Setari Cookie-uri

V-atii insela partenerul / partenera daca el/ ea v-a inselat?

De la: inocica2, la data 2009-06-26 22:09:15ma bucur ca suntem prietene..



eee asta se intampla in cazul in care ma inseala......
dar el e baiat cumtiel, deocamdata are tot ce ii trebuie acasa....

dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Iunie 2009 22:12
De la: tigreboy1, la data 2009-06-26 21:39:45c u r v e l e forumului : valita76, iris_4_ever, aish, etta, coffeeta


si prostul satului....
te gasisi cocalare sa parlesti si tu "pa "forum????? mancat-i-ar lupii caii de la bicicleta...
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Iunie 2009 22:13
Se zice ca razbunarea e arma prostului .......dar cui pe cui se scoate..........si daca stiti ce dureros e pr ei sa-i inseli din razbunare???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Si sa stiti ca merita sa le facem asa.........in plus cunoastem si noi alti barbati
gongonica
Postat pe 29 Iunie 2009 11:46
nu...si nici nu am de gind
cristiana_cris
Postat pe 29 Iunie 2009 11:55

dar cand el este cuminte si ea se duce ?
si sper sa nu imi spuneti ca nu exista asa ceva , am exemplu viu langa mine
_fantoma_
Postat pe 29 Iunie 2009 12:18
De la: vas25, la data 2009-06-29 12:18:23
dar cand el este cuminte si ea se duce ?
si sper sa nu imi spuneti ca nu exista asa ceva , am exemplu viu langa mine


ha,haaaaaaaaa buna gluma asta
donttouch
Postat pe 29 Iunie 2009 12:28
sa rad?


toata lumea inseala daca nu fizic .......mental
si tot inselam...............
heaven_2906
Postat pe 29 Iunie 2009 12:30
De la: roses_2906, la data 2009-06-29 12:30:19sa rad?


toata lumea inseala daca nu fizic .......mental
si tot inselam...............


da ....................da pe-nfundate asa ca mine sa nu ne-o luam de la vas
donttouch
Postat pe 29 Iunie 2009 12:33
De la: donttouch, la data 2009-06-29 12:28:19
De la: vas25, la data 2009-06-29 12:18:23
dar cand el este cuminte si ea se duce ?
si sper sa nu imi spuneti ca nu exista asa ceva , am exemplu viu langa mine


ha,haaaaaaaaa buna gluma asta


si pe urma va plangeti ca nu va iau barbatii in serios
ce-ar fi de ras la ce am afirmat eu?
sunt destule cazuri de genul
_fantoma_
Postat pe 29 Iunie 2009 12:40
nu avem voie sa radem si noi?
heaven_2906
Postat pe 29 Iunie 2009 12:42
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-06-26 22:06:47
De la: inocica2, la data 2009-06-26 21:57:50taiat feliute si dat la ratuste?


nuuuu
ii smulg fiecare firicel de par de pe cor cu penseta......ca sa vada ce inseamna sa suferi la frumusete pt "ei"....

pe urma il crestez cu "bic-ul_ cu care ma rad..... in parti nementionabile....ii presar sare pe rani ...pun ceva miere si il las in soare .... vreo 4-5 ore.... dupa aia o chem pe aia cu care m-a insela sa-si ia trofeul .....



Dandanico, sa-mi amintesti sa nu te supar vreodata
Dor_a
Postat pe 29 Iunie 2009 12:43
De la: vas25, la data 2009-06-29 12:40:29
De la: donttouch, la data 2009-06-29 12:28:19
De la: vas25, la data 2009-06-29 12:18:23
dar cand el este cuminte si ea se duce ?
si sper sa nu imi spuneti ca nu exista asa ceva , am exemplu viu langa mine


ha,haaaaaaaaa buna gluma asta


si pe urma va plangeti ca nu va iau barbatii in serios
ce-ar fi de ras la ce am afirmat eu?
sunt destule cazuri de genul


Hai mai Vasule, ca Roses are dreptate...
Intr-o convietuire de luunga durata (casnicie, de!) e imposibil sa nu existe macar un gand erotic care sa nu aiba ca actor principal partenerul oficios. Si aia se considera intentie, nu? Chiar posti sa spui ca nu ti s-a intamplat? Hai sa nu-l maniem pe Cel de Sus....
Dor_a
Postat pe 29 Iunie 2009 12:48
De la: Dor_a, la data 2009-06-29 12:48:28
De la: vas25, la data 2009-06-29 12:40:29
De la: donttouch, la data 2009-06-29 12:28:19
De la: vas25, la data 2009-06-29 12:18:23
dar cand el este cuminte si ea se duce ?
si sper sa nu imi spuneti ca nu exista asa ceva , am exemplu viu langa mine


ha,haaaaaaaaa buna gluma asta


si pe urma va plangeti ca nu va iau barbatii in serios
ce-ar fi de ras la ce am afirmat eu?
sunt destule cazuri de genul


