Setari Cookie-uri

Sunt atat de trista............

Nu stiu cum sa incep.........da,tot eu gasesc raspunsul:probabil cu inceputul.Simteam nevoia sa vorbesc cu cineva,sa ma descarc..........simteam nevoia sa vorbesc.Am avut o relatie frumoasa timp de 3 ani de zile,o relatie probabil invidiata de multi as putea spune........planuri de nunta, vise si multe altele...totul s-a spulberat intr-o clipa si probabil in momentul in acre ma asteptam cel mai putin(de parca ar fii fost vreodata momentul potrivit pentru asta)El a trebuit sa plece in alta tara(asta tot pentru noi),eu nu am putut sa-l urmez imediat iar cand as fii putut nu s-a mai vrut(poate intelegeti ce vreau sa spun..)El s-a schimbat atat de mult intr-un timp atat de scurt,s-a indepartat de mine si din gura lui singura explicatie pe care am putut sa o obtin a fost:esti prea cuminte pentru mine..........Nu pot sa inteleg si nu stiu nici daca vreau sa inteleg de ce omul pe care l-am iubit,l-am respectat,l-am adorat si langa am fost fericita in adevaratul sens al cuvantului imi da o lovitura ca asta........in primele luni si lui i-a fost greu fara mine acolo si acum ???Toata lumea este suparata pe el....ai lui....ai mei....de mine ce sa mai zik ca nu stiu cum sa trec peste,nu-mi gasesc rostul si puterea..........eu nu stiu decat sa plang(chiar ma intreb uneori de unde atatea lacrimi?)si sa ma intreb de ce???Incerc din rasputeri sa mi revin,ies afara ca sa nu mai stau inchisa in casa(pentru ca ar fii ingrozitor sa stau inchisa intre patru pereti...as lua-o razna)dar trebuie sa se gaseasca cineva sa ma intrebe de el......sa-mi aminteasca....si la cum sunt acum doar atata imi trebuie pentru a ma bufni iarasi plansul........bine nu-i condamn pentru ca noi oricum eram zilnik impreuna ,eram nedespartiti.........Gata nu vreau sa-mi plangeti de mila (cu toate ca sunt o fire sensibila)si nici sa va plictisiti dar va rog din tot sufletul meu spuneti-mi voi de unde sa gasesc eu putere sa trec peste.......pentru ca imi e atat de greu.............
mirela_ely
Postat pe 15 Iunie 2009 17:48
Durerile trec in timp.E greu,dar va trece.Incearca sa nu te mai gandesti la el.Asa iti prelungesti suferinta.
dana_maria13
Postat pe 15 Iunie 2009 18:21
daca s-a schimbat asa mult e foarte clar k a intalnit pe altcineva......o fufa care "stie de toate" din moment ce tu esti prea cuminte pt el. daca te incalzeste cu ceva sa stii k eu as fi scarbita dak as fi in locul tau.suferintza e grea,dar trece cu timpul......esti prea buna pt el......esti tanara si ai timp sa intalnesti pe altcineva. iesi cu pritenele,gaseste-ti activitati si cu timpul ai sa uiti.si eu trecut prin asta recent...stiu cum e...insa m-am despartit eu de el pt k era un porc ce vb f urat si se comporta f urat.mi-a fost f greu.....orice lucru imi amintea de el.....dar acum sunt bine mersi.ai sa gasesti pe cineva care te merita,ai sa vezi.....la el nici sa nu te uiti.......te pup si sa fii tare.
