Setari Cookie-uri

Sex=Impacare???

Pe scurt ca sa nu va plictisesc ...am 24 de ani si am avut o relatie de aprox un an de zile cu un tip de 27 de ani dupa care ne am despartit !Dupa despartire (de aproape 8 luni) el ma tot cauta (inclusiv zilele acestea) ,si cand spun asta ma refer ca ma cauta ca sa facem dragoste; eu una acceptand in speranta unei impacari si datorita faptului ca inca il iubesc si nu l am putut uita.Mai tin sa mentionez ca el are o relatie iar eu una nu .Intrebarea mea este:crede ti ca exista posibilitatea sa ne impacam acceptand sa ma vad cu el de fiecare data cand ma suna ??!!!Uneori cand pleaca de la mine ma simt folosita si incep sa plang si sa -mi reprosez mie insumi ca sunt o femeie fara coloana vertebrala dar fac toate aceste lucruri in speranta ca il voi avea inapoi (P.S. Precizez faptul ca el imi aminteste de fiecare data ca nu vrea decat atat de la mine si sa nu ma gandesc la mai multe...dar eu tot sper la altceva ).
Astept parerile dvs oricare ar fii acestea!!!Va multumesc anticipat.
partagas
Postat pe 5 Septembrie 2011 18:57
am eu o parere da, vorba aceea ...speranta moare ultima
anastasia_m
Postat pe 5 Septembrie 2011 20:10
De la: anastasia_m, la data 2011-09-05 20:10:10am eu o parere da, vorba aceea ...speranta moare ultima

Cu conditia sa nu fii pierdut cutia Pandorei!
rondina
Postat pe 5 Septembrie 2011 20:17
De la: partagas, la data 2011-09-05 18:57:25Pe scurt ca sa nu va plictisesc ...am 24 de ani si am avut o relatie de aprox un an de zile cu un tip de 27 de ani dupa care ne am despartit !Dupa despartire (de aproape 8 luni) el ma tot cauta (inclusiv zilele acestea) ,si cand spun asta ma refer ca ma cauta ca sa facem dragoste; eu una acceptand in speranta unei impacari si datorita faptului ca inca il iubesc si nu l am putut uita.Mai tin sa mentionez ca el are o relatie iar eu una nu .Intrebarea mea este:crede ti ca exista posibilitatea sa ne impacam acceptand sa ma vad cu el de fiecare data cand ma suna ??!!!Uneori cand pleaca de la mine ma simt folosita si incep sa plang si sa -mi reprosez mie insumi ca sunt o femeie fara coloana vertebrala dar fac toate aceste lucruri in speranta ca il voi avea inapoi (P.S. Precizez faptul ca el imi aminteste de fiecare data ca nu vrea decat atat de la mine si sa nu ma gandesc la mai multe...dar eu tot sper la altceva ).
Astept parerile dvs oricare ar fii acestea!!!Va multumesc anticipat.


EL iti spune clar in fata ca vrea doar sa se culce cu tine si atat si tu vii cu intrebarea asta stupida?

Un barbat care are o relatie si se fu*te cu alta= ca*cat cu ochi
O femeie folosita pt se*x si atat= un nimic( adica tu)

Concluzia o tragi tu
ilumax_76
Postat pe 5 Septembrie 2011 20:20
De la: partagas, la data 2011-09-05 18:57:25Pe scurt ca sa nu va plictisesc ...am 24 de ani si am avut o relatie de aprox un an de zile cu un tip de 27 de ani dupa care ne am despartit !Dupa despartire (de aproape 8 luni) el ma tot cauta (inclusiv zilele acestea) ,si cand spun asta ma refer ca ma cauta ca sa facem dragoste; eu una acceptand in speranta unei impacari si datorita faptului ca inca il iubesc si nu l am putut uita.Mai tin sa mentionez ca el are o relatie iar eu una nu .Intrebarea mea este:crede ti ca exista posibilitatea sa ne impacam acceptand sa ma vad cu el de fiecare data cand ma suna ??!!!Uneori cand pleaca de la mine ma simt folosita si incep sa plang si sa -mi reprosez mie insumi ca sunt o femeie fara coloana vertebrala dar fac toate aceste lucruri in speranta ca il voi avea inapoi (P.S. Precizez faptul ca el imi aminteste de fiecare data ca nu vrea decat atat de la mine si sa nu ma gandesc la mai multe...dar eu tot sper la altceva ).
Astept parerile dvs oricare ar fii acestea!!!Va multumesc anticipat.









