Setari Cookie-uri

Concurs : Castiga 2 lotiuni de corp de la NIVEA pentru 2 momente speciale!

De la: Diavolyta_, la data 2009-05-10 02:05:52Magnolie.....


Mangolie ...

si asa sunt cea mai sexoasa

ai ramas cu magnolia asa e primisi premiul ?
yumy
Postat pe 10 Mai 2009 07:41
cu prietenii ma vad la un picnic in padure de aceea ma vad imbracata cat mai sport sau in blugi adidasi si un tricou
dar cu prietenul daca suntem in intimitate, acasa doar noi 2 as alege un body sexy, iar la o intalnire cu el intr-o zi de vara calduroasa o rochitza vaporoasa
yumy
Postat pe 10 Mai 2009 07:46
Interesant concursul !!!
O iesire cu prietenele este foarte distractiva, revigoranta ca si lotiunea de corp HAPPY TIME de la NIVEA, la care pot purta balerinii preferati pentru a ma simti usoara ca un fluture, o pereche de pantaloni trei sferturi, un tricou mulat si nu in ultimul rand aroma ce ma va face vesela si plina de viata a lotiunii preferate...ce poate fi mai plin de viata si cool de atat?!?!?!

Hmmm...momentul culminant vine atunci cand vrem sa ne simtim cu adevatat ca traim...sa ne simtim rasfatate si iubite...mangaiate, purtand o pereche de ciorapi cu adeziv, o rochie din satin mulata, o perehe de pantofi cu tocul inalt si un parfum de neuitat, de la CREMA DELICATA NIVEA, care va fi o provocare pentru iubitul meu de a-mi atinge pielea si a o saruta...
nelyta_2006
Postat pe 10 Mai 2009 12:42
La intalnirea cu el, as opta pentru o rochita gri, din material lejer, cu brau negru, pantofi negrii, si pentru a da culoare tinutei as alege o geanta grena crosetata cu combinatie de piele.
La intalnirea cu fetele in oras, as alege o tinuta lejera si comoda, o salopeta din denim, pe care o asortez cu sandale cu talpa ortopedica, galbene si niste accesorii: geanta maxi, bratari, cercei.
Nu stiu daca e alegerea potrivita, dar asa m-as simti eu cel mai bine, in largul meu.

Postat pe 10 Mai 2009 13:30
In functie de locul in care trebuie sa merg, imi aleg tinuta indiferent daca ies cu prietenele sau daca ies cu iubitul. Astfel, la o plimbare (indiferent de cine ma insoteste) prefer o tinuta lejera, de zi sau chiar o tinuta sport iar seara, prefer o tinuta eleganta.
kudika023973
Postat pe 10 Mai 2009 18:10
o seara cu prietenele: colanti negri cu multi den, si o rochita gen baby doll cu decolteu adanc in V si snur care se strange sub sani si pantofi cu toc mic. machiaj cat mai natural si parul prins aparent neglijent.

