Setari Cookie-uri

Cura cu supa si compot de mere

De la: enna_ella0, la data 2009-06-09 10:32:56In cazul in care unele din voi nu stiti.....dupa nastere slabesti fara sa vrei......acum depinde de persoana si de organism si de cat de mult alapteaza......cunosc persoane care au luat 20 kg. la sarcina si in 2 luni le-au dat jos....ea a slabit mult ca asa e dupa nastere.....si a mai accelerat cu dieta......nu a slabit 30 kg. prin regim.......indicat si normal e sa dai jos can 1 kg. pe saptamana.......

ai zis bine. cam singurul mesaj bun (bineinteles in afara de ale mele ) doar ca nu doar alaptarea te "slabeste".
Ronnie_Coleman
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:23
De la: itisme, la data 2009-06-15 20:44:16sotul meu imi zice k asa arat ca o femeie nu ca si o copila

cam prostavan sotul tau
Ronnie_Coleman
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:28
De la: adella_rose, la data 2009-06-18 09:30:53
ridicari de picioare ptr solduri

interesant exercitiu, precum si descrierea sa.
Ronnie_Coleman
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:33
De la: nicoleta4856, la data 2009-05-30 11:04:58A incercat cineva cura cu care a slabit Nicoleta Luciu 30 kg??? Cica manca numai supa si compot de mere facut acasa (mere fierte) si apa plata.... Si mai manca si batoane fibrobar... Conform dietei slabesti 4 kg/luna.
Ce parere aveti? .... eu nu stiu daca e o idee buna sa mananci numai supa....
kudika444640
Postat pe 2 Octombrie 2011 21:31
da este chiar foarte usor de slabit cu acest compot de mere impreuna cu supa de legume,cunosc cazuri care au folosit aceasta dieta si in 2 saptamani au slabit 10 kg.si eu am reusit sa slabesc dar in cu totul alt mod, si anume doar salate ,fructe fara acid si fara paine am reusit in 3 luni sa dau jos 12 kg. acum mai consum acidulate dar am ramas la aceias greutate.totul tine de voi fetelor si de o ambitie care ne depaseste uneori .succes se poate
kudika444640
Postat pe 2 Octombrie 2011 21:38
noi nu ne putem compara cu NICOLETA ea are alta viatza nu sa disperi ca nu-ti ajung banii de la o luna la alta , asa ca mananci ce iti permiti si asa mai departe intelege-ti ce vreau sa zic , cine are bani poate sa faca orice va pup
kudika500008
Postat pe 12 August 2012 08:50
Nicoleta Luciu face mult sport si mananca sanatos(am stat de vb cu ea la sala).Are metabolismul ok pentru ca de la mama natura ea este slaba....conteaza mult asta..metabolismul...
Eu prin sport am slabit 8 kg in 7 luni,dar mananc si destul de BIO.Nu e ceva record,dar nu am facut nici celulita nici vergeturi si kg date jos nu le pun la loc,dar continui cu sportul si a manca cat mai BIO si foarte multe legume.
byanca_leu
Postat pe 12 August 2012 08:51
buna ziua.eu am tinut aceasta reteta 1 saptamana .fara batoane.supa si compot de mere.slabesti in jur de 3-4 kg intr o saptamana.dar este suoer naspa compotul.ti se face rau de la el cu toate ca imi plac merele.
kudika511962
Postat pe 12 August 2012 09:18
Buna ziua , fetelor !
Din punctul meu de vedere se poate slabi f mult cu supa si compot de mere, chiar si fara activitate sportiva. Sa va explic de ce : Compotul de mere asigura necesarul de vitamine si fibre, stiut fiind ca marul este un fruct excelent si mai ales ca nu este indigest ( nu creeaza probleme stomacale). In plus, compotul hidrateaza organismul.
Supa este un alt aliment care, daca este preparat corect, te poate hrani chiar si parcursul unei zile intregi. Depinde f mult din ce a fost preparata. Unele gospodine fierb legumele si le paseaza, scutind stomacul de efortul de a le digera.
Slabirea se produce treptat, insa depinde de fiecare organism in parte, deoarece metabolismul fiecaruia are particularitatile lui.
Nu cred ca este nevoie de o activitate sportiva sustinuta pentru o tanara mamica cu atatia copii. Mamicile depun oricum efort fizic si chiar daca nu merg neaparat la sala .
Eu v-as da un sfat, daca imi permiteti : Nu abordati o dieta brusc. Adica, spre exemplu, daca vreti sa incepeti dieta aceasta , introduceti-o treptat : o zi dieta, o zi normal - timp de o luna... apoi doua zile dieta- o zi normal. Sunt sigura ca numai asa veti rezista, desi veti slabi mai greu, dar este mult ma sanatos ! Va doresc succes !
Gabitza672000
Postat pe 12 August 2012 09:46
nu stiu ce sa zic. organismele noastre reactioneaza diferit. ceea ce functioneaza la tine poate sa fie daunator pentru altii. In ceea ce priveste Nicoleta Luciu, acum arata ca o fantoma, prectic cred ca este in pragul anorexiei. Nu sunt invidioasa dar nu cred ca mi-ar place chiar ata de slaba
maria_doina
Postat pe 12 August 2012 11:05
LIPOSUCTIE CU LASER
kudika468670
Postat pe 12 August 2012 11:47
ce fel de supa ai mancat ...as vrea sa stiu ,,,poate reusesc si eu ...sa tin asa o dieta ..cu toate ca nu rezist 2 zile fara putina carne in mancare ...mamusa56@yahoo.com ...rooog frumos daca vrei sa mi spui ...
kudika469980
Postat pe 12 August 2012 13:36
