Setari Cookie-uri

farmece.


Buna fetelor.
Am si eu cateva nelamuriri..
e vorba de farmece.
Pe zi ce trece cred ca mi s au facut :(.
O vrajitoare batrana i a spus mamei mele acum cateva luni ca avem facute in casa niste farmece foarte grave,si nu era o impostoare,a dovedit o dar nu mai stau sa explic.
Problema mea este ca toate lucrurile imi merg mai RAU ca niciodata,visez si vad lucruri stranii,nu am liniste,nu pot realiza nimic cu toate ca mi dau silinta si ma straduiesc,iar in icoane mereu vad lucruri urate.
Sunt farmece ?
blondiewishes
Postat pe 18 Noiembrie 2009 01:22
Farmecele exista din pacate. Am auzit si am vazut asa ceva. Ceea ce se intampla in casa ta nu se poate sti daca e adevarat ce a zis acea "vrajitoare batrana". Singurul sfat care til pot da este sa te duci cat mai repede la un preot daca e asa. Nu astepta sa se intample si altele mai rele.
schedis
Postat pe 18 Noiembrie 2009 01:49
Eu nu cred in farmece !!! O atitudine optimista si o alimentatie sanatoasa iti vor alunga si gandurile negre si visele inspaimantatoare .
Discutia cu preotul o vad benefica pentru suflet insa nu te astepta sa dispara toata spaima ca prin minune . Pentru asta e nevoie de vointa ta . Bafta !
Miruna_r
Postat pe 18 Noiembrie 2009 08:28
Cred ca trebuie sa ai incredere in tine. Desigur ca exista astfel de farmece, dar cel mai important este sa speri, cel putin, ca nu se va mai intampla nimic.
tell_the_truth
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:40
[Revin.
A vorbit mama cu o doamna care care stie multe despre chestiile astea,si i a spus ca avem nu stiu ce farmece grave cu ...numele noastre scrise pe o batista si pusa pe apa sau ceva de genul.
Si ca e grav si trebuie sa mearga de nu stiu cate ori la preot ca sa o dezlege ..
blondiewishes
Postat pe 20 Noiembrie 2009 17:50
De la: Metal_spell, la data 2009-11-20 17:50:58[Revin.

Si ca e grav si trebuie sa mearga de nu stiu cate ori la preot ca sa o dezlege ..


la acelasi preot!?
fericitu!!
geo_xx
Postat pe 20 Noiembrie 2009 20:19
De la: geo_xx, la data 2009-11-20 20:19:49
De la: Metal_spell, la data 2009-11-20 17:50:58[Revin.

Si ca e grav si trebuie sa mearga de nu stiu cate ori la preot ca sa o dezlege ..


la acelasi preot!?
fericitu!!

Ntz.......Preafericitu'
miss_darine
Postat pe 20 Noiembrie 2009 20:22

geo_xx
Postat pe 20 Noiembrie 2009 20:23
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 20 Ianuarie 2010 14:32
mergi la un preot, la mitropolia din orasul tau...sa vina sa iti sfinteasca casa....poate ca e si autosugestia de tot vezi tot felul de imagini sau...
freakbabe
Postat pe 20 Ianuarie 2010 14:43
eu unul nu cred in existenta farmecelor, ins apentru linistea ta sufleteasca ar fi bine s amergi sa te spovedesti la un preot, sa il chemi in casa sa o sfinteasca si sa gindesti pozitiv si s aai incredere in tine. Iti doresc sa ai parte de tot ce e mai bun si nici un nor s anu iti umbreasca viata !
Aproape_eu
Postat pe 20 Ianuarie 2010 18:36
De la: kentfarafiltru, la data 2010-01-20 18:36:42eu unul nu cred in existenta farmecelor, ins apentru linistea ta sufleteasca ar fi bine s amergi sa te spovedesti la un preot, sa il chemi in casa sa o sfinteasca si sa gindesti pozitiv si s aai incredere in tine. Iti doresc sa ai parte de tot ce e mai bun si nici un nor s anu iti umbreasca viata !



frumos mai vb u
freakbabe
Postat pe 20 Ianuarie 2010 18:49
De la: freakbabe, la data 2010-01-20 18:49:37
De la: kentfarafiltru, la data 2010-01-20 18:36:42eu unul nu cred in existenta farmecelor, ins apentru linistea ta sufleteasca ar fi bine s amergi sa te spovedesti la un preot, sa il chemi in casa sa o sfinteasca si sa gindesti pozitiv si s aai incredere in tine. Iti doresc sa ai parte de tot ce e mai bun si nici un nor s anu iti umbreasca viata !



