Setari Cookie-uri

nu am pe nimeni cu care sa vorbesc ..va rog un sfat..

buna ..sunt cu prientenul meu de un an si jumate..el iubesc enorm si el pe mine(nu ma indoiesc de lucrul asta) .munceste mult in fiecare zi de dim pana seara ..eu deokamdata stau acasa imi caut de munca .daca sunt cu el nu mi mai trebuie nimic ..il pun pe el pe primul lok si doar la el ma gandesc.ii place sa mearga la fotbal si imi dau seama ca nu am cum sa ii refuz singura lui placere avand in vedere ca nu prea are timp liber..dar totusi parca ma deranjeaza lukrul asta mai ales cand se intampla sa fie in cursul saptamanii (stau in casa toata ziua pentru ca nu am unde sa ma duc; stau la el si nu am decat o prietena care munceste si ea mult si cand are timp sta cu iubitul ei) il astept si cand vine ma lasa in casa sa se duca la fotbal in conditia in care eu abea il astept acasa sa imi petrec putin timp cu el) cu toate ca stam impreuna nu ne vedem decat seara o ora doua..adika nu apucam sa ne pliktisim unu de altu..stiu foarte bine ca trebuie sa ii dau libertate de aia niki nu i am spus niciodata nimik nu ii interzic sa faca nimik din ce vrea, dar pe de o alta parte ma roade lucrul asta ..nu ii reprosez cand se duce cu toate ca nu sunt cea mai fericita..cred ca mi am pierdut capul il iubesc enorm si d aia vreau sa imi petrec putinul lui timp liber, cu el ..iar la capitolul afectiune nu prea exceleaza...sunt prea egoista.? cum as putea sa il fac sa ma bage mai mult in seama..?eu sunt rac deci o fire mai sensibila iar el e un capricorn mai incapatanat.
3liza
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:32
Mi se pare mie sau ai mai deschis acest topic acum ceva timp?
kudika_pudika
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:44
E posibil ca el sa fie multumit de tine si de relatie, dar tu nu esti. Sa spunem ca iti gasesti de lucru, dar nici atunci situatia nu se va schimba; el tot va pleca la fotbal si tu vei ramane tot singurica. Ar fi bine ca, pe langa serviciu sa -ti gasesti si niste prieteni cu care sa iesi. Ideal ar fi sa ajungi acasa dupa el. Pana iti gasesti tu de lucru, bine ar fi sa discuti cu el si sa-i spui ca te simti singura. De fapt aici ai gresit tu; nu i-ai spus de la inceput ca te deranjeaza. El trebuie sa inteleaga ca intr-o relatie sunt DOI, nu doar el.

Cum il educi, asa il ai.
mimi_ca29
Postat pe 18 Aprilie 2011 17:28
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-18 17:28:16E posibil ca el sa fie multumit de tine si de relatie, dar tu nu esti. Sa spunem ca iti gasesti de lucru, dar nici atunci situatia nu se va schimba; el tot va pleca la fotbal si tu vei ramane tot singurica. Ar fi bine ca, pe langa serviciu sa -ti gasesti si niste prieteni cu care sa iesi. Ideal ar fi sa ajungi acasa dupa el. Pana iti gasesti tu de lucru, bine ar fi sa discuti cu el si sa-i spui ca te simti singura. De fapt aici ai gresit tu; nu i-ai spus de la inceput ca te deranjeaza. El trebuie sa inteleaga ca intr-o relatie sunt DOI, nu doar el.

Cum il educi, asa il ai.


Mimi In relatie sunt doi,dar de regula amundoi au un loc de munca,prieteni,rude etc.Tipa nu are pe nimeni si se agata doar de el pe cand scuza-ma da nu prea mai are cum sa-l atraga una care stie ca orice ar face sau oriunde s-ar duce ea sta cuminte acasa si il asteapta.Daca ar avea activitate nu s-ar mai supara cand se duce tipu` la fotbal asa cum nici el nu ar trebui sa se supere cand iese ea cu fetele la cafea da` cum ea nu are prietene.....nu are de ce sa se supere tipu`.
Barbie30_
Postat pe 19 Aprilie 2011 02:43
Sunt sigura ca a mai fost topicul asta, dar nu-l gasesc.

