat fetelor..orice...chiar nu-mi imaginam ca voi ajunge vreodata in situatia aceasta.


Eu-s de parere ca daca tipul e idiot si este prins cu matza in sac ii dai papucii urgent pentru ca asta denota 2 lucruri :
1. e prost si nu e in stare sa-si acopere urmele si nu stau cu prostii
2.e constient de ceea ce face si nu-i pasa daca aflii tu ceea ce denota faptul ca nu te respecta/iubeste

In ambele situatii se ofera papucii deoarece alta solutie la problema nu exista ( din punctul meu de vedere evident )

In cazul tau ....ne intrebi ce sa faci , adica il parasesti sau vorbesti cu el desi mentionezi faptul ca il iubesti .

In primul rand nu il poti parasi fara sa vorbesti cu el, ar fi ilogic sa-l parasesti fara sa-i aduci la cunostiinta motivele nu ?

Intrebarea zilei este ....esti in stare sa-l parasesti daca stai de vb cu el si aflii ca intradevar te-a inselat ?
Eu personal nu cred ca esti in stare sa faci acest lucru pentru ca daca ai fi putut nu ne-ai mai fi cerut sfatul .
Acum speri ca cineva sa-ti spuna ca toti barbatii inseala si ca daca-l iubesti il ierti .....
iris_4_ever
Postat pe 24 Martie 2009 15:31
mersi pentru raspuns.
sincer, nu ma astept sa-mi spuna cineva ca daca-l iubesc sa raman cu el pentru ca toti barbatii inseala.
cred ca mai mult cautam sa spun cuiva prin ce trec....solutii sincer, eu vad doar una...cea pe care ai dat-o tu iris...nu stiu..cred ca mi-am imaginat ca daca voi povesti cuiva ma voi simti mai bine sau poate nu ma voi mai simti atat de "singura"....din pacate pentru mine nu ma simt mai bine..ma doare sa realizez ca barbatul cu care mi-am petrecut 7 ani din viata nu e ceea ce-mi imaginam si ma doare si mai tare ca nu mi-am dat seama pana acum.
daca voi fi destul de puternica incat sa il parasesc si sa trec peste?habar nu am..e atat de complicat ce simt incat nu am nici cea mai vaga idee ce se va intampla
MissMe2
Postat pe 24 Martie 2009 15:42
De la: MissMe2, la data 2009-03-24 15:42:30mersi pentru raspuns.
sincer, nu ma astept sa-mi spuna cineva ca daca-l iubesc sa raman cu el pentru ca toti barbatii inseala.
cred ca mai mult cautam sa spun cuiva prin ce trec....solutii sincer, eu vad doar una...cea pe care ai dat-o tu iris...nu stiu..cred ca mi-am imaginat ca daca voi povesti cuiva ma voi simti mai bine sau poate nu ma voi mai simti atat de "singura"....din pacate pentru mine nu ma simt mai bine..ma doare sa realizez ca barbatul cu care mi-am petrecut 7 ani din viata nu e ceea ce-mi imaginam si ma doare si mai tare ca nu mi-am dat seama pana acum.
daca voi fi destul de puternica incat sa il parasesc si sa trec peste?habar nu am..e atat de complicat ce simt incat nu am nici cea mai vaga idee ce se va intampla


Nu as vrea sa te supar mai mult decat esti deja dar am banuit ca speri la o solutie salvatoare din partea noastra ca sa-ti alini cat de cat orgoliul....ceva de genul , nu-s singura femeie careia i se intampla asta.