o seara cu iubitul : rochie lejera care urmareste linia corpului de culoare aprinsa gen purple, galben tare sau verde si pantofi cu varful taiat si toc inalt ( atat cat sa fie comfortabil, adica sa nu se vada de la o posta ca te chinui sa umblii cu ei cum vad de foarte multe ori), machiaj de seara cu mult negru la ochi iar parul; bucle rebele. :-)
LadyDana
Postat pe 10 Mai 2009 23:24
Stilul meu vestimentar este mai elegant, nu imi prea plac hainele sport decat cand e cazul le port, la sala sau la un gratar, la munte... suna putin ciudat dar mi-e greu sa merg in pantofi sport, parca sunt prea aproape de pamant , nu sunt foarte inalta si tocurile ma ajuta sa fiu dar pentru mine sunt si confortabile... alaturi de prietenele mele m-am cizelat si mi-am definit stilul vestimentar si deobicei cand ies in oras cu ele trecem pe la fiecare si ne asortam toate, una mai frumoasa decat alta si toate foarte cochete. Important este sa ne simtim si sa aratam bine... La iesirea cu iubitul se schimba putin lucrurile, pentru el ma imbrac cat mai sexi si adopt un aer cat mai misterios... o rochita neagra de matase care aluneca usor pe mine si imi scot in evidenta formele, asta pentru iesirea la un restaurant, in club imi iau o fustita scurta si un tricou mulat pentru ca miscarile mele pe ringul de dans sa il vrajeasca si mai mult...
ramo22
Postat pe 11 Mai 2009 10:00
O seara cu prietenele :blugi tip pana,pantofi cu platforme, corset negru ,bolero cu paiete,multe bratari si un plic supra dimensionat. O seara cu iubitul : rochie alba cu spatele gol ,perlute,sandale ,un sal dintr`un material pretios, o bratara finuta,cercei lungi(preferabil argint)
kudika023445
Postat pe 11 Mai 2009 14:03
Cu prietenele as purta un top comod si sexy,si o fusta sau niste pantaloni simpatici care sa se asorteze iar cu iubitul o rochita faina ,vaporoasa
yssabellblue
Postat pe 11 Mai 2009 17:54
Suntem in mai, dar serile sunt inca racoroase, asa ca nu pot sa imi iau inca o rochita si in seara cand ma intalnesc cu prietenele mele imi aleg o pereche de pantaloni, de cele mai multe ori blugi si un tricou cu un personaj din desene animate. Cand sunt cu prietenele nu conteaza asa de mult imbracamintea ci energia cu care venim la intalnire.
Cand sunt cu prietenul, adio tinuta sport. O persoana sexy nu este o persoana care lasa totul la vedere, din punctual meu de vedere. O persoana sexy trebuie sa-l faca pe persoana de langa ea curioasa ca sa descopere restul. As alege o rochie mulata, lungimea sa fie pana la jumatatea gambelor, partea de sus a rochiei sa fie stil corset si as mai alege un bolero. Incaltamintea, o pereche de pantofi cu tocuri, tocurile nu foarte inalte. In rest nimic, restul vine de la Nivea.
desyre
Postat pe 12 Mai 2009 00:50
cand vine vorba de o iesire cu prietenele as prefera o bluza cu paiete,jeansi si niste balerini.
o seara cu iubitul meu:o rochie verde cu decolteu,mulata,un machiaj de seara si niste pantofiori cu bot rotund ,cateva accesorii
kudikaaaaaa
Postat pe 12 Mai 2009 06:46
momentul1:cand ies cu prietenele ma imbrac cat mai lejer intr-un trenig sau in jensi cu un tricou mai largut,si o pereche de balerini daca sunt in jensi sau niste adidasi mai comozi daca sunt in trenig
momentul2:cand ies cu prietenul ma imbrac mai elegant,cu o rochita dintr-un material cat mai fin,o pereche de sandalute cu toc si o geanta care sa se asorteze la tinuta
elena_ralukca
Postat pe 12 Mai 2009 09:17
cu fetele ma imbrac cu ceva cat mai lejer si cu o incaltaminte cat mai lejera
iar cu prietenul intro tinuta cat mai sexi ca sa nu se uite in toate partile dupa altele:
elena_ralukca
Postat pe 12 Mai 2009 09:23
Da, e dragut ca la o seara in oras cu prietenele sa ai o pereche de pantaloni albi cu balerini negrii, o bluza cazual rosie si o geanta meagra incapatoare.

La intalnirea cu iubitul -un toc lejer, o geanta micuta, rochie romantica, si bineinteles o lenjerie destul de provocatoare....................... care sa incinda atmosfera tarziu in noapte........................
Distractie placuta si seri cat mai incendiare.......
silvia_flexik
Postat pe 12 Mai 2009 09:36
Cu prietenele un pantalon si un top din in ,tina r -saboti scholl pentru ca sunt adepta comfortului.... cu iubitul o rochie denim vaporos levis si sandale toc mediu dockers ,poti fii sexy fara a soate ochii omului , uneori mai putin e mai dragut ....valabil ptr clasice...
morphinegeneration
Postat pe 12 Mai 2009 09:51
La o iesire cu prietenele as purta o tinuta casual, iar la o iesire cu iubitul meu as purta o tinuta casual dar si sexy in acelas timp.Depinde foarte mult si de locul unde iesim.
xisa
Postat pe 12 Mai 2009 11:54
cu prietenele jeansi strimti o camasa alba si sandalute cu toc normal, eventual si o vestuta super p deasupra,iar cu iubitul o rochita neagra pana la genunchi cu un decolteu in V si o pereche de pantofi rosii. rochita nu va fi mulata dar neaparat imi va pune talia in evidenta.
kittykat_2905
Postat pe 12 Mai 2009 13:49
o iesire cu prietenele : intro tinuta casual in culori vesele, blugi si un tricou la moda,pantofi sport casual, geanta stil rucsac