Oricum, parerea mea de femeie super-activa e ca exagerezi. Doar daca nu se duce la fotbal 5 zile din 7...ceea ce nu cred. In loc sa te bucuri ca are un hobby si ca face sport, ntz ntz.

Pe de alta parte, faptul ca tu n-ai de munca nu este o scuza sa stai toata ziua in casa. Fa un curs de ceva sa te ajute sa gasesti de munca si sa cunosti oameni, apuca-te de un hobby si, mai ales, fa voluntariat. Sunt atatea organizatii care plang dupa voluntari...! O cautare pe google si le-ai gasit. Daca nu vrei sa faci nici unele din astea, atunci nu te plange.
kudika_pudika
Postat pe 19 Aprilie 2011 13:55
De la: kudika_pudika, la data 2011-04-19 13:55:33Sunt sigura ca a mai fost topicul asta, dar nu-l gasesc.

Oricum, parerea mea de femeie super-activa e ca exagerezi. Doar daca nu se duce la fotbal 5 zile din 7...ceea ce nu cred. In loc sa te bucuri ca are un hobby si ca face sport, ntz ntz.

Pe de alta parte, faptul ca tu n-ai de munca nu este o scuza sa stai toata ziua in casa. Fa un curs de ceva sa te ajute sa gasesti de munca si sa cunosti oameni, apuca-te de un hobby si, mai ales, fa voluntariat. Sunt atatea organizatii care plang dupa voluntari...! O cautare pe google si le-ai gasit. Daca nu vrei sa faci nici unele din astea, atunci nu te plange.


te ajut eu
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/48935/ziua-buna-tuturor-de-pe-forum.html
cred ca asta e
Valy90
Postat pe 19 Aprilie 2011 14:05
De la: Valy90, la data 2011-04-19 14:05:26
De la: kudika_pudika, la data 2011-04-19 13:55:33Sunt sigura ca a mai fost topicul asta, dar nu-l gasesc.

Oricum, parerea mea de femeie super-activa e ca exagerezi. Doar daca nu se duce la fotbal 5 zile din 7...ceea ce nu cred. In loc sa te bucuri ca are un hobby si ca face sport, ntz ntz.

Pe de alta parte, faptul ca tu n-ai de munca nu este o scuza sa stai toata ziua in casa. Fa un curs de ceva sa te ajute sa gasesti de munca si sa cunosti oameni, apuca-te de un hobby si, mai ales, fa voluntariat. Sunt atatea organizatii care plang dupa voluntari...! O cautare pe google si le-ai gasit. Daca nu vrei sa faci nici unele din astea, atunci nu te plange.


te ajut eu
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/48935/ziua-buna-tuturor-de-pe-forum.html
cred ca asta e

Asta de-abia a fost deschis azi. Era unul cuvant cu cuvant primul mesaj, deschis cam acum vreo luna. Oricum, nu conteaza, curiozitatea
kudika_pudika
Postat pe 19 Aprilie 2011 14:09
De la: kudika_pudika, la data 2011-04-19 14:09:16
De la: Valy90, la data 2011-04-19 14:05:26
De la: kudika_pudika, la data 2011-04-19 13:55:33Sunt sigura ca a mai fost topicul asta, dar nu-l gasesc.

Oricum, parerea mea de femeie super-activa e ca exagerezi. Doar daca nu se duce la fotbal 5 zile din 7...ceea ce nu cred. In loc sa te bucuri ca are un hobby si ca face sport, ntz ntz.

