Setari Cookie-uri

HELP !!!!! Sex anal fara prezervativ !!!!! O asa mare problema?????

De la: dontworibehapi, la data 2009-04-15 15:15:07
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 15:09:15
De la: pamela_1, la data 2009-04-15 15:06:15nu cred ca tocmai acum sa fi patit ceva..numai daca nu se duce mister pe la altele.... daca ai facuto doar o data eu cred ca ai sansa sa fi ok...

Asta e...ca s-a intamplat vineri noaptea...sambata ziua si luni dimineata...si stiu sigur ca nu merge pe la altele...ar fi culmea...
esti 100 sigura eu nu prea


nu mai fi rautacios
Diavolyta_
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:18
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-15 15:18:59
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-15 15:15:07
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 15:09:15
De la: pamela_1, la data 2009-04-15 15:06:15nu cred ca tocmai acum sa fi patit ceva..numai daca nu se duce mister pe la altele.... daca ai facuto doar o data eu cred ca ai sansa sa fi ok...

Asta e...ca s-a intamplat vineri noaptea...sambata ziua si luni dimineata...si stiu sigur ca nu merge pe la altele...ar fi culmea...
esti 100 sigura eu nu prea


nu mai fi rautacios
pai nu sunt doar ca vreau sa stiu ca e siguraa ca daca are emne de indoala nu se stie niciodata, depinde ce ii spune instinctul
dontworibehapi
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:24
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-15 15:24:12
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-15 15:18:59
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-15 15:15:07
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 15:09:15
De la: pamela_1, la data 2009-04-15 15:06:15nu cred ca tocmai acum sa fi patit ceva..numai daca nu se duce mister pe la altele.... daca ai facuto doar o data eu cred ca ai sansa sa fi ok...

Asta e...ca s-a intamplat vineri noaptea...sambata ziua si luni dimineata...si stiu sigur ca nu merge pe la altele...ar fi culmea...
esti 100 sigura eu nu prea


nu mai fi rautacios
pai nu sunt doar ca vreau sa stiu ca e siguraa ca daca are emne de indoala nu se stie niciodata, depinde ce ii spune instinctul


instincu` ei de fata mare n`o inseala
Diavolyta_
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:26
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 12:55:49Buna ziua.Am facut de cateva zile sex anal cu prietenul meu acest lucru intamplandu-se pentru prima data.De atunci am mai facut de doua ori.Nu am folosit nici un lubrifiant si nici prezervativ.Nu a fost deloc dureros la introducerea penisului si chiar mi-a placut.Problema e ca la final dupa ce am facut-o a treia oara am observat pe un servetel putin sange.Fisura anala nu cred ca e pentru ca acum nu mai am nici o problema.Vroiam doar sa va intreb daca e asa de mare problema ca nu am folosit prezervativ?Riscul unei sarcini stiu ca este foarte mic spre zero, mai ales ca eu eram si la ciclu si foloseam tampon intern OB. Suntem impreuna de 5 luni si nu am mai intretinut relatii sexuale cu nimeni altcineva.Care ar fi riscurile contactarii unei boli cu transmitere sexuala? Sau daca acuma sunt ok...inseamna ca nu am luat nici o boala nu? Sau...cand ar trebui sa se vada daca am ceva...care ar trebui sa fie simptomele? El ma asigura ca nu s-a intamplat nimic si sa fiu foarte sigura pe ce zice el ca stie ce face si e constient de tot, doar ca putina frica este in sufletul meu si vreau sa fie totul bine si frumos, si pe viitor o sa procedez mai cu cap ca sa nu mai trebuiasca sa am dubii.Multumesc


Problema nu este pozitia sau felulu sexului, sau perioada dupa care o faci cu cineva, de cate ori pe zi, cu cine o practici, sau ce fel de jucarii folosesti atata timp cat iti face tie placere...Asta e treaba ta...Nu ma tangeaza pe mine si nu judec preferintele tale sau iti recomand variante pentru fete cuminti;-)...
Problema ta este mai mult naivitatea cu care experimentezi anumite "chestii"...Lipsa de informare si de educatie sexuala...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:34
De la: pamela_1, la data 2009-04-15 13:31:54mai fetelor...unde va este mintea?!!1 ..acum sincer vorbim...prima oara in viata trebuie sa fie o amintire placuta....sa plutesti cind faci dragoste cu iubirea vietii tale....
cum va lasati pacalite de niste mascarici de barbati care se cred .....barbatii...dar sunt animale..fata mea viata e frumoasa cind iubesti si esti iubita...apreciata....se pare ca ai inceput cu stingul...nu te judec...insa deschide ochii....


