Setari Cookie-uri

de ce se poarta asa?

salut.am 29 de ani si acum 3 ani am divortat dupa o casnicie de 10 ani.am facut tot posibilul sa imi salvez casnicia pt ca avem si un copil de 11 ani impreuna dar sotul meu este alcoolic si in ultimii ani se droga.a recunoscut chiar el.a ramas in spania unde este de 8 ani.acum un an am cunoscut un baiat mai mic cu 4 ani decat mine.dupa 5 luni s-a mutat la mine.am stat 6 luni impreuna si a fost ceva frumos.ne sunam de zeci de ori si ne trimiteam mesaje cand nu era acasa,se intelegea foarte bine cu copilul si asta e important.acum o luna i-am zis ca am de o perioada dureri de coloana mari si ca s-ar putea sa nu pot sa fac un copil daca nu tin un tratament costisitor si sa fac fizioterapie.in acel moment mi-a zis scurt:daca nu imi faci un copil nu stau cu tine.brusc omul care s-a puianem prietenrtat ca un inger atata timp a devenit de nerecunoscut.a doua zi s-a mutat la maica-sa inapoi.am ramas prieteni si ne vedem zilnic.ce nu inteleg e de ce nu a avut macar curiozitatea sa mai facem niste radiografii,un tratament ca sa fim siguri.eu il iubesc enorm si nu pot sa il uit dar el e indiferent total.s-a schimbat enorm.a inceput sa imi spuna ca de fapt nu mai vrea nici o relatie pana pe la 30 de ani.ca vrea sa ramanem prieteni si cam atat.cand i-am zis ca mai un set de analize si radiografii si ca daca o sa pot sa fac un bebe fac mi-a zis ca o sa mai vedem.ma intreb daca m-a vrut pe mine sau un copil cu mine?pe 29 mai trebuia sa ne casatorim.am crezut ca s-a speriat brusc dar eu incerc sa fac totul bine pt ca m-am purtat cat de bine am putut si i-am oferit toata dragostea mea.in schimb el se indeparteaza si imi spune mereu ca pe el nu il poate face nimeni sa sufere.ce sa cred?mai are rost sa sper sau sa nu ne mai vedem?
amika29
Postat pe 18 Mai 2010 12:49
scuze pt greselile de ortografie.cred ca e de la touch screen pt ca am laptop.multumesc
amika29
Postat pe 18 Mai 2010 12:52
te-ai maritat la 16 ani si la 18 ai si avut copil?
Dupa o casnicie atat de tumultoasa, as zice ca ai capatat experienta, dar din cate observ iti place sa colectionezi numai barbati "deosebiti"....nu pot decat sa-ti doresc.......la cat mai multi
miss_darine
Postat pe 18 Mai 2010 12:59
Tu nu vezi ca asta te vroia pe post de mama purtatoare? Nu te mai umili in fata lui si nu te mai chinui cu fel si fel de investigatii ca oricum cind este sa vina un copil vine el dar sper sa fi inteligenta ,sa ai respect de sine ca acest individ nu merita. O sa gasesti omul potrivit la locul potrivit dar nu mai prezenta fiului tau toate relatiile pasagere deoarece o sa creasca cu ideea ca mama lui schimba barbatii ca pe ciorapi si asta o sa-i cauzeze mai tirziu in relatiile cu fetele! ALTUL LA RIND CA ARE BALTA PESTE.
kudika1993
Postat pe 18 Mai 2010 13:00
pai nu am avut decat o relatie cu sotul meu si asta e a doua.de aceea nu vreau sa mai am pe nimeni de moment.sunt constienta ca fiul meu o sa sufere.de asta am apelat aici.daca nu va fi cu el atunci mai bine singura mult si bine.oricum stiu ca ai dreptate.multumesc
amika29
Postat pe 18 Mai 2010 13:09
m iss darine sa ai 2 relatii pan a la 29 de ani nu e o colectie.am nevoie de sfaturi nu de critici.multumesc oricum
amika29
Postat pe 18 Mai 2010 13:12
De la: amika29, la data 2010-05-18 13:09:44pai nu am avut decat o relatie cu sotul meu si asta e a doua.de aceea nu vreau sa mai am pe nimeni de moment.sunt constienta ca fiul meu o sa sufere.de asta am apelat aici.daca nu va fi cu el atunci mai bine singura mult si bine.oricum stiu ca ai dreptate.multumesc
Nu trebuie sa te exilezi ca ai tot dreptul la viata dar trebuie sa fi discreta. Barbatul care iubeste cu adevarat te ia cu bagaj,copil,catel, purcel iar dorinta ta lege pentru el.cu privire la persoanele rautacioase nu are sens sa pui la inima ca pe Kudika asta bintuie numai persoane cu vieti perfecte care din atita perfectiune petrec zile si nopti pe forum.
kudika1993
Postat pe 18 Mai 2010 13:20
De la: amika29, la data 2010-05-18 13:12:20m iss darine sa ai 2 relatii pan a la 29 de ani nu e o colectie.am nevoie de sfaturi nu de critici.multumesc oricum