Pe de alta parte, faptul ca tu n-ai de munca nu este o scuza sa stai toata ziua in casa. Fa un curs de ceva sa te ajute sa gasesti de munca si sa cunosti oameni, apuca-te de un hobby si, mai ales, fa voluntariat. Sunt atatea organizatii care plang dupa voluntari...! O cautare pe google si le-ai gasit. Daca nu vrei sa faci nici unele din astea, atunci nu te plange.


te ajut eu
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/48935/ziua-buna-tuturor-de-pe-forum.html
cred ca asta e

Asta de-abia a fost deschis azi. Era unul cuvant cu cuvant primul mesaj, deschis cam acum vreo luna. Oricum, nu conteaza, curiozitatea


Aha am inteles,ma gandeam ca te referi la asta
Cred ca si asta e deschis de aceiasi don'soara.
Valy90
Postat pe 19 Aprilie 2011 14:14
nu am mai postat nimik pana acum..va multumesc de sfaturi...ideea e ca nu se duce 5 zile din 7 dar eu petrec foarte putin timp cu el din cauza serviciului...iar atunci cand e liber mi as fi dorit sa ne petrecem timpul impreuna ..cateodata simt ca mi am pierdut capul dupa el .. cred ca daca m as mai relaxa ar trebuii sa ma indepartez unpik lukru care nu cred ca e tokmai bun...el e orikum relaxat daca ma relaxez si eu se duce dracu tot..sau poate nu dar nu prea pot sa fiu indiferenta cu el...chestia e ca eu eram foarte indiferenta pana sa il cunosc nu prea ma interesa de nimeni...iar cu el... acum mor de nervi ca sunt asa fraiera si imi dai seama ca sunt poate prea indragostita...cum sa fiu mai indiferenta cand nu pot ?
3liza
Postat pe 19 Aprilie 2011 15:28
De la: 3liza, la data 2011-04-19 15:28:59nu am mai postat nimik pana acum..va multumesc de sfaturi...ideea e ca nu se duce 5 zile din 7 dar eu petrec foarte putin timp cu el din cauza serviciului...iar atunci cand e liber mi as fi dorit sa ne petrecem timpul impreuna ..cateodata simt ca mi am pierdut capul dupa el .. cred ca daca m as mai relaxa ar trebuii sa ma indepartez unpik lukru care nu cred ca e tokmai bun...el e orikum relaxat daca ma relaxez si eu se duce dracu tot..sau poate nu dar nu prea pot sa fiu indiferenta cu el...chestia e ca eu eram foarte indiferenta pana sa il cunosc nu prea ma interesa de nimeni...iar cu el... acum mor de nervi ca sunt asa fraiera si imi dai seama ca sunt poate prea indragostita...cum sa fiu mai indiferenta cand nu pot ?


N-ai cum,te-ai izolat de toti si de toate si ai ramas doar cu el.In timp o sa ajungi doar menajera lui si nimic mai mult,asta daca nu esti deja....Eu nu pot sa zic ca te inteleg pentru ca nu suport sa stau ca o meduza in casa fara sa fac nimic altceva.
Barbie30_
Postat pe 19 Aprilie 2011 17:01
MAI FETELOR, am citit raspunsurile voastre si mi se par rautacioase. fetita asta cauta niste rasp. ,ceva care sa o faca sa inteleaga ce e cu ea... voi o luati la stoh...fi.ti mai intelegaoare.
cosminik2203
Postat pe 5 Mai 2011 22:45
Si tu de ce nu iti gasesti un loc de munca? Sau daca nu duci lipsa de bani, poti lucra ca voluntar la o fundatie serioasa. Ocupa-ti si tu timpul cu ceva.
Eva32
Postat pe 7 Mai 2011 01:23
Am o curiozitate, deoarece am trecut prin ceva asemanator, timpul liber petrecut cu el te multumeste? caci asta poate fi problema si deaia tu nu mai ai chef si forta de nimic altceva, pe tine te scoate undeva, nu aveti prieteni comuni cu care sa iesiti? ce faceti cand sunteti impreuna, ce faceti in weekenduri? Dupa parerea mea pe tine te nemultumeste relatia in sine si nu faptul ca merge la fotbal.
kudika058136
Postat pe 7 Mai 2011 05:06
Sa spui ceea ce te deranjeaza nu inseamna ca ii reprosezi ceva.....totodta, continuand sa taci nu faci decat sa iti pierzi personalitatea, iar el va uita de ce te-a ales....succesul orcarei relatii este comunicarea...fii tu insati si nu o sa iti para rau....trebuie sa te iubeasca asa cum esti...daca nu faci nimic acum pe viitor o sa regreti .... multa bafta....si nu uita "iubirea nu inseamna supunere, inseamna convietuire".
hera_junona
Postat pe 7 Mai 2011 06:47
De la: mimi_ca29, la data 2011-04-18 17:28:16E posibil ca el sa fie multumit de tine si de relatie, dar tu nu esti. Sa spunem ca iti gasesti de lucru, dar nici atunci situatia nu se va schimba; el tot va pleca la fotbal si tu vei ramane tot singurica. Ar fi bine ca, pe langa serviciu sa -ti gasesti si niste prieteni cu care sa iesi. Ideal ar fi sa ajungi acasa dupa el. Pana iti gasesti tu de lucru, bine ar fi sa discuti cu el si sa-i spui ca te simti singura. De fapt aici ai gresit tu; nu i-ai spus de la inceput ca te deranjeaza. El trebuie sa inteleaga ca intr-o relatie sunt DOI, nu doar el.