... nu vreau sa te jignesc ... si daca te incalzeste cu ceva ... nu esti singura folosita ... iar asta se intimpla DATORITA TIE ... nu ai fost violata ... nu ai fost batuta ... acum da cu banul ... sau rupe petale ... cu toate ca nu cred ca va ajuta ...
marco918
Postat pe 5 Septembrie 2011 20:29
De la: partagas, la data 2011-09-05 18:57:25Pe scurt ca sa nu va plictisesc ...am 24 de ani si am avut o relatie de aprox un an de zile cu un tip de 27 de ani dupa care ne am despartit !Dupa despartire (de aproape 8 luni) el ma tot cauta (inclusiv zilele acestea) ,si cand spun asta ma refer ca ma cauta ca sa facem dragoste; eu una acceptand in speranta unei impacari si datorita faptului ca inca il iubesc si nu l am putut uita.Mai tin sa mentionez ca el are o relatie iar eu una nu .Intrebarea mea este:crede ti ca exista posibilitatea sa ne impacam acceptand sa ma vad cu el de fiecare data cand ma suna ??!!!Uneori cand pleaca de la mine ma simt folosita si incep sa plang si sa -mi reprosez mie insumi ca sunt o femeie fara coloana vertebrala dar fac toate aceste lucruri in speranta ca il voi avea inapoi (P.S. Precizez faptul ca el imi aminteste de fiecare data ca nu vrea decat atat de la mine si sa nu ma gandesc la mai multe...dar eu tot sper la altceva ).
Astept parerile dvs oricare ar fii acestea!!!Va multumesc anticipat.



