Setari Cookie-uri

nu vreau sa-mi pierd iubita din cauza parintilor

nu vreau sa-mi pierd iubita din cauza parintilor care mi-au interzis sa mai ma vad cu ea,pentru k nu ne potrivim.eu o iubesc din prima clipa de cand am vazut-o,suntem impreuna de 6 luni (in curand).nu stiu ce sa mai fac,nu vreu sa-i supar nici pe ei,dar nici eu nu pot sa-mi stric restul vietii pt asta.
sup
Postat pe 6 Mai 2009 08:17
De la: sup, la data 2009-05-06 08:17:09nu vreau sa-mi pierd iubita din cauza parintilor care mi-au interzis sa mai ma vad cu ea,pentru k nu ne potrivim.eu o iubesc din prima clipa de cand am vazut-o,suntem impreuna de 6 luni (in curand).nu stiu ce sa mai fac,nu vreu sa-i supar nici pe ei,dar nici eu nu pot sa-mi stric restul vietii pt asta.


pai detaliaza. cum adica nu va potriviti? esti vreunul dintr-o familie buna si ea nu? sau ea tziganca?? sau eu stiu??
cristi_nne
Postat pe 6 Mai 2009 08:40
De la: cristi_nne, la data 2009-05-06 08:40:05
De la: sup, la data 2009-05-06 08:17:09nu vreau sa-mi pierd iubita din cauza parintilor care mi-au interzis sa mai ma vad cu ea,pentru k nu ne potrivim.eu o iubesc din prima clipa de cand am vazut-o,suntem impreuna de 6 luni (in curand).nu stiu ce sa mai fac,nu vreu sa-i supar nici pe ei,dar nici eu nu pot sa-mi stric restul vietii pt asta.


pai detaliaza. cum adica nu va potriviti? esti vreunul dintr-o familie buna si ea nu? sau ea tziganca?? sau eu stiu??
pai sa zica sa ne intelegem
smigal
Postat pe 6 Mai 2009 09:10
pai atunci n-o pierde, si gata. si le poti spune la ai tai ca daca vor sa te vada, ea vine la pachet cu tine.......dupa ceva timp se vor da pe breazda si nu vor avea ce face decat sa accepte
_diana_
Postat pe 6 Mai 2009 09:13
of!!!mi-e foarte greu sa vorbesc despre mine.parintii mei locuiesc la tara si au aceleasi conceptii k pe vremuri,sa fie de aceeasi seama(varsta),sa aiba si ea o pregatire si peste toate astea trebuie sa le placa toturor.prietena mea este mai invarsata,cu 6 ani si nu le place acest aspect.imi este foarte greu sa-i spun si ei,cu toate ca simte ce am(stie).
sup
Postat pe 6 Mai 2009 12:51
vad k esti din olt si sper sa ma intelegi, este moldoveanca.
sup
Postat pe 6 Mai 2009 12:53
De la: sup, la data 2009-05-06 08:17:09nu vreau sa-mi pierd iubita din cauza parintilor care mi-au interzis sa mai ma vad cu ea,pentru k nu ne potrivim.eu o iubesc din prima clipa de cand am vazut-o,suntem impreuna de 6 luni (in curand).nu stiu ce sa mai fac,nu vreu sa-i supar nici pe ei,dar nici eu nu pot sa-mi stric restul vietii pt asta.

fai sa inteleaga ca ii iubesti si le vei fi mereu alaturi,dar ca vrei si tu sa ai viatza ta,sa iubesti si sa fi iubit.nu conteaza varsta sau etnia,conteaza sa va iubiti.
ETE_EU
Postat pe 6 Mai 2009 13:00
De la: sup, la data 2009-05-06 12:53:54vad k esti din olt si sper sa ma intelegi, este moldoveanca.


