Setari Cookie-uri

Praf...

Salutare...

Sunt nou pe acest site... vreau sa obtin cateva sfaturi de la voi... daca se poate.. sunt foarte suparat...
Am avut o relatie de aproape 4 ani cu iubita mea... insa de aproximativ 3 saptamani nu mai suntem impreuna... Nu mai vrea sa fie cu mine... Mi-a spus sa o las o perioada sa se gandeasca... Am intrebato daca ma mai iubeste si a zis ca nu... Ne-am cunoscut pe internet, ne-am intalnit, ne-am placut... totul a fost super bine in primii 2 ani jumate pot spune chiar 3.. Eu aveam 19 ani ea abea implinise 16... A fost frumos.. ne intelegeam super bine chiar daca mai existau si certuri... nu am fost niciodata despartiti . In ultimul an de relatie.. eu abea terminasem facultatea iar ea liceul... Eu m-am angajat si ea s-a inscris la facultate (in acelasi oras). Nu stiu ce s-a intamplat cu ea... Nu stiu daca m-a iubit vreodata sau a fost doar o placere... S-a schimbat apoi totul in relatia noastra.... Desii suntem amandoi orgoliosi si ne certam din orice .. ne impacam imediat. I-am oferit totul, nu a dus lipsa de nimic, recunosc ca am facut si greseli , de genul vorbe urate.. si faze... am si lovito....insa nu am inselato niciodata si nici nu am mintito. Probabil ca cea mai mare greseala a fost ca ne intalneam foarte des (in fiecare zi). Nici ea nu m-a inselat niciodata si nu ma mintit... A fost o fata cuminte.. Am intrebato daca mai am vreo sansa in aceasta relatie si mi-a raspuns ca momentan NU. Nu stiu ce sa fac... ma gandesc la ea tot timpul... Stiu ca am gresit foarte mult si recunosc, dar se pare ca mi-am dat seama prea tarziu... As vrea sa ma impac cu ea dar ea nu mai vrea.. si sufar... Vreau sa ii demonstrez ca sunt acelasi baiat care l-a cunoscut la inceput.. insa nu mai vrea sa imi dea nici o sansa... Nu stiu ce sa fac.. Sa mai incerc? Sa o mai caut? Sau sa ma resemnez si sa imi iau gandul de la ea... Ea mi-a zis ca vrea sa ramanem prieteni ca e pacat ca dupa 4 ani sa nu ne mai vorbim deloc.. insa io o iubesc enorm si nu cred ca as putea sa ii fiu doar prieten.... Repet, am gresit enorm fata de ea dar in nici un caz atat de rau incat sa nu mai merit cel putin o sansa. Am avut grije de ea mai mult ca de mine. Am puso pe primul loc in viata mea. I-am facut toate poftele ... iar acum... nu vrea sa mai imi dea nici o sansa.... V-am povestit pe scurt.. ca ar fi fost multe de zis... insa daca intelegeti va rog sa imi raspundeti... Nu ma intereseaza raspunsurile rautacioase... Poate unii dintre voi nu a-ti trecut prin asa ceva...
anonimous
Postat pe 12 Septembrie 2009 12:04
Hai ca esti amuzant fara sa vrei, zau!
"Vrei sa-i arati ca esti acelasi baiat"?
Care? Ala care o lovea? Da' stiu ca o s-o convingi sa se intoarca.
Eu zic ca cel mai indicat pentru voi doi e sa mergeti mai departe, cu invataturile de rigoare.
Dor_a
Postat pe 12 Septembrie 2009 12:24
eu cred ca ati ajuns la un punct in care relatie fie continua..fie sa opreste....dupa atatia ani ea probabil si-a pus problema de ce va face in viitor...
nu e capat de lume...sunt cazuri care au fost impreuna 7 ani, s-au casatori si dupa un an au divortat...poate e mai bine ca s-a intamplat acum..si nu mai tarziu...
eu cred situatia voastra e irevocabila..priveste spre viitor si uit-o....
cantafabule
Postat pe 12 Septembrie 2009 13:04
s-a intamplat de 2 ori faza cu lovitu si nu te astepta la pumni sau picioare.... nu cred ca o s`o conving sa se mai intoarca... mi-ar placea sa pot sa ii demonstrez ca pot sa fiu cel care am fost atunci cand ne intelegeam bine... am avut cateva probleme in familie in ultimii 2 ani ... decese si altele .... de accea mi-am schimbat comportamentul... insa acum mi-am dat seama cat de mult am gresit fata de ea... poate nici ea nu a stiut cum sa ma "ajute" in acest sens..
anonimous
Postat pe 12 Septembrie 2009 15:34
De la: anonimous, la data 2009-09-12 15:34:26s-a intamplat de 2 ori faza cu lovitu si nu te astepta la pumni sau picioare.... nu cred ca o s`o conving sa se mai intoarca... mi-ar placea sa pot sa ii demonstrez ca pot sa fiu cel care am fost atunci cand ne intelegeam bine... am avut cateva probleme in familie in ultimii 2 ani ... decese si altele .... de accea mi-am schimbat comportamentul... insa acum mi-am dat seama cat de mult am gresit fata de ea... poate nici ea nu a stiut cum sa ma "ajute" in acest sens..