rehab20
Postat pe 15 Iunie 2009 18:36
MULTUMESC FRUMOS SI DIN TOT SUFLETUL MEU.faza e ca nu prea am amintiri urate si ca o ironie a sortii am avut parte doar de fericire alaturi de el,in relatia noastra nu au fost vorbe grele,nu jigniri...........nu certuri in adevaratul sens al cuvantului.Incerc sa vad partea urata a relatiei asteia dar cred ca nu prea exista(bine doar lovitura de gratie de la sfarsit) Sper sa aveti dreptate si probabil ca aveti (nu stiu ce sa mai zik,nu-mi ramane decat speranta) Stiu ca timpul le va rezolva pe toate...si nu mi ramane decat sa sper si sa incerc sa trec peste pentru ca ''poate asa a fost sa fie''chiar dac a imi e ingrozitor de greu.......pentru ca in capul meu sunt n intrebari cu ''de ce''iar in sufletul meu nu mai zik............Sper sa mai vorbim ,Va pup si va multumesc inca o data
mirela_ely
Postat pe 15 Iunie 2009 22:22
intotdeauna spunem de ce??.....credem ca nu exista raspunsuri....insa avem raspunsul in fata noastra,...nu merita lacrima ta...iubirea ta....nu stie sa aprecieze tot ce simti pt el....ramine sa spui...viata merge inainte....rana se vindeca in timp...
pamela_1
Postat pe 15 Iunie 2009 23:08
De la: pamela_1, la data 2009-06-15 23:08:48 intotdeauna spunem de ce??.....credem ca nu exista raspunsuri....insa avem raspunsul in fata noastra,...nu merita lacrima ta...iubirea ta....nu stie sa aprecieze tot ce simti pt el....ramine sa spui...viata merge inainte....rana se vindeca in timp...


ai foarte mare dreptate
scorpyoW
Postat pe 15 Iunie 2009 23:23
Chiar daca va vine sa credeti sau nu chiar aveam nevoie de sfaturile si de incurajarile voastre.De fiecare data cand deschid calculatorul intru pe forum.Probabil va mai trece un timp pana voi putea spune ca mi-am revenit si ca sunt si eu bine dar stiu ca nu am gresit cu nimk si mai stiu ca va am pe voi aproape .Va multumesc
mirela_ely
Postat pe 16 Iunie 2009 18:28
de uitat nu o sa poti uita dar gandeste-te ca poate Dumnezeu a vrut sa te fereasca de ceva mult mai greu de dus si de suportat !
asa a ti-a fost dat sa treci dar asta nu inseamna ca se termina aici . O sa mai treci si prin bune si prin rele .

Totul sta in puterea ta interioara de ati cauta viata pe care ti-o doresti .Imi pare rau sa spun dar daca te iubea cu adevarat nu incerca si altceva .
E simplu sa dai sfaturi dar gandeste-te ca nimanui nu ii pasa ca esti trist asa ca fi fericita.Bucura-te de lucruri marunte si ele vor deveni din ce in ce mai mari.

Crede-ma!
BBFluturas
Postat pe 16 Iunie 2009 18:39
Si eu m-am despartit de cateva zile de prietenul meu, dupa 2 ani de relatie... Stiu ca e foarte greu. Eu nu reusesc sa ma concentrez la nimic, nu pot sa fac nimic... orice imi aminteste de el... Si sincer, cred ca doar timpul poate ajuta in astfel de situatii. Este imposibil sa fii bine, linistit dupa astfel de despartiri triste...

Postat pe 16 Iunie 2009 19:35
Imi pare sincer rau pentru tine, tu, cea care l-ai iubit 3 ani de-arandul si-acum... In fine...sa stii ca nu se merita sa mai plangi si sa suferi pentru el. Cauta-ti prietenii, tine-ti familia aproape, ocupa-ti timpul si nu te mai gandi la momentele fericite din relatie, uit-o.Bineinteles, o sa mai treaca ceva timp pana cand o sa-ti mai revii ca doar nu suntem de fier sa uitam totul intr-o clipa. Iti urez multa sanatate si sa ai parte de o dragoste mult mai frumoasa!