ce bine le-a zis fata asta!!! mare dreptate are!!! ..unele fete sunt atat de naive....offf
lil_devil
Postat pe 15 Aprilie 2009 17:23
De la: lil_devil, la data 2009-04-15 17:23:18
De la: pamela_1, la data 2009-04-15 13:31:54mai fetelor...unde va este mintea?!!1 ..acum sincer vorbim...prima oara in viata trebuie sa fie o amintire placuta....sa plutesti cind faci dragoste cu iubirea vietii tale....
cum va lasati pacalite de niste mascarici de barbati care se cred .....barbatii...dar sunt animale..fata mea viata e frumoasa cind iubesti si esti iubita...apreciata....se pare ca ai inceput cu stingul...nu te judec...insa deschide ochii....


ce bine le-a zis fata asta!!! mare dreptate are!!! ..unele fete sunt atat de naive....offf

da foarte mare nu zic ca sa nu incerci cred ca toata lumea e curioasa dar cred ca e fi bine sa stii din timp la ce riscuri de expui
yumy
Postat pe 15 Aprilie 2009 18:04
De la: lil_devil, la data 2009-04-15 17:23:18
De la: pamela_1, la data 2009-04-15 13:31:54mai fetelor...unde va este mintea?!!1 ..acum sincer vorbim...prima oara in viata trebuie sa fie o amintire placuta....sa plutesti cind faci dragoste cu iubirea vietii tale....
cum va lasati pacalite de niste mascarici de barbati care se cred .....barbatii...dar sunt animale..fata mea viata e frumoasa cind iubesti si esti iubita...apreciata....se pare ca ai inceput cu stingul...nu te judec...insa deschide ochii....


ce bine le-a zis fata asta!!! mare dreptate are!!! ..unele fete sunt atat de naive....offf


Ideea e ca Pamela nu a inteles foarte bine situatia cand a dat raspunsul.Prima oara cand am facut-o cu el a fost superb si bineinteles ca am folosit si prezervativ.Am o amintire foarte placuta si e baiatul care il iubesc cel mai mult de pana acuma.Am incredere in el si stiu ca nu umbla cu altele.Nu cred ca am inceput cu stangul...cred doar ca ne-am dat putin cu stangul in dreptul pe parcurs...adica acuma..facand sex anal neprotejat.Nu e chestia ca sunt naiva...e chestia ca m-am lasat dusa de val.Oricum...o sa deschid bine ochii si o sa ma informez ca sa nu mai trebuiasca sa trec prin asemenea intamplari neplacute.
Melania_mely
Postat pe 15 Aprilie 2009 18:06
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 18:06:42
De la: lil_devil, la data 2009-04-15 17:23:18
De la: pamela_1, la data 2009-04-15 13:31:54mai fetelor...unde va este mintea?!!1 ..acum sincer vorbim...prima oara in viata trebuie sa fie o amintire placuta....sa plutesti cind faci dragoste cu iubirea vietii tale....
cum va lasati pacalite de niste mascarici de barbati care se cred .....barbatii...dar sunt animale..fata mea viata e frumoasa cind iubesti si esti iubita...apreciata....se pare ca ai inceput cu stingul...nu te judec...insa deschide ochii....


ce bine le-a zis fata asta!!! mare dreptate are!!! ..unele fete sunt atat de naive....offf


Ideea e ca Pamela nu a inteles foarte bine situatia cand a dat raspunsul.Prima oara cand am facut-o cu el a fost superb si bineinteles ca am folosit si prezervativ.Am o amintire foarte placuta si e baiatul care il iubesc cel mai mult de pana acuma.Am incredere in el si stiu ca nu umbla cu altele.Nu cred ca am inceput cu stangul...cred doar ca ne-am dat putin cu stangul in dreptul pe parcurs...adica acuma..facand sex anal neprotejat.Nu e chestia ca sunt naiva...e chestia ca m-am lasat dusa de val.Oricum...o sa deschid bine ochii si o sa ma informez ca sa nu mai trebuiasca sa trec prin asemenea intamplari neplacute.

