Setari Cookie-uri

Despartire dupa 3 ani

In primul rand salut pe toti si toate.Am 24 de ani el 32 .Suntem impreuna din 2006 , ultimii 2 ani am locuit impreuna sub acelasi acoperis.Eu fiind din Bucuresti el din Ph.Am renuntat la tot ce aveam aici pt a imi crea o viata alaturi de el.Insa nu m-am putut integra acolo.Nu sunt conditii pt un job mai bun , nu exista multe lucruri , e un orasel mic de provincie cu cateva blocuri in paragina si restul case.El ca fiecare om are si defecte dar cine nu are...e un om generos , descurcaret, mi-a fost alaturi la greu , insa de o vreme s-a racit de mine am ajuns ca 2 straini.Nu mai exista acea comunicare , nu mai zic de rel intime...mereu ma evita cu fel si fel de scuze.Am zis ca trec si peste asta...ca se va rezolva cumva...problema e ca eu nu ma mai pot complace acolo, imi doresc un viitor , un job mai bun ,i-am propus sa ne luam o casuta a noastra in Bucuresti a refuzat din start ideea a zis ca mai bine ne despartim decat ca el sa vina aici.Mentionez ca in Ph stam cu chirie , nu are un job tocmai bine platit.Pana la urma am decis si m-am intors in Bucuresti la ai mei.I-am zis ca eu acolo nu ma mai intorc , i-am zis ca mi se rupe sufletul dar acolo simt cum mor putin cate putin in fiecare zi.Prima data a practicat indiferenta nici macar nu a cerut o explicatie.I-am oferit-o eu f a mi-o cere el...Mi-a dat dreptate intr-un fel dar pe de alta parte a cautat fel si fel de scuze inutile ca sa ma faca sa ma razgandesc.Si asta seara am ramas muta de uimire cand mi-a pus intrebarea capcana.Daca ma mai intorc la el sau nu... ca el isi cauta pe alta...Ma intreb cum poti sterge cu buretele 3 ani si sa o iei de la capat cu alta?Unde s-au dus sentimentele pe care sustine ca le are pt mine?Am ajuns sa cred ca eu nu am fost pt el decat o simpla menajera care ii oferea mancare calda , un asternut curat etc...simt ca am fost folosita...eu il iubesc , de cand sunt la ai mei nu mananc , plang , imi vine f greu f el...stiu ca cu timpul se va estompa totul si imi voi vedea de viata mea....Nu stiu ce sa fac?Sa ma intorc si sa sufar ?Sau sa imi creez propria-mi viata....Sper sa nu exista rautaciosi printre cei ce vor scrie...nu cred ca mai sunt in stare sa suport si asta...
Apadeploaie
Postat pe 29 Iunie 2009 22:57
INSEAMNA CA NU TE MERITA...tu sti mai bine unde este mai bine
pamela_1
Postat pe 30 Iunie 2009 11:31

Sunt curios, tu ce i-ai raspuns la intrebare ?
Trebuia sa-i raspunzi cu aceiasi moneda
Dreams_Investments
Postat pe 30 Iunie 2009 11:35
De la: Dreams_Investments, la data 2009-06-30 11:35:14
Sunt curios, tu ce i-ai raspuns la intrebare ?
Trebuia sa-i raspunzi cu aceiasi moneda



Culmea e ca nu i-am raspuns cu aceeiasi moneda...ci l-am intrebat unde s-au dus sentimentele lui...
Apadeploaie
Postat pe 30 Iunie 2009 14:05
De la: pamela_1, la data 2009-06-30 11:31:22INSEAMNA CA NU TE MERITA...tu sti mai bine unde este mai bine



Da stiu, adica mintea spune ceva... dar sufletul spune altceva...
Apadeploaie
Postat pe 30 Iunie 2009 14:06
chiar daca mi s-ar rupe sufletul, nu m-as mai intoarce sa fiu in locul tau nu te asteapta nimic bun langa un astfel de om care la 32 de ani nu isi doreste progres si tot ceea ce are nevoie e o menajera orice rana trece cu timpul , fa-ti viata ta , esti asa de tanara , nu iti taia singura aripile
Lorena26
Postat pe 2 Iulie 2009 16:03
E foarte egoist !!!! Eu zic sa incepi sa te gandesti la tine.la dorintele tale.de ce sa suferi? Daca te iubeste cum zice, de ce nu iti face pe plac? de ce nu respecta dorintele tale? de ce nu tine cont de ce zici? Parerea mea e sa te gandesti la tine de acum incolo.......Fa ce iti zice inima , atentie ! Ca sa fi fericita, nu ca sa suferi !!!