Cum il educi, asa il ai.



Aici ai dreptate...


Dar ai grija cum ii spui..
Ioa88Ana
Postat pe 7 Mai 2011 10:13
De la: 3liza, la data 2011-04-18 16:32:34buna ..sunt cu prientenul meu de un an si jumate..el iubesc enorm si el pe mine(nu ma indoiesc de lucrul asta) ....? cum as putea sa il fac sa ma bage mai mult in seama..?eu sunt rac deci o fire mai sensibila iar el e un capricorn mai incapatanat.


Stai in casa lui, nu ai un loc de munca si spui ca nu esti cea mai fericita... Pai cum sa fii fericita? Esti dependenta de el, ceea ce nu este un lucru bun. El stie ca vei fi acolo oricand, la orice ora stie unde te gaseste... Foarte frumos ca il iubesti! Este minunat si ca el te iubeste, dar daca vrei sa-i menti interesul pentru tine evolueaza cumva...Incepe prin a cauta serios un loc de munca. Orice crezi tu ca poti face. Trebuie doar sa incerci si sa incepi de undeva...
Cand nu va mai stii ce faci tu minut cu minut, cand vei avea banutii tai castigati de tine lucrurile se vor schimba. Printre oameni (in societate) ai alte perspective. Acum vezi totul prin ochii lui
_vio_
Postat pe 7 Mai 2011 10:32
in ultima perioada am inceput sa mai ies din casa cu prietenii pe care ii am ...am incercat sa ies ca sa nu ma mai gandesc la nik...problema e ca eu ii zik ce ma deranjeaza;dar de de cele mai multe ori spune ca nu intelege si se enerveaza ..mi e si¨¨ frica¨sa ii mai spun uneori ce ma supara si ce nu ,sa nu imi spuna iar ca sunt exagerata. .vreau sa fac un curs sa ma angajez undeva ca nu am facultatea terminata si peste tot se cer absolventi sau meserii..imi doresc sa ma angajez sa nu mai stau degeaba ...sa evoluez cumva cum spune vio..timpul care il petrec cu el nu ma multumeste pt ca e foarte putin..seara 2ore ..timp in care isi mai trimite zeci de mesaje cu prietenul lui cel mai bun (a inceput sa ma deranjeze si asta ;din ce cauza?poi in timp ce ei isi trimit mesaje cu toate prostiile posibile eu stau si fumez sau eu stiu ce preocupare imi mai gasesc .niki alea 2 ore nu pot sa ma bucur de el ca apare prietenul lui enervant cu aberatiile lui si ideile lui de burlac .cand ti e lumea mai draga suna telefonu ..sper sa ma intelegeti ) iar weekendul cand e liber il petrecem impreuna dar cand nu ...ma descurc cum pot...asta e problema ca simt nevoia de el ..poate daca ar fi mai afectiv as trece mai usor peste ,dar spune ca nu poate sa imi arate mai multa afectiune ca asa e firea lui, dar ca ma iubeste mult..i am zis ca ¨ degeaba simti tu in sinea ta daca eu nu simt dragostea pe care mi o porti¨ mi am propus mie sa incerc sa ma schimb sa nu mai fiu asa in limba dupa el, sa ma mai vad si pe mine ..incerc da nu e delok usor sper totusi sa reusesc sa fiu cum eram pana sa fiu cu el adica mai rebela ,nebuna, plina de viata..sa ma intereseze mai mult de mine (nu egoista dar niki asa ca acum). va multumesc pentru intelegere acolo unde a fost cazul, pareri si sfaturi
3liza
Postat pe 7 Mai 2011 11:45