Hai mai Vasule, ca Roses are dreptate...
Intr-o convietuire de luunga durata (casnicie, de!) e imposibil sa nu existe macar un gand erotic care sa nu aiba ca actor principal partenerul oficios. Si aia se considera intentie, nu? Chiar posti sa spui ca nu ti s-a intamplat? Hai sa nu-l maniem pe Cel de Sus....


eu mai sus , nu vorbeam de gandit - este ceva real - hai sa reformulez

in momentul cand ea insala si el nu, ce ar trebui sa faca el?
_fantoma_
Postat pe 29 Iunie 2009 12:52
sa o lase si sa mearga mai departe ...dar daca totusi o data s-a intamplat si ea regreta .....o poti ierta ....of course daca vrei ca relatia sa continuie.............
heaven_2906
Postat pe 29 Iunie 2009 12:54
De la: vas25, la data 2009-06-29 12:52:16
De la: Dor_a, la data 2009-06-29 12:48:28
De la: vas25, la data 2009-06-29 12:40:29
De la: donttouch, la data 2009-06-29 12:28:19
De la: vas25, la data 2009-06-29 12:18:23
dar cand el este cuminte si ea se duce ?
si sper sa nu imi spuneti ca nu exista asa ceva , am exemplu viu langa mine


ha,haaaaaaaaa buna gluma asta


si pe urma va plangeti ca nu va iau barbatii in serios
ce-ar fi de ras la ce am afirmat eu?
sunt destule cazuri de genul


Hai mai Vasule, ca Roses are dreptate...
Intr-o convietuire de luunga durata (casnicie, de!) e imposibil sa nu existe macar un gand erotic care sa nu aiba ca actor principal partenerul oficios. Si aia se considera intentie, nu? Chiar posti sa spui ca nu ti s-a intamplat? Hai sa nu-l maniem pe Cel de Sus....


eu mai sus , nu vorbeam de gandit - este ceva real - hai sa reformulez

in momentul cand ea insala si el nu, ce ar trebui sa faca el?


sa-si ia valiza si la gara ce mare chestie..............are balta peste nu..................mamaaaaaaaa ce cinica sunt.........................asta este asa gandesc si nu are nimeni ce-mi face.....................nu cred in acordarea unei a doua sanse imi pare rau roses
donttouch
Postat pe 29 Iunie 2009 12:58
sti cum e donty............pana nu esti fata in fata cu situatia habar nu ai cum o sa reactionezi.......nu am trecut prin asta ........
heaven_2906
Postat pe 29 Iunie 2009 13:00
De la: roses_2906, la data 2009-06-29 13:00:11sti cum e donty............pana nu esti fata in fata cu situatia habar nu ai cum o sa reactionezi.......nu am trecut prin asta ........


nici eu roses dar sincer nic nu-mi doresc .........................mi-e teama de reactzia mea
donttouch
Postat pe 29 Iunie 2009 13:01
multi spun ca fac una alta
dar iti spun eu ori pleci si-l lasi
ori te ameteste teatral si il ierti
heaven_2906
Postat pe 29 Iunie 2009 13:02
Mai copii, eu nu stiu ce sa zic, dar nu as fi asa de categorica...
Nu mi s-a intamplat niciodata sa fiu inselata de partener (sau nu am stiut, si in cazul asta, bravo lui! ) dar... nu stiu... Trebuie vazute circumstantele.
Eu cred ca fiecare situatie e diferita. In primul rand, nimeni nu se duce la altul/alta de bine... Si intr-o neintelegere sunt intodeauna doi... Nu are cum sa fie vina doar unuia.