Gresit,gresit,gresit procedat! Din start,esti femeia folosita in cazurile cand sotii nu sunt multumiti de ceea ce au acasa,sau de barbatii care au incheiat noi relatii,de care nu sunt satisfacuti si isi cauta alinarea in bratele fostelor iubite.Acesta este si cazul tau!Fara menajamente,iti spun ca nu este calea pe care trebuie sa o urmezi!Sexul nu aduce impacarea reala intr-o relatie ce s-a destramat!El este iluzoriu,atata timp cat este practicat numai din dorinta de necunoscut,de eliberare hormonala,ca pansament aplicat pe rani ce inca supureaza si este adulterin!in raport cu animalele,oamenii sunt inzestrati cu minte,judecata,putere de discernamant,tocmai pentru a nu se hazarda in legaturi nesanatoase!Eu vin si te intreb;cum te simti cand te culci cu un barbat care vine de la alta femeie si dupa tine,se duce la alta femeie?Cum crezi ca vei putea accepta acest fel de viata, a nesfarsit?Practic,sunteti amandoua inselate de catre acelasi barbat!El si-a exprimat clar punctul de vedere;pentru el esti o aventura!Tu vrei sa te impaci cu el,in virtutea dorintei lui,de a mentine legatura voastra la rangul de simpla ocazie de a face sex.Ceva nu este in regula,nu creziTtu iti pui sperante desarte ,in fiecare ocazie de a va racori hormonal,crezand ca il vei intoarce la tine!Total eronat!Sexul nu suplineste sentimentul de dragoste,ci doar vine in completarea acestuia!Tu il iubesti,dar in acelasi timp,nu ai niciun scrupul,vis-a-vis de casnicia lui,indiferent in ce stadiu s-ar afla aceasta si continui sarada iubirii,ori de cate ori te cauta acel barbat!Este corect sa inseli,dar nu este la fel de corect,sa fii inselata,nu?Raspunsul la toate temerile tale,il gasesti in decizia barbatului respectiv,de a te pastra doar ca amanta.Tu,singura, hotarasti ce preferi sa fii,femeia de schimb a fostului iubit,sau femeia ce nu se lasa calcata in picioare!Am zis.Repet,iubirea ce inca o mai simti pentru acel barbat,nu are reciprocitate si nu iti este impartasita,dimpotriva ,iti este terfelita in cateva ore imitative de iubire!Intreaba-te singura ce trebuie sa faci si nu mai plange,caci,plansul nu-ti va sterge murdaria abjecta pe care ti-o aduci in suflet, cu fiecare clipa de sex ,traita cu un barbat casatorit.Stiu,sunt rea,poate nemiloasa,dar realista si franca!Gandeste-te cum ti se va adresa sotia fostului tau iubit,in cazul in care se va afla de escapadele voastre amoroase!
RAINBOWLADY
Postat pe 5 Septembrie 2011 22:26
De la: partagas, la data 2011-09-05 18:57:25Pe scurt ca sa nu va plictisesc ...am 24 de ani si am avut o relatie de aprox un an de zile cu un tip de 27 de ani dupa care ne am despartit !Dupa despartire (de aproape 8 luni) el ma tot cauta (inclusiv zilele acestea) ,si cand spun asta ma refer ca ma cauta ca sa facem dragoste; eu una acceptand in speranta unei impacari si datorita faptului ca inca il iubesc si nu l am putut uita.Mai tin sa mentionez ca el are o relatie iar eu una nu .Intrebarea mea este:crede ti ca exista posibilitatea sa ne impacam acceptand sa ma vad cu el de fiecare data cand ma suna ??!!!Uneori cand pleaca de la mine ma simt folosita si incep sa plang si sa -mi reprosez mie insumi ca sunt o femeie fara coloana vertebrala dar fac toate aceste lucruri in speranta ca il voi avea inapoi (P.S. Precizez faptul ca el imi aminteste de fiecare data ca nu vrea decat atat de la mine si sa nu ma gandesc la mai multe...dar eu tot sper la altceva ).
Astept parerile dvs oricare ar fii acestea!!!Va multumesc anticipat.
Stai linistita nu esti singura ,asa procedeaza mai toate femeile se lasa prada ....instinctului !!!
cristinxxx
Postat pe 5 Septembrie 2011 22:41
De la: partagas, la data 2011-09-05 18:57:25Pe scurt ca sa nu va plictisesc ...am 24 de ani si am avut o relatie de aprox un an de zile cu un tip de 27 de ani dupa care ne am despartit !Dupa despartire (de aproape 8 luni) el ma tot cauta (inclusiv zilele acestea) ,si cand spun asta ma refer ca ma cauta ca sa facem dragoste; eu una acceptand in speranta unei impacari si datorita faptului ca inca il iubesc si nu l am putut uita.Mai tin sa mentionez ca el are o relatie iar eu una nu .Intrebarea mea este:crede ti ca exista posibilitatea sa ne impacam acceptand sa ma vad cu el de fiecare data cand ma suna ??!!!Uneori cand pleaca de la mine ma simt folosita si incep sa plang si sa -mi reprosez mie insumi ca sunt o femeie fara coloana vertebrala dar fac toate aceste lucruri in speranta ca il voi avea inapoi (P.S. Precizez faptul ca el imi aminteste de fiecare data ca nu vrea decat atat de la mine si sa nu ma gandesc la mai multe...dar eu tot sper la altceva ).
Astept parerile dvs oricare ar fii acestea!!!Va multumesc anticipat.


Eu cred ca tu stii defapt raspunsul insa trebuie sa-l accepti.
Cryssa_
Postat pe 5 Septembrie 2011 22:44
Alta proasta...
broscoiu
Postat pe 5 Septembrie 2011 23:20
[img]http://www.click.ro/bbtcontent/clipping/CLIIMA20100424_0020/5.jpg[/img]
Asta e Universul vizibil.
Si ma-ndoiesc ca poate cuprinde prostia initiatoarei...tipa aia cu nick de trabuc.
Buna dimineata. :D
Darkmagic
Postat pe 6 Septembrie 2011 00:29
Se pare ca aici nu e vorba nici de sex si nici de impacare. Nooo way!
Eva32
Postat pe 6 Septembrie 2011 01:22
De la: Broscoiu, la data 2011-09-05 23:20:03Alta proasta...

consideri proaste femeile care iubesc si fac asta din iubire si din speranta ca se va intoarce??
partagas
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:12
De la: partagas, la data 2011-09-06 10:12:45
De la: Broscoiu, la data 2011-09-05 23:20:03Alta proasta...

consideri proaste femeile care iubesc si fac asta din iubire si din speranta ca se va intoarce??


da
piscolino
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:17
De la: partagas, la data 2011-09-06 10:12:45
De la: Broscoiu, la data 2011-09-05 23:20:03Alta proasta...

consideri proaste femeile care iubesc si fac asta din iubire si din speranta ca se va intoarce??


