Setari Cookie-uri

I-ati da parola voastra de mail/Messenger iubitului/iubitei voastre?

De la: _oktober_, la data 2010-08-30 17:50:36inseamna ca aia sunt mult mai batrani decat par

sa stii
cel mai tanar are vreo 50
geo_reincarcat_iara
Postat pe 30 August 2010 18:11
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-30 17:27:01
De la: dance_in_the_dark, la data 2010-08-30 17:01:03

In conculzie gagica....


si zici ca ai fost la un concert rock!!??


Ce legatura exista intre ironie si rock?..Sau trebuia sa dau din cap in timp ce postam comentul?:)))))))))))..A si apropo..daca mergi la un concert rock nu inseamna neaparat ca esti rockerita:)))...In conculzie..ascult f rar muzica rock insa nu ma deranjeaz daca se asculta in jurul meu.
dance_in_the_dark
Postat pe 30 August 2010 19:20
nu ma deranjeaza deloc dak o stie, poate odata am nevoie de cv si chiar ma poate ajuta chestia asta mai ales k nu imi scoate ochii cu nimic
oana_gabi
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:21
De la: EmperorNerva, la data 2009-04-24 17:35:21Vreau sa stiu daca vi se pare normal asa ceva. Mie unul mi se pare total aiurea. Asta este violare a corespondentei ca sa nu zic si tembelism curat....


dace e o persoana pe care o iubesc, nu am nici-o retinere in ai oferi acces la mail ... insa, la fel de bine pot sa am si anumite informatii Off-Limit, insa in principiu nu am secrete, sau incerc sa am cat mai putine, secretele nu fac decat sa te roada din interior
battleofwits
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:36
De la: battleofwits, la data 2010-10-15 17:36:45
De la: EmperorNerva, la data 2009-04-24 17:35:21Vreau sa stiu daca vi se pare normal asa ceva. Mie unul mi se pare total aiurea. Asta este violare a corespondentei ca sa nu zic si tembelism curat....


dace e o persoana pe care o iubesc, nu am nici-o retinere in ai oferi acces la mail ... insa, la fel de bine pot sa am si anumite informatii Off-Limit, insa in principiu nu am secrete, sau incerc sa am cat mai putine, secretele nu fac decat sa te roada din interior


ai dreptate Oana, dar totusi mi se pare o oarecare violare a intimitatii, personal nu am secrete, dar daca iubitul meu ar dori sa imi cunoasca parolele i le-as spune fara retineri, dar m-as intreba, oare de ce mi le-a cerut? inseamna ca nu are incredere totala in mine
visan_georgiana
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:38
De la: EmperorNerva, la data 2009-04-24 17:35:21Vreau sa stiu daca vi se pare normal asa ceva. Mie unul mi se pare total aiurea. Asta este violare a corespondentei ca sa nu zic si tembelism curat....


Foarte corect fiecare cu p...a masii ,cand o femeie te vrea iti demonstreaza prin fapte ,nu trebuie neaparat sa citesti un mess :)) ,cu asta te sustin ca este valabila si la femei si barbati ca citeste e una ca nah nu te poti ascunde ,dar sa ii spui parola prietenului/prietenei mi se pare YABBA DABBA DOO ma intelegi ?
alexo88
Postat pe 18 Ianuarie 2011 10:54
De la: EmperorNerva, la data 2009-04-24 17:35:21Vreau sa stiu daca vi se pare normal asa ceva. Mie unul mi se pare total aiurea. Asta este violare a corespondentei ca sa nu zic si tembelism curat....

Ma amuz ca am trait ceva similar... fosta iubita imi ceruse parola, pe motiv ca al ei nu merge.. stiam ca inventeaza, dar i-am dat-o ca aveam incredere in ea, ce putea sa faca.. pana la urma, nu? Ca sa observ mai tarziu ca mi-a sters din lista o fata cu care am facut schimb de cateva mail-uri si am iesit o singura data cu ea..si i-a trimis si un mail de geloasa ce era, dar s-a `semnat` Vazand ca am caut de prost i-am cerut sa-mi dea parola ei si n-a vrut..NU mai zic, acelasi lucrul si cu telefonul mobil..in fine.