frumos mai vb u


multumesc frumos pentru apreciere, spun ce cred si ce simt de fiecare data ! sa astii ca ai un mp de la mine l -ai citit?
Aproape_eu
Postat pe 21 Ianuarie 2010 17:11

multumesc pt raspunsuri...dar eu nici pana in ziua de azi nu am rezolvat nimic,e tot mai rau.
poate are cineva de povestit experiente asemenatoare.....
as fi chiar bucuroasa sa le citesc
blondiewishes
Postat pe 3 Februarie 2010 02:24
imi pare rau pt tine. era o vreme cand credeam si eu in farmece, ma duceam pe la babe care ghiceau prevesteau... sputip e ca ca ce mi-a zis o babuta aia s-a si intamplat dar a trecut timpul si am ajuns sa nu mai cred in asa ceva. iar la tine am impresia ca aceste |"farmece" ti-au intrat f tare in cap si au devenit o problema psihica.ar fi bine sa nu mai crezi si sa nu te mai pierzi cu firea cand au auzi vreun pocnet prin casa sau mai stiu eu ce. fii curajoasa si ai sa vezi ca incet incet vor disparea. sa nu faci prostia sa te mai duci pe la babe sau tiganci. o fina de-a mea la fel e disperata crede in farmece. si barbatusu e un alcolist.a ajuns saraca la o golanca de tiganca care a stors-o de bani, de bani multi, sute de milioane, si barbatusu tot un betivan si un curvar e, si mai nou s-a descoperit ca de fapt nu are pe dracu in el ci este epileptic... dar pacat de cei ce nu vor sa vada realitatea si vad doar ceea ce le convine lor....
Shhh
Postat pe 3 Februarie 2010 07:33
intotdeauna cand ne merge greu trebuie sa gasim si o scuza,nu?
mergi la biserica si gata!
one_size
Postat pe 3 Februarie 2010 13:04
va rog datimi add la id de mes mikaelalivaldi perosnale care stiu contacte de vrajitoare in varsta care-si cunoasc meseria multumesc anticipat
kudika373923
Postat pe 5 Martie 2011 17:00
De la: kudika373923, la data 2011-03-05 17:00:55 care stiu contacte de vrajitoare in varsta care-si cunoasc meseria multumesc anticipat

meseria asta a aparut si'n nomenclator
miss_darine
Postat pe 5 Martie 2011 17:08
ai incredere in ce ia zis femeia batrana mamei tale pt dumnealor sunt aproape singurele care chiar respect ceea ce ceri in rest majoritate sunt golane care mint nu zik toate pt ca stiu k mai exista si femei tinere care au valoare in rest ramane la latitudinea ta daca vrei s amergi al un preot sau la o vrajitoare dar eu teas ruga sa ma pui in contact uc femei ce ia dat in bobi maicatii te rog eu frumos mikaelalivaldi daca vrei s ama contactezi multumesc anticipat scz de deranj
kudika373923
Postat pe 5 Martie 2011 17:08
De la: miss_darine, la data 2011-03-05 17:08:17
De la: kudika373923, la data 2011-03-05 17:00:55 care stiu contacte de vrajitoare in varsta care-si cunoasc meseria multumesc anticipat

meseria asta a aparut si'n nomenclator



daca nu ma insel s-a dat lege,
si daca nu se intampla ceea ce "previzioneaza" vrajitoarea
te duci sa-ti de-a banii inapoi

battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 17:09
mimi_ca29
Postat pe 5 Martie 2011 17:12
"Farmecele exista din pacate. Am auzit si am vazut asa ceva."
(nu conteaza pe cine citez, sunt nshpe mii care spun acelasi lucru)

Le-ati vazut voi mergand brat la brat pe drum, ulita, sosea, faleza, poteca. Le-ati auzit susotind, tipand, gemand, injurand.
Stiti pisica aia neagra a vecinei? E un "farmece". Si broastele alea de oracaie in fiecare noapte in lacul din fundul curtii, sunt farmece. Sau printi fermecati, tot aia e. Si gaina aia de o mancarati ieri la pranz, era tot "farmece". Ghinion acum il aveti in voi. WTF?!! Voi sunteti "farmece". Piei drace!

Vai de viata noastra!

rashela
Postat pe 5 Martie 2011 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salut 35 De la: kudika_13630 10 August 2012 20:51
jhnijk 6 De la: pickard 8 Aprilie 2011 20:17
buna 11 De la: kudika006877 14 Aprilie 2009 20:19
Distanta 12 De la: andrea083 4 Iunie 2013 07:58
Heiii 9 De la: kudika_960579 12 Aprilie 2014 13:23