Setari Cookie-uri

ce e de facut cand nu te mai iubeste

desi momentan relatia mea merge bine.....avem aproape 4 ani de cand suntem impreuna...ma mai gandesc cateodata ce as face daca maine ar gasi pe alta sau pur si simplu nu m-ar mai iubi...eu nu mai pot sa vad viata fara el.....am devenit oarecum dependenta de el si tot ce fac, fac raportat la el...mi-am cam lasat balta toti prietenii si nu pentru k mi-ar fi cerut el asta...nush...eu singura...decat sa ma vad cu o prietena prefer sa stau cu el.am citit atatea povesti cu infidelitati, despartiri...tot felul de cazuri...si mi-e frica sa nu patesc si eu ca si altii dupa atatia ani de relatie....Cum ati reusit sa treceti peste cei care au intampinat astfel de probleme in viata?se poate sa dispara dragostea in timp?
generash
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:48
Auzi, englezii au o vorba... Sa ti-o zic in engleza sau in romana?
Hai sa ti-o zic in romana, ca e mai simplu: Podurile se trec cand ajungi la ele!
Dor_a
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:52
De la: generash, la data 2009-04-01 16:48:50desi momentan relatia mea merge bine.....avem aproape 4 ani de cand suntem impreuna...ma mai gandesc cateodata ce as face daca maine ar gasi pe alta sau pur si simplu nu m-ar mai iubi...eu nu mai pot sa vad viata fara el.....am devenit oarecum dependenta de el si tot ce fac, fac raportat la el...mi-am cam lasat balta toti prietenii si nu pentru k mi-ar fi cerut el asta...nush...eu singura...decat sa ma vad cu o prietena prefer sa stau cu el.am citit atatea povesti cu infidelitati, despartiri...tot felul de cazuri...si mi-e frica sa nu patesc si eu ca si altii dupa atatia ani de relatie....Cum ati reusit sa treceti peste cei care au intampinat astfel de probleme in viata?se poate sa dispara dragostea in timp?

de ce ti-e frik nu scapi,asa k lasa gandurile astea pt k influenteaza oarecum mersul lucrurilor.traieste clipa
lacrasar
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:55
sunt de acord cu ceilalti in loc sa te intrebi ce s ar intampla daca... mai bine bucurate de relatia ta si de fiecare moment pe care il petreceti impreuna..nimeni nu poate sa ti spuna cum si de ce..poate o sa ramaneti impreuna poate nu...si atunci cand nu te mai iubeste ramane un singur lucru de facut..sa plangi si sa mergi mai departe..greu dar se poate..momentan nu e cazul si la tine..
gia_s
Postat pe 14 Aprilie 2009 04:33
De la: generash, la data 2009-04-01 16:48:50desi momentan relatia mea merge bine.....avem aproape 4 ani de cand suntem impreuna...ma mai gandesc cateodata ce as face daca maine ar gasi pe alta sau pur si simplu nu m-ar mai iubi...eu nu mai pot sa vad viata fara el.....am devenit oarecum dependenta de el si tot ce fac, fac raportat la el...mi-am cam lasat balta toti prietenii si nu pentru k mi-ar fi cerut el asta...nush...eu singura...decat sa ma vad cu o prietena prefer sa stau cu el.am citit atatea povesti cu infidelitati, despartiri...tot felul de cazuri...si mi-e frica sa nu patesc si eu ca si altii dupa atatia ani de relatie....Cum ati reusit sa treceti peste cei care au intampinat astfel de probleme in viata?se poate sa dispara dragostea in timp?


