Setari Cookie-uri

Cura cu supa si compot de mere

salutty... da, cred ca conteaza si cate kg ai luat in timpul celor 9 luni....eu am de dat jos vreo 3-5 kg maxim, dar ca lastea ma chinui inca... am nascut de 5 luni e adevarat. lapta nu am mai avut de la 3 luni ptr bebe..numai bine tuturor.
danadan77
Postat pe 7 Iunie 2009 16:13
Cum nu vreau sa fac "reclama" vreunui site, am sa-ti recomand altfel o buna sursa de informatii in ceea ce priveste o alimentatie sanatoasa, dar si regimuri si diete specifice fiecarei persoane, insa mai cu seama sfaturi care te vor determina sa nu apelezi la o cura de slabire minune cum este cea supusa dezbaterii de astazi. Da un search pe google la "diete si regimuri" si apoi click pe prima "chestiuta" aparuta si ai sa vezi ce de folos o sa-ti fie si nu numai tie.
Si eu ma lupt acum cu kg in plus si am incerc pe cat posibil sa imi imbin "obisnuintele culinare" cu alimente sanatoase. Sper sa imi iasa rezultatul la care tot visez atat de mult (8 kg in minus )
Bafta tuturor fetelor care isi doresc sa fie frumoase, sanatoase si multumite de ele insele si felicitari celor care deja au reusit!
tina_87
Postat pe 7 Iunie 2009 16:16
Dar oare chiar a tinut cura asta?Am observat ca vedetele tin diete total diferite.Nu tin doua aceeasi dieta. Poate ca sa avem noi, " muritorii de rand" ce comenta si in acest fel sunt in atentia publicului.
Cea mai buna dieta,parerea mea, este sa nu te ridici satul de la masa, sa nu mananci dupa ora 18 si sa faci miscare.Iar daca intradevar sunt probleme cu greutatea te adresezi unui medic nutritionist.
kudika023365
Postat pe 7 Iunie 2009 16:18
De la: danadan77, la data 2009-06-07 16:13:50salutty... da, cred ca conteaza si cate kg ai luat in timpul celor 9 luni....eu am de dat jos vreo 3-5 kg maxim, dar ca lastea ma chinui inca... am nascut de 5 luni e adevarat. lapta nu am mai avut de la 3 luni ptr bebe..numai bine tuturor.

Am pus in timpul sarcinii 25 de kg.In prima saptamana am dat jos 10 cum era si de asteptat.Iar restul in 7 luni. Si sincer , n am mancat atatea dulciuri in toata viata cum mananc de cand am nascut. Probabil cand va incepe sa mearga o sa fie si mai solicitant.
kudika023365
Postat pe 7 Iunie 2009 16:26
Nu sunt de parere ca e sanatos sa maninci numai un singur fel de mincare , organismul are nevoie de tot ce exista , deci be-ti un pahar cu apa inainte , unul dupa si unul inloc de ...succes !
taurita61
Postat pe 7 Iunie 2009 17:16
CE MINE NU MA MINTE NICOLETA CURA DE SLABIRE A FOST CUMULATA CU MASAJE SI FITNESS MERG LA SIGUR CA A VAZUT_O SOTUL MEU LA SALA SI SA LASE VRAJEALA DE DOI LEI .....................................
kudika032538
Postat pe 7 Iunie 2009 18:49
De la: taurita61, la data 2009-06-07 17:16:30 Nu sunt de parere ca e sanatos sa maninci numai un singur fel de mincare , organismul are nevoie de tot ce exista , deci be-ti un pahar cu apa inainte , unul dupa si unul inloc de ...succes !

