Setari Cookie-uri

ma santajeaza pt a ramane impreuna

am o problema ff grava sunt de 4 ani cu un baiat incerc sa tot scap de el pt k a devenit violent si m-a lovit de f multe ori si am ajuns sa-l urasc.akum el ma santajeaza deoarece cat timp am fost impreuna am facut unele lucruri f urate de care el le shtie in legatura cu o prietena de-a mea...ma ameninta ca imi va face probleme spunand ce am facaut si as avea f mult de suferit dak se afla

ce pot face pt k nu mai pot sta cu el..nu pot suporta sa-l privesc sa-i vb sa am atinga efectiv am ajuns sa il urasc
innajust
Postat pe 9 Iunie 2009 01:53
Cred ca are grave probleme psihice... Pai vb clar cu el si spune-i ca il urasti. Sa te porti cu el exact cum simti,atunci probabil ca o sa-si dea seama si ca o sa te lase in pace. Poti sa il si inregistrezi si sa te duci la politie. E viata ta si o traiesti asa cum vrei...daca te obliga sa ramai cu el, fa-l sa se simta un om mizerabil ptr ca asta si este!
jowanna2006
Postat pe 9 Iunie 2009 02:02
De la: innajust, la data 2009-06-09 01:53:20am o problema ff grava sunt de 4 ani cu un baiat incerc sa tot scap de el pt k a devenit violent si m-a lovit de f multe ori si am ajuns sa-l urasc.akum el ma santajeaza deoarece cat timp am fost impreuna am facut unele lucruri f urate de care el le shtie in legatura cu o prietena de-a mea...ma ameninta ca imi va face probleme spunand ce am facaut si as avea f mult de suferit dak se afla

ce pot face pt k nu mai pot sta cu el..nu pot suporta sa-l privesc sa-i vb sa am atinga efectiv am ajuns sa il urasc


ce poate fi atat de urat incat sa te tzina langa un om violent? spui ca-l urasti atunci fa tot posibilul si depateaza-te de aceasta persoana nici el nu te iubeste luand in considerare ca te tzine langa el impotriva vointzei tale asa ca nu pot sa spun decat ca asta este o relatzie bolnava de care trebuie sa scapi cat mai repede posibil
donttouch
Postat pe 9 Iunie 2009 08:08
ala nu se numeste un barbat care santajaza o femeie sa stea langa el daca vrei sa scapi de el spunei ca te-ai hotarat sa spui tu tot politiei si ati asumi riscul si in acelas timp ai dai si papuci spunandui ca nu te intereseaza urmarile
DON_LUCIANO
Postat pe 9 Iunie 2009 08:16
De la: innajust, la data 2009-06-09 01:53:20am o problema ff grava sunt de 4 ani cu un baiat incerc sa tot scap de el pt k a devenit violent si m-a lovit de f multe ori si am ajuns sa-l urasc.akum el ma santajeaza deoarece cat timp am fost impreuna am facut unele lucruri f urate de care el le shtie in legatura cu o prietena de-a mea...ma ameninta ca imi va face probleme spunand ce am facaut si as avea f mult de suferit dak se afla

ce pot face pt k nu mai pot sta cu el..nu pot suporta sa-l privesc sa-i vb sa am atinga efectiv am ajuns sa il urasc


Daca ai facut lucruri foarte urate...e rau.Spune-i tu prietenei ,cere-ti scuze ,asuma-ti consecintele...
Cat despre gunoi...arunca-l !
ella_c
Postat pe 9 Iunie 2009 08:25
De la: jowanna2006, la data 2009-06-09 02:02:36Cred ca are grave probleme psihice... Pai vb clar cu el si spune-i ca il urasti. Sa te porti cu el exact cum simti,atunci probabil ca o sa-si dea seama si ca o sa te lase in pace. Poti sa il si inregistrezi si sa te duci la politie. E viata ta si o traiesti asa cum vrei...daca te obliga sa ramai cu el, fa-l sa se simta un om mizerabil ptr ca asta si este!