anonimule draga, tu ai luat-o, ai crescut-o si ai fost primu' care s-a desfatat intre picioarele ei. poate ai si iubit-o, nu zic nu!
da' cred ca fata a descoperit ca viata inseamna si altceva decat sa-ti faca tie pe plac.
nu uita, oameni nu-s obiecte!
geo_x
Postat pe 12 Septembrie 2009 15:38
Anonimus...daca ea afost fata cuminte si tu ai lovit-o ca,vezi doamne,aveai probleme in familie...asta nu se numeste iubire.Iti fac o prezicere:daca se intoarce la tine va mai lua bumbaceala,ce deh,toate au un inceput...iar probleme intampinam toata viata...deci motive se vor mai ivi.Transmite-i fetei din partea mea sa-si vada de viata ei

wanda_love_you
Postat pe 12 Septembrie 2009 15:43
Si tu ai postat acuma pe forumu' asta exclusiv al femeilor, in speranta ca...poate....iti va citi mesaju' si va veni in secunda 2 la tine la usa si te va lua in brate?!
No way...
amr2009
Postat pe 12 Septembrie 2009 15:46
Ma faci sa rad. Io vorbesc cu ea prin mesaje oricum... Am postat sa vad ce raspunsuri primesc.. Nu cred ca citeste.. si chiar daca ar citi nu cred ca asta i-ar schimba decizia sau ar influentao cu ceva.. Stie ca o iubesc si ca vreau sa ne impacam... Acum ce va fi va fi :)
anonimous
Postat pe 12 Septembrie 2009 16:23
Poate ca aveti toti dreptate... Am gresit.. Despartirea asta poate ma va schimba pentru viitor. Poate voi invata sa apreciez persoana cu care stau la adevarata ei valoare... Totusi speranta moare ultima .. Sunt o fire sensibila si iubiitoare insa am si foarte multe defecte... Nimeni nu e perfect...poate mai primesc o sansa... daca nu... sper sa trec cat mai repede peste.. Va multumesc pt raspunsuri.
anonimous
Postat pe 12 Septembrie 2009 16:29
dupa cate imi dau seama avea 16 ani deci acu are 20. abia descopera viata. si nu pot s-o condamn. vrea sa traiasca, nu sa fie incorsetata si controlata mereu - pana acum tata si de-acu prietenul. nici nu stie inca ce doreste de la viata. nu a avut timp decat de tine. nu o condamn. o sustin.ce e mai frumos la 20 de ani decat facultatea, distractiile cu fetele/baietii etc? cratita? sub nici o forma... vrea sa cunoasca ce e barbatul, sa stie ca a facut cea mai buna alegere. nu poti condamna un om pt asta. de-abia acu descopera lumea. pune-te in locul ei...
dede25
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:43
daca primesti a 2a sansa, pazeste o !! la a 3-a nu o sa mai ai intrare
morticia_adams
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:56
Stateam si ma gandeam ce legatura are titlul topicului cu subiectul tau. Acum am inteles legatura: Praf esti tu, pentru ca ai lovit o faptura care nu se putea apara. Sa iti fie rusine. Daca nu te mai vrea inapoi o meriti din plin. Eu una nu te-as mai primi!
Maddy_moo
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:10
Inscrie-te pe ...http://deea.forumotion.com/Pe acest forum toti membri sunt egali si fiecare poate scrie ce vrea, unde vrea si de cate ori vrea!
c3ly
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:11
da.. aveti dreptate... regret totul... imi pare rau..
anonimous
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:26
De la: anonimous, la data 2009-09-13 09:26:21da.. aveti dreptate... regret totul... imi pare rau..