inainte dupa si in loc de ce?? de mancare? adica sa beau numai apa??
nicoleta4856
Postat pe 7 Iunie 2009 18:55
De la: iubytzyca, la data 2009-06-07 13:54:11Sa ma bag si eu in seama, si sa repet ce au spus altii!
Nu exista pastile minune sau cure miraculoase. Cat despre pastile, o spun din experienta. Am folosit 2 feluri de pastile de slabit, iar de mancat mancam normal, Culmea, la terminarea tabletei, constatam ca ma ingrasasem cu vreo 4 kg. Alte pastile, aceeasi poveste.
Important, pentru a slabi, este sportul, dar si o alimentatie sanatoasa.
Iar daca nu ai timp de sport, cu siguranta ai timp de dat cu un aspirator prin casa, de spalat niste vase, si de sters un praf (am aflat la csid ca si asta poate fi un sport, arde caloriile).
O alimentatie sanatoasa, cu siguranta nu contine cartofi prajiti (mancarea mea preferata), sau niste aripioare de pui. ori altfel de prajeli.
Un alt punct important este sa ai mese regulate. iar mancarea de seara sa fie cat mai usoara; dar si apa, 2 l pe zi, ajuta, si ajuta chiar foarte mult, din experienta spun, dintr-o piele aspra ce aveam, am ajuns sa am o piele mult mai ferma (fara alte creme)
Si am slabit! Chiar mancand cartofii aia prajiti (luandu-l ca moft), sau o tableta de ciocolata.
Am renuntat in timpul saptamanii la mancarea nesanatoasa, am renuntat la suc cu acid, seminte, dulciuri. De exemplu, o zi aleatorie. Dimineata, cum nu mananc, bine venita cafea (chiar cu zahar), pe la pranz un iaurt, sau niste urda, 2-3 felii de paine cu pate(sau crema de unt, ori branza topita) sau o rosie, un castravete, chiar si o ciorba! (E recomandat sa o consumi o data pe zi, "spala stomacul"). Dupa pranz, daca tot imi era foame, apelam la un mar,,sau oricare alt fruct (chiar si banana care se spune ca ingrasa, , sau un morcov ras cu zeama de lamaie( e bun, iar lamaia ajuta la " strangerea " stomacului ), ori simplu. , apa sau ceai, si daca tot nu trecea mai bagam o felie de paine unsa cu ceva, pana seara cand, la fel, mai maancam cate ceva mentionat mai sus.
Si sa nu credeti ca nu am mancat si mancare gatita. Ba da, am mancat! ( ex. mazare, sau o mancarica de cartofi, etc). Duminica, mancam orice nu am mancat in timpul saptamanii (100 g seminte, cartofi prajiti, ciocolata, chiar si 1 pahar 2 de cola).
Iar sport, nu am facut, sunt.. sedentara e putin spus. sau poate statul non stop la pc o fi vrun sport ?:)) Nici mesele nu au fost chiar regulate. Si NICIODATA NU M-AM INFOMETAT .Si am slabit, am slabit chiar si 5 kg pe saptamana, dar au fost si saptamani in care slabeam 2 kg sau 3.
La mine a mers, nu a fost o cura, dar orice aliment bun pentru cineva nu e neaparat bun si pentru altcineva, Depinde de organismul fiecaruia.
V-am plictisit nu? Ideea era ca, poti slabi si fara o sala de fittness, si fara pastile minune si fara cure.

Si hai la cat mai multe kg in - !


