Setari Cookie-uri

Concurs : Castiga 2 lotiuni de corp de la NIVEA pentru 2 momente speciale!

1. Atunci cand ies cu fetele in oras, de obicei ma imbrac in: fustita casual putin peste genunchi (mov, roz sau negru) cu un maieu alb si niste sandalute albe. Imi mai iau si o gentuta unde imi pun cele necesare: telefonul, luciul de buze, portofelul si un pachet de servetele.

2. Atunci cand ies cu iubitul in oras, ma imbrac astfel: o rochita simpla, dar sexi (pe care pot sa o dau repede jos de pe mine, dar totusi incet, pentru a spori placerea partenerului) si o pereche de sandale. In rest mai iau un lantisor cu doi porumbei pe care mi l-a daruit acum un an si o gentuta.

In ceea ce priveste accesoriile, le prefer pe cele hand-made, chiar si gentutele.
my_deep_pearl
Postat pe 4 Mai 2009 16:59
Cand ma vad cu prietenele prefer sa port o tinuta lejera, dar chic in acelasi timp: p pereche de jeans stramti ca sa imi accentuez picioarele sandalute finute si comode, un top babydoll putin decoltat in nuante pastelate cu o curea lata in tale.... and girls wanna have fun
Cu iubitul depinde de ocazie: daca mergem in club, o rochiza decoltata, scurta, alba, pantofi cu toc cui si accesorii bine alese, geanta plic. Daca mergem in parc: adidasi, jeans si un T-shirt cool e de ajund Simplu si elegant. Si nu uitati fetelor... uneori mai putin inseamna mai mult
Georgiana77
Postat pe 4 Mai 2009 17:00
la o iesire cu prietenele as purta o perechie de jeans (pana) nu foarte inchisi la culoare, un top roz si o geanta neagra la fel si balarini , negri si accesorile care bineinteles nu trebuie sa lipseasca in nici un caz, as opta pt accesorii negre pt a se potrivi cu geanta si cu balerini sau accesorii din argint : cercei lungi colier la baza gatului.

pt o iesire cu iubitul as opta pt barbie style : rochita roz scurta cu decolteu senzuala, pantofii cu putin toc, tot culoarea roz si accesorii : colierul din margele roz la fel si cerceii . inelul cu piatra roz iar geanta micuta roz
Tymea
Postat pe 4 Mai 2009 17:01
Nu am in minte anumite tinute standard cu care ma imbrac la anumite evenimente...depinde de starea mea de spirit, de persoanele cu care ma intalnesc si de locatia in care merg, insa pe langa aceste aspecte ma gandesc mereu sa ma simt multumita de felul in care arat pentru ca doar asa pot profita din plin de momentele petrecute si de compania persoanelor cu care ies.
De exemplu, pentru o iesire cu prietenele la o terasa (ca tot vine vara) voi opta pentru o rochita de matase sau un alt material usor, alba sau lila (deoarece mi se par culori potrivite pentru o zi calda de vara) sandale tip roman rosii, o poseta rosie, si evident ochelari de soare (indispensabili pentru sezonul care urmeaza sa inceapa).
Pentru o iesire in club cu iubitul as alege ceva mulat pe corp, sexi, o rochita scurta cu bustul de dantela si spatele gol, niste sandale inalte, cu toc gros, cu multe cureluse, albastre, un plic.
Indiferent de tinuta doresc sa mentionez ca optez pentru un machiaj cat mai natural: mascara negru, gloss de buze si pentru machiajul de seara adaug fard de pleoape si creion negru.
nicole_tdnl
Postat pe 4 Mai 2009 17:10
1. La iesirea cu prietenii as alege o pereche de jeansi simpli,cu o croiala dreapta si un tricou cu imprimeuri funny(ca tot e vreme frumoasa afara)cred ca negru,o vestuta de blugi simpla cu doi nasturei si cu decolteu sa se vada imprimeul de pe tricou ,iar in picioare niste tenesi sau adidasi acre sa se potriveasca.As pune si niste bratari mai colorate sa inveseleasca si mai mult tinuta.