Samatha04
Postat pe 16 Iunie 2009 19:42
iesi din casa, cu fetele....cauta'ti ocupatii, fa ce iti place tie...pleaca o perioada cu prietenele undeva :D o sa'ti vina puterea pe parcurs si usor usor o iti revii :) incearca sa nu te inchizi in tine si sa nu inlaturi persoanele care acum cauta sa'ti fie aproape :)

te pup, ai grija de tine si revino'ti ca suntem puternice ! toate !
inna_1688
Postat pe 17 Iunie 2009 00:01
capul sus ca nu e dracu asa de negru
blue07scorpion
Postat pe 22 Iunie 2009 13:46
De la: mirela_ely, la data 2009-06-15 22:22:33MULTUMESC FRUMOS SI DIN TOT SUFLETUL MEU.faza e ca nu prea am amintiri urate si ca o ironie a sortii am avut parte doar de fericire alaturi de el,in relatia noastra nu au fost vorbe grele,nu jigniri...........nu certuri in adevaratul sens al cuvantului.Incerc sa vad partea urata a relatiei asteia dar cred ca nu prea exista(bine doar lovitura de gratie de la sfarsit) Sper sa aveti dreptate si probabil ca aveti (nu stiu ce sa mai zik,nu-mi ramane decat speranta) Stiu ca timpul le va rezolva pe toate...si nu mi ramane decat sa sper si sa incerc sa trec peste pentru ca ''poate asa a fost sa fie''chiar dac a imi e ingrozitor de greu.......pentru ca in capul meu sunt n intrebari cu ''de ce''iar in sufletul meu nu mai zik............Sper sa mai vorbim ,Va pup si va multumesc inca o data


.....te doare pt ca nu iti poti gasi vreo explicatie logica la ce ti sa intamplat "ieri ...era iubirea ca-n povesti si azi....sa naruit totul" te intelegem..insa incearca sa te gandesti ca TOTUL in viata asta se intamppla cu un scop....si daca e sa pierzi ceva inseamna ca EL a hotarat ca tu nu ai nevoie de acel ceva,,,si oricum cum va fi viata .....tu vei fi cea castigata ......nu merita sa plangi sa suferi viata merge inainte ...desi avem momente ff grele ai grija de tine sper sa auzim dooar d bine!
truelife
Postat pe 22 Iunie 2009 13:51
Doamne...cata speranta de mai bine imi puteti da....nici nu va puteti imagina!Va multumesc pentru asta si pentru ca intr-un fel sau altul imi sunteti aproape.Stiti am momente in care zik :gata!!ajunge ,e pacat de peroanele din jurul meu,persoanele care imi vor bine si care imi sunt aproape pentru ca eu prin atitudinea mea le fac sa sufere si nu-i corect, nu-i delok corect si e pacat si de mine,nu pot sa stau sa plang si sa sufar dupa o persoana care nu merita,o persoana care nu a stiut sa aprecieze un suflet cald,sincer si bun care intotdeauna i-a fost aproape si i-a vrut binele.....nu-i corect si e pacat,,,,,,, dar am si momentele mele de slabiciune.in care imi vine sa innebunesc de dorul lui,in care lacrimile curg fara sa vreau si fara sa le pot stapani,parca.. si ma doare ca nu-i pasa si ca nu a apreciat nimik....Dar daca lui nu ii pasa de mine......mie de ce mi-ar pasa de el?(stiti eu credeam pana acum ca nu pot dori nimanui raul si ca nici nu pot face rau cuiva si uite ca o ironie a sortii lui il doresc(persoana care la un moment dat era cea mai importanta din viata mea)imi doresc sa sufere,sa regrete(chiar daca nu le mai vad rostul nici regretelor pentru ca faptul e deja consumat) si sa plateasca pentru toate lacrimile mele si pentru toate noptile mele nedormite,sa nu-si gaseasca linistea si fericirea decat in momentul in care eu il pot ierta ca de uitat.....slabe sanse,sau cine mai stie?)In schimb de viata mea imi pasa,pentru ca una am si dupa ce ca are momentele ei dificile de ce sa o ingreunez eu mai rau..in loc sa o fac mai frumoasa sau macr sa incerc asta?Nu...........ar trebui sa o fac mai frumoasa pentru ca ..orice pas in fund e un pas inainte,nu?Sper sa mi gasesc linistea ,fericirea si multumirea pentru ca D-zeu nu doarme..........Mi-ar placea sa pastram legatura,va multumesc inca o data si va pup!!!