Ei uite ca eu am reusit sa dau jos 7 kg cu asa mult comentata "capsula de slabit" intr o luna. Si tin sa va anunt ca nu am simtit efectele secundare care se gasesc pe multe forumuri, dar tin sa spun ca am mancat,nu m-am infometat:) si acum ma simt foarte bine :D. Am 1.75 si aveam 76 de kg :(; acum am 69.
Picaciuca
Postat pe 7 Iunie 2009 19:35
..eu am inteles ca a slabit mancand doar jum de mar pe zi si 2 L apa plata...asta era toata mancarea..
Aryana_Ary
Postat pe 7 Iunie 2009 21:16
Eu am slabit ....cam 7 kg in 3-4 saptamani,cu regimul fitness :P
Dimineata cereale fitnes,la pranz putina mancare si seara fitness,e regimul pe spatele pungii,in rest doar apa plata ,nimic in plus,nici macar o bomboana,eventual fructe;....
dulcicutzaa
Postat pe 7 Iunie 2009 21:40
buna feteor....
eu am tinut dieta Nicolete Luciu 1 saptamana strict si am slabit 3 kg . M-am simtit ok, foame nu mi-a fost( supa si compotul sunt consistente), singurul lucru care mi-a displacut a fost sa mananc in fiecare zi acelasi lucru (la un moment dat imi era greata de ciorba aia , imi puneam lamaie sa o pot manca :p.
selenuk18
Postat pe 7 Iunie 2009 21:46
De la: selenuk18, la data 2009-06-07 21:46:10buna feteor....
eu am tinut dieta Nicolete Luciu 1 saptamana strict si am slabit 3 kg . M-am simtit ok, foame nu mi-a fost( supa si compotul sunt consistente), singurul lucru care mi-a displacut a fost sa mananc in fiecare zi acelasi lucru (la un moment dat imi era greata de ciorba aia , imi puneam lamaie sa o pot manca :p.

eu nu pot sa tin.... nu as putea sa mananc numai compot si supa.....
nicoleta4856
Postat pe 7 Iunie 2009 21:50
De la: iubytzyca, la data 2009-06-07 13:54:11Sa ma bag si eu in seama, si sa repet ce au spus altii!
Nu exista pastile minune sau cure miraculoase. Cat despre pastile, o spun din experienta. Am folosit 2 feluri de pastile de slabit, iar de mancat mancam normal, Culmea, la terminarea tabletei, constatam ca ma ingrasasem cu vreo 4 kg. Alte pastile, aceeasi poveste.
Important, pentru a slabi, este sportul, dar si o alimentatie sanatoasa.
Iar daca nu ai timp de sport, cu siguranta ai timp de dat cu un aspirator prin casa, de spalat niste vase, si de sters un praf (am aflat la csid ca si asta poate fi un sport, arde caloriile).
O alimentatie sanatoasa, cu siguranta nu contine cartofi prajiti (mancarea mea preferata), sau niste aripioare de pui. ori altfel de prajeli.
Un alt punct important este sa ai mese regulate. iar mancarea de seara sa fie cat mai usoara; dar si apa, 2 l pe zi, ajuta, si ajuta chiar foarte mult, din experienta spun, dintr-o piele aspra ce aveam, am ajuns sa am o piele mult mai ferma (fara alte creme)
Si am slabit! Chiar mancand cartofii aia prajiti (luandu-l ca moft), sau o tableta de ciocolata.
Am renuntat in timpul saptamanii la mancarea nesanatoasa, am renuntat la suc cu acid, seminte, dulciuri. De exemplu, o zi aleatorie. Dimineata, cum nu mananc, bine venita cafea (chiar cu zahar), pe la pranz un iaurt, sau niste urda, 2-3 felii de paine cu pate(sau crema de unt, ori branza topita) sau o rosie, un castravete, chiar si o ciorba! (E recomandat sa o consumi o data pe zi, "spala stomacul"). Dupa pranz, daca tot imi era foame, apelam la un mar,,sau oricare alt fruct (chiar si banana care se spune ca ingrasa, , sau un morcov ras cu zeama de lamaie( e bun, iar lamaia ajuta la " strangerea " stomacului ), ori simplu. , apa sau ceai, si daca tot nu trecea mai bagam o felie de paine unsa cu ceva, pana seara cand, la fel, mai maancam cate ceva mentionat mai sus.
Si sa nu credeti ca nu am mancat si mancare gatita. Ba da, am mancat! ( ex. mazare, sau o mancarica de cartofi, etc). Duminica, mancam orice nu am mancat in timpul saptamanii (100 g seminte, cartofi prajiti, ciocolata, chiar si 1 pahar 2 de cola).
Iar sport, nu am facut, sunt.. sedentara e putin spus. sau poate statul non stop la pc o fi vrun sport ?:)) Nici mesele nu au fost chiar regulate. Si NICIODATA NU M-AM INFOMETAT .Si am slabit, am slabit chiar si 5 kg pe saptamana, dar au fost si saptamani in care slabeam 2 kg sau 3.
La mine a mers, nu a fost o cura, dar orice aliment bun pentru cineva nu e neaparat bun si pentru altcineva, Depinde de organismul fiecaruia.
V-am plictisit nu? Ideea era ca, poti slabi si fara o sala de fittness, si fara pastile minune si fara cure.