Stiu, stiu! Cand ni se intampla, avem tendinta sa ne gandim ca nu meritam. Primul gand! Si asta, trage dupa sine altele, pe aceleasi coordonate: incepem sa ne spunem cate am facut noi pentru celalalt, cate am lasat de la noi, cat de atenti, de ingaduitor, de... de... Eu cred ca trebuie sa vina cineva din afara sa ne spuna: Auzi, ok, inteleg, ai facut multe lucruri bune. Dar ia hai, asa, de dragul ideii, sa facem o socoteala a ceea ce ai facut nu chiar asa de bun. pune-le si pe alea la socoteala... stiti cum e: trebuie sa ai si pro si contra...
Odata facuta socoteala dreapta... Ma gandesc ca trebuie luat in considerare si cat se iubesc partenerii si daca cel care a gresit e intr-adevar hotarat sa nu mai repete... Sunt muulte de luat in considerare... Eu nu cred ca o relatie in care cei doi se iubesc, au un trecut impreuna si perspective de viitor trebuie aruncata asa, la gunoi, doar din cauza unei greseli. Dar e doar o parere.

Acum, daca cel care e "trisat" nici nu regreta, nici nu renuntza... ei bine, atunci, cred ca cel trisat nu are prea multe de ales...
Dor_a
Postat pe 29 Iunie 2009 13:24
De la: Dor_a, la data 2009-06-29 13:24:37Mai copii, eu nu stiu ce sa zic, dar nu as fi asa de categorica...
Nu mi s-a intamplat niciodata sa fiu inselata de partener (sau nu am stiut, si in cazul asta, bravo lui! ) dar... nu stiu... Eu nu sunt asa de categorica in privinta asta... Trebuie vazute circumstantele.
Eu cred ca fiecare situatie e diferita. In primul rand, nimeni nu se duce la altul/alta de bine... Si intr-o neintelegere sunt intodeauna doi... Nu are cum sa fie vina doar unuia.

Stiu, stiu! Cand ni se intampla, avem tendinta sa ne gandim ca nu meritam. Primul gand! Si asta, trage dupa sine altele, pe aceleasi coordonate: incepem sa ne spunem cate am facut noi pentru celalalt, cate am lasat de la noi, cat de atenti, de ingaduitor, de... de... Eu cred ca trebuie sa vina cineva din afara sa ne spuna: Auzi, ok, inteleg, ai facut multe lucruri bune. Dar ia hai, asa, de dragul ideii, sa facem o socoteala a ceea ce ai facut nu chiar asa de bun. pune-le si pe alea la socoteala... stiti cum e: trebuie sa ai si pro si contra...
Odata facuta socoteala dreapta... Ma gandesc ca trebuie luat in considerare si cat se iubesc partenerii si daca cel care a gresit e intr-adevar hotarat sa nu mai repete... Sunt muulte de luat in considerare... Eu nu cred ca o relatie in care cei doi se iubesc, au un trecut impreuna si perspective de viitor trebuie aruncata asa, la gunoi, doar din cauza unei greseli. Dar e doar o parere.

Acum, daca cel care e "trisat" nici nu regreta, nici nu renuntza... ei bine, atunci, cred ca cel trisat nu are prea multe de ales...


asta-i defectul meu dora....................nu pot ierta oricat de mult as iubi
donttouch
Postat pe 29 Iunie 2009 13:26
De la: Dor_a, la data 2009-06-29 13:24:37Mai copii, eu nu stiu ce sa zic, dar nu as fi asa de categorica...
Nu mi s-a intamplat niciodata sa fiu inselata de partener (sau nu am stiut, si in cazul asta, bravo lui! ) dar... nu stiu... Trebuie vazute circumstantele.
Eu cred ca fiecare situatie e diferita. In primul rand, nimeni nu se duce la altul/alta de bine... Si intr-o neintelegere sunt intodeauna doi... Nu are cum sa fie vina doar unuia.

Stiu, stiu! Cand ni se intampla, avem tendinta sa ne gandim ca nu meritam. Primul gand! Si asta, trage dupa sine altele, pe aceleasi coordonate: incepem sa ne spunem cate am facut noi pentru celalalt, cate am lasat de la noi, cat de atenti, de ingaduitor, de... de... Eu cred ca trebuie sa vina cineva din afara sa ne spuna: Auzi, ok, inteleg, ai facut multe lucruri bune. Dar ia hai, asa, de dragul ideii, sa facem o socoteala a ceea ce ai facut nu chiar asa de bun. pune-le si pe alea la socoteala... stiti cum e: trebuie sa ai si pro si contra...
Odata facuta socoteala dreapta... Ma gandesc ca trebuie luat in considerare si cat se iubesc partenerii si daca cel care a gresit e intr-adevar hotarat sa nu mai repete... Sunt muulte de luat in considerare... Eu nu cred ca o relatie in care cei doi se iubesc, au un trecut impreuna si perspective de viitor trebuie aruncata asa, la gunoi, doar din cauza unei greseli. Dar e doar o parere.

