Setari Cookie-uri

Concurs : Castiga 2 lotiuni de corp de la NIVEA pentru 2 momente speciale!

La o iesire cu prietenele aleg o tinuta comoda , fiind inca racoare ma imbrac in blugi , top cu imprimeu vesel si balerini, la o seara cu iubitul aleg o rochita eleganta , un bolero, pantofi cu toc nu foarte inalt , restul vine de la Nivea.
adriana_2008
Postat pe 14 Mai 2009 11:43
cand ies cu prietenele in oras ...ma imbrac lejer...sport in general ....iar cand ies cu iubitul meu ..ma imbrac cu o rochita scurta:) si sexi ... imi place sa imi pun in evidenta picioarele...iar vara este cel mai indicat sa ai cat mai putine haine pe tine:)
andreeac85
Postat pe 14 Mai 2009 11:53
Atunci cand te intalnesti cu prietenele tinuta nu este foarte importanta. In functie de locul unde merg cu ele ma imbrac fie sport, fie casual, fie elegant chiar. Acelasi lucru este valabil si pentru iesirea cu iubitul meu. Depinde foarte mult de locul unde ma invita. Daca vorbim de o seara romantica, atunci incerc sa fiu imbracata cu mult gust, finuta, cu o tinuta eleganta si sexi in acelasi timp. Incerc sa nu ma machiez excesiv si nici parfumul sa nu fie prea puternic. Cred ca discretia in tinuta si aspect este foarte importanta.
preculina
Postat pe 14 Mai 2009 12:01
Seara cu prietenele:
O fustita scurta si cu volanase impreuna cu un maieu asortat.
Seara cu iubitul:
O rochita neagra decoltata cu bretele.
Picoutza
Postat pe 14 Mai 2009 12:06
Pt intalnirea cu fetele m-as imbraca in ceva lejer dar in acelasi timp sexy pt ca nu-mi place sa fiu banala chiar daca suntem doar intre noi.....ba mai mult...M-am gandit la o pereche de jeans culoare indigo cu talie joasa si drepti care imi vin ca turnati, un pantof inalt decupant in fata de culare rosie si o camasuta alba de in cambrata pe corp si ff usor transparenta.Parul il voi prinde usor la spate intr-o coada lejera.
Pt seara cu el......ma gandesc la o cina romantica asa ca imi voi lua o rochie verde inchis usor mulata cu un decolteu atragator dar in acelasi timp decent si lungimea rochiei sa fie o palma deasupra genunchiului iar in picioare un pantof inalt multicolor in care sa se regaseasca si culoarea de la rochia mea.parul blond si lung il voi lasa pe spate in niste bucle mari lejere.. sa vedem daca-mi rezista
brebenik
Postat pe 14 Mai 2009 18:09
pt iesirea cu fetele m`as imbraca lejer, deoarece vom face plimbari. o fusta in forma de trapez cu creturi la poale pana la genunchi in culori vii, un top lejer de bumbac tot in culori vii insa care sa se asorteze cu fusta (si in special daca una din ele e cu imprimeu/desen, cealalta sa fie simpla) o pereche de balerini negri si coafata cat mai casual. :)
kudika025894
Postat pe 14 Mai 2009 20:38
pt iesirea cu fetele m`as imbraca lejer, deoarece vom face plimbari. o fusta in forma de trapez cu creturi la poale pana la genunchi in culori vii, un top lejer de bumbac tot in culori vii insa care sa se asorteze cu fusta (si in special daca una din ele e cu imprimeu/desen, cealalta sa fie simpla) o pereche de balerini negri si coafata cat mai casual. :)
pt seara cu iubitul, o cina romantica, as purta o rochita cu bretele, un rosu un pic mai inchis, care sa aiba si un decolteu dar nu chiar foarte adanc, pana la ggenunchi, niste sandale cu toc, lejere, care sa le poti da usor jos de culoare neagra. parul brunet lasat usor pe spate in niste bucle ar fi superb :)
kudika025894
Postat pe 14 Mai 2009 20:43
Pentru o seara reusita, fie ca o petrec alaturi de pritene, fie de iubitul meu, nu cred ca conteaza foarte mult ceea ce port, cat conteaza ceea ce simt si le pot oferi. Consider ca felul in care te imbraci ilustreaza felul in care gandesti.
Asadar cum eu sunt o persoana optimista, copilaroasa si mereu cu zambetul pe buze si in tinutele mele trebuie sa se vada asta.