2.la iesirea cu prietenul as lua cred ca niste jeansi negri cu o bluzita mai vaporoasa si imprimeu floral(rosu ,roz sau un albastru pal) cu o crepatura pe linia coloanei si o pereche de pantofi lejeri intr-o nuanta asemanatoare culorilor de pe imprimeul bluzei si o geanta plic neagra.Ca accesorii as lua un inel si niste cercei finuti si discreti cred ca din argint,care sa dea o nota de feminitate tinutei:)
Bibby
Postat pe 4 Mai 2009 17:10
Nu stiu ce grupuri de prietene au celelalte fete, dar al meu e compus din cateva persoane destul de nonconformiste si de creative, asadar, pentru noi, a te imbraca pentru o iesire in oras presupune din start un ceva iesit din comun. Asadar, eu mi-as lua o pereche de jeans gri sau indigo sau, in orice caz, nu intr/o culoare clasica, o bluza usor lasata pe un umar, o vestuta scurta si lejera si o palarie subtire de culoarea pantalonilor sau o nuanta asemanatoare. In picioare, o pereche de ghetute cu iz masculin.
La o intalnire cu iubitul, nu as merge pe linia clasica rochie-sexi-pantofi-cu-toc, ci as alege o rochita pana deasupra genunchilor, tip babydoll, o pereche de balerini adorabili, fard discret, parul putin wavy, pentru un look de papusa ravasita:P , cateva bratari pe o mana, un parfum bun si o geanta micuta, ca sa nu ma apuc sa cotrobai in disperare dupa telefon:)
valentina_v
Postat pe 4 Mai 2009 17:13
Pentru o seara cu fetele as alege o tinuta lejera cum ar fi o fusta mini tip gogosar de culoare roz - lila , un tricou albastru cu un model in fata executat dupa un anumit model dintr-un material din plastic ,stralucitor si colorat ( roz albastru galben verde ... culori tipatoare ) si adidasi in carouri de culoare roz si cu putin negru .
Pentru o seara cu iubitul meu as opta pentru o tinuta speciala si eleganta..o rochie de seara putin extravaganta cu stapele gol prinsa cu ceva snururi interesante de culoare mov , cu corset unde la baza corsetului sa fie puf roz , sa nu treaca de genunchi, sa fie de culoare roz cu alb si un pic de negru .Pantofi cu toc din lac , negrii cu o funda roz in botu pantofilor...Sa nu uit de accesorii .. o pereche de cercelusi draguti lungi de culoare roz in forma de triunghi .. si o gentuta rozalie cu argintiu la mana.
kudika016494
Postat pe 4 Mai 2009 17:37
Iar concurs??
Diavolyta_
Postat pe 4 Mai 2009 17:40
1. mangolie...

2. mangolieeee

Diavolyta_
Postat pe 4 Mai 2009 17:41
Am castigat??
Diavolyta_
Postat pe 4 Mai 2009 17:41
pentru o seara cu prietenele mele dragi as alege o rochita lejera din panaza sau ceva gen ie sa ma simt confortabil dar totodata sexi intr-o culoare verde ca iarba ....cat despre o seara alaturi de iubitul meu...ei , aici as prefera o rochie cu spatele gol dintr-o matase fina de culoare rosie , pantofi foarte fini , iar ca accesoriu ...doar o bratara , poate si cercelusi foarte discreti , fara sa uit de parfumul meu preferat ....si totul va fi perfect !!!
10dana
Postat pe 4 Mai 2009 17:44