aham, e normal sa nu-ti placa criticile, dar tu nu stii vb aia...un sut in fund e un pas inainte? ce sfaturi vrei sa primesti, decat sa casti ochii mai bine inainte sa te avanti intr-o casnicie, mai ales ca ai si responsabilitatea unui copil!
miss_darine
Postat pe 18 Mai 2010 13:26
multumesc pt incurajare.cel putin am curajul sa recunosc cand am o problema.critici am primit destule de la cei apropiati.nu sunt super inteligenta dar am ceva in cap.tocmai de asta am deschis topicul.daca eu i-am zis ce mi-ai spus si tu adica vrea doar un copil mi-a raspuns ca e in imaginatia mea.acum sa vedem ce o sa mai spuna.toate aceste lucruri i le-am repetat la nesfarsit.dar vreau sa vada ca si ceilalti gandesc asa.poate eu sunt subiectiva.dar voi?sunteti obiectivi.
amika29
Postat pe 18 Mai 2010 13:31
De la: amika29, la data 2010-05-18 13:31:07multumesc pt incurajare.cel putin am curajul sa recunosc cand am o problema.critici am primit destule de la cei apropiati.nu sunt super inteligenta dar am ceva in cap.tocmai de asta am deschis topicul.daca eu i-am zis ce mi-ai spus si tu adica vrea doar un copil mi-a raspuns ca e in imaginatia mea.acum sa vedem ce o sa mai spuna.toate aceste lucruri i le-am repetat la nesfarsit.dar vreau sa vada ca si ceilalti gandesc asa.poate eu sunt subiectiva.dar voi?sunteti obiectivi.