Acum sper doar ca ai invatat lectia de "cum ma comport cu persoana iubita" pentru viitor....
Daca ea se impaca, dupa ce ai lovit-o...mai trage-i una si din partea mea... Inseamna ca merita sa dai in ea...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Septembrie 2009 12:21
E o fata cuminte... Nu merita toate astea... Am mai zis.. Regret... Nu imi mai reprosati atat...ca mi-am dat seama .. Se mai intampla si dastea in viata... Eu macar recunosc.. nu ca altii... Iar faza cu lovitu s-a intamplat demult nu recent.. In fine nu asta conteaza... Conteaza ca am lovito si nu trebuia.. Insa nu asta e motivul despartirii.. Sunt mai multe greseli care le-am facut fata de ea... pe care le regret si vreau sa ma revansez... Si ea a gresit fata de mine dar am trecut peste... E usor sa judecati un om dar nu stiu daca a-ti trecut vreodata prin ce trec eu acum... Oricum apreciez comentariile voastre. Marea majoritate fiind corecte.
anonimous
Postat pe 13 Septembrie 2009 12:46
De la: Dor_a, la data 2009-09-12 12:24:29Hai ca esti amuzant fara sa vrei, zau!
"Vrei sa-i arati ca esti acelasi baiat"?
Care? Ala care o lovea? Da' stiu ca o s-o convingi sa se intoarca.
Eu zic ca cel mai indicat pentru voi doi e sa mergeti mai departe, cu invataturile de rigoare.

Si eu i'am dat o palma fostei mele cand a incercat sa isi taie venele.
sunt un om rau?
felixcat
Postat pe 13 Septembrie 2009 17:23
De la: Dor_a, la data 2009-09-12 12:24:29Hai ca esti amuzant fara sa vrei, zau!
"Vrei sa-i arati ca esti acelasi baiat"?
Care? Ala care o lovea? Da' stiu ca o s-o convingi sa se intoarca.
Eu zic ca cel mai indicat pentru voi doi e sa mergeti mai departe, cu invataturile de rigoare.



Domnisoara,un baiat,ma iau exemplu' pe mine,care nu s-a atins de nici-o fata pana acum,si crede-ma,motive au fost,nu am facut-o !
Gandeste-te la baiatul asta,ce a trebuit sa-i faca ea lui !


Incearca sa gandesti cateva secunde in plus,inainte sa critici.


Un baiat,nu da niciodata intr-o fata fara motiv !
De_Nereprosat
Postat pe 19 Septembrie 2009 03:15
De la: anonimous, la data 2009-09-12 12:04:59Salutare...