Pentru mine o seara cu prietenele in oras reprezinta un moment de relaxare .... povesti, noutati,etc. Intr-o astfel de seara voi purta o tinuta lejera: jeans si o bluzita/ tricou sau o fustita, rochita mai sport sau casual.
Pentru iesirile seara in oras cu iubitul sunt adepta tinutelor sexi, elegante. As alege o rochita eleganta, deasupra genunchilor si papuci cu toc pentru a-mi pune in valoare picioarele. De asemeni as prefera rochia fara maneci pentru a-mi putea fi mangaiata pielea.
ANYNEV
Postat pe 4 Mai 2009 17:47
1. Pentru iesirea cu prietenele as opta pentru ceva intre elegant si casual cum ar fi un top alb mulat, o fustita colorata...poate chiar cu floricele, si niste sandalutze dragute dar comode
2. Pe iubit l-as astepta in pat, invelita intr-un cearceaf rosu putin transparent, legata cu catuse... (daca tot am o asa piele de ce sa nu o pun in valoare)
theo12008
Postat pe 4 Mai 2009 17:50
1-pentru iesirea cu prietenele mele as alege o tinuta in stil hippie:jeansi evazati accesorizati cu platforme, t-shirt si o vestuta haioasa...poate niste bratari colorate
2-seara cu iubitul cere mai mult romantism...as alege o rochie fuchsia pana mai sus de genunchi, cu maneci evazate pe care as purta-o tot cu platforme cu toc de pluta
cezutzy
Postat pe 4 Mai 2009 17:55
La iesirea cu prietenele as opta pentru o rochita de cocktail ,in caz ca mergem undeva seara,la un suc.trebuie sa fie scurta, decenta, croita perfect si dintr-un material bun. Stilul este unul elegant si feminin. O combinatie de succes ar fi capa si geanta de o culoare, iar pantofii si rochia de alta culoare. Accesoriile trebuie reduse la minim.