mirela_ely
Postat pe 23 Iunie 2009 23:03
De la: mirela_ely, la data 2009-06-15 17:48:37Nu stiu cum sa incep.........da,tot eu gasesc raspunsul:probabil cu inceputul.Simteam nevoia sa vorbesc cu cineva,sa ma descarc..........simteam nevoia sa vorbesc.Am avut o relatie frumoasa timp de 3 ani de zile,o relatie probabil invidiata de multi as putea spune........planuri de nunta, vise si multe altele...totul s-a spulberat intr-o clipa si probabil in momentul in acre ma asteptam cel mai putin(de parca ar fii fost vreodata momentul potrivit pentru asta)El a trebuit sa plece in alta tara(asta tot pentru noi),eu nu am putut sa-l urmez imediat iar cand as fii putut nu s-a mai vrut(poate intelegeti ce vreau sa spun..)El s-a schimbat atat de mult intr-un timp atat de scurt,s-a indepartat de mine si din gura lui singura explicatie pe care am putut sa o obtin a fost:esti prea cuminte pentru mine..........Nu pot sa inteleg si nu stiu nici daca vreau sa inteleg de ce omul pe care l-am iubit,l-am respectat,l-am adorat si langa am fost fericita in adevaratul sens al cuvantului imi da o lovitura ca asta........in primele luni si lui i-a fost greu fara mine acolo si acum ???Toata lumea este suparata pe el....ai lui....ai mei....de mine ce sa mai zik ca nu stiu cum sa trec peste,nu-mi gasesc rostul si puterea..........eu nu stiu decat sa plang(chiar ma intreb uneori de unde atatea lacrimi?)si sa ma intreb de ce???Incerc din rasputeri sa mi revin,ies afara ca sa nu mai stau inchisa in casa(pentru ca ar fii ingrozitor sa stau inchisa intre patru pereti...as lua-o razna)dar trebuie sa se gaseasca cineva sa ma intrebe de el......sa-mi aminteasca....si la cum sunt acum doar atata imi trebuie pentru a ma bufni iarasi plansul........bine nu-i condamn pentru ca noi oricum eram zilnik impreuna ,eram nedespartiti.........Gata nu vreau sa-mi plangeti de mila (cu toate ca sunt o fire sensibila)si nici sa va plictisiti dar va rog din tot sufletul meu spuneti-mi voi de unde sa gasesc eu putere sa trec peste.......pentru ca imi e atat de greu.............


avem o situatie cat de cat asemanatoare (nu vreau sa intru in detalii, ca sunt la munca si poate ma apuc de bocit pe aici ). tot ce pot sa iti spun e sa incerci sa fii puternica. nu meritai asta si nu merita sa te consumi si sa iti strici sanatatea. O sa treaca, ai sa vezi
Rock_this
Postat pe 24 Iunie 2009 11:08
Din pacate sau din fericire in viata toate sunt trecatoare....lucrurile bune, lucrurile rele....au un sfarsit. Incearca sa nu te mai intrebi de ce pentru ca te vei chinui singura sa afli un raspuns care probabil nu schimba nimic. O sa iti treaca, fie ca vrei fie ca nu. Si sunt sigura ca ai lucruri mai importante de facut in viata decat sa plangi dupa un fraierici ce nu a stiut sa te pretuiasca. pretuieste viata asa cum e ea si traieste doar pentru tine. Iar iubirea o sa te loveasca cand poate nici nu o sa te astepti.
ina_tina
Postat pe 24 Iunie 2009 11:58
Nu toate se explica in viata.Ia viata asa cum e.Poate asa si tb sa fie.Potrivirea nu se vede decat pe termen f lung.Cand cineva simte ca celalalt nu-i corespunde,pleaca,e normal.