Sunt nou pe acest site... vreau sa obtin cateva sfaturi de la voi... daca se poate.. sunt foarte suparat...
Am avut o relatie de aproape 4 ani cu iubita mea... insa de aproximativ 3 saptamani nu mai suntem impreuna... Nu mai vrea sa fie cu mine... Mi-a spus sa o las o perioada sa se gandeasca... Am intrebato daca ma mai iubeste si a zis ca nu... Ne-am cunoscut pe internet, ne-am intalnit, ne-am placut... totul a fost super bine in primii 2 ani jumate pot spune chiar 3.. Eu aveam 19 ani ea abea implinise 16... A fost frumos.. ne intelegeam super bine chiar daca mai existau si certuri... nu am fost niciodata despartiti . In ultimul an de relatie.. eu abea terminasem facultatea iar ea liceul... Eu m-am angajat si ea s-a inscris la facultate (in acelasi oras). Nu stiu ce s-a intamplat cu ea... Nu stiu daca m-a iubit vreodata sau a fost doar o placere... S-a schimbat apoi totul in relatia noastra.... Desii suntem amandoi orgoliosi si ne certam din orice .. ne impacam imediat. I-am oferit totul, nu a dus lipsa de nimic, recunosc ca am facut si greseli , de genul vorbe urate.. si faze... am si lovito....insa nu am inselato niciodata si nici nu am mintito. Probabil ca cea mai mare greseala a fost ca ne intalneam foarte des (in fiecare zi). Nici ea nu m-a inselat niciodata si nu ma mintit... A fost o fata cuminte.. Am intrebato daca mai am vreo sansa in aceasta relatie si mi-a raspuns ca momentan NU. Nu stiu ce sa fac... ma gandesc la ea tot timpul... Stiu ca am gresit foarte mult si recunosc, dar se pare ca mi-am dat seama prea tarziu... As vrea sa ma impac cu ea dar ea nu mai vrea.. si sufar... Vreau sa ii demonstrez ca sunt acelasi baiat care l-a cunoscut la inceput.. insa nu mai vrea sa imi dea nici o sansa... Nu stiu ce sa fac.. Sa mai incerc? Sa o mai caut? Sau sa ma resemnez si sa imi iau gandul de la ea... Ea mi-a zis ca vrea sa ramanem prieteni ca e pacat ca dupa 4 ani sa nu ne mai vorbim deloc.. insa io o iubesc enorm si nu cred ca as putea sa ii fiu doar prieten.... Repet, am gresit enorm fata de ea dar in nici un caz atat de rau incat sa nu mai merit cel putin o sansa. Am avut grije de ea mai mult ca de mine. Am puso pe primul loc in viata mea. I-am facut toate poftele ... iar acum... nu vrea sa mai imi dea nici o sansa.... V-am povestit pe scurt.. ca ar fi fost multe de zis... insa daca intelegeti va rog sa imi raspundeti... Nu ma intereseaza raspunsurile rautacioase... Poate unii dintre voi nu a-ti trecut prin asa ceva...



Salut,postul tau mi-a atras atentia,nu raspund la tot ce se scrie pe aici,dar tu pari un baiat care merita toata atentia.
Inainte sa imi citesti tot mesajul,ignore absolut tot ce ai citit mai sus !


Exista o singura solutie la tine,si este foarte simpla.
Acum depinde la ce ora imi citesti mesajul,daca este o ora rezonabila,in momentul asta pui mana pe telefon si o suni ! Ii dai intalnire intr-un loc public,la un suc etc. sub motivul ca vrei sa vezi ce mai face. Nici sa nu-ti treaca prin cap sa-i spui ca vrei sa vorbiti despre voi doi.
Daca vrei,incearca si pretextul ca ai nevoie de bani,ORICE doar sa o aduci,atunci-acolo.
In momentul in care poti purta o conversatie fata in fata cu ea,bineinteles,nu treci direct la subiectul dorit de tine,astepti momentul,si ii spui,scurt si la obiect : "Nu ma intereseaza cu cine esti,nu te intereseaza cu cine sunt,eu am venit aici sa te vad pe tine,si sa-ti spun ca te iubesc,acum si aici,alegi ,depinzand de raspunsul tau,poate sa fie ultima oara,si vorbesc foarte serios." Sa nu cumva sa pierzi contactul vizual cu ea ! Si dupa fiecare replica sa astepti raspunsul ei.