cine sa alapteze,nicoleta luciu? pai cand era sa se intample asta,cand se ducea pe la filmari sau la salon de infrumusetare sa isi reconstruiasca imaginea?voi stiti ce presupune alaptatul? sa stai acasa si din doua in doua ore sa ai bagi tata in gura la ala micul sau cand cere el,pe bune credeti ca ea a alaptat vreodata,mai ales trei guri?si cu silicoane pe deasupra.asa ca ea putea tine ce diete vroia ca nu ai afecta nimic.
katerina30
Postat pe 12 August 2012 13:58
Buna seara ,,,am tot citit cum ca a slabit cu supa si compot dar toate operatiile care si le are facute dupa a doua sarcina nu se vb deloc,,,,,cuu 22 de mii de euro sa aranjat nu de alta dar sii scoate inzecit cititi din urma la ce fel de operatii a fost supusa si pe urma sa ne luam ca a tinut regim si alte bazaconii.....
ROXANA_1975
Postat pe 12 August 2012 19:48
Sunt Consultant Nutritie si Welness, Nu cred ca exista vre-o reteta sanatoasa care sa cuprinda un program de slabire fara riscuri intr -o dieta bazata pe un singur aliment-fie el si marul-pentru ca pe parcursul fiecarei zile organismul uman are nevoie de toate principiile nutritive, ori doar intr-o gama limitata de alimente (1-2-3 )nu poti gasi toate acestea.
celdac
Postat pe 12 August 2012 22:35
Pentru inceput vreau sa va spun ca am si eu niste kg in plus (chiar ceva mai multe), am incercat cam tot ce se paote incerca in materie de diete, pastile, cure, etc. Nici una nu a dat rezultate bune, in plus mi-am cam dat tot organismul peste cap. Nu recomand nimanui sa tina regimuri drastice sau sa se infometeze, important este sa te simti bine in pielea ta, frumusetea nu tine cat de slaba esti, tine de persoanlitate, de cat de frumos si bine stii sa iti traiesti viata, dar mai ales frumusetea vine din interior, din suflet.
In al doilea rand Nicoleta Luciu a slabit nu cu dieta ci cu produse de la Reddis, batoane de fibro bar si siluet r precum si l-carnitin. nu consuma altceva decat aceste produse si foarte multe fructe si foarte multe ore la sala.
ella4u
Postat pe 12 August 2012 23:11
De la: celdac, la data 2012-08-12 22:35:35 Sunt Consultant Nutritie si Welness, Nu cred ca exista vre-o reteta sanatoasa care sa cuprinda un program de slabire fara riscuri intr -o dieta bazata pe un singur aliment-fie el si marul-pentru ca pe parcursul fiecarei zile organismul uman are nevoie de toate principiile nutritive, ori doar intr-o gama limitata de alimente (1-2-3 )nu poti gasi toate acestea.
....la tv, o nutritionista renumita spunea ca trebuie sa mananci tot ce-ti pofteste sufletul, dar nu si cat iti cere stomacul!!!!
mia2123
Postat pe 12 August 2012 23:14
Buna,
Nu as vrea sa jignesc pe nimeni, dar oricine poate fi "consultant de nutritie" in ziua de azi . Cumperi produsele lor si ei te declara orice vrei tu : consultant de vanzari, manager, etc.
Principiile nutritive pot fi regasite si intr-o masa mai simpla , cu conditia ca portiile sa fie mici.
Cu alte cuvintem putem manca orice, la orice ora, cu conditia sa fie putin.
Gabitza672000
Postat pe 13 August 2012 05:35
Nu putem stii daca si cat a alaptat, insa imi amintesc ca o vreme nu am mai vazut-o prin peisaj. Este posibil sa o fi facut o perioada de timp, dupa care sa isi refaca imaginea de diva. Mie mi se pare ca a inceput sa nu mai arate atat de bine ca inainte , cu toate silicoanele alea bagate in ea, dar sa recunoastem faptul ca o femeie ca ea nu se prea potriveste cu rolul de mama.
Nu vreau sa fiu subiectiva, insa este mult prea slaba acum.
Parerea mea este ca frumusetea este in primul rand interioara .
Gabitza672000
Postat pe 13 August 2012 05:41
In dieta spune ca slabesti 4kg/saptamana nu pe luna. Eu am tinut aceasta dieta si am pierdut foarte multa masa musculara...am slabit intr-adevar dar fara sala este cea mai mare prostie. Fara suplimente alimentare cu o astfel de dieta nu poti face sala...nu ai forta pentru un program de antrenament, deci da...se poate slabi dar nu sanatos. Dupa aceea am pus la loc foarte repede kg pierdute pentru ca programul de la serviciu nu mi-a permis sa am un regim alimentar sanatos. Nu am slabit 30 de kg pt ca nu aveam de unde ...aveam 57 kg la 1.64 cm si 30 de ani. am slabit 3,5 kg in 10 zile...am pus la loc in urmatoarea saptamana 1.5 kg
weveritza
Postat pe 13 August 2012 12:11
A slabit cu tratamente scumpe la saloane de infrumusetare:))) lasati bla-blau-rile mediatice
healthy001947
Postat pe 13 August 2012 13:48
Eu am tinut dieta o luna jumatate si am slabit 8 kg. In primele 3 saptamani am mancat doar compot si supa, fara batoane pt ca nu imi plac (si oricum cred ca nici Nicoleta nu mananca asa ceva, e doar reclama). Dupa saptamanile astea am inceput sa mai beau lapte si iaurt pt ca se simtea lipsa de vitamine din organism. Nu recomand aceasta dieta nimanui. Iti slabeste mult prea tare organismul. Au trecut 2 ani de cand am tinut dieta (m-am ingrasat la loc bineinteles ), dar de mere nu prea ma ating ca m-am scarbit de atunci
Maia23
Postat pe 13 August 2012 14:50
sunt in totalitate de acord cu tn..ea a slabit prin multe alte metode nu doar k a mankt nush ce..astea sun minciuni mari!a facut multe masaje si alte chestii de genul..plus k mie mi se pare o prostie sa fi atat de obsedat incakt sa iti pese doar de tn..ea nu s-a gandit deloc k are si ea copiii nou nascuti..pnm parerea mea!
Oja_Roz
Postat pe 28 August 2012 20:53