I-am aflat parola singur pe motiv ca o cunosteam, si dupa cum stiti yahoo iti permite sa iti recuperezi porola daca raspunzi la cateva intrebari si am raspuns corect .Am vrut doar sa-i demonstrez ca pot, nu`s gelos, (decat intr-o mica masura) si nu am mai tinut legatura, din mai multe motive, dar unul a fost si asta.

morala, nu cere un lucru pe care nici tu nu-l faci si e bine sa fii transparent, sa nu creada ca ascunzi ceva..e un amarat de mail.. nu fac afaceri, transactii si nu e vital pt mine
M-a deranjat ca ea a fost extrem de geloasa, posesiva.. si ma verifica, nu pt ca aveam motive, dar a fost patita fata..pe cand ea vorbea pe mess cu altii, nu puteai sa te apropii
Gicutza_
Postat pe 18 Ianuarie 2011 13:18
eu una nu vad nimica rau in asta clar ca fiind o persoana cu secrete sau asa nare rost sa dai parola la iubit/a ca probabil numai sufera persoana respectiva....si eu stiu parola sotului inca de cand eram iubiti si el pe a mea la fel acum intradevar certuri exista mai ales daca esti gelos sau daca faci ceva gresit:D deci?fiecare cu opinia lui
unii sunt secretosi iar altii nu au nimic de ascuns
TIAdeea13
Postat pe 18 Ianuarie 2011 13:24
eeeetee na sar femeile in sus.cica intimitate.pai ce intimitate sa aveti pe mess?:)))) doar ca vorbiti si va inselati prietenul?:))asta?..da stiu pt voi e normal sa f.u.teti tastatura tastand de nu mai puteti pt c asunt destul tampiti care se baga in seama.poate am fost si eu unul cine stie asta e.dar in momentul cand am aflat ca aia ma face m-am retras.a devenit o moda sa iti faci iubiti pe netce ma mai prostiti atata.de asta barbatul nu are incredere in voi.doar nu va cere parola aiurea ci pt ca simte ceva ca e in neregula.
extravagant
Postat pe 18 Ianuarie 2011 13:26
da ai dreptate de cele mai multe ori si femeile si barbatii cer parola pt ca simt ca ceva nu e in regula deci....
cred eu k atata timp cat esti corect si nu ai nimic de ascuns e
cat despre bagatu in seama pe mess e adevarat e din ce in ce mai la moda
TIAdeea13
Postat pe 18 Ianuarie 2011 13:36
Relatiile in care eram implicat erau de diferite niveluri de intimitate si incredere , cu alte cuvinte nu imi ofer parola uneia cu care am o aventura fugitiva sau in fata careia nu considera important sa demonstrez cata incredere poate sa aibe in mine ,dar in relatiile serioase , de durata si cu planuri de viitor mi se parea normal sa aibe acces la lucrurile mele asa cum si eu puteam avea acces la mail-ul , telefonul ei si asa mai departe . Cand refuzi asa pe fel de fel de texte de invadarea spatiului propriu insemna ca ori nu ai destula incredere in partener ori ai ceva de ascuns .
Alex_Bodea
Postat pe 18 Ianuarie 2011 14:03
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-18 14:03:18Relatiile in care eram implicat erau de diferite niveluri de intimitate si incredere , cu alte cuvinte nu imi ofer parola uneia cu care am o aventura fugitiva sau in fata careia nu considera important sa demonstrez cata incredere poate sa aibe in mine ,dar in relatiile serioase , de durata si cu planuri de viitor mi se parea normal sa aibe acces la lucrurile mele asa cum si eu puteam avea acces la mail-ul , telefonul ei si asa mai departe . Cand refuzi asa pe fel de fel de texte de invadarea spatiului propriu insemna ca ori nu ai destula incredere in partener ori ai ceva de ascuns .