Si hai la cat mai multe kg in - !

hmm... cred ca eu sunt mai speciala :| nu reusesc sa slabesc nicicum :| am o greutate constanta de vreo 5 ani, ma ingras max 2-3 kg si apoi slabesc.. Problema este ca nu pot slabi mai mult decat pun. Ideal ar fi sa slabesc intre 5-10 kg in total, dar nu pot. Am incercat intr-o perioada sport intensiv :)) Si anume alergare dimineata si seara + abdomene, multa apa, iar mesele destul de reduse. Si nu am slabit! Nu imi plac exagerat dulciurile, insa nici legumele. In schimb ador fructele! Am burtica de care nu reusesc sa scap si sub ea masa musculara. Si din teorie, nu se depune grasime pe masa musculara. Iar sport gen curatenie in casa si mers pe jos, la mine e la ordinea zilei... In afara de sala si medicamente, am incercat destule... Voi ce spuneti?
kudi_onutsa
Postat pe 7 Iunie 2009 23:17
Fetelor....nici nu aveti idee cat va inteleg, chiar daca nu am probleme cu greutatea< Eu am ost mereu o fire agera nu ma ingrasam peste o limita insa nu acelasi lucru il pot spune despre sora mea. Din cauza unei medicatii la doar 18 ani s-a ingrasat destul de tare si nu pot sa spun cat ma doare cand vad cat o chinui lucrul asta. I-as lua eu dac-as putea. Dar cum i-am pus si ei va spun si voua nu face-ti lucruri necugetate, consultati un medic, faceti-va analiza astfel incat regmul sa fie pe masura organismului vostru asa cum a facut si ea: cereale, lapte fara prajeli, dulciuri si paine chiar si fara sport incepe sa se simta.....Insa cel mai important nu face-ti abuz, manca-ti incet...sincer va saturati mai repede. Corpul are nevoie de hrana, nu va infometa-ti iar putina miscare seara nu numai ca va tine in forma dar va ofera o stare de bine in general....cel mai important aveti incredere in voi!
Loredana_O
Postat pe 7 Iunie 2009 23:23
am inceput si eu cura Nicoletei acum 3 zile si am dat jos 3 kg si 400 de grame
mornagmorna
Postat pe 7 Iunie 2009 23:49
Atentie !!! mare la Gandire - Vorbe.
Ceea ce gandesti...obti cu toata dragostea, iar cand ai spus si o vorba...ai pus Stampila pe ceea ce ai Creat ( gandit)
Simplu... Cand afirmi SLABIRE !!! ...La ce va ganditi ???
Slabire... poate sa insemne ; Sistemul Imunitar, Inima, ficatul , Rinichii, nevii, vederea, muschii , Centrii Energetici principali, etc.
Deci... daca tot va doriti sa aveti un Trup ECHILIBRAT, Armonizat...
DE CE va desconsiderati Adevarata Putere a Trupului vostru, de ce il INJOSITI ???
Oare de cate ori ia-ti multumit TRUPULUI ca va plimba ???
Oare cata iubire ii adresati trupului vostru ???
Voi constientizati , ca trupul vostru este o entitate diferita ??? este un vehicul ! , care va suporta toate mofturile
de cea mai joasa dimensiune.
Voi constientizati ca trupul vostru isi fabrica singur tot ceea ce are nevoie pentru supravietuire ??? Singura conditie ar fi sa consumati cel putin 3 litri de apa plata sau filtrata de calcar, din zona in care va-ti nascut, ca sa se curete corpul de toxine, sa va aduceti aminte cum se respira ritmic, sa va alimentati dupa Grupa Sanguina cu program( ultima masa sa fie pana sa apuna soarele), deoarece este bine s-ai oferi trupului produse care NU le fabrica el, si sa faceti putina miscare ( gimnastica) din brate, trup, cap, picioare, ...ca sa NU se atrofieze muschii...
Putina Rugaciune catre Celula si molecula noastra din trupul care va plimba, ca sa va ajute la armonizarea si echilibrarea tuturor centrilor energetici .
Iar dupa aceea ...are el grija...fara sa-l mai judecati. In momentul in care credeti ca ati facut un progres, cred ca ar fi normal sa-i MULTUMITI ca va indeplineste dorinta...
De aceea va vin acele suturi ...ca va desconsiderati adevarata Putere pe care o aveti.
Aici aveti un Link care cred ca va va ajuta la echilibrare -
http://www.lucratorul-in-lumina.com/prim/vindecarechannel.htm
Dumnezeul nostru Creator sa va ilumineze si sa va daruiasca o infinita iubire divina si dragoste de viata in trupul vostru, dupa voia lui si vointa voastra.