Planul B : Chiar daca nu-mi doresc asta,sa zicem ca primesti un raspuns negativ.
Cea mai rezonabila solutie...este si CEA mai simpla : alta fata.
Te inteleg ca ai o varsta la care nu prea iti mai arde... de vorba aia "azi una,maine alta"dar,presupun ca... te-ai lamurit si tu,de "femeile" din secolul XXI (am incercat sa nu jignesc pe nimeni de pe acest forum) dar totusi,incearca...un barbat devine un barbat adevarat la varsta de 30 de ani,inca nu este timpul pierdut !


Iti urez succes,astept un raspuns din partea ta !
De_Nereprosat
Postat pe 19 Septembrie 2009 03:23
Dar de ce ignore la tot ce s-a scris mai sus?Din experientele si greselile trecutului trebuie sa inveti,nu sa treci ca gasca prin apa!
Eu cred ca ar trebui sa aiba mare grija pe viitor cu acele asa zise "scapari" de violenta asupra unei femei de ordin verbal si fizic.
Fata nu prea stia ea cu ce se mananca anumite lucruri pe lumea asta si a deschis ochii pe el,insa cand a dat cu nasul si de alte medii,probabil au cam inceput sa i se deschida ochii.
Sa stii ca nici o femeie nu fuge de la prea mult bine,inclusiv "femeile secolului XXI"!
Si inca ceva:eu nu cred ca regreta ce a facut,pentru ca altfel nu ar fi existat si alte jigniri si o a doua lovitura.Regreta ca a pierdut-o pe ea
Draga Anonimous,spui ca ai pus-o pe ea mai presus de tine in viata ta....dar mai presus de impulsurile de moment si de orgoliu n-ai putut sa o pui?
La ce folos sa iti para rau apoi,daca atunci cand ai omul langa tine nu stii sa il pretuiesti?
Si retine:asta nu a fost un raspuns rautacios,ci unul conform realitatii descrise de tine din acea relatie,care nu prea este deloc una roz...
heaven2007
Postat pe 19 Septembrie 2009 08:31
Si daca el,considera ca nu are rost sa stim noi exact ce a facut si ce nu a facut pe parcursul relatiei ???
Si nu spunea ca a lovit-o !
Atunci numai primea astfel de raspunsuri !


Si legat de faptul ca l-am rugat sa ignore tot ce a citit mai sus,hai sa fim seriosi ! Tu crezi ca baiatul asta o sa dea in toate fetele care o sa-i treaca pragul casei ?
Imi pare rau,dar trebuie sa ma repet ! Niciun baiat nu loveste o fata fara motiv respectiv barbat/femeie.


Heaven,iti spun cu mana pe inima,ca am fost privit in ochi si am auzit urmatoare chestie "Poftim ? Vrei sa fug de la bine sa ma duc la rau ?? Nu-ti fa griji,nu ma mai impac cu ala !" Si peste aprox. 2 saptamani : "Eu il iubesc pe omul ala din toata inima,imi pare rau nu pot sa-i dictez inimii ce sa faca."

