Setari Cookie-uri

infidelitate

buna sunt noua pe acest forum si as dori sa va relatez o problema actuala.am o prietena care e casatorita de 24 ani are 2 copii studenti amindoi.casnicia ei era foarte buna pina in momentul in care sotul ei a plecat in strainatate,din augus anul trecut.pina a pleca in strainatate faceau sex in fiecare zi si parca erau in luna de mire si acum dupa atitea ani de casnicie.cum va spuneam a plecat din august ,mai intii ia cerut voie ei daca il lasa ,ia ia spus ca nu lar lasa dar ptr trebue bani la copii la facultate ia spus sa se duca.inainte de a pleca el ia mai spus ca poate sa se marite daca vrea[in gluma cred]. au trecut 3 luni a venit de sarbatori acasa .dar cum a venit?acum urmeaza partea cea mai socanta.................ia saraca abia astepta cu sufletul la gura gindinduse ca vor face dragoste non stop caci inainte de a pleca el daca trecea o saptamina fara sa faca era vai mare..........cind sotul ei avenit in sfirsit a venit ffffffffffffffffff schimbat ........de cum a intrat in casa a inceput cu reprsurile ca oala nui curata ca camerele nustiu ce au ca geamurile iar nustiu ce aveau si tot asa....si tot timpul cit astat acasa era foarte rece cu ia si distant iar de sex imi povestea plingind ca a ajuns sa cerseasca ia sa faca sex .doamne prin cea trecut femeifemeia asta............noaptea ia se baga cu fundul in bratele lui iar el se retragea. la intrebat daca are pe alta si el a spus ca nu .ia acuma saraca sta tot timpul cu teama ca daca are pe alta acolo si traeste cu ia ,mai ales ca na venit de pasti acasa ea e si bolnava. eu mereu caut sa o consiliez dar nustiu voi ce parere aveti?
si eu cred ca are pe alta dar nui spun ei astept parerile voastre

Postat pe 4 Iunie 2009 12:01
uh....groasnik..eu cred ca nu exista barbat in lume sa plece in strainatate timp indelungat si sa nu pofteasca la alta femeie......insa ...una este aventura una sa ai femeie acolo..macar se intoarce acasa si se poarta la fel.....eu cred ca el are pe alta daca se comporta asa....ceva sa schimbat.....
uh eu nu las sotul sa plece never
pamela_1
Postat pe 4 Iunie 2009 12:14
Stii atatea detalii incat inclin sa cred ca este povestea ta .Asta mai putin conteaza...
Tentatia apare si cand esti alaturi de persoana iubita zi de zi...Nu mai zic cand esti la distanta sau nu te vezi un timp ....Este foarte posibil sa fi avut vreo aventura ...sau vreo legatura
Dar daca acum e acasa ,alaturi de prietena ta, lucrurile se pot schimba.

Faptul ca ii reproseaza ca nu e curat poate fi si din alte motive. Probabil ca unde a locuit in aceasta perioada avea alte conditii sau era totul " farmacie "...Noi,oamenii ne schimbam foarte repede,ne adaptam imediat la mai bine.
Sfatul meu ar fi sa-i spui prietenei tale sa fie mai calda cu el ca niciodata...Ori ii marturiseste ca are pe altcineva si atunci stie cum sta , ori revine la vechile sentimente ...incet ,incet.
Depinde si cat de toleranta e
ella_c
Postat pe 4 Iunie 2009 12:55
Eu tind sa cred ca povestea asta nu este adevarata...nu vad un barbat sa se schimbe atat de usor, doar pentru ca a stat putin afara. Daca se iubeau atat de mult, nu cred ca el isi facea atat de repede amanta. Daca ar exista una, care bineinteles ar fi in strainatate, nu vad de ce ar fi un nenorocit acasa. Poate ne mai tii la curent.
valentin_day
Postat pe 4 Iunie 2009 13:01
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 13:01:04Eu tind sa cred ca povestea asta nu este adevarata...nu vad un barbat sa se schimbe atat de usor, doar pentru ca a stat putin afara. Daca se iubeau atat de mult, nu cred ca el isi facea atat de repede amanta. Daca ar exista una, care bineinteles ar fi in strainatate, nu vad de ce ar fi un nenorocit acasa. Poate ne mai tii la curent.


sau poate era dependent de sex, astfel incat nu poate sta singur....nimeni nu e facut sa fie singur, cu ata mai mult cineva care avea/are asa un apetit.
eleain
Postat pe 4 Iunie 2009 13:03
De la: elebi, la data 2009-06-04 13:03:29
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 13:01:04Eu tind sa cred ca povestea asta nu este adevarata...nu vad un barbat sa se schimbe atat de usor, doar pentru ca a stat putin afara. Daca se iubeau atat de mult, nu cred ca el isi facea atat de repede amanta. Daca ar exista una, care bineinteles ar fi in strainatate, nu vad de ce ar fi un nenorocit acasa. Poate ne mai tii la curent.


sau poate era dependent de sex, astfel incat nu poate sta singur....nimeni nu e facut sa fie singur, cu ata mai mult cineva care avea/are asa un apetit.