De trecut,trecem peste ORICE.Vreau sa spun ca am intrat pe site dupa o despartire nu chiar recenta,voita de mine,dar pt care am suferit,o relatie f stransa si complicata (ca NOI de altfel),dar vazand atatea si atatea pe aici mi-a trecut orice stare suparatoare,desi sunt cam nervoasa,stresata.
Individul ramane cu puterea lui mereu.Forta omului.

Postat pe 25 Iunie 2009 12:07
si eu m am despartit dupa 4 ani petrecuti impreuna si in kre am dat totul ptr el...incat cei din jur poate ca d abia mai ma suportau ptr k eu nu vedeam decat "El,el"...si ptr ce? ca apoi si eu am auzit ca am fost prea cuminte, etc...asa ca fruntea sus...nu se merita sa plangem...stiu k e greu..da cu timpul trece. eu pot sa zic k au trecut 2 luni si ceva si sunt mult mai bine fara el...asa k o sa reusesti si tu :*
honeyca
Postat pe 29 Iunie 2009 21:02
Eu...sunt dupa o relatie de 9 ani. Despartita definitiv de o luna. Deja imi este din ce in ce mai bine. Am vazut de curand cum e sa am o relatie de o saptamana cu un barbat mult mai in varsta dar nu foarte matur. Nici nu stiu cu ce sa incep si daca va conta cu ceva.
Ma vedeam casatorita cu el. Eram impreuna de la 15 ani (ai mie), 18 (ai lui). Ne-am zis ca daca voi ramane insarcinata pastram copilul, motiv pentru care nu ne-am protejat. Si am ramas isarcinata. A fost super in prima saptamana, dupa cica s-a speriat si fara prea multe detalii am facut intrerupere de sarcina (sfasietor si derutant).
M-am mutat de la l. 6 luni am tot incercat sa reluam relatia. Nu s-a mai putut.
Acum sunt singura de o luna. Am fost o saptamana, dupa cum ziceam, cu altcineva si..desi nu imi faceam sperante m-am implicat chiar si pentru o perioada atat de scurta, emotional. Pentru ca a fost foarte frumoasa si naturala, noua relatie (care m-a ajutat sa ma mai desprind cu chiu cu vai de fosta). Cel nou a zis ca am un stil tensionat de a pune problema pentru ca nu acceptam nimic din ce nu imi placea in relatie si ca el nu e proprietatea nimanui. Iar eu...in timpul asta ma bucuram ca sunt intr-o altfel de relatie, libertina. Ma rog...a zis sa luam o pauza si eu am zis ca mai bine terminam aici ce de abia incepuse. oricum, cred ca trebuie sa ma mai despart de cateva ori ca sa stiu ca pot gestiona astfel de momente.
Ceea ce nu mi-a placut la acesta a fost ca, m-a facut sa simt ca este ceva in neregula cu mine. so be it, next.
O seara frumoasa!
Catalina

Postat pe 30 Iunie 2009 23:54
Imi pare rau sa aud povesti asa triste,,,probabil a gasit pe alta si uite asa se termina totul.....si cred ca daca te iubea cu adevarat ,nu renunta la tine....se ducea o data cu aia si atat......incearca sa uiti ,pentru ca nu merita sa iti irosesti anii cei mai frumosi suferind, o sa gasesti pe cineva care sa stie sa te aprecieze si respecte.....