Iar gresesti, daca nu erai obiectiva cu tine, nu deschideai subiectul, tu intotdeauna sa-ti urmezi feelingul, pt ca acela nu da gres niciodata, lasa ce-ti spun eu sau y, tu intr-un final o sa faci ce stii ca e bine pt tine si copil!
miss_darine
Postat pe 18 Mai 2010 13:39
De la: amika29, la data 2010-05-18 13:31:07multumesc pt incurajare.cel putin am curajul sa recunosc cand am o problema.critici am primit destule de la cei apropiati.nu sunt super inteligenta dar am ceva in cap.tocmai de asta am deschis topicul.daca eu i-am zis ce mi-ai spus si tu adica vrea doar un copil mi-a raspuns ca e in imaginatia mea.acum sa vedem ce o sa mai spuna.toate aceste lucruri i le-am repetat la nesfarsit.dar vreau sa vada ca si ceilalti gandesc asa.poate eu sunt subiectiva.dar voi?sunteti obiectivi.
Nu mai sta la discutii cu el deoarece nu merita ! Un barbat care fuge la mama nu o sa aiva niciodata un rost pe lume deoarece fiind mamos fuge de responsabilitate! tu nu mai privi in urma ci numai inainte!
kudika1993
Postat pe 18 Mai 2010 13:45
Buna am citit si eu putin situatia ta nu e tocmai una buna.prin viata cat traiestii inveti ca orice om are naravu lui si ca nu e tocmai roz viata....dar trebuie sa ai incredere doar in tine cand cineva alege sa plece din cuiva....dupa anii iubirea se tranforma in obisnuinta si poate deacea uneori nu mai tine ...dar sa nu uiti ca orice greutate te face mai puternic...cei apropiatii cand dai de greu te vor crica si iti vor aduce argumente nu tocmai favorabile ..dar sa gasesti un sfat bun esti tu insutii sa ai putere sa treci peste pui punct si o iei de la capat.tine capul sus si mergi mai departe...si daca ai avut o casatorie nu tocmai fericita in ultimii anii nu te mai incumeta sa te grabestii asa de repede la acel pass nu actelele aduc fericirea doar tu si el puteti fi fericitii ...si despre ultimul tau viitor fost sot.a fugit cand iai dat vestea poate nu cand trebuia sau la-i speriat..si sa indepartat a spus ca nu ii poti oferii daca il luai mai ushor poate se adecva situatiei si nu fugea asa de tare...acum iti pot zice sa ai incredere sa poti trece si fii mai atenta cand se mai muta cineva alaturi de tine cum o face si in ce fel decurge cea ce voi construitii ..dar un proverb romanesc ..spune .... Ce ai cladit in timp se poate darama intr-o secunda. ...grija mare in continuare.cu cine te incurcii si mult noroc pe vitor..
simion_sympaticu
Postat pe 22 Mai 2010 15:59
Gindul ca tu esti bolnava la speriat si la facut sa se schimbe.De iubit cred ca te iubeste dar nu suficient de mult incit sa-ti fie alaturi la bine si la greu cum se zice.De aici trage si tu concluzia singura ,daca sa mai lupti ptr. el sau nu.Parerea mea e ca nu mai are rost sa te lupti de una singura cu morile de vint.Daca el te-a abandonat acum, in casnicie cum crezi ca va fi?Parerea mea e ca sa pui punct.Vei intilni pe alcineva care intradevar te va merita.Da iti va fi greu sal uiti, dar va trece timpul vei intilni pe alcineva iar acest episod din viata ta va fi dat uitariii.Gindeste ca ai doar o viata, si nu crezi ca ar trebui sa ti-o traesti in fericire?
kudika098645
Postat pe 22 Mai 2010 16:11
buna fetelor si nu numai. ma gandeam ca e putin off topic dupa care am regandit opinia.
am fost doi ani cu un tip, ne-am despartit fara un motiov plauzibil. initial mi-a bagat balarii de genul ca te-ai ingrasat ca nu era curat in casa. cand a vazut ca nu au tinut motivele astea a zis ca eram prea geloasa ca nu mai avea timp de bere, biliard, poker, prieteni. nici astea nu prea au tinut ca niciodata nu i-am interzis nimic. iar gelozia era in limite pentru ca daca nu ai simti nimic pt pers respectiva nu ai avea d c sa fii geloasa. mi-a cerut sa ramanem prieteni. i-am zis ca eu asa ceva nu pot accepta pentru ca eu vreau totul sau nimic, eu nu ma multumesc cu jumatati de masura. Eu nut e pot vedea pe strada sau nu pot iesi cu tine la cafea zi sa iti zic “ce faci coaie” cand pe limba imi stau cuvintele “ ce faci Bic” sau “ce faci pui”. Nici nu stiu despre ce am putea vorbi daca ne-am vedea ca amici…ca despre masini am vorbit pe parcursul relatiei iar eu sa ma apuc acu sa iti zic tie cu cine sunt sau ce fac cu unu sau cu altul nu fac. In momentul cand ne-am despartit mi-a zis ca indiferent daca voi accepta sau nu el va veni la ziua mea chit ca nu ii voi da drumul in casa. Ziua mea ar fi urmat in 3 saptamani. Ca sa nu ma gasesaca singura in casa plangand dupa el mi-am chemat mai multi prieteni. Comportamentul lui a fost unul extrem de ciudat; usoare scene de gelozie, discutii despre rochii de mireasa. Dupa ziua mea a ramas la mine pentru ca bause. Eu m-am dus la baie sa ma schimb in pijamale si cand m-am intors l-am gasit dezbracat in pat. Nu am zis nimic m-am asezat in pat si in secunda doi era peste mine. Initial am refuzat la care el mi-a zis ca isi doreste foarte mult. Mi-a demonstrat ca nu avusese pe nimeni in perioada asta. Am raspuns deci la intrebarea pe care sigur v-ati pus-o daca a fost alta la mijloc.Nu nu a fost nimeni la mijloc. De pe 8 februarie cand ne-am despartit ne vedem in fiecare luna p 8 sa sarbatorim despartirea, la un pahar de vin si..., cu toate ca el nu realizeaza de ce ne vedem chiar p 8. Si eu si el am ajuns sa facem sex o data pe luna pentru ca nici el nici eu nu am avut pe nimeni in perioada asta. In conbtinuare el zice ca e o decizie definitiva , ca nu mai vrea relatie, ca s-a plictisit de mine, dar asta chiar e comportament de om plictisit? in momentul cand te plictisesti de cineva nu mai vi la persoana aia fie ca ai sau nu masina(deci rugand prietenii sa te aduca) nu ai asculta cd la masina facut de mine cu numele meu pe el, nu ai purta haine cuimparate de mine sau ceasuri cumparate de mine, nu mi-ai pupa mana noaptea cand esti convins ca dorm si ca nu simt.
Este barbatul care mie mi-a pus capac pentru care as fi fost in stare sa fac totul, si poate chiar am facut totul. Am ras alaturi de el dar am si plans rugandu-l sa se duca la doctor ca deh asa sunt barbatii. Am stat cu el si cand a avut bani si cand nu i-a mai avut si i-am avut eu. I-am facut toate poftele culinare ca sa zic asa dar si cele sexuale.
Mentionez ca e un tip extrem de orgolios si ca decizia a fost luata la nervi.
Am incercat sa va dau toate datele problemei mele iar acum astept sa va dati cu parerea, nu neaparat in legatura cu ce ar trebui sa fac ci asa daca eu gandesc aiurea in ceea ce priveste comportamentru lui
zapacealla
Postat pe 22 Mai 2010 18:03


