Setari Cookie-uri

cum sa ma despart de el?

stau cu un baiat de un an jumate..eu stiam k mai are pe una..ei fiind impreuna de 5 luni in momentul knd noi 2 ne`am combinat. am acceptat sa se intalneasca si cu cealalat fata deoarece nu vedeam un viitor in relatia noastra. cu timpul am inkeput sa tin la el..kiar sa-l iubesc mult. el este un baiat mai afemeiat. cu timpul s`a despartit de acea fata zikandu`mi k ma iubeste numai pe mine. intre timp am aflat k el se intealnea cu o prietena de`a mea, ce mai buna la vremea aceea.cu toate k nu recunoaste niki akm.eu tot aflu de anumite intalniri ale lui dar il iert dupa cearta groaznika....vreau sa ma despart de el dar nu pot....pt k ma kauta tot timpul si imi zike kiar daca se duke la altele tot la mn se intoarce pt k pe mn ma iubeste. precizez faptul k si eu il iubesc dar prefer sa ne despartim pt binele meu. ce sa fac?
bybyanna
Postat pe 9 Iunie 2009 16:29
si eu am fost intr-o asemenea situatie, este mai bine sa termini acum decat atunci cand nu vei mai putea. renunta si nu te uita inapoi. asa va fi mereu, chiar si cu sotia lui , cand va avea, sau mai bine spus daca va avea. poop
sevastyna
Postat pe 9 Iunie 2009 16:34
dar cum pot reusi? el nu ma lasa in pake....nu stiu ce sa fac....si mie imi e greu....cum sa il fac sa inteleaga k s`a terminat totul?
bybyanna
Postat pe 9 Iunie 2009 16:36
"cum sa il fac sa inteleaga k s`a terminat totul?'
Cand o sa fi hotarata si convinsa de acest lucru , vei reusi. Succes
valita76
Postat pe 9 Iunie 2009 16:40
cu un asa baiat nu se poate sta,deja la-i iertat de prea multe ori ,chiar daca te cauta nu ii mai raspunde daca chiar vrei sa scapi de el.asa o sa fie toata viata,tu ce ai vrea ?sa fii aia care il asteapta acasa si el sa isi faca de cap pe unde vrea si cu cn vrea?trebuie sa te gandesti frt bn .succes
kudika030058
Postat pe 9 Iunie 2009 16:40
trimite-i un mail sau...mai bine pune-ti status pe messenger
mitura
Postat pe 18 Iunie 2009 15:38
la tine 1+1= 3?????
no_more
Postat pe 18 Iunie 2009 15:41
la cine?
mitura
Postat pe 18 Iunie 2009 15:46
Eu sincer nu inteleg baietii astia: "chiar dak te insel tot te iubesc"
Mi se pare o aberatie Cred k o sa gasesti tu o modalitate sa te desparti de el desi imi e greu sa cred k nu ai gasito. Oare chiar iti doresti sa o termini cu el?
adina_oana
Postat pe 22 Iunie 2009 10:29
un barbat AFEMEIAT nu s va schimba niciodata ; cel mai bine pentru u ar fi sa va despartiti si chiar daca el o sa t caute dupa aceea incearca sa il ignori si o sa vezi ca , dupa o vreme , nu t va mai cauta;meriti mai mult d atat nimeni nu merita sa fie p locul 2 ; multa bafta si iti urez sa ai puterea sa treci peste aceasta relatie daca vei lua aceasta hotarare
kudika017882
Postat pe 23 Iunie 2009 14:48
P.S. daca te-ar iubi cu adevarat nu te-ar insela NU TE MERITA ; ar trebui sa ii dai papucii fara sa stai p ganduri l-ai iertat d prea multe ori; intreaba-te daca u ai fi fost in locul lui , el te-ar fi putut ierta d atatea ori ?
kudika017882
Postat pe 23 Iunie 2009 14:49
De la: bybyanna, la data 2009-06-09 16:29:24stau cu un baiat de un an jumate..eu stiam k mai are pe una..ei fiind impreuna de 5 luni in momentul knd noi 2 ne`am combinat. am acceptat sa se intalneasca si cu cealalat fata deoarece nu vedeam un viitor in relatia noastra. cu timpul am inkeput sa tin la el..kiar sa-l iubesc mult. el este un baiat mai afemeiat. cu timpul s`a despartit de acea fata zikandu`mi k ma iubeste numai pe mine. intre timp am aflat k el se intealnea cu o prietena de`a mea, ce mai buna la vremea aceea.cu toate k nu recunoaste niki akm.eu tot aflu de anumite intalniri ale lui dar il iert dupa cearta groaznika....vreau sa ma despart de el dar nu pot....pt k ma kauta tot timpul si imi zike kiar daca se duke la altele tot la mn se intoarce pt k pe mn ma iubeste. precizez faptul k si eu il iubesc dar prefer sa ne despartim pt binele meu. ce sa fac?