La o iesire cu prietenele cred ca o pereche lejera de blugi, un tricou cu Winnie the Pooh si o perche de balerini colorati ar fi perfecti. Iar ca accesorii, un zambet larg este suficient.
Cu iubitul as purta o rochie lejera, nu foarte sofisticata, in care sa ma simt bine si sa pot fi eu. Oricum rochia e doar pentru o prima impresie, restul depinde de mine.
AnaA
Postat pe 14 Mai 2009 22:28
La iesirea cu prietenele : stilul smart casual :jeans de culoare inchisa,bluzita de calitate si fina (bumbac soft, satin, matase) pantofi - balerini casual, decupati sau cu varf ascutit, sau pantofi cu tocul jos.
La iesirea cu iubitul se schimba putin lucrurile, pentru el ma imbrac in asa fel sa fiu senzuala si adopt un aer cat mai misterios... o rochita neagra de matase care aluneca usor pe mine si imi scot in evidenta formele, asta pentru iesirea la un restaurant. Acasa e suficienta o lenjerie din dantela sau matase,iar pe strada o rochita chic,nu prea decoltata sau scurta,cu niste pantofiori cu toc potrivit si neaparat cu bot rotund.
Viata e singura gluma care nu se repeta...
telumo
Postat pe 15 Mai 2009 20:15
1. pai cand ies cu fetele in oras ma imbrac cat mai lejer ar fi o optiune sa iau o rochtia in nunata de albastru sau poate chiar galben. o esarfa foarte subtire pe aceaias culoare poate chiar sa aiba imprimata niste buline albe.o perche de ochelari iar in picioare o perche de balerini negri sau poate o perche de sandale cu platoforma+ geanta nelipsita din vestimentatie
2. cand ies cu iubitul ma imbrac sa ma simt eu bine in haine. COnteaza foarte mult locatia pe care o alegi. da mergi intr`un club optezi pentru o fustia sau o rochita prefer culorile rosu albastru verde,negru sau galben. de ce nu si umpic de fantezie niste bratari colorate si un lantisor, pe langa geanta ce de toate zilele
LigF
Postat pe 15 Mai 2009 22:28
la o iesire cu prietenele as purta o tinuta sexi si eleganta pt a atrage privirile, ea constand in:o rochita foarte sexi si eleganta prin care sa imi scoata in evidenta formele corpului cu niste pantofi la fel de eleganti cu un toculet pt ca sunt inalta si ma avantajeaza foarte tare un pantof cu toc... in schimb la o iesire cu prietenul as purta ceva mai discret sa nu ies chiar atat de tare in evidenta ca doar sunt cu prietenul nu si nu vreau sa faca crize de gelozie
beiiibi
Postat pe 15 Mai 2009 23:11
Imi place tot timpul sa atrag privirile deci... oriunde ma voi imbraca total nonconformist!... la o iesire cu prietenele....un t-shirt alb, pantaloni negri si o vestuta neagra, iar insignele, niste margele funky ji niste tenisi ar completa perfect tzinuta!....... cu iubitul.....mda stiti ca trebuie sa fiu stralucitoare ...la figurat!.... deci pentru a-i atrage privirile... tinuta trebuie sa fie sexy si naturala.....un machiaj natural... si pentru ca iubesc combinatia alb-negru, dar si movul in special...ma voi axa pe aceste culori, care trebuie sa ,,,tzipe"! barbatii se plictisesc repede ....asa ca de fiecare data cand ma imbrac, accesoriile trebuie sa fie in combinatii diferite si totusi putine...ca sa fie mai usor de dat jos.....