eu cred ca l-a speriat ideea casatoriei , chestia cu problema ta de sanatate si cu un alt bebe era o problema care necesita asteptare , deci nu prea tine , ptr. mine. In alta ordine de idei , cand iubesti pe cineva il iubesti asa cum este nu cum ti-ai dorii tu sa fie , deci...concluzia o tragi tu.
Eu te pot ajuta in modul acesta , cunosc un vraci , e tare de tot , la el este un adevarat pelerinaj , preturile sunt de mizerie , mie personal nu mi-a cerut nimic , i-am lasat eu din jena 50 de ron , ideea este ca se pricepe si la kiropractica , stand de vb cu mine mi-a zis ca am niste probleme la o anumita vertebra si sa ma pun jos , am crezut ca imi rupe oasele , dar m-i l-ea pus gratis la loc , daca te pot ajuta , cu cea m-ai mare placere , numai ca trebuiew sa ajungi acolo .Daca te pot ajuta , intra pe privat.
banalulanonim
Postat pe 22 Mai 2010 18:44
daca te iubea te accepta asa cum esti. ba chiar cauta sa mearga cu tine la medic. am impresia ca nu stie ce vrea .sau poate ca nu vrea obligatii si motivul cu copilul a fost mai la -indemina sa iasa din relatia pe care o aveati.nu te merita .si sa stai agatata asa de el cu gindul ca se poate intoarce la tine nu e bine . stii cum se zice .ce e adoua oara nu e ca prima .lasa-l la mamica lui si iesi in lume si-ti cauta barbatul care te merita . nu te descuraja ,esti tinara .ai toata viata inainte. eu am 40 de ani si sunt gata sa iau viata de la inceput . si am 2 baieti cit brazii .dar tu ca ai numai 29 de ani. curaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DESERT__ROSE
Postat pe 22 Mai 2010 18:56
va multumesc tuturor celor care mi-ati dat un sfat.l-am luat incetisor cand i-am zis ca nu pot de moment sa fac un bebe.daca nu eram sincera cu el nu spuneam nimic si sambata viitoare ne-am fi casatorit.am pierdut tocmai din sinceritate.a spus ca apreciaza dar ca nu are ce face.asteapta sa fac un alt set de radiografii si dupa aceea a zis mai vedem noi.daca ma iubea asa mult nu era normal sa astepte parerea altui medic si apoi sa se mute cu mama lui?vine zilnic cand vrea el,nu mai trimite mesaje,nu raspunde cateodata la telefon,imi spune sa nu il presez ca face doar ce vrea el si niciodata nu o sa faca ce spun eu.ma apreciaza pt faptul ca stiu sa gatesc foarte bine,sa fac curatenie,sa calc si sa spal si mai ales ca am stiut sa il educ pe baietelul meu care e un copil deosebit de cuminte si respectuos dar si istet foc.de aceea vrea un copil cu mine.imi spune mereu ca nu are ce sa imi reproseze si ca am destule calitati ca sa facem un copil destept si frumos.m-a derutat mereu cand imi spunea asta si de aceea am cerut parerea voastra.ma iubeste sau vrea un copil cu mine pt ca am multe calitati?nu gasesc raspuns pt ca isi schimba comportamentul zilnic.parca ar avea dubla personalitate.
amika29
Postat pe 22 Mai 2010 19:01
De la: zapacealla, la data 2010-05-22 18:03:11buna fetelor si nu numai. ma gandeam ca e putin off topic dupa care am regandit opinia.
am fost doi ani cu un tip, ne-am despartit fara un motiov plauzibil. initial mi-a bagat balarii de genul ca te-ai ingrasat ca nu era curat in casa. cand a vazut ca nu au tinut motivele astea a zis ca eram prea geloasa ca nu mai avea timp de bere, biliard, poker, prieteni. nici astea nu prea au tinut ca niciodata nu i-am interzis nimic. iar gelozia era in limite pentru ca daca nu ai simti nimic pt pers respectiva nu ai avea d c sa fii geloasa. mi-a cerut sa ramanem prieteni. i-am zis ca eu asa ceva nu pot accepta pentru ca eu vreau totul sau nimic, eu nu ma multumesc cu jumatati de masura. Eu nut e pot vedea pe strada sau nu pot iesi cu tine la cafea zi sa iti zic “ce faci coaie” cand pe limba imi stau cuvintele “ ce faci Bic” sau “ce faci pui”. Nici nu stiu despre ce am putea vorbi daca ne-am vedea ca amici…ca despre masini am vorbit pe parcursul relatiei iar eu sa ma apuc acu sa iti zic tie cu cine sunt sau ce fac cu unu sau cu altul nu fac. In momentul cand ne-am despartit mi-a zis ca indiferent daca voi accepta sau nu el va veni la ziua mea chit ca nu ii voi da drumul in casa. Ziua mea ar fi urmat in 3 saptamani. Ca sa nu ma gasesaca singura in casa plangand dupa el mi-am chemat mai multi prieteni. Comportamentul lui a fost unul extrem de ciudat; usoare scene de gelozie, discutii despre rochii de mireasa. Dupa ziua mea a ramas la mine pentru ca bause. Eu m-am dus la baie sa ma schimb in pijamale si cand m-am intors l-am gasit dezbracat in pat. Nu am zis nimic m-am asezat in pat si in secunda doi era peste mine. Initial am refuzat la care el mi-a zis ca isi doreste foarte mult. Mi-a demonstrat ca nu avusese pe nimeni in perioada asta. Am raspuns deci la intrebarea pe care sigur v-ati pus-o daca a fost alta la mijloc.Nu nu a fost nimeni la mijloc. De pe 8 februarie cand ne-am despartit ne vedem in fiecare luna p 8 sa sarbatorim despartirea, la un pahar de vin si..., cu toate ca el nu realizeaza de ce ne vedem chiar p 8. Si eu si el am ajuns sa facem sex o data pe luna pentru ca nici el nici eu nu am avut pe nimeni in perioada asta. In conbtinuare el zice ca e o decizie definitiva , ca nu mai vrea relatie, ca s-a plictisit de mine, dar asta chiar e comportament de om plictisit? in momentul cand te plictisesti de cineva nu mai vi la persoana aia fie ca ai sau nu masina(deci rugand prietenii sa te aduca) nu ai asculta cd la masina facut de mine cu numele meu pe el, nu ai purta haine cuimparate de mine sau ceasuri cumparate de mine, nu mi-ai pupa mana noaptea cand esti convins ca dorm si ca nu simt.
Este barbatul care mie mi-a pus capac pentru care as fi fost in stare sa fac totul, si poate chiar am facut totul. Am ras alaturi de el dar am si plans rugandu-l sa se duca la doctor ca deh asa sunt barbatii. Am stat cu el si cand a avut bani si cand nu i-a mai avut si i-am avut eu. I-am facut toate poftele culinare ca sa zic asa dar si cele sexuale.
Mentionez ca e un tip extrem de orgolios si ca decizia a fost luata la nervi.
Am incercat sa va dau toate datele problemei mele iar acum astept sa va dati cu parerea, nu neaparat in legatura cu ce ar trebui sa fac ci asa daca eu gandesc aiurea in ceea ce priveste comportamentru lui