probabil a considerat ca daca esti cu el de ceva timp sil iubesti poti incerca si altceva ideea este ca tu ai zis ca ai avut si hemoroizi ar fi trebuit sa ii explici si lui ca ai o problema inrest zic ca pe viitor trebuie sa fii mai atenta si sa ai grija de tn
yumy
Postat pe 15 Aprilie 2009 18:09
De la: yumalai, la data 2009-04-15 18:09:34
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 18:06:42
De la: lil_devil, la data 2009-04-15 17:23:18
De la: pamela_1, la data 2009-04-15 13:31:54mai fetelor...unde va este mintea?!!1 ..acum sincer vorbim...prima oara in viata trebuie sa fie o amintire placuta....sa plutesti cind faci dragoste cu iubirea vietii tale....
cum va lasati pacalite de niste mascarici de barbati care se cred .....barbatii...dar sunt animale..fata mea viata e frumoasa cind iubesti si esti iubita...apreciata....se pare ca ai inceput cu stingul...nu te judec...insa deschide ochii....


ce bine le-a zis fata asta!!! mare dreptate are!!! ..unele fete sunt atat de naive....offf


Ideea e ca Pamela nu a inteles foarte bine situatia cand a dat raspunsul.Prima oara cand am facut-o cu el a fost superb si bineinteles ca am folosit si prezervativ.Am o amintire foarte placuta si e baiatul care il iubesc cel mai mult de pana acuma.Am incredere in el si stiu ca nu umbla cu altele.Nu cred ca am inceput cu stangul...cred doar ca ne-am dat putin cu stangul in dreptul pe parcurs...adica acuma..facand sex anal neprotejat.Nu e chestia ca sunt naiva...e chestia ca m-am lasat dusa de val.Oricum...o sa deschid bine ochii si o sa ma informez ca sa nu mai trebuiasca sa trec prin asemenea intamplari neplacute.

probabil a considerat ca daca esti cu el de ceva timp sil iubesti poti incerca si altceva ideea este ca tu ai zis ca ai avut si hemoroizi ar fi trebuit sa ii explici si lui ca ai o problema in rest zic ca pe viitor trebuie sa fii mai atenta si sa ai grija de tn


Multumesc frumos pentru incurajari Yumalai.Chiar simteam nevoia sa mai aud si cuvinte de incurajare pe langa celelalte spuse asa aiurea si in bataie de joc.O sa am mult mai multa grija de acuma inainte si o sa o luam mult mai usor cu sexul...de orice fel.O sa merg chiar maine la un cabinet de planning la un consult ginecologic sa vad cum sta treaba.Multumesc inca o data.
Melania_mely
Postat pe 15 Aprilie 2009 18:12
faci foarte bine ca mergi la un cabinet sa ai grija de tine in continuare si sa ai un paste fericit si cat mai linistit
yumy
Postat pe 15 Aprilie 2009 18:16
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 12:55:49Buna ziua.Am facut de cateva zile sex anal cu prietenul meu acest lucru intamplandu-se pentru prima data.



Riscul unei sarcini stiu ca este foarte mic spre zero, mai ales ca eu eram si la ciclu si foloseam tampon intern OB.


Ma duc sa fumez o tigara si apoi sa numar pana la 10 inainte sa citesc cele 3 pagini ale topicului
iris_4_ever
Postat pe 15 Aprilie 2009 19:42

Mda, buna idee sa ies la o tigara inainte sa citesc

De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 18:12:51.O sa am mult mai multa grija de acuma inainte si o sa o luam mult mai usor cu sexul...de orice fel.