La iesirea cu prietenul as alege o tinuta sexy si senzuala,o rochita verde, dintr-un material fin si si lejer, putin deasupra genunchilor,largutza.Asortata cu niste sandalute albe si accesorii pe masura.(aceasta vestimentatie s-ar potrivi daca ar fi aniversarea noastra si iubitul meu m-ar invita in oras,la o cina romantica,iar eu as incerca sa-l impresionez cu tinuta mea)
dana9017
Postat pe 4 Mai 2009 18:02
pai sa vedem... presupunand ca iesim intr-un club, in seara petrecuta cu fetele as purta ceva sexy si sclipicios :P (dar decent)... cateva bratari si pantofi cu toc inalt...
cat despre seara petrecuta cu iubitul, presupunand ca iesim undeva, as miza pe o "little black dress" care nu da gres niciodata, sandalute cu toc mediu si bucle mari lasate pe umeri (daca permite modelul rochitei), iar in cazul in care as petrece seara cu iubitul acasa, as purta o esarfa alba, usor transparenta si parfumul Naomagic de la Naomi Campbell... atat...
dedeyutza23
Postat pe 4 Mai 2009 18:06
Cu prietenele m-as imbraca intr-o tinuta sport dar si sexy in acelasi timp iar cu iubitul intr-o rochita f scurta de preferat o culoare deschisa poate putin transparenta cat se poate de decoltata ... cat mai sexxy :X :)
Blondin
Postat pe 4 Mai 2009 18:09
Buna. Cu prietenele imi place sa ma imbrac cat mai lejer,nu imi place sa ma imbrac numai de dragul privirilor celorlalti,cateodata chiar ne imbracam la fel. Cu prietenul depinde si aici si anume daca e cina romantica ceva cat mai senzual iar daca e o simpla iesire in oras
ceva cat mai natural
MIRELUSHA20
Postat pe 4 Mai 2009 18:12
Cand ies cu prietenele port ceva lejer,o bluzita voalata si un pantalon negru putin mulat dar totusi comod,dar cand ies cu iubitul imbrac o rochita elegantasi draguta atat cat sa atrag toate privirile , ca iubitul meu sa-si dea seama ca nu a facut o alegere rea ,avand alaturi cea mai frumoasa femeia .
kudika012729
Postat pe 4 Mai 2009 18:45
...oare ce as purta??...cu prietenele... as purta o rochie vaporoasa verde..cat mai comoda cu sandalute ..cu imprimeuri florale..iar cu iubitul meu..mi-as lua un top cu imprimeu de leopard si o pereche de pantaloni negri scurti..dar nu foarte..si o palarie chic neagra...bineinteles topul este cu jumatate de spate gol....si un decolteu pantofi negri, geanta plic.. si niste accesorii pe masura..sper k voi arata ok, nu?
valentina2007
Postat pe 4 Mai 2009 19:12
la o intalnire cu prietenele m-as inbraca intro tinuta lejera in care sa ma simt bine in pielea mea intr-o pereche de blugi si un tricou lejer iar la o intalnire cu iubitul as prefera o tinuta eleganta si sexi ca sa imi evidentiez formele dar nu foarte provocator
anajr86
Postat pe 4 Mai 2009 19:14
la o intalnire cu prietenele ma voi imbraca casual in nishte jeansi o bluza lunga cu decolteu nihste ciznme ugg si o centura mare la mijloc ji o geanta mare iar la o intalnire cu iubitul m'am gandit la o rochitza cu o centura la mijloc ,decolteu, dres negru o pereche de pantofi cu toc inalt ji un plic
butterflies
Postat pe 4 Mai 2009 19:21
Þinuta mea pentru ieºirea în oraº cu prietenele ar fi :
- o cãmaºa de mãtase roz pal cu decolteu adînc ºi volanaºe pe piept ºi mâneci lungi dar cu ºnuruleþ la încheieturi ; pantaloni lungi ,drepþi cu talie joasã de culoarea ciocolatei cu lapte ºi un lanþuc pe post de curea ; pantofi cu toc înalt , de culoarea crem , poºetuþã crem ; ruj roz pal cu contur ;fard de pleoape ciocolatiu deschis ; oja roz pal ;set de bijuterii :lanþ,cercei, braþarã,inel cu perluþã roz sidefiu.
Þinuta mea pentru ieºirea în oraº cu prietenul ar fi :
- o rochie romantica mulatã pe corp de culoarea smaraldului fara mîneci cu un decolteu lungueþ,larg; un mic bolero albastru acvamarin cu mîneci lungi ; sandale cu toc albastre cu barete subþiri ; bijuterii minuscule cu pietricele albastre ºi verzi; ruj ºi lac culoarea viºinei deschis ; poºetuþã albastrã sau verde cu albastru ºi o eºarfã azurie.
Sunt þinute care mã avantajeazã eu fiind înaltã ,slabã ,blondã .
elagabrin
Postat pe 4 Mai 2009 19:23
mangoliieeeeee mangoliieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Diavolyta_
Postat pe 4 Mai 2009 19:25
hristos a inviat!