Sa fii tu sanatoasa! tu chiar crezi ca el face sex doar o data pe luna?doamne feteelor!deschideti ochii ! si cum adica,daca s-ar plictisit de tine,nu ar mai imbraca hainele cumparate de tine ? trezeste-te !chiar gandesti aiurea! scuza-ma ! crezi ca-si face procese de constiinta cand se duce la alta cu ceasul de la tine?
mdana
Postat pe 22 Mai 2010 19:46
De la: amika29, la data 2010-05-18 12:52:07scuze pt greselile de ortografie.cred ca e de la touch screen pt ca am laptop.multumesc


Draga mea.imagineaza-ti urmatorul scenariu:esti grav bolnava,si el fuge la ma-sa ...daca el da bir cu fugitii la prima problema ce te faci mai tarziu? daca te iubea cu adevarat te-ar fi inteles...din pacate ,in viata asta f des se intampla sa repetam greselile,nu te supara pe noi cele care incercam sa-ti deschidem ochii,sunt pareri si sfaturi obiective cu scopul de a te aduce cu picioarele pe pamant.Bafta
mdana
Postat pe 22 Mai 2010 19:54
o fi fost o bruma de dragoste la inceput,nu vreau sa fiu rea dar trebuie,de dragul copilului sa-ti vezi de viata ,nu te mai vrea,nu mai incerca sa faci totul perfect pentru ca iti v-a gasi motive.ai grija de ciopilul tau,nu te inbata cu apa rece,cauta un motiv sa dispara.multa bafta.
kudika034946
Postat pe 23 Mai 2010 01:53
De la: zapacealla, la data 2010-05-22 18:03:11buna fetelor si nu numai. ma gandeam ca e putin off topic dupa care am regandit opinia.
am fost doi ani cu un tip, ne-am despartit fara un motiov plauzibil. initial mi-a bagat balarii de genul ca te-ai ingrasat ca nu era curat in casa. cand a vazut ca nu au tinut motivele astea a zis ca eram prea geloasa ca nu mai avea timp de bere, biliard, poker, prieteni. nici astea nu prea au tinut ca niciodata nu i-am interzis nimic. iar gelozia era in limite pentru ca daca nu ai simti nimic pt pers respectiva nu ai avea d c sa fii geloasa. mi-a cerut sa ramanem prieteni. i-am zis ca eu asa ceva nu pot accepta pentru ca eu vreau totul sau nimic, eu nu ma multumesc cu jumatati de masura. Eu nut e pot vedea pe strada sau nu pot iesi cu tine la cafea zi sa iti zic “ce faci coaie” cand pe limba imi stau cuvintele “ ce faci Bic” sau “ce faci pui”. Nici nu stiu despre ce am putea vorbi daca ne-am vedea ca amici…ca despre masini am vorbit pe parcursul relatiei iar eu sa ma apuc acu sa iti zic tie cu cine sunt sau ce fac cu unu sau cu altul nu fac. In momentul cand ne-am despartit mi-a zis ca indiferent daca voi accepta sau nu el va veni la ziua mea chit ca nu ii voi da drumul in casa. Ziua mea ar fi urmat in 3 saptamani. Ca sa nu ma gasesaca singura in casa plangand dupa el mi-am chemat mai multi prieteni. Comportamentul lui a fost unul extrem de ciudat; usoare scene de gelozie, discutii despre rochii de mireasa. Dupa ziua mea a ramas la mine pentru ca bause. Eu m-am dus la baie sa ma schimb in pijamale si cand m-am intors l-am gasit dezbracat in pat. Nu am zis nimic m-am asezat in pat si in secunda doi era peste mine. Initial am refuzat la care el mi-a zis ca isi doreste foarte mult. Mi-a demonstrat ca nu avusese pe nimeni in perioada asta. Am raspuns deci la intrebarea pe care sigur v-ati pus-o daca a fost alta la mijloc.Nu nu a fost nimeni la mijloc. De pe 8 februarie cand ne-am despartit ne vedem in fiecare luna p 8 sa sarbatorim despartirea, la un pahar de vin si..., cu toate ca el nu realizeaza de ce ne vedem chiar p 8. Si eu si el am ajuns sa facem sex o data pe luna pentru ca nici el nici eu nu am avut pe nimeni in perioada asta. In conbtinuare el zice ca e o decizie definitiva , ca nu mai vrea relatie, ca s-a plictisit de mine, dar asta chiar e comportament de om plictisit? in momentul cand te plictisesti de cineva nu mai vi la persoana aia fie ca ai sau nu masina(deci rugand prietenii sa te aduca) nu ai asculta cd la masina facut de mine cu numele meu pe el, nu ai purta haine cuimparate de mine sau ceasuri cumparate de mine, nu mi-ai pupa mana noaptea cand esti convins ca dorm si ca nu simt.
Este barbatul care mie mi-a pus capac pentru care as fi fost in stare sa fac totul, si poate chiar am facut totul. Am ras alaturi de el dar am si plans rugandu-l sa se duca la doctor ca deh asa sunt barbatii. Am stat cu el si cand a avut bani si cand nu i-a mai avut si i-am avut eu. I-am facut toate poftele culinare ca sa zic asa dar si cele sexuale.
Mentionez ca e un tip extrem de orgolios si ca decizia a fost luata la nervi.
Am incercat sa va dau toate datele problemei mele iar acum astept sa va dati cu parerea, nu neaparat in legatura cu ce ar trebui sa fac ci asa daca eu gandesc aiurea in ceea ce priveste comportamentru lui