draguta nimeni nu-ti garanteaza ca maine vei mai fi alive. problemele apar in cuplu, nimeni nu poate spune ca este 100% fericit pt k asta e o aberatie. in ceea ce priveste dependenta de el, nush ce caracter are tipul tau. dar itzi spun ceva, barbatilor, in general, le place k femeia lor sa nu fie dependenta de ei. gandeste-te ca in timp nu o sa mai fie loveul de inceput si nimeni, dar absolut nimeni, nu poate traii singur. ai nevoie sa mergi la un coffi cu prietenele tale, sa mai si plangi pe umarul lor. eu una nu pot fara prietene. si plus tu ai tradat viatza ta de dinainte de el. ai avut o viatza si nu uita de cei care au fost lg tine cand tzi-a fost greu. nu stiu, dar pt mine sa renunt la prieteni e groaznic si mai ales sa renunt la ceea ce am fost inainte de el, asta mi se pare o aberatzie. asta e..
cristi_nne
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:11
nu renunta la prieteni. nu renunta la tine.nu trai numai pentru el. eu am facut asta timp de 11 ani. acum suntem in divort si mi-a reprosat ca s-a indepartat de mine tocmai pentru ca am trait numai pentru el si am renuntat la mine. INVATA DIN GRESELILE MELE!
kudika007815
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:34
ohohoho....ce probleme ai si tu ...te-ai gandit mult la ele ... ?
De ce ti-e frica d-aia nu scapi ...GANDESTE POZITIV !!!
__LL__
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:36
De la: kudika007815, la data 2009-04-14 17:34:30nu renunta la prieteni. nu renunta la tine.nu trai numai pentru el. eu am facut asta timp de 11 ani. acum suntem in divort si mi-a reprosat ca s-a indepartat de mine tocmai pentru ca am trait numai pentru el si am renuntat la mine. INVATA DIN GRESELILE MELE!



:( ...pai daca altceva n-avea ce sa zica ...
__LL__
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:37
PENTRU CA AM TRAIT NUMAI PENTRU EL SI MI-AM PIERDUT AMBITIILE, S-A INDRAGOSTIT DE ALTCINEVA. SI NU MA MAI IUBESTE. SI A MAI SPUS SI ALTELE
kudika007815
Postat pe 14 Aprilie 2009 18:31
De la: kudika007815, la data 2009-04-14 18:31:47PENTRU CA AM TRAIT NUMAI PENTRU EL SI MI-AM PIERDUT AMBITIILE, S-A INDRAGOSTIT DE ALTCINEVA. SI NU MA MAI IUBESTE. SI A MAI SPUS SI ALTELE


Lasa-l ca o sa si bage el unghia in gat ...cat de curand ai sa vezi ..what goes around comes around ..

Fii puternica si treci peste
:
__LL__
Postat pe 14 Aprilie 2009 18:54
multumesc. incerc........
kudika007815
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:19
Dependenta e distructiva . Fii fericita si bucura-te atat cat se poate si de va fi ...odata si-odata treb.sa fi puternica si-atat. N-a murit nimeni din dragoste , doar sinucigasii. Dar daca tu.......n-o sa-l mai iubesti,n-o sa-l mai vrei ????!!!!!!!!

Postat pe 9 Iunie 2009 16:27
:)) tu nu ai ce face? te plictisesti asha tare incat nu mai stii la ce aberatii sa te mai gandesti? fii optimista.. oamenii optimisti traiesc cel mai bine! :)
citeste si tu o carte, lasa infidelitatile si despartirile! :))
Corina_cori
Postat pe 9 Iunie 2009 17:20
De la: generash, la data 2009-04-01 16:48:50desi momentan relatia mea merge bine.....avem aproape 4 ani de cand suntem impreuna...ma mai gandesc cateodata ce as face daca maine ar gasi pe alta sau pur si simplu nu m-ar mai iubi...eu nu mai pot sa vad viata fara el.....am devenit oarecum dependenta de el si tot ce fac, fac raportat la el...mi-am cam lasat balta toti prietenii si nu pentru k mi-ar fi cerut el asta...nush...eu singura...decat sa ma vad cu o prietena prefer sa stau cu el.am citit atatea povesti cu infidelitati, despartiri...tot felul de cazuri...si mi-e frica sa nu patesc si eu ca si altii dupa atatia ani de relatie....Cum ati reusit sa treceti peste cei care au intampinat astfel de probleme in viata?se poate sa dispara dragostea in timp?


Sti cum faci? ca in povestea cu drobu' de sare
Traieste clipa si.....invata sa fi mai independenta
andreea1976
Postat pe 9 Iunie 2009 17:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac ? 13 De la: kudika_325 17 Aprilie 2012 09:57
Desparitre stupida 6 De la: kudika_948820 13 Ianuarie 2014 19:10
Ceva foarte ciuda 57 De la: luchianramona 9 Mai 2011 17:21
Zice ca ma iubeste ,dar imi arata altceva 15 De la: corinaxg 13 Octombrie 2010 14:38
ce sa fac? 7 De la: desi_desiree 22 Septembrie 2010 01:03