Singura grija care tre sa te preocupe este sa iti iei anticonceptionalele si sa folosesti prezervativul atunci cand faci sex anal .....ce treaba are asta cu luatul mai incet cu sexul nu am priceput

A fost suficient sa citesti cateva mesaje ca sa iei asa o hotarare drastica ?
Cum poti sa o iei ,,mult mai usor cu sexul '' cand tu deja ai incercat tot ce e posibil INTR-UN CUPLU ?
iris_4_ever
Postat pe 15 Aprilie 2009 19:58
Nu am citit si celelalte pagini din urma, pt ca nu am rabdare, poate ca ti s-a mai spus pana acum pe acest topic deschis de tine, ca unul dintre factorii care cauzeaza formarea hemoroizilor este chiar sexul anal. Deci, ai mare grija...si sa nu mai faci niciodata dar niciodata in viata ta, sex anal fara prezervativ.
lil_devil
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:03
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-15 19:58:14
Mda, buna idee sa ies la o tigara inainte sa citesc

De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 18:12:51.O sa am mult mai multa grija de acuma inainte si o sa o luam mult mai usor cu sexul...de orice fel.


Singura grija care tre sa te preocupe este sa iti iei anticonceptionalele si sa folosesti prezervativul atunci cand faci sex anal .....ce treaba are asta cu luatul mai incet cu sexul nu am priceput

A fost suficient sa citesti cateva mesaje ca sa iei asa o hotarare drastica ?
Cum poti sa o iei ,,mult mai usor cu sexul '' cand tu deja ai incercat tot ce e posibil INTR-UN CUPLU ?


O sa incep sa iau si anticonceptionale si da...in cazul in care se va intampla sa mai facem sex anal o sa folosim prezervativul...desi zau...acu dupa intamplarea asta nu prea imi mai arde de asa ceva.Cred ca o sa ne rezumam la sex normal si atat.Dar tot mi-e putin frica sa nu fi luat ceva infectie sau ceva bacterie..
Melania_mely
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:03
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-15 19:58:14
Mda, buna idee sa ies la o tigara inainte sa citesc

De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 18:12:51.O sa am mult mai multa grija de acuma inainte si o sa o luam mult mai usor cu sexul...de orice fel.


Singura grija care tre sa te preocupe este sa iti iei anticonceptionalele si sa folosesti prezervativul atunci cand faci sex anal .....ce treaba are asta cu luatul mai incet cu sexul nu am priceput

A fost suficient sa citesti cateva mesaje ca sa iei asa o hotarare drastica ?
Cum poti sa o iei ,,mult mai usor cu sexul '' cand tu deja ai incercat tot ce e posibil INTR-UN CUPLU ?


da.mi voie sa te corectez: in grup, in 3, orgie, cu animale etc. deci nu au incercat chiar tot. si toate astea se poate sa le faci si in cuplu.
l_diana_c
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:05
Cum f**k sa ramai insarcinata daca faci sex anal???????????? Ok, ca sunt mii se alte riscuri, asta asa e, dar SA RAMAI INSARCINATA?????
Lallz
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:11
Really, nu ma pot opri din ras
Asta-i ca in bancul cu Ion si Maria, cand se duc la medic si spun ca ei incearca sa aiba un copil, dar ea nu ramane insarcinata...La care medicul, vazandu-i cam pe langa subiect, ii intreaba ce fac exact in directia asta. Si Ion raspunde: 'Pai i-o bag in gura, ce sa fac?!?!'
Lallz
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:15
De la: Lallz, la data 2009-04-15 20:15:09Really, nu ma pot opri din ras
Asta-i ca in bancul cu Ion si Maria, cand se duc la medic si spun ca ei incearca sa aiba un copil, dar ea nu ramane insarcinata...La care medicul, vazandu-i cam pe langa subiect, ii intreaba ce fac exact in directia asta. Si Ion raspunde: 'Pai i-o bag in gura, ce sa fac?!?!'


Vai multumesc frumos.Dar cum ai putut sa spui o gluma...puteai sa imi zici si dintre alea mii si mii de riscuri care sunt...
Melania_mely
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:17
De la: l_diana_c, la data 2009-04-15 20:05:38
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-15 19:58:14
Mda, buna idee sa ies la o tigara inainte sa citesc

De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 18:12:51.O sa am mult mai multa grija de acuma inainte si o sa o luam mult mai usor cu sexul...de orice fel.


Singura grija care tre sa te preocupe este sa iti iei anticonceptionalele si sa folosesti prezervativul atunci cand faci sex anal .....ce treaba are asta cu luatul mai incet cu sexul nu am priceput

A fost suficient sa citesti cateva mesaje ca sa iei asa o hotarare drastica ?
Cum poti sa o iei ,,mult mai usor cu sexul '' cand tu deja ai incercat tot ce e posibil INTR-UN CUPLU ?


da.mi voie sa te corectez: in grup, in 3, orgie, cu animale etc. deci nu au incercat chiar tot. si toate astea se poate sa le faci si in cuplu.