Oricat de horny ar fi barbatul, iubirea primeaza intotdeauna. Niciodata sa nu crezi un barbat care-ti spune "eu te iubesc, dar nu m-am putut abtine".
valentin_day
Postat pe 4 Iunie 2009 13:10
ok.
frumoasa poveste, da' unde-i infidelitatea?
geo_x
Postat pe 4 Iunie 2009 13:46
se presupune....omul sa schimbat
pamela_1
Postat pe 4 Iunie 2009 13:47
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 13:10:57
Oricat de horny ar fi barbatul, iubirea primeaza intotdeauna. Niciodata sa nu crezi un barbat care-ti spune "eu te iubesc, dar nu m-am putut abtine".


asa o fi ,daca o spune un barbat...
Totusi , suntem oameni.In cazul de fata se presupune ca ar fi calcat stramb dupa mai bine de 20 ani de casnicie.Ma intreb cati suntem capabili sa ne iubim "jumatatea" ,cu aceeasi intensitate , mai mult de ...10 ani.
Si sunt optimista...
ella_c
Postat pe 4 Iunie 2009 13:49
De la: ella_c, la data 2009-06-04 13:49:04
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 13:10:57
Oricat de horny ar fi barbatul, iubirea primeaza intotdeauna. Niciodata sa nu crezi un barbat care-ti spune "eu te iubesc, dar nu m-am putut abtine".


asa o fi ,daca o spune un barbat...
Totusi , suntem oameni.In cazul de fata se presupune ca ar fi calcat stramb dupa mai bine de 20 ani de casnicie.Ma intreb cati suntem capabili sa ne iubim "jumatatea" ,cu aceeasi intensitate , mai mult de ...10 ani.
Si sunt optimista...


Poate sunt eu de moda veche si cred ca familia e mai importanta decat o pi...da. Si dupa 10, 20 ,50 de ani impreuna, chiar daca se mai pierde pasiunea, ramane respectul si iubirea care v-a legat la inceput si a crescut cu timpul.
valentin_day
Postat pe 4 Iunie 2009 13:59
Ei na!
Omu' are pe alta. Si nu numai ca "are pe alta", e indragostit de acea "alta", pentru ca - daca nu ar fi fost - nu s-ar fi schimbat atat. Ce e asa de greu de priceput?
Dor_a
Postat pe 4 Iunie 2009 14:01
eu nu sunt de aceeasi parere. ex concret: parintii mei au divortat acum, dupa 30 de ani de casatorie, pentru o P*** care l-a innebunit pe taicamio....deci orice e posibil
v_raluca_c
Postat pe 4 Iunie 2009 14:01
Si cu cine nu esti tu de acord?
Dor_a
Postat pe 4 Iunie 2009 14:02
cu valy
v_raluca_c
Postat pe 4 Iunie 2009 14:03
faza e ca din ceea c spui tu se intelegwe doar ca faceau sex in fiecare zi, dar nimic concret despre sentimente!!
anca0704
Postat pe 4 Iunie 2009 14:05
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 13:59:53Poate sunt eu de moda veche si cred ca familia e mai importanta decat o pi...da. Si dupa 10, 20 ,50 de ani impreuna, chiar daca se mai pierde pasiunea, ramane respectul si iubirea care v-a legat la inceput si a crescut cu timpul.