mie mi se pare de rahat sa stau sa ii cotrobai in telefon sau mail, daca ramane vreunul fara bani ne dam cardurile etc ceea ce mi se pare o mult mai mare dovada de incredere, dar sa stau sa caut in telefon ar insemna ca eu ma injosesc si ca nu am pic de incredere in mine si respect fata de persoana mea , si ajung sa seman servitorilor care asculta pe la usi
visan_georgiana
Postat pe 18 Ianuarie 2011 15:24
Mah fratilor si surorilor :) voi va auziti ce spuneti ? Cum sa dai parola la mess prietenului sau prietenei ? Acum nu ma refer la nevestele cu care sunt de 12 ani impreuna dar aici nu cred ca ar fii cazul , dar pe bune cum sa dai parola la mess dupa 2 luni 6 luni sau chiar si un an sau doi , pentru ce la ce ii foloseste femeii sau barbatului ? In primul rand isi face zile negre daca intra pe mess-ul celuilalt,in al doilea rand unde e increderea aia dar si libertatea femeii si a barbatului ? Adica stai asa eu nu mai pot sa fac nimic ca ma controleaza X ? Doar stai cu ea in casa in fiecare zi sa zicem,mai vrei si tu sa vb cu tovarasii ...ma mir nu vine cu tine sa vada ce vb u cu tovarasii tai ?
1 lucru e sigur,cand cineva nu mai vrea sa stea cu tine nu mai vrea pur si simplu ,de ce ? vorbiti sa iti argumenteze de ce,daca se poate vorbii , un barbat daca vrea sa te insele te inseala si asa cu messu/maillu ce o mai fii,iar asta se aplica si la femei la fel cand vrea femeia sa te insele nu trebuie neaparat sa vezi pe mess ,pur si simplu a vb cu o colega care aia a vb cu nu stiu ce baiat si se vad urmatoarea ora care e problema ? Dar faza cu messu stai baj nene , pentru ce le trebuie ?
Eu am avut prietene veneau la mine vedeau CLAR ce si cu cine scriu ce vb pe mess,dar cand mi sa cerut parola ....le-am zis stai asa pentru ce nu vezi ce scriu ? te poti uita oricand ,nu am nimic de ascuns ,dar pentru ce ti-ar trebui sa intrii sa tragi lumea de limba p-aici si sa bagi nu stiu ce abureli .. ?
Tineti-va parolele alea acolo ca alea-s ca chilotii :)) , nu o poarta toti doar 1 bucata persoana
Si ii dau mare dreptate lui Tigra
alexo88
Postat pe 18 Ianuarie 2011 15:58

Si ii dau mare dreptate lui Tigra[/quote]

ms, si ai dreptate, e pierdere de timp sa stai sa cauti sa iti faci scenarii, etc daca un om vrea sa te insele o poate face fara sa sti vreodata, asa ca prefer sa discut atunci cand simt ca ceva nu este ok, decat sa fac pe detectivul
visan_georgiana
Postat pe 18 Ianuarie 2011 16:06
De la: TIGRA, la data 2011-01-18 15:24:23
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-18 14:03:18Relatiile in care eram implicat erau de diferite niveluri de intimitate si incredere , cu alte cuvinte nu imi ofer parola uneia cu care am o aventura fugitiva sau in fata careia nu considera important sa demonstrez cata incredere poate sa aibe in mine ,dar in relatiile serioase , de durata si cu planuri de viitor mi se parea normal sa aibe acces la lucrurile mele asa cum si eu puteam avea acces la mail-ul , telefonul ei si asa mai departe . Cand refuzi asa pe fel de fel de texte de invadarea spatiului propriu insemna ca ori nu ai destula incredere in partener ori ai ceva de ascuns .


mie mi se pare de rahat sa stau sa ii cotrobai in telefon sau mail, daca ramane vreunul fara bani ne dam cardurile etc ceea ce mi se pare o mult mai mare dovada de incredere, dar sa stau sa caut in telefon ar insemna ca eu ma injosesc si ca nu am pic de incredere in mine si respect fata de persoana mea , si ajung sa seman servitorilor care asculta pe la usi