daca deja a lovit-o, nu cred ca ii poate spune ca il uraste, daca se duce la politie, e frectie la picior de lemn, il vor lasa in pace si ea si-o va fura din nou. e cam nasol.
crissa_909
Postat pe 23 Iunie 2009 14:26
De la: innajust, la data 2009-06-09 01:53:20am o problema ff grava sunt de 4 ani cu un baiat incerc sa tot scap de el pt k a devenit violent si m-a lovit de f multe ori si am ajuns sa-l urasc.akum el ma santajeaza deoarece cat timp am fost impreuna am facut unele lucruri f urate de care el le shtie in legatura cu o prietena de-a mea...ma ameninta ca imi va face probleme spunand ce am facaut si as avea f mult de suferit dak se afla

ce pot face pt k nu mai pot sta cu el..nu pot suporta sa-l privesc sa-i vb sa am atinga efectiv am ajuns sa il urasc


foate urat din partea lui..am o prietena care a avut cam aceeasi problema, sfatul meu pt ea a fost sa ii arate ca nu ii pasa daca ii dezvaluie trecutul si sa il trateze cu indiferenta..in cazul ei, tipul ia dat pace dupa o groaza de amenintari..incearca si tu poat te ajuta..
rahella
Postat pe 23 Iunie 2009 14:33
De la: ella_c, la data 2009-06-09 08:25:31
De la: innajust, la data 2009-06-09 01:53:20am o problema ff grava sunt de 4 ani cu un baiat incerc sa tot scap de el pt k a devenit violent si m-a lovit de f multe ori si am ajuns sa-l urasc.akum el ma santajeaza deoarece cat timp am fost impreuna am facut unele lucruri f urate de care el le shtie in legatura cu o prietena de-a mea...ma ameninta ca imi va face probleme spunand ce am facaut si as avea f mult de suferit dak se afla

ce pot face pt k nu mai pot sta cu el..nu pot suporta sa-l privesc sa-i vb sa am atinga efectiv am ajuns sa il urasc


Daca ai facut lucruri foarte urate...e rau.Spune-i tu prietenei ,cere-ti scuze ,asuma-ti consecintele...
Cat despre gunoi...arunca-l !


fiecare fapta are consecințe si trebuie sa ni-le asumam daca chiar tie prietena te va ierta si cat despre el aruncal cat mai departe de tine dupa cel calci in picioare,am intrebare ai copil cu el poate asta te mai tine langa el ????
2nablonda
Postat pe 23 Iunie 2009 14:36
eu cred ca si tu esti de vina daca nu facei faza in legatura cu prietena cred ca nu te mai avea la mana indiferent cu ce nebunie ar fii vrut el sa te santajeze
yumy
Postat pe 23 Iunie 2009 14:40
De la: 2nablonda, la data 2009-06-23 14:36:28
De la: ella_c, la data 2009-06-09 08:25:31
De la: innajust, la data 2009-06-09 01:53:20am o problema ff grava sunt de 4 ani cu un baiat incerc sa tot scap de el pt k a devenit violent si m-a lovit de f multe ori si am ajuns sa-l urasc.akum el ma santajeaza deoarece cat timp am fost impreuna am facut unele lucruri f urate de care el le shtie in legatura cu o prietena de-a mea...ma ameninta ca imi va face probleme spunand ce am facaut si as avea f mult de suferit dak se afla

ce pot face pt k nu mai pot sta cu el..nu pot suporta sa-l privesc sa-i vb sa am atinga efectiv am ajuns sa il urasc


Daca ai facut lucruri foarte urate...e rau.Spune-i tu prietenei ,cere-ti scuze ,asuma-ti consecintele...
Cat despre gunoi...arunca-l !


fiecare fapta are consecințe si trebuie sa ni-le asumam daca chiar tie prietena te va ierta si cat despre el aruncal cat mai departe de tine dupa cel calci in picioare,am intrebare ai copil cu el poate asta te mai tine langa el ????