si o seara cu iubitul : intro rochie sexy neagra glamour, accesorii: gentuta micuta eleganta, colier;
pantofi cu tocuri
antoniett
Postat pe 12 Mai 2009 14:32
Atunci cand imi aleg o tinuta, la fel ca toate femeile de altfel, doresc sa ma simt cat mai bine in ea. Si ma simt bine in tinuta respectiva doar daca stiu ca arat bine (un indiciu ai fi numarul de barbati sau chiar de femei care isi intorc capul dupa mine).Nu tin neaparat sa fie ceva lejer, insa trebuie sa ne imbracam in special in functie de locul unde mergem. Nu am putea merge la o petrecere eleganta imbracate in jeans si tenisi. Am fi ridicole...Desi, marturisesc, sunt adepta acestui tip de imbracainte, insa nu as imbraca-o oriunde.
Asadar, ca sa raman la subiect, la o intalnire cu prietenele - am iesi probabil la o terasa, mai ales ca vine vara in curand - m-as imbraca in ceva mai degraba comod; o pereche de skinny jeans, un tricou cu un imprimeu funny si probabil si o pereche de balerini - daca ne intalnim in timpul zilei. Daca e seara, in schimb, mi-as pune tocuri si as folosi si un machiaj dramatic.
Cat despre intalnirea cu iubitul...nu prea are importanta ce o sa port, ci mai degraba ce o sa dau jos, seara cand ajungem acasa...de la restaurantul unde tocmai am luat cina, sa zicem. Si totusi, acolo as purta o rochita neagra - celebra little black dress - un ruj rosu si pantofi probabil tot rosii, cu tocuri cat mai inalte.
Cam astea ar fi propunerile mele pentru cele doua iesiri.
In rest nimic, restul vine de la Nivea.

criss24
Postat pe 12 Mai 2009 16:33
ah..cu ce sa incep: poi la o iesire cu prietenele m-as imbraca in ceva sport sau casul...(depinde si de stare) cred ca daca ar fi sa ma imbrac sport mi-as lua niste jeansi faini care se poarta cu un tricou dragutz sau un maiou trendy(blugi de culoare deschisa si maiou sau tricou alb)si mi as lua pe deasupra o gecutza de blugi trendy si sa se potriveasca cu tinuta iart in picioare mi as pune niste bascheti faini de la converse:X:X:X aa si sa nu uit o geanta sport trendy:X+niste accesorii care sa se potriveasca
waa..iar cu iubitu: ceva mai sofisticat...o rochitza roz,niste pantofi cu toc inalt tot roz,ca accesorii mi as pune un colier finut si o bratara eventual si un inel... si dak ar fi sa ies seara mi as lua si o jacheta care sa se potriveasca cu tinuta:)si sa nu uit de un plic elegant:X
ingerash07
Postat pe 12 Mai 2009 20:39
plimbare cu prietenele......hmmmmmmmm...:o rochita de vara vaporoasa cu imprimeuri florale...o palarie de soare ........
cu iubitul....hmmm...seara la o cina romantica.......clasic....rochie neagra mulata,cercei tip perla neagra/alba,geanta mica tip plic,sandale negre dar cu toc inalt,............si mult mister
i_loredana20
Postat pe 12 Mai 2009 20:58
cu prietenele : o pereche de blugi scurti cu sandale tip gladiator si un tricou negru si o vesta din blug
cu iubitul : o fusta de blugi scurta cu sandale cu toc si un maiou gri
pentru vara cu cat mai putine haine cu atat mai bine pentru ati arata frumoasele picioare, nu le tine ascunse in pantaloni lungi, si pentru asta exista nivea happy time pentru ati face picioarele sa straluceasca
kudika024988
Postat pe 12 Mai 2009 23:37
as purta lenjerie intima
kudika025102
Postat pe 13 Mai 2009 11:28
De la: kudika025102, la data 2009-05-13 11:28:18as purta lenjerie intima


