Setari Cookie-uri

PRIETEN SAU IUBIT?

Acum trei ani am cunoscut un baiat mai mic decat mine ca ani,dar matur in gandire.eu aveam prieten(o relatie care dura de 7 ani),el prietena(de 2 ani).lucram impreuna si ne vedeam in fiecare zi.cu timpul am devenit prieteni-el imi povestea problemele pe care le avea si eu la fel.ma facea sa rad tot timpul.nu stiu cum reusea pt ca atunci eram foarte trista.relatia pe care o aveam eu cu prietenul meu era foarte...urata.anii au trecut iar el a devenit cel mai bun prieten al meu.ma cunoaste cu adevarat,stie ce-mi place si ce nu,cum sunt,ce vreau,ce ma face fericita,ce ma intristeaza.el s-a despartit de prietena lui,eu de prietenul meu.cam amandoi in aceeasi perioada(a trecut un an de zile).intr-o seara a venit la mine cu un prieten de-al lui.fusesera in club si erau putin ametiti.au adus si de baut si am baut toti trei.eu nu sunt obisnuita sa beau asa ca m-am imbatat imediat.in seara aia am facut dragoste cu el.am crezut ca e o greseala,dar mi-am dat seama ca mai vreau,ca imi place,ca e cum vreau eu,ca ...sunt indragostita de el.nu stiu cand sau cum s-a intamplat,dar abia acum mi-am dat seama.lui nu i-am spus normal,dar mi-e teama ca stie pentru ca ma cunoste prea bine si nu am putut sa ma ascund de el niciodata.el mi-a spus ca nu avem cum sa avem altfel de relatie decat una de prietenie,dar pe de alta parte isi face mereu drum pe la mine si oricat incerc sa ma abtin nu reusesc sa renunt si mereu se termina "in pat".stiu ca nu si-a uitat fosta prietena si ca e obsedat de ea,dar nu stiu ce sa fac.sa lupt si sa incerc sa-l fac sa o uite sau sa o las balta si sa fim in continuare doar prieteni.oare se mai poate?mentionez ca nu am putut sa mai fiu cu altcineva de atunci si nu pot sa renunt el.astept raspunsurile voastre
kudika011757
Postat pe 10 Iunie 2009 15:24
prieteni cu beneficii

lasand gluma la o parte, ar cam fi timpul sa-i spui ce simti...
iar daca vrei sa-ti fie iubit nu-i mai cadea la pat asa usor, nu de alta, dar in primul rand iti faci tie rau

kitty_krieger
Postat pe 10 Iunie 2009 15:38
Trebuie sa vb.....nu se poate asa.....pur si simplu trece viata pe langa tine...Nu te ruga de el ...pur si simplu vb....
Maddallena
Postat pe 17 Iunie 2009 20:25
scuze.am fost plecata in concediu.nu vreau sa vorbesc pentru ca mai are inca sentimente pentru fosta si cred ca o sa incerc sa uit ce s-a intamplat si sa-i fiu doar prietena in continuare.in legatura cu patul-sper sa nu-i mai cad deloc.daca ai timp si poti sa-mi dai cateva sfaturi le accept cu placere.multumesc oricum pentru raspuns
kudika011757
Postat pe 24 Iunie 2009 15:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum pot sa ma las de fumat 29 De la: lucic_fifa 20 Mai 2009 23:38
Voi ati fost vreodata in aceasta situatie??? 132 De la: Boca 24 August 2010 10:00
iubire sau suferinta??? 63 De la: sdv 9 Aprilie 2010 16:51
complicat 10 De la: geanina1309 3 Octombrie 2009 16:35
Buna 4 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:37