in ultima perioada am inceput sa mai ies din casa cu prietenii pe care ii am ...am incercat sa ies ca sa nu ma mai gandesc la nik...problema e ca eu ii zik ce ma deranjeaza;dar de de cele mai multe ori spune ca nu intelege si se enerveaza ..mi e si¨¨ frica¨sa ii mai spun uneori ce ma supara si ce nu ,sa nu imi spuna iar ca sunt exagerata. .vreau sa fac un curs sa ma angajez undeva ca nu am facultatea terminata si peste tot se cer absolventi sau meserii..imi doresc sa ma angajez sa nu mai stau degeaba ...sa evoluez cumva cum spune vio..timpul care il petrec cu el nu ma multumeste pt ca e foarte putin..seara 2ore ..timp in care isi mai trimite zeci de mesaje cu prietenul lui cel mai bun (a inceput sa ma deranjeze si asta ;din ce cauza?poi in timp ce ei isi trimit mesaje cu toate prostiile posibile eu stau si fumez sau eu stiu ce preocupare imi mai gasesc .niki alea 2 ore nu pot sa ma bucur de el ca apare prietenul lui enervant cu aberatiile lui si ideile lui de burlac .cand ti e lumea mai draga suna telefonu ..sper sa ma intelegeti ) iar weekendul cand e liber il petrecem impreuna dar cand nu ...ma descurc cum pot...asta e problema ca simt nevoia de el ..poate daca ar fi mai afectiv as trece mai usor peste ,dar spune ca nu poate sa imi arate mai multa afectiune ca asa e firea lui, dar ca ma iubeste mult..i am zis ca ¨ degeaba simti tu in sinea ta daca eu nu simt dragostea pe care mi o porti¨ mi am propus mie sa incerc sa ma schimb sa nu mai fiu asa in limba dupa el, sa ma mai vad si pe mine ..incerc da nu e delok usor sper totusi sa reusesc sa fiu cum eram pana sa fiu cu el adica mai rebela ,nebuna, plina de viata..sa ma intereseze mai mult de mine (nu egoista dar niki asa ca acum). va multumesc pentru intelegere acolo unde a fost cazul, pareri si sfaturi
3liza
Postat pe 7 Mai 2011 11:45
buna... incearca sa-ti gasesti ceva de lucru....sa faci ceva care sa-ti capteze atentia.....sa nu te mai plictisesti asa mult si atunci ai sa vezi ca va fi altfel....:P incearca ;)
marry86
Postat pe 7 Mai 2011 12:42
Buna Eliza! suntem cam in aceeasi situatie.. un sfat simplu de facut nu stiu sa ti dau pentru ca si eu il caut,dar totusi incearca sa te bucuri de ai tai,de familia ta..pentru ca ei sunt mereu acolo.. uite,daca vrei,poate imi lasi id ul tau.. si vorbim acolo mai multe
ellaaaa
Postat pe 7 Mai 2011 12:57
iubiriea inseamna respect .puteti merge peste tot impreuna asta inseamna iubire si eu cu iubitul meu mergem la fotbal .acum depinde ce lucreaza daca nu depune efort eu nu cred ca poate sa fie obosit .oanta_dorina intra aici si vorbim mai multe.
kudika382595
Postat pe 7 Mai 2011 13:18
De la: 3liza, la data 2011-05-07 11:45:29,dar spune ca nu poate sa imi arate mai multa afectiune ca asa e firea lui, dar ca ma iubeste mult..i am zis ca ¨ degeaba simti tu in sinea ta daca eu nu simt dragostea pe care mi o porti¨ mi am propus mie sa incerc sa ma schimb sa nu mai fiu asa in limba dupa el, sa ma mai vad si pe mine ..incerc da nu e delok usor