miss_cryss
Postat pe 1 Iulie 2009 08:58
Putere vei gasi doar in tine , in tineretea ta, in pofta ta de viata careee.... trebuie trezita!cred ca te invinovatesti doar pe tine de aceasta ruptura. si eu am avut o asemenea experienta cand eram mai tanara si era vorba de distanta de la iasi la bacau deci ... nu atat de departe dar eu am fost cea care am renuntat pt. ca eram foarte constienta ca el fiind la iasi la facultate si eu la bacau la servici nu aveam nici o sansa sa ramanem la fel de legati unul de celalalt. pur si simplu am simtit ca asa e cel mai bine si , ca sa nu ma mai chinui mi-am impus sa mi-l sterg din minte , concentandu-ma pe alte probleme.E GREU ATREEEE.... DAR SE POATE!asa e viata uneori, cruda dar te rasplateste mai tarziu poate cu ceva mai bun si mai durabil(cum a fost in cazul meu). deci, fruntea sus, iesi cu prietenii si te distreaza, sau singura(nu e nici o problema), fa mici nebunii-de ex. cheltuie-ti ultimii bani pe ceva scump sau ceva ce-ti doresti de mult, mergi in exscursii cu vecinii, apuca-te de sport, invata o limba straina tareeeee-deci ceva iesit din comun si ai sa vezi ca iti vei reveni rapid.pa. te pup si astept vesti
GABYTA13
Postat pe 1 Iulie 2009 09:09
of, daca ai sti cat de bine te inteleg. fostul meu prieten la fel a plecat din localitatea unde stateam impreuna. a terminat facultatea si a plecat la maica-sa. a fost ingrozitor pt mine. la fel ca si prietenul tau si al meu s-a schimbat ffff mult. trebuia sa ma mut cu el, insa am considerat ca mi-as ingropa viata. draga mea, eu am trecut mai mult sau mai putin peste toate iesind in oras si cautand mereu pe cineva, un iubit. am stat mereu cu cate cineva , niciodata singura, am facut modificari prin casa (pt a nu-mi mai aduce aminte de el). eu cred ca functioneaza "cui pe cui se scoate". poate ca-ti este greu sa te atasezi de cineva acum, dar incearca. peste catva timp o sa vezi ca o sa reusesti sa -l mai uiti. este greu, stiu, insa nu ai ce face. din pacate viata ne uimeste in fiecare zi, insa o lovitura de genul acesta o sa te faca si mai puternica.gandeste-te cum era sa te lase peste 10 ani, cand poate aveati si un copil. eu cred ca nimic nu este intamplator in viata. tu esti cea mai importanta si trebuie sa ai grija de tine si de sufletul tau. mult noroc!
saarra11
Postat pe 1 Iulie 2009 09:58
hey... privind din afara, pot sa-ti spun doar ca poate e mai bine ca s-a intamplat asa! Gandestete daca ti s-ar fi intamplat chestia asta dupa ...nu stiu,cativa ani de casnicie, poate aveati si copilutz...era mult mai greu! Esti tanara, ai incredere in tine, si invata sa te iubesti mai mult pe tine! De ce sa ai ochii rosii in fiecare seara?, ce ati avut impreuna, vise, dorinte ,clipe frumoase ,sunt convinsa, le mai poti avea ...cu barbatul care chiar te merita, si te iubeste si apreciaza pt ceea ce esti! Fii optimista!!!