Ideea este ca daca erai in stare sa-l parasesti asa cum spuneai in primul tau mesaj acum topicul s-ar fi numit altfel ....sa zicem ,,am descoperit ca sotul meu ma inseala si l-am parasit''

Depinde si cum ai ajuns la concluzia ca te-a inselat si in ce perioada de timp a facut-o......nu te baza pe simple supozitii ca sa-l acuzi ca te-a inselat.
Daca o faci , fii sigura ca ai suficiente dovezi si ca sunt reale pentru ca exista riscul sa te inseli si sa-ti destrami casnicia.
iris_4_ever
Postat pe 24 Martie 2009 15:48
De la: MissMe2, la data 2009-03-24 13:21:21inainte.stiu sigur.si stiu ca s-a intamplat de 2 ori(cu persoane diferite-si numai 1 night stand)de cand ne-am casatorit nu s-a intamplat.


Te-a inselat INAINTE de casatorie ......cum de ai aflat tu tocmai acum si de la cine ?
Cine-i bunul lui prieten care ti-a dat detalii exact asupra celor doua one-night
iris_4_ever
Postat pe 24 Martie 2009 16:21
am aflat dintr-o intamplare.nu mai are nici o importanta.sper ca astazi sa lamuresc cu el problema asta.in cel mult 3 ore probabil ca voi avea un "raspuns"
MissMe2
Postat pe 24 Martie 2009 16:30
parerea mea este ca ar trebui sa discutati impreuna si sa luati o hotarare
_dulcik_
Postat pe 24 Martie 2009 16:37
De la: MissMe2, la data 2009-03-24 16:30:48am aflat dintr-o intamplare.nu mai are nici o importanta.sper ca astazi sa lamuresc cu el problema asta.in cel mult 3 ore probabil ca voi avea un "raspuns"


Draga mea , nu aflii INTAMPLATOR de doua experiente sexuale ale partenerului tau cu doua partenere diferite !!!

Daca ,,intamplator-ul '' asta e o prietena sau un prieten de-al lui ......eu zic sa te intrebi care e motivul inainte sa-ti dai foc la palarie singura.

Evident ca tu faci cum te taie capul , eu consider ca trebuie sa-ti aduc la cunostiinta cum sta treaba si am facut-o !
Bafta si sper sa fii multumita cu orice decizie vei lua
iris_4_ever
Postat pe 24 Martie 2009 16:44
e foarte important sa discuti cu el ... neaparat trebuie sa discuti ... trebuie sa fiti deschisi amandoi... e o relatie care are un trecut insemnat care reprezinta o parte din viata amandurora ... eu zic ca ar trebuii sa-l ierti .. daca te-a inselat inainte de casatorie atunci este cu mult mai bine , daca s-a intamplat cu mai multi ani in urma cat mai in trecut este iar un avantaj ... da-tj seama daca te va mai insela vreodata , daca ajungeti la o intelegere ar trebui sa traiti fericiti toata viata...
catalyn_2792
Postat pe 24 Martie 2009 16:53
eu una, nu pot sa tin prea mult in mine
oricat de mult as vrea sa astept un moment oportun tot am impresia ca sunt in 'delay' si ca ar trebui sa -i trag o sapuneala ca la carte si sa il parasesc. am trecut si eu printr-o chestie similara de iubire suprema care era sa se finalizez cu casatorie dupa 5 ani.dar...el - genul cuceritor (stiam ca ma inselase, stiam de la prieteni, si in urma acestui lucru ne certaseram 'definitiv'). cand am reusit insa sa ajungem la decizia de casatorie si cu pasi repezi ne apropiam de 'dead-line' mi-am dat seama ca nu voi fi fericita niciodata si ca oricat as incerca sa il schimb cu iubire, iarba rea nu piere. l-am parasit irevocabil de data asta. asa a ramas si bine am facut. m-am linistit dupa 5 ani tumultosi si prea tristi. ...si l-am iubit suprem, repet. o sa vina momentul potrivit, ai sa vezi, pentru ca NIMIC NU E INTAMPLATOR. timpul le rezolva pe toate. Succes
kudika002815
Postat pe 24 Martie 2009 17:00
intamplator nu este nci o prietena si nici un prieten de-al lui.a afost destul de destept incat sa nu spuna nimanui...si 90% din prieteni sunt prieteni comuni deci iti dai seama ca nu ar risca sa spuna cuiva asa ceva pentru ca isi da seama ca as afla.
hai sa o iau cu inceputul.acum cateva luni am banuit ceva..purtasem intr-o seara o discutie pe tema inselatului dupa ce ne uitasem la "cheeters"...am inteles din discutia respectiva parerea lui cu privire la inselat.
asa ca de a doua zi am incercat sa fiu un pic mai atenta la detalii.nu s-a intamplat nimic timp de cate saptamani totul a fost ok.apoi ...dupa cum spuneam, din intamplare am dat peste un mail de la fosta lui prietena...datat cu vreo 5 ani si ceva in urma...in care ii "multumea" cumva pt "serviciile prestate"...in perioada aceea noi eram deja impreuna..de vreun an.bineinteles ca m-a intrigat..si drept urmare am incercat sa mai "sap"...si din "intamplare"(de data asta cu ghilimele) am mai gasit si mailuri de conversatie cu o alta..tot pe aceeasi tema.
MissMe2
Postat pe 24 Martie 2009 17:16
De la: MissMe2, la data 2009-03-23 17:44:55hello.am o dilema..MAAARE de tot.
anul trecut m-am maritat...am fost cu el aproximativ 6 ani inainte de a ma marita..