Sa faci exact asa cum iti spun eu,ca vei avea succes....Pune mana pe carte,invata bine sa scrii si sa te exprimi in romaneste,apoi scrie-i un mesaj , ca sa poata intelege omul ce vrei sa-i transmiti!
bl_de
Postat pe 23 Iunie 2009 14:53
prietena mea si sotgul ei sunt impreuna de 8 ani...anul de 3 ani sunt casatoriti,ea are 23 de ani...sotul ei o inseala app in fiecare saptamana....de multe ori chiar el ii spune asta....dar spune ca nu poate sa-l lase...nu au copii....dar nu inteleg dc nu poate sa-l lase...poate te ajuta cu ceva
eu___
Postat pe 23 Iunie 2009 15:00
sotul...scuze
eu___
Postat pe 23 Iunie 2009 15:00
lasa-l acum ca este mai bine....decat maritata cu el mai bine singura, un astfel de barbat nu poate sa-ti ofere stabilitate emotionala, stabilitate materiala, fericire, etc.....pentru ca barbatii AFEMEIATI sunt "impotenti" din aceste punctel de vedere.
micaela71
Postat pe 23 Iunie 2009 15:19
Daca iti place sa fii inselata, stai cu el. Cum adica cum sa te desparti? Ii dai cu flit, ii spui ca gata, nu i raspunzi la telefon, te cuplezi cu altu ( eventual cu prietenul lui cel mai bun, asa cum ti a facut si el tie ) Ce tupeu pe el, cica te iubesc dar te insel
inamina
Postat pe 4 August 2009 17:00
De la: inamina, la data 2009-08-04 17:00:29Daca iti place sa fii inselata, stai cu el. Cum adica cum sa te desparti? Ii dai cu flit, ii spui ca gata, nu i raspunzi la telefon, te cuplezi cu altu ( eventual cu prietenul lui cel mai bun, asa cum ti a facut si el tie ) Ce tupeu pe el, cica te iubesc dar te insel


Dar daca il iubeste? Daca nu poate

Mare dreptate ai tu. Dai papucii cat mai repede.
Ancuuu
Postat pe 4 August 2009 23:46
De la: inamina, la data 2009-08-04 17:00:29Daca iti place sa fii inselata, stai cu el. Cum adica cum sa te desparti? Ii dai cu flit, ii spui ca gata, nu i raspunzi la telefon, te cuplezi cu altu ( eventual cu prietenul lui cel mai bun, asa cum ti a facut si el tie ) Ce tupeu pe el, cica te iubesc dar te insel


Dar daca il iubeste? Daca nu poate

Mare dreptate ai tu. Dai papucii cat mai repede.
Ancuuu
Postat pe 4 August 2009 23:47
De la: Ancuuu, la data 2009-08-04 23:47:05
De la: inamina, la data 2009-08-04 17:00:29Daca iti place sa fii inselata, stai cu el. Cum adica cum sa te desparti? Ii dai cu flit, ii spui ca gata, nu i raspunzi la telefon, te cuplezi cu altu ( eventual cu prietenul lui cel mai bun, asa cum ti a facut si el tie ) Ce tupeu pe el, cica te iubesc dar te insel


Dar daca il iubeste? Daca nu poate

Mare dreptate ai tu. Dai papucii cat mai repede.

au dreptate scapa de el cu un asfel d om nu potzi trai da tre sa fii hotarata si sa nu mai crezi c zice el ca daca t iubea asa cum spune nu facea asa

Postat pe 6 August 2009 22:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti? 5 De la: yssablue 1 Iulie 2010 21:36
Cum sa procedez? 5 De la: kudika_958750 18 Aprilie 2014 17:27
Cum sa depasesc fosta relatie? 99 De la: kudika_18248 22 Februarie 2013 19:51
i need some help :| 33 De la: Dor_a 6 Decembrie 2009 11:38
nici macar eu nu stiu ce se intampla...:(( 19 De la: ramona_elisa 4 Februarie 2009 04:26