Postat pe 16 Mai 2009 14:18

Pentru o intalnire cu prietenele as purta o perche de pantaloni stil pana, o bluza portocalie cu umerii goi matasosi, care vor zambi de sanatate si vor fi invidiati de prietene datorita lotiunii de corp NIVEA Happy Time. In picioare o pereche de balerini negri cu o floricica de bambus portocalie. ca accesorii: o bratara portocalie si o geanta portocalie pentru a mentine cat mai mult timp senzatia de prospetime a lotiunii Nivea Happy Time.
Pentru o intalnire cu iubitul la un restaurant as purta o rochie lunga din catifea neagra, care va fi in contrast cu pielea mea mult mai catifelata datorita lotiunii de corp NIVEA Lotiune Crema Delicata, cu spatele gol care dezvaluie o piele matasoasa care indeamna la atingere... pantofi rosii, o gentuta mica rosie si un colier din perle, care nu sunt la fel de naturale ca si lotiunea de corp Nivea Crema Delicata. si seara nu se termina la restaurant...
ambele intalniri au loc in Iasi, orasul in care locuiesc.

mariairimiea
Postat pe 16 Mai 2009 15:09
pai...intro seara cu prietenele...ma imbrac sport...dar si sexy in acelasi timp...de exemplu...poate niste blugi sport cu o bluzitamai eleganta si pantofi sport dar elegant,...
si intr`o seara seara cu iubitul o rochita sexy...si nite pantofi inalti:D...dar clar ceva elegant
symonicka
Postat pe 17 Mai 2009 00:12
Pai la 1..daca ar fi o simpla intalnire as purta o pereche de pantaloni negrii simpli, si o bluzita(sau camasa) alba foarte usoara dar sexi in acelasi timp.
2: Pentru intalnirea cu prietenul meu as opta pentru celebra ''the little bleack dress'' cu o mini posetuta.
kudika009868
Postat pe 17 Mai 2009 09:54
la iesirea cu prietenele m-as imbraca cu jeansi si un tricou(chiar mi-as dori sa ies ca n-am iesit de mult timp deoarece am bebe), iar la intalnirea cu iubitul meu SOT m-as imbraca cu cu o rochie sexi si fara lenjerie intima deoarece nu l-am vazut de o luna jumatate fiind plecat in strainatate.
kudika016895
Postat pe 17 Mai 2009 10:47
1 pantofi cu tocul cel mai inalt , jensi conici,top tip corset. 2 o lenjerie sexi k nu se stie niciodata... si o rochita draguta depinde unde mergem. evident cu niste pantofi cu toc cui si o geanta maaare.
danutza25
Postat pe 17 Mai 2009 11:43
La o iesire cu prietenele as purta o pereche de jeansi,niste opinci sau sandale tip gladiator,o bluza baby doll ,o esarfa lunga,o pereche de ochelari de soare si o geanta mare,iar parul mi-as face bucle si mi-las prinde,lasand cateva suvite libere.La o seara cu iubitul m-as imbraca cat mai feminin,cu o rochie neagra mai simpla cam pana la genunchi,cu un colier lung din perle niste cercei tot din perle,o pereche de pantofi negri,eleganti si cu toc,o gentuta tip plic,iar parul mi-las prinde in coc.
ade96lovesMJ
Postat pe 17 Mai 2009 12:51
1.cu prietenele: la iesirea cu prietenele: o fusta stil marilyn mandoe alba cu bulinute mici rosii, un corset rosu care sa mi puna in valoare talia sis a mi ridice sanii si un bolero din satin alb, pantofi cu talpa inalta cu curelusa pe glezna ca sa accentueze linia picorului, o floare frumos mirositore in parul cu bucle, ochelari de soare si evident gentuta