Nu stiu de ce m-ai citat , cum ai ajuns de la ce spuneam eu la ce ai scris tu . Am specificat ca nu dau parolele oriccui . Trebuie sa treaca un anumit grad de incredere ... ceea ce la mine e destul de greu . Si nu dau parolele celora in care am incerdere sa ma verifice ci ca o dovada canu am nimic de ascuns . Faptul ca la cevaceedtine nu am acces ma face sa ced ca ascunde ceva ce nu ar trebui as aflu . Cum sa ai incredere in cineva care tine departe de tine unele lucruri despre ea ? Repet nu dau parole ca sa fiu verificat, le ofer ca dovada ca poate avea incredere in mine . Daca i se apre ceva dubios poate sa verifice ... dar nu o sa ma verifice in fiecare zi sa vada daca nu am facut ceva cat a fost plecata .
Alex_Bodea
Postat pe 18 Ianuarie 2011 16:13
Si apropo celor care isi fac parolele , in majoritatea cazurilor avet obtiunea sa va punet singura intrebarile la care sa raspunei parola in caz ca va uitati parola . Eu imi pun intrebari la care doar eu stiu raspunsul si oricat de mult m-ar cunoaste cineva , nimeni nu stie totul de spre mine .
Alex_Bodea
Postat pe 18 Ianuarie 2011 16:16

Nu stiu de ce m-ai citat , cum ai ajuns de la ce spuneam eu la ce ai scris tu . Am specificat ca nu dau parolele oriccui . Trebuie sa treaca un anumit grad de incredere ... ceea ce la mine e destul de greu . Si nu dau parolele celora in care am incerdere sa ma verifice ci ca o dovada canu am nimic de ascuns . Faptul ca la cevaceedtine nu am acces ma face sa ced ca ascunde ceva ce nu ar trebui as aflu . Cum sa ai incredere in cineva care tine departe de tine unele lucruri despre ea ? Repet nu dau parole ca sa fiu verificat, le ofer ca dovada ca poate avea incredere in mine . Daca i se apre ceva dubios poate sa verifice ... dar nu o sa ma verifice in fiecare zi sa vada daca nu am facut ceva cat a fost plecata .[/quote]

pt ca mi se pare penibil sa ceara cineva parola, daca mi-ar cere parola al meu , nu ar fi o problema , numai ca m-as cracana de ras si in ochii mei ar parea patetic, disperat, fara respect de sine, nesigur etc; ai o varsta , esto barbat, si ar trebuii sa te comporti ca atare; ce te faci daca nu ii gasesti nimic pe mail , mess, poate discuta de pe mail-ul de la munca, pe care surprise nu prea poti sa il verifici; hai sa ne revenim la realitate ORICE femeie si barbat daca vor sa insele o fac vb aia "cu tine de mana" si daca sunt destepti nu aflii niciodata, asa ca verificarea mess-ului e pt pustanii de pana in 18 ani
visan_georgiana
Postat pe 18 Ianuarie 2011 16:19
De la: alexo88, la data 2011-01-18 15:58:36Mah fratilor si surorilor :) voi va auziti ce spuneti ? Cum sa dai parola la mess prietenului sau prietenei ? Acum nu ma refer la nevestele cu care sunt de 12 ani impreuna dar aici nu cred ca ar fii cazul , dar pe bune cum sa dai parola la mess dupa 2 luni 6 luni sau chiar si un an sau doi , pentru ce la ce ii foloseste femeii sau barbatului ? In primul rand isi face zile negre daca intra pe mess-ul celuilalt,in al doilea rand unde e increderea aia dar si libertatea femeii si a barbatului ? Adica stai asa eu nu mai pot sa fac nimic ca ma controleaza X ? Doar stai cu ea in casa in fiecare zi sa zicem,mai vrei si tu sa vb cu tovarasii ...ma mir nu vine cu tine sa vada ce vb u cu tovarasii tai ?
1 lucru e sigur,cand cineva nu mai vrea sa stea cu tine nu mai vrea pur si simplu ,de ce ? vorbiti sa iti argumenteze de ce,daca se poate vorbii , un barbat daca vrea sa te insele te inseala si asa cu messu/maillu ce o mai fii,iar asta se aplica si la femei la fel cand vrea femeia sa te insele nu trebuie neaparat sa vezi pe mess ,pur si simplu a vb cu o colega care aia a vb cu nu stiu ce baiat si se vad urmatoarea ora care e problema ? Dar faza cu messu stai baj nene , pentru ce le trebuie ?
Eu am avut prietene veneau la mine vedeau CLAR ce si cu cine scriu ce vb pe mess,dar cand mi sa cerut parola ....le-am zis stai asa pentru ce nu vezi ce scriu ? te poti uita oricand ,nu am nimic de ascuns ,dar pentru ce ti-ar trebui sa intrii sa tragi lumea de limba p-aici si sa bagi nu stiu ce abureli .. ?
Tineti-va parolele alea acolo ca alea-s ca chilotii :)) , nu o poarta toti doar 1 bucata persoana
Si ii dau mare dreptate lui Tigra