Deci da ! Mai ales,femeile secolului XXI fug de la bine si se duc la rau.
De_Nereprosat
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:51
De_Nereprosat iti multumesc pentru sfaturi. Ieri am avut o zi incredibil de agitata.. Cateva probleme.i.... Ea a aflat si m-a sunat ... Mi-a zis ca isi facuse griji pentru mine... Am vorbit cam 5 minute cu ea... Am intrebato ce mai face.. a zis ca e bine.. Am intrebato daca vrea sa se intalneasca cu mine.. Sa vorbim... Sa o vad... si...parca i-am dat cu ceva in cap... A zis ca NU.. Nu are chef... Eu bineinteles am insistat... Eram suparat.. Simteam nevoia sa vorbesc cu cineva (adica cu ea... era singura mea alinare....) despre problemele mele.. Am insistat... Pana a inceput sa tipe la mine sa vb urat.. In final mi-a zis sa o las in pace... Ca nu o oblig eu sa se intalneasca cu mine.. . Am intrebato daca s-a mai gandit daca mai vrea sa fim impreuna... A zis ca momentan NU...etc.. Asta a fost totul. Povestea s-a terminat din punctul meu de vedere. Am iubito , o iubesc si o voi iubi mereu... pentru ca e singura fata care m-a facut sa o iubesc mai presus de orice pe lumea asta... O iubesc mai mult decat viata mea...A fost prima mea relatie serioasa in care am pus suflet cu adevarat . 4 ani de zile a durat fericirea mea ... Acum simt ca nu mai pot iubi pe nimeni... Nu mai pot sa incep iar de la inceput... Nu ca nu as vrea.. Doar ca asa e firea mea... Pun suflet in orice... Ma supar repede... Plang parca as fi femeie... Probabil si zodia.. (fecioara) . M-am imbolnavit psihic... Las timpul sa rezolve toate problemele.. Poate pana la urma voi reusi sa trec peste.. Poate voi intalnii o alta fata... Numai Dumnezeu stie.... Oricum nu o mai sun.. Nu vreau sa ma mai sune... Doar de ziua ei ii voi da un cadou.. Si atunci va fi probabil ultima mea intalnire cu ea. Vreau sa trec cat mai repede peste asta pentru ca nu mai suport sa traiesc asa. Ma gandesc non stop la ea si nu pot sa fac nimic.. Nici sa dorm.. nici sa mananc... La servici la fel ma gandesc la ea non stop... Am incercat sa ies cu prietenii in oras... Am fost la fotbal... Tenis... (imi place sportul foarte mult)... La o expozitie de masini tunate.. etc.. Mai mult de o ora nu dureaza si apoi iar devin suparat si iar ma gandesc la ea... Nu sunt suparat pe cei ce m-au criticat mai sus. Poate au si ei dreptate insa nu stiu cati au trecut prin ce trec eu acum.. Nu stiu daca au simtit vreodata ce simt eu... Le multumesc totusi ca mi-au raspuns indiferent in ce mod.... Nu am un prieten sau o prietena foarte apropiata cu care pot sa vorbesc orice problema si probabil de aceea imi este si mai greu sa trec peste.. De accea am si postat aici pe site.. S-a ma descarc intr`un fel...
anonimous
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:27
In cazul asta,vorbele sunt de prisos,cam asta a fost treaba mea aici.
Insa,astept niste mesaje de bine din partea ta.
Crede-ma ca inteleg perfect prin ce treci,DAR bag mana in FOC,ca vei trece peste.


Numai poti iubi ? Este absolut ok,incearca o fata,doua,si cand vei vedea ce usor iti este sa te debarasezi de ele,chiar vei fi incantat de idee.

Mult noroc incaodata,si ma bucur ca esti cu capul pe umeri,si nu ai ganduri de suicid,sau alte prosti.
De_Nereprosat
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:49

Numai poti iubi ? Este absolut ok,incearca o fata,doua,si cand vei vedea ce usor iti este sa te debarasezi de ele,chiar vei fi incantat de idee.





mi se pare doar mie sau asta suna a razbunare?
amondineeee
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:16
Din pacate,probabil a sunat a razbunare,dar chiar nu este asa.
Ma refeream la simplul fapt,ca dupa o asemenea experienta,el va reusi sa treaca mult mai usor,peste aproape orice tip de relatie.

O seara placuta.
De_Nereprosat
Postat pe 19 Septembrie 2009 18:32
Nu cred ca o sa pot face asta vreodata ... Daca stiu ca nu merge relatia renunt din timp.... imi pare rau ca mi s-a intamplat tocmai mie sa fiu lasat... mai ales dupa atata timp...si de persoana pe care o am in suflet si pe care o ador.....dar nu`i nimic.. inteleg....viata merge inainte... cu bune si cu rele.... noi sa fim sanatosi... oricum s-ar putea sa plec afara... si poate o sa imi fie mai usor sa trec peste..
anonimous
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:16
De la: anonimous, la data 2009-09-12 16:29:27Despartirea asta poate ma va schimba pentru viitor. Poate voi invata sa apreciez persoana cu care stau la adevarata ei valoare... Totusi speranta moare ultima .. Sunt o fire sensibila si iubiitoare insa am si foarte multe defecte... Nimeni nu e perfect...poate mai primesc o sansa... .