...subscriu....nu cred ca ar trebui cineva sa indure atatea pentru nimic in lume
Nu mi-e foarte clar, insa de ce iti este frica- de faptul ca i-ai facut ceva prietenei tale si nu vrei ca ea sa afle- cu toate ca regreti sau iti este teama sa nu se afle ptentru ca imaginea ta ar avea de suferit??
Oricare ar fi motivul-shit happens in life-ata ete...asuma-ti greselile.....cu totii le facem..unii le mai si recunoastem
mitura
Postat pe 23 Iunie 2009 14:50
Du-te la IML cand te mai loveste si apoi la politie.
Cu minim doua dovezi de la IML, si-o plangere de a ta catre politie, vei face primi pasi legali de autoaparare.
Politia pe baza dovezilor va inainta direct spre penal dosarul tau.

Sau mai poti gasi un suport, tata, frate, var care sa te ajute sa ''evadezi'' definitiv.

Ia urgent atitudine pana nu e prea taziu.
Cat despre santaj, fii barbata, el e un om slab, deja il cunosti, poti sa ii intorci moneda daca te gandesti putin, totul e sa vrei!
Curaj ca poti!!!
90701
Postat pe 24 Iunie 2009 11:38
si eu am fost cu un baiat care nu a putut sa accepte faptul k nu mai voiam sa fiu cu el..si m a santajat k o suna pe mama si i spune k fumez si k nu mai sunt virgina;)i am facut jocul o perioada si am ramas cu sila langa el.la un moment dat nu am mai suportat si m am desp de el...ma tot suna si ma ameninta...ba mai mult venea si ma cauta prin tot orasul knd ieseam la club sau cu prietenii si ma facea de ras...ajunsesem sa l urasc...dar nu m am mai intors la el.si intr o buna zi ce crezi?a sunat o pe mama...dar se pare k eu am avut o mai mare putere de convingere si s a terminat totul cu bine...asa k asuma ti responsabilitatea pt greselile pe are le ai facut sau dk ai cum s o scoti basma curata cu atat mai bine si fugi cat de tin picioarele de langa el!nu mai sta pe ganduri...in fond...greselile se iarta dar dragoste cu sila nu merge...
kudika037917
Postat pe 10 Iulie 2009 04:46
HMMM...
Esti constienta ca mai devreme sau mai tarziu in nebunia lui de a te tine langa tot o sa faca acest lucru deci.... lasa l , Incerca sa faci abstractie de el, neglijeazala si daca tot te loveste mergi la sectia de politia la care apartine zona si ppovestetele ca te santajeaza cu ceva ul ala si ca te agreseaza verbal si fizic... Sunt de acord ca si politia lasa de dorit insa nu e asa un caz de neglizat.. spuenel cate ameninta cu moartea ca sa se implice cu adevarat...

Nue frumos sa minti dar poate chiar te ameninta si cu moartea si n plus cu rusinea mori de foame .. tot o sa se pericliteze intimitatea pe care el o are din partea ta voit sau fortat , asa ca fa asta si da dovada de demnitate si curaj.
Nu fi batjocorita la amxim si calcata in picoare , fiecare are nasul sau, deci...

App ce probleme grave.. si cu i te vorbeste de rau?
e frauda fapta sau ce?
Poti nega daca tie teama ca ti ar periclita imaginea ..
succces
baiatfinut
Postat pe 14 Iulie 2009 00:40
si daca ar citi ce scrii tu despre el oare cum ar reactiona??????eu zic ca asta cu prietena e doar o scuza si tu mai tii la el inca.........alta explicatie nu gasesc ce ai facut asa de grav?
puyaroxy
Postat pe 14 Iulie 2009 00:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa-l recuceresc!!! 63 De la: kudika193913 29 Noiembrie 2010 17:08
cum sa o fac sa ma ierte ??? 36 De la: kazy1984 11 August 2012 00:27
povestea mea 23 De la: kudika037483 17 Iulie 2009 23:11
nu stiu cum sa renunt la el.... 7 De la: kudika033360 2 Septembrie 2009 21:15
am nevoie de un sfat 24 De la: Janice 26 Iulie 2008 19:15