Draga mea, asta e povestea vietii mele, doar ca a mea a tinut trei ani, pentru ca eu nu am avut obiectii la ideea "suntem doar prieteni care fac sex, pentru ca eu pe tine nu te vreau". Nu cred ca am fost spectaculos de inteligenta la faza asta, dar iesisem dintr-o casnicie de 10 ani si nu aveam nici o intentie sa mai intru in alta, asa ca mi-era indiferent. Doar ca il iubeam foarte mult. Pana la urma nu a mers. La un moment dat, cand e sigur ca poate si nu il mai doare despartirea de tine, pleaca. Deocamdata o face putin cate putin, ca sa nu sufere. Daca tu suferi sau nu, asta nu-l preocupa, desi daca ii aduci la cunostiinta ca te doare, o sa o ia la fuga, pentru ca nu-si perminte sa aiba probleme in plus. Da, un barbat de vis... Inca nu am reusit sa mi-l scot din minte. Si din suflet... Fa-o macar tu si pentru mine.
kudika120283
Postat pe 23 Mai 2010 09:04
De la: amika29, la data 2010-05-22 19:01:03va multumesc tuturor celor care mi-ati dat un sfat.l-am luat incetisor cand i-am zis ca nu pot de moment sa fac un bebe.daca nu eram sincera cu el nu spuneam nimic si sambata viitoare ne-am fi casatorit.am pierdut tocmai din sinceritate.a spus ca apreciaza dar ca nu are ce face.asteapta sa fac un alt set de radiografii si dupa aceea a zis mai vedem noi.daca ma iubea asa mult nu era normal sa astepte parerea altui medic si apoi sa se mute cu mama lui?vine zilnic cand vrea el,nu mai trimite mesaje,nu raspunde cateodata la telefon,imi spune sa nu il presez ca face doar ce vrea el si niciodata nu o sa faca ce spun eu.ma apreciaza pt faptul ca stiu sa gatesc foarte bine,sa fac curatenie,sa calc si sa spal si mai ales ca am stiut sa il educ pe baietelul meu care e un copil deosebit de cuminte si respectuos dar si istet foc.de aceea vrea un copil cu mine.imi spune mereu ca nu are ce sa imi reproseze si ca am destule calitati ca sa facem un copil destept si frumos.m-a derutat mereu cand imi spunea asta si de aceea am cerut parerea voastra.ma iubeste sau vrea un copil cu mine pt ca am multe calitati?nu gasesc raspuns pt ca isi schimba comportamentul zilnic.parca ar avea dubla personalitate.