mdea.... nu prea cred o iota din ce ai scris ... mai ales pt ca o mare parte dinte barbatii "parasiti" spun ca ei au facut totul pt persoana de langa ei... bla bla bla... dar varianta cealalta a "persoanei de langa" suna asa : m-a lovit si l-am iertat, m-a injurat si am trecut peste , m-a lasat singura si a iesit mai mult cu prietenii decat cu mine, ma umileste cand are ocazia... etc etc etc...
faptul ca recunosti ca ai gresit nu e o virtute si nici nu-ti va folosi vreodata... justificarea ca ea nu "te-a ajutat" sa treci peste.... e patetica si asa mai departe... sincera sa fiu , barbatii ca tine nu merita o a 2 -a sansa... merita al 2-lea sut in dos...

dandanaua_reloaded
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:24
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-09-19 21:24:38
De la: anonimous, la data 2009-09-12 16:29:27Despartirea asta poate ma va schimba pentru viitor. Poate voi invata sa apreciez persoana cu care stau la adevarata ei valoare... Totusi speranta moare ultima .. Sunt o fire sensibila si iubiitoare insa am si foarte multe defecte... Nimeni nu e perfect...poate mai primesc o sansa... .



mdea.... nu prea cred o iota din ce ai scris ... mai ales pt ca o mare parte dinte barbatii "parasiti" spun ca ei au facut totul pt persoana de langa ei... bla bla bla... dar varianta cealalta a "persoanei de langa" suna asa : m-a lovit si l-am iertat, m-a injurat si am trecut peste , m-a lasat singura si a iesit mai mult cu prietenii decat cu mine, ma umileste cand are ocazia... etc etc etc...
faptul ca recunosti ca ai gresit nu e o virtute si nici nu-ti va folosi vreodata... justificarea ca ea nu "te-a ajutat" sa treci peste.... e patetica si asa mai departe... sincera sa fiu , barbatii ca tine nu merita o a 2 -a sansa... merita al 2-lea sut in dos...



De ce m-a lovit? De ce l-am iertat ? De ce m-a injurat, si am trecut peste ? De ce m-a lasat singura, de ce a iesit mai mult cu prietenii ? De ce m-a umilit ? etc. Toate au un raspuns, pe care doar ei doi le stiu.

Acum iti pun o intrebare, care nu prea imi sta in caracter, esti cumva NF ?

O seara placuta!
De_Nereprosat
Postat pe 19 Septembrie 2009 22:13
De la: De_Nereprosat, la data 2009-09-19 18:32:59Din pacate,probabil a sunat a razbunare,dar chiar nu este asa.
Ma refeream la simplul fapt,ca dupa o asemenea experienta,el va reusi sa treaca mult mai usor,peste aproape orice tip de relatie.

O seara placuta.


mda...ceva de genu..haide sa ma folosesc de alte persoane ca sa pot trece eu mai departe..mi se pare egoist dar,mna..asta e natura oricarui om..fiecare cu interesul lui,nu?
amondineeee
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:45
parerea mea...incearca sa stai tu cu tine..sa mmeditezi o perioada,sa incerci sa faci un bilant.sa tragi liinie si sa inveti ceva din ce s-a intamplat.iar apoi cand ai invatat lectia,atunci da.poti sa o iei de la capat.mult curaj si bafta
amondineeee
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
neam despartit...eu am fost de vina..am ranit-o rau 63 De la: catalina69 3 Decembrie 2009 14:15
o parere va rog !! sunt in situatia nepotrivita 44 De la: kudika477651 12 August 2012 17:34
APROAPE 10 ANI DIN VIATA PIERDUTI FARA S STIU CE MA ASTEAPTA!!! 40 De la: kudika_5901 9 Iunie 2012 21:54
foarte trista 19 De la: alina23ro 2 Septembrie 2014 18:28
Nu sunt iubit cum vreau 69 De la: kudika_9381 17 August 2013 13:54