Acum, daca cel care e "trisat" nici nu regreta, nici nu renuntza... ei bine, atunci, cred ca cel trisat nu are prea multe de ales...


la ceea ce ai spus tu, eu comentez doar la partea cu iubitul
daca il/o iubesti, cum pana mea poti sa o/il inseli?
eu partea asta nu am inteles-o niciodata, decat daca atunci cand zice ca il/o iubeste, doar zice, nu si simte
_fantoma_
Postat pe 29 Iunie 2009 13:45
Nu stiu, Vas... toti gresim... De ce scoti din calcul ca poate a fost o nebunie de moment?
Nu stiu voi, dar eu as putea ierta (in circumstantele aratate de mine mai sus)... Acum... realitatea e ca eu vorbesc doar ipotetic... De intamplat nu mi s-a intamplat, deci nu pot spune decat cum CRED ca as reactiona...
Dor_a
Postat pe 29 Iunie 2009 13:57
De la: Dor_a, la data 2009-06-29 13:57:05Nu stiu, Vas... toti gresim... De ce scoti din calcul ca poate a fost o nebunie de moment?
Nu stiu voi, dar eu as putea ierta (in circumstantele aratate de mine mai sus)... Acum... realitatea e ca eu vorbesc doar ipotetic... De intamplat nu mi s-a intamplat, deci nu pot spune decat cum CRED ca as reactiona...


eu scot din calcul faza asta ptr ca efectiv nu vad cum se poate intampla sa inseli cand iubesti
am fost si eu indragostit de o persoana, ori eu in momentul ala nu vedeam pe altcineva decat pe ea
nu mai exista alta persoana de sex feminin ptr mine in momentul ( anii ) ala
deasta nu inteleg faza cu " momentul de ratacire ", si nici nu cred ca o voi intelege vreodata
bine, eu de fel sunt si mai radical, poate deasta; pentru mine este ori neagra ori alba ( cand este vb de relatie )
_fantoma_
Postat pe 29 Iunie 2009 14:05
De la: vas25, la data 2009-06-29 14:05:00
De la: Dor_a, la data 2009-06-29 13:57:05Nu stiu, Vas... toti gresim... De ce scoti din calcul ca poate a fost o nebunie de moment?
Nu stiu voi, dar eu as putea ierta (in circumstantele aratate de mine mai sus)... Acum... realitatea e ca eu vorbesc doar ipotetic... De intamplat nu mi s-a intamplat, deci nu pot spune decat cum CRED ca as reactiona...


eu scot din calcul faza asta ptr ca efectiv nu vad cum se poate intampla sa inseli cand iubesti
am fost si eu indragostit de o persoana, ori eu in momentul ala nu vedeam pe altcineva decat pe ea
nu mai exista alta persoana de sex feminin ptr mine in momentul ( anii ) ala
deasta nu inteleg faza cu " momentul de ratacire ", si nici nu cred ca o voi intelege vreodata
bine, eu de fel sunt si mai radical, poate deasta; pentru mine este ori neagra ori alba ( cand este vb de relatie )


este asa de simplu vas....................dar cum spunea si dora noi vorbim aici doar IPOTETIC..................iar daca a facut-o inseamna ca nu erai exact ce-si dorea la momentul respectiv iar chestia cu "te iubesc"o folosim de cele mai multe ori pentru a nu-l rani pe cel de langa noi sau pentru a-i da de intzeles ca nu-i in totalitate numai vina lui in timp dragostea devine altceva asa ca..................uffffffffff iar devin prea profunda
donttouch
Postat pe 29 Iunie 2009 14:13
Vas, lasa tu cei doi-trei sau patru ani in care ai fost cu fata aia...
Ia gandeste-te la 10. La 15... Ca eu la asta ma refeream. Stim si noi foarte bine ca in primii... 5-6 ani se aplica ceea ce spui tu... Dar DUPA? Eu asta vreau sa spun. La O VIATA IMPREUNA.
Dor_a
Postat pe 29 Iunie 2009 14:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Identitatea in cuplu 5 De la: pamela_1 29 Mai 2009 16:16
'semnati si voi petitia pentru infiintarea politiei animalelor!' 1 De la: deya_22 12 Iunie 2009 21:21
Despre sinceritate 17 De la: miss_darine 10 Noiembrie 2010 20:09
Am si eu mare nevoie de ajutor:( 0 De la: 9 Iulie 2009 14:11
Diferenta de varsta in cuplu!! 50 De la: kudika_25639 2 Martie 2014 13:45