bujoim
Postat pe 1 Iulie 2009 10:18
Buna .....din nou!!!!Cate cazuri cat de cat asemanatoare si ce este cel mai dureros .....:suferinta asta care fiecare o traim la randul nostru!H ai sa va mai spun ceva:nu stiu de ce dar am ajuns sa am momente in care cred ca nu ma sperie ca nu mai sunt cu el cat ma sperie singuratatea asta(pe care eu oricum o consider cel mai urat lucru de pe pamantul asta binentreles alaturi de boala..),probabil si fiindca el insemna prea mult pentru mine...........si mai ma sperie ca nu stiu,cel putin momentan simt ca nu mai pot avea incredere in nimeni..asta pentru ca nu mai imi doresc lacrimi si suferinta dar in acelasi timp sunt constienta ca nu sunt toti la fel asa ca.....dar stiti ,IN ACELASI TIMP IMI DORESC SA MA STRANGA CINEVA IN BRATE,IMI DORESC UN UMAR PE CARE MA POT SPRIJINI SI PE CARE POT SA PLANG CAND IMI ESTE GREU........IMI DORESC SA IUBESC DIN NOU(ESTE UN SENTIMENT TARE PLACUT)SPER SA LE POT AVEA IN CURAND PENTRU CA CEL PUTIN EU NU CRED CA NU CER PREA MULT..........insa de data asta sper sa am mai mult noroc as putea spune(sa fiu mai mult iubita decat sa iubesc cu toate ca ma intreb daca o fii mai bine asa?...cine mai stie?)dar parca atunci cand iti doresti mai mult un lucru atunci nu se intampla(sunt o fata simpatica as putea spune si totusi parca nu se mai uita nimeni la mine sau nu mai vad eu treaba ?????????).......si chiar imi doresc sa apara cineva si in viata mea
mirela_ely
Postat pe 2 Iulie 2009 15:12
nu te mai intrista totul o sa fie bine ai incredere in dumnezeu si incearca sa nu mai plangi si eu sufar de o saptamana pt ca sotul ma parasit am si o fetita de 3 ani care intreaba mereu de el si eu plang cand o aud si sper sa vina inapoi
denisa_felicia
Postat pe 2 Iulie 2009 15:46
mirela_ely....esti atat de dragutza...ca ma induiosezi! nu am mai vazut sa scrie cineva atatea multumiri pt sfaturi.
greierash_is_back
Postat pe 2 Iulie 2009 15:54
Draga mea, nu esti nici prima , nici ultima care sufera din cauza "dragostei' . Totusi ai un atu : esti tanara. Daca te consoleaza cu ceva,vezi ca altele au patit-o si mai rau.(Ca si mine de exemplu) Probabil te inconjoara familia, prietenii. Crezi ca ei nu vad cum suferi tu? crezi ca ei nu sufara deodata cu tine ? La varsta ta simti singuratatea? E prea devreme.Iesi din casa, cauta mici bucurii, rasfata-te , fa lucruri care sa te scoata din letargia asta. Incearca sa vezi partea cealalta a paharului.Avea bunica-mea o zicala: "In orice rau este si un bine." Dar ce bine poate fi in cazul tau?Multe. O sa vezi mai tarziu.Poti intalni marea dragoste si o sa zici :el e sufletul meu pereche!.Cum era daca aveai langa tine acuma si vreo 2 copii? Sau ajungeai pe strada in urma divortului? Te rog sa nu mai plangi.Fruntea sus,iesi in lume.Si nu uita sa zambesti Ca niciodata nu se stie cine se indragosteste de zambetul tau.
P.S....Sa ne spui ca pana la toamna esti "vindecata".
ZanaZanelor
Postat pe 3 Iulie 2009 21:43
De la: mirela_ely, la data 2009-06-15 17:48:37Nu stiu cum sa incep.........da,tot eu gasesc raspunsul:probabil cu inceputul.Simteam nevoia sa vorbesc cu cineva,sa ma descarc..........simteam nevoia sa vorbesc.Am avut o relatie frumoasa timp de 3 ani de zile,o relatie probabil invidiata de multi as putea spune........planuri de nunta, vise si multe altele...totul s-a spulberat intr-o clipa si probabil in momentul in acre ma asteptam cel mai putin(de parca ar fii fost vreodata momentul potrivit pentru asta)El a trebuit sa plece in alta tara(asta tot pentru noi),eu nu am putut sa-l urmez imediat