Nu este usor? Ia mai gandeste-te.... Daca te-ar pune in fata faptului implinit!? Daca te-ar forta sa te schimbi, sa iti schimbi viata, daca ai afla ca el iese cu altcineva? Ma refer la alta femeie ...
Cred ca nu este foarte usor, dar nici greu. Doar sa vrei!
Daca astepti sa se rezolve problemele fara ca tu sa faci ceva concret, te inseli. Si cand spun asta nu ma refer ca trebuie sa-l "tragi de urechi" si sa-i expici cum vrei tu sa fie viata voasta.
_vio_
Postat pe 7 Mai 2011 14:43
Draga mea,
o vorba veche spune ca daca cel pe care il iubesti vrea sa plece trebuie sa-l lasi si daca se intoarce la tine , este al tau pentru totdeauna, daca nu se intoarce inseamna ca nu a fost al tau niciodata!
Cred ca problema ta ar fi rezolvata daca ti-ai gasi si tu un job, sa faci un cursa...in concluzie sa intri in colectivitate. Atata timp cat esti doar acasa vei avea doar un singur pol de interes major: prietenul tau.
In concluzie trebuie sa ai si tu o viata profesionala si vei vedea ca totul se va schimba iar dragostea si iubirea voastra se va baza pe mult respect, se va consolida.
saraha1
Postat pe 7 Mai 2011 15:45
De la: 3liza, la data 2011-04-18 16:32:34buna ..sunt cu prientenul meu de un an si jumate..el iubesc enorm si el pe mine(nu ma indoiesc de lucrul asta) .munceste mult in fiecare zi de dim pana seara ..eu deokamdata stau acasa imi caut de munca .daca sunt cu el nu mi mai trebuie nimic ..il pun pe el pe primul lok si doar la el ma gandesc.ii place sa mearga la fotbal si imi dau seama ca nu am cum sa ii refuz singura lui placere avand in vedere ca nu prea are timp liber..dar totusi parca ma deranjeaza lukrul asta mai ales cand se intampla sa fie in cursul saptamanii (stau in casa toata ziua pentru ca nu am unde sa ma duc; stau la el si nu am decat o prietena care munceste si ea mult si cand are timp sta cu iubitul ei) il astept si cand vine ma lasa in casa sa se duca la fotbal in conditia in care eu abea il astept acasa sa imi petrec putin timp cu el) cu toate ca stam impreuna nu ne vedem decat seara o ora doua..adika nu apucam sa ne pliktisim unu de altu..stiu foarte bine ca trebuie sa ii dau libertate de aia niki nu i am spus niciodata nimik nu ii interzic sa faca nimik din ce vrea, dar pe de o alta parte ma roade lucrul asta ..nu ii reprosez cand se duce cu toate ca nu sunt cea mai fericita..cred ca mi am pierdut capul il iubesc enorm si d aia vreau sa imi petrec putinul lui timp liber, cu el ..iar la capitolul afectiune nu prea exceleaza...sunt prea egoista.? cum as putea sa il fac sa ma bage mai mult in seama..?eu sunt rac deci o fire mai sensibila iar el e un capricorn mai incapatanat.