nope doar pe alea ce se lasa folosite precum niste carpe!!
ps unde drea qu este iubirea in toata povestea asta ca io nu vad decat fu tut ocazional!
kiss_my_ass
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:18
De la: cristinxxx, la data 2011-09-05 22:41:31
De la: partagas, la data 2011-09-05 18:57:25Pe scurt ca sa nu va plictisesc ...am 24 de ani si am avut o relatie de aprox un an de zile cu un tip de 27 de ani dupa care ne am despartit !Dupa despartire (de aproape 8 luni) el ma tot cauta (inclusiv zilele acestea) ,si cand spun asta ma refer ca ma cauta ca sa facem dragoste; eu una acceptand in speranta unei impacari si datorita faptului ca inca il iubesc si nu l am putut uita.Mai tin sa mentionez ca el are o relatie iar eu una nu .Intrebarea mea este:crede ti ca exista posibilitatea sa ne impacam acceptand sa ma vad cu el de fiecare data cand ma suna ??!!!Uneori cand pleaca de la mine ma simt folosita si incep sa plang si sa -mi reprosez mie insumi ca sunt o femeie fara coloana vertebrala dar fac toate aceste lucruri in speranta ca il voi avea inapoi (P.S. Precizez faptul ca el imi aminteste de fiecare data ca nu vrea decat atat de la mine si sa nu ma gandesc la mai multe...dar eu tot sper la altceva ).
Astept parerile dvs oricare ar fii acestea!!!Va multumesc anticipat.
Stai linistita nu esti singura ,asa procedeaza mai toate femeile se lasa prada ....instinctului !!!

"Repet,iubirea ce inca o mai simti pentru acel barbat,nu are reciprocitate si nu iti este impartasita,dimpotriva ,iti este terfelita in cateva ore imitative de iubire!Intreaba-te singura ce trebuie sa faci si nu mai plange,caci,plansul nu-ti va sterge murdaria abjecta pe care ti-o aduci in suflet, cu fiecare clipa de sex ,traita cu un barbat ." Acest Pasaj spune totul,Iti dau toata dreptatea din lume daca stau si privesc lucrurile cum le priviti voi:din exterior!Dar at cand sunt sentimente totul este asa de greu...:(( iar eu fac parte din categoria femeilor care iubesc si bineinteles in astfel de situatii sunt considerate proaste.
partagas
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:22
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-06 10:18:01
De la: partagas, la data 2011-09-06 10:12:45
De la: Broscoiu, la data 2011-09-05 23:20:03Alta proasta...

consideri proaste femeile care iubesc si fac asta din iubire si din speranta ca se va intoarce??


nope doar pe alea ce se lasa folosite precum niste carpe!!
ps unde drea qu este iubirea in toata povestea asta ca io nu vad decat fu tut ocazional!

Iubirea din partea mea este cu siguranta!!!iar din partea lui probabil cum zici si tu te citez"fu... ocazional"!:((((( sau poate nu?!! Ideea principala e ca am deschis acest topic in speranta de a afla si alte pareri pt ca eu cea implicata vad altfel lucrurile si se pare ca le vad total eronate!
Fiind barbat ,gandesti ca un barbat deci gandesti ca atare...iti multumesc pt sinceritatea acordata!
partagas
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:30
De la: partagas, la data 2011-09-06 10:12:45
De la: Broscoiu, la data 2011-09-05 23:20:03Alta proasta...

consideri proaste femeile care iubesc si fac asta din iubire si din speranta ca se va intoarce??
Femeile care iubesc,nu sunt proaste atita vreme cit au si demnitate a iubi nu inseamna a fi si presul celui pe care il iubesti.
Realizeaza ca acest sentiment il ai doar tu.....el NU.
lilu_67
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:31
De la: partagas, la data 2011-09-06 10:22:39
De la: cristinxxx, la data 2011-09-05 22:41:31
De la: partagas, la data 2011-09-05 18:57:25Pe scurt ca sa nu va plictisesc ...am 24 de ani si am avut o relatie de aprox un an de zile cu un tip de 27 de ani dupa care ne am despartit !Dupa despartire (de aproape 8 luni) el ma tot cauta (inclusiv zilele acestea) ,si cand spun asta ma refer ca ma cauta ca sa facem dragoste; eu una acceptand in speranta unei impacari si datorita faptului ca inca il iubesc si nu l am putut uita.Mai tin sa mentionez ca el are o relatie iar eu una nu .Intrebarea mea este:crede ti ca exista posibilitatea sa ne impacam acceptand sa ma vad cu el de fiecare data cand ma suna ??!!!Uneori cand pleaca de la mine ma simt folosita si incep sa plang si sa -mi reprosez mie insumi ca sunt o femeie fara coloana vertebrala dar fac toate aceste lucruri in speranta ca il voi avea inapoi (P.S. Precizez faptul ca el imi aminteste de fiecare data ca nu vrea decat atat de la mine si sa nu ma gandesc la mai multe...dar eu tot sper la altceva ).
Astept parerile dvs oricare ar fii acestea!!!Va multumesc anticipat.
Stai linistita nu esti singura ,asa procedeaza mai toate femeile se lasa prada ....instinctului !!!