Eu incerc din rasputeri sa-mi dau seama care e ste ideea aici. Ideea lui vreau sa spun. Barbatii sub 30 de ani, dispusi sa dispara din relatie la prima problema aparuta, nu prea se dau in vant sa fac un copil. Dar asta e doar o presupunere a mea, poate sa nu fie adevarat. Din pacate, tot ce am ca si sfat sunt presupuneri, asa ca daca nu crezi ca se potrivesc cu realitatea, nu le baga in seama. Ma intrebam daca nu se foloseste de problema asta ca sa iasa din relatie, fara sa para ca el a vrut sa o faca si, intr-un fel sa fii tu vinovata pentru ca lucrurile nu au putut sa continue intre voi. Daca este asa nu-ti mai bate capul cu el, ca iti incurci viata degeaba. Ce-i drept, nici nu ai cum sa fii sigura ca asta e situatia. Adica unul de genul asta n-o sa spuna niciodata "da, iubito, sunt un magar las, bine ca am gasit ceva ca sa te fac sa crezi ca te iubesc, dar tu nu esti in stare sa-mi oferi ce am nevoie..". Tu o sa stii mai bine ce-i de facut. Si pe topicurile astea nimeni nu te poate ajuta. Realitatea este ca noi prioectam in raspunsurile pe care ti le dam propriile noastre experiente si trairi. Asa ca daca cineva te critica sa nu te mai necajesti, de fapt se critica pe el insusi sau ea insasi, pentru cine stie ce este ingropat in sufletul lor. Nu e nimic personal cu tine, iar tu esti o tipa deosebita, care, din cate am inteles, a facut o multime de chestii bune pana acum. Bravo tie! O sa faci si mai departe, nu-ti fa griji. Cu el sau fara el.
kudika120283
Postat pe 23 Mai 2010 09:29
De la: kudika120283, la data 2010-05-23 09:04:37
De la: zapacealla, la data 2010-05-22 18:03:11buna fetelor si nu numai. ma gandeam ca e putin off topic dupa care am regandit opinia.
am fost doi ani cu un tip, ne-am despartit fara un motiov plauzibil. initial mi-a bagat balarii de genul ca te-ai ingrasat ca nu era curat in casa. cand a vazut ca nu au tinut motivele astea a zis ca eram prea geloasa ca nu mai avea timp de bere, biliard, poker, prieteni. nici astea nu prea au tinut ca niciodata nu i-am interzis nimic. iar gelozia era in limite pentru ca daca nu ai simti nimic pt pers respectiva nu ai avea d c sa fii geloasa. mi-a cerut sa ramanem prieteni. i-am zis ca eu asa ceva nu pot accepta pentru ca eu vreau totul sau nimic, eu nu ma multumesc cu jumatati de masura. Eu nut e pot vedea pe strada sau nu pot iesi cu tine la cafea zi sa iti zic “ce faci coaie” cand pe limba imi stau cuvintele “ ce faci Bic” sau “ce faci pui”. Nici nu stiu despre ce am putea vorbi daca ne-am vedea ca amici…ca despre masini am vorbit pe parcursul relatiei iar eu sa ma apuc acu sa iti zic tie cu cine sunt sau ce fac cu unu sau cu altul nu fac. In momentul cand ne-am despartit mi-a zis ca indiferent daca voi accepta sau nu el va veni la ziua mea chit ca nu ii voi da drumul in casa. Ziua mea ar fi urmat in 3 saptamani. Ca sa nu ma gasesaca singura in casa plangand dupa el mi-am chemat mai multi prieteni. Comportamentul lui a fost unul extrem de ciudat; usoare scene de gelozie, discutii despre rochii de mireasa. Dupa ziua mea a ramas la mine pentru ca bause. Eu m-am dus la baie sa ma schimb in pijamale si cand m-am intors l-am gasit dezbracat in pat. Nu am zis nimic m-am asezat in pat si in secunda doi era peste mine. Initial am refuzat la care el mi-a zis ca isi doreste foarte mult. Mi-a demonstrat ca nu avusese pe nimeni in perioada asta. Am raspuns deci la intrebarea pe care sigur v-ati pus-o daca a fost alta la mijloc.Nu nu a fost nimeni la mijloc. De pe 8 februarie cand ne-am despartit ne vedem in fiecare luna p 8 sa sarbatorim despartirea, la un pahar de vin si..., cu toate ca el nu realizeaza de ce ne vedem chiar p 8. Si eu si el am ajuns sa facem sex o data pe luna pentru ca nici el nici eu nu am avut pe nimeni in perioada asta. In conbtinuare el zice ca e o decizie definitiva , ca nu mai vrea relatie, ca s-a plictisit de mine, dar asta chiar e comportament de om plictisit? in momentul cand te plictisesti de cineva nu mai vi la persoana aia fie ca ai sau nu masina(deci rugand prietenii sa te aduca) nu ai asculta cd la masina facut de mine cu numele meu pe el, nu ai purta haine cuimparate de mine sau ceasuri cumparate de mine, nu mi-ai pupa mana noaptea cand esti convins ca dorm si ca nu simt.
Este barbatul care mie mi-a pus capac pentru care as fi fost in stare sa fac totul, si poate chiar am facut totul. Am ras alaturi de el dar am si plans rugandu-l sa se duca la doctor ca deh asa sunt barbatii. Am stat cu el si cand a avut bani si cand nu i-a mai avut si i-am avut eu. I-am facut toate poftele culinare ca sa zic asa dar si cele sexuale.
Mentionez ca e un tip extrem de orgolios si ca decizia a fost luata la nervi.
Am incercat sa va dau toate datele problemei mele iar acum astept sa va dati cu parerea, nu neaparat in legatura cu ce ar trebui sa fac ci asa daca eu gandesc aiurea in ceea ce priveste comportamentru lui