asta nu conteaza k e moldoveank. am patzit-o si eu si stiu ce spun. acum plange dupa mine fosta soacra. daca tu ai de gand sa faci pasul decisiv, spunele alor tai intentia si apoi in timp isi pot schimba parerea despre ea. numai cunoscand-o isi schimba parerea, daca e fata buna.
cristi_nne
Postat pe 6 Mai 2009 13:08
De la: sup, la data 2009-05-06 12:53:54vad k esti din olt si sper sa ma intelegi, este moldoveanca.
sa inteleg ca ea este moldoveanca?...si ce?moldovencele nu sunt tot femei?atat timp cat iubirea voastra e reciproca,nu conteaza altceva.....fa-i sa inteleaga ca aia e....ca va iubiti si nimic nu va poate desparti,dar asta nu inseamna ca pe ei nu-i iubesti sau nu ii respecti....cu timpul o sa le treaca....
marialecs
Postat pe 6 Mai 2009 13:11
sa inteleg ca vrei sa te casatoresti cu ea?
daca parintii tai stiu deja de ea, cu tot cu amanunte ( varsta, pregatire) inseamna ca e o relatie serioasa chiar daca e la inceput (6 luni mi se par putine pentru a lua o asa decizie).
cred ca parintilor le mai trebuie timp sa o cunoasca, cred ca nici voi nu ati reusit inca asta.
parintii lui liviu, tipul casatorit cu o femeie mult mai in varsta ca el, israela, sunt tot de la tara si pana la urma au fost de acord cu relatia lor, atata timp cat el e fericit! ti-am dat un exemplu care mi-a trecut acum prin minte.
daca esti baiat destept nu iti pierzi nici iubita si ii faci si pe ai tai sa o placa !
htania
Postat pe 6 Mai 2009 13:15
am stat de vorba cu ei,le-am spus k nu ma put desparti de ea,dar o tin pe a lor,ii iubesc mult si nu pot fi indiferent fata de ei,nu vreu sa-i supar,insa nu pot sa-i fac sa inteleaga.
sup
Postat pe 6 Mai 2009 14:09
ce virsta ai???????? de esti obligat sa dai raportul parintilor?depinzi de ei financiar s-au numai emotional?
FRANNNCE
Postat pe 6 Mai 2009 14:15
emotional numai,sunt plecat de 7 ani le langa ei,dar sunt parinti.am 22 de ani
sup
Postat pe 6 Mai 2009 14:25
De la: sup, la data 2009-05-06 14:25:03emotional numai,sunt plecat de 7 ani le langa ei,dar sunt parinti.am 22 de ani
bun! si eu sint mama de baiat .........;dar la rindul meu am avut descutii interminabile cu parintii! bineinteles ca am facut ce am vrut .m-am maritat cu cine am dorit,am facut un copil si am infruntat viata! a fost greu pentru mine sa rup contactul cu ei dar nu imposibil! atit le-am zis ca daca nu doresc sa-si vada nepotul crescind este alegerea lor! cu anii au inceput sa se imbuneze si sa accepte decizia mea! au realizat probabil ca va venii vremea cind vor avea nevoie de mine.........si asa a fost! acu ce pot eu sa-ti spun decit ca daca te iubesc cu adevarat te vor ierta si vor accepta! eu pot zice ca as face orice pentru fericirea copilului meu! poate sa vina la mine cu o ciunciungheza,negresa,tiganca,araboaica.............nu ma bag in alegerea lui chiar daca nu ar fi pe gustul meu! cred ca fericirea unui copil,necazurile s-au problemele trebuie sa constea in propriile lui alegeri! pina nu se loveste de pragul de sus nu vede pragul de jos!(apropos am o prietena care a cunoscut-o azi pe prietena fiului ei mai mare cu 10 ani si am intrebat-o ce parere are,raspunzind ca nu o pune in oala la fiert ........raspuns pe care eu una l-am apreciat!)succes!
FRANNNCE
Postat pe 6 Mai 2009 15:08
va multumesc pentru timpul acordat.ramane sa pot discuta si cu iubita mea despre asta.nu stiu ce parere va avea,parinti ei m-au placut,am stat o saptamana in concediu la ei si m-am simtit mai bine ca acasa.sper sa inteleaga situatia.
sup
Postat pe 6 Mai 2009 15:43
De la: sup, la data 2009-05-06 15:43:26va multumesc pentru timpul acordat.ramane sa pot discuta si cu iubita mea despre asta.nu stiu ce parere va avea,parinti ei m-au placut,am stat o saptamana in concediu la ei si m-am simtit mai bine ca acasa.sper sa inteleaga situatia.
cind discuti cu iubita ta fii diplomat...........ca sa nu prinda ura pe ai tai explica-i ca ei sint oameni de la tara care au anumite conceptii dar ca tu vei incerca sa faci in asa fel sa fie bine pentru toti! ai sa vezi ca timpul le rezolva pe toate! Bafta!
FRANNNCE
Postat pe 6 Mai 2009 16:22
am discutat cu ibita mea,nu prea mult k si-a dat seama k ceva nu este bine.si am stat de vorba si cu parintii nu vor sa inteleaga,mi-am pus in cap toata familia.parintii mi-au asresat mi de reprosuri k m-au crescut cu greu,ca au suferit pentru a-mi fi bine,ca nu are rost sa-mi stric viata langa o fata mai invarsta ca mine.nu pot renunta la aceasta fata penttru nimic.nu stiu ce sa mai fac.
sup
Postat pe 7 Mai 2009 19:44
De la: sup, la data 2009-05-07 19:44:22am discutat cu ibita mea,nu prea mult k si-a dat seama k ceva nu este bine.si am stat de vorba si cu parintii nu vor sa inteleaga,mi-am pus in cap toata familia.parintii mi-au asresat mi de reprosuri k m-au crescut cu greu,ca au suferit pentru a-mi fi bine,ca nu are rost sa-mi stric viata langa o fata mai invarsta ca mine.nu pot renunta la aceasta fata penttru nimic.nu stiu ce sa mai fac.