Te rog sa nu ma corectezi pentru ca am precizat ca au incercat tot ce e posibil INTR-UN CUPLU !
iris_4_ever
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:18
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 20:17:18
De la: Lallz, la data 2009-04-15 20:15:09Really, nu ma pot opri din ras
Asta-i ca in bancul cu Ion si Maria, cand se duc la medic si spun ca ei incearca sa aiba un copil, dar ea nu ramane insarcinata...La care medicul, vazandu-i cam pe langa subiect, ii intreaba ce fac exact in directia asta. Si Ion raspunde: 'Pai i-o bag in gura, ce sa fac?!?!'


Vai multumesc frumos.Dar cum ai putut sa spui o gluma...puteai sa imi zici si dintre alea mii si mii de riscuri care sunt...


daca erai asa de ingrijorata puteai cauta pe google de dimineata pana acum.... sa vezi riscurile....
Diavolyta_
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:18
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 20:03:46
...acu dupa intamplarea asta nu prea imi mai arde de asa ceva.Cred ca o sa ne rezumam la sex normal si atat.Dar tot mi-e putin frica sa nu fi luat ceva infectie sau ceva bacterie..


Acu pe bune , daca ti-a placut nu vad ce pana mea te-ar opri sa nu o mai faci
Asta in cazul in care hemoroizii aia nu au ceva de spus
iris_4_ever
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:20
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 20:17:18
De la: Lallz, la data 2009-04-15 20:15:09Really, nu ma pot opri din ras
Asta-i ca in bancul cu Ion si Maria, cand se duc la medic si spun ca ei incearca sa aiba un copil, dar ea nu ramane insarcinata...La care medicul, vazandu-i cam pe langa subiect, ii intreaba ce fac exact in directia asta. Si Ion raspunde: 'Pai i-o bag in gura, ce sa fac?!?!'


Vai multumesc frumos.Dar cum ai putut sa spui o gluma...puteai sa imi zici si dintre alea mii si mii de riscuri care sunt...

Lasa-le pe gorgone sa faca ciunga.
Prima intrebare: inainte de a o face anal, ati facut-o numai cu prezervativ? (oricum, stiu ca ati folosit prezervativul doar ca si anticonceptional, nu pentru protectia BTS).
De cate ori ati facut-o normal?
UnYang
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:27
De la: UnYang, la data 2009-04-15 20:27:48
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 20:17:18
De la: Lallz, la data 2009-04-15 20:15:09Really, nu ma pot opri din ras
Asta-i ca in bancul cu Ion si Maria, cand se duc la medic si spun ca ei incearca sa aiba un copil, dar ea nu ramane insarcinata...La care medicul, vazandu-i cam pe langa subiect, ii intreaba ce fac exact in directia asta. Si Ion raspunde: 'Pai i-o bag in gura, ce sa fac?!?!'


Vai multumesc frumos.Dar cum ai putut sa spui o gluma...puteai sa imi zici si dintre alea mii si mii de riscuri care sunt...

Lasa-le pe gorgone sa faca ciunga.
Prima intrebare: inainte de a o face anal, ati facut-o numai cu prezervativ? (oricum, stiu ca ati folosit prezervativul doar ca si anticonceptional, nu pentru protectia BTS).
De cate ori ati facut-o normal?


Doar de cateva ori am facut-o normal pentru ca eu cu el mi-am inceput viata sexuala si am zis ca pana nu iau anticonceptionale nu vreau sa se mai intample pentru ca nu sunt eu linistita.Acum cateva zile s-a intamplat sa fim plecati la munte si din una in alta am ajuns sa facem anal.Stiu ca nu a fost cea mai buna decizie...nici nu aveam prezervativ la noi pentru ca stiam ca nu se intampla nimic pana nu incep sa iau eu anti..dar uite ca planul de acasa nu se potriveste cu cel din targ si astfel s-a intamplat ca de 3 ori sa facem sex anal fara prezervativ.
Melania_mely
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:38
da` sincer acumm ti`o placut sau nu sexu` anal??
Diavolyta_
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:40
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-15 20:40:22da` sincer acumm ti`o placut sau nu sexu` anal??