Draga mea, asta e povestea vietii mele, doar ca a mea a tinut trei ani, pentru ca eu nu am avut obiectii la ideea "suntem doar prieteni care fac sex, pentru ca eu pe tine nu te vreau". Nu cred ca am fost spectaculos de inteligenta la faza asta, dar iesisem dintr-o casnicie de 10 ani si nu aveam nici o intentie sa mai intru in alta, asa ca mi-era indiferent. Doar ca il iubeam foarte mult. Pana la urma nu a mers. La un moment dat, cand e sigur ca poate si nu il mai doare despartirea de tine, pleaca. Deocamdata o face putin cate putin, ca sa nu sufere. Daca tu suferi sau nu, asta nu-l preocupa, desi daca ii aduci la cunostiinta ca te doare, o sa o ia la fuga, pentru ca nu-si perminte sa aiba probleme in plus. Da, un barbat de vis... Inca nu am reusit sa mi-l scot din minte. Si din suflet... Fa-o macar tu si pentru mine.


si mie imi e greu. nu pot fi cu nimeni, numai la el ma gandesc, ma trezesc la 4-5 dimineata plangand, il visez, etc
zapacealla
Postat pe 23 Mai 2010 10:56
.ma iubeste sau vrea un copil cu mine pt ca am multe calitati?nu gasesc raspuns pt ca isi schimba comportamentul zilnic.parca ar avea dubla personalitate.[/quote]




Cred ca vrea un copil cu tine,nu stiu ce sa zic cu iubirea,daca te iubea te accepta asa si facea tot posibilul sa caute o solutie pentru a putea avea tu un copilas,mergea cu tine la analize,vb cu doctori,nu este normal sa se mute cu mama cand aude ca nu poti avea un bebe,ideea era sa zica :stai putin sa vedem ce mai zic si alti docori etc.Nu te merita:(!
Multa bafta!



cami_goanga10
Postat pe 23 Mai 2010 12:52
O reteta miraculoasa vrei ? Consulta un psiholog si vei obtine rezultate spectaculoase !!!!
kudika187017
Postat pe 23 Mai 2010 13:38
mda chiar gandesti aiurea nu ii un sfat exact cum ai spus nu iti dau un sfat sau critica pur si simplu ii aiurea ,eu asta vad in relatia cu baiatu asta vine pe la tine chef sex nu vrea sa fie cu tine bla bla cautati altu, cai ii gelos ca nu , ca tu esti (rahat pe bat ) cautati unu cu care sa stai sa te iubeasca sa te simti bine cu el in orice privinta bla bla. da chiar mi se pare aiurea
kudika092976
Postat pe 31 Mai 2010 14:27
bai fato tu nu intelegi ca nu are nici o treaba cu tine cu chestia cu copil ca ii faci sau nu ii faci copil abureala de 3lei ,vine sasi goleasca ouale si cam atat si fuge inapoi la masa , si daca nu ma insel eu cred ca tu ai vrut copil nu el , si el atunci s-a speriat de numa , fi umpic mai realista si vezi de copil
si cautati pe altcineva
kudika092976
Postat pe 31 Mai 2010 14:35
cred ca ii este frica de casatorie...si de responsabilitatea de a avea o familie...sa iaba grija de un copil care nu este a lui
daria88
Postat pe 1 Iunie 2010 12:27
De la: miss_darine, la data 2010-05-18 13:26:31
De la: amika29, la data 2010-05-18 13:12:20m iss darine sa ai 2 relatii pan a la 29 de ani nu e o colectie.am nevoie de sfaturi nu de critici.multumesc oricum

aham, e normal sa nu-ti placa criticile, dar tu nu stii vb aia...un sut in fund e un pas inainte? ce sfaturi vrei sa primesti, decat sa casti ochii mai bine inainte sa te avanti intr-o casnicie, mai ales ca ai si responsabilitatea unui copil!

miss-ule ce dor ii e la coada de pian de tn
si acum pe subiect vroiam sa zic ca atunci cand iti doresti o familie si esti hotarat indiferent de ce va urma vei stii sa te descurci in orice situatie pt ca vei fii suficient de matur/a ca sa stii sa lupti pt familia ta, pt copilul tau si mai ales pt tn
yumy
Postat pe 1 Iunie 2010 12:47
A GASIT LA TINE CALDURICA SI BASCA O BUCATICA.CUM SA SE DEA LOVIT ?NORMAL CA TE DEZMIARDA NOAPTEA.ESTE SPECULANT,BARBATII AU DEVENIT DIN CE IN CE MAI SPECULANTI.
aizana
Postat pe 5 Iunie 2010 13:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se merita ca "din iubire" sa te culci cu EL 70 De la: Trixibell 9 August 2009 16:11
Am nevoie de un pic de ajutor..logica imi spune sa fac ceva..inima altceva ( Scuze pentru primul post ) 21 De la: freakbabe 9 Decembrie 2009 15:20
Necazul :( 11 De la: yocorrina22 8 Aprilie 2010 14:45
mai are rost casnicia ? 31 De la: anca0704 15 Septembrie 2009 20:39
Simt ca vreau sa ne impacam dar sunt prea orgolioasa! 10 De la: danut_lucian 13 Iunie 2009 11:52