2.seara cu iubitul n a zis nimenica trebuie sa fie in oras deci voi zice ca dupa ce voi umple camera de lumanari si voi aprinde betisoarele parfumate il voi astepta in pat imbracata intr un costumas sumar format din sutien din dantela neagra, o pereche de tanga de al sex shop(cautati, sunt extrem de...interesanti) o pojartiera neagra, dresurile negre cu un model finutz intr o parte si evident pantofi cu toc inalt si ascutit:) probabil pe post de accesoriu o sa fie o pereche de catuse
bebebeatrice
Postat pe 17 Mai 2009 14:23
1) Cu prietenele mele petrec mult timp in parc...si facem sport...deci...ar fii perfect o tinuta sport..
2) Iar cu iubitul....daca ies seara...si mergem undeva sa mancam...sau sa bem ceva...ma imbrac destul de decent...as alege o rochita destul de lejera...cu o culoare deschisa...pt k este vara si se poarta...mov,roz,,,verde...etc..putin mai sus de genunchi..si niste sandalute asortate cu rochita.
yubytzyk_05
Postat pe 17 Mai 2009 14:31
cu prietenele mele o pereche de colanti albasti inchis cu o bluza mai lunga roz ,balerini sau pantofi cu tocuri de zi ...in functie de cat joging am facut in ziua aceea si un bolero in caz ca imi e frig pe terasa
cu iubitul meu m-as imbraca intr-o rochie care am primit-o anul trecut de ziua mea ...negra cu spatele gol imi scoate toate formele in evidenta ,pantofi rosii ,si ca accesoriu
colierul primit de la el ...
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Mai 2009 15:41
Cand ies cu prietenele in oras, vreau sa fiu trendy, asa ca aleg un tricou cu maneci scurte, lung si putin larg, sa acopere cureaua, pantaloni sau blugi conici si balerini inflorati sau colorati.
Cand ies cu iubitul, prefer sa fiu sexy, dar sa nu exagerez. Aleg o bluza cu maneca scurta sau un tricou, dar nu cu multe briz-briz-uri, ci un pic mai simplu, dar totodata sexy, blugi sau pantaloni negri conici, sandale sau pantofi sau chiar balerini, elenganti sau cu flori colorate. Si desigur, plicul :)
alexandra_blonda
Postat pe 17 Mai 2009 16:30
cu prieteni mas ibraca sport sau cu ceva lejer, iar cu iubitu seara mas imbraca elegant
rody_4u2
Postat pe 17 Mai 2009 16:34
Cum ne imbracam la o iesire cu prietenele sau cu prietenul? Aici depide foarte mult in primul rand de locul unde ne vom intalmi. Cu prietenele de obicei , atunci cand ies ma imbrac casual, sport de cele mai multe ori (in trenic , daca nu: blugi, o bluzita, sau tricu, tenisi sau balerini ). iar cu prietenul bineinteles ca trebuie sa fiu speciala (prefer rochitele, camasutelele,fustitele, nu foarte scurte, bluzite foarte elegante, tocuri nu foarte inalte, dar necesare pentru ca sunt mica de inaltime) imi place sa denot feminitate, sa ma aranjez in special pentru iubit care intotdeauna ma apreciaza si este foarte atent la orice mic aspect. Foarte importante sunt parfumul, machiajul, coafura dar si accesoriile pe care trebuie sa le asortam cu mare atentie, si foate important sa nu uitati de ingrijirea si hidratarea corpului ..poduse foarte bune puteti gasi la NIVEA pentru o zii relaxanta, plina de incredere, ingrijire delicata si intensa.
In concluzie , aveti grija de voi de exteriorul dumneavoastra dar si de interior pentru ca frumusetea este mai mult decat un ideal. este unica, bogata si minunata, la fel ca si viata...

