Setari Cookie-uri

Va rog niste sfaturi...sincere

cred k ma indragostesc de un profesor de al meu.Nu e cu mult mai mare decat mine...diferenta dintre noi e de 8 ani.E o persoana calda,blanda,inelegatoare.
Imi zambeste mereu,se inroseste cand se uita la mn.Cateodata vine si sta fix langa banca mea...azi a stat langa mn..era cam"agitat"...nu stiu ,simt ca-i sunt simpatica. .....de fel e ff serios,si nu s-a mai comportat cu nicio colega asa cum o face cu mn. ce sa fac?..oare ma place? pup
kudikale
Postat pe 14 Mai 2012 21:57
probabil si el te simte agitata
si-si incerca norocul
maria-ioana
Postat pe 14 Mai 2012 22:00
De la: kudikale, la data 2012-05-14 21:57:25cred k ma indragostesc de un profesor de al meu.Nu e cu mult mai mare decat mine...diferenta dintre noi e de 8 ani.E o persoana calda,blanda,inelegatoare.
Imi zambeste mereu,se inroseste cand se uita la mn.Cateodata vine si sta fix langa banca mea...azi a stat langa mn..era cam"agitat"...nu stiu ,simt ca-i sunt simpatica. .....de fel e ff serios,si nu s-a mai comportat cu nicio colega asa cum o face cu mn. ce sa fac?..oare ma place? pup
...da!!!..si dupa...da-l in judecata!!!
mia2123
Postat pe 14 Mai 2012 22:01
as dori sfaturi bune si fara comentarii inutile mai ales daca nu stiti ce fel de pers sunt. nu sunt piti:);)
kudikale
Postat pe 14 Mai 2012 22:07
......traiti fericiti pana la adanci batraneti
maria-ioana
Postat pe 14 Mai 2012 22:08
De la: kudikale, la data 2012-05-14 22:07:17as dori sfaturi bune si fara comentarii inutile mai ales daca nu stiti ce fel de pers sunt. nu sunt piti:);)


Deci esti virgina...?


Baiat_virgin
Postat pe 14 Mai 2012 22:11
De la: kudikale, la data 2012-05-14 22:07:17as dori sfaturi bune si fara comentarii inutile mai ales daca nu stiti ce fel de pers sunt. nu sunt piti:);)
...din atate cazuri mediatizate....chiar n-ai inteles nimic!!???....dar, probabil trebuie sa va dati singure cu capul de toti peretii...ca sa gasiti...usa ...de iesire din situatia...penibila..in final!!!
mia2123
Postat pe 14 Mai 2012 22:12
De la: Baiat_virgin, la data 2012-05-14 22:11:58
De la: kudikale, la data 2012-05-14 22:07:17as dori sfaturi bune si fara comentarii inutile mai ales daca nu stiti ce fel de pers sunt. nu sunt piti:);)


Deci esti virgina...?





ps.
criszoe
Postat pe 14 Mai 2012 22:13
nu cred k asta conteaza. si nici nu am dc sa raspund
kudikale
Postat pe 14 Mai 2012 22:14
Mai bine sa te limitezi la dragoste platonica, pentru ca din acest gen de relatii nu iese nimic bun. Tu te-ai indragostit, probabil, de siguranta si seriozitatea lui, calitati ce nu le prea observi la baietii de varsta ta..Poate in relatiile cu tatal tau ai avut carente de afectiune, pe care subconstient incerci sa le compensezi cunoscand un barbat mai in varsta. Apropo, cati ani ai?
kudika512351
Postat pe 15 Mai 2012 02:29
De la: kudikale, la data 2012-05-14 21:57:25cred k ma indragostesc de un profesor de al meu.Nu e cu mult mai mare decat mine...diferenta dintre noi e de 8 ani.E o persoana calda,blanda,inelegatoare.
Imi zambeste mereu,se inroseste cand se uita la mn.Cateodata vine si sta fix langa banca mea...azi a stat langa mn..era cam"agitat"...nu stiu ,simt ca-i sunt simpatica. .....de fel e ff serios,si nu s-a mai comportat cu nicio colega asa cum o face cu mn. ce sa fac?..oare ma place? pup



Draga mea,si eu eram indragostita de un profesor in timpul liceului ,totul a durat pana mi-a dat nota "2" pentru faptul ca i-am suflat unui coleg,,,stii cat de repede mi-a trecut "indragosteala",,,instant??!!!


Lasand acest comic de situatie la o parte,,,of,,,fetelor,,,ce sa ma mai fac cu voi???????

La ce nivel scolar te afli??Gimnaziu,liceu?????Fata draga,,,lasa prostiile,caci nu isi au locul in viata ta!!!Daca acel profesoras s-a uitat la tine ,in mod deosebit fata de modul cum se uita la ceilalti elevi,,,gata,tu trebuie sa dai ochii peste cap???Gresit!!!!I-oi fi simpatica,nu zic nu,dar nu trebuie sa treci de granita ,care exista intre profesor si elev,,chiar daca "proful "este suplinitor!!!Si sa spunem ca te-ar placea,,,in acest caz,,ce anume speri???Stai linistita,fata draga si vezi-ti de carte,,este cu mult mai indicat in acest moment!!!Problema aceasta,legata de amor juvenil,,trebuie rezolvata prin afisarea indiferentei,,stiu,,,hormonal,esti dezvoltata,si te cam "mananca " pielea,dar mai trebuie sa astepti ceva vreme!!!!Cu alte cuvinte,,nu te imbata cu iluzii ,,scoala si pregatirea respectiva ,ar trebui sa te intereseze mult mai mult!!!Deci,,,relax!!!Of!!!!
MissRainbow
Postat pe 15 Mai 2012 07:07
De la: MissRainbow, la data 2012-05-15 07:07:40
De la: kudikale, la data 2012-05-14 21:57:25cred k ma indragostesc de un profesor de al meu.Nu e cu mult mai mare decat mine...diferenta dintre noi e de 8 ani.E o persoana calda,blanda,inelegatoare.
Imi zambeste mereu,se inroseste cand se uita la mn.Cateodata vine si sta fix langa banca mea...azi a stat langa mn..era cam"agitat"...nu stiu ,simt ca-i sunt simpatica. .....de fel e ff serios,si nu s-a mai comportat cu nicio colega asa cum o face cu mn. ce sa fac?..oare ma place? pup



