Setari Cookie-uri

oare mai exista o sansa?

Ok, vreau si eu o parere..nu stiu ce sa fac, desi sunt pe punctul de a renunta, totusi ceva nu ma lasa.
Povestea e urmatoarea. Studiez un master..si am un coleg fff bun, de care m-am apropiat inca din ultimul an de facultate. Nu l-am vazut niciodata cu alti ochi, pt ca eram intr-o relatie care imi ocupa nu numai inima dar si mintea total. Dar, in ianuarie, relatia mea de 5 ani s-a terminat, am trecut printr-o etapa destul de grea (cu rupturi si impacari)...si, el era un confident in plus. Desi unii spun ca eu ii placeam...nu stiu ce sa cred, cel putin eu nu mi-am dat seama. Cert e ca...acum 2 luni, am iesit impreuna la un chef, iar el l-a adus pe fratele lui cu el...de care m-am simtit ff atrasa, si incepand cu seara aia, am avut o mica aventura cu el, ne-am intalnit de 3-4 ori, sex inclus. Partea proasta e urmatoarea, ca desi eram constienta ca fratele lui era doar o chestie de care aveam nevoie sa mai uit de toate, si nu aveam de gand nimic serios...mi-am dat seama ca defapt simt ceva pentru colegul meu. Evident, nu m-am mai intalnit cu fratele lui, si noi doi nu am vorbit despre nimic legat de mine si fratele lui, si am continuat sa aveam aceasi relatie de prietenie. De atunci insa, mi-am dat seama ca imi place din c in ce mai mult, ca are toate calitatile pe care le caut intr-un barbat, ca mi-ar place enorm sa fim impreuna, am inceput sa fiu un pic geloasa, comportamentul meu a inceput sa fie din ce inc e mai evident. De o saptamana aproximativ, cred ca el si-a dat seama.....Cert este ca nu stiu ce sa fac. Cred ca situatia e ff aiurea, si ca el, chiar daca s-ar simti atras de mine, sau ar simti ceva pt mine, nu ar mai avea nici un interes dupa ce eu am fost cu fratele lui. Iar eu...ma simt oribil, pentru ca imi dau seama ca am fost fff impulsiva,si nu inteleg de ce nu mi-am dat seama de ceea ce simt mai repede. Nu stiu ce sa fac, sa vorbesc cu el..sa incerc totusi ceva, sau sa uit direct de tot, si sa incerc sa il vad doar ca pe un coleg si un amic, si atat....NU stiu ce sa fac....dar cred ca m-am indragostit. Ar putea oare sa mai fie ceva?
anette2983
Postat pe 17 Mai 2009 02:52
ii spui colegului adevarul. ca te-a mincat undeva iar fratele lui a fost la locul potrivit. poate te va intelege. daca nu, asta e. o sa apara altul care sa te consoleze. pe viitor ai grija cu impulsurile
softexia
Postat pe 17 Mai 2009 11:39
De la: anette2983, la data 2009-05-17 02:52:12Ok, vreau si eu o parere..nu stiu ce sa fac, desi sunt pe punctul de a renunta, totusi ceva nu ma lasa.
Povestea e urmatoarea. Studiez un master..si am un coleg fff bun, de care m-am apropiat inca din ultimul an de facultate. Nu l-am vazut niciodata cu alti ochi, pt ca eram intr-o relatie care imi ocupa nu numai inima dar si mintea total. Dar, in ianuarie, relatia mea de 5 ani s-a terminat, am trecut printr-o etapa destul de grea (cu rupturi si impacari)...si, el era un confident in plus. Desi unii spun ca eu ii placeam...nu stiu ce sa cred, cel putin eu nu mi-am dat seama. Cert e ca...acum 2 luni, am iesit impreuna la un chef, iar el l-a adus pe fratele lui cu el...de care m-am simtit ff atrasa, si incepand cu seara aia, am avut o mica aventura cu el, ne-am intalnit de 3-4 ori, sex inclus. Partea proasta e urmatoarea, ca desi eram constienta ca fratele lui era doar o chestie de care aveam nevoie sa mai uit de toate, si nu aveam de gand nimic serios...mi-am dat seama ca defapt simt ceva pentru colegul meu. Evident, nu m-am mai intalnit cu fratele lui, si noi doi nu am vorbit despre nimic legat de mine si fratele lui, si am continuat sa aveam aceasi relatie de prietenie. De atunci insa, mi-am dat seama ca imi place din c in ce mai mult, ca are toate calitatile pe care le caut intr-un barbat, ca mi-ar place enorm sa fim impreuna, am inceput sa fiu un pic geloasa, comportamentul meu a inceput sa fie din ce inc e mai evident. De o saptamana aproximativ, cred ca el si-a dat seama.....Cert este ca nu stiu ce sa fac. Cred ca situatia e ff aiurea, si ca el, chiar daca s-ar simti atras de mine, sau ar simti ceva pt mine, nu ar mai avea nici un interes dupa ce eu am fost cu fratele lui. Iar eu...ma simt oribil, pentru ca imi dau seama ca am fost fff impulsiva,si nu inteleg de ce nu mi-am dat seama de ceea ce simt mai repede. Nu stiu ce sa fac, sa vorbesc cu el..sa incerc totusi ceva, sau sa uit direct de tot, si sa incerc sa il vad doar ca pe un coleg si un amic, si atat....NU stiu ce sa fac....dar cred ca m-am indragostit. Ar putea oare sa mai fie ceva?