Buna Eliza,
Si eu sunt tot rac si sensibila si tot ce vrei dar zodiile nu conteaza. Faptul ca zici ca esti rac si sensibila e doar o scuza ca sa nu te ocupi de tine. Dupa cum vad eu situatia din exterior toata atentia ta este pentru el, doar pe el te concentrezi si de fapt ar trebui sa te concentrezi pe tine. Tu pur si simplu te pierzi in relatie. Uiti sa te iubesti pe tine insuti si esti obsedata de el. Ai renuntat la tot pentru el. Partea proasta e ca daca continui sa faci lucrul asta il vei pierde. Pentru ca el simte deja ca tu te-ai cam abandonat si singura ta preocupare e el. Asta nu e atractiv pentru un barbat. De asemenea esti dependenta de el si nici asta nu e atractiv. Alta scuza e ca nu gasesti job pentru ca nu ai facultatea terminata dar daca chiar nu ti-ai mai plange de mila ai lucra orice. Eu cand nu aveam facultatea terminata am muncit altceva decat domeniul meu si slujba respectiva m-a facut sa imi dau seama ca eu imi doream alt domeniu de activitate.
Trebuie sa te vezi pe tine insuti ca cea mai importanta in viata ta si dupa tine el. Iubeste-te pe tine insuti, ai grija de corpul tau, iesi in lume, vorbeste cu oamenii, fa-ti prieteni noi, miroase florile, fa orice ca sa te simti bine. Pe el lasa-l sa fie cum vrea. Dar eu pot sa iti garantez ca daca te vezi pe tine insuti ca si importanta, daca te iubesti si respecti la fel va face si el. Din pacate oamenii nu ne pot iubi mai mult decat ne iubim noi insine si nu ne pot respecta mai mult decat ne respectam noi insine. Esti responsabila pentru viata ta.
Sper sa ajute ce am scris.
lore27
Postat pe 7 Mai 2011 18:36
De la: 3liza, la data 2011-04-18 16:32:34buna ..sunt cu prientenul meu de un an si jumate..el iubesc enorm si el pe mine(nu ma indoiesc de lucrul asta) .munceste mult in fiecare zi de dim pana seara ..eu deokamdata stau acasa imi caut de munca .daca sunt cu el nu mi mai trebuie nimic ..il pun pe el pe primul lok si doar la el ma gandesc.ii place sa mearga la fotbal si imi dau seama ca nu am cum sa ii refuz singura lui placere avand in vedere ca nu prea are timp liber..dar totusi parca ma deranjeaza lukrul asta mai ales cand se intampla sa fie in cursul saptamanii (stau in casa toata ziua pentru ca nu am unde sa ma duc; stau la el si nu am decat o prietena care munceste si ea mult si cand are timp sta cu iubitul ei) il astept si cand vine ma lasa in casa sa se duca la fotbal in conditia in care eu abea il astept acasa sa imi petrec putin timp cu el) cu toate ca stam impreuna nu ne vedem decat seara o ora doua..adika nu apucam sa ne pliktisim unu de altu..stiu foarte bine ca trebuie sa ii dau libertate de aia niki nu i am spus niciodata nimik nu ii interzic sa faca nimik din ce vrea, dar pe de o alta parte ma roade lucrul asta ..nu ii reprosez cand se duce cu toate ca nu sunt cea mai fericita..cred ca mi am pierdut capul il iubesc enorm si d aia vreau sa imi petrec putinul lui timp liber, cu el ..iar la capitolul afectiune nu prea exceleaza...sunt prea egoista.? cum as putea sa il fac sa ma bage mai mult in seama..?eu sunt rac deci o fire mai sensibila iar el e un capricorn mai incapatanat.

munceste si tu.. asa incarci timpul no..si dai libertate....iubirea..nu se cere.... ..succes!!!!
Fulg-de-nea
Postat pe 7 Mai 2011 18:41
De la: 3liza, la data 2011-04-19 15:28:59nu am mai postat nimik pana acum..va multumesc de sfaturi...ideea e ca nu se duce 5 zile din 7 dar eu petrec foarte putin timp cu el din cauza serviciului...iar atunci cand e liber mi as fi dorit sa ne petrecem timpul impreuna ..cateodata simt ca mi am pierdut capul dupa el .. cred ca daca m as mai relaxa ar trebuii sa ma indepartez unpik lukru care nu cred ca e tokmai bun...el e orikum relaxat daca ma relaxez si eu se duce dracu tot..sau poate nu dar nu prea pot sa fiu indiferenta cu el...chestia e ca eu eram foarte indiferenta pana sa il cunosc nu prea ma interesa de nimeni...iar cu el... acum mor de nervi ca sunt asa fraiera si imi dai seama ca sunt poate prea indragostita...cum sa fiu mai indiferenta cand nu pot ?