Draga mea,si eu eram indragostita de un profesor in timpul liceului ,totul a durat pana mi-a dat nota "2" pentru faptul ca i-am suflat unui coleg,,,stii cat de repede mi-a trecut "indragosteala",,,instant??!!!


Lasand acest comic de situatie la o parte,,,of,,,fetelor,,,ce sa ma mai fac cu voi???????

La ce nivel scolar te afli??Gimnaziu,liceu?????Fata draga,,,lasa prostiile,caci nu isi au locul in viata ta!!!Daca acel profesoras s-a uitat la tine ,in mod deosebit fata de modul cum se uita la ceilalti elevi,,,gata,tu trebuie sa dai ochii peste cap???Gresit!!!!I-oi fi simpatica,nu zic nu,dar nu trebuie sa treci de granita ,care exista intre profesor si elev,,chiar daca "proful "este suplinitor!!!Si sa spunem ca te-ar placea,,,in acest caz,,ce anume speri???Stai linistita,fata draga si vezi-ti de carte,,este cu mult mai indicat in acest moment!!!Problema aceasta,legata de amor juvenil,,trebuie rezolvata prin afisarea indiferentei,,stiu,,,hormonal,esti dezvoltata,si te cam "mananca " pielea,dar mai trebuie sa astepti ceva vreme!!!!Cu alte cuvinte,,nu te imbata cu iluzii ,,scoala si pregatirea respectiva ,ar trebui sa te intereseze mult mai mult!!!Deci,,,relax!!!Of!!!!



Yoiiii eu ca sa nu i-au nota 2 m-am rugat sa-mi dea doua palme,ca tata acasa ma batea cu cureaua daca-mi vedea nota in carnet,asa ca am scapat si de nota si de palme,mi se duse vestea in toata scoala MissRainbow,fata e la scoala,nu cred ca ne va raspunde asa de repede!!!
Titanika
Postat pe 15 Mai 2012 09:31
[quote name='Titanika' date='2012-05-15 09:31:00'


Yoiiii eu ca sa nu i-au nota 2 m-am rugat sa-mi dea doua palme,ca tata acasa ma batea cu cureaua daca-mi vedea nota in carnet,asa ca am scapat si de nota si de palme,mi se duse vestea in toata scoala MissRainbow,fata e la scoala,nu cred ca ne va raspunde asa de repede!!![/quote]



Titanika,nu vreau sa-ti povestesc ce am patit acasa,,pe vremea aceea,,,i-am spus mamei,care m-a tras de cozile de par impletite,,pana mi-au dat lacrimile,dar tatalui meu nu i-am spus,,,cream un cataclism daca o faceam,, a fost exigent cu noi,copiii lui!!! Acum rad,,,dar atunci am suferit enorm,,eram premianta clasei si nu existau note sub "9" in catalog,,,dulci amintiri,cu parfum de adolescenta!!Singura parte buna ,in toata tarasenia respectiva,a fost ,ca mi-a trecut amorul fata de profesorul respectiv,,si am "mancat pe paine" si materia predata de el!!! si

ontopic--Domnisoara noastra,va citi atunci cand va considera de cuviinta sa o faca!!!
MissRainbow
Postat pe 15 Mai 2012 09:42
Probabil ca, acesta este un capriciu specific varstei...dar iti va trece! Incearca sa nu-ti desconspiri sentimentele, pentru ca vei ajunge in situatia de a fii subiectul de bascalie si mistouri al colegilor tai! Vei invata ca, in viata sunt anumite limite ce nu trebuiesc depasite niciodata, in cazul tau se numeste "elev - profesor" !
rondina
Postat pe 15 Mai 2012 10:58
Nu kissuletz...se presupune !!!
rondina
Postat pe 15 Mai 2012 12:14
Si daca te-ai indragostit de el ce? In adolescenta hormonii zburda si te amorezezi de zece ori pe zi. Nu acorda prea multa importanta acestui fapt si concentreaza-te mai mult pe invatatura.
Micaell
Postat pe 15 Mai 2012 12:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce doreste o tipa care-i spune alteia adevarul in fata? 4 De la: nicolagrozava 18 Aprilie 2015 16:48
pot sa-l mai schimb????????? 8 De la: dragon_fly88 22 Iunie 2010 00:58
SOS 14 De la: luulya 5 Iunie 2009 07:54
De ce se casatoresc oamenii!? 56 De la: a_alex 15 Martie 2009 18:08
vine sf valentin!! ce facem? cum ne uimim partenerii? 159 De la: ciquy 29 Ianuarie 2009 17:19