Uite, Alexx88...intrebarea e : pentru ce ii trebuie prietenei tale parola? pentru a intra pe ID ul tau de Mess sau , pur si simplu pentru a-ti testa increderea? Pentru prima varianta: poti crea un al doilea ID( special pt. ea ) si sa-i dai parola fara probleme Daca e a doua varianta( cea cu testarea increderii)...da-i parola! Ce mare branza???? Ii dai parola, ea se linisteste iar tu, nu numai ca ii castigi increderea dar poti si schimba parola in minutul 2. Ca o paranteza...eu am multe parole ale prietenilor dar niciodata nu intru fara acceptul lor( din respect).
mimi_ca29
Postat pe 18 Ianuarie 2011 16:31
Mimi ce ai spus tu acolo sincer nu as putea,pentru ca ma simt ca si cum as mintii ,si nu sufar minciuna 100% deloc deloc , iar in legatura cu prietenele care le-am avut nu chiar nu am facut asa,dimpotriva le-am spus pe fata Nu ti-o cer eu parola la id nu mi-o ceri nici u . Fiecare mai are un mic secret care il poate vorbii doar cu tovarasii sau eventual prietenele lor asta nu inseamna ca te inseala X ,asta vorba cuiva de aici ca nu am fost atent cine a scris , e o prostie si numai aia de 18 ani ar gandii asa ,si eu totusi am 22 si nu gandesc asa :) .
Mah fat-o ai incredere ok stai cu mine daca nu dute tare ,dar va spun eu ca anumite persoane sau uitat prea mult la acele emisiuni cu infideli :)) alea trucate si si-au desprins ideile de acolo :) .
O zi buna tuturor
alexo88
Postat pe 18 Ianuarie 2011 16:58
De la: alexo88, la data 2011-01-18 16:58:02Mimi ce ai spus tu acolo sincer nu as putea,pentru ca ma simt ca si cum as mintii ,si nu sufar minciuna 100% deloc deloc , iar in legatura cu prietenele care le-am avut nu chiar nu am facut asa,dimpotriva le-am spus pe fata Nu ti-o cer eu parola la id nu mi-o ceri nici u . Fiecare mai are un mic secret care il poate vorbii doar cu tovarasii sau eventual prietenele lor asta nu inseamna ca te inseala X ,asta vorba cuiva de aici ca nu am fost atent cine a scris , e o prostie si numai aia de 18 ani ar gandii asa ,si eu totusi am 22 si nu gandesc asa :) .
Mah fat-o ai incredere ok stai cu mine daca nu dute tare ,dar va spun eu ca anumite persoane sau uitat prea mult la acele emisiuni cu infideli :)) alea trucate si si-au desprins ideile de acolo :) .
O zi buna tuturor


Asa e, ai dreptate; sfatul meu era mai mult pentru pustanii care se "joaca" de-a iubirea. Nu doresc sa-i invat sa minta, dar, ei oricum sunt nonconformisti si nu vor asculta in veci un sfat matur; asa ca le recomandam alt gen de ..solutii O zi buna si tie!
mimi_ca29
Postat pe 18 Ianuarie 2011 17:05
De la: freakbabe, la data 2009-12-09 14:42:20nu nu.....ar ramane saracul crucit Tre sa aiba incredere in mine...am prietene care au facut asta si nu mi se pare normal....si mai era o faza: sa-i lasi vreo saptamana telefonul partenerului ca sa vada cine te suna, ce mesaje primesti ehhhh..