iar cand as fii putut nu s-a mai vrut(poate intelegeti ce vreau sa spun..)El s-a schimbat atat de mult intr-un timp atat de scurt,s-a indepartat de mine si din gura lui singura explicatie pe care am putut sa o obtin a fost:esti prea cuminte pentru mine..........Nu pot sa inteleg si nu stiu nici daca vreau sa inteleg de ce omul pe care l-am iubit,l-am respectat,l-am adorat si langa am fost fericita in adevaratul sens al cuvantului imi da o lovitura ca asta........in primele luni si lui i-a fost greu fara mine acolo si acum ???Toata lumea este suparata pe el....ai lui....ai mei....de mine ce sa mai zik ca nu stiu cum sa trec peste,nu-mi gasesc rostul si puterea..........eu nu stiu decat sa plang(chiar ma intreb uneori de unde atatea lacrimi?)si sa ma intreb de ce???Incerc din rasputeri sa mi revin,ies afara ca sa nu mai stau inchisa in casa(pentru ca ar fii ingrozitor sa stau inchisa intre patru pereti...as lua-o razna)dar trebuie sa se gaseasca cineva sa ma intrebe de el......sa-mi aminteasca....si la cum sunt acum doar atata imi trebuie pentru a ma bufni iarasi plansul........bine nu-i condamn pentru ca noi oricum eram zilnik impreuna ,eram nedespartiti.........Gata nu vreau sa-mi plangeti de mila (cu toate ca sunt o fire sensibila)si nici sa va plictisiti dar va rog din tot sufletul meu spuneti-mi voi de unde sa gasesc eu putere sa trec peste.......pentru ca imi e atat de greu.............



Cand te simti obosit si descurajat in urma eforturilor zadarnice, DUMEZEU stie cat de mult te-ai straduit. Cand ai plans atat de mult incat ai simtit ca te doare inima, DUMNEZEU ti-a numarat lacrimile. Cand simti ca viata ta sta pe loc si ca timpul trece pe langa tine, DUMNEZEU te asteapta. Cand nimic nu are sens si esti confuz sau te simti frustrat, DUMNEZEU are un raspuns pentru tine. Daca dintr-o data chipul tau se lumineaza si mai gasesti o urma de speranta, DUMNEZEU ti-a soptit. Daca lucrurile merg bine si ai motive sa fi multumitor, DUMNEZEU te-a binecuvantat. Daca ti se intampla ceva frumos si esti mut de uimire, DUMNEZEU ti-a zambit. Aminteste-ti ca oriunde ai fi si oricum te-ai simti, DUMNEZEU stie! "
O ZI BUNA ITI DORESC!
nufarul__alb
Postat pe 4 Iulie 2009 07:04
NU mai fii trista. Toti barbatii sunt aventurieri. Le place sa aiba mai multe femei. Se plictisesc cu una. Nu cred ca exista barbati fideli. In general ei fac sex nu dragoste. Ar trbui ca noi femeile sa fim pragmatice, sa nu mai fim atat de sentimentale, sa iubim cu creierul nu cu inima.
iris60
Postat pe 4 Iulie 2009 08:11
probabil si-a gasit o alta fata kre sa nu fie cuminte km esti u,kre poate sa nu ii ofere iubire,ci doar satisfactie fizica..si eu am avut o relatie de 2 ani cu un baiat,toata lumea zicea ca nu ne vom desparti nciiodata,dar s-a intamplat am suferit f mult si am zis k viata mea se incheie,dar uite ca am intalnit un baiat cu care am o relatie de 1 an de zile ne merge f bine si alaturi de el am cunoscut adevarata dragoste,ma iubeste f mult ar face orice pt mine....deci poate ar fi cazul sa te reorientezi catre un alt baiat si sa te pretuiesti mai mult,poate nu era el cel potrivit pt tn...:*:*:*
muiebarlad
Postat pe 4 Iulie 2009 10:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Iubirea bate-o vina " de "16194" de ori 0 De la: 1 Octombrie 2012 11:18
Despartire 44 De la: kudika341628 17 Decembrie 2010 22:04
nepasarea lui=suferinta mea! 31 De la: paullina 19 Iulie 2010 05:35
ce sa fac ?:(( 12 De la: bloody_queen 2 August 2010 17:18
CE ZICETI DE ASTIA? 51 De la: Indiana_Jones 11 Octombrie 2011 21:39