Fetelor,diete pentru ingrasare ,nu aveti?????
MissRainbow
Postat pe 28 August 2012 21:28
De la: MissRainbow, la data 2012-08-28 21:28:46

Fetelor,diete pentru ingrasare ,nu aveti?????

Te pregatesti pentru uraganul care va sosi intr-un final...si la noi in cartier, Miss?!
rondina
Postat pe 28 August 2012 21:30
De la: rondina, la data 2012-08-28 21:30:33
De la: MissRainbow, la data 2012-08-28 21:28:46

Fetelor,diete pentru ingrasare ,nu aveti?????

Te pregatesti pentru uraganul care va sosi intr-un final...si la noi in cartier, Miss?!




Da,,ca sa fiu sigura de ancoraj!!!!
MissRainbow
Postat pe 28 August 2012 21:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
? 4 De la: cidutza 16 Iunie 2009 18:04
''Drumul sper frumusete...'' 4 De la: dyana2412 18 August 2009 08:14
OFER TRATAMENT PENTRU SLABIT (GRATIS ) 1 De la: b63msh 17 Noiembrie 2009 18:47
Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti ? 163 De la: girl_andree2000 5 August 2012 23:55
Are cineva vreun tratament pt vitiligo???? 8 De la: kudika226898 31 August 2010 18:13