la o iesire cu prietenele mele as purta o tinuta lejera si sexy macar putin...o pereche de jeans de primavara cu adidasi sii un tricou...si as alege o culoare de roz-pal..cred...doar e frumos afara!
*cu iubii as alege o tinuta eleganta deoarece as alege o cina la un restaurant select apoi o plimbare...deci o rochie neagra cu cateva nuante de roz( sa fie danteluta) si o incaltare lejera.
poooooooooop
love_for_you
Postat pe 4 Mai 2009 19:37
interesant...oricum..daca nu se precizeaza in ce moment al zilei sau cu ce ocazie...eu as opta pentru iesirea cu prietenele:tinuta casual,cat mai confortabila,cum ar fi jeansi si un top gen hanorac sau pur si simplu un tricou cu imprimeu funky ...iar pentru intalnirea cu iubitul..[obligatoriu o tinuta sexy ]..as opta pt un top decoltat,o fusta mini si tocuri evident..si bineinteles o coafura sexy si originala,un parfum seducator...care sa`l innebuneasca ...evident ca mai sunt si alte chestii dar cam asta`i in mare..:d
kudika1991
Postat pe 4 Mai 2009 19:56
In primul rand stilul sport de vestimentatie nu ma atrage..Astfel ca atunci cand as iesi cu prietenele mele probabil ca mi-as lua o pereche de jeans negri iar in sus o camasa lunga, rosie, cu maneca trei-sferturi si cu o centura albastra in jurul taliei.In picioare niste pantofi rosii cu toc gros..Iar in seara in care ies cu prietenul bineinteles o rochita super sexi..bineinteles ca depinde de situatie cat de eleganta e rochia..dar pentru o seara la restauranta urmata de o noapte romantica e perfecta o rochie neagra conica, cu decolteu patrat si meneci scurte, iar pantofii cu toc,luciosi sunt perfecti pentru mine intr-o astfel de situatie..iar parul cat mai simplu, drept si "fluid" :))
roxanaene89
Postat pe 4 Mai 2009 19:57
1. Iesirea cu fetele: un tricou colorat ( rosu, verde, galben sau albastru), jeansi simpli bleumarine, iar in picioare conversi negrii cu floricele multicolore. Pur si simplu ador aceasta tinuta, lejera si plina de viata!
2. Intalnirea cu iubitul: Imi inchipui ca mergem la un restaurant elegant la ceas de seara si atunci aleg celebra little black dress, un colier fin de perle, o poseta-plic rosie si niste sandalute negre. Parul mi-l prind intr-un coc lejer, iar pe buze imi dau cu ruj rosu intens. Ah, sa nu uit de parfumul de seara ultrasenzual menit sa-i aprinda simturile pentru totdeauna!
PAPUSA86
Postat pe 4 Mai 2009 20:02
hey...cu prietenle mi-as lua o rochita neagra..pe corp...care sa aiba niste pietricele negre pe partea din fata atasate...in picioare niste pantofi cu toc inalt..... si as completa cu un lantisor cu un pandativ care sa sclipeasca foarte tare niste cercelusi din acelasi set si multe bratari pe mana ......iar pentru clipele de intimitate cu iubitul meu ...m-as imbraca foarte lejer daca as fi acasa ...intr-o camasa mai larga ...si poate doar atata:P....si as pune mai mutl accent pe par si macheaj
roxyandreea
Postat pe 4 Mai 2009 20:04
La o iesire cu fetele asta ar insemna normal un club ,m-as imbraca intr-o pereche de jeans,o pereche de pantofi cu toc inalt,un tricou sau un top si normal nu imi lipsesc accesoriile printre care trebuie sa fie neaparat ceas,imi place sa fiu atragatoare asa ca inainte este o baie,creme,farduri ,parfum si tot ce se poate pt a arata si a mirosi bine.
In ceea ce priveste intalnirea cu iubitul normall...arat bine,ma hidratez sa am pielea catifelata,sa miros bine ,iar in ceea ce priveste hinele destul de sumar,,tinand cont ca v-a fi o noapte doar in doi...o noapte impreuna si cum barbatii sunt innebuniti sa vada un picior,ceva decoltat as zice mai degraba o rochita sexi sub care sa se gaseasca ceva si mai sumar de culoare rosie si pantofiori cu toc ..pt ca trebuie sa fi la inaltime
ralukcutza69
Postat pe 4 Mai 2009 20:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul din cele 3 costume de baie oferite de 4Passion! 1829 De la: cipriandrei 29 Iulie 2010 13:35
Castiga o astrograma personalizata! 329 De la: concursKudika 21 Iulie 2009 12:04
Castiga unul dintre cele doua locuri in Tabara Coolturala BookLand oferite de BookLand! 80 De la: concursKudika 21 Aprilie 2015 17:53
Castiga o invitatie la workshopul Kudika Go Summer 2011! 6 De la: concursKudika 29 Iunie 2011 14:17
Relaxeaza-te la Shakti Spa! 77 De la: concursKudika 11 Septembrie 2016 01:59