Postat pe 2 Iulie 2009 16:09
Va multumesc tuturor pt sfaturi si incurajari.Viata merge inainte fie ce o fii, dar decat singura in 2...mai bine sg la modul real...si inca nu s-au terminat barbatii...
Apadeploaie
Postat pe 3 Iulie 2009 00:23
De la: Apadeploaie, la data 2009-07-03 00:23:25Va multumesc tuturor pt sfaturi si incurajari.Viata merge inainte fie ce o fii, dar decat singura in 2...mai bine sg la modul real...si inca nu s-au terminat barbatii...

nu s-au terminat dar in sufletul tau oricati ar fii langa tine tot singura te vei simti.....
yumy
Postat pe 3 Iulie 2009 07:48
neata la toata lumea
DON_LUCIANO
Postat pe 3 Iulie 2009 07:58
e deja ziua...
yumy
Postat pe 3 Iulie 2009 08:06
De la: Apadeploaie, la data 2009-07-03 00:23:25Va multumesc tuturor pt sfaturi si incurajari.Viata merge inainte fie ce o fii, dar decat singura in 2...mai bine sg la modul real...si inca nu s-au terminat barbatii...


Uite, de-aia imi place nickul tau!
Ca ai luat cea mai buna decizie ... e clar. Vroiam doar sa "ma leg" putin de doua vorbe de-ale tale din primul mesaj. "Am zis sa trec si peste asta.. ca se va rezolva cumva..." (spui tu acolo). Ei bine, nu!! Niciodata nu se rezolva CUMVA!! Si niciodata intr-un cuplu nu se trece peste "ASTA" .. tacand. Mai ales cand erau atatea probleme intre voi.. taceri prelungite, indiferenta... lipsa de afectiune.. (desigur ma refer si la sex).
In rest, nu mai plange! Chiar nu ai dupa cine...
rashela
Postat pe 3 Iulie 2009 08:08
De la: rashela, la data 2009-07-03 08:08:15
De la: Apadeploaie, la data 2009-07-03 00:23:25Va multumesc tuturor pt sfaturi si incurajari.Viata merge inainte fie ce o fii, dar decat singura in 2...mai bine sg la modul real...si inca nu s-au terminat barbatii...


Uite, de-aia imi place nickul tau!
Ca ai luat cea mai buna decizie ... e clar. Vroiam doar sa "ma leg" putin de doua vorbe de-ale tale din primul mesaj. "Am zis sa trec si peste asta.. ca se va rezolva cumva..." (spui tu acolo). Ei bine, nu!! Niciodata nu se rezolva CUMVA!! Si niciodata intr-un cuplu nu se trece peste "ASTA" .. tacand. Mai ales cand erau atatea probleme intre voi.. taceri prelungite, indiferenta... lipsa de afectiune.. (desigur ma refer si la sex).
In rest, nu mai plange! Chiar nu ai dupa cine...