kudika022693
Postat pe 17 Mai 2009 16:45
Cand ies cu fetele toate ne imbracam elegant,sexy, sa intoarca baietii capul dupa noi dar avem o atitudine care lasa de inteles ca nu pot decat sa ne admire si nu au cum sa ajunga la nivelul nostru.Cand ma intalnesc cu iubitul de regula ma imbrac elegant-sexy sa fie mandru se ce iubita are, pentru ocazii sau nopti mai speciale de regula il uimesc cu felul cum ma aranjez si cum ma ingrijesc, imi scot toate calitatile fizice in evidenta iar in situatii de criza (de timp, de dispozitie...) am o singura solutie vestimentara care nu da gres rochita neagra sexy care nu trebuie sa lipseasca din garderoba nici unei domnisoare.
Pentru plimbari cu bicicleta in parc ma imbrac in pantaloni scuri, maieutz si adidasi, nimic spectaculos ati zice dar poate devenii spectaculos daca iti ascunzi defectele si iti scoti in evidenta ce ai mai bun,in cazul meu picioarele,fundul si ochii
h2oaciana
Postat pe 17 Mai 2009 16:54
Seara cand ies cu prietenele ma imbrac cu o pereche de jeansi,o bluzita decoltata indiferent de culoare si obligatoriu pantofii cu toc,care nu trebuie sa lipseasca din colectia de incaltaminte a unei femei.Pentru o seara cu iubitul meu as opta pentru ceva sexy,transparent si cat mai hot,asta daca ne petrecem seara la el.
Bafta tuturor concurentelor!!!
Catalina_Zamfir
Postat pe 17 Mai 2009 20:38
1. la intalnirea cu prietenele - skinny jeans, un top turcoaz si sandale tip platforma
2. la intalnirea cu prietenul meu - nimic altceva decat un parfum ;)
andra88
Postat pe 17 Mai 2009 22:13
1 un moment special atunci cand ies la discoteca si my friends(mijto ar fi intr-o bluzita alba si sexi si niste jeansi mulati tot albi)
2 o seara frumoasa impreuna cu prietenul meu intr-un park sau pe un deal k sa privim stele si sa ne punem dorinte
pupoi
Postat pe 17 Mai 2009 23:56

1. Pentro o tinuta speciala cu prietenele : UN DEUX PIECES: top sau maleta si pantalon, care asortat devine o tinuta la fel de potrivita pt. o seara superba !

2. Pentru o seara speciala cu iubitul : O ROCHIE STRALUCITOARE DEASUPRA PICIORULUI PE NUANTE DE ROSU,cred ca va atrage fara indoiala toate privirile cu atat mai mult daca este realizata din satin, iar aplicatiile din margele ii confera o distinctie aparte.

Cu respect Louisa.
kudika024717
Postat pe 18 Mai 2009 10:39


1.Tinuta speciala cu prietenele: UN DEUX PIECES : top sau maleta si pantalon,care asortat devine o tinuta la fel de potrivita pt. o seara superba.

2. O seara speciala cu iubitul :O ROCHIE STRALUCITOARE DEASUPRA PICIORULUI PE NUANTE DE ROSU,cred ca va atrage fara indoiala toate priviriile,cu atat mai mult daca este realizata din satin, iar aplicatiile din margele ii confera o distinctie aparte.


Cu respect Louisa.
kudika024717
Postat pe 18 Mai 2009 10:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga una dintre cele 5 pijamale din colectia Sofiaman in valoare de 1 milion fiecare! 235 De la: concursKudika 28 Martie 2011 14:55
Castiga unul dintre cele 6 parfumuri BIO Acorelle 129 De la: concursKudika 8 Martie 2011 14:10
Concurs: Castiga un roman premiat cu Nobel! 213 De la: concursKudika 19 Martie 2012 15:30
Castiga o invitatie dubla la deschiderea Art Yourself Gallery si un produs original marca Rob Brandt ! 20 De la: concursKudika 19 Septembrie 2011 19:37
Castiga unul dintre cele 3 parfumuri Calvin Klein de dama oferite de Arome de Lux! 746 De la: concursKudika 26 Aprilie 2013 12:02