am facut greseala asta o sg data si am platit scump.exista o limita pana la care are voie, mai departe e intimitatea mea la care tin foarte mult.
cat despre telefon... si oricum am doua unul personal si unul pentru restul lumii
adyna2905
Postat pe 18 Ianuarie 2011 17:24
nu ,nu as da parola...pentru ca e contul meu,intimitatea mea ,iar daca mi-ar cere parola cu siguranta nu ar avea incredere in mine(deci relatia e pe duca)
ioanab90
Postat pe 23 Ianuarie 2011 11:40
Si dacã nu ai nimic de ascuns?de ex eu le am pe toate totimpul dechise insa nu l intereseazã ....de aici încrederea .....
kudika330764
Postat pe 23 Ianuarie 2011 11:49
De la: kudika330764, la data 2011-01-23 11:49:23Si dacã nu ai nimic de ascuns?de ex eu le am pe toate totimpul dechise insa nu l intereseazã ....de aici încrederea .....

pai tin si eu tot timpul messu deschis si stie ce persoane am in lista si eu la fel la el...deci pt ce mi-ar trebui parola lui sau invers?
ioanab90
Postat pe 26 Ianuarie 2011 11:17
Fiecare are dreptul la intimitate, nu sunt de acord cu controlul asta penibil. Si pai unde este misterul unei relatii???
In societatea burgheza domnii nu dormeau cu nevestele in aceeasi camera, fiecare avea camera separat si implicit intimitate.
Poate ca asta este exagerat, dar sa ii dai parole, mi se pare aiurea, daca nu mai ramai cu respectivul tip????
ca doar dragostea nu dureaza vesnicie.Trebuie sa ai mare incredere in el, faci asta la tinerete cand esti naiv sau iubesti, cand esti mai prostut, sincer, deschis, esti copil si o faci ca sa nu ai secrete.La tinerete poate este de inteles sa dai parola iubitului.
Dar ca Adult categoric nu.
nadine20011
Postat pe 1 Mai 2011 02:09
nu as da parola indiferent de sentimentele noastre. prea multa libertate duce la ingradire. in plus, poate ca in doua zile de cand o dau nu mai suntem impreuna si am si de schimbat parole... nu vad ce nevoie are persoana respectiva de prietenii de pe messul tau (care sunt de fapt ai tai, daca nu ii are si ea in mess).
leo_
Postat pe 5 Mai 2011 16:00

i-as da parola pentru ca sa ii demonstrez ca nu am nimic de ascund, caci alt motiv nu gasesc pentru ce sa iti ceara parola.
dar chiar si asa consider ca dorinta asta de a vrea parola ceilulalt e datorata neincrederii nu curiozitati.. astea sunt motive banale. daca vrea sa vada lista de prieteni ( a mai sccris cnv mai sus) sa stea langa tine va vedea ca nu e nimic in neregula

Have a good day
yomarissaly
Postat pe 7 Mai 2011 10:26
asuns*
yomarissaly
Postat pe 7 Mai 2011 10:26
I-as da, dar nu cred ca ar avea vreo importanta. Dar daca ai ceva de ascuns fata de el, ai si motive sa fii furioasa.
Eva32
Postat pe 18 Mai 2011 01:19
Ricol....de'si f multi au asa zisa opsesie sa stie TOT...de'si nu gandesc k dak ai cvde ascuns o poti face lejer in alte moduri
kudika403578
Postat pe 16 Iunie 2011 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am facut-o cu el si acum nu mai vorbeste cu mine :((:(( 236 De la: MaddeLinne 18 August 2014 23:45
pareri pls!!mai ales ale baietilor 47 De la: Summer_ 4 Decembrie 2009 22:19
Imi spune ca sunt prea geloasa! 49 De la: elaa 29 Aprilie 2013 08:10
ce inseamna sa iubesti? sau ce simti cand iubesti? 20 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:01
sunt geloasa 93 De la: kitty_ 26 August 2012 12:40