De ar trece iubirea asta asa usor, dar fiind vorba de 3 ani am tot felul de remuscari si intrebari , daca si cu parca ...stiu sunt doar iluzii desarte , e greu chiar extrem de greu sa trec peste dar pt asta imi sunt alaturi familia , prieteni si voi ...va tzuc pe toate
Apadeploaie
Postat pe 3 Iulie 2009 10:43
daa din ce ai descris tu aici tipul e total dezinteresat de tine adica gandeste'te ca poate deja si'a gasit una de ii vine atat de usor sa iti zica ce ti'a zis iar daca o sa te impaci acum cu el mai devreme sau mai tarziu tot o sa te lase.. greseala umana care o fac toti in iubire , atunci cand ne indragostim nu ne mai gandim la noi, la dorintele noastre, la ceea ce ne face noua bine ne gandim mereu la cel de langa noi din teama de a nu'l pierde iar uneori trebuie sa mai deschidem si ochii si sa vedem ca suntem inconjurati de o realitate nu de un fantastic care ni'l creem noi pe placul nostru.. Sunt dureroase intr'adevar despartirile mai ales dupa 3 ani dar de ce sa stai sa tragi de el daca el nu vrea lasa'l k o sa treaca viata pe langa tine si o sa zici da eu ce am facut pt fericirea , pt implinirea mea am tras de un om sa'l fac sa ramana langa mine?
yogeolove
Postat pe 3 Iulie 2009 16:04
am avut si eu o relatie de 3 ani...care a luat sfarsit acum 3 luni...dar la noi situatia fost alta..eu cred k cel mai bn ar fi sa iti refaci viata in bucuresti pt k nu e singurul barbat...si eu il iubesc dar am ajuns la concluzia d c sa stau sa sufar cand pot sa fiu fericita...mult succes:*
kudika038732
Postat pe 7 Iulie 2009 16:13
Imi pare rau pt situatia ta dar trebuie sa-l intelegi si p el...ca ii e f greu sa plece de unde a crescut, de unde s-a format ca om, unde a trait 32 de ani...poate ca acolo e familia lui si poate ca acolo este locul unde el vrea sa-si faca un viitor si unde ar fi vrut ca tu sa ii fi alaturi..tre sa te gand ca nici un barbat adevarat nu va urma femeia in viata, el vrea doar sa aiba grija de ea si ca aceasta sa ii fie alaturi. Stiu ca tie ti-ar fi placut ca el sa vina in buc,ca acolo sunt alte oportunitati ati fi avut un viitor impreuna, dar nu te-ai gandit ca daca tu care ai 24 de ani, nu ai putut sa te obisnuiesti in ph d-apai el care are 32 care a trecut de prima tinerete, care a luat-o de la inceput intr-un loc crezi k mai are rabdarea necesara sa o ia de la capat in alt loc?nu va avea, iti spun eu...chiar daca te doare, el e la o varsta la care isi doreste o familie, liniste si p cineva care sa il inteleaga si care sa fie alaturi de el acolo unde va vrea el.poate ar fi facut sacrificiul asta daca avea varsta ta...dar nu o are.Ce a facut el nu inseamna ca nu te-a iubit sau nu te iubeste, iar daca te-a intrebat daca te intorci a fost poate pt ca asta e lucrul p care el si-l doreste, nu ca vrea sa stearga cu buretele cei 3 ani, asa cum ai zis tu...asa suntem noi femeile, gandim mai mult sau mai bine spus ne gandim mai mult...intr-o relatie, dar sa stii ca si barbatii gandesc putin mai egoist dar intotdeauna ce e bine pt amandoi........tu stii ce faci...dar daca te hotarasti sa te intorci la el, sa nu-ti para rau k in cel mai rau caz va fi ca acum,adica tu din nou in bucuresti iar el acolo, ar fi suferinta p care o simti acum, dar nimik mai rau....dar iti spun ca in cazul unui nou esec atunci nu vei mai suferi, te vei resemna, pt ca ai experienta primului.....te pup si te rog raspunde-mi daca ai inteles ceva bun din ce ti-am zis eu.uite iti las id-ul meu de mess marona_ramolita.te pup si astept un semn.p.s.sper sa nu copieze multi id-ul meu.....
kudika037361
Postat pe 7 Iulie 2009 16:39
Nu te supara, e prostie ce ai scris ... de ce il urmez daca se vede de la o posta ca nu mai are rost.. .si cand era ea acolo nu se comporta frumos cu ea desi ea a renuntat la tot si toate pt el...omul acela nici nu vrea un viitor klumea, ai vazut a scris ca nici un jobb bine platit nu are si nici ea nu poate avansa pe plan profesional, inteleg ca e greu sa te "rupi" de locul unde ai crescut...dar nu mai e copil totusi...
Bine a facut ca a plecat inapoi, va vedea ..cu trecerea timpului isi va da seama ca e alegerea corecta.
Decat sa urmeze pe cineva caruia nu ii pasa de ea ,si deja si intreba daca merge inapoi sa stie sa poata fi cu altcineva...asta e iubire? daca iubesti nici din gluma nu zici asa ceva. In fine.... ar mai fi multe de spus..oricum eu cred ca a facut bine, viata merge inainte,cu greu..dar merge, si va rasari soarele si pe strada ei
kudika86
Postat pe 7 Iulie 2009 18:04
incerc sa inteleg cat mai bine ce simti tu in aceste momente...partial stiu cat iti poate fi de greu pt ca si sora mea trece printr-o situatie exact ca cea prin care treci tu acum...si ea a suferit si inca sufera din cauza sotului ei,pe acceasi tema...acum sunt in divort iar ea e plecata in strainatate cu gandul de a uita totul si de a-si reveni...nu ma simt in masura sa iti dau sfaturi,tot ce pot sa iti zic este sa fii tare si sa incerci sa treci peste toate
kudika020674
Postat pe 7 Iulie 2009 18:05
la 32 de ani e "trecut de prima tinerete"
eu stiu multi care au plecat si mai tarziu, nu numai din orasul natal dar unii si din tara daca si-au gasit norocul in alta parte...