Astea sunt povesti.. .
Dupa 20 ani si cu doi copii mari ,cand ai grija banilor si a zilei de maine ,cand nevasta te toaca marunt ca nu-i aia ...ca nu-i aialalta...

ella_c
Postat pe 4 Iunie 2009 14:10
De la: v_raluca_c, la data 2009-06-04 14:01:22eu nu sunt de aceeasi parere. ex concret: parintii mei au divortat acum, dupa 30 de ani de casatorie, pentru o P*** care l-a innebunit pe taicamio....deci orice e posibil


Intr-adevar este posibil. Asa cum spuneam, e nevoie de iubire si respect sa te poti abtine!
valentin_day
Postat pe 4 Iunie 2009 14:11
De la: Dor_a, la data 2009-06-04 14:01:01Ei na!
Omu' are pe alta. Si nu numai ca "are pe alta", e indragostit de acea "alta", pentru ca - daca nu ar fi fost - nu s-ar fi schimbat atat. Ce e asa de greu de priceput?




aflam noi ce are "sotu' prietenei",poate ne mai povesteste...

ella_c
Postat pe 4 Iunie 2009 14:13
De la: ella_c, la data 2009-06-04 14:10:22
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 13:59:53Poate sunt eu de moda veche si cred ca familia e mai importanta decat o pi...da. Si dupa 10, 20 ,50 de ani impreuna, chiar daca se mai pierde pasiunea, ramane respectul si iubirea care v-a legat la inceput si a crescut cu timpul.


Astea sunt povesti.. .
Dupa 20 ani si cu doi copii mari ,cand ai grija banilor si a zilei de maine ,cand nevasta te toaca marunt ca nu-i aia ...ca nu-i aialalta...



Poate ai dreptate. Ce am spus pana acum, am spus numai din exemplul dat de parintii mei! Poate si eu cand ma voi insura, voi umbla dupa altele, sau nu. Insa ma indoiesc. Pentru ca nu prezint antecedente cu relatiile pe care le-am avut.
valentin_day
Postat pe 4 Iunie 2009 14:13
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 14:11:19
De la: v_raluca_c, la data 2009-06-04 14:01:22eu nu sunt de aceeasi parere. ex concret: parintii mei au divortat acum, dupa 30 de ani de casatorie, pentru o P*** care l-a innebunit pe taicamio....deci orice e posibil


Intr-adevar este posibil. Asa cum spuneam, e nevoie de iubire si respect sa te poti abtine!

sunt in aceeasi situatie ca cea a ralucai, sg diferenta fiind ca ai mei nu au divortat! ba dimpotriva! mama a trecut peste 3 plecari ale tatului meu in strainatate(la ea desigur)....asa ca nu cred ca iubirea si respectul opresc 100% pe cineva sa nu insele!!
anca0704
Postat pe 4 Iunie 2009 14:14
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 14:13:18
De la: ella_c, la data 2009-06-04 14:10:22
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 13:59:53Poate sunt eu de moda veche si cred ca familia e mai importanta decat o pi...da. Si dupa 10, 20 ,50 de ani impreuna, chiar daca se mai pierde pasiunea, ramane respectul si iubirea care v-a legat la inceput si a crescut cu timpul.


Astea sunt povesti.. .
Dupa 20 ani si cu doi copii mari ,cand ai grija banilor si a zilei de maine ,cand nevasta te toaca marunt ca nu-i aia ...ca nu-i aialalta...



Poate ai dreptate. Ce am spus pana acum, am spus numai din exemplul dat de parintii mei! Poate si eu cand ma voi insura, voi umbla dupa altele, sau nu. Insa ma indoiesc. Pentru ca nu prezint antecedente cu relatiile pe care le-am avut.


niciodata nu poti spune niciodata..
si la cei din aceasta poveste 24 de ani a fost sex zilnic..si iete ca vine o zi si cu o pauza...lungaa
coffeeta
Postat pe 4 Iunie 2009 14:15
Atunci sa o luam altfel! Ce anume credeti voi ca ar trebui sa opreasca un barbat sa insele? Mi se pare ca sunteti prea inversunate sa credeti ca orice barbat , mai devreme sau mai tarziu, va calca stramb!
valentin_day
Postat pe 4 Iunie 2009 14:17
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 14:17:22Atunci sa o luam altfel! Ce anume credeti voi ca ar trebui sa opreasca un barbat sa insele? Mi se pare ca sunteti prea inversunate sa credeti ca orice barbat , mai devreme sau mai tarziu, va calca stramb!

intreaba-l p tata! acum serios vorbind! spunea cineva la alt topic ca barbatul (chiar si femeia) inseala chiar si cu o privire, un gand, nu neaparat sa fie ceva pus in practica!!
anca0704
Postat pe 4 Iunie 2009 14:18
Eu cred ca vorbim de lucruri diferite. Una e sa admiri o femeie frumoasa, sa visezi la Demi Moore, si alta e sa te intinzi cu una prin hoteluri!
valentin_day
Postat pe 4 Iunie 2009 14:21
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 14:17:22Atunci sa o luam altfel! Ce anume credeti voi ca ar trebui sa opreasca un barbat sa insele? Mi se pare ca sunteti prea inversunate sa credeti ca orice barbat , mai devreme sau mai tarziu, va calca stramb!