Scumpa mea...nu stiu de ce ai impresia ca sunt vreo retardata sau vreo inculta.Ok..nu toata lumea e ft bine documentata in acest sens...recunosc...sunt la inceput..dar asta nu inseamna ca nu stiu cum sa imi scriu numele pe o hartie.Si decat sa iti pierzi vremea sa faci misto mai bine in timpul asta faci ceva constructiv.O seara placuta iti doresc !!!
Melania_mely
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:43
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 20:43:01
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-15 20:40:22da` sincer acumm ti`o placut sau nu sexu` anal??


Scumpa mea...nu stiu de ce ai impresia ca sunt vreo retardata sau vreo inculta.Ok..nu toata lumea e ft bine documentata in acest sens...recunosc...sunt la inceput..dar asta nu inseamna ca nu stiu cum sa imi scriu numele pe o hartie.Si decat sa iti pierzi vremea sa faci misto mai bine in timpul asta faci ceva constructiv.O seara placuta iti doresc !!!


hahhahaaaaa nu te`am luat deloc la misto... daca ti`o placut si te`ai simtit bine de ce sa te opresti??? la asta m`am referit... la urma urmei e viata ta.. e c.u.r.u. tau si faci ce vrei
ufff grele tareeee
Diavolyta_
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:44
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 20:38:52
Doar de cateva ori am facut-o normal pentru ca eu cu el mi-am inceput viata sexuala si am zis ca pana nu iau anticonceptionale nu vreau sa se mai intample pentru ca nu sunt eu linistita.Acum cateva zile s-a intamplat sa fim plecati la munte si din una in alta am ajuns sa facem anal.Stiu ca nu a fost cea mai buna decizie...nici nu aveam prezervativ la noi pentru ca stiam ca nu se intampla nimic pana nu incep sa iau eu anti..dar uite ca planul de acasa nu se potriveste cu cel din targ si astfel s-a intamplat ca de 3 ori sa facem sex anal fara prezervativ.

Eu te-am intrebat altceva: mereu ati facut-o cu prezervativ atunci cand a fost vaginal?
Nu de alta, dar daca s-a intamplat si fara, atunci nu are rost sa-ti mai pui intrebarea: "daca am facut-o anal, as putea lua anumite boli?". Sa iei boli de la el, evident. Caci din moment ce ai facut-o vaginal fara prezervativ, atunci nu mai conteaza restul. Daca e bolnav, atunci esti si tu.
In alta ordine, daca in momentele cand ati facut-o anal, ati incercat si vaginal (intermitent), fara ca el sa se spele in pauze, atunci exista sanse serioase de a cara bacterii din rect in vagin.
Ca idee: never ever s-o mai faci anal fara lubrefiere. Fisura a aparut din cauza lipsei lubrefierii.
UnYang
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:46
De la: UnYang, la data 2009-04-15 20:46:25
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 20:38:52
Doar de cateva ori am facut-o normal pentru ca eu cu el mi-am inceput viata sexuala si am zis ca pana nu iau anticonceptionale nu vreau sa se mai intample pentru ca nu sunt eu linistita.Acum cateva zile s-a intamplat sa fim plecati la munte si din una in alta am ajuns sa facem anal.Stiu ca nu a fost cea mai buna decizie...nici nu aveam prezervativ la noi pentru ca stiam ca nu se intampla nimic pana nu incep sa iau eu anti..dar uite ca planul de acasa nu se potriveste cu cel din targ si astfel s-a intamplat ca de 3 ori sa facem sex anal fara prezervativ.

Eu te-am intrebat altceva: mereu ati facut-o cu prezervativ atunci cand a fost vaginal?
Nu de alta, dar daca s-a intamplat si fara, atunci nu are rost sa-ti mai pui intrebarea: "daca am facut-o anal, as putea lua anumite boli?". Sa iei boli de la el, evident. Caci din moment ce ai facut-o vaginal fara prezervativ, atunci nu mai conteaza restul. Daca e bolnav, atunci esti si tu.
In alta ordine, daca in momentele cand ati facut-o anal, ati incercat si vaginal (intermitent), fara ca el sa se spele in pauze, atunci exista sanse serioase de a cara bacterii din rect in vagin.
Ca idee: never ever s-o mai faci anal fara lubrefiere. Fisura a aparut din cauza lipsei lubrefierii.