Postat pe 7 Iunie 2009 23:50
De la: kudika023365, la data 2009-06-07 09:03:33Daca alaptezi, slabesti fara nici un efort. Eu am slabit 15 kg in 7 luni si slabesc in continuare fara sa tin diete fiindca in continuare imi alaptez copilul . Si e vorba bineinteles si de cat de mult te solicita un copil. In mod sigur nu ai nevoie de sala de forta. E suficient sa te ocupi de el .

nu este valabil al toate femeile....eu alaptez de 9 luni...si pe mine ma solicita bebe-ul meu...dar nu am slabit deloc, ci din contra, m-am ingrasat....si nu am mancat nici nesanatos, nici in exces...eu am incepu sa ma ingras cam dupa 3 luni...si efectiv, nu ma mai opresc...m-am ingrasat 10 kg...groaznic!!!!de o saptamana am reusit sa i intzarc pe pitica, si pser totusi ca de acum, sa pot sa manac si mai putin, sa iau si niste ceaiuri...sport....am facut si pana acum...dar am ajuns la doctori cu dureri de genunchi si coloana...mi-a "supt" pitica mea tot calciul...si chiar mi-au interzis sportul....mai ales cel prin care solicit inchieturile...adica nu banda de alergat...nu stepper...doar gimnastica la sol, si cu picioarele pe sus...ooooooofffffffffff.
misterious_lady
Postat pe 8 Iunie 2009 00:27
Eu impreuna cu o prietena de-a mea am incercat dieta km de o luna, sa zic asa..........Prietena mea a tinut dieta f strict timp vreo 2-3 saptamani si in prima saptamana a slabit 5 kg...dar dupa c a inceput sa mai manance si altceva (ceva mai usor,gen branza cu rosii)nu a mai dat jos deloc....Eu in skimb nu am tinut dieta f strict, am mai si mancat normal si in kg nu am slabit deloc, dar la haine s-a vazut ceva diferenta(putin, dar nah...) si mi-a scazut burtica aproape de tot....
Ce sa zic, e greu de tinut dieta asta pt k dupa 2-3 sapt nu-ti mai vine sa vezi supa si compot in fata okilor !!!!!
iuiu
Postat pe 8 Iunie 2009 13:14
eu am incercat aceasta dieta di fericire nu am avut nevoie sa slabesc 30-40 de Kg la mine era nevoie de dat jos numa 7 Kg am tinuto cam doua saptamani si am slabit cam 5. Deci functioneaza dar nu sunt sigura ca pe o durata foarte lunga are utilitate deoarece organismul se obisnuieste la un moment dat cu noul regim si nu mai reactioneaza. Dar merita incercat !!!
sweet_mira
Postat pe 8 Iunie 2009 15:10
Buna,
crezi ca este singura vedeta care are bani ????trebuie sa-i apreciem ambitia
b63msh
Postat pe 8 Iunie 2009 15:29
TU ESTI DULCE ASA CUM ESTI SI NU ESTE CAZUL SA TE GANDESTI LA DIETE DE ACUM, NUMAI INCEARCA SA MANACI MAI PUTIN CARBS SI DULCIURI. SECRETUL SLABITULUI LA VARSTA TA ESTE MISCAREA (CAT DE MULT POSIBIL)..... CATEGORIC NU DIETELOR, ESTI INCA IN CRESTERE.....
SUCCES
iulianastb
Postat pe 8 Iunie 2009 20:01
MESAJUL MEU CEL "AGRAMAT" ERA PENTRU KUDICUTA CEA MICA kudika029078
iulianastb
Postat pe 8 Iunie 2009 20:05
cura cu supa si compot de mere e o vrajeala NICOLETA LUCIU A FACUT MULT FITNESS SI MASAJ , eu ma mentin cu masaj fara nici o cura de slabire si am 46 de ani ,54 kg in plus arat de 30 de ani dor cu masaj , imi fac masaj de 3 ori pe saptamina, secretul tineretii este masajul daca vreti sa va convingeti faceti ca mine si veti vedea.
kudika032538
Postat pe 8 Iunie 2009 21:54
De la: zuzu7, la data 2009-06-07 16:04:41si eu il urasc