eu nu-s inversunata...si ca orice om sper sa nu fiu inselata...dar..cum totul este relativ...nu poti fi sigur niciodata ...
si apoi daca este sa ne gandim logic..cati dintre noi nu au terminat o relatie care a fost frumoasa..doar ca ne-am plictisit?
coffeeta
Postat pe 4 Iunie 2009 14:21
De la: coffeeta, la data 2009-06-04 14:21:25
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 14:17:22Atunci sa o luam altfel! Ce anume credeti voi ca ar trebui sa opreasca un barbat sa insele? Mi se pare ca sunteti prea inversunate sa credeti ca orice barbat , mai devreme sau mai tarziu, va calca stramb!


eu nu-s inversunata...si ca orice om sper sa nu fiu inselata...dar..cum totul este relativ...nu poti fi sigur niciodata ...
si apoi daca este sa ne gandim logic..cati dintre noi nu au terminat o relatie care a fost frumoasa..doar ca ne-am plictisit?


Ai dreptate. Dar atunci cand depui un juramant, iti asumi si raspunderea ca nu te vei plictisi. Si daca totusi se intampla, de ce sa nu gonesti plictiseala asta tot cu partenera ta?
valentin_day
Postat pe 4 Iunie 2009 14:25
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 14:25:16
De la: coffeeta, la data 2009-06-04 14:21:25
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 14:17:22Atunci sa o luam altfel! Ce anume credeti voi ca ar trebui sa opreasca un barbat sa insele? Mi se pare ca sunteti prea inversunate sa credeti ca orice barbat , mai devreme sau mai tarziu, va calca stramb!


eu nu-s inversunata...si ca orice om sper sa nu fiu inselata...dar..cum totul este relativ...nu poti fi sigur niciodata ...
si apoi daca este sa ne gandim logic..cati dintre noi nu au terminat o relatie care a fost frumoasa..doar ca ne-am plictisit?


Ai dreptate. Dar atunci cand depui un juramant, iti asumi si raspunderea ca nu te vei plictisi. Si daca totusi se intampla, de ce sa nu gonesti plictiseala asta tot cu partenera ta?

pt ca poate si partenera e la fel ed plictisita, nu mai are chef sa alunge plictiseala alaturi de tine si , mai ales, daca se poate incerca ceva nou,dc sa nu o faca?!?!
stii...una din "caracteristicile" omului este curiozitatea!
anca0704
Postat pe 4 Iunie 2009 14:28
Eu tind sa cred ca suntem oameni nu animale. Si ratiunea ar trebui folosita!
valentin_day
Postat pe 4 Iunie 2009 14:29
De la: anca0704, la data 2009-06-04 14:14:43
De la: valentin_day, la data 2009-06-04 14:11:19
De la: v_raluca_c, la data 2009-06-04 14:01:22eu nu sunt de aceeasi parere. ex concret: parintii mei au divortat acum, dupa 30 de ani de casatorie, pentru o P*** care l-a innebunit pe taicamio....deci orice e posibil


Intr-adevar este posibil. Asa cum spuneam, e nevoie de iubire si respect sa te poti abtine!

sunt in aceeasi situatie ca cea a ralucai, sg diferenta fiind ca ai mei nu au divortat! ba dimpotriva! mama a trecut peste 3 plecari ale tatului meu in strainatate(la ea desigur)....asa ca nu cred ca iubirea si respectul opresc 100% pe cineva sa nu insele!!

da, e nasoala situatia, avand in vedere ca si iubita lui taicamio era casatorita, iar sotul ei s-a spanzurat cand a aflat...deci nasol tare
v_raluca_c
Postat pe 4 Iunie 2009 14:31
Si ce te face sa crezi ca primeaza ratiune si nu sentimentele?? cred ca singura diferenta dinte noi si animale e tehnologia din ziua de azi!
anca0704
Postat pe 4 Iunie 2009 14:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Greseli prin care iti pierzi feminitatea 40 De la: Tharr 18 Octombrie 2010 19:51
casatorita,ma tenteaza sa insel 77 De la: vieru_cezar_iasi 18 Octombrie 2009 05:06
heeey :) o sugestie va rog? :D 11 De la: Flowers 16 Martie 2011 13:56
Prietenul iubitului meu isi inseala sotia... ce sa fac? 12 De la: oana84onutza 8 Februarie 2010 17:50
Buna... 28 De la: kudika414141 2 August 2011 17:34