ramai cu ea daca intr-adevar o iubesti , nu inteleg ce rezolva unii parinti cand interzic asa ceva...nu reusesc decat sa te indeparteze pe tine de ei
ralu_zar
Postat pe 7 Mai 2009 19:49
De la: sup, la data 2009-05-06 08:17:09nu vreau sa-mi pierd iubita din cauza parintilor care mi-au interzis sa mai ma vad cu ea,pentru k nu ne potrivim.eu o iubesc din prima clipa de cand am vazut-o,suntem impreuna de 6 luni (in curand).nu stiu ce sa mai fac,nu vreu sa-i supar nici pe ei,dar nici eu nu pot sa-mi stric restul vietii pt asta.



din ce cauza nu o plac?
sa stii ca uneori parintii au dreptate...
spune-ne si cauza
daca ai fi un om instarit, si ea o femeie de servici...dar nu cred ca esti dotat, atunci nu au de ce sa se bage

Postat pe 7 Mai 2009 20:24
De la: katwoman, la data 2009-05-07 20:24:45
De la: sup, la data 2009-05-06 08:17:09nu vreau sa-mi pierd iubita din cauza parintilor care mi-au interzis sa mai ma vad cu ea,pentru k nu ne potrivim.eu o iubesc din prima clipa de cand am vazut-o,suntem impreuna de 6 luni (in curand).nu stiu ce sa mai fac,nu vreu sa-i supar nici pe ei,dar nici eu nu pot sa-mi stric restul vietii pt asta.



din ce cauza nu o plac?
sa stii ca uneori parintii au dreptate...
spune-ne si cauza
daca ai fi un om instarit, si ea o femeie de servici...dar nu cred ca esti dotat, atunci nu au de ce sa se bage

a zis ca din cauza diferentei de varsta dar nu inteleg,doar nu e mare diferenta...ori sunt alte motive si el nu ni le spune
ralu_zar
Postat pe 7 Mai 2009 20:29
De la: ralu_zar, la data 2009-05-07 20:29:52
De la: katwoman, la data 2009-05-07 20:24:45
De la: sup, la data 2009-05-06 08:17:09nu vreau sa-mi pierd iubita din cauza parintilor care mi-au interzis sa mai ma vad cu ea,pentru k nu ne potrivim.eu o iubesc din prima clipa de cand am vazut-o,suntem impreuna de 6 luni (in curand).nu stiu ce sa mai fac,nu vreu sa-i supar nici pe ei,dar nici eu nu pot sa-mi stric restul vietii pt asta.



din ce cauza nu o plac?
sa stii ca uneori parintii au dreptate...
spune-ne si cauza
daca ai fi un om instarit, si ea o femeie de servici...dar nu cred ca esti dotat, atunci nu au de ce sa se bage

a zis ca din cauza diferentei de varsta dar nu inteleg,doar nu e mare diferenta...ori sunt alte motive si el nu ni le spune


probabil

Postat pe 7 Mai 2009 20:35
nus destul de instarit,am un cerviciu bun si atata tot.dar sun conceptiile acelea de la tara cu varsta si sa placa tuturor nu cunteaza cum te intelegi.
sup
Postat pe 7 Mai 2009 21:19
ai grija sa nu-ti pierzi parintii din cauza iubitei....parintii te-au crescut,ti-au fost alaturi,dar iuby imediat ce ii iese in cale o partida mai ok ...te schimba...vai de copiii care nu asculta de parintii lor
danut_lucian
Postat pe 13 Iunie 2009 12:13
parintii te primesc inapoi orice ar fii lupta pentru iubirea ta k doar nu ramai cu parintii tai toata viata !
inna_1688
Postat pe 13 Iunie 2009 21:32
Iata dilema:Daca lupti pentru iubita ii pierzi pe parinti.Daca lupti pentru parinti, o pierzi pe iubita.Parerea mea este sa pleci in strainatate, si sa gasesti acolo o iubita care vorbeste o limba straina.Daca si asta nu se intelege cu ai tai, dai vina pe limba.
kudika023770
Postat pe 12 Iulie 2009 20:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa fac!! 25 De la: lempika 13 August 2010 14:47
Ajutati-ma sa-l inteleg!!! 24 De la: kudika012952 10 Noiembrie 2009 13:52
Inima vs minte 1 De la: kudika_1036708 2 Mai 2019 23:26
poti sa te indragostesti de pe internen 33 De la: fanamylee 3 Octombrie 2011 00:06
SOS..................... 25 De la: _dulcik_ 3 Mai 2009 23:40