Da, mereu am facut-o cu prezervativ cand a fost vaginal.Dar a fost doar de cateva ori...de doua sau trei ori.Si acum cand am facut anal...am facut doar anal fara altceva.
Melania_mely
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:53
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 20:38:52
De la: UnYang, la data 2009-04-15 20:27:48
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 20:17:18
De la: Lallz, la data 2009-04-15 20:15:09Really, nu ma pot opri din ras
Asta-i ca in bancul cu Ion si Maria, cand se duc la medic si spun ca ei incearca sa aiba un copil, dar ea nu ramane insarcinata...La care medicul, vazandu-i cam pe langa subiect, ii intreaba ce fac exact in directia asta. Si Ion raspunde: 'Pai i-o bag in gura, ce sa fac?!?!'


Vai multumesc frumos.Dar cum ai putut sa spui o gluma...puteai sa imi zici si dintre alea mii si mii de riscuri care sunt...

Lasa-le pe gorgone sa faca ciunga.
Prima intrebare: inainte de a o face anal, ati facut-o numai cu prezervativ? (oricum, stiu ca ati folosit prezervativul doar ca si anticonceptional, nu pentru protectia BTS).
De cate ori ati facut-o normal?


Doar de cateva ori am facut-o normal pentru ca eu cu el mi-am inceput viata sexuala si am zis ca pana nu iau anticonceptionale nu vreau sa se mai intample pentru ca nu sunt eu linistita.Acum cateva zile s-a intamplat sa fim plecati la munte si din una in alta am ajuns sa facem anal.Stiu ca nu a fost cea mai buna decizie...nici nu aveam prezervativ la noi pentru ca stiam ca nu se intampla nimic pana nu incep sa iau eu anti..dar uite ca planul de acasa nu se potriveste cu cel din targ si astfel s-a intamplat ca de 3 ori sa facem sex anal fara prezervativ.

Acum mai mult ca sigur ca vor fi cativa care imi vor sari in cap cu o groaza de contraargumente si cu siguranta ca exista, insa printre riscuri se numara fisurile anale, hemoroizii, slabirea muschilor anali (care au fost facuti doar pt a elimina, nu si a primi) si, in cel mai rau caz, daca ti se sparge colonul, materiile fecale ajung in sange. Si faza naspa e ca nici nu mai apuci sa ajungi la spital. Cu siguranta mai sunt si altele, mie astea mi se par cele mai importante. Acum ii las pe altii sa vina cu argumente pro. Oricum, fiecare cum se simte bine
Lallz
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:53
De la: Melania_mely, la data 2009-04-15 20:53:22
Da, mereu am facut-o cu prezervativ cand a fost vaginal.Dar a fost doar de cateva ori...de doua sau trei ori.Si acum cand am facut anal...am facut doar anal fara altceva.

Pai, atunci e clar ca ai fi putut lua orice fel de boala.
Totusi, am o nedumerire, eu, asa, ca barbat: daca ati facut-o doar de cateva ori vaginal, oare cum de te-ai lasat asa repede convinsa sa treci la anal (mooooama, cata deschidere ai in pat, il invidiez pe baietasul de langa tine), iar a doua la mana, oare el, care zici ca te iubeste, cum dreaq de te-a determinat s-o faci anal asa rapid? Imi seamana a "utilizare".
Nu ca ar fi rau sa o faci anal, dar de obicei asta presupune ceva acomodare cu persoana respeciva in pat (si chiar o sexualitate ceva mai coapta), presupune incredere, ori o relatie ceva mai avansata.
UnYang
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vb ft important..vreau sa ma ajutati 58 De la: kudika326643 24 Octombrie 2010 10:39
bisexualitate 210 De la: 10 Noiembrie 2016 17:28
libertatea in cuplu 250 De la: felixcat 21 Martie 2011 10:14
am o problema si nu prea gasesc raspunsul :( 29 De la: BlueBubble 10 August 2010 23:23
nu vrea sa se culce cu mine 118 De la: mickyyo_parintele 19 Mai 2009 23:27