De la: MissMe2, la data 2009-03-24 17:16:37 din intamplare am dat peste un mail de la fosta lui prietena...datat cu vreo 5 ani si ceva in urma...


Ma scuzi dar eu cred ca ti s-a cam urat cu binele sau ca nu-l mai iubesti si acum cauti un motiv de cearta cu orice pret .

Daca ai fi sotia mea si mi-ai spune ca ai intrat in mailurile mele si vrei sa-mi scoti ochii pentru un f u t a i petrecut acum 5 ani ....ti-as da papucii urgent sau te-as trimite la munca pentru ca presupun ca esti casnica

De aia am si insistat pe modul in care ai aflat de aventurile lui pentru ca banuiam ca tre sa fie ceva putred la mijloc

Toata povestea asta se poate intoarce impotriva ta mai usor decat iti imaginezi si cea care sa iasa cu imaginea terfelita de aici sa fii doar tu.
iris_4_ever
Postat pe 24 Martie 2009 17:34
Tine cont de faptul ca v-ati casatorit acum un an de zile desi ati haladuit impreuna alti 6 ....sau 5 ....te-a cerut de sotie din primul an de prietenie ?

Nu ma intelege gresit , eu doar incerc sa te ajut ....ai obs ca prima data ti-am zis sa-i dai papucii , acum mi-am schimbat parerea pe baza noilor dovezi
iris_4_ever
Postat pe 24 Martie 2009 17:37
nu sunt casnica.muncesc inca din facultate nu am stat acasa decat in concediu si cred ca maxim 10 zile -pe caz de boala in 10 ani de zile.
de haladuit nu am haladuit prin mail-urile lui cautand acest lucru...deja imi cam "trecuse" pasa in care il suspecatm.cautam in computerul lui cu acordul lui ceva anume.
de haladuit impreuna..sunt 7 ani...nu m-a cerut de nevasta decat anul trecut..si tot anul trecut ne-am si casatorit.
nu sunt genul care sa caute prin telefon..daca ma roaga sa-i caut nr unui prieten in agenda telefonica crede-ma ca habar nu am cum se deblocheaza tel lui...
MissMe2
Postat pe 24 Martie 2009 17:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
baiat virgin caut fata virgina 19 De la: darkprince200386 27 August 2012 21:06
lumanari de cununie 9 De la: miss_darine 9 August 2011 16:17
Casatoria la varste fragede(exclus rromi) 13 De la: cozy 28 Iulie 2010 10:29
petrecerea burlacitelor! 9 De la: l_diana_c 27 Mai 2009 18:00
soacra,soacra ......poama acra 79 De la: ravenik_swwet 29 Iunie 2009 16:27