cum sa fie trecut de prima tinerete la 32 de ani? poate daca s-a nascut obosit...
DayC
Postat pe 7 Iulie 2009 18:46
trebuia sa-i spui sa-si caute deja...ca tu nu mai esti interesata de persoana lui.Cum adika te-ai complacut?Ai gresit dar macar acuma trezeste-te la realitate te go...pana nu e prea tarziu
ravenik_swwet
Postat pe 8 Iulie 2009 14:15
Parerea mea e ca ai facut cea mai buna alegere. Daca ramaneai acolo, nu faceai decat sa involuezi. Daca el te-ar fi iubit intr-adevar nu te-ar fi sechestrat acolo, intr-un orasel minuscul fara posibilitati. Construieste-ti viata ta, ia-o de la capat , ai toate oportunitatile posibile in bucuresti. Stiu ca suna greu, aiurea, ca nu poti sa te refaci, ca-ti vine sa plangi cand iti amintesti de toate momentele frumoase impreuna. Dar daca el nu vrea sa se puna in miscare si sa evoluat amandoi atat sentimental cat si material nu te merita absolut deloc. Cum ai zis si tu, mai exista atatia barbati. Eu n-as da bucurestiul pentru un orasel in care n-am posibilitatea sa fac mare lucru. Sentimente in joc stiu... dar el prin comportament nu dovedeste ca tine la tine cu adevarat. Be strong because you can!!!
alex_from_wonderland
Postat pe 11 Iulie 2009 18:32
draga mea..t intzeleg destul d bine..k si yo recent m-am desp d bubu meu..si acum ink il mai iubesc..dar dc nu "tragetzi amandoi la aceeasi carutza" nu ai s faci nimic in viitor..asa k mai bine..poate e mai bine asa..sincer,yo m lupt s vin in buc..s fac masterul acolo..s imi gasesc un job bun..si nici yo (kre nu's din buc) nu as da buc pt alt oras..acolo ai alte "usi deschise"..asa k..dc intr-adevar t iubeste omul asta langa kre ai stat 3 ani.t va cauta ibtr-o buna zi..si destinul va va uni din nou..dc nu,inseamna k nu a fost s fie..stii cum e,timpul va decide..yp stiu prea bine c inseamna s fii dezamagita d cel langa kre itzi facusei atatea planuri si vise... asta e..mai gandeste-te k..altzii desi s-au desp,dupa nush cat timp..s-au reintalnit si au ramas tot ei impreuna..cine stie..poate si la voi va fi asa..multa bafta itzi doresc,draga mea..stiu k nu e usor,si yo sufar dupa desp mea dar..asta nu inseamna k TRE'S RENUNTZ LA IDEALURILE MELE IN VIATZA.. pup si s aud numai d bine..
krokodyla
Postat pe 12 Iulie 2009 18:42
fi tare! gandeste-te la tine!
crissttianna
Postat pe 16 August 2009 21:57
EU AM TERMINAT O RELATIE DE 3 ANI ACUM JUMATATE DE AN SI TOT NU AM REUSIT SA UIT MA CAUTA MEREU MA SUNA MA URMARESTE NU POT IESI CU CINEVA IN ORAS CA MA URMARESTE MA AMENINTA NU STIU CE SA MAI FAC MAI RAU E CA EU INCA IL IUBESC ENORM DE MULT SI EL ZICE LA FEL DAR SA BAGAT SORA LUI INTRE NOI SI NU MAI PUTEM FI IMPREUNA CE AS MAI PUTEA SA FAC SA TREC O DATA PESTE TOT CALVARUL ASTA CINEVA SA MA AJUTE SI PE MINE
PISICA_REA
Postat pe 20 Iunie 2010 13:22
Ce promta ai fost! Si ea a terminat o relatie acum un an
Barbie30
Postat pe 23 Iunie 2010 09:29
eu zic sa-ti vezi de drumul tau, daca nu functioneaza..........n-re rost!!!! eu sunt ca in aceeasi situatie dar m-am dezmeticit si asta fac acum, imi vad mai departe de viata mea.