mai cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti deschis cu el...ii spui exact ce s-a intamplat si ce simti pentru el...exact cum ne-ai spus si noua...cum ca fratele lui a fost omul potrivit la locul potrivit!!!daca ai norocul sa te inteleaga bafta ta!cu toate ca nu vad ce nu ar fi de inteles..la urma urmei nu erai implicata in nici o relatie cand te culcai cu fratele lui...putea fi altcineva in locul fratelui!!iar daca nu te intelege ghinionul tau,dar macar nu iti pare rau ca ai incercat...ideea e sa fii tu insati si sa nu iti ascunzi sentimentele ce e al tau e pus deoparte si nu se stie niciodata
kudika023530
Postat pe 17 Mai 2009 15:28
de ce ti a luat asa mult timp sa ti dai seama k iti place de colegul tau???
mda,bineinteles,chestiile astea dureaza ceva...de obicei tre sa se intample ceva ca celalalt sa si dea seama ce simte... o porcarie si chestia asta..a trebuit sa te culci cu fratele ca sa ti dai seama ca iti place de coleg...nu te judec,ma gandeam doar prin ce faza nasoala a trebuit sa treci k sa ti dai seama
SweetHappyButterfly
Postat pe 17 Mai 2009 15:35
de ce mi-a luat asa mult?..nu stiu, cred ca pur si simplu asa a fost sa fie, Inainte erau alte situatii, alte persoane, alte chestii...si in plus, tot timpul a fost amicul meu, un coleg, un prieten.
Si da, faza e foarte aiurea, defapt cred ca fratelui lui ii plac destul de mult, ceea ce ma ingrijoreaza si mai tare, pentru ca fiind fratele lui automat nu ar vrea sa-l faca se simta aiurea..atunci, ma gandesc ca totusi ar trebui sa las totul deoparte si sa-mi vad de treaba in alta parte....sucks!
anette2983
Postat pe 17 Mai 2009 22:05
daca el nu a reactionat ca si cum ar fi gelos cred k simte doar prietenie pt tine
Peony
Postat pe 21 Mai 2009 15:27
uuu gandeste'te ca ai putea sa te culci cu aman2 in acelasi timp.... ce tare ar fi cu doi frati !!!!!


Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 15:35
nah, cu amandoi cred ca ar fi complicat, sunt fff gelosi de fire! jk

In final am lasat-o balta, adica prefer relatia de prietenie, plus de asta, mi-am si pierdut inerestul, probabil a fost o falsa alarma, si mai bine ca am stat chill, ca o stricam destul de tare!
So...pausa de moment, pana la urmatoarea abatere!
anette2983
Postat pe 23 Mai 2009 14:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Carti 5 De la: iulia069834 22 Martie 2010 12:27
iubesc 2 barbati.e posibil?????? 17 De la: adrianablondy 19 Septembrie 2009 17:33
dragoste sau interes? 55 De la: alimunt 10 Octombrie 2011 22:38
Iubire sau ratiune? Cum poti iubi si totusi sa pleci? 20 De la: sweety13 7 Iunie 2009 12:27
relatie ciudata 52 De la: Micaell 9 Februarie 2012 12:01