si eu vreau sa slabesc macar vre-o 4 . 5 kg!!!!
clau_22
Postat pe 9 Iunie 2009 10:04
si eu vreau sa slabesc macar vre-o 4 ,5 kg!!!!!
clau_22
Postat pe 9 Iunie 2009 10:05
In cazul in care unele din voi nu stiti.....dupa nastere slabesti fara sa vrei......acum depinde de persoana si de organism si de cat de mult alapteaza......cunosc persoane care au luat 20 kg. la sarcina si in 2 luni le-au dat jos....ea a slabit mult ca asa e dupa nastere.....si a mai accelerat cu dieta......nu a slabit 30 kg. prin regim.......indicat si normal e sa dai jos can 1 kg. pe saptamana.......
enna_ella0
Postat pe 9 Iunie 2009 10:32
Nu a citit nimeni ziarele? Se spune clar acolo ca a facut doua lipoabsorbtii si vroia si pe a treia dar nu au mai vrut doctorii...asa ca stati calme, nu a slabit miraculos!
daniela73
Postat pe 9 Iunie 2009 11:55
De la: nicoleta4856, la data 2009-05-30 11:04:58A incercat cineva cura cu care a slabit Nicoleta Luciu 30 kg??? Cica manca numai supa si compot de mere facut acasa (mere fierte) si apa plata.... Si mai manca si batoane fibrobar... Conform dietei slabesti 4 kg/luna.
Ce parere aveti? .... eu nu stiu daca e o idee buna sa mananci numai supa....


inearca niste zeama de corcoduse si apa de ploaie!
geo_x
Postat pe 9 Iunie 2009 11:56
Nu am incercat cura Nicoletei Luciu, insa am slabit in trei luni 20 kg, dupa nastere.
Reteta: oboseala, stres, consum psihic, nemancat f mult - cereale dimineata, paste si carne peste zi si cam asta e tot. Am si alaptat in perioada asta.
Depinde mult de la organism la organism.
AndreeaBucurescu
Postat pe 9 Iunie 2009 16:05
Cica chiar e buna aceasta cura a Nicoletei.A tinut-o o prietena sii a slabit chiar foarte mult.Ai voie sa mananci si 2 fibro bar pe zi,adik sa inlocuiesti mesele cu batoane dar sa mananci si supa si compot.
ella_gbd
Postat pe 10 Iunie 2009 00:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Garcinia 8 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:44
Apa buna in dieta 2 De la: kudika426027 19 Septembrie 2016 09:25
Casting pentru reality show 6 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:25
dezamagita 39 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:21
Urgent!! 6 De la: Bianca_Andreea_Dutoiu_1 10 Septembrie 2012 14:08