"Repet,iubirea ce inca o mai simti pentru acel barbat,nu are reciprocitate si nu iti este impartasita,dimpotriva ,iti este terfelita in cateva ore imitative de iubire!Intreaba-te singura ce trebuie sa faci si nu mai plange,caci,plansul nu-ti va sterge murdaria abjecta pe care ti-o aduci in suflet, cu fiecare clipa de sex ,traita cu un barbat ." Acest Pasaj spune totul,Iti dau toata dreptatea din lume daca stau si privesc lucrurile cum le priviti voi:din exterior!Dar at cand sunt sentimente totul este asa de greu...:(( iar eu fac parte din categoria femeilor care iubesc si bineinteles in astfel de situatii sunt considerate proaste.


ce pot spune?!...sa fii fu tuta, pardon iubita in continuare!
kiss_my_ass
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:31
De la: Broscoiu, la data 2011-09-05 23:20:03Alta proasta...

stii ca seamana cu tine ?
yumy
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:36
De la: partagas, la data 2011-09-06 10:22:39
"Repet,iubirea ce inca o mai simti pentru acel barbat,nu are reciprocitate si nu iti este impartasita,dimpotriva ,iti este terfelita in cateva ore imitative de iubire!Intreaba-te singura ce trebuie sa faci si nu mai plange,caci,plansul nu-ti va sterge murdaria abjecta pe care ti-o aduci in suflet, cu fiecare clipa de sex ,traita cu un barbat ." Acest Pasaj spune totul,Iti dau toata dreptatea din lume daca stau si privesc lucrurile cum le priviti voi:din exterior!Dar at cand sunt sentimente totul este asa de greu...:(( iar eu fac parte din categoria femeilor care iubesc si bineinteles in astfel de situatii sunt considerate proaste.

iubind poti gresi si inca foarte mult, iubirea trebuie sa fie de ambele parti, asa cum procedezi tu dai dovada ca esti slaba, lasa pe deoparte, ti-e frica sa nu fii singura si sa nu suferi ca nu vei mai gasi altul si alte prostii de genul...bla bla bla , invata sa mergi singura mai departe asta daca te tine, daca nu ramai tot acolo unde esti
yumy
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:39
De la: partagas, la data 2011-09-06 10:30:32
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-06 10:18:01
De la: partagas, la data 2011-09-06 10:12:45
De la: Broscoiu, la data 2011-09-05 23:20:03Alta proasta...

consideri proaste femeile care iubesc si fac asta din iubire si din speranta ca se va intoarce??


nope doar pe alea ce se lasa folosite precum niste carpe!!
ps unde drea qu este iubirea in toata povestea asta ca io nu vad decat fu tut ocazional!

Iubirea din partea mea este cu siguranta!!!iar din partea lui probabil cum zici si tu te citez"fu... ocazional"!:((((( sau poate nu?!! Ideea principala e ca am deschis acest topic in speranta de a afla si alte pareri pt ca eu cea implicata vad altfel lucrurile si se pare ca le vad total eronate!
Fiind barbat ,gandesti ca un barbat deci gandesti ca atare...iti multumesc pt sinceritatea acordata!


mi-ar fi placut sa fiu barbat!! tute ca tine cat cuprinde! sunt femeie ca si tine numai ca eu am ceva coloana vertebrala!
kiss_my_ass
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:42
De la: lilu_67, la data 2011-09-06 10:31:12
De la: partagas, la data 2011-09-06 10:12:45
De la: Broscoiu, la data 2011-09-05 23:20:03Alta proasta...

consideri proaste femeile care iubesc si fac asta din iubire si din speranta ca se va intoarce??
Femeile care iubesc,nu sunt proaste atita vreme cit au si demnitate a iubi nu inseamna a fi si presul celui pe care il iubesti.
Realizeaza ca acest sentiment il ai doar tu.....el NU.