happy0044: dak as putea l-as vota ca find cel mai sexy raspuns..tare(totusi cu iubitul ar fi bine sa nu o porti)
morphinegeneration
Postat pe 13 Mai 2009 12:44
s

Postat pe 13 Mai 2009 15:53
criss24 nu ti se pare ca ai cam copiat raspunsul pe care l-am dat eu la acelasi concurs...pe un alt site: http://www.mayra.ro/comunitate/showthread.php?t=5566&highlight=concurs+nivea&page=2 ...numele user-ului irina02!!!
Foarte urat din partea ta!!!!! Vrei sa castigi pe muca altora!
irina02
Postat pe 13 Mai 2009 15:59
La o iesire cu prietenele:o rochita vaporoasa cu o pereche de pantofi cu toc.La iesire cu iubitul....depinde de locul unde mergem .....presupunand k mergem sa bem un suc as alege ceva casual gen:o pereche de jeans,un tricou negru cu o esarfa micuta la gat,o jacheta si nelipsitii pantofi cu toc.
CrAzY_GiRl_AnDrEuTzA
Postat pe 13 Mai 2009 18:39
CU PRIETENELE M-AS IMBRACA DE CLUB CU O FUSTITZA SCURTA SI CU UN CORSET SI BINENTELES K LE-AS DUCE IN CLUB, IAR CU IUBI M-AS IMBRACA IN LENJERIE SEXI, PENTRU NOPTI INCENDIARE , SAU MAI BINE M-AS IMBRACA IN CREMA SI L-AS LASA SA VADA CE CATIFELATA SUNT
kudika007572
Postat pe 13 Mai 2009 20:08
Pãi la o întâlnire ce prietenele cu siguranþã voi alege o fusta roz conica, din blug, un top, o gentuþã pe o parte neagra lãcuitã, iar în picioare as lua niste sãndãluþe cu talpã înaltã (tip platformã). Ca accesorii aº opta pentru un lanþ mai lunguþ sau o pereche de cercei mari, niciodata luate împreunã.
La o întâlnire cu iubitul meu aº alege probabil, o rochiþã infloratã pe umeri cu o pereche de colanþi lucioºi negri, o gentuþã pe o parte,ºi în picioare aº opta pentru o pereche de cizmuliþe de primãvarã-varã. Pãrul mi l-aº ondula ºi aº opta pentru un machiaj natural.
kudika025369
Postat pe 13 Mai 2009 22:33
Pentru iesirea cu prietenele as opta pentru o rochita gen baby doll alba cu niste sandale cu toc inalt aurii sau verzi si un plic in aceeasi nuanta,iar parul mi l-as bucla. Pentru intalnirea cu iubitul cred ca niste pantaloni conici negri si o bluza cu spatele gol in aceeasi nuanta plus accesorii in culoarea argintie(gen cercei mari si bratari late) ar merge perfect,iar parul mi l-as prinde intr-un coc hazliu.
Alb_si_Negru
Postat pe 14 Mai 2009 10:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga un set de produse Herbalife in fiecare saptamana! 579 De la: concursKudika 3 Decembrie 2012 10:17
Castiga unul dintre cele doua locuri in Tabara Coolturala BookLand oferite de BookLand! 80 De la: concursKudika 21 Aprilie 2015 17:53
Castiga unul din cele 15 premii parfumate oferite de Silan! 327 De la: simop 20 Iulie 2011 17:33
CONCURS ELSEVE TOTAL REPAIR 3745 De la: concursKudika 10 Decembrie 2009 12:50
Castiga o rochie SenseLimitedEdition! 343 De la: concursKudika 5 Ianuarie 2015 20:39