keep walking!
kudika198510
Postat pe 28 Iunie 2010 18:53
De la: DayC, la data 2009-07-07 18:46:00la 32 de ani e "trecut de prima tinerete"
eu stiu multi care au plecat si mai tarziu, nu numai din orasul natal dar unii si din tara daca si-au gasit norocul in alta parte...

cum sa fie trecut de prima tinerete la 32 de ani? poate daca s-a nascut obosit...




super tare ce ai scris tu ...
Apadeploaie
Postat pe 30 Iunie 2010 11:16
ce nu te doboara te intareste!..ai o experienta , de care ai sa profiti in viitor!
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Iunie 2010 11:24
sunt pe toate drumurile barbati!yo nu sh dc ne plangem???????
kudika162254
Postat pe 30 Iunie 2010 11:31
Fetelor stiu ca va voi dezamagi pe toate...dar i-am mai dat o ultima sansa, nu stiu cate ma veti intelege dar in mintea mea era acea remuscare, ca poate si-a dat seama de ceea ce facea.Am analizat si eu comportamentul meu fata de el , il cicaleam f mult si ii faceam anumite reprosuri uneori chiar il jigneam.E si normal ca el sa se raceasca fata de mine .De cand m-am reintors la el , ne-am inteles mai bine si mi-a explicat de ce nu suporta el Bucurestiul.Ii dau dreptate, este poluare , aglomeratie , i-ar fii f greu sa se acomodeze din nou intr-un alt oras.Mentionez ca el nu e nascut in Ph , ci s-a mutat aici cand avea 23 de ani singur.Bine ca o are pe sora lui care e casatorita aici , si poate de asta a ales si el sa vina aici .Acum cu aceasta criza realizez ca daca te duce capul faci bani oriunde ai fii.Intre timp el m-a sustinut si am ajuns sa am propriul meu "salon de coafura".L-am pus in ghilimele pt ca e la mine acasa acest salon, pt a nu mai plati chirie altora.Si pot sa spun ca sunt destul de multumita.El se comporta mai rece dat fiind si mediul in care a trait , a ramas f tata , mama lui nu s-a preocupat f mult de el .Practic de la 16 ani el s-a descurcat singur , dar stau si ma gandesc ca el mereu m-a ajutat ,dar cum e omul ... uita binele facut...macar eu recunosc...si daca e sa nu ne fie bine macar voi fii impacata ca am mai incercat o data...
Apadeploaie
Postat pe 30 Iunie 2010 11:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma puteti ajuta sa ma sinucid in asa mod incat sa para o moarte accidentala ? 69 De la: I0anaG 24 Mai 2010 15:29
nu-si iubeste sotia dar s-a culcat cu ea doar ca sa nu divorteze de el 54 De la: mkdisk 15 Ianuarie 2009 13:16
SOACRE, SOACRE POAME ACRE,,, TOPIC INTERZIS PERSOANELOR,,,, NEEDUCATE!!! FARA; CEI 6-7 ANI DE ACASA!! 191 De la: scorpio67 7 Septembrie 2010 07:51
Eu indragostita de el,el de alta ! 0 De la: 6 Martie 2012 01:12
un sfat ori o parere 17 De la: guru_ion 7 Noiembrie 2011 16:43