poate..lipsa de comunicare ..va omoara.....comunicati........cand iubesti..nu poti fi..indiferent...inca odata succes
Fulg-de-nea
Postat pe 7 Mai 2011 18:46
fata asta are perfecta dreptate ,eu tot rac sunt si eu am fost in aceasi situatie doar ca iubitul meu este in zodia pestilor,azi suntem separati de o mare distanta el este in paris iar eu m am intors acasa,sincera sa fiu noi vb foarte des acum si i mi spune ca ma vrea inapoi asta dupa ce i am raspuns unui sms spunandui ca ma pot distra si fara el ca am un viitor de construit si ca nu mi mai pasa de el atat de mult insa eu si azi il iubesc ca o nebuna......
inger___demon
Postat pe 7 Mai 2011 19:24
Buna Eliza! in situatia in care te aflii u am fost si eu. si eu stau tot cu un capricorn incapatzanat, dar dak stii sa l iei de coarne totul va fii altfel. k sa i atragi atentzia trebuie sa te schimbi, si el sa observe asta. potzi sa incepi prin a te comporta mai putzin afectiv cu el, mai rece, invatza sa pui piciorul in prag fara sa te temi k il vei pierde. asta e greseala multor fete nu riposteaza,nu stiu sau nu au curajul sa spuna ceea ce le deranjeaza de teama de a nu l pierde. Gresit!! intai de toate rebuie sa te gandesti la tn, dak itzi e bn asa si dupa cum se vede nu itzi e. dak nu ai cu cn vb, si vrei lucrul asta itzi las id meu de mess si vbm mai multe acolo.;) mir_r18
raluca007
Postat pe 7 Mai 2011 19:52
Buna Eliza! in situatia in care te aflii u am fost si eu. si eu stau tot cu un capricorn incapatzanat, dar dak stii sa l iei de coarne totul va fii altfel. k sa i atragi atentzia trebuie sa te schimbi, si el sa observe asta. potzi sa incepi prin a te comporta mai putzin afectiv cu el, mai rece, invatza sa pui piciorul in prag fara sa te temi k il vei pierde. asta e greseala multor fete nu riposteaza,nu stiu sau nu au curajul sa spuna ceea ce le deranjeaza de teama de a nu l pierde. Gresit!! intai de toate rebuie sa te gandesti la tn, dak itzi e bn asa si dupa cum se vede nu itzi e. dak nu ai cu cn vb, si vrei lucrul asta itzi las id meu de mess si vbm mai multe acolo.;) mir_r18
raluca007
Postat pe 7 Mai 2011 19:53
Buna! in primul rand ar trebui sa-ti gasesti ceva de lucru, asta iti va ocupa timpul si nu vei mai avea timp sa te gandesti atat de mult. E normal sa te simti singura si nefericita atata timp cat nu ai o preocupare. Cand vine seara de la munca, incearca sa-l surprinzi mereu cu ceva nou, acum cred ca stii ce ii place si ce nu. Fa-i surprize cat mai placute, trimite-i cate un mesaj haios. Asa se va gandi cat e plecat cu ce o sa-l mai surprinzi cand vine acasa si abia va astepta sa ajunga. Eu sant peste si am un capricorn si crede-ma ca stiu ce inseamna sa fii in preajma unui capricorn.Trebuie sa stii sa-l intelegi si vei descoperi ca e un romantic , grijuliu si va face totul sa fii fericita. Dar trebuie sa ai foarte multa rabdare , sa il intelegi si sa stii sa-l asculti. Dar cea mai importanta e comunicarea. Iti doresc sa fii fericita si nu te descuraja ca totul va fi bine.
kudika379830
Postat pe 7 Mai 2011 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
highschool sweetheart 15 De la: oportunity 4 August 2009 21:03
Jucator sau Jucarie? 9 De la: geo_x 30 August 2009 22:47
Clubul inimilor frante 1 De la: Oceansoul 1 Octombrie 2010 22:38
Sfaturi.. 31 De la: bb_sunshine 8 Mai 2011 21:15
fals tratat de iubire 28 De la: nocturnalia 10 Februarie 2009 10:44