... DEMNITATE ... ce cuvint necunoscut multor fufuline si babuini ... de unde asa ceva la generatia fast food ... la ei functioneaza doar inbirligaturile, compromisurile, vrajeala, minciunile ... restul e pentru prosti ...
marco918
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:43
De la: partagas, la data 2011-09-06 10:12:45
De la: Broscoiu, la data 2011-09-05 23:20:03Alta proasta...

consideri proaste femeile care iubesc si fac asta din iubire si din speranta ca se va intoarce??


Nu iti inteleg ,absolut deloc,sentimentul pe care il ai ,inca,fata de acel barbat!Eu una,nu am sa inteleg niciodata cum femeile continua sa iubeasca acei barbati ,care le terfelesc dupa bunul lor plac!Pentru ca aceasta face barbatul respectiv cu tine!Deci,calificativul de femeie "proasta",scuza-ma,dar antepostatorii mei,sunt legitimi in a ti-l pune!Cum poti sa te gandesti la o reintoarcere a acelui om?Pai,stii ce va face in cazul in care vei reusi sa il desparti de sotie?Te va insela ,chiar cu fosta nevasta,caci,dupa cum observ,ii place sa se intoarca in locurile in care si-a depus "icrele" de foarte multe ori!La care se vor adauga si celelalte aventuri pe care le va avea in paralel cu dezastrul de acasa!Retine un lucru;orice persoana,indiferent de sex,o data ce a inselat partenerul sau partenera,,in functie de caz,o va face intotdeauna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Inclinatia spre adulter,o au inoculata in sange,indiferent de sexul persoanei vinovate.Scuzele cum ar fi;s-a intamplat,a fost o ratacire de moment,a fost curiozitate,a fost razbunare,toate acestea nu au valoare si valabilitate in motivatia justificarilor.Ai optiunea de a insela sau nu,nu exista cai de mijloc si explicatiile sunt nule,cel putin din punctul meu de vedere!Tu iubesti amintirea chipului lui,iubesti clipele petrecute impreuna, anterioare casatoririi lui ,dar pune-te si in locul sotiei lui si urmareste-ti propria reactie!
Deci,odata ce ti-ai postat "suferinta",atitudinea avuta,trebuie sa suporti si criticele,observatiile acide si rautatea !De multe ori,dezaprobarea publica face minuni in ceea ce priveste schimbarea mentalitatii celui supus oprobiului public!Nu fi suparata si incearca sa vezi cum este sa fii si o femeie demna si care are curajul sa spuna simplu, "NU"!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:52
De la: kudika421339, la data 2011-09-06 10:52:51
Nu iti inteleg ,absolut deloc,sentimentul pe care il ai ,inca,fata de acel barbat!Eu una,nu am sa inteleg niciodata cum femeile continua sa iubeasca acei barbati ,care le terfelesc dupa bunul lor plac!Pentru ca aceasta face barbatul respectiv cu tine!Deci,calificativul de femeie "proasta",scuza-ma,dar antepostatorii mei,sunt legitimi in a ti-l pune!Cum poti sa te gandesti la o reintoarcere a acelui om?Pai,stii ce va face in cazul in care vei reusi sa il desparti de sotie?Te va insela ,chiar cu fosta nevasta,caci,dupa cum observ,ii place sa se intoarca in locurile in care si-a depus "icrele" de foarte multe ori!La care se vor adauga si celelalte aventuri pe care le va avea in paralel cu dezastrul de acasa!Retine un lucru;orice persoana,indiferent de sex,o data ce a inselat partenerul sau partenera,,in functie de caz,o va face intotdeauna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Inclinatia spre adulter,o au inoculata in sange,indiferent de sexul persoanei vinovate.Scuzele cum ar fi;s-a intamplat,a fost o ratacire de moment,a fost curiozitate,a fost razbunare,toate acestea nu au valoare si valabilitate in motivatia justificarilor.Ai optiunea de a insela sau nu,nu exista cai de mijloc si explicatiile sunt nule,cel putin din punctul meu de vedere!Tu iubesti amintirea chipului lui,iubesti clipele petrecute impreuna, anterioare casatoririi lui ,dar pune-te si in locul sotiei lui si urmareste-ti propria reactie!
Deci,odata ce ti-ai postat "suferinta",atitudinea avuta,trebuie sa suporti si criticele,observatiile acide si rautatea !De multe ori,dezaprobarea publica face minuni in ceea ce priveste schimbarea mentalitatii celui supus oprobiului public!Nu fi suparata si incearca sa vezi cum este sa fii si o femeie demna si care are curajul sa spuna simplu, "NU"!

e inteleg de ce inca il iubeste nu e asa usor sa stergi iubirea din suflet, ar fii simplu daca ar fii doar un scris pe o tabala sa stearga toate trairile cu buretele, insa nu este asa, dar in partea cealalat depinde de ea cum va continua, cred ca nici daca o vom jigni nu se va trezi, stii unii se lovesc cu capul de pragul de sus de mii de ori si tot nu se trezesc, pt unii e prea tarziu
ca sfat pentru ea: pune situatia pe hartie si analizeaza totul rational
yumy
Postat pe 6 Septembrie 2011 10:57
Cica sex de impacare restul nici nu mai comentez. Impacarea nu se face in pat, asta e culmea tiganiei. Pai voi ziceti ca asa va iubiti ?!!
Gelico
Postat pe 6 Septembrie 2011 11:00
Cica sex de impacare restul nici nu mai comentez. Impacarea nu se face in pat, asta e culmea tiganiei. Pai voi ziceti ca asa va iubiti ?!!
Gelico
Postat pe 6 Septembrie 2011 11:00
De la: Gelico, la data 2011-09-06 11:00:28Cica sex de impacare restul nici nu mai comentez. Impacarea nu se face in pat, asta e culmea tiganiei. Pai voi ziceti ca asa va iubiti ?!!


balbaitule!
kiss_my_ass
Postat pe 6 Septembrie 2011 11:02
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-06 11:02:44
De la: Gelico, la data 2011-09-06 11:00:28Cica sex de impacare restul nici nu mai comentez. Impacarea nu se face in pat, asta e culmea tiganiei. Pai voi ziceti ca asa va iubiti ?!!


balbaitule!


[img]http://www.soundonsight.org/wp-content/uploads/2010/09/clint_eastwood1.jpg[/img]
Gelico
Postat pe 6 Septembrie 2011 11:10
[quote name='yumy' date='2011-09-06 10:57:

"e inteleg de ce inca il iubeste nu e asa usor sa stergi iubirea din suflet, ar fii simplu daca ar fii doar un scris pe o tabala sa stearga toate trairile cu buretele, insa nu este asa, dar in partea cealalat depinde de ea cum va continua, cred ca nici daca o vom jigni nu se va trezi, stii unii se lovesc cu capul de pragul de sus de mii de ori si tot nu se trezesc, pt unii e prea tarziu
ca sfat pentru ea: pune situatia pe hartie si analizeaza totul rational [/quote]


Eu una,nu am jignit-o si nici nu am de gand sa o fac!I-am prezentat ,destul de clar spun eu,situatia in care se afla si lumina in care apare ,vi-a-vis de ceilalti oameni!Mai departe,sa faca cum ii dicteaza constiinta!
Si partea cu neuitatul sau incetarea iubirii,trebuie sa o spun,dar numai fiintele slabe nu pot sa treaca de impasuri!Viata este un lung sir de probleme,ce ne-am face daca am ramane toti blocati in ele?Omenirea ar disparea de pe fata Pamantului!Ar fi un blocaj universal si viata nu s-ar mai defini in niciun fel!Protagonista noastra, sa traga invatamintele cele mai bune pentru ea!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Septembrie 2011 11:10
De la: yumy, la data 2011-09-06 10:36:03
De la: Broscoiu, la data 2011-09-05 23:20:03Alta proasta...

stii ca seamana cu tine ?

Nu seamana,eu inca astept clipa cand il voi intalni pe Levy si imi voi darui virginitatea lui.
broscoiu
Postat pe 6 Septembrie 2011 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt confuza!Cum imi dau seama? 91 De la: steffy91 16 Noiembrie 2011 20:56
Nasi de cununie 1 De la: kudika_19944 14 Noiembrie 2012 17:49
nu mai stiu ce sa fac.. 19 De la: pissy 17 Februarie 2010 22:36
sunt gravida cu nepotul meu de gradul 3 176 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:47
vreau sa merg mai departe...dar cum...? 6 De la